Braderie-Agenda Corso in lamp Ballenregen op Steenenbrug AGENDA Gasprijs niet verhoogd Baders in zee behoeven meer beveiliging OUDJES GINGEN WEER EEN DAGJE UIT Nieuwe Sparwinkel op Varnebroek Voor 4(5 jaar Raad Egmond aan Zee W oningverdcling becritiseerd Marktberichten Amroh-Tape Recorder Pairina 2 Donderdag 2 Juli 1953 ALKMAAR. Gisteravond trok voor de tweede maal het bloemencorso door de drukke straten. En ditmaal verlicht, het geen overdag als uniek in Europa door de luidsprekers was aange kondigd. Of dit waar is, kunnen wij niet beoordelen, maar er was in ieder geval wel een grote men senmenigte op de been, die deze primeur niet wilde missen, en zelfs van buiten de stad was er officiële belangstelling voor dit gebeuren. Vanuit Aalsmeer, die geboorte plaats van de schoonste bloemen corso's in ons land, en ook uit Bergen, dat ook ieder jaar een bloemencorso organiseert, waren afgezanten gekomen ont een ver licht corso te aanschouwen en in Alkmaar wat dit betreft „hun licht eens te komen opsteken." Wij zeiden al, er waren zeer veel toeschouwers langs de route en wat dit aangaat, heeft men het doel bereikt. Én het corso zelf, het was aardig om te zien, doch de verlichting was niet „licht" genoeg, om het wezen van een corso, de bloemen in hun ver scheidenheid van kleuren goed tot hun recht te laten komen. Van deze kleuren was in sommige ge vallen niets te bespeuren, doordat de kleuren door de onvoldoende verlichting niet uit de scheme ring naar voren kwamen en het was nu zo, dat de wel aanwezige verlichting de boventoon voerde en de blikken tot zich trok, zui ver als lichtbron en niet als mid del om de opmaak der wagens in de kleuren tot uitdrukking te brengen. Het experiment: ver licht bloemencorso, is niet geheel geslaagd. Desondanks waren er verscheidene zeer mooi verlichte praalwagens van het Braderie comité, die in de vallende duis ternis door de verlichting de Opening levensmiddelen- bedrijf W. E. Beekman ALKMAAR In het pand Var nebroek 40 heeft de heer W. E. Beekman gistermiddag om twee uur zijn nieuwe Spar-levensmid- delenzaak geopend. Twintig jaar geleden begon de heer Beekman als klein kruideniertje op Ropjes- kuil, maar in de loop der jaren zag hij zijn klantenkring zodanig vermeerderen, dat hij vier jaar ge leden genoodzaakt was, zijn win kel uit te breiden. De aantrekke lijke voorwaarden, waaronder men in Spar-winkels kopen kan, maak ten, dat sindsdien wederom gelei delijk aan een vergroting van de clientele plaats had,, en de heer Beekman moest besluiten naar 'n ander, groter pand om te zien. Zijn oog viel op de rijwielzaak aan het Varnebroek 40, onooglijk, maar ge schikt. Van binnen en buiten, van onder tot boven is het perceel ver bouwd. De voorpui is gevat in othaliek, een imitatie graniet, aan gebracht door de Fa. v.d. Berg. Het interieur is in blank eiken gehou den. De brede toonbank is tegelijk een vitrine, waarin een kleurige hoeveelheid van artikelen stofvrij voor ieder te kijk liggen. Langs de wanden zijn eikenhouten kas ten opgetrokken, waarin alle voor raden, soort bij soort, in keurige verpakkingen, gelijk een veelkleu rige mozaïk, staan tentoongesteld. De vloerbedekking bestaat uit rub berplaten, die het geheel een war me indruk verlenen. Een apart hoekje van de winkel is gereser veerd voor de boter- en kaasafde ling, geheel in marmer uitgevoerd, zodat aan alle eisen der hygiène wordt voldaan. De verbouwing ge schiedde door het aannemersbedrijf Obdam te Heiloo, de electrische in stallatie werd verzorgd door de fa. Erkamp en het schilderwerk door de Fa. Schotten. In de loop van de dag werden talloze bouquetten fraaie bloemen bezorgd en van tal van zakenrelaties ontving de heer Beekman felicitaties. De (her)ope^ ning betekende voor hem 'n kroon op het werk van 20 jaar ingespan nen arbeid, die echter onverpoosd doorgang vindt Dierenbescherming; ALKMAAR. Ter beschik king een mooie grote zwarte bouvier, reu. Het dier heeft zeer goede eigenschappen, is zinde lijk en heeft een vriendelijk karakter. De anderhalf-jarige reu gaarne geplaatst in een van de buitengemeenten. Indien het dier voor Zaterdag niet wordt gehaald wordt het doodgeschoten. Adres: inspecteur Verwer, Zaagmolen straat 36 te Alkmaar. Rectificatie ALKMAAR. De firma Hee- ger verzocht ons te vermelden, dat zij op de modeshows in Het Gulden Vlies o.a. uitkomt met charmante blauw-wit japonne tjes, hetgeen in ons verslag on vermeld is gebleven. In ons blad van 2 Juli 1913 lazen wij: VERKORTE ARBEIDSDUUR VOOR KAPPERS Het bestuur van de Alkmaar- sche Kappers- en Barbiers bedienden bond heeft sinds enigen tijd reeds pogingen aangewend om des avonds na 9 uur vrijaf te krijgen. Tot dit doel wendden zij zich tot alle patroons in het kappers- barbiersvak te dezer stede om hen te winnen voor eene 9 uur-sluiting. Wij durven ge rust beweeren, dat hiermede een groote verbetering is ver kregen en ieder, die weet dat dagelijks van 's morgens 7 uur tot 's avonds 10 uur schier onafgebroken wordt gearbeid, dat daarenboven des Woens dags en des Zaterdags onze arbeidsduur nog veel langer is, en velen onzer zelfs des Zondags nog tot 11 a 12 uur in dienst zijn. zal deze ver betering wii zijn er zeker vanvan harte gunnen. sprookjesindruk zagen versterkt, maar het geheel viel enigszins tegen. De padvinders, die met fakkels naast de praalwagens lie- Een, gaven een apart cachet aan et geheel, doch zij behoren nu eenmaal niet tot het wezen van een bloemencorso als zodanig. Maar als we in aanmerking ne men, dat het hier een eerste maal betrof, dan kon het geheel wel dermate bevredigen, dat een her haling met toepassing van wat er nu nog ontbrak, zeker op zijn plaats is. ALKMAAR. In een wijde boog vloog een gummibal door de blauwe lucht over de stalletjes op de Gewelfde Steenenbrug, waar het druk was van de men sen. En achter die ene bal volgden er meer. Als kogels, afgeschoten door een stuk geschut achter de stalletjes verdekt opgesteld. En de jeugd, die eerst, heel even maar, naar dat wonder van een heuse gummibal die van niemand was, had staan kijken, stroomde van alle kanten samen, tuk op zo'n onverwacht buitenkansje. En piet alleen de jeugd sprong en graaide, maar ook vaders en moe ders brachten hun grotere lengte in het geding, en probeerden een gummibal voor Pietje of Jantje te bemachtigen. Toen de ballen- regen ophield, er waren er zeker al een stuk of vijftien gevallen, bleven velen nog geruime tijd staan wachten, hopend dat er nog meer zouden volgen. Maar de man, die deze speciale braderie attractie had bedacht, had nog meer pijlen op zijn boog. Even later kwamen er een paar jonge mannen vanachter de stalletjes te voorschijn met bundels nationale vlaggetjes in de hand, die ze, zo maar voor niets, aan de jeugd begonnen uit te delen. En wie de jeugd kent, kan begrijpen, dat ze dat uitdelen niet lang volhielden, zodat ze af en toe de samenklit- tende jeugdschare van zich af schudden en zich achter de ten tjes terugtrokken. Maar de jeugd was meedogenloos en achtervolg de ze, tot ze ten einde raad maar weer te voorschijn kwamen en verder gingen met de uitdeling. De rijwielhandel Piet Schot van de Steenenbrug bracht deze leuke attractie, die bijzonder in de smaak viel. Reken maar, dat de jeugd het in de gaten houdt. ONVERBETERLIJK ALKMAAR. Evenals het 't geval is met zakenlieden, dieniet beschikken over een vestigings vergunning, verschijnen bijna iedere Woensdagmiddag tuinders en .bloembollentelers voor ds Alkmaarse Economische Politie rechter, die ofwel, teveel bollen of warmoezerij produ Jen telen, dan waartoe ze ingevolge hun teeltvergunning' recht he'bben, of wel gebruik maken van de teelt vergunning van een ander. Strijk en zet worden door de Officier van Justitie hoge 'boeten geëist en doorgaans worden ook hoge boeten uitgedeeld, die in principe ongeveer zouden moeten overeen komen met het bedrag aan geld, dat ten onrechte is verdiener Verschillende bloembollentelers en tuinders verschenen ook gis teren weer voor de Politierechter om zich voor dergelijke feiten te verantwoorden. Meestal gaat het verweer niet op en worden de boeten alleen dan verlaagd, wan neer de omstandigheden daartoe aanleiding geyen. De bloembol lenkweker J. B. te Venhuizen kreeg een boete van f 250. subs, een maarfd hechtenis, zijn collega P. T. te Oostwoud f 150- subs. 20 dagen, de tuinder E. S. te Egmondi-Binnen f 100.subs. 20 dagen. Lam van zes maanden doodgebeten ALKMAAR. Gisteren heb ben twee honden een lam van zes maanden oud, eigendom van de heer J. Leegwater, Troelstra- kade. doodgebeten. Het cadaver is naar het gemeentelijk slacht huis gebracht. Degene, aan wie de honden toebehoren, is toeval lig een ijverig en zeer verdien stelijk lid van de Dierenbescher ming. Geslaagd ALKMAAR. Aan de Ge meentelijke Universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het artsexamen eerste gedeelte onze stadgenote mej. A. A. Eriks. 40 PLUS NEDERLAAG- TOURNOOI van Alcmariu Victrix ALKMAAR. Het nederlaag- tournooi, georganiseerd door Alc- maria Victrix, werd gisteravond geopend met de wedstrijd tegen Stormvogels. Het was een ont moeting, waarin de IJmuide- naren overwegend domineerden. Het verschil in spelkwaliteit was meer dan één klasse. Het positie spel, het plaatsen, maar vooral lichaamsbeheersing en tempo, waren bij de Stormvogels uit stekend verzorgd. Reeds voor de rust wisten de IJmuidenaren zich een 50 voor sprong te verzekeren en daarbij waren doelpunten van prima ge halte. Na de rust bleek de Alcmaria- verdediging meer ingespeeld en al waren de Stormvogels ook toen bijna voortdurend in de aanval, zij konden slechts een maal het net vinden, zodat de Stormvogels aan Alcmaria een 60 nederlaag toebracht. De Alcmaria-voorhoede moest het in de regel met drie man doen, omdat met de middenlinie ook de beide binnenspelers me rendeels behulpzaam waren in de verdediging. Zodoende waren er slechts enkele kansen om de eer te redden. De mooiste was die, welke Maasen aan Schmidt bood, maar de Alcmaria-midden- voor zocht het doel te hoog. Zaterdag a.s. komt G.V.A.V. op bezoek. DONDERDAG 2 JULI Bioscopen: REX: 2, 3, 4 uur: Elisabeth is Koningin (kleurenfilm); 8 uur: De Schoonheidsspecia list en Elisabeth is Koningin CINEMA AMERICAIN: The Drum. VICTORIA: Bureau Zedenpo litie. HARMONIE: Meisjes ip het wit. Voorstellingen: 8 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen te be reiken Apotheek Wanna- Mient, Mient C 13, Apotheker Mej. F. Schuitema. KUNSTENAARS CENTRUM BERGEN: Tentoonstelling L. Damsté-Peletier, en Nel Tim- mers t.m. 3 Juli van 10-12.30 14.3017.30 en 19.30—22.00 in de Rustende Jager, WATERSTANDEN: hoog water 0.00 en 11.55 u.; laag water 5.55 en 18.50 uur. Melkhandelaren gaan ter bedevaart ALKMAAR. Op Zondag 5 Juli a.s. gaan de melkhande laren naar Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo. Deze bedevaart wordt georganiseerd door de R.K. Bond van Melkhandelaren in Nederland. De bondsadviseur. pater Commandeur Q.F.M., zal om half elf de plechtige hoogmis met assistentie opdragen. Pater Rembertus O.F.M. zal de predi- catie houden. Deze bedevaart moet een mas saal karakter dragen. Ook de huisgenoten van cié bondsleden zijn van harte welkom. Niemand verzuime deze gelegenheid te baat te nemen. Buitenlands bezoek aan de Kaasmarkt ALKMAAR Morgen zullen deelnemers aan het congres van de Association International de la Mutualité. dat van 2 tot en met 15 Juli in Amsterdam gehouden wordt en waar delegaties uit Bel gië, Frankrijk, Zwitserland, Lu xemburg en Italië en Nederland deelnemen, een bezoek aan de kaasmarkt brengen. Het gezelschap zal om 11 uur worden ontvangen in het nieuwe gebouw van het algemeen zieken fonds Alkmaar, Den Helder en Omstreken aan de Kosterstraat. De voorzitter van het ziekenfonds Dr. G. J. Sluymer, zal daar de be zoekers toespreken en daarna zal het gezelschap ook het gebouw bezichtigen. Oud voor nieuw ALKMAAR. J. S. alhier werd gisteren door de Econo mische Politierechter ter zake van een overtreding van de Keu ringsverordening veroordeeld tot een boete van 250 gulden, subs. 2 maanden. Hij had een drie delig bedstel te koop aangeboden dat was voorzien van een nieuw tijk, opgevuld met oude kapok, waarvan de herkomst niet in overeenstemming is met de volksgezondheid. De man was al herhaaldelijk voor dergelijke overtredingen gewaarschuwd. De uitspraak was conform de eis. Het bedstel, dat in beslag was genomen, werd verbeurd ver klaard. J. P. alhier werd veroordeeld tot een boete van 10 gulden subs. 5 dagen, wegens beëindigen van werk zonder toestemming van de directeur van het arbeids bureau. 25-JARIG JUBILEUM BIJ RINGERS ALKMAAR. Gisteren was mej. C. van Schagen vijf en twintig jaar als huishoudster werkzaam bij de firma Ringgrs. In tegenwoordigheid van de directie en een deel van het personeel werd zij in de cantine ontvangen. De heer H. Ringers sprak over haar goede zorgen.- Toen de iubi- laresse in het bedrijf kwam. was het gezin nog klein, maar al lengs is dit groter geworden en met deze groei namen de zorgen van mej. Van Schagen toe. Maar zij was niet bang en met de haar toegevoegde hulp heeft zij zich steeds op bijzondere en door allen gerespecteerde wijze van haar taak gekweten. ■>De heer Van Wely sprak zijn dank uit namens allen, die iedere morgen opnieuw mej. Van Beha gen als een welkome gast be groeten. De heer Van Opstal bood haar, in navolging van de voorafgaan de sprekers, namens het per soneel een cadeau aan, dat ver gezeld ging van de gebruikelijke geestige speech. Mej. Van Schagen dankte al len in gevoelige bewoordingen. VERLOREN OP DE BRADERIE ALKMAAR Er raakt nog al eens een kind zoek op de braderie. Dat wordt dan aan het braderie-bureau in het Wa pen van Heemskerk gebracht, dat tevens zo'n beetje fungeert als bureau voor verloren voor werpen. Gisteren werd er via de ge luidsinstallatie, die de hele 'bra derie omvat, weer kennis ge geven van zo'n vondeling. Moe der liep op de braderie en hoorde het. Een uurtje later kwam zij haar spruit halen met de opmerking: ziezo, ik heb tenminste een uurtje rus tig kunnen winkelen Als nu alle moeders met kin deren dit voorbeeld maar niet volgen, want dan wordt het Wapen van Heemskerk te klein. Nieuws van de Bridgeclub BURGERBRUG De Burger- brugger bridgeclub heeft wederom een drive georganiseerd in het verenigingsgebouw, waarvan het resultaat als volgt luidt: A-lijn: 1. J. de Groot-J.Eriks 39 pt.; 2. Fam. J. P. Geensen 37%; 3. fam. Joh. C. Bruin 35; 4. fam. G. Appel 31%; 5. A. Veuger-J. Da- lenberg 31%; 6. P. Bosman-P. Ott 29%; 7. f am. G. Rademaker 26; 8. Z.E.H. Pastoor-M. Nanne 22. B-lijn: 1. J. Raven-J. Visser 24%; 2. A. v. d. Vlies-J. Vriesman 20''=; 3. Ko de Groot-P. Visser 20%; 4. Joh. G. Bruin-A. Boll 19'A; 5. J. de Beurs-A. Schilder 16; 6. W. Boontjes-G. Boontjes 15; 7. J. Bregman-P. Nanne 10. De stand in de clubcompetitie is thans: A-lijn: 1. fam. Joh. C. Bruin 56.26; 2. A. Veuger-J. Dalenberg 55.59; 3. P. Bosman-P. Ott 55.59; 4. Mej. Ans Bruin-Q. Visser 53.63; 5. J. de Groot-J. Eriks 53.32; 6. fam. G. Appel 53.22; 7. Mevr. Ott- M. Nanne 53.06; 8. fam. J. P. Geensen 52.30; 9. Z.E.H. Pastoor- S. Schilder 52.42. B-lijn: 1. Joh. G. Bruin-A. Boll 50.50; 2. J. Raven-J. Visser 49.92; 3- A. v. d. Vlies-J. Vriesman 49.64; 4. Fam. G. Rademaker 48.31; 5. Ko de Groot-P. Visser 45.94; 6. fam. W. Boontjes 45.25; 7. J. de Beurs-A. Schilder 45.19; 8. J. Bregman-P. Nanne 45.10. AMERSFOORT KWAM KIJKEN ALKMAAR. In twee bus sen kwamen Dinsdag Amers- foortse middenstanders in Alkmaar eens kijken, hoe zo'n braderie eigenlijk in elkaar zit. Ze namen hier en 4aar eens een kijkje en informeer den eens bij het Braderie Comité, hoe dit zo'n zomer- verkoopfeest in elkaar zette. Want, zo zeiden de gasten uit Amersfoort, wij willen in Augustus ook een braderie organiseren. Toen keken de Alkmaarse braderie-mensen heel vreemd! In Augustus al? We dachten volgend jaar. En zij vertel den wat er allemaal aan de organisatie van een braderie vastzit. Dat vraagt wel zes maanden voorbereiding. Zouden ze het in Amersfoort klaar spelen in vier weken? DONDERDAG 2 JULI 3.30 uur 4.00 uur 4.15 uur 7—8 uur 7.30 uur 7.30 uur 9.30 uur 10.00 uur SURINAAMS ORKEST in Langestraat en op de Laat (tot 5 uur) 13de MODESHOW in 't Gulden Vlies RIJWIEL-ACROBATIEK op attractie-podium op de Laat Laatste optreden van SURINAAMS ORKEST op Braderie 14de MODESHOW in 't Gulden Vlies GROOT JAPANS DAGVUURWERK op het Canadaplein (met attractie voor bezoekers) 15de (en laatste! MODESHOW in 't Gulden Vlies FRED JOHNSON'S RIJWIELACROBATIEK op attractie-podium VRIJDAG 3 JULI 10.00 uur 5.00 uur HEROPENING VAN DE BRADERIE Met het oog op de kaasmarkt geen bijzondere attracties SLUITING VAN DE BRADERIE Gedurende de Braderie rijdt er een Braderietreintje over het Braderieterrein; de hele dag mechanische muziek en diverse bijzondere attracties bij de deelnemers EGMOND AAN ZEE De ge meenteraad vergaderde dezer da gen onder voorzitterschap van burgemeester Niele, die het over leden raadslid, de heer K man, herdacht als een verdienstelijk burger en raadslid. Staande nam de raad een minuut stilte in acht. De geloofsbrieven van zijn op volger, de heer Stentrop, werden goedgekeurd, evenals die van de leden voor de nieuwe raad. Van de ingekomen stukken ver melden wij de vaststelling va: het presentiegeld voor de raad: leden op f6.per zitting, en er besluit, houdende goedkeurii van de laatste wijziging van b uitbreidingsplan door Ged. State behalve voorzover betreft de b bouwing aan de Noordzijde vr de Hoeverweg, aangezien G. S daarin een begin van lintbebou wing zag. Hierover zal mogelijk nader gediscussieerd worden, in verband met eventuele plannen om de dorpskom in oostelijke rich ting uit te breiden. Als plaats voor de bouw van een gymnastieklokaal wees de raad aan een bouwterrein ten oosten van de christelijke school. Op verzoek van de minister be sloot de raad de seizoensluiting van viswinkels te stellen op 22 uur in plaats van 24 uur en de 4 uur gedurende welke buiten het sei zoen winkels in chocolaterie e.d. Zondags open mogen zijn niet aan de winkelier over te laten, maar te bepalen op 14 tot 18 uur. Gasprijs niet verhoogd Het voorstel van het college-om de gasprijs te verhogen van 19 tot 20 cent per M3 lokte veel discus sie uit. De heer Krab meende, dat in Alkmaar de prijs 16% cent is, terwijl wethouder Zwart zelfs een prijs van 12 cent voor Velsen e.o, noemde. B. en W, besloten hierna hun voorstel terug te nemen om de tariefstelling nog eens te bespre ken. De heer J. "oelink werd be noemd tot amoienaar van de bur gerlijke stand. Nadat nog besloten was tot ver- coop van een stuk grond bij en an het Troelstra-oord en tot verdracht van 12 woningen aan a woningbouwvereniging, kwa- en de tongen los bij het voorstel in B. en W. tot aansluiting bij verenigingen voor waterlei- ng- en electriciteitsbedrijven. Men wilde de mening van de reniging voor gasbedrijven, /aarbij de gemeente reeds is aan- :esloten, wel eens vernemen over de gastarieven. Voorts informeer de de heer Hoogland of er geen kans is op verlaging der electri- citeitstarieven. Ziins inziens gaat het nu niet goed. Wethouder de Graaff was het hiermede eens. Het gaat om de toepassing van het door de raad aanvaarde tarief in de practijk. De uitwerking daar van laat te wensen over. De di recteur is daar niet tegen opge wassen. Na langdurige discussie werd besloten, dat B. en W. een en ander nog eens terdege met de directeur moeten 'bespreken. Tot slot werden verschillende bouwterreinen verkocht, nml. aan de heer Baard 423 M2 aan de Wil- helminastraat voor f8 per M2, aan de heer Overtoom 775 M2 aan de Julianastraat, eveneens voor f8 p. M2 en aan de heer Rrins, even eens aan de Julianastraat voor f6 per M2. Rondvraag De heer Groen becritiseerde de strandexploitatie der gemeente. Z.i. zijn de veiligheidsmaatregelen volkomen onvoldoende. De voorzitter bestreed dit. De gemeente heeft alleen maar een strandexploitatie met kampeer gelegenheid en geen badexploita- tie. Wie op dit strand in zee gaat, doet dit op eigen risico. Wethouder de Graaff verklaar de zich hiermede accoord, maar voelde er toch wel voor. deson danks betere veiligheidsmaatrege len te nemen voor de baders, die daar in zee gaan. Wethouder Zwart wilde de zaak over het geheel nog eens bekijken. Het strand wordt steeds drukker en in zee krioelt het op drukke dagen van de baders. Besloten werd deze kwestie nog eens terdege te overwegen. De heer Hoogland stelde voor bij het oorlogsmonument een tweede trap te maken, zodat de herdenkingsavond ordelijker kan verlopen. Dit zal gebeuren. De heer Dekker oefende critiek uit op het woningbeleid. Als de gemeente het extra-bouwvolume voor 21 woningen weer aan de woningbouwvereniging ter verde ling geeft en deze weigert nieuwe leden aan te nemen en wijst al leen aan leden toe, dan krijgen jongeren nooit een kans. Wethouder de Graaff erkende, dat inderdaad de woningbouw ver. geen leden aangenomen heeft, om dat men pas lid kan worden, als er weer wordt gebouwd. De oude leden soms minder urgente ge vallen dan de nieuwe komen dan in de verdrukking. De heer Dekker achtte dit toch vreemd. Men deed dan in elk ge val beter, de helft b.v. door de vereniging en de andere helft door de gemeente te laten toewij zen. Volgens wethouder Zwart ge beurde dit practised altijd, zulks in overleg met de woningbouw vereniging. Op voorstel van de heer Krab werd besloten tijdens het verdere seizoen het huisvuil weer 3 keer per week te laten ophalen. Explosie in Deemster BEEMSTER Dinsdagmiddag te ongeveer half vier vond een ontploifing plaats op het terrein van het Militaire Ford aan de Jisperweg. Volgens de omwonen den worden hier dagelijks diverse projectielen onschadelijk gemaakt Waarschijnlijk heeft bij deze werkzaamheden een explosie plaats gehad, welke tot gevolg had dat ongeveer 35 ruiten van de na bijgelegen percelen sprongen. Ook een aantal dakpannen van de dichtsbij gelegen huizen, moesten het ontgelden. Een oude zaak in andere handen H.H. WAARD De sigarenzaak annex boekhandel a/d Midden weg-Zuid, voorheen van de heer Slenderbnoek, is overgegaan aan de wed. J. v. Twisk-de Boer. A.s. Zaterdag heeft de opening plaats. Alles is nog in volle gang om gereed te komen. De sigaren komen allen achter glas en wor den electrisch verwarmd. Wat be treft de boekhandel, zagen wij doelmatige vitrines, waarin alles stofvrij blijft. De wed. v. Twisk sprak haar grote voldoening uit over de me dewerking die zij van de gemeen te, de Kamer van Koophandel en Middenstand mocht ondervinden. Wij wensen haar veel succes in haar nieuwe omgeving. Ouden van dagen gaan weer op stap H.H. WAARD Dezer dagen vergaderde de Commissie voor de rijtoer voor ouden van dagen. Besloten werd ook dit jaar weer een rijtoer te houden. Binnen en kele dagen zal weer met lijsten bij de burgerij worden rond gegaan. De commissie hoopt dat ook dit jaar goed op deze lijsten zal wor den getekend zodat dan aan de oudjes weer een gezellige en mooie dag kan worden aangebo den. Want voor de meesten is dit een dag waar het gehele jaar over gesproken en weer naar verlangd wordt. Ongeveer half Augustus zal de rijtoer worden gehouden dit jaar naar Schoorl, Bergen, Bakkum, Overveen, Bloemendaal, Aerden- hout, Kraantje Lek, Zand voort, Groenendael, alwaar gegeten wordt, en vervolgens via Haarlem weer naar huis. Puzzlerit in competitieverband H.H. WAARD-NOORD De M.C. Huyghenwaert organiseert op Zondag, 5 Juli a.s. een' puzzle rit over ongeveer 100 km. De start zal om 2 uur vanaf het clubhuis te Heerhugowaard plaats vinden. Het inschrijfgeld bedraagt fl.00 voor leden en fl.50 voor niet- leden. Dit is de tweede rit tellende voor het kampioenschap van Huy ghenwaert en van Heerhugo- waard. Tevens is dit de eerste rit in competitieverband tussen de mo torclubs Nieuwe Niedorp. Oost woud en Heerhugowaard. Voor de aanvang van de rit zul len de prijzen tentoongesteld wor den in het clublokaal. Deelnemers gelieven zich te on geveer half twee aan de start te bevinden. De deelname is ook opengesteld voor auto's. W eersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdag avond. VEEL BEWOLKING Over het algemeen veel be wolking met enkele ver spreide regenbuien en een kans op onweer. Zwakke tot matige wind, in de kustpro vincies uit noordelijke rich tingen, elders veranderlijk. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Rijwielbedevaart 'T VELD De aandacht van de parochianen van de St. Martinus- parochie te 't Veld wordt geves tigd op de grote rijwielbedevaart naar O.L. Vrouw ter Nood te Heiloo op Zondag 5 Juli, georgani seerd door de R.K. Bond van rij- wielclubs in N. Holland. Mannen en jongemannen van Zijdewind en 't Veld, laat U niet onbetuigd maar geeft spontaan Uw mede werking tot welslagen van deze bedetocht, ter verkrijging van meer naastenliefde, rechtvaardig heid en zuiverheid. Vertrek vanaf de Weel om ca. 8.15 uur. Voor melkerstiid bent U weer thuis. Goed afgelopen AKERSLOOT. De vissers, die Maandagavond in het Noord hollands Kanaal ter hoogte van de Kanaalweg zaten te vissen, werden plotseling door een lichte klap en het knarsen van remmen uit hun rust opgeschrikt, toen een kleine luxe auto, gaande in de richting Alkmaar, het linkerach terwiel verloor. Gelukkig reed de wagen nogal langzaam, zodat hij gauw stilstond, en waardoor net eenzame wiel zonder onge lukken te maken in de grasberm tot rust kwam. De auto zelf, die 's morgens nog was nagekeken, werd aan de linkerachterkant be schadigd, doch kon, nadat men vanuit Alkmaar een ander wiel had laten aanrukken, de reis ver volgen. Lagere Tuinbouwschool Z.O. BEEMSTER Aan de Lagere Tuinbouwschool alhier werden bevorderd van de derde naar de vierde klasse R. Bijl, C. Kamp, N. Modder, C. Ootes, J. v. Petten en J. Timmer te Beemster, S. Smit en K. Veenman, de Rijp en W. Roelofsen te Graft. ZUIDERKOGGE Grove Eerste ling 15.80; midd. 15.4017.10; klei ne 12.90—15.10 kriel 7—10.60; midd. doré 17.4019.30; kleine doré 13.50 —15.70 aanvoer 85.000 kg; sla 4— 7.90; bloemkool 2431; peulen 24 31; knolbiet 610; slabonen 116 120 ;rabarber 12; doppers 23; bos- peen 715; stamsnijbonen 1.20; tuinbonen 13; bosuien 14; rode kool 58; aardbeien 5088; perziken 6 11; rode bessen 46—71. LANGEDIJK 200.000 kg aard appelen 1517.60; doré 18.70 21.80; saskia 15.4016.10; rode schotten 18.1019.30; bl. eigenhei mers 20.60; grof 14—15.70; drielin gen 1214.40; kleintjes 713.30; 150.000 kg rode kool 56.60; 500 kg bieten A 11.50; 225 kg tomaten A 68; B 40; C 43; 200 bloemkool 21.60 —21.90. NRD. SCHARWOUDE 95000 kg aardappelen, eerstelingen 14.80 17.50; rode eerstel. 16.7018.40; Doré 19.4020.50; 'bonken 13.70 15; drielingen 8—14.70; kleine 3.30 11.30; 93 slof aardbeien 1.57 1.86 SCHAGEN Het jaarlijkse uitstapje van Schagen's bejaarden is Woensdag dank zij het uitmun tende zomerweer wel bijzonder goed geslaagd. Met 48 luxe auto's en drie grote Nacobussen vertrok ken de 260 bejaarden 's morgens te half negen via de Provinciale weg in de richting Kolhorn om vandaar via Middenmeer naar Medemblik te rijden alwaar in „Het Wapen van Medemblik" de koffie met gebak gereed stond. Het was in de wagens wel wat warm, vooral wegens het uiter mate trage tempo dat voortdu rend aangehouden werd, en dat ook later, nadat toegezegd was dat ongeveer een snelheid van 50 km per uur gemaakt zou worden, onverminderd werd gehandhaafd. Op de terugweg van Egmond aan Zee langs de duinen tot aan Scha gen werd bijna constant 20 a 25 km gereden. Maar toen was de temperatuur buiten door de fris sere Noordenwind aanzienlijk ge daald zodat de passagiers er geen hinder mger van hadden. Intussen was het gezelschap van af Medemblik door het mooiste deel van Westfriesland via Hoorn naar Middenbeemster gegaan voor een diner in „Het Herenhuis". Het eten was hier perfect bereid en iedereen liet het zich derhalve goed smaken. Wel zag menigeen in Middenbeemster bedenkelijk naar de lucht. Het broeide daar boven geducht. Zou er onweer komen? „Dat wordt wel vannacht" profeteerden enkelen. En zij had den gelijk. Wel bleven er voort durend „kopjes" aan de hemel, maar het onweer bleef gelukkig uit. Door het „braderie" vierende Alkmaar en het mooie Heiloo werd koers gezet naar Egmond aan Zee voor een thee in de nieu we speeltuin. De warmte weer hield eenieder zich al te druk te maken. Maar binnen in het restau rant en op het terras was het ver rukkelijk. Jammer dat men het „pootje baden" aan zee oversloeg. Tijd en interesse was er voldoen de. Langs het prachtige duinland schap voer men langs Fransman en Bergen naar uitspanning Schuyt te Schoorl, voor het ver orberen van enkele welbelegde broodjes en voor een wandeling door het prettige dorp. Te half negen was elkeen weer behouden in Schagen. Dokter v. d. Sluis, die zijn dag had opgeofferd om even tueel hulp te verlenen indien zulks nodig mocht zijn. behoefde gelukkig geen enkele maal han delend op te treden. Alle leden van de omvangrijke expeditie hebben veel te danken aan de prachtige service van de beide wachtmeesters die door de Rijks Verkeerpolitie ter beschikking ■waren gesteld. Door het afzetten van kruispunten of snelwegen kon de kilometers lange stoet bij eengehouden worden. Bij zaal Igesz werd het gezelschap van nog opmerkelijk montere oudjes op gewacht door een vrolijk musice rende Harmonie. Hier bracht de heer Woudenberg dank aan een- elk die tot het welslagen had mee gewerkt, terwijl de heer C. Smit namens de bejaarden de „com missie rijtoer ouden van dagen" in het zonnetje zette. Nieuws en films over Australië DEN HELDER. In de Ma- rinecantine zal Woensdag 8 Juli a.s. een Australië-avond worden gehouden, waarop dr. J. M. Lo- dewijks films zal vertonen en allerlei nieuws over het nieuwe land zal vertellen. O.m. zullen films worden ver toond van de Austraalneger, dié nog steeds in het stenen tijdperk leeft, en verder van de primitieve Australische zoogdieren. De be kende film: „Hèt groot Barière rif" zal eveneens in het pro gramma worden opgenomen. Advertentiën BRADERIE AANBIEDING Onze nieuwe in luxe koffer, voor op name en weergave, tegen de spec, prijs v. f 298. TECHNISCH BUREAU KAMPER Laat 203-205 Alkmaar Ziet de speciale Loterij stand van de Federatie Kinderbescherming voor ons pand en wint 'n auto

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2