Attractie-podium non-stop voorstelling AGENDA D.11. T. ivasmet de meerdere van Anjerdagen-concert in muziektuin op 29 Juni Braderie Op de Alkmaarse Braderie Volgende week Zestig jaar koorzanger DODELIJK VERONGELUKT Marktberichten Buitenla notiti Patrina 2 ALKMAAR Van 's ochtends half elf af tot 's avonds elf uur, zullen er iedere dag doorlopende openluchtvoorstellingen gegeven worden op het attractie-podium op de Laat, ter hoogte van hel Vlaanderhof. Het was reeds bekend dat The Hodlars, The Corty's en Fred Johnson zouden optreden. Deze vermaarde nummers zijn tihans aangevuld met de Hongaarse danseres Bianca, Rosalinde, het meisje van caoutdhouc; de par terre-acrobaten gezusters Mullens; een stoelen balans act; een num mer met de grote bal; muzikaal licht pantomime; de drie Leonar dos la'dderacrotoaten, kortom een gehele variétéshow. Japans dagvuurwerk Het Japanse dagvuurwerk be looft een zeer bijzondere attractie te worden. Er zullen ongeveer 25 of 30 sihowbommen afgescho ten worden, maar ook een groot aantal reclametoommen, welke bonnen bevatten voor honderden losse koeken, ballpoints, pakjes pudding, ijslolly's, waardebonnen voor f 1,en f 2,50, motorbrillen, potjes wrijfwas enz enz. Dit vuurwerk wordt ontstoken op het Canadaplein, Donderdag avond t>m half adht. Bloemencorso De voorbereidingen voor het grote bloemencorso zijn in volle gang. Dag en nacht is men bezig de Showwagens te monteren. Een dezer dagen zullen wij de samenstelling van het bloemen corso publiceren. Als wij al deze attracties be zien, zijn wij er van overtuigd, dat de tweede Alkmaarse Bra derie de eerste zeker zal even- Braderietrein Koorstraat- Stenebrug ALKMAAR Vandaag een week is de Braderie al begonnen. Om half 10 komen de leden van het Braderiecomité in 't Gulden Vlies bijeen, vanwaar zij per spe ciale Braderietrein naar het stad huis vertrekken, waar de burge meester, de wethouders en raads leden met hun dames worden af gehaald; daarna wordt de brade rietrein sneltrein en rijdt het ge zelschap naar de Stenebrug, waar de burgemeester om 10 uur met een rede de tweede Braderie zal openen. Na de opening maakt het gezel schap een rondreis over het Bra derie-terrein met als eindpunt het stadhuis, waar het door het ge meentebestuur officiéél zal wor den ontvangen. Personeel Victrix een dagje uit ALKMAAR Zaterdag 20 Juni j.l. had de N.V. Puddingfa- ibriek Victrix haar jaarlijkse per- soneelsdaig. Met een gezelschap van 6o personen werd reeds om 7 uur per trein de reis aange vangen naar Arnhem, waar bij aartkomst autobussen gereed stonden. Mede danik zij 't prach tige zomerweer zat de stemming er direct goed in. Het eerste bezoe gold het Ned. Openlucht museum, waar het gezelschap werd rondgeleid en waar tevens koffie werd gedronken. Daarna ging men naar de Wes- terbouwing, waar de lunch werd ge'bruilkt en waar na afloop alle aanwezigen zich buitengewoon vermaakten met de verschillende attracties in de speeltuin. In het natuurbad „De Bran ding" werd, vanwege het warme zomerweer, volop gebruik ge maakt van de gelegenheid om een duik te nemen in het golf slaghad. Na deze opfrissing volgde een bezoek aan Burgers Dierenpark. 's Avonds tijdens het diner, waar een zeer opgewekte stem ming heerste, wenste de direc teur, de heer B. G. Godijn, zijn zoon, de heer J. F, Godijn, geluk met zijn benoeming tot mede directeur en de heer B. Min jr., tot nu toe als hoofdvertegen woordiger aan de zaak verbon den, met zijn benoeming tot ad junct-directeur. Tot slot sprak de chef, de heer A. Heynis, namens het gehele personeel woorden van dank voor de buitengewoon gezellige en prima verzorgde dag en feliciteerde de beide nieuwe directieleden in welgekozen woord met hun benoeming. Na het diner volgde nog een uurtje van gezellige dans en 's nachts om twee uur de laatste trein had een uur vertraging arriveerde het gezelschap, ver moeid, maar uiterst voldaan, weer in Alkmaar. Burgerlijke Stand ALKMAAR Overleden: A. F. Meijer, 61 jaar, geh. met H. Engbers; J. Kreté, 68 jaar, geh. met C. J. v. d. Braak; H. H. Smorenberg, 60 jaar, geh. met G. Har&orff. aren, misschien zelfs wel over treffen. Want U kunt er van op aan, dat ook de diverse stand houders met aardige attracties zullen komen. Zo weten wij dat er een snel tekenaar, een glasblazer, een ouderwetse speeldoos komt en nog veel meer attracties, welke nog een verrassing moeten blij ven. Zo alles bij elkaar, belooft de Alkmaarse braderie weer een groot verkoopfeest te worden, waar niet alleen veel te zien zal zijn, maar ook koopjes te halen zullen zijn. Premie Pluimvee huisvesting ALKMAAR De Kij'kspluim- veeteeltconsulent voor N.-Holland deelt ons mede dat aan pluim veehouders vqor verbetering en modernisering van pluimveehuis- vestóng en inventaris een premie kan worden verleend, ook wan-, neer het hoofdberoep geen land bouwer of veehouder is. Aanvragen vóór 15 Augustus te richten aan de Rijkslandbouw- consulenten, waar tevens nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. Ook bij de Rij ksipluim veeteelt consulent zijn alle inlichtingen voor de premie-aanvrage te ver krijgen. DINSDAG 23 JUNI Bioscopen: VICTORIA: Bureau Zedenpo litie. HARMONIE: Hard als graniet. REX: De schoonheidsspecia list. CINEMA: The greatest show on earth. Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Hedenavond na zes uur voor spoedgevallen te be reiken Apotheek Wanna, Ritsevoort, Ritsevoort 5. Apotheker mej. C. Kamp- huiis. WOENSDAG 24 JUNI Bioscopen en apotheken: zie boven. ALKM. BOYS-TERREIN: Sportavond t.b.v. het Centr. Genootschap voor Kinder herstellingsoorden. Woensdag: hoog water 5.05 en 17.20 uur; laag water 11.05 en 23.50 uur. YOOR VEERTIG JAAR In ons blad van 23 Juni 1913 lazen wij: GEMENGD NIEUWS: Don derdag zijn de eerste wagons met aardbeien uit Heemskerk van het station Beverwijk naar Duitsehland verzonden. De prijzen varieerden tus- söhen de 25 en 31 ct. per kilo gram. BIERDRINKERS: Bij eene feestelijke bijeenkomst van landbouwers te Aschaffenburg in Duiitsdhland zijn verleden week op eene dag 43.750 liters bier getapt! ALKMAAR Het diamanten koorzangersjubileum van de heer Ber. Landman, waarover wij in ons nummer van 15 Juni reeds uitvoerig schreven, zal Zondag a.s. worden gevierd. Een merkwaardig feit bij dit jubileum is, dat de jubilaris tot alle drie de parochiale zangkoren heeft behoord. Hij werd in 1893 lid van het koor der dekenale St. Laurentiuskerk en toen hij ver huisde naar de Langestraat en dus parochiaan van Sint Domini- cus werd, ging hij over naar het Dominicus-zangkoor. In 1927 ver huisde de heer Landman naar de Metiusgracht en kwam dus in de St. Josephparochie te wonen. Ook ditmaal bleef hij zijn eigen paro chie trouw; hij vierde er 20 jaar geleden zijn veertigjarig jubile um: meer dan 25 jaar maakt hij deel uit van het Josephkoor. In '33 ontving hij het erekruis Pro Ecclesia. Ter gelegenheid van dit zeld zame zangersjubileum zal Zondag a.s. in de St. Josephkerk om half 10 een plechtige Hoogmis tot in tentie van de jubilaris worden opgedragen, waarna in de pasto rie de huldiging door kerkbestuur en zangkoor plaats vindt. Des middags houdt de heer Landman ten zijne huize, Metiusgracht 3 een receptie, van half 3 tot half 5. Het zal de heer Landman, die in de zangerskringen van Alkmaar en wijde omgeving een bekende figuur is, ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. NIEUWE DEKLAAG Op Singelrijiveg ALKMAAR De rijweg over de gehele weg van de Singel voor het Paleis van Justitie wordt door de Nederlandse Ba- zaltmaatschappij te Zaandam in opdracht van Openbare Werken van een geheel nieuwe deklaag voorzien. Het asphalt vertoonde vele scheuren en gaten, die langzamerhand een gevaar gingen opleveren voor het zware ver keer, dat daar dagelijks overheen gaat. Te zijnr/r tijd is dan de rij baan dus weer zo glad als een spiegel. Om een gebroken glas I BERGEN AAN ZEE Toen de heer S. enige tijd geleden met vrouw en kroost te Bergen aan Zee was, hadden zi.j „opgestoken" en bij het gaan zitten was een glas, dat op een tafeltje stond, door de een of andere oorzaak op de grond in stukken gevallen waarschijnlijk doordat de jas van de heer S. er door de wind tegenaan waaide. Daarop had de exploitant, de heer V. uit Bergen aan Zee, geëist dat men het glas zou betalen, en bij het afrekenen wilde de ober f 1.50 voor dit glas in rekening brengen. De heer S. vond dit terecht veel te veel, en weigerde betaling, indien niet een redelijke prijs werd ge vraagd. Toen de heer V., op enige afstand toehorend, dit hoorde, was hij zo haastig naar de fa milie S. toegekomen, dat de heer S. dacht dat hij handgemeen zou worden. Edoch de heer V. trok de zon nebril van de heer S. af, en ging hiermede terug naar achteren, daar de heer S. uitmakend voor dief en oplichter. De heer S. had dit niet ge nomen, en zo kwam de zaak voor de Alkmaarse politierechter, waai de heer V. verklaarde, dat hij de zonnebril hf had genomen als onderpand voor betaling. De po litierechter vond de handelwijze van de heer V. nogal vreemd, en vond het ook een vreemde manier van service ten opzichte van de gasten. Ook hij vond f 1.50 voor dit glas, dat wel van goede kwaliteit was, te hoog. Op grond van de getuigenverkla ringen achtte- hi.i de belediging bewezen, doch niet de ten laste gelegde diefstal. Verd. werd veroordeeld tot be taling van een geldboete van f 40.subs 20 dagen hechtenis. ALKMAAR Toen DAW na enkele minuten al met 30 ach terstond, was de zware uitwed strijd tegen DWT in feite al verloren. Het „oude" DAW, d.w.z. het zevental uit de wintercompe titie met Boxem en De Jong, had misschien nog de physieke kracht gehad zich ios te maken van de gedachte: we gaan verlie zen het DWA van gisteren, met de invallers Van Bennekom en Blankvoort, was in feite geen eenheid en was gedoemd onder te gaan. Hier ligt naar onze mening de oorzaak van de nederlaag: het zoeken naar samenhang, die niet of maar zelden kwam. Indivi dueel werden er heel goede iin- ,gen igedaan, ook door de inval lers, dooh het wilde niet vlot ten. Ook niet toen v.d. Horst vrij voor doel lag en niet anders kon doen dan in de handen van de keeper schieten, ook niet toen «hij even later tot tweemaal toe de onderkant van de lat be werkte. Aan de andere kant wist midvoor Roozekrans zich telkens los te maken van midaohter v. d. Pol, wat voor de rust tot 4 DWT-goals leidde. Of de Haar lemse midvoor hierbij steeds vrfj- uit ging, zal hijzelf wellicht al leen kunnen zeggen. Het bad aan de Houtvaart is n.l. over vrijwel de gehele lengte van het veld on diep. Ook vlak voor de goals kan een lang iemand nog net staan. En Roozekrans is lang, langer dan v.d. Pol. Voor een scheids rechter is het in zulke gevallen zeer moeilijk uit te maken of er wel dan niet afgezet wordt van de bodem als twee spelers een gevecht leveren om de bal. Dit neemt niet weg dat de DWT- midvoor zijn plaats dubbel en dwars waard is en dat hij over een zuiver hard schot beschikt. Na een overrompelend begin van DWT kon Bennekom vlak voor rust uit een goede combi natie van Slikker en Blankvoort de stand op 41 te brengen. Na de pauze was het weer Rooze krans, die er 51 van maakte, terwijl v.d. Horst door midachter ALKMAAR Het Anjercomité verzoekt ons opname van het vol gende: In aansluiting op een eer der bericht over het concert, dat Maandag a.s., op de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard in de muziektuin ten hate van het An jerfonds zal worden gegeven, vol gen hier nadere bijzonderheden omtrent het programma. Het concert begint om half 8 en wordt geopend door de muziek vereniging „Excelsior", dirigent Alb. Meijns, die na de openings mars „12de regiment" van Th. Furter de ouverture Peter Schmoll van C. M. von Weber in een arrangement van de dirigent ten gehore zal brengen, om met de bekende suite 1' Arlesienne van Bizet haar optreden voor de pauze te besluiten. Dan komen de zangertjes van Nico Akkermans koorklasse met enkele liedjes van Cath. v. Ren- nes en van Ramshorst. Na de pauze treedt allereerst de Ned. Herv. Oratoriumvereni ging op met het „Sanctus" van Clemens non papa, gevolgd door Adoramus van dezelfde compo nist. Tot slot zingt het koor het Ave Verum van Mozart. Excelsior besluit het concert met Spanische Skizze van E. Fül- ling, de wals Tesore Mio van Be- cucci-Delhaye en de mars La Ba- nière van de dirigent Alb. Meijns. Met het Wilhelmus wordt het ge heel besloten. Kaarten tevens pro gramma zijn a f0.50 verkrijgbaar bij Boekhandel Ter Burg en Klooster Kiebert. OPROEP Stadgenoten, De Commissaris der Konin gin in de provincie Noordhol- land, die tevens voorzitter is van het Anjerfonds Noordhol land, vestigde dezer dagen in dit blad Uw aandacht op de cultuurdienende taak, die dat fonds reeds een aantal jaren volbrengt. Het fonds heeft thans f25.000 nodig teneinde de hulp aan muziekverenigingen, zangver enigingen, toneelgezelschappen enz. en de steun aan andere zeer nuttige culturele objecten te kunnen voortzetten en uit breiden. Indien de collecte, die in deze gemeente zal worden ge houden op Vrijdag 26 Juni en Zaterdag 27 Juni a.s., slaagt, zullen plaatselijke culturele verenigingen evenals in vorige jaren de voor haar onontbeer lijke steun deelachtig kunnen worden. Deze verenigingen die nen een bij uitstek plaatselijk belang, de instandhouding van haar werk is dus ons aller be lang! Ik moge U opwekken de col lecte te steunen en het concert te bezoeken (de toegangsprijs bedraagt slechts f0.50), dat ten bate van het Anjerfonds op 29 Juni a.s„ de verjaardag van Prins Bernhard, in de stede lijke muziektuin zal worden gehouden. De burgemeester van Alkmaar, G. van Slingerland, lc. burg. i Lablans goed in bedwang werd gehouden. Toen de DAW-mid- I voor echter een mooie bal van Van Bennekom kreeg, was er .geen (houden aan: 52. Nadat I Roozekrans het halve dozijn had volgemaakt, kon Blankvoort na een worsteling met keeper en midachter nog een Alikmaars doelpunt scoren, zodat het einde kwam met 63. Aanstaande Donderdag speelt DAW I thuis tegen DWR uit Haarlem. Ook dit is een zware tegenstander, waarin enkele ge routineerde oudrinternationals spelen. Toch zouden wij de D.A.W.-ers allerminst als kans loos wiUen betitelen, wanneer zij als eenheid te water gaan en zich daaraan weten te houden. Hengelconcours „Luctor et Emergo" ALKMAAR Zondag 21 Juni heeft de hengelsportvereniging „Luctor et Emergo" haar jaar lijks hengelconcours gehouden, Het stralend zomerweer bracht mee dat reeds vroeg in de mor gen enige auto's op het Waag- plein parkeerden. Precies half negen bracht de motorboot van de heer Pauw de deelnemers naar de Westdijk. Aan het concours namen 14 korpsen deel, n.l. 6 in klas I, 5 in klas II en 3 in klas III, in totaal werden 240 baarzen verschalkt, waaronder enige fraaie exemplaren. De prijzen bestonden uit bekers takken, enz. De le prijs in klas I (een fraaie beker) werd ge- wonnen door de hengelsportver. 't Karpertje uit Beverwijk met 22 st„ 2e pr. door „Luctor et Emergo" met 21 st., 3e pr. „De Sander", Akersloot, met 19 st. (na loting) en 4e pr. „De IJzeren Voorn" (Velsen Noord) even eens 19 stuks. le pr. klas II door 't Karpertje 2e pr. door de Vier N. Koggen (Medemblik), en de 3e pr. „IJze ren Voorn". le pr. klas III was voor. „De IJzeren Voorn" en de 2e pr. 't Karpertje. Na de Korpswedstrijd werd een Personele wedstrijd gehouden, hiervoor waren de verwachtin gen hoog gespannen omdat hier met alle gewenste aas mocht worden gevist en alle vis telde mee, de vangst was matig. Met ruim 100 deelnemers werden in totaal 257 stuks gevangen. De le pr. werd behaald door de heer G. Niemeijer 13 st„ 2e pr. A. Backers 12 st., 3e pr. A. Zwaan 10 st., 4e pr. W. v. Leusden 9 st., 5e pr. J. v. Zutphen 9 st. Als winnaar van de dag kwam uit de bus de heer A. Zwaan (lid van de 4 N. Koggen) met in totaal 20 stuks.Voor deze pres tatie mocht hij uit handen van de voorzitter 'de heer Mooii een fraaie draagmed. in ontvangst nemen. Van de deelnemende dames was bet mevr. v. d. Vorst-Leen die de beste prestatie leverde, zij kreeg hiervoor een fraai bloem- stukj 6 Na de prijsuitreiking bracht de voorzitter dank aan allen die er aan medewerkten deze hoogtijdag van de Hengelsport op zo spor tieve wijze te doen slagen en sprak de hoop uit het volgend jaar allen weer in Alkmaar te kunnen begroeten. Unaniem dankten de diverse sprekers voor de prachtige organisatie en de gastvrijheid. De voorzitter wekte de leden van „Luctor et Emergo" op, 5 Juli allen mee te vissen in de Speketerspolder, de inschrij ving sluit 2 Juli. Heilgymnastiek en massage HEILOO De heer A. v. d. Horst, Leraar Lichamelijke Oefe ningen M.O. te Alkmaar slaagde voor het Staatsexamen voor Heil gymnastiek en Massage. Autotocht ouden v. dagen EGMOND BINNEN Ook dit jaar zal de autotocht ouden van dagen doorgang vinden. Dezer da gen zullen de collectanten tra ditioneel hun rondgang maken. Wij achten het niet nodig deze collecte op bijzondere wijze warm bij U aan te bevelen. De reis is gesteld in het begin van Augus tus a.s. De tocht zal onder meer gaan naar de Lage Vuurse. Nieuws uit Egmond aan den Hoef Tot debitante van de Ned. staatsloterij is aangesteld mevr. Portegies-Peerdeman, te Egmond aan den Hoef. Deze aanstelling geldt het rayon van de Egmon- den (Egmond aan Zee, Egmond Binnen en Egmond aan den Hoef). Dezer dagen is het achterste gedeelte van de Julianaweg klaar gekomen. Dit weggedeelte is aan merkelijk verbreed en van een asphaltdek voorzien. Na voltooi ing van de aansluiting op de Herenweg en Nieuwe Egmonder- straatweg, ter plaats waar voor heen het Naco-huisje stond is het de bedoeling het rijwiel-ver keer buiten de dorpskom van den Hoef om te leiden. Het Naco- wachthuisje is nu geplaatst aan de nieuwe Egmonderstraatweg, ongeveer tegenover de nieuwe smederij van A. Kareis, die on langs officieel is geopend. De oude smederij van Kareis, obsta kel voor het steeds toenemende verkeer, is thans gesloopt. Bin nenkort zal aldaar een aanmerke lijke verbreding van de Heren weg haar beslag krijgen. Rustverstoorders EGMOND BINNEN In de nacht van 4 op 5 April j.l. kwart voor één was een zekere N. C. B. bij een viskraam bij Café Zwart zó luidruchtig, dat de politie het beter vond om hem 'bij zijn gezel schap vandaan te halen, temeer, omdat hij ook nog onder invloed van sterke drank verkeerde. Het was trouwens al de tweede keer die avond, dat hij door de politie om die reden weggejaagd moest worden. De eerste maai voldeed hij aan het bevel, maar bij de tweede keer pleegde hij verzet. Gistermiddag werd hij voor dit feit door de Alkmaarse Politie rechter veroordeeld tot een boete van f75 subs. 25 dagen. Burgerlijke Stand EGMOND BINNEN Geboren: Catharina Maria, dv. A. G. Wit tebrood en C. J. Molenaar; Tho mas Martinus Maria, zv. J. N. Pepping en J. M. Marx; Afra Adriana Maria, dv. C. v. d. Reep en Adr. Teeling; Theodorus Jo seph, zv. H. Buijs en H. A. Kamper: Margaretba Maria, dv. P. M. Groot en M. E. Mannes; Johannes Petrus, zv. H. de Boer en A. de Waard; Elisabeth Adria- ana Maria dv. Fr. Sentveld en M. Th. v. d. Reep; Jozephus Petrus Maria, z.v. P. W. Liefting en M. Apeldoorn; Cornells' Johanna Theodora zv. J. Bommer en G Smit. Overleden: Guurtje Groot, 65 jaar; Johannes Zentveld, 58 jaar. e.v. M. Orij; Cornelia Bom, 80 jaar, weduwe van H. Fijn. Ondertrouwd: J. Beemsterboer van Schoorl en G. de Waard; L. Meijer van Nijmegen en J. M. Portegies. Gehuwd: S. Jonker van Bergen en E. Klaij; N. Verhoogt en J. G. Th. Berkhout; P. J. de Coene van Leeuwergen (België) en G. C. van der Molen. Vechtpartij EGMOND AAN ZEE Het waren twee vergrijpen, waarvoor J. B. uit Egmond aan Zee voor de Alkmaarse Politierechter moest verschijnen. Op 15 Maart j.l. had hij een aardig stuk in zijn kraag gèdronken, zodat de caféhouder K. B. in wiens café hij de rest van de nog korte dag kwam door brengen, besloot hem alleen nog maar" onschuldige drankjes toe te dienen. Alles zou goed gegaan zijn, wanneer er niet een stel knapen uit Egmond Binnen in „De Egmonden" zou zijn komen aanleggen, want een ogenblik daarna op de zitting kon nie mand eigenlijk meer precies na vertellen hoe dat gekomen was begon Jaap stevig met de an dere Egmonders te bakkeleien, net zolang, totdat er een flinke vechtpartij van kwam. Eén van de jongelui was zekere P. S. v. d. B. die door B. op de grond werd gegooid en daar op reageerde met te zeggen, om ruzie te voorkomen: „Laten we een borreltje drinken, dan is het afgelopen". Maar B. had al te veel borreltjes gedronken en ging door met vechten: de caféhouder, die hem wilde verwijderen, werd over de vloer gegooid, de neef van B. moest een ogenblik later delen in het lot van de café houder. Weer een ander kreeg een fikse klap op zijn gezicht. Tenslotte werd de politie erbij gehaald. Toen was alles afge lopen. De Officier maakte er niet veel woorden aan vuil. f 60.-— subs 30 dagen luidde zijn eis. De politie rechter vonniste conform. Geslaagd HEILOO Onlangs slaagde aan de Camperstraat te Amster dam voor het staatsdiploma kraamverzorgster onze plaats- genote A. M. v. Westerop. Een kannetje zonder oor HEILOO A. de B. uit Heiloo, poppendokter van professie, was op een goede dag bij Mevr. S. in Egmond gekomen, en had ge vraagd of ze nog poppen te repa reren had. Er waren twee poppen, die revisie nodig hadden, en de B. zag in het schuurtje ook een koperen kannetje, dat niet veel waarde had, en waar een oor af was. Ook dit kon hij repareren, wat Mevr. S. goed vond. Maar ai wat er terugkwam, geen kannetje. Totdat een paar maanden later de heer S. hetzelfde kannetje in Alk maar zag staan, wat men voor zegge vijftig cent van de B. had gekocht. De B. was zelf wijselijk niet verschenen, maar hij had verklaard gedacht te hebben, dat hij het kannetje cadeau had ge kregen. Het was echter een voor werp, dat Mevr. S. niet graag kwijt wilde. De ontvangen vijftig cent kwamen de B. nu op een uit gaaf van f 15.Hij kan er ook 10 dagen voor gaan „zitten". Hr Ms „Van Speyck" naar de Antillen DEN HELDER Hr. Ms. Fre gat van Speyk, onder commando van luitenant ter zee le klasse C. E. Baron van Asbeck, zal op Woensdag 24 Juni om 12 uur uit Nieuwediep naar de Neder landse Antillen vertrekken. Geslaagd 'T ZAND Onze plaatsgenoot de heer C. de Wit Wz. slaagde een dezer dagen voor het vakbe kwaamheids-diploma als Detail handelaar in melk, boter, kaas en eieren. EEN VRIEND WAS JARIG KOEDIJK Het was in de nacht van 5 op 6 April j.l. dat S. Chr. B niet minder dan 25 glazen bier door het keelgat had. "lij bevond zich op de Lange straat en was zo optimistisch jver zichzelf gestemd, dat hij meende, nog per fiets naar huis te kunnen terugkeren, Hij pro beerde het ijverig, maar de hele Langestraat zwaaide voor zijn ogen van links naar rechts en van rechts naar links. Aan hem zelf kon het niet liggen, dacht hij, dus onversaagd en manmoe dig reed hij door, in zijn vaart gestuit door een agent van de Alkmaarse gemeentepolitie, die hem de nacht in een dronke manscel liet doorbrengen. Een vriend was jarig ge weest, vertelde hij gistermiddag de politierechter die hem vroeg waarom hij zoveel gedronken had. Hij kreeg conform de eis van de Officier van Justitie de gebruikelijke 'boete van f 100. subs. 40 dagen. Ego Flos SCHOORL Aan het concours uitgeschreven door de Bond van R.K. Zangverenigingen in Noord en Zuidholland, en te houden op 5 Juli a.s. in Krasnapolsky te Amsterdam, zal ook „Ego Flos" deelnemen met dameskoor en ge mengd koor en wel in de tweede afdeling. Het dameskoor moet als ver plicht nummer zingen: „Ik hoorde dees dagen", een bewerking van een Oudhollands lied van Leo Smeets en als vrij nummer: „Be- nedictus" van Antonio Lotti. Het verplicht nummer voor het gemengde koor is „Vrede' van Jos de Klerk. Vrij nummer: „Als het licht wordt van Hendrik Andriessen. Belangstellenden, die hetcon cours willen meemaken, gelieven zich spoedig te melden bij het bestuur. De kosten zullen onge veer f 4.bedragen. Heden, Dinsdagavond om 8 u. wordt een extra repetitie gehou den voor het dameskoor. Mishandeling PURMEREND Eén van de ambtenaren ter gemeentesecreta rie heeft dezer dagen als nieuwe inwoner op een bijzonder onpret tige wijze kennis gemaakt met enkele van zijn medestadgenoten. Hij bevond zich op de feestelijke avond van de verjaardag van de Koningin in een logement waar hii met een meisje gedanst had en met wie hij na afloop daarvan aan een tafeltje plaats nam. Een ogenblik later kwam een andere jongeman, IJ. A. H. op haar toe schieten, met de vraag of zij met hem dansen wilde, hetgeen zij weigerde. H. verdween doch keer de enkele ogenblikken later te rug, ging naast de ambtenaar R. B. zitten en vroeg hem: „Waarom verbood jü haar, met mij te dan sen". Verwonderd antwoordde deze, dat hij dat helemaal niet had verboden, waarop H. hem toebeet, dat hii zich kalm moest houden. De nieuwbakken Purmerender vond het toen maai- beter weg te gaan, betaalde rustig zijn con sumpties en probeerde geruisloos te verdwijnen. Maar toen kwam H. met een kameraad op hem af, de eerste trok hem aan zijn das, dat hem de adem werd afgesne den en de ander, E. K„ gaf hem een klap op zijn kaak, zodat zijn vast gebit zodanig werd bescha digd, dat hij zich een nieuw gebit moest laten aanmeten. Tegen elk der beide knapen eiste de Offi cier van Justitie een boete van f75 gulden subs. 25 dagen. De Politierechter maakte er voor allebei 50 gulden subs. 25 dagen van. Schandelijk misdragen BEVERWIJK „U heeft zich schandelijk misdragen" meende de Alkmaarse politierechter, toen de zaak van J. B. uit Beverwijk Maandagmiddag in behandeling was. Verd. had omstreeks 1 Mei j.l. in Castricum, tegen sluitings tijd van de café's over straat lo pend met een groepje vrienden, zidh niet gestoord aan de somma tie van de politie om uit te schei den met ruzie maken. De mannen hadden namelijk onderling ruzie gekregen, en het was tot een handgemeen gekomen, waarop de politie tussen beide kwam, en de vechtersbazen scheidde. J. B. wist echter niet van ophouden, en had zodoende last gekregen met de agenten, die hem tenslotte mee wilden nemen naar het gemeente huis, om hem daar een beetje tot bedaren te laten komen. J. B. had zich heftig verzet, en zelfs de po litiemannen aangevallen. De drank was waarschijnlijk niet vreemd aan dit gedrag, want J. B. had zo'n 20 citroentjes achterover geslagen. Ook de Officier van Justitie nam het gebeurde zeer zwaar op, en eiste een gevangenisstraf van 6 weken, waarbij de politierechter zich volledig kon aansluiten. Marinekok redde drenkelingen DEN HELDER Twee dren kelingen van 9 en 10 jaar zijn Zaterdag door de kok van Hr. Ms. Soemba van de verdrin kingsdood uit de Buitenhaven ge red, toen zij daar spelenderwijze waren ingevallen. De steigers nabij de Teso-lan- dingsplaats, die de laatste tijd door de jeugd als speelterrein is uitgekozen was ook voor deze 2 jongens te gevaarlijk. Vorige week zijn op deze wijze vier jongens in de Buitenhaven te recht gekomen. Door ingrijpen van Marinepersoneel konden zij worden gered. Het (kan echter ook anders aflopen, wanneer zich toevallig geen mensen in de buurt ophouden. Belgische ploeg voor Tour de France De Belgische ploeg voor de Tour de France is thans defini tief vastgesteld. Zij bestaat uit: Adriaaenssens. Close, Couvreur. de Bruvne. de Hertog. Desmet. Impanis. van der Stookt, van Ge- nechten en van Geneugden. Coloradokever DEN HELDER Door de hoofdagent B. Bleyinga is op het strand de eerste coloradokever van het jaar gevonden. Men wordt verzocht goed naar dit zeer schadelijke beestje uit te kijiken. W eersvertcach tin g Medegedeeld door het K.N. M I. te De Bilt. geldig van Dinsdagavond tot Woensdag avond. IETS HOGERE TEMPERATUREN Zwaar tot half bewolkt met enkele verspreide buien. Over het algemeen weinig wind. Iets hogere temperaturen. PASTOOR J. H. TESSELAAR OVERLEDEN In het ziekenhuis St. Joannes de Deo in Haarlem is Zondag in de ouderdom van nog slechts 49 jaren overleden de zeereerw. heer J. H. Tesselaar, pastoor te Ierseke, tot 5 Januari j.l. kape laan te Castricum. Hij was op 11 Maart 1904 in Bovenkerk geboren en op 25 Mei 1929 priester gewijd. In Augustus van dit laatste jaar zag hii zich de parochie van Den Burg op Texel als eerste werkterrein in de zielzorg aangewezen. Twee jaar later volgde zijn overplaat sing naar Overschie en in Mei 1932 die naar Monster. Hierna is hu nog kapelaan geweest in Rotterdam (H.H. Martelaren van Gorcum) (October 1934); Vlaar- dmgen (Augustus 1938). Den 1 Jeroen), Enkhuizen Augustus 1944) en Castricum (Augustus 1947). Sedert 5 Janu ari was de zeereerw. heer Tesse- laar pastoor in Ierseke. Eindexamen R.H.B.S. ut Afd- A geslaagd H. C. Bedijn, H. Fetter, J. W. Gaastra, H. J. Keesen, G. Sougé, D. Sougé, M. C. Stoel, te Alkmaar G. J. Verheul, Bergen aan Zee; E. Cerwey, Castricum; T Slaven burg, Heiloo; M. Sohmalz, Scha- igen en A. Mesman Schultz, Wieringerwerf. Afgewezen: geen. JEUGDIGE WIELRIJDSTER DEN HELDER. Maandag avond omstreeks half zeven is de acht-jarlge Nelly van Eeten uit de Begoniastraat alhier bij een botsing met een bestelauto in de Violenstraat zo zwaar gewond, dat zij op weg naar het zieken huis is overleden. Het meisje fietste met haar vriendinnetje en een vriendje uit de buurt met vrij grote snelheid gedrieen naast elkaar in de Vio lenstraat. toen de bestelauto van j firma R. L. van achteren naderde. De bestuurder hiervan heeft nog een flinke bocht ge maakt om het drietal te ontwij ken, maar hii meende na het passeren iets tegen zijn auto te horen vallen. Nadat hii onmid dellijk had afgeremd vond hij het meisje hevig bloedend op de weg liggen. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is het kind aan de opgelopen verwondingen overleden. Naar de juiste toe dracht van het ongeval stelt de politie een onderzoek in. HET ZANGCONCOURS TE MEDEMBLIK MEDEMBLIK Het concours van de Bond voor Zangkoren werd onder auspiciën van de plaatselijke zangver. „Zanglust" in het Koningin Emmapark ge organiseerd. De uitslagen waren als volgt: Vierde afdeling kinderkoren: le prijs &ndijks kinderkoor, An- dijk 308 punten. Derde afdeling gemengde ko ren: Apollo, W.waard, 2e prijs, 282 pnt., Ons Genoegen, Heertou- gowaard, le prijs, 315 pnt., Zang en Vriendschap, Wieringen, 2e prijs, 285 pnt. Tweede afdeling gemengde ko ren: Zaag doet leven, Oostwoud, 2e prijs, 299 punt., Excelsior, Dirkshorn, 2e prijs, 293 pnt., Zang en Vriendschap, Venhuizen, 2e prijs, 291 pnt. Eerste afdeling gemengde ko ren: Een klein begin, Sijlbekar- spel. le prijs, 338 pnt., Nieuw Leven; Aartswoud, 2e prijs, 297 pnt., Thalia, Hoogkarspel, 2e prijs, 297 pnt., Zanglust, Medem blik. le prijs, 307 pnt., Niedorps Gemengd Koor, Nieuwe Niedorp, le prijs, 301 pnt. Afdelig uitmuntendheid: Zang lust, Hauwert, le prijs, 300 pnt. Ere afdeling: Gemengd Koor Andijk, te Andijk, le prijs met lof der jury, 381 pnt. 's Avonds werd, eveneens in het wandelpark, de erewedstrijd gehouden, waarvan de uitslagen waren: Andijks gemengd koor, eerste prijs A; Zanglust Medem blik, eerste prijs B; Een klein begin, Sijbekarspel, tweede prijs; Zanglust, Hauwert, 3e prijs; en Andijks kinderkoor behaalde de 14e prijs. ZWAAG, 22 Juni Vroege aardappelen 14.10—21.90; late aardappelen 15.3021.60; spina zie 20; postelein 2830; slabonen 1.381.52; snijbonen 771.29; peulen 57—1.35; tomaten 29—1.12 waspeen 17—19; bospeen 15—26: sla 2.504.90; bloemkool 817; komkommer 1625; perzik 12 33; tuinbonen 2325; aardbeien 59—1.36; kruisbes 1850; rode pruimen 931.50; rabarber 1924 MEDEMBLIK Vroege aard appelen, aanvoer 162.250 kg. groot 18.60—20.10; driel. 18—19.10 kriel 1718.50; rode eersteling groot 27.10—27.50; kriel 15.40; 204 st. bloemkool A 1 16; A 2 13; B 1 13— LANGEDIJK 192.000 kg aardappelen 19.2023.10; Dorè 22.9025.70; rode schotten 24.60 26; blauwe eigenheimers 26.40 drielingen 18.2020.20; kleintjes 15.5020.20; 300 kg tomaten A 93; B 93; C 78; 450 kg rabarber 10.60; 1000 kg rode kool 12.70 13; 30q bos peen 13.60. Een blok aan het l"\e gemoederen in land zijn in de een na de eerste barstinaen van de volking tegen het c regiem en de Ru heersing noe alle rust gekomen. De st: richten over stakingi onlusten houdt nog De Russische bezetl ten kunnen slechts making van geweld met de doodstraf e: hier en 4daar de rus ofschoon dit wrei weer de aanleiding i del ijk verzet en het de Sovjets gevoelig De politiek van de gefaald. De beschuh de Westelijke moge geweest, die de vori sein tot de revolte de feiten voldoende er is niemand in of Duitsland, die aan weringen ook maa blik geloof hecht. Z wordt aangenomen, ten wel de hand ii had gehad, dan nog nederlaag voor de geweest. omdat geenszins opgewass zijn tegen een ca: buiten af. De Russer een ogenblik tot he gekomen, dat wanm atie was ontstaan in oorlog, bv. bij een Westelijke legers n ten, de gehele Oost- king zou zijn overg De loop der oi heeft Moskou b ogen geopend voor dracht. Vandaar de sies die thans tege: volking worden ged; tal economische waarmede men prol sten opnieuw te w: dit gebaar alleen is de. De opstand ricl alleen tegen de eco derdrukking en 't i van de Russen, ma; gen de beknotting en de vrijheid. Het momenteel ook naa Kremlin de commur ring terzijde zal s< Russische Hoge Semjonov heeft ee gehad met Otto N maal de man van democraten. die zich ontpopte als 'n en een meeloper. liticus waarmede overleg hebben gen! Kastner. oud-leider ralen. Toen zowel de liberale partij c grond werden gedre moesten maken vo verdween ook Kast tracht thans met h< schuiven van deze gematigder bewind len, om de weerst afnemen. Elke opi ling om aan de wi bevolking tegemoet aan deze manoeuvr Russen willen met zich handhaven. Wat de Russen mochten zijn, z werkelijk aan Oost volledige vrijheid zij op weerstanden ten. De opstand vai heeft voldoende ge dat Oost-Duitsland sische juk bevrijd 1 den. De belofte va: en het naar huis Grotewohl en Ulbr dit alles niets af. op de kussens zette ke en Kastner. omi ring. zolang de Ri de baas zijn. een stromannen zal zij: land wordt voor I toekomst een blok waarvan het gewi tfid wel eens al blijken te zijn. Mis de Sovjets nog een som. dat het beter land voor goed te D.F.C. PROTE Tegen het derde Volendam gesco ning heeft D.F.C getekend. De Voler ten zou buitenspel staan. Mocht D.F.C winnen, dan zal c 3-3 worden. Inmidd daartoe gering, aang rechter Formenoy ti strijd zeer beslist c testen van de hand Almelo heeft inwont Met de geboorte Stam heeft de gerr gekregen. Vader G. ving in de kamer ten stadhuize de bij; wensen met zijn ee burgemeester Rave vens namens de g ■spaarbankboekje mi van f 100 uitreikte. In de nacht van Z schuur van 20 bij woest. Het fel opli in de olie-raffinac

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2