RANG Msnap&imfr van Ballonopstijgingen te Eenrum en Enkhuizen Alleen Dehnert kon door eerste ronde komen Dinsdag 23 Juni 1953 STOOR ESSELAAR RLEDEN nen R.H.B.S. UGDIGE RIJDSTER UELIJK NGELUKT NGCONCOURS (IEDEMBLIK ktberichteii Buitenlandse notities D.F.C. PROTESTEERDE Almelo heeft 45.000 inwoners 3e Radio-rallye '11 groot succes BOESMAN BELOOFT 106-JARIGE OVERLEDEN Mej. de Vink lid van de Tweede Kamer MOORDAANSLAG OP TUNESISCHE PRINS NAGUIB ONTMOET NEHROE EN MOH. ALI Naar ivij vernemen Grote hotelbrand te Valkenburg NIEUWE STAFCHEF NA V O-STRIJDKRACHTEN Het treinongeval bij Weesp Wimbledon begonnen Tony Mottram en Gardini verloren \lerde\g met ze Pagina 3 pricnchting door het K.N. Bilt, geldig van 1 tot Woensdag- HOGERE 1RATUREN ialf bewolkt met reide buien. Over n weinig wind. temperaturen. enhuis St. Joannes arlem is Zondag in van nog slechts 49 ien de zeereerw. ^sselaar, pastoor te Januari j.l. kape- um. 11 Maart 1904 in boren en op 25 Mei ?ewiid. In Augustus e iaar zag hii zich van Den Burg op ste werkterrein in aangewezen. Twee gde ziin overplaat- erschie en in Mei r Monster. Hierna aoelaan geweest in .H. Martelaren van tober 1934); Vlaar- ustus 1938), Den eroen). Enkhuizen '44) en Castricum 17). Sedert 5 Janu- ereerw. heer Tesse- in Ierseke. Afd. A geslaagd H. Fetter, J. W. Keesen, G. Sougé, Stoel, te Alkmaar Bergen aan Zee; astricum; T. Slaven- M. Schmaiz, Scha- Mesman Schultz, Afgewezen; geen. DER. Maandag- eks half zeven is de «lelly van Eeten uit traat alhier bij een een bestelauto in de zo zwaar gewond, 'eg naar het zieken eden. fietste met haar en een vriendje uit vrij grote snelheid t elkaar in de Vio- i de bestelauto van L. van achteren bestuurder hiervan >n flinke bocht ge- et drietal te ontwii- rii meende na het tegen ziin auto te Nadat hij onmid- afgeremd vond hii ïevig bloedend op de Tijdens het vervoer kenhuis is het kind elopen verwondingen Naar de juiste toe- het ongeval stelt de onderzoek in. UK Het concours voor Zangkoren auspiciën van de zangver. „Zanglust" .ngin Emmapark ge en waren als volgt: fdeling kinderkoren: jks kinderkoor, An- :en. ling gemengde ko- W.waard, 2e prijs, Genoegen, Heerhu- prijs, 315 pnt., Zang ahap, Wieringen, 2e at. fdeling gemengde ko- ioet leven, Oostwoud, 59 punt., Excelsior, 2e prjjs, 293 pnt., iendsöhap, Venhuizen, 1 pnt. deling gemengde ko- lein begin, Sijibekar- rijs, 338 pnt., Nieuw -tswoud, 2e prijs, 297 Hoogkarspel, 2e Zanglust, Medem- 307 pnt., Niedorps oor, Nieuwe Niedorp, pnt. ïitmunitendlheid: Zang- ert, le prijs, 300 pnt. Ing: Gemengd Koor Andijik, le prijs met 381 pnt. werd, eveneens in ,rark, de erewedstrijd waarvan de uitslagen idijks gemengd koor, A; Zanglust Medem- prijs B; Een klein ekarspel, tweede prijs; Hauwert, 3e prijs; en nderkoor behaalde de 22 Juni Vroege 14.10—21.90; late 15.3021.60; spina- lein 2830; slabonen snijbonen 771.29; .35; tomaten 291.12 -19; bospeen 1526: 0; bloemkool 817; 1625; perzik 12 :n 2325; aardbeien uisbes 1850; rode -1.50; rabarber 1924 BLIK Vroege aard- aanvoer 162.250 kg. -20.10; driel. 18—19.10 50; rode eersteling 27.50; kriel 15.40; 204 A 1 16; A 2 13; B 1 K 192.000 kg 19.20—23.10; Dorë rode sahotten 24.60 eigenheimers 26.40 5.2020.20; kleintjes 300 kg tomaten A 78; 450 kg rabarber kg rode kool 12.70 peen 13.60. Een blok aan het been |"^e gemoederen in Oost-Duits land zijn in de afgelopen da gen na de eerste spontane uit barstingen van de zijde der be volking tegen het communistisch regiem en de Russische over heersing nog allesbehalve tot rust gekomen. De stroom van be richten over stakingen en nieuwe onlusten houdt nog steeds aan. De Russische bezettingsautoritei ten kunnen slechts met gebruik making van geweld en dr°ieen met de doodstraf enigermate zo hier en tdaar de rust handhaven, ofschoon dit wrede optreden weer de aanleiding is tot een lii- deliik verzet en het prestige van de Sovjets gevoelig ondermijnt. De politiek van de Sovjets heeft gefaald. De beschuldiging, dat 't de Westelijke mogendheden ziin geweest, die de vorige week het sein tot de revolte gaven is door de feiten voldoende weerlegd en er is niemand in of buiten Oost- Duitsland. die aan deze loze be weringen ook maar een ogen blik geloof hecht. Zelfs wanneer wordt aangenomen, dat het Wes ten wel de hand in de opstand had gehad, dan nog zou het een nederlaag voor de Russen ziin geweest. omdat hun politiek geenszins opgewassen bleek te zijn tegen een campagne van buiten af. De Russen moeten toch een ogenblik tot het inzicht ziin gekomen, dat wanneer deze situ atie was ontstaan in een tijd van oorlog, bv. bij een oprukken van Westelijke legers naar het Oos ten. de gehele Oost-Duitse bevol king zou zijn overgelopen. De loop der ontwikkelingen heeft Moskou blijkbaar de ogen geopend voor de ware toe dracht. Vandaar de vele conces sies die thans tegenover de be volking worden gedaan. Een aan tal economische maatregelen, waarmede men probeert de gun sten opnieuw te winnen. Maar dit gebaar alleen is niet voldoen de. De opstand richtte zich niet alleen tegen de economische on derdrukking en 't uitzuigsysteem van de Russen, maar veeleer te gen de beknotting van 't recht en de vrijheid. Het ziet er dan momenteel ook naar uit. dat het Kremlin de communistische rege ring terzijde zal schuiven. De Russische Hoge Commissaris Semjonov heeft een onderhoud gehad met Otto Nuschke. Een maal de man van de christen democraten. die na de oorlog zich ontpopte als 'n slappe figuur en een meeloper. De andere po liticus waarmede de Russen overleg hebben gepleegd is Erich Kastner. oud-leider van de libe ralen. Toen zowel de C.D.U. als de liberale partij op de achter grond werden gedreven en plaats moesten maken voor de S.E.D., verdween ook Kastner. Moskou tracht thans met het naar voren schuiven van deze Duitsers een gematigder bewind samen te stel len, om de weerstand te doen afnemen. Elke oprechte bedoe ling om aan de wensen van de bevolking tegemoet te komen is aan deze manoeuvre vreemd. De Russen willen met deze tactiek zich handhaven. yi/at de Russen ook van plan mochten ziin, zolang zij niet werkelijk aan Oost-Duitsland de volledige vrijheid geven, zullen zij op weerstanden blijven stui ten. De opstand van de 17e Juni heeft voldoende gedemonstreerd, dat Oost-Duitsland van het Rus sische juk bevrijd wenst te wor den. De belofte van meer brood en het naar huis sturen van Grotewohl en Ulbricht doen aan dit alles niets af. Evenmin het op de kussens zetten van Nusch ke en Kastner. omdat elke rege ring. zolang de Russen in feite de baas ziin. een bewind van stromannen zal zijn. Oost-Duits land wordt voor Moskou in de toekomst een blok aan het been. waarvan het gewicht na lange tfid wel eens al te zwaar zal blijken te zijn. Misschien komen de Sovjets nog eens tot de slot som. dat het beter is Oost-Duits land voor goed te verlaten. Tegen het derde doelpunt van Volendam gescoord door Ko ning heeft D.F.C. protest aan getekend. De Volendam-linksbui- ten zou buitenspel hebben ge staan. Mocht D.F.C. dit protest winnen, dan zal de einduitslag 3-3 worden. Inmiddels is de kans daartoe gering, aangezien scheids rechter Formenoy tijdens de wed strijd zeer beslist de D.F.C. pro testen van de hand wees. Met de geboorte van Johanna Stam heeft de gemeente Almelo gekregen. Vader G. H. Stam ont ving in de kamer van B. en W. ten stadhuize de bijzondere geluk wensen met zijn eerste kind van burgemeester Ravesloot, die te vens namens de gemeente een spaarbankboekje met een bedrag van f 100 uitreikte. Voor deze deelnemer had de K.R.O.-radio-rallye een ontijdig en nat einde in een sloot een idyllisch plekje overigens nabij Kerkdriel. De bestuurder en de wagen die voordal hij in de sloot belandde enige malen over de kop sloeg, kwamen er nog goed af. Maar nat was het wel.' met nul strafpunten, tevens win naar van de route Apeldoorn. Van de route Hilversum werd eerste de equipe W. CoenenJ. Butter uit Delft met 268 strafpunten; van de route Venlo de equipe A. v. d. HeydenM. Elshout uit Drunen met 30 strafpunten, De route Ber gen op Zoom was voor L. van der HeydenL. Biemans met 27 straf punten en die van Rotterdam voor de equipe B. KramerP. de Lint, Hillegersberg met 120 strafpunten. DEN BOSCH. De derde Ra dio-rallye, georganiseerd door de Hertogrijders in samenwerking met de K.R.O. is een waar succes geworden. De organisatie klopte tot in alle finesses en de routes waren buitengewoon vakkundig uitgezet. Voor de meeste deelne mers is de rallye dan ook een on vergetelijke dag geworden. Alge meen winnaar werd de equipe D. ReymesF. Pronk uit Arnhem De damesprijs is geronnen door mevrouw M. VermeulenThunack en mevrouw ScharoHoek met 554 punten. (Advertentie) Wie van drups of populair gezegd van „zuurqes" houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer hij Rang Cnstal fruits proeft Uw winkelier heeft ze in voorraad. Let op de naam RANG op het beschermend om hulsel van ieder „Rangetje" De ballonvaarder Henri Boes man heeft tijdens een zomer- bijeenkomst in Scheveningen van de Haagse ballonclub. medede lingen gedaan over het zomer- programma. Zaterdag 27 Juni vanuit Baarn Ongeveer tienduizend bezoekers worden bij deze ballonvaart verwacht. Ook zal de Konink lijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart hier demonstra ties geven met modelvliegtuigen 19 Juli volgt een ballonopstij- ging in Venlo. 1 Augustus is Dieren aan de beurt. Aan deze ballontocht zal tevens 'n span nende vossenjacht worden ge koppeld. Op 15 Augustus, (Hemel vaartsdag), worden op drie plaatsen ballonopstijgingen ge organiseerd. Een in Tegelen, om de wedstrijdcoupe André Blitz; een in het stadion te Amster dam en een in Eenrum te Gro ningen, bij welke laatste ballon- tocht tevens baanraces voor mo toren zullen worden gehouden. Op 23 Augustus vindt een bal lontocht plaats vanuit Binkhui zen. 29 Augustus is Waalwijk aan de beurt. In de Zondag avond gehouden bijeenkomst is bekend gemaakt, dat de pers chef van Philips, Sjoerd de Vrij, de persprijs 1952 heeft verdiend wegens zijn uitstekend verslag over ziin ervaringen tiidens een ballontocht, alsook voor de gees tige rede, die hij hield, na ge doopt te zijn met sterke drank, In de nacht van Zondag op Maandag is door blikseminslag een schuur van 20 bij 20 meter in Pernis in brand geraakt en ver woest. Het fel oplaaiende vuur deed overal in Rotterdam brand in de olie-raffinaderij .vermoeden, maar dat was gelukkig niet het geval. mosterd en andere spullen, die te pas komen bij de ceremoni- ele- ballondoop, die iedere pas sagier heeft te ondergaan na het meereizen in een ballon. De secretaris van de KNVVL de heer P. Yperlaan, deelde nog mede, dat Nederland er binnen kort een derde ballon bij krijgt. De gelden hiervoor zijn reeds bijeen gebracht. Ook is van de zijde van het Nationale Lucht vaartfonds een bonus gesteld voor de opleiding tot ballon- commandant. Nederland heeft er momenteel slechts drie, de heer en mevrouw Boesman en de heer de Vos. WOKINGHAM, 22 Juni. Op 106-jarige leeftijd is gis teren in Wokingham een zekere Henry Beesley over leden, naar verluidt de oudste man van Engeland. Beesley, die zwaar rookte en veel whiskey dronk en dit niet onder stoelen of banken stak, heeft tot zijn 98ste jaar boerenarbeid verricht. 's GRAVENHAGE, 22 Juni. In de vacature mr. Roolvink heeft de voorzitter van het cen traal stembureau benoemd ver klaard tot lid der Tweede Ka mer, mej. mr. dr. J. C. H. H. de Vink, te Utrecht. TUNIS, 22 Juni. Maandag zijn twee schoten afgevuurd op prins Slimane, de oudste zoon van de Tunesische troonopvolger en een neef van de Bey van Tunis. Prins Slimane bleef ongedeerd. Hij werd aangevallen terwijl hij in de buurt van zijn woning wan delde. De aanvallers vluchtten in een auto. De vader van de prins en zijn gezin zijn bekend om hun pro-Franse gezindheid. CAIRO President Naguib van Egypte heeft Maandag een „zeer bevredigende" bespreking van twee uur gevoerd met de Pa kistaanse premier, Moh. Ali, o.a. over de kwestie van het Suezka- naal. Vandaag zal Naguib besprekin gen voeren met premier Nehroe van India, die evenals de Pa kistaanse premier in Cairo ver blijft op de thuisreis, na in Lon den de kroning en de conferentie van premiers van het Britse Ge menebest te hebben bijgewoond. is Zondagavond een boerderij aan de provinciale weg te Haastrecht volkomen uitgebrand. Het vuur was ontstaan in de hooiberg. zitten Nederlandse vertegenwoor digers momenteel met afgevaar digden uit nog 16 landen te Lon den rond de conferentietafel van de Internationale Commissie voor de Walvisvaart. begon gisterochtend te Leiden een congres ter herdenking van het feit, dat honderd jaar geleden de grote Nederlandse natuurkundigen Lorentz en Kamerlingh Onnes werden geboren is mr. N. H. E. van den Heuvel te Den Bosch, directeur van de Bossche Diocesane Middenstands bond en lid van de Tweede Ka mer benoemd tot Officier in de Kroonorde van België zijn bij het opruimen van een zol der te Maastricht meer dan dui zend brieven gevonden, afkom stig van Belgische militairen uit de eerste wereldoorlog, die deze epistels via een neutraal land naar de door de Duitsers bezette gebieden van hun vaderland door zonden. Maandagavond omstreeks kwart voor twaalf is brand ontstaan in het hotel „Berg en Dal" aan de Plenkerstraat te Valkenburg. Het hotel stond in lichter laaie. De vrijwillige brandweer van Val kenburg stond vrijwel machte loos tegenover het uitslaande vuur. „Berg en Dal" is een oud hotel, waarin veel hout is ver werkt. Ongeveer vijftig logé's hebben zich bijtijds in veiligheid kunnen stellen. De heer Chr. Huynen is directeur-eigenaar van „Berg en Dal". Nader wordt vernomen, dat een 67-jariea huisknecht. E. Ja gers, uit Geleen. die niet uit een raam durfde springen, in de vlammen is omgekomen. Een kok. die wel sprong, brak een been. Vele gasten lagen al in bed toen de brand uitbrak. Zii moes ten in nachtkleding vluchten en er was in vele gevallen geen tijd nog iets mede te nemen. De gasten zijn ondergebracht in hotel Rozenhof. De schade aan het hotel, dat kort geleden nog een kostbare uitbreiding had ondergaan, wordt op enkele tonnen geschat. Behalve de vrijwillige brand weer van Valkenburg hebben brandspuiten uit omliggende plaatsen en uit Maastricht het vuur bestreden. Er kon evenwel niet worden voorkomen, dat het hotel geheel uitbrandde. WASHINGTON. President Eisenhower heeft Maandag gene- raal-majoor Cortlandt van Rens- slaer Schuyler benoemd tot staf chef van de strijdkrachten van de Noord-Atlantische Verdragsorga nisatie in Europa. Hij volgt als zodanig generaal Alfred Gruenther op die tot op perbevelhebber is benoemd. Gastoevoer was in gevaar „Wie de ravage heeft gezien, moet wel zijn ogen hebben uitge wreven, toen hij 24 uur later zag hoe snel de N.S. het opruimings- werk na het treinongeval bij Weesp voor elkaar hadden", aldus de mening van de burgemeester van Weesp, mr J. C. Buhrmann. Een ogenblik is de gastoevoer van Weesp in gevaar geweest. De gemeente betrekt gas uit de hoofd stad. En de locomotief lag juist boven de leiding. Omdat men be vreesd was voor verder wegzak ken werd de ketel in Weesp vol gepompt en de toevoer afgesne den. Inmiddels werd de leiding om de plaats van de locomotief gelegd. Mef supersonische snelheid volgen de gebeurtenissen in de luchtvaart elkaar op. Was nau welijks acht maanden geleden het bericht, dat de Avro-Vulcan een bommenwerper met driehoekvleugel op de internationale luchtvaartshow te Farnborough was voorgevlogen, „het grote nieuws op luchtvaartgebied", thans is in Engeland door Sir Roy Dobson bekend gemaakt, dat de passagiersversie van deze delta-bommenwerper in de jaren 1957-1958 gereed' kan zijn, indien er van de zijde van de luchtvaartondernemingen voldoende belangstelling voor bestaat. Het vliegtuig, dat nog in staat van ontwikkeling is, zal maximaal 115 passa giers in minder dan zes uur van Londen naar New York vervoeren. De kruissnelheid van dit driehoekige luchtmonster zal ruim 900 km bedragen. Het toestel, dat de naam van Avro-Atlantic heeft gekregen. (Van onze sportredacteur) Klokslag 2 uur gistermiddag betrad de uitgeweken Tsjech Ja- roslav Drobny in gezelschap van zijn tegenstander Destremeau het centre-court in Wimbledon, om (Advertentie) OMYL het afdoende middel ter verdelging van' vlieg, vlo, mug, luis, enz. Deze onhygiënische, hinderlijke insecten veronaangenamen U het leven en verstoren Uw gemoedsrust. OMYL bevat twee insectendodende stof fen, waardoor het snel werkt én lang blijft na werken OMYL alswloeistof om te verspuiten. Fles met 200 cm'f 1,15. Ook verkrijgbaar in gro tere Hessen en bussen. OMYL als poeder om te verstuiven. 50 gram 10,65 f50 gram 11,65 daar de openingsmatch te spelen van de jaarlijkse tenniskampioen schappen. Tenniskampioenschappen, die met recht officieus gelden als dé grote krachtmeting van het sei zoen op gras. Jarenlang hebben Fransen en Amerikanen daar de hoofdrol ge speeld. Namen als Cochet. Boro- tra, Lacoste, Brugnon klinken de Fransen nog met een tikkeltje weemoed in de oren, als ze spre ken over vergane glorie. De Yanks (herinnert u zich nog Tilden, Hunter, v. Rijn, Allison, later Budge, Kramer) tellen nog steeds mee, maar sedert verleden jaar Frank Sedgman de kam pioenseer voor Australië opeiste, is er van een Amerikaanse over heersing geen sprake meer. Inte gendeel, meerdere piepjonge Australiërs, Hoad, Rosewall, Rose, Hartwig, Wilderspin, Ayre, vor men een barrière, waarop het Amerikaanse geweld heel hard zal moeten hakken om met succes door te breken. Wie dat doen moet? De 40-jarige Gardner Mui- log? Of Vic Seixas misschien? Het zou ons niets verwonderen, als de grootste tegenstand zou komen van de in Parijs vertoevende Bud ge Patty, die gisteren spelender wijs door de eerste ronde kwam. (Hij sloeg de Fransman Thomas 6—2, 6—4, 6—4). Alleen dus een strijd tussen Australiërs en Amerikanen? Drobny heeft al jarenlang ver geefs naar de titel gegrepen. In dit jaar, waarin de werkelijke uitblinkers schijnen te ontbreken, zou de vroegere Tsjechische Davis Cup-speler kunnen verrassen en ziin ideaal verwezenlijken. Zijn vastberaden optreden in die eer ste match op het Centre Court, waarin hij de arme Destremeau letterlijk van de baan veegde en hem slechts.... drie games liet, is een vingerwijzing in die rich ting (60, 6—1, 62). Nederlanders op tweede plan. Er is een tijd geweest, dat een Nederlandse naam op de lippen van duizenden was: Henk Tim mer! Maar het is al jaren geleden, dat déze prachtige speler de laat ste acht bereikte en eenmaal in de allereerste ronde 'n Henri Co chet zo ernstig bedreigde, dat de Engelse radiocommentator van „an amazing sensation" sprak en zich haast verslikte, toen Timmer in de vijfde set een matchpoint niet benutte en tenslotte na „a tremendous battle" toch nog de eer aan Cochet moest laten. Later kwam Hans van Swol, de tennissende dokter, die zo even tussen neus en lippen Wimbledon „deed" en daar prestaties verricht te, die hem driemaal tot de laatste zestien brachten. O.a. verleden jaar toen hij door de Amerikaan Herb Flam op eervolle wijze werd uitgeschakeld. Met Rinkel vormde Hans van Swol voorts een sterke dubbel, die zich met de allerbes- ten kan meten. Het is daarom erg jammer, dat een blessure Rin kel van het tennisveld heeft ge houden en dat van Swol eveneens niet naar Wimbledon kon komen. De drie Hollanders, die nu zijn afgevaardigd, zijn kansloos. Het geen trouwens op de eerste dag al bleek! Want alleen Dehnert kon via een uitstekende 4-sets zege op de Joegoslaaf Panajotovic de tweede ronde bereiken. (63, 6—4, 3—6, 6—4). Verrassingen. Maar ons land staat niet alleen in die misère. Het gastland zelf, Engeland, kan alleen nog maar terugdenken aan een Fred Perry, een Reg Austin, nu het op de eer ste dag de beste Tony Mottram zag sneuvelen tegen Amerika's nummer elf, Hugh Stewart. Na een overigens spannende strijd in 5 sets. (6—4, 3—6, 4—6, 6—3, 6—4). Onaangename verrassing ook voor Italië's beste speler Fausto Gardini, die kansloos werd ge klopt door een volkomen onbe kende Hongaar Sikorski (75, 6—3, 6—1). Voor de rest? Geen sensaties in het zon-overgoten Wimbledon. Honderd acht en twintig heren bevolkten gisteren de banen; van daag zullen de dames een nog fleuriger aspect geven aan het grootste tennisfestijn van het jaar. We geven hier nog enkele uiL slagen: Wilderspin (Austr.) sl. Buchholtz (Dtsl.) 64, 6—2, 64; Seixas (V.S.) sl. Lee (Engeland) 63, 60, 6—1; F. Ampon (Phi lip.) sl. Pilet (Frankr.) 61, 6»-l, 61; Morea (Argent.) sl. Mc Do nald (Trinidad) 6—4, 8—6, 6—0; Torben Ulrich (Denem.) sl. Proc tor (Engeland) 6—1, 6—1, 6—3; Lewis Hoad (Austr.) sl. Seymour (Zd.-Afrika) 6—4, 6—2. 7—5; Katona (Hong.) sl. v. Meegeren (Ned.) 6—1, 6—8. 6—4, 6—1; Jo hansson (Zweden) sl. Chatrier (Fr.) 60, 63, 60; Bergelin (Zweden) sl. J. Ulrich (Denem.) 63, 75, 63; Buser (Zwitserl.) sl. v. Dalsum (Ned.) 06, 64, 62, 75; Kurt Nielsen (Denem.) sl. Berry Green (Austr.) 63, 6—2, 4—6. 6—2, 4—6, 7—5; Ken Rosewall (Austr.) sl. Davies (En geland) 62, 64, 62; Brichant (België) sl. Becker (Engeland) 36, 97, 63, 64; Rex Hartwig (Austr.) sl. W. van Voorhees (Ned.) 6—3, 6—2, 6—1; Mulloy (V.S.) sl. Fox (V.S.) 6—4, 11—9, 6—2. JEUGDIGE „KAASDRAGER" LEEST KONINGIN GEDICHT VOOR H.M. de Koningin heeft Maandagmid dag een bezoek ge bracht aan de natio nale zuiveltentoon- stelling „De Melk weg", in de Hout- rusthallen te den Haag. Op de ge- improviseerde Alk maar se kaasmarkt boden de U-jarige Heieen Vos en haar 9-jarig broertje de Koningin kaas aan.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3