Veendam weerde zich goed maar liet eer aan Z.F.C. Puck Brouwer sprintte naar een dubbele zege Olympia B zegevierde in drie heats Courses Mereveld Hofland spritte weer naar fel betwiste zege Courses Duindigt Fifa-elftal naar Nederland Z.F.C.-VEENDAM 2-1 Zaandammers stelden teleur Paardencourses te Sappemeer En nog steeds voetbal Verrassende 1500 meter van P.S.V.-er Wildenberg Wielerwedstrijd te Nibbixwoud Wimbledon heeft zijn laatste acht Pagina 4 Maandag 29 Juni 1953 zelfde en in de 7e minuut loste de kleine, gladde linksbinnen Roos een vervaarlijk hard schot, dat Lohr met moeite kon stoppen. Goede kansen voor ZFC dus. Maar Veendam diende fel van repliek. Met kort zuiver samen spel rukten de bezoekers het ste vige ZFC-bolwerk uit elkaar en inderdaad scoorden zij in de 14e minuut reeds hun eerste doelpunt. Door een fout van Kalman kreeg Scheidsrechter Leo Horn had gistermiddag in de spannende wedstrijd ZFC-Veendain zijn dag niet. Dat staat als de spreek woordelijke paal hoven het even spreekwoordelijke water. Evenzeer is het huiten enige kijf, dat Veendam, het zeer ver rassende en buitengewoon vlot spelende Veendam, hiervan de dupe is geworden. In de 16e minuut immers na de rust doelpuntte midvoor Snijders na een vlekkeloze combinatie van de gehele Veendam-voorhoede zo'n parel van een doel punt, dat de duizenden rondom de lijnen er stil van werden. De stand zou toen 21 voor de gasten zijn geweest. Zou. Om onbegrijpelijke redenen echter keurde Horn de goal af. De Zaandammers, die een zeer matige partij voetbal weggaven, hebben hieruit, het is begrijpelijk, hun voordeel getrokken. De ver dediging zette zich schrap, de binnenspelers toonden eindelijk hun klasse en vooral rechtsbui ten Prijs rende als een hert langs zijn tegenstanders. De geelzwarte bezoekers, hoe wel nog dapper partij gevend, moesten stap voor stap terug. Tweemaal achtereen kreeg de volkomen falende Zaandammer aanvalsleider Driehuis een opge legde kans, maar tot wanhoop van de talrijke ZFC-supporters schoot hij evenzovele keren er barmelijk slecht. Hierna had linksbinnen Wal burg zijn club tóch nog een voor sprong kunnen geven (hij stond alleen voor keeper Lust, doch trof de tribunes!), maar toen, in de 29e minuut, nam ZFC de lei ding en de zege. Driehuis dwaalde met de bal af naar links, zette hoog voor en een reeds juichende Prijs sloeg het leer met een ferme kopbal in het net (2-»-l). Een bittere pil voor de Veen- dammers, die gedurende het grootste deel van de strijd met technisch behoorlijk spel de toon hadden aangegeven. Nu sleepten zij zich, evenals ZFC trouwens, letterlijk en figuurlijk naar het einde. Eervol hadden zij de wa pens gestrekt. De match zélf stond, ondanks veel spanning, niet op bijzonder hoog peil. De om standigheden u weet het: de felle zon en een stevige wind waren daarvan trouwens wel een hele grote oorzaak. En tóch: de toeschouwers hebben een prettige herinnering aan de wedstrijd over gehouden. De herinnering name lijk, dat zij in het „hoge" Noor den heus nog wel kunnen voet ballen. Al direct na het beginsignaal bléék dat. De stevige rechtsbui ten Hof was razendsnel, linksbin nen Walburg vergaste al meteen op het uitdelen van voortreffe lijke passes en stopperspil Woljes won vanaf de eerste minuut de gunst van het publiek. Prijs begon de wedstrijd met doelman Lohr van veraf op de proef te stellen. Zijn clubgenoot de Graaf deed pal daarop het- Snijder vrij spel. Hij schoot kei hard in, maar keeper Lust redde. Hof echter kanjerde het terug- stuitende leer in de touwen (01) Hierdoor zichtbaar gesterkt drukte Veendam door. Snijder en Hof kregen om beurten een prachtige schietkans, maar de bal boorde zich beide keren in de lucht. En toén, in de 37e minuut en eigenlijk geheel onverwacht, maakte ZFC gelijk. De handige de Graaf ontdeed zich van enkele tegenstanders en doelpuntte daar op, kalm maar onhoudbaar (11). De thuisclub had de smaak te pakken. Claassen rende dwars door het verdedigingsblok der Veendammers, doch werd ten val gebracht. Spil Kuiper benutte de vrije trap niet. Kort voor rust deed midvoor Driehuis e i n d e 1 ij k iets goéds: hij scoorde. Helaas voor hem en ZFC had hij buitenspel gestaan. Na de thee stormde Veendam resoluut naar voren, sneed als koek door de ZFC-defensie èn nam de leiding. Dat dit doelpunt werd afgekeurd en dat ZFC daar uit de kracht voor de zege putte, vertelden we reeds. Nederlands Limburg won van Belgisch Limburg Zaterdagavond werd te Spek- holzerheide de traditionele ont moeting om de „Coupe Cone- gracht" tussen Nederlands Lim burg en Belgisch Limburg ge houden, welke door Nederlands Limburg met 43 werd gewon nen, nadat de rust met een ge lijke stand 1l.was ingegaan. Yarnajo wint grote prijs van Frankrijk Zeven en zeventig renners, bij wie de Limburger Jan Nolten, zijn Zondag gestart voor de eerste grote prijs van Frankrijk, verreden over 200 kilometer. Winnaar werd de Fransman Robert Varnajo, in 5 uur 43 sec., vóór Audaire (Fr.) in dezelfde tijd. Een groep van zeven ren ners, waarbij de Belgen Schotte, Storms en Germain de Rycke werden ex aequo 10e geklasseerd in 5.02.10. Jan Nolten werd 31e in 5 uur 4 min., 13 sec. SAPPEMEER Was bjj de eerste course die de VVV Sappe meer uitschreef de inschrijving der paarden van die aard dat het niet verantwoord was de courses te la ten doorgaan, deze keer waren de eigenaren beter voor de dag geko men - en was de inschrijving voor de vijf nummers voldoende. Jam mer was het echter dat in de In- dustrieprijs drie paarden verstek lieten gaan, zodat dit nummer door slechts drie werd gelopen. Stal Oosting was deze middag het succesvolst door tweemaal als eerste te eindigen. Een keer met Mientje O E, gereden door de leer ling J. Oosting en eenmaal met Promotor O, die de match a deux won tegen Quicklooper. Olympia B zegevierde in drie heats in de Tuinbouwprijs. Polly B, die in vorm begint te komen, had weinig moeite de Ope- ningsprijs op zijn naam te brengen. Rose Axworthy G verdedigde haar kansen verbeten, doch was nog niet in staat de felle aanvallen der oudere paarden te weerstaan. Polly B won terwijl Perle d'Amour voor Rose Axworthy de tweede plaats bezette. In de Scheepsbouwprijs had de leerling J. Oosting, die knap van zijn 20 m ontheffing profiteerde, weinig moeite om de tegenstan ders achter zich te houden. Van start af nam hij direct de leiding en stond deze niet meer af. Oeke en Osemorgan bezetten resp. de tweede en derde plaatsen. De Industrieprijs werd eigenlijk een match a deux. Want van de v. d. Brekel blinkt uit in Ronde der 12 kantons Nederlandse amateurs doen 't best in de etappewedstrijd „De ronde der twaalf kantons". In de eerste rit over 148 kilo meter eindigde v. d. Brekel tweede in dezelfde tijd als de winnaar en werden Schoenma kers, v.d. Weijde en Leo Stevens resp. de 8e'; 9e en 10e. In de tweede etappe in het Luxem burgse Ardennengebied, kwam v. d. Brekel weer als tweede over de finishlijn. Leo Stevens werd nu vierde. Achter de Luxemburger Schmitz staat de Nederlandse kampioen nu tweede in het klas sement met 30 sec. achterstand. Weer is een zomerse voetbal-Zondag achter de rug. Weer hebben tientallen jongens gezwoegd in uiterst belangrijke promotie- en kampioenswedstrijden. Enfin, het leed is nu toch wel spoedig geleden. Het kampioenschap van Nederland schijnt bij RCH terecht te komen. Twee punten voorsprong op Vitesse en drie op Sparta en Eindhoven. Het lijkt ons toe dat dat wel voldoende is voor de laatste etappe. RCH bereikte deze stand door een gelijk spel in Arnhem tegen Vitesse (11), terwijl Sparta revanche nam op Eindhoven (02) en daarbij gelijktijdig aan alle illusies der Zuidelijken een einde maakte. In de promotiecompetitie hebben we weer eens een protest. Ditmaal van Kimbria, dat gelijk speelde tegen Rigtersbleek. EBOH kwam in B naast Volendam door een zege op DFC (52) In het Zuiden staat WH er nu keurig voor. De 31 zege op Dosko bracht de Heerlenaren dicht bij het eerste- klasseschap. In Zaandam tenslotte won ZFC van Veendam en heeft nu aan een gelijk spel genoeg tegen Oosterparkers om na jaren afwezigheid weer eerste klasser te zijn. Maar, die wedstrijd wordt in Groningen gespeeld en Oosterparkers Enfin, afwachten maar. Om het kampioenschap van EBOH Nederland: RCH Vitesse Sparta Eindhoven Promotie groep A: ZFC Oosterp. Veendam Promotie groep B: 4 2 2 4 1 2 4 1 1 4 1 1 tweede 3 2 1 3 2 0 4 0 1 tweede Volendam 6 DFC 4 Promotie groep C: 3 VVH '26 klasse Helmond Dosko 0 5 1 4 3 1 2 3 1 2 4 0 2 tweede 2 2 0 1 0 0 1 0 0 tweede Promotie groep D: 6 1 Rigtersbleek 3 1 klasse Kimbria 3 1 Quick N. 2 0 0 4 0 4 2 2 klasse 0 4 1 0 1 0 klasse 0 1 1 drie deelnemende paarden moest Quick Horsey wegens fouten nog worden uitgeschakeld. Quicklooper kon een baanronde aan het hoofd gaan doch toen Oosting van Pro motor iets meer vroeg, waren voor Quicklooper alle illusies vervlo gen. Promotor won op stap. De Tuinbouwprijs werd in drie heats beslist door Olympia B. Lie veling won de eerste heat, na felle strijd met Leidstar doch Olympia nam de tweede en tevens de derde voor zijn rekening. Beide malen met Lieveling op de tweede plaats. Maaike van IJmuiden bevestigde haar goede vorm door in het inter nationale nummer te winnen. Zij nam direct bij de start de leiding, om deze na een ronde af te staan, aan Nellie Tjamme W B, bij een poging van Maaike om de leiding weer te veroveren, kreeg Nellie Tjamme Sulkeydefect en speelde verder geen rol meer. Ook Nora Spencer, een der favorieten kan geen beslissende rol spelen door herhaalde fouten, waardoor zij veel terrein verloor. Little Monty bezette nu achter Maaike de twee de plaats terwijl Ode het derde geld verdiende. Or de Casindra, die 60 m moest geven, stond voor een vrij hopeloze taak, doch de vierde plaats was toch een knappe prestatie. De uitslagen van de gehouden draverijen en rennen te Duindigt luiden: Duinlaanprijs: 1. Riolette (A. C. Gronewegen), tijd 2.19.8, km tijd 1.30.8; 2. Reine d'Aster; 3. Rejeton Marie B. Tot. w. 11.80, pl. 1.40, 1.30, 1.20; gek. 16.70; cov. 6. Duinroosprijs: 1. Pauline (K. Kramer), tijd 2.54.6, 1.27.3; 2. Quadrupes; 3. Qui Qagne A. Tot. w. 2.30; pl 1.40, 1.90, 2,—; gek. 7.70; cov. 4.70. Duinoordprijs; 1. Sagne d'Or (M. Vergay), tijd 1.34.5, 1.36.4; 2. Sir Messidor; 3. Sita. Tot. w. 5.20; pl. 1.80, 2.10, 2.60; gek. 8.70; cov. 6, Duinziohtprijs: 1. Quick Hol- landia G (W. H. Geersen), 3.39.8, 1.25.8; 2. Oranje Nassau; 3. Lee Axworthy! Tot. w. 2.50; pl. 1.90, 2.70; gek. 6.60; cov. 4.20. Duinenprijs: 1. Our Bonni B (J. de Vlieger), tijd 2.56.8, 1.24.2; 2. Petulance K; 3. Narciso van Zora. Tot. w. 2.50; pl. 1.40, 5.50, 1.90; gek: 8.50; cov. 26.40. De uitslagen van de gehouden draverijen te Mereveld luiden: Apeldoorn prijs. 1. Quirina Fan fare (W. Leeuwenkamp) tijd 2.41.7, km tijd 1.33; 2. Quality F; 3. Peter Hanover. Tot.: w. f6.60, pl. f1.90, 1.70, 2.80, gek. f4.70, cov. f3.70. Nijmegen prijs. 1. Roelina (M. Vergay) tijd 2.35, km tijd 1.28.1; 2. Roland: 3. Ria Olivier. Tot.: w. f4.60, pl. fl.60, 1.60, 3.40, gek. f8.20, cov. f5.70. Zutphen prijs. 1. Ooststar (J. J. Korver) tijd 3.04.8, km tijd 1.28; 2. Nelson; 3. Oosting's Lieveling; 4. Oiseau. Tot.: w. f6.30, pl. fl.90, 1.60, 1.40, 1.50, gek. f 16, cov. f5.20. Tiel prijs. 1. Pauline (K. Kra mer) tijd 3.05,7, km tijd 1.27,6; 2. Quita Scott; 3. Qui Suit. Tot.: w. f2.10, pl. fl.70, f8.40, 8.30, gek. f 10.40, cov. f27.20. Doesburg prijs 1. Odylia O (W. B. V. Overeem) tijd 3.12,4, km tijd 1.27,5; 2. Prof Heny; 3. Peter Chestnut. Tot.: w. f2.70, pl. f 1.80, 3, 4.10, gek. f6.70, cov. f10 .10. Arnhem prijs. 1. Nemetor B (B. U. de Jong) tijd 3.14.5, km tijd 1.26,1; 2. O Nelly Zora; 3. Queen Bess. Tot.: w. f6.90, pl. fl.80, 2.20, 2.60, gek. f12.40, cov. f5.80. Nederlandse Spoorwegen prijs. 1. Peter Spencer (H. C. ten Ha gen) tijd 3.42, km tijd 1.25,4; 2. Olivier B; 3. Norbert M. Tot.: w. fll-20, pl. f4.20, 1.40, gek. fll.90, cov. f4.80. De omzet bedroeg f70.087. Nieuw wereldrecord hoogspringen Tijdens de Amerikaanse at'hle- tiekkampioensOhappen is Walter Davis er in geslaagd het wereld record hoogspringen op zijn naam te brengen met een sprong van 2.12 meter. Bij de eerste po ging wierp hij de lat met zijn voet af, en bij de tweede met zijn lichaam. De derde sprong was onberispelijk: zonder de lat te raken zweefde hij er over heen. (Advertentie) GRONINGEN Een felle sprint op de 1500 m van V. Wildenberg (P.S.V.) was net genoeg om de Duitser Kluge op de streep te kloppen en zo het talrijke publiek tot enthousiasme te brengen. Een dubbele overwinning van Puck Brouwer op de 100 m en 200 m, een spannend duel tussen Be Holst en Hans Griek op de 100 m heren en tussen de Duitse Schierlok en Willy Lust op de 80 m horden hebben er voor gezorgd dat de ruim 1800 toe schouwers hebben genoten van de internationale atle tiekwedstrijden in het Oosterpark te Groningen. De A.G.A. heeft niet de or ganisatie van deze wedstrijden succes gehad. En de keuze van het Oosterpark is zeker geslaagd Jammer was het, dat de baan iets te zwaar en te kort (300 m.) was en daardoor de tijden beinvloedde. Maar er was sfeer en die wordt in het Stadspark vaak gemist. Fel en sportief is er gestreden en de Duitse deel nemers waren min of meer ver rast door het lopen van de Ne derlanders. Een zeer gemakkelijk gaande Zwitser de internationaal Steger nam ongeveer 300 meter na de start de kop en heeft deze niet meer afgestaan. Met een formi dabele sprint werd hij eerste in 1.59.1 min. voor J. Veltman van Trekvogels en A. Pootjes (AAC) Jan Ritzema (Nurmi) werd in 2.01.11 min. vierde en veroverde daarmede het noordelijke kam pioenschap. De Pegasaan Bé Holst kwam in de finale met Hans Griek (AAC). Beiden hadden even te voren 11 sec. gelopen in de series. In spanning wachtte men op de start. Griek kwam ver bazend snel uit de blokken en nam op Holst een voorsprong van ongeveer een meter, op vijftig meter lagen deze twee rivalen weer gelijk, maar Griek bleek sterker en won in 10.8 sec. Holst behaalde hier de titel van noor delijk kampioen. Een mooi nummer was de 3000 meter, spanning ontbrak, maar de Amsterdammer J. Kees. om trok aller aandacht door in mooie stijl een ronde voor het einde van Hans Huizinga (Ma rathon) weg te lopen. Losjes lopend nam hij steeds meer voorsprong en na een fel sprint je won hij in 9.02 m. Huizinga werd voor Verkoeks (Voorwaarts Leerdam) en Van der Linden (Holland, Leiden) tweede in 9.05.6 min. De Pegasaan Uit ham stelde teleur en werd na Van onze speciale verslaggever Enthousiast toegejuicht is gistermiddag de beste sprinter in de ronde van Nibbixwoud op de finish afgesneld, het was hoe kon het anders Jan Hofland. Jubelend stak de Beverwijker de hand in de hoogte, op hetzelfde moment steeg een kreet van afschuw op uit de honder den kelen langs de finishlijn, die de triomfater pardoes op een kind zagen stuiven dat de weg wilde oversteken. Hofland sloeg finaal over de kop, maar kwam er goed af, de dreumes werd met een gapende wonde weggedragen. Het duizendkoppige publiek kreeg waar voor zijn geld. De Westfriese renners weerden zich geducht en met succes. „Keesie, Keesie, jonge" smeekte het pu bliek. Kees Kayer reed immers alsof er geen Hofland of Donker bestond; Edelebos uit Enkhuizen, steeds bij de eersten, C. Broers uit Wognum. een taaie rakker, en het duo Fok en Van Putten maakten het publiek enthousiast. Helaas voor hen was het moor dend tempo van Hofland, Appie Donker en W. Biesterveld te machtig. Vijf en zestig ronden moesten verreden worden u.it een af stand van 81.4 km. Burgemeester J. Wiering van Nibbixwoud loste het startschot. Op het prima cir cuit hebben de lieden gereden als duivels. Aan premies was er geen ge brek maar het werd een flauw liedje. Alle „grote" premies wa ren voor de sprinter Hofland. Van de vierde tot de twaalfde ronde kreeg hii hiervoor echter geen kans want er was nog een Kayer uit Zuidermeer die toen absoluut domineerde. Intussen hadden Edelebos en Broers uit Wognum gevochten als leeuwen om voet aan de# grond te krijgen. Met Ottebros uit Alkmaar hielden zij enige ronden stand, maar werden bij een premie sprintje weer teruggehaald. Langzaam maar zeker was Hofland gaan inzien ,dat hii met het premies „inpikken" nog geen ronde had gewonnen. En zo bleef hij, na de zoveelste premie in de zak te hebben gestoken, doorjagen. Het werden 50, 100, 150, ja, zelfs 200 meter. Slechts L. Boelaard en de taaie W. Bies terveld uit Amsterdam wisten de Beverwijker bij te houden. Boel- aard moest zich laten zakken, maar een Appie Donker, het gevaar bemerkend was aan een achtervolging begonnen en met zoveel bravour, dat hij het duo spoedig bereikte. Tot tien ronden voor het einde hield dit drietal stand. De ver woede pogingen van Keesie Kayer, C. Broers uit Wognum, Edelebos uit Enkhuizen, P. Splin ter uit Ankeveert en J. Keuken uit Nieuwe-Niedorp werden hen toen te machtig. Hoe Hofland won weet u reeds. De uitslag was: 1. J. Hofland uit Beverwijk 1 uur 55 min. en 2.2 sec.; 2. A. Donker uit Am sterdam; 3. W. Biesterveld uit Amsterdam; 4. P. Splinter uit Ankeveert; 5. C. Broers uit Wog num; 6. M. Edelebos uit Enk huizen; 7. J. Keuken uit Nieuwe Niedorp; 8. Jn. Ottebros uit Alk maar; 9 A. Mannaard uit Krom menie; 10. B. Fok uit Hoorn; 11. K Kayer uit Zuidermeer; 12. L. Boelaard uit Amsterdam en 13. J. van Putten uit Hoorn. Van Putten was bij een val partij betrokken; hoewel hij er verfomfaaid uitzag, reed hij de wedstrijd dapper uit. De nieuwelingen Veertig ronden over 50 km stond op het programma van de nieu welingen, die klokslag twee uur vertrokken. Fenomenaal was hier de pres tatie van J. A. Vennek uit Krommenie. Deze knaap nam vanaf de eerste ronde de kop en handhaafde zijn positie totdat de bloemen triomphanteliik in zijn armen lagen. Drie honderd meter voor het peleton draafde de op Nolten gelijkende Vennek voor het peleton uit. Achter hem streden de anderen verwoed om het achteloos vrii gegeven terrein terug te winnen. Vennek hield hetzelfde straffe tempo aan, terwijl de anderen met sprintjes en wanhopige pogingen zich dusdanig vermoei den dat zij geen kans meer zagen hem te pakken te krijgen. Er was geen aardigheid aan Vennek nikte een fles limonade goed werk bij dit warme weer Vennek won een vette paling Vennek won een taart; het was alles Vennek wat de klok sloeg. „Dat rooit er op," zei het publiek. Zo was het. De toejuichingen waren dik ver diend. Tijd 1.15.10. J. Groot en A. Geldermans hadden zich eindelijk los weten te maken van het peleton en wisselden elkaar rustig af. Groot won deze sprint en werd dus tweede, Geldermans derde; K. de Groot uit West-Graftdijk won de sprint van het peleton; 5. C. A. Liebeling uit Zaandam; 6. C. Jansen uit Halfweg; 7. P. Duin uit Beemster; 8. A. Beentjes uit Heemskerk; 9. C. Tienstra uit Halfweg: 10. J. Edelebos uit Enkhuizen. Nederlandse honkbalzege op België Het Nederlands honkbal 9-tal heeft in het Ajaxstadion te Am sterdam met 123 van België gewonnen. Denemarken klopt Zwitserland Onder stromende regen werd te Bazel een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Zwitserland en Denemarken, welke met 4-1 door Denemarken werd gewonnen. Bjj rust leidden de Denen met 1-0. MINDER DOLLARS VOOR DE WEERMACHT WASHINGTON, De Commis sie voor de Defensie van het Ame rikaanse huis van Afgevaardigden heeft Zaterdag gelden tot een to taal bedrag van 34,4 milliard dollar goedgekeurd van de begroting voor het komende belastingjaar van het Ministerie van Defensie. Dit to taal ligt 1.3 milliard dollar beneden het door President Eisenhower ge vraagde bedrag en hij had reeds 5 milliard bezuinigd op de aanvan kelijk door zijn voorganger, Tru man, ingediende begroting ten be drage van 40.7 milliard dollar. Het aantal manschappen op 30 Juni 1954 onder de wapenen wordt geschat op 3.358.087, hetgeen 198.675 minder is dan in het lopen de jaar. Daarvan behoren 1.423.000 tot het leger, 745.066 tot de vloot, 230.021 tot het Marine-corps en 960.000 tot de luchtmacht. een nek aan nek race met Weert (Nurmi) juist vijfde.. De 1500 m. was het nummer van deze middag. Ieder stond op om het beter te kunnen zien, toen de PSV-er Wildenberg steeds meer inliep en onder luid gejuich de Duitser wist te klop pen. 300 m. voor de finish was deze van de Eindhovenaar weg gelopen en ieder dacht aan een Duitse zege, maar de eindsprint van Wildenberg was geweldig. Evert Roffel (Nurmi) schijnt uit vorm te zijn. In dit gezel schap bleef hij toch te ver ach ter, hoewel hij in 4.15 min derde werd. De tijd van de winnaar was 4.06.7 sec. Dezelfde tijd voor Kluge. Bij de juniores waren het op nieuw R. A. Stulingh AVG '26 en J. Spoelman (RAP) die op de 800 mtr. en 100 mtr. de eer ste plaatsen opeisten. A. Stulingh nam onmiddellijk de kop en won in 2.4.3 min. Johan Spoelman won in de goe de tijd van 11 sec. precies. Een tijd die bij de heren in de se ries de snelste was. De Olympische deelneemster en winnares van Zilver Puck Brouwer won zowel de 100 mtr. als de 200 mtr. voor dames. Wil. ly Lust was op de 100 mtr haar enige tegenstandster van betekenis en met slechts een meter voorsprong won Puck in 12.3. De 200 mtr. was overtui gend. Ver voor de andere liet zij 26.2 noteren. Jeltema (Mara thons) werd hier tweede en te. vens noordelijk kampioene. Tijd 27.8 sec. Willy Lust had op de 80 mtr. horden moeite met de Duitse Na het zenuwslopende gevecht van Vrijdag, kwam Drobny, die een geweldige strijd voert, om ditmaal de hechte muur van Australiërs en Amerikanen te doorbreken, Zaterdag uit tegen dc Australiër Hartwig. Ook ditmaal was het adembenemend. Met 6—3, 7—5, 7—5' bleef de ex- Tsjech in de meerderheid. Daar mee tot de laatste acht door dringend. Tot die laatste acht behoort niet de Amerikaan Mulloy. Hij moest, geplaagd door een onwil lige spier, het onderspit delven tegen de Deen Nielsen. Met de Zweed Davidson, is het voor het eerst sedert jaren, dat twee Europese spelers doorge drongen zijn tot de kwartfinales. Deze kwartfinales luiden als volgt: Seixas (VS)Hoad (Austr.); Rose (Austr.)Larsen (VS); Davidson (Zw.)Drobny (Egyp te); Nielsen (Den.)Rosewall (Austr.). Ook bij de dames zijn we zo ver. Maureen Connolly kwam tot de laatste acht, na in totaal drie games verloren te hebben. De paring is hier als volgt: Doris Hart (VS)Koermoecz (Hong.); Sampson (VS)Fry (VS); Dorothy Knode (VS)— Mej. Mortimer (Enig.); Vollmer (Oost.)-Maureen Connolly (VS). Schierloh. Steeds meer kwam deze opzetten en wist haar in het begin opgelopen achterstand van 2 mtr tot 1 mtr te verklei nen. Willy Lust liet haar toen niet verdér komen en werd in 11.9 goede eerste. Mevr. Panhorst-Nissink (Sa- gitta) Nederlands kampioene werd op het nummer discuswer pen door Cor Aafjes (Lycurgus) verrast. Met een mooie worp wierp zij juist 39 cm verder dan de kampioene, die met 37.14 mtr. nu de tweede plaats be zette, voor Dini Engelkes (AVF '45) die met een worp van 32.68 mtr. het noordelijk kam pioenschap voor zich opeiste. Dini Hobers won opnieuw het hoogspringen. Ook zij werd hier door op dit. nummer kampioene van het noorden. De lat lag toen op 1.51 mtr. Bp de heren waren het H. Radix (Eendracht) met een worp van 50.50 mtr. bij het speerwerpen en H. Dijksterhuis (RAP) bij het hoogspringen, 1.71 mtr., die het praedicaat noorde lijk kampioen nog verwierven. Een waar sluitstuk was de Olympische estafette. Pegasus had na de 800 mtr op de Ihiitse ploeg van Germania een achter stand van ongeveer 40 mtr. en lag toen in vierde positie. Ool- ders wist met een prachtige 400 mtr deze achterstand tot 20 mtr te verkleinen en zijn ploeg tot de 2e plaats te brengen. De 200 mtr. lopers Luyken en Holst zorgden tenslotte voor de rest. Onder luid gejuich passeerde Holst 10 mtr. voor de finish de Duitser en wist zo voor Pe gasus te winnen. Uitslag: 1. Pegasus 3.49.8; 2. Germania 3.50.4; 3. Marathon; 4. AVG '26; 5. Nurmi. „IK KOM JE BEROVEN" Miss Claudia Crawford, de blonde cassière van een bios coop-theater te Hollywood, wilde juist haar kaartenhuisje binnenstappen toen zij de loop van een revolver in haar rug voelde. „Ik kom je beroven", zei een mannenstem aan haar oor. „Dat denk je maar", ant woordde miss Claudia. Ze draaide zich bliksemsnel om, sloeg de adspirant-rover de artillerie uit zijn hand en plaatste een rechtse opstoot op zijn kaak. De man zakte door zijn knieën en miss Claudia sprong op zijn rug, waar een portier haar gezelschap kwam houden tot de politie arriveerde om hem in te rekenen. Ter gelegenheid van het 90- jarig bestaan van de Football Association (FA) zal op Woens dag 21 October a.s. in net Wem- bleystadiou te Londen een wed strijd worden gespeeld tussen Engeland en een elftal, dat dooi de FIFA zal worden samenge steld. De samenstelling van 't FIFA- elftal zal geschieden door een speciale commissie, waarvan onze landgenoot K. J. J. Lotsy het voorzitterschap waarneemt. De FIFA heeft een voorstel goedgekeurd om de oefenwed strijd tussen het FIFA-elftal en een nog nader aan te wijzen sparring-partner in Neder land te laten spelen. Deze oefenmatch is vastgesteld op 30 September a.s. Nadere bespre kingen tussen de heer Lotsy en de KNVB zullen een beslissing moeten brengen of de ontmoeting in het Olympisch Stadion te Am sterdam dan wel in het Feyen- oordstadion te Rotterdam wordt gespeeld. De Zondag in de kampioenscompetitie van de K.N.V.B. te Eindhoven gespeelde wedstrijd tussen Eindhoven en Sparta werd door de Rotterdammers met 20 gewonnen. De Eind- hovenaren kregen ook vele kansen om een doelpunt te maken, doch deze werden niet henut. Hier zien we hoe bij een aanval op het Sparta-doel de bal juist tegen de lat wordt geschoten. V.l.n.r. van Melis (E.), Tiebout (Sp.), Landman, de doel- verdediger van Sparta en Terlouw (Sp.)

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4