Hazer in 25 KREUKVRIJE KATOEN Honderden Nederlandse meisjes „wonen" in Parijs PASANO-BROOD RECLAME een uitkomst voor dieetpatiënten Markt bestaat tot op heden niet Vrolijke kleurige dessins voor warme dagen Reactie op HANDWEVEN IN INDIA de akel Zoutloos is niet meer zouteloos ei 60 CT PER BROOD Boulevards zijn niet met goud geplaveid m m 8 m u JS.S Scheepsb f Een Engelse katoenfabrikant begon dertig jaar geleden de strijd aan te binden tegen het kreuken van katoen en het resultaat was dat zijn chemici na veertien jaar de kreukherstellende katoen toonden. Naderhand is dit materiaal echter nog veel verbeterd. Door de bewer king in een bad van een zeker soort kunsthars is de vezel in veer kracht toegenomen, met als resultaat minder scherpe kreukels, die zich weer spoedig herstellen. Voorheen moest de kreukherstellende katoen geïmporteerd worden, doch heden ten dage produceert ook Nederland volop van dit prettige en voor vele doeleinden geschikt materiaal. wel een witte ondergond met kreeften, oesters, mosselen en slakken bedrukt. Dit dessin dat hij „Fruits de Mer" noemde, koos hij voor de wijd geplooide rok. Zelfs een grote (echte?) kreeft klemt zich met zijn scharen vast tegen de schouder van de mannequin, die het beest overigens met een char mant lachje accepteert. Deze creatie voor het zonnebad in de tuin of aan het strand is echter niet van katoen gemaakt, maar van linnen. Het keursje hield Demain in effen rood. Eveneens van Franse herkomst is het derde ensemble. Pierre Cla rence nam voor de klokkende doorknooprok groene katoen en een bajadere streep voor het zon- nepakje. Hij liet deze japon ver gezeld gaan van een los, heuplang manteltje in hetzelfde streepdessin. Volgens het Amerikaanse blad, Journal of Commerce, is de omzet in herencostuums dit seizoen zeer bemoedigend. Het omvangrijke overschot van het vorige jaar is geheel verkocht. Hoewel de cos- tuums van mengfabricaten volgens sommigen goed verkocht worden, is de productie van zuiver wollen kamgarencostuums groter geweest dan in de laatste tien jaren het ge val was. Zij worden zeer goed ver kocht. Volgens sommigen moet dit verschijnsel verklaard worden als de natuurlijke reactie van het pu bliek op de stroom van reclame voor nieuwe vezelsoorten. De hand weefnijverheid van Madhya Bharat in India wordt momenteel in het kader van een ontwikkelingsplan van de rege ring van India gesteund. Men is van plan in Mandsaun een spinne rij en een appretuurbedrijf te stichten, terwijl verder de bevol king aanschouwelijk onderricht in het handweven krijgt. Ook het bestuur van Himachal Prad'esh heeft plannen voor het bouwen van een spinnerij om de handwevers van garens te kunnen voorzien, terwijl men in Mandi een appretuurbedrijf wil vestigen. (Van onze Parijse correspondent) België is voor velen „slechts" een verlengstuk van het vaderland. Voor West-Duitsland had men tot voor kort een visum nodig en voor Engeland ligt een stuk zee. Vele jonge landgenoten met een buitenlandse droom zijn daarom naar Frankrijk getogen. Op vele jongeren oefent Parijs bovendien een beklemmende bekoring nit. Men voelt hier het hart der wereld klop pen; de monumenten spreken tot de fantasie en het Franse karakter is een andere trekpleister. Vandaar, dat er jaar in, jaar uit een aantal Neder landse touristen in Parijs een baantje zoeken, om er te kunnen blijven. Omdat ze de gave des onderscheids nog niet bezitten menen ze hier alles beter en mooier te zien dan thuis. Weer anderen proberen hier de blikker. van hun ouders te ontlopen. In de winkels willen de ver koopsters nog wel eens beweren dat „deze katoen absoluut kreuk vrij is". Maar dat is onjuist. Tot op heden is er geen enkele katoen, welke kreukvrij is; wanneer dit gezegd wordt bedoelt men kreuk herstellende katoen. Met katoen is ontzettend veel te doen, temeer daar de collectie zo bijzonder groot is. Vooral de vro lijke kleurige streepdessins, die zo gewild zijn en zo zomers staan, vallen op door hun prachtige kleurencombinaties en zijn voor warme dagen uitermate geschikt. Zeer modern is ook het combineren van effen met bedrukte katoen. Voor vacanties aan bos, heide of strand zijn zon- nejurkjes een zeer ge schikte dracht. De teke ning geeft wel een heel aardig modelletje weer. De afgeronde bolero is van een frisse schuine ruit vervaardigd, evenals de opge stikte zakken en de biais boven langs het lijfje, dat keurig op zijn plaats wordt gehouden door een band om de nek. Pierre Demain koos voor zijn ontwerp wel een aparte stof en DEZE WEEK IN DE TUIN Wanneer men de mededeling van de dokter krijgt: „U mag voor lopig geen zout meer gebruiken" dan krijgt men direct een huivering en de eerste reactie is: „dan kan ik net zo goed niet eten, want eten zonder zout vind ik vreselijk; dat lust ik niet". Vele doktoren begrij pen deze klacht ten volle, maar het voorschrift is maar al te vaak noodzakelijk. Een meelfabrikant, de heer E. A. M. v. d. Zande, was, nu precies drie jaar geleden, van mening dat er een broodsoort samen gesteld moest worden, dat beter van smaak was dan het zoutloze, Thans is het hem gelukt, in samenwerking met het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek van T.N.O., een meelsoort samen te stellen, waaruit zoutloos brood gebakken kan worden, dat echter stellig niet zouteloos van smaak is. Onder de naam „Pasano" is dit brood in de handel gekomen- Er zijn van die planten, welke het de tuinliefhebber erg gemak kelijk maken en tegen alle ver drukking in groeien. Daar is bij voorbeeld de Akelei, die al een heel prettige gast in de tuin is. Als men die z'n gang laat gaan, heeft men na enkele jaren van één en kele plant al een hele voorraad. Dat komt omdat de Akeleien, en in het bijzonder de gewone wilde soort talrijke zaden vormen, welke, als deze rijp zijn, naar alle kanten worden weggeslingerd, doordat de zaaddozen met nogal veel geweld open springen. Het gaat natuurlijk niet aan, om alle plantjes, welke zich ontwikkelen, maar rustig hun gang te laten gaan; de tuin zou al spoedig geen andere planten meer kunnen her bergen. Toch is het wel aardig om van die zaailingetjes er enkele bij de moederplant te zetten, wel ke daardoor mooi bossig wordt. Meer nog dan de gewone Akelei is de Langspoor akelei een sieraad voor de tuin. Deze bloeit iets vroe ger dan de wilde soort met een groot aantal witte of gele bloe men, welke soms wel sporen van vijf centimeter lengte hebben. Evenals de vorige worden deze ge makkelijk uit zaad voortgekweekt. De akeleien stellen geen bijzon dere eisen aan hun standplaats; in de schaduw doen ze het al even goed als in de volle zon. Dat is dus erg gemakkelijk, want als er een kaal plekje in de tuin is, kan dat altijd met behulp van de akelei worden „opgevuld". In het afgelopen jaar zijn er op onze wegen in Nederland 80.000 ver keersongelukken ge beurd, kleine vrienden! Dat is 80.000 te veel! We krijgen hier Belgi sche kolen! Voordelig! In Duitsland is een mijnheer, die 50 jaar auto heeft gereden zon der ongelukken te ma ken! Hulde! In Soest woont een goede mevrouw van 100 jaar! Laatst waren veel apo thekers in Maastricht vier dagen bijeen. We hebben in ons land wel erg veel varkens en eieren over, kleine vrien den. Knor, knor! Tok, tok, tok, tok! Het vernielen van par ken en plantsoenen kost in Nederland elk jaar 30.000.000. Zullen jul lie de plantsoenen netjes houden, kleine vrienden? Laatst is de Lassoman in Hilversum geweest en daar was feest van de Zustertjes. Die waren daar al 100 jaar, kleine vrienden! Opeens was er een man, en die werd boos. Foei, foei! De Las soman zei: „Man, u moet niet boos worden! „Toen heeft de Lassoman aan een Touw getrokken en zo is hij weer thuis ge komen zonder paard. Dat stond op stal bij het station. En de viswinkels mogen tot 7 uur open zijn voortaan. Eet meer vis! De Lassoman is ook op een verzinkerij geweest. Zout is sinds jaar en dag al een product, dat gebruikt wordt om diverse gerechten op smaak te brengen. Een beperkte hoeveel heid zout per dag is bovendien noodzakelijk om in leven te blij ven. Bij zwangerschap en bij ver schillende ziekten of te hoge bloeddruk kan zout ook een waar vergif betekenen en wordt het ge bruik er van totaal verboden. Brood vormt een zeer belangrijk onderdeel van onze voeding en steeds weer blijkt, dat de zoutloze dieet-patiënten speciale bezwaren hebben tegen zoutloos brood. Het gevolg is dan dat de patiënten zich niet aan het voorschrift hou- 't Was me daar een ver zinkerij van jewelste! En hebben jullie al vitaminenkoek gege ten? Heerlijk! In Nederhorst den Berg hebben ze een wit spreeuwtje! Nu hebben ze ook weer een vliegende anti tankbom uitgevonden, kleine vrienden! Hoe zal dat ding er nu weer uit zien? Ook een man gespro ken, ergens heel ver, en die heette Soe-Noep! Niet Snoep! Maar Soe- Noep! Heiligenkalender De kalender geeft ons nog een paar heiligen in Juni en springt dan weer over naar de maand Juli. 28. Leo wort vandaegh ghehaelt Daer men aen de ziel betaelt. 29. Petrus ende Paulus hooffden Die voor Godt de hel berooffden Worden beyd' op eenen tijdt 't Leven binnen Roomen quijt 1. 't Is vandaegh dat wij ons meugen In Rumoldus feest ver heugen. Die om een Godt-saligh woort Van twee schelmen is vermoort. 2. En Maria is als heden Naer Elysabeth ghetreden Als Martinianus lijdt Daer hij met Processus strijdt Oplossing van het wielraadsel De in te vullen woor den waren: 1. warm; 2. lamp; 3. Eems; 4. Maas; 5. noot; 6. erts; 7. beer; 8. roos. In de buitenrand van het wiel kwam te staan de naam van de beroem de dirigent: Willem Mengelberg. den, waardoor er geen verbetering komt in het ziektebeeld. Het smaakvolle Pasano brood, dat nu in de handel wordt gebracht, is dan ook een ware aanwinst. Op een gehouden persconferentie sprak dr C. den Hartog, directeur van het voorlichtingsbureau van de voedingsraad, die de medische kant belichtte, er zijn vreugde over uit, dat Pasano ki de handel gebracht wordt, omdat nu de kans zoveel groter is geworden, dat de patiënten zich aan hun dieet hou den. Vele technische proeven zijn ge nomen in laboratoria en bakke rijen, terwijl de smaakproeven in ziekenhuizen en klinieken, waar bij verscheidene medici behulp- Van lieverlee is hierdoor een zeer ongewenste toestand gescha pen: Frankrijk is niet zo gemakke lijk meer in het afgeven van ver blijfsvergunningen en honderden Nederlanders „wonen" in Parijs zonder geldige papieren. De ver- standigen onder hen proberen nog hun status een zekere legaliteit te geven door om de dertien weken een reis naar Nederland te maken. Als tourist kan men namelijk drie maanden in Frankrijk verblijven zonder in overtreding te zijn. Het merendeel is hiertoe echter niet in staat. Vaak ontbreekt het nodige geld en in andere gevallen heeft men geen tijd. zaam waren, direct tot verrassen de resultaten leidden. Voor het Pasanobrood wordt uitsluitend tarwe gebruikt, waar aan enkele organische stoffen zijn toegevoegd. Deze bloem kan aan iedere bakker geleverd worden, maar deze moet zich dan precies houden aan het bakvoorschrift en er zoveel water en gist bijdoen als staat aangegeven. Aan de bakkers wordt de bloem geleverd in nieuwe katoenen handdoekzak- ken, welke na eenmaal gebruikt te zijn, weggegooid kunnen worden. In elk brood moet een ouwel in gebakken zijn met het opschrift: „Pasano zoutloos gezondheids brood. Maximaal 20 milligram na trium per 100 gram". Over het al gemeen zal dit brood slechts 5 miligram bevatten; het gegaran deerde maximum is echter ruim genomen, in verband met de mo gelijkheid, dat plaatselijk het drinkwater meer natrium dan normaal kan bevatten. De prijs van een brood van 800 gram is 60 cent. Deze week is de verkoop van Pasano begonnen in Den Haag en Nijmegen. Het ligt echter in de bedoeling geleidelijk aan de voorziening over het gehele land uit te breiden. Nu moet men echter niet gaan denken, dat Pasanobrood lekker der is dan normaal gezouten brood, dat zeker niet. Maar het is aanzienlijk beter van smaak dan het zoutloze brood. Ook is Pasano geen medicijn, maar alleen een uitkomst voor hen die zich aan een zoutloos dieet moeten houden. Vooral tal van Nederlandse meisjes zijn hierdoor in moeilijk heden gekomen. Nadat ze met een handvol touristendeviezen gearri veerd waren gingen ze een baan tje zoeken als dienstbode, kinder juffrouw of iets dergelijks. In vele gevallen slaagden ze. De Franse dames hebben er goedkope en makke hulpjes aan. Een Frans meisje staat er op een redelijk loon te verdienen. Madame moet bovendien nog de sociale lasten betalen en daardoor wordt de (Franse) hulp in de huishouding vrij kostbaar. Het is hier erg moei lijk een meisje te krijgen beneden tien duizend fr. per maand, plus voeding en huisvesting. Hulp jes voor de helft van het geld (en mind r) zijn derhalve altijd wel kom. Soms belooft mevrouw te zijner tijd een verblijfsvergunning aan te vragen, doch het is haar eigen belang de belofte niet in te lossen, want met verblijfs- en ar beidsvergunning op zak kan het Nederlandse meisje zich verdedi gen, kan ze een baantje van tien mille (en meer) per maand krij gen, terwijl ze dan tevens auto matisch is verzekerd. Ze heeft dan ook niet meer alle onredelijke eisen van Madame in te willigen. Het is niet bekend hoeveel Ne derlanders zonder papieren in Pa rijs en Frankrijk „ondergedoken" zitten. Het zijn er vermoedelijk vele honderden. Naar ons bekend is geworden, zal de controle dezer dagen worden verscherpt. Vroeg of laat zullen ze dan tegen de lamp lopen en in dat geval behoeven ze ook niet op de medewerking van onze consulaire diensten te re kenen, omdat die al herhaaldelijk gewaarschuwd hebben. Oppassen is dus de boodschap. Indien men er werkelijk behoefte toe gevoelt om in Frankrijk te gaan werken, laat dan eerst de papieren in orde maken. En kijk ook daarna nog goed uit. De baantjes liggen hier niet voor het opscheppen en de Parijse boulevards zijn beslist niet geplaveid met goud. Er is zelfs een begin van werkloosheid ont staan. De salarissen zijn in het al gemeen niet hoger dan in Neder land, terwijl kamers met de dag duurder worden en de kosten van levensonderhoud minstens dertig percent hoger liggen dan in Ne derland. Een „kindermeisje" dat 6000 fr. per maand zakgeld krijgt zit permanent in ernstige finan ciële narigheden en moet al een ware levenskunstenares zijn om er een bioscoopje van te kunnen afknijpen. Voor beter betaalde be trekkingen zoals de kantoorbaan tjes, gouvernante enz. maken ze geen kans. Ook teveel jongelieden, die van een artistenloopbaan dro men helaas in de regel geheel ten onrechte moeten er aan denken, dat in Parijs de concur rentie vele malen groter is. maar óRoncl O Broeder Lustig (III) Enige passen vandaar, ging Broeder Lustig de werkplaats van een smid binnen. En nadat hij zijn ransel op het aambeeld had! gelegd de negen duiveltjes zaten er nog altijd in verzocht hij de smid en zijn knecht jes er op te slaan. Ze pakten hun zwaarste hamers en hieven ze hoog in de lucht in. Dan kwamen ze met groot geweld op de ransel neer en, dat begrijp je, de duiveltjes gingen tekeer als varkens, die gekeeld worden. Toen Broeder Lustig de ransel open maakte, waren er acht dood. Maar de negende, die diep weggekropen in een plooi verborgen zat, had zijn kameraden over leefd. Hij ontsnapte en vluchtte zo hard hij kon de hel weer binnen. Broeder Lustig reisde lange tijd nog verschil lende landen door. Maar eindelijk oud geworden, begon hij aan de dood te denken. Hij ging op stap om een goede kluizenaar op te zoeken, die om zijn vroomheid bekend stond. „Ik ben het moe de wereld rond te trekken, zei Broeder Lustig tegen hem. Ik wil nu proberen het koninkrijk der he melen te verdienen." „Daar zijn twee wegen, antwoordde hem de klui zenaar. De ene, breed en prettig, leidt naar de hel; de ander, smal en moeilijk, loopt op de he mel uit." „Ik zou wel drommels gek en dwaas zijn, zei Lustig, als ik de lastige weg zou kiezen". Zijn bloed begon weer te kriebelen en de zucht naar avonturen dreef hem weer voort. Broeder Lustig ging weer met zijn ransel op zijn rug, op stap. Zoals afgespro ken, koos hij dus de brede en makkelijke weg. Hij kwam weldra voor een geweldig gro te, zwarte poort terecht. Dat was de hellepoort. Hij beukte er met alle bei zijn vuisten op en duiveltje-portier kwam er aan hollen om te zien, wie er zo tekeer ging. Maar toen hij Broeder Lustig in de gaten kreeg, bibberde hij van angst over al zijn ledematen. Want de portier was juist de duivel, die als door een wonder ont snapt was aan het onge luk, dat zijn acht kame raden in de ransel over komen was. Hij was er met een paar blauwe ogen afgekomen. Als de bliksem schoof hij de grendels er weer voor en ging hals over kop Lu cifer, zijn baas, waar schuwen. Kruiswoordpuzzle Van links naar rechts: 1. Een breed water in Nederland. 6. Een herkauwer. 7. Verkorte jongens naam. 8. Een plaats, in de pro vincie Utrecht. 10. Andere naam voor paar. 11. Afkorting voor doc torandus. 12. Iets van een schip. 14. Familielid. 15. Vorm van het werk woord drommen. Parijs zou Parijs niet zijn, als het niet steeds met nieuwe en attractieve ideeën op modegebied voor de dag kwam. Het allerlaatste snufje uit de Lichtstad is de ronde zijden sjaal als variatie op de vierkante hals- of hoofddoek. De ontwerper vertelde er bij dat deze sjaal, die hij „Rond En- chanteur" doopte, bij ieder kapsel past. De mannequin laat met een char mant gebaar zien, hoe het gevalletje op haar lokken wordt geplaatst, en hoe het resultaat is. Al ben u dan, evenals wij, geen aanhangster van hoofddoeken, toch zult u het met ons eens zijn, dat hiermee een flatteuzer omlijsting van het gezicht wordt bereikt, dan met de doeken, die we tot nu toe kenden. EERST JIJ, DAN IK Al staan we nog een paar dagen van de nieuwe maand af, toch heb je allicht ilanuit de Wigman het nieuwe motto al gehoord: EERST JIJ, DAN IK. Zoals je ziet, een prachtige spreuk om de naastenliefde te beoefenen door anderen te laten voorgaan. Je hoort het zo dikwijls', als mensen ergens binnenkomen of ergens naar toe moeten: „Gaat u voor". Een mooie gelegenheid dus voor alle jongens en meisjes van de Jeugdbond om de wellevendheid een goede beurt te geven en jezelf op de achtergrond te houden. Hoeveel maal per dag kun je die spreuk goed ge bruiken. Denk maar eens aan spelen, aan de maal tijden, aan vacantieuitstapjes, aan 't binnengaan van trein, tram of bus. We zijn er uit onszelf als de kip pen bij om steeds het eerst ons te bedienen of te laten bedienen. In de maand Juli maken we er een flinke sport van om anderen de voorrang te geven. Dat maakt je hoffelijk en bescheiden. Twee mooie eigenschappen voor groot en klein om met de naas tenliefde mee te doen. Dus: laat overal en altijd het motto van Juli je gids zijn in het verkeer met de mensen: EERST JIJ, DAN IK. 1 2 3 5 b ■B/ 9 10 12 H 15 i t Van boven naar onder: 1. Wordt bij het eten ge bruikt; 2. Boomnaam; 3. Een woord voor nog eens; 4. Verkorte meis jesnaam; 5. Iemand van adel; 8. Strenge belofte; 9. Soort schilderij; 13. Een voertuig; 14. Een voornaamwoord. Je longen Een long is een or gaan, waar de lucht, die je inademt en het bloed elkaar ontmoeten. Want je longen wisten allang, dat er om je bloed te zuiveren, niets zo heer lijk is als een verfris send zuurstofbad van de lucht. De lucht wordt bin nengezogen in meer dan anderhalf milliard elasti sche ballonnetjes. Die worden bij elke ademha ling opgepompt. Zou je nu al die ballonnetjes uitvouwen en aan elkaar leggen, dan kreeg je maar eventjes een op pervlakte van 200 vier kante meter. Daar zou je dus een aardig moestuin tje kunnen aanleggen. Die ballonnetjes zijn sa mengesteld uit een wand, die zo dun is als een speld. De lucht kan pas seren, maar het bloed kan zich niet versprei den. Het bloed gaat naar de long toe en stroomt van de long af door 50 milliard kleine buisjes. Die zijn zo fijn als hoofdhaar en doorsnijden de ballonnetjes in alle richtingen. Zo gaat er in 24 uur 10.000 liter bloed door onze longen om daar gezuiverd en her steld te worden. Wie zou de longen zo mooi en doelmatig in elkaar ge zet kunnen hebben als O. L. Heer dat deed? Eigenaardigheden Ik vertel je nog een paar zonderlingheden van enige grote mannen. Ponson du Terrail was een Fransman, die ro mans schreef. Begon hij een boek te schrijven, dan sneed hij eerst uit karton de personen, die in zijn boek zouden voor komen, zette er de na men op en hing ze dan op een rijtje aan een draad, die hij dwars over zijn schrijfbureau spande. Als dan een persoon stierf of voor goed verdween, schoot hij het poppetje, dat die persoon moest voorstel len, met een pistool uit het rijtje weg. Gluck was iemand, die muziek schreef. Hij was eens in zijn dorp Weidenwang en dicht bij zijn huis werd er vee markt gehouden. Dus aan lawaai was geen gebrek. Maar het stoor de Gluck helemaal niet. Verre vandaar. Hij liet zelfs zijn piano naar bui ten brengen en begon te componeren midden tus sen de luid schreeuwen de kooplui en het loeien de vee. Een andere musicus Audran kon het best muziekstukken maken als hij in een omnibus zat en Gounod deed dat het liefst in een trein of postkoets. Van twee insekten Ik stel je vandaag twee insekten voor: het Lie venheersbeestje en de doodshoofdvlinder. Ken je ze allebei? Wist je, dat die Lie venheerbeestjes erg nut tig zijn? Op alle soorten van planten leggen ze hun eitjes. Daar komen dan zwarte larfjes uit met gele vlekjes op hun lichaam. En die larfjes zijn dol op de schadelijke bladluizen. Elk larfje neemt er wel driehonderd voor zijn rekening, voor dat hij in 'n Lievenheers beestje verandert. Van die Lievenheersbeestjes komen er in Nederland al wel een vijftigtal ver schillende soorten voor. Die kunnen dus heel wat ontuig opruimen. En dan de doodshoofdvlinder, die in ons land voorkomt. Iets eigenaardigs van deze vlinder is, dat hij kan piepen. Maar zijn stem metje is zo hoog, dat sommige mensen het niet eens kunnen horen. De rupsen van de doods hoofdvlinder zijn vergif tig. Dat komt, omdat ze zich te goed doen aan ver giftige bladeren van de aardappelplant en van bitterzoet. De doodshoofd vlinder is ook een vliege nier van de bovenste plank. Hij geeft het zo maar niet op en legt met een geweldige snelheid wel vluchten af van een paar duizend kilometer. Het beset ziet er niet te genop om in één ruk de reis van Amerika naar Europa te maken. Wat zeg je daarvan? En om zijn vleugels kracht en ener gie te bezorgen, heeft de doodshoofdvlinder als brandstofvoorraad niet meer nodig dan enkele druppels suikerwater en vet. Doe het maar eens na. (Van een onze ASSEN, 27 Jun van de Nord West funk glimlachte i tanden tegen de hij in vloeiend» aan de luisteraai vertelde over de Haas. Terwijl voor h< tien jaar bij de het „Deutschlan plaat kwam, h vreemde stilte. A gebouwde autobu. burg, Wilhelmsha en Dortmund naE gebracht stond k ding en zong zaï mee. De ogen ge lukkige Duitse hoofd in een krai rood-wit-blauw, z wel de gedachte aan verbroedering door de sport. De borstelige w de Italiaanse achter ons schot over hun zwarte c tuige waren van 1 tegen hun eigen lang de 21'» liter k heerst en nu dooi drongen werden. Haas heeft van met de laatste roi kop gelegen met maar voor de te» niet hopeloze voc zetti had het fel jonge Duitser, m< willige hond van het kwaad hazen te steeds meer af de vierde rond moest maken, w< helemaal bijster. De gezellige lei tot zijn grote t( fabrieks-N.S.U. te gen. Hij kwam er slaagde er zeven den in de vluel dekken tegen de B.A.F. piloot Ferf Guzzi. In de ach Fergus de tweede Toen had ook Re; Tankvaart: Ess n.m. Hoek van Caltex Utrecht Sidon; Sirrah 2 Colombo/Sydney Haiphong; Cham Bombay; Cistula Balikpapan;Mui Singapore; Rita Passagiersschep 29 R'dam verw New York/R'dar 1 Juli Pt Said ve 27 Curacao; Zuid lax verw.; Bloem werpen; Jagersfo london; Bonaire verw.; Grote Bee New York verv New York verw gapore; Oranjefo Southampton vei 1 Juli R'dam vei R'dam verw.; Vee verw.; Sibajak Priok/R'dam; A verw.; Alhena Alnati 6 Juli verw.; Boskoop Cottica 29 Barbad poera 30 Trinidac 29 Barbados verw Tj. Priok verw.; barnevelt verw Sydney; Nieuw New York verw Vrachtvaart; verw. 30 New Or! Amsteltoren 27 Loenerkerk 28 Co 26 Genua; Polydo verw.; Stad Lew couver verw.; Adelaide verw.; mond; Nigerstrooi gelberg 27 Santo Khorramshar; He Hecuba 27 Callae Antofagasta; Are: nos Aires; Heem Java 27 Tj. Priok kerk 27 Karachi: Swettenham; Mr chin; Rondo 27 Linschoten 27 GROOTEBROEI grof 16—19.40; klein 13.90—16.80 rode eersteling kriel 15.60—16.70 22.90; klein 15 16.70; saskia groot 15.1015 14.10; eigenh. gro( eigenh. groot 22 kg. AVENHORN Schot 15.90—17; driel 14—15.90 bieten I rond 10 NRD. SCHARV kg Aardappelen: —19; grof 13.70—1 liOg 18.10; doré 12.70—16.50; klein slof aardbeien 1 ZUIDERKOGGE steling 14.70—17 18.20; kleine 16 12; rode 17.90; kleine 16.7017 Aanvoer 81.000 HOOGKARSPEl Aardappelen: klein 12.10—15; doré 17.80—19.80 16.80—18.70. MEDEMBLIK pelen: Aanvoer 15.90—17.10; dr 19.30—20.70; kr de eersteling kriel 12—12.70; A 1 15; A 2 9. fA

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 6