West-Diiitslaiid herdacht de doden van Berlijn Met een dringende roep om vereniging der zones Prins Bernhard opende intern-Zuiveleongres Suikerzieke ivon pleit van gemeentebestuur UW PUZZLE Formateurs in Indonesië geven mandaat terug Wel geschikt voor functie van vand Thans Mukarto aangewezen Bliksem sloeg dwars door 40 meter lange schuur met pleidooi ook ten bate van 't dier Drie personen verdronken Uitslagen Tijdens noodweer boven Groningen Scheepsberichten Markt en Beurs geen spreekuur L. G. J. Berman praktijk hervat J. P. M. Trouw, geen spreekuur medewerkster nette R.K. dienstbode net R.K. meisje NET ME!SJE R.K. bakkers- bediende jLuiiimiiiiiiiiiiiiimmimHiimmiiiiiiiiiiiu een steno-typiste en 5 E een aankomend steno-typiste 5iiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiim? MAAGKLACHTEN! WERKSTER PER VALK TRIPS! T.T. races De Valk Trips t 14.000 groene koolplanten Dinsdag 23 Juni 1953 Pagina 5 BONN De wens, het herstel van de eenheid van Duits land verschoven te zien naar de eerste plaats op de lijst der doelen van de Westelijke naties, is in het afgelopen weekeinde geuit in tal van plechtigheden, die in de bonds republiek werden gehouden ter herdenking van de slacht offers van de opstand tegen het communistisch regiem in Oost-Duitsland. In de Bondsdag in Bonn heeft bondspresident Heuss uitdrukking gegeven aan de nu met zoveel kracht naar voren gedrongen Duitse eenheidswens. „Eerst met een herenigd Duitsland kan Euro pa weer worden tot een op zich zelf staande macht", aldus de bondspresident. Het was volgens hem nodig, dat de machtigen de zer wereld zich zouden losmaken van „artikelen en paragraphen, die door de geschiedenis niet be vestigd werden en de Duitsers hun aangeboren recht op eenheid en vrijheid terug te geven". Onder de toehoorders bij de rede van Heuss was bondskanse lier Adenauer met zijn gehele ministerie. Evenals in Bonn stond in talrijke andere Duitse steden in door duizenden bezochte vergade ringen de eis der Duitse eenheid voorop. Alleen hoorde men daar bij de eis stellen, dat de Weste lijke mogendheden nu terstond ernstige stappen zullen doen om de eenheid van Duitsland tot stand te brengen. In een commen taar voor de Zuid-Duitse radio- omroep verklaarde Wolfgang Schutz, de politieke adviseur van de Duitse eenheidsminister Kaiser, dat thans de tijd gekomen is, dat men moest inzien dat de Duitse eenheid niet langer afhankelijk kan worden gesteld van de be staande Europese concepties. Het kon thans niet langer worden ver antwoord dat het herstel van de Duitse eenheid in tijdsorde zou worden achtergesteld bij een ver eniging der Westelijke landen van Europa, zo, zeide hij. De commen tator stelde zich daarmee zeer duidelijk tegenover de tot dus verre door dr Adenauer gevolgde politieke lijn, die de Duitse een heid als een vrucht van vooraf gaande Europese eenwording wil de zien. De Westelijke mogend heden moesten volgens Schutz in Bermuda overleggen welke wijzi gingen zij in de bestaande poli tieke plannen zouden moeten aan- Vliegtuig verongelukt ABINGDON, 22 Juni. Een Hastings transportvliegtuig van de Koninklijke Britse Luchtmacht is vanmorgen na de start neergestort op het vliegveld van Abingdon. De zes inzittenden zijn allen om het leven gekomen. brengen om tot een zo snel moge lijk overeenstemming met de Sov jet-Unie over het herstel der Duitse eenheid te komen. Met nog meer kracht dan tot dusverre blazen ook de Duitse socialisten de eenheidstrompet. In Berlijn heeft burgemeester Reuter ver klaard, dat de gebeurtenissen een sein voor de vrije wereld moeten zijn, „die begrijpen moet dat zij haar aarzeling moet opgeven". In Tubingen heeft de socialistische vice-president van de Bondsdag, Carlo Schmidz, eveneens onmid dellijke actie en beraad met de Russen geëist. Ook in vrijwel alle Duitse perscommentaren klinkt de eenheidsroep en wordt de hoop geuit, dat de Europese politiek thans in de richting van een her stel der Duitse eenheid gedreven zal worden. Telegram van Adenauer Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland heeft Maandag aan president Eisenhower, premier Sir Winston Churchill en de waar nemende Franse eerste minister, René Mayer, telegrammen gezon den waarin hij dezen verzoekt alles in het werk te stellen om erkenning van de rechten van de mens in Oost-Duitsland te ver krijgen en mede te helpen aan het tot stand brengen van een verenigd Duitsland. In de telegrammen wordt ver wezen naar een uit vijf punten bestaande resolutie, welke op 10 Juni door de Bondsdag werd aan genomen en waarin op de rege ring een beroep werd gedaan om er bij de Westelijke „grote drie" op aan te dringen, alles te doen voor een vreedzame hereniging van Duitsland. (Van een onzer verslaggevers) Prins Bernhard heeft gistermor gen het dertiende internationale Zuivelcongres in het Kurhaus te Scheveningen geopend tijdens een plechtige bijeenkomst, waarin mi nister Mansholt enige ogenblikken later de president en de secreta ris-generaal van de Internationale Zuivelbond hoge Nederlandse on derscheidingen heeft uitgereikt. De tweeduizend deelnemers uit 37 landen', onder wie 270 Neder landse afgevaardigden, werden begroet door de congres-voorzitter dr. J. Linthorst Homan, die zich in het bijzonder richtte tot de Ministers van Landbouw van Oos tenrijk en Denemarken, die aan het hoofd van de delegaties van hun landen staan. De Prins schonk in zijn ope ningsrede bijzondere aandacht aan de dieren, zonder wie er geen melk, geen zuivel en ook geen zuivelcongres zou zijn. Namens deze dieren verzocht hij de des kundigen: „Zorg, dat we niet te ver van onze natuurlijke staat geraken". En als consument zei de Prins: „Ik hoop, dat dit congres zal bijdragen tot een nog inniger samenwerking. Bedenk wel, dat de gezondheid van komende gene raties van uw werk afhangt". den gemaakt, dat aan de voor waarden, gesteld bii het besluit van de raad van Den Bosch, ge dateerd 25 Januari 1952. is vol daan. De heer L. werd verdedigd door mr. J. F. J. van Biilevelt, adjunct-directeur van de alge mene R.K. Ambtenarenvereni- ging. ARNHEM, 22 Juni. Vandaag heeft het ambtenarengerecht te Arn hem voor de heer W. A. F. Leenaerts, adjunct-directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Nijmegen, een gunstige beslissing ge nomen in de zaak tegen het college van B. en W. van de gemeente 's Hertogenbosch. De heer L. was conform het besluit van de ge meenteraad van Den Bosch van 25 Januari 1952 benoemd tot directeur van de Dienst van Sociale Zaken aldaar onder voorwaarde, dat zijn geschiktheid voor deze functie nader zou worden onder zocht met het oog op de kwaal, waaraan de benoemde lijdende is, te weten diabetes. Deze ziekte was indertijd geen aanleiding voor de keuringscom missie hem ongeschikt te ver klaren voor ziin huidige functie te Nijmegen. De heer L. werd voor zijn nieuwe functie ge keurd en herkeurd en op grond van het resultaat annuleerden B. en W. van Den Bosch de be noeming. Hiervan ging de heer L. in beroep bii het ambtenaren gerecht. Het ambtenarengerecht besliste in z'n uitspraak, dat de maatregel van 't college van B. en W. van Den Bosch tot niet-uitvoering van het besluit van de raad. de heer L. aan te stellen als direc teur van de Dienst van Sociale Zaken, wettelijke grondslag mist en dus nietig moet worden ver klaard. Het ambtenarengerecht fun deerde zijn uitspraak in hoofd zaak op de overweging, dat de uitslag van de eerste keuring, zowel als van de herkeuring, r.iet duidelijk was geformuleerd, zodat het ambtenarengerecht zich genoodzaakt zag. de beteke nis van deze verklaring later vast te stellen. Het ambtenarenT gerecht achtte bij het nemen van zijn conclusie van betekenis de uitspraak van de centrale raad van beroep van 11 Maart 1952. Hierna wordt als maatstaf voor het aannemen van de geschikt heid voor een vaste aanstelling tot ambtenaar aangelegd, dat de belanghebbende op het tijdstip van de keuring of herkeuring geschikt moet zijn voor de te vervullen betrekkingen en dat te vens de verwachting moet be staan. dat de belanghebbende ook in de toekomst, althans in een niet te ver verwijderde toe komst. geschikt zal blijven. Het ambtenarengerecht con cludeerde, dat de verwachting moet worden aangenomen, dat klager, in casu de heer Leen- jerts. .ook in de toekomst, al- thans m een niet te ver ver wij- derde toekomst, geschikt zal blij ven voor de betrekking van directeur van de Dienst van Sociale Zaken te Den Bosch en dat de gevolgtrekking moet wor- „EVEN LENEN" HONG KONG, 22 Juni. De 65-jarige Lam Kau en de 50- jarige Tsjan Tsji moesten vandaag voor het gerecht verschijnen omdat zij elkaar op straat te lijf waren gegaan. Tsjan zei, dat de ruzie was ontstaan, toen hij Lam had gevraagd hem de tachtig gul den terug te betalen, die hij hem had geleend. „Hoe lang is hij u die som al schuldig?" vroeg de rechter. „Twintig jaar," antwoordde Tsjan. Op ditzelfde thema had minis ter Mansholt zijn toespraak ge- ent. De uiterste zorg dient te wor den besteed aan de kwaliteit van de zuivelproducten, die zo uiterst gevoelig zijn en zo dikwijls en op zovele manieren mishandeld wor den. Deze mishandeling begint dikwijls reeds in de stal tijdens het melken, waarbij de hygiëne, alle onderwijs ten spijt, geweld wordt aangedaan. Tegenover de mensen, die jaar lijks 150 tot 200 liter melk ge bruiken, stelde de minister de millioenen (driekwart van de mensheid) die amper of geen melk krijgen. Daarom moet de melk zo geprepareerd worden, dat deze volkeren een kans krijgen tot de melkgebruikers te gaan be horen. Dit is daarom zo belang rijk, omdat melk een onmisbare voedingsstof is, waarvoor geen surrogaat bestaat. Minister Mansholt richtte zich daarna tot prof. dr. Rasmus J. Mork de Noorse hoogleraar en president van de Internationale Zuivelbond, die voor zijn vele werk voor de zuivelwetenschap werd benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. De directeur van -de Belgische Natio nale Zuiveldienst, dr. K. L. De- vriendt, secretaris-generaal van de Bond, die ook Nederland aan zich verplicht heeft, werd be noemd tot Officier in dezelfde orde. Vervolgens schilderde prof. Mork de geschiedenis van de thans vijftigjarige internationale bond in korte trekken, daarbij hulde brengend aan de pioniers van des tijds, waarvan er thans nog in leven zijn en dit congres bijwo nen. „Ik hoop, dat dit congres een stap voorwaarts zal zijn op de weg van onze taak: de mensen van alle landen goede en gezonde melk te geven". KRUISWOORDPUZZLE no. 206 Horizontaal: 1. slede 3. kleur 7. familielid 10. plant 11. jongensnaam 13. prettig 15. lof 16. meisjesnaam 18. levenslucht 20. dans 21. niet glanzend 22. deel van een boom 23. bolgewas (meerv.) 26. aanw. raw. 28. onfoep. vnw. 29. strik 31. deel van het dak 32. kleinood 34. wapen 35. gaan 37. bijwoord 38. Russisch heerser 39. deel van de mast. Verticaal: 1. waterhoogte 2. knolgewas 3. godin 4. soort stof 5. verbond 6. herkauwer 7. zout water 8. bijwoord 12. spoedig 13. noodlot 14. pakken 16. aanwijzing voor schepen 17. bloem 19. mens 20. zandplaat 24. elk 25. deel van de dag 27. deel van het jaar 29. wapen 30. muziekterm 32. hoofddeksel 33. vod 34. lidwoord 36. voorzetsel. OPLOSSING KRUISWOORD Nr 205 Horizontaal: 1 katholiek. 9 neo. 10 iel. 12 akker. 14 credo. 16 roe. 17 vos. 18 berin. 19 tiert. 20 nacht. 24 dorre. 27 aar. 28 oog. 29 drama. 31 ranke. 33 nar. 34 dad. 35 benaderen. Verticaal: 2 anker. 3 tee. 4 horen. 5 licht. 6 ier. 7 eleve. 8 karbonade. 11 postzegel. 13 koe. 15 dor. 21 aar. 22 orane. 23 tiara. 24 derde. 25 ronde. 26 rok. 30 man. 32 aar. Jeep reed te ivater WOERDEN, 22 Juni. Gister morgen is te Woerden een tot per sonenauto verbouwde jeep te wa ter gereden, tengevolge waarvan drie van de vier inzittenden zijn verdronken. De slachtoffers zijn de 79-jarige weduwe de Jong-van Schieveen, haar zoon, de 50-jarige ongehuwde T. de Jong en haar zwager, de 76-jarige P. Hofman. Zij waren alle drie afkomstig uit Gouderak. Reddingspogingen van omwonen den bleven vruchteloos. Alleen de bestuurder, C. Gillen, een schoon zoon van mevrouw de' Jong, kon zichzelf in veiligheid brengen. DE ROSENBERGS BEGRAVEN NEW YORK, 22 Juni. De stoffelijke resten van Julius en Ethel Rosenberg, het echtpaar dat Vrijdag werd terechtgesteld op beschuldiging van atoomspionnage ten behoeve van de Sowjet—Unie, zijn Zondag op de begraafplaats van Wellwood (Long Island) bij gezet. In de redevoeringen, die bij de rouwplechtigheden werden uitge sproken, werden aanvallen ge daan op president Eisenhower en het ministerie van Justitie. Ema nuel Bloch, de voornaamste /erde- diger der Rosenbergs, verklaarde de president, minister van Justitie Brownell en het hoofd van de F B.I., Edgar Hoover, schuldig aan „de moord" op zijn cliënten. DJAKARTA, 22 Juni. De beide formateurs, aan wie presi dent Soekarno de vorming van een nieuw Indonesisch kabinet had opgedragen, de heren Moh. Roem en Mangun Sarkoro, heb ben hun mandaat aan de presi dent teruggegeven. Deze hoopt ten spoedigste een andere forma teur of formateurs te kunnen aanwijzen. De formateurs hebben Maandag ochtend hun mandaat teruggege ven. Na een onderhoud met de beide formateurs, waarin deze verslag uitbrachten, had president Soekarno Zondag dit mandaat verlengd tot Woensdag 17.00 uur Javatijd. Uit dit verslag bleek, dat de formateurs over verschil lende voor hun partijen princi piële punten geen overeenstem ming hadden bereikt vóór hun eerste tijdslimiet van een week verstreken was. Naast de eerder gebleken geschilpunten ontstond er een nieuw. De P.N.I. wilde na melijk in de besprekingen alle in het parlement vertegenwoordigde partijen betrekken. De Masjumi wilde hiervan de communistische groeperingen uitzonderen. De Masjumi ging uit van het stand punt. dat van deze groeperingen vooruit vaststaat, dat zij noch de Masjumi noch Roem zullen aan vaarden. Bij de onoverbrugbare geschillen blijkt de kwestie van het horen van de partijen de doorslag te hebben gegeven. President Soekarno heeft Maan dagavond de demissionnaire mi nister van buitenlandse zaken, Mukarto, aangewezen als kabi netsformateur met de opdracht een nationaal kabinet te vormen met voldoende steun in het par lement. De formateur moet bin nen een week rapport uitbrengen. De heer Mukarto heeft de op dracht aanvaard. De heer Mukarto heeft in ant woord op de vraag, of hij zal trachten met de linkse groeperin gen tot overeenstemming te gera ken, medegedeeld, dat dit van de ontwikkelingen zal afhangen. In principe zal hij streven naar een sterk kabinet, waarin alle stro mingen zullen zijn verenigd. De heer Mukarto werd in 1911 geboren. Hij studeerde aan de rechtshogeschool in Djakarta en was lange tijd werkzaam bij de zoutregie. In 1950 werd hij be noemd tot lid van de Indonesische delegatie bij de Verenigde Naties. Het vorige jaar aanvaardde hij de portefeuille van buitenlandse zaken in het thans demissionnaire kabinet-Wilopo. DE STORM IN DE GOLF VAN BENGALEE a NEW DELHI, 22 Juni. Het merendeel van de 250 vissers, die door een storm in de Golf van Bengalen voor de kust van Ma dras ongeveer een week geleden werden verrast, is thans gered. 20 tot 30 vissers worden naar schatting nog vermist. De Indische torpedobootjager „Rana" zet met drie vliegtuigen de opsporing voort. Duinbeplanting door brand verwoest bij Callantsoog In de duinen van Callantsoog, op de grens van Den Helder 'S Zaterdagmiddag brand uitge broken, waardoor 1500 m2 be planting een prooi van de vlam men is geworden. In samenwerking met particu lieren heeft de brandweer van Callantsoog het vuur met zand kunnen blussen en de schade tot een voor de hevigheid van de brand vrij beperkte omvang kun nen houden. Rijkskweekschool Alkmaar Examen handenarbeid ALKMAAR Geslaagd de da mes: M. Schermerhorn te Bergen, J. Schimmel te Sijbekarspel, W. Smit te Twisk, Z. Withaar te Alkmaar, K. Wolthuis te Oude- Niedorip. En de heren: J. Ambrosius te Alkmaar, A. Ooyevaar te Alk maar, M. de Regt te Winkel, P. Rus te Soha-gen, P. Rijswijk te Hoorn, W. Zee te Groot-Scher mer. Afgewezen geen. De examens zijn geëindigd. Benoeming ZIJPE De Coöp. Veeafzet- vereniging voor Noord- en Zuid- Holland G.A. heeft de heer J- van Herwaarden te Woudenberg aangesteld als vertegenwoordiger voor de gemeente Zijpe. De heer van Herwaarden is inmiddels overgegaan tot aankoop van het woonhuiuis dat thans bewoond wordt door de gemeentearchitect en staande te Schagerbrug. Verandering bedrijfsleider ZIJPE De heer F. W, de Waard heeft ontslag gekregen als zaakvoerder van de Coöp. Aan koopvereniging, Graanmalerij en Werktuigendepot alhier. Zijn functie za nu worden overgeno men door de heer Jb. Brugman Kzn. te Anna Paulowna. Broedertwist HARENKARSPEL De beide broers W. en G. T. ziin al sinds lang met elkander gebrouilleerd. Behalve op 24 April j.l. schunt het al meer keer tot een treffen te zijn gekomen. Enkele dagen voor de 24e April, waarop W. een vaarboom doormidden sloeg op de rug van zijn broer, had hij deze al enkele keren uitge scholden. G. wilde daarover op heldering hebben en liep W. voortdurend na. Deze was bang voor een pak slaag en wilde zijn broer voorzijn. Hij pakte een vaarboom en sloeg zijn broer op de rug, met zo'n kracht, dat het hout door midden brak. G. kon er zeven dagen niet van werken. W. werd gisterenmiddag door de Alkmaarse Politierechter ver oordeeld tot een boete van f 25.- subs. 10 dagen en vergoeding van de schade van f 16. Aflelbertusmis EGMOND BINNEN De jaarlijks gezongen H. Mis die opgedragen wordt op de Adel- bertusalklker is dit jaar vastge steld op Zondag 28 Juni a.s„ en begint om 6 uur. CRISIS IN CAMBODJA VERSCHERPT BANGKOK, 22 Juni Een Kam- bodjaans regeringszegsman heeft vandaag verklaard dat de inwo ners van Kambodja bereid zijn voor hun onafhankelijkheid te sterven. „Dit betekent dat een on afhankelijkheidsoorlog gevoerd moet worden, maar de koning wacht eerst af wat de Fransen doen en of zij het initiatief willen nemen", aldus de zegsman. Er zijn berichten ontvangen dat de Fransen drie Afrikaanse batal jons in Pnom Penh gereed houden en de Franse burgers van wapens hebben voorzien. Krenghill legde er de nadruk op dat de actie die thans door de kopin°' trgl ----- „0,-r-vm- nistische maar een nationalisti sche is. Gouden Kruis: Groep 6 J. Holland 2—Limmen 2 3—3: Groep 9: K.S.V. 1—S.V. W. 1 111; Groep 10: Hugo Boys 2—D.T.S. 2 3—7; S.V.W. 2- Schoorl 2 5—1; Groep V.V.W. 1— Woudia 1 1—3. Zuurkoolcompetitie L.S.V.V.—Vrone 0—1. Duinstreek-competitie SchoorlZeevogels 04. SAUWERD Tijdens het he vige noodweer, dat gistermiddag boven de omgeving van Gronin gen woedde, is de bliksem inge slagen in de kapitale boerderij van de heer F. Bakker te Wetsin- ge bij Sauwerd. Zodra het vuur gesignaleerd werd, is de Gronin ger brandweer gealarmeerd, die onmiddellijk met groot materiaal uitrukte. Ter plaatse aangeko men bleek echter, dat de bewo ners er inmiddels in geslaagd waren het vuur te blussen, zodat men niet behoefde in te grijpen. Het dak van de grote schuur werd beschadigd. De heer Bakker was met enkele arbeiders op het land, toen het noodweer losbrak. De eerste in slag in de omgeving van Sauwerd trof de grote schuur van de heer Bakker, waarna het rieten dak vlam vatte. Direct werd de Groninger brandweer gewaarschuwd, ter wijl de bewoners van de boerde rij het vuur met behulp van lange ladders en schuimblussers te lijf gingen. Toevallig was de schuur, die bestemd is voor opslag van hooi en stro, op dat moment practisch leeg, waardoor de vlam men weinig gelegenheid kregen om zich heen te grijpen. Men slaagde er in het vuur te blussen, nog voor de brandweer arriveer de. Bij een onderzoek bleek, dat 't hemelvuur via de nok van het dak in de lengte door de naar schatting veertig meter lange schuur was geslagen. Een venster aan het eind van het dak, waar door de bliksem een uitweg vond, werd daarbij vernield. Verdere schade werd niet aangericht. Muur stortte over grote lengte in. Het nood weer een langdurige onweers bui met hevige stortregens en windstoten heeft in Winscho ten flinke schade aangericht. Een lange muur, dei de afscheiding vormt tussen het zwembad en 't sportterrein, is over een lengte van enkele tientallen meters to- Tank vaart* Eetrema 22 Berre/Pt Okha; Rita 22 Bangkok/Pladju; Thalatta p. 22 Sabang/Singapore; Wiedrecht p. 22 Landsend/Swansea; Clavella 22 Immingham/R'dam; Macuba 20 Sidney/Surabaja; Ena p. 21 Mona eil./Gent; Perna 18 Hongkong; Malvina p. 20 Boeroe/Miri; Caltex Delft p. 21 Pantellaria/Sidon; Cal tex Nederland 21 80 m. NO Cas- quets; Chama p. 21 Suez/Bombay; Cory da 24 Poeloe Boekom verw.; Metula 21 Singapore; Morza 21 Suez/Singapore; Murena 21 Ba- likpapan/Miri; Omala 22 Volos; Sirrah 21 Bahrein/Pt Kembla; Sunetta 21 Miri; Duivendrecht 22 Londen; Gistula 21 Sidney/Bris bane. Passagiersschepen Aldabi p. 21 Lissabon/Antwer pen; Maasdam 21 Southampton/ New York; Noordam 22 R'dam; Oranjestad 21 1080 m. ZW Flores/ Plymouth; Waterman 21 210 m. Kp. Sable; Westerdam 22 New- York; Bonaire 21 840 m. NNO Pa ramaribo/Plymouth; Oottica 21 600 m. W. Las Palmas/Barbados; Oranjefontein 21 420 m. NNW Kaapstad; Sibajak 21 voor Sharks- bay /Surabaja; Veendam 20 210 m. ZZW Kp Sable/Southampton; Bos koop p. 21 Azoren/Trinidad; Rijn dam 20 Montreal/R'dam. Vrachtvaart: Amsteltoren 23 Marseille; Arends- kerk 20 Yokohama; Leuvekerk p. 22 Gibraltar/R'dam; Polyphemus 21 Pt Said/Indonesië; Tiba 22 Pto Alegre verw.; Zeeland K.R.L. 22 Abadan/Basrah; Calisto 22 Swan sea; Loppersum p. 22 Kaap Wrath /Canada; Dongedijk 22 R'dam; Lieve Vrouwekerk 22 Aden/Kara chi; Luna 22 Barcelona/Taragona; Soestdijk 22 Havana; Sarangan 18 Vancouver; «Hydra p. 22 Marti- nique/Laguaria; van Spilbergen 22 Duala; Winterswijk p. 20 Ba hama e,i./R'dam; Billiton 20 Co lombo; Bintang 21 Bombay/Co chin; Kedoe 22 Surabaja; Madoera 22 Singapore; Meerkerk 21 Ma dras/Calcutta: Meliskerk 21 Sin gapore; Modjokerto 21 Hamburg; Rempang 21 Boyrouth/Pt Said; Roebiah 21 Manilla; Westland 22 Montevideo. taal omvergeworpen. Er deden zich ondanks de grote drukte geen persoonlijke ongevallen voor. Ook de brandweer kwam nog in actie. Bii café 't Haantje te Winschoten-Zuiderveen had 'n jongentje met lucifers gespeeld waardoor een hoop stro in een schuur in brand raakte. Het vuur werd met enkele emmers water geblust. De bliksem sloeg verder nog in een boerderij te Bedum. waar bij nagenoeg geen schade gecon stateerd werd. ook werd de brandweer gealarmeerd voor een inslag in een boerderij te Beilen. Ook hier slechts geringe schade. In de stad Groningen werd een blikseminslag geconstateerd aan de Damsterkade 9a. De Gronin ger brandweer behoefde niet in te grijpen. Een topgevel werd geraakt. BEEMSTER, 22 Juni. Schot se muizen, middel 18.0024.00, slabonen 140.00-175.00, stamsnii- bonen 75.00120.00, tuinbonen 25.00—27.00. peulen 60.00—95.00. doperwten 32.0048.00. komkom mers 15.0030.00, bl. blauw schokkers 48.00—72.00. bloemkool 8.0023.00, spinazie 23.0044,00, sla 2.503.50, andijvie 6.00 13.00. rabarber 5.0016.00. rode bieten 3.0010.00. bospeen 14.00 31.00. waspeen 28.00. prei 7,00 16.00 aardbeien 0.70-1.56. AMSTERDAM. 22 Juni. Bin nenlandse granen (boerennote- ringen): witte haver 27.50. rode tarwe 27.40, rogge 27.50, zomer- gerst 27,0027.50. haver 26.50— 27.50, groene erwten 47.0049.00. duivebonen 55.0060.00, karwii- zaad 55.0057.00. blauw maan zaad 110.00112.50. kanariezaad 30.0031.50, alles per 100 kg. N.-SCHARWOUDE. 23 Juni. 53.000 kg aardappelen: eerstelin gen 20.0022.60, drielineen 18.50 19.60, kleine 13.30—17.60, 24 slof aardbeien 2.40—2.90. TEXEL 800 lammeren 43 53; 1 koe 725775; 10 biggen 40 55; 12 nuchtere kalveren 42-65. HEILOO, 22 Juni Kropsla 25; tuinbonen 2028; spinazie 1924; doperwt-en 3844; rode bieten 58; bospeen 1826; peu len 6794; rabarber 1726; sperciebonen 1,35—1,50; snijbo nen 901,20; bloemkool le srt. 1318; 2e srt. 812; asperges le srt. 1,201,45; 2e srt. 751,05; aardbeien 2,403,80 per mandje. HOOGKARSPEL, 22 Juni 192.000 kg aardappelen groot 18 —18.70; klein 18—19.40; kriel 16 18.80: doré groot 22.6025.50; rode eersteling groot 23.6024.70. GROOTEBROEK, 22 Juni 710.000 kg aardappelen: eerste ling grof 21.3022.30; groot 19.30 —21.20; klein 17.60—19.60; kriel 14—19.50; rode eerst, groot 24.50 28; kriel 15.3017; Doré groot 25.30—28.80; klein 18.50—19.40; kriel 15—18.80. ALKMAAR, 22 Juni Schotse muigen 1725; slabonen z. dr. 157168; stoksnijbonen 901,07; tuinbonen 2630; peulen 7597; doperwten 46; komkommers 11 30; tomaten bonken 94120; bloemkool 816; spinazie 822; postelein 1024; sla 2,506,50; andijvie 61250; rabarber 718; rode bieten 55010; bospeen 24 30; waspeen 20; uien 1014; selie 750-10; soep 5950; aard beien 1,403,50; asperges 1,20. ALKMAAR, 22 Juni 94 koei en per stuk f6001200; le kwal. per kg 2.70—2.85, 2e 2.60—2.70, overige soorten 2.402.60; 85 nuchtere kalveren per stuk 35— 70; 6 vette schapen 80120; 251 varkens, vlees- en zware varkens per kg 1.901.94, lichte 1.80 190; 8 zeugen 1.601.72. Veel gras en dan nog de hooitijd, zijn oor zaak, dat de aanvoer van koeien op de veemarkt niet bepaald ruim genoemd kan worden. Hier waren er vandaag maar juist genoeg om de prijzen van verleden week te kunnen handhaven. De handel was echter matig. Het kleine aan tal kalveren werd tegen hoge prijzen vlug verkocht. Op de var- kensmarkt werden overwegend vleesvarkens aangeboden. Men houdt van de zijde der aanvoer ders wel rekening met de grotere vraag naar deze dieren vooral in de omliggende badplaatsen wordt in deze tijd veel omgezet zodat er veel lichte varkens onder waren. Bij de aanvang der markt was de handel vlot te noemen, doch deze liep later tot matig te rug. Familieberichten -:* Op Zondag 28 Juni a.s. hopen onze geliefde ouders T. BRUIN B. BRUIN-LIGTHART hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun Dankbare kinderen. Warmenhuizen, Juni 1953 Fabriekstraat 23. Voor de vele blijken van belangstelling, die wij bij ons 40-jarig hu welijksfeest mochten on dervinden, betuigen wij aan allen onze hartelijke dank. N. SMIT C. SMIT—ZOON en kinderen. Waarland 23 Juni 1953. Advertentiën Dr. J. J. Jungerhans ALKMAAR Spec. Inw. Ziekten Woensdag 24 Juni Tandarts Alkmaar ARTS Zuidstr. 13 Den Helder Woensdag 24 Juni Dames- en Herenkapper met zaak benoorden Alk maar zoekt Geboden wordt een ge heel zelfst. werkkring. Gevr. wordt voldoende vakkennis en ervaring om een zaak te leiden. Br. o. no. N27, bur. van dit blad. Gevraagd wegens emigratie der vorige. Mevr. HASSING 't Witte Paard, Hoorn. Gevraagd voor de dag als hulp in de huishouding. Br. no. 19124, bur. van dit blad gevraagd voor de huis houding, intern. Niet be neden 20 jaar. LIND. Mient 3, Alkmaar. MEISJE gevraagd voor halve dagen. Mevr. Kruisinga, Koorstraat 59, Alkmaar. Gevraagd weg. dienst plicht der tegenwoordige in gemengd bedrijf. Neefjes' Bakkerij, Zand. vaart 100, Breezand tel. 478-K 2232. Z Gevraagd per 1 Augustus a.s. te Alkmaar S S Br. onder no. 19118 bureau van dit blad. Z schrijf qpn gratis „Ultox"-brochure naar ROOS, Langestraat, Alkmaar, tel. 2414. Gevraagd WIM HOOGLAND, Vis handel, Fnidsen 60 te Alkmaar. 27 Juni: f 9.zonder kosten. 1 Juli Berg en Dal J J 10 Juli Kriskras over S 5 de Veluwe S 5 14 Juli Rond het IJs- s 5 selmeer. 5 Voorts in de maand 5 Juli vele binnen- en 5 buitenlandse trips. 5 Vraagt onze reis- fc 5 gidsen. J Reisbureau 5 HOORN 5 Gr. Noord 107 i 5 Telef. 4367 4401 i ALKMAAR 5 Mient 1 telef. 3256 t i v//ww//w//w///ww///m Te koop: C. JONKER. Berkmeer G 5, Opmeer.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5