Heel Roosendaal getuige van vertrek der Tour ploeg Monarchisten verlenen steun aan christen-democraten Courses Duindigt Mgr Schrader overleden op 91-jarige leeftijd Het Nederlandse Rode Kruis en de overstroming in Japan Er zijn heel wat wreedheden goed te maken De politieke vooruitzichten van Italië Voor pessimisme geen redenen Tour de France Tien opgewekte renners in Straatsburg aangekomen JAN NOLTEN LET EENS OP Groot sociaal priester uit tijd van Schaepman en Ariëns Ook de dieren lopen te puffen Donderdag 2 Juli 1953 Pagina 5 (Van onze Romeinse correspondent) ROME, Juli (K.N.P.) Sinds de definitieve uitslagen van de verkiezingen in Italië bekend zijn geworden, is er een sterke neiging tot pessimisme inzake Italië's poli tieke toekomst te constateren, vooral in bepaalde secto ren van de buitenlandse pers. Zonder twijfel komt dit pessimisme voort uit een gevoel van teleurstelling over het falen van de Centrumpartijen, die er niet in slaagden de gewenste 50% 1 te halen, waardoor zij volgens de nieuwe kieswet recht zouden hebben gekregen op 65% van alle zetels in het parlement. Deze sombere kijk op het politieke leven van Italië mist echter een redelijke grond, omdat de gematigde partijen in de meerderheid zijn en De Gasperi steeds op de Senatoren van de Monar chistische Partij zal kunnen rekenen; extra steun voor de gematigde partijen van veertig zetels. Nicola, Hetzij De monarchisten immers heb ben ongetwijfeld hun succes voor een groot deel te danken aan de stemmen, die normalerwijze naar de middengroepen of de libe ralen zouden zijn gegaan. Hun aanhangers hebben bovendien klaarblijkelijk de bedoeling ge had, dat de door hen gekozen parlementsleden de gematigde collega's zullen steunen in de binnen- en buitenlandse aange legenheden, daar van de monar chistische partii niet verwacht wordt, dat zij ooit i,jt staat zal ziin om zelfs maar een coahtie- cabinet aan te voeren. Onder zoekingen, die na de verkiezin gen zim ingesteld, hebben voorts zonneklaar aangetoond, dat een groot deel van de stemuitbren- gers in Zuid-Italië, waar de cen trum-partijen vooral faalden de nodige stemmen te verzamelen, op de monarchisten stemden, daar zij er van overtuigd waren, dat het centrum toch wel genoeg stemmen zou verzamelen voor de bekende 50 1-formule. Nie mand is er meer van overtuigd, dan de leider van de monar chistische partii zelf. Hii weet ook, dat wanneer ziin partii zou weigeren met De Gasperi samen te werken en zo in de kaart van de linkse groepen zou spelen, zii in de kortst mogelijke keren van het politieke toneel zou ziin ver dwenen, zoals gebeurd is met de partij van de gewone man, die bij de verkiezingen van 1948 zulk een succes oogstte, doch nu totaal is verdwenen. Verkiezing Kamervoorzitter De eerste bijeenkomsten van de nieuwgekozen Kamer van Af gevaardigden en de Senaat wer den met grote belangstelling ge volgd, omdat hieruit zou blijken, o.a. door de verkiezing van de Kamervoorzitters, wat de resul taten der verkiezingen eigenlijk zouden inhouden. Een en ander is gunstig verlopen. De christen democraten en de andere ge matigde partijen stelde de chris ten-democraat Giovanni Gronchi wederom voor als voorzitter en deze candidaat haalde meer stemmen dan eigenlijk verwacht had kunnen worden. Het bleek namelijk, dat een deel der monarchisten hem steunde, of schoon er ook een monarchis tische candidaat voor deze post was. In de Senaat gebeurde het zelfde, maar nog duidelijker Hier was de Onafhankelijke Cesar Mezagora de candidaat der Christen-Democraten. Bij de eerste verkiezing kreeg hii 132 van de 229 stemmen. De linkse parlementsleden stemden voor hun eigen candidaat. die 79 stem men behaalde. Een vroegere voorzitter. De Nicola, kreeg nog 10 stemmen. De nog resterende briefjes bleven blanco. Hieruit werd dus overduidelijk, dat alle Monarchisten hun stemmen ga ven aan de Christen-Democra tische candidaat, terwijl de Se natoren van de Italiaanse So cialistische Beweging (M.S.I.), de nieuwe fascistische groep. hetzij voor De blanco stemden. De politieke situatie blijkt in Italië thans zo te zijn, dat in het algemeen, zeker in kwesties van groot belang, de meerderheid der Monarchisten de Christen-Demo cratische regering zullen steunen. Natuurlijk zouden zij hfet zeer op priis stellen, indien een Mo narchist een belangrijke plaats zou krijgen in het nog te vormen kabinet, doch zij maken dit tot geen noodzakelijke voorwaarde voor hun steun. Het schijnt ta melijk zeker, dat De Gasperi er niet toe zal overgaan een over eenkomst met de Monarchisten te sluiten als zodanig, doch de mogelijkheid is natuurlijk niet uitgesloten, dat hii bereid is een van hen als onafhankelijk lid in zijn nieuwe kabinet op te nemen. De Gasperi heeft eerder al iets dergelijks gedaan, toen hij in 1948 Graaf Sforza, Republikein, als een onafhankelijk lid van zijn kabinet de belangrijke post van Buitenlandse Zaken toevertrouw de en zo de steun van de Re. publikeinen won. Veranderinge in huidige regeringsformatie. Verwacht wordt, dat wanneer De Gasperi met zijn onderhande lingen begint, er verschillende veranderingen zullen komen in de huidige formatie. De verwis, seüng van ministers wil echter niet zeggen, dat hij verandering in zijn politiek zal brengen, om dat de verkiezingen duidelijk hebben uitgewezen, dat de meer derheid van het Italiaanse volk achter hem staat. Senaatsvoorzitter De nieuwe voorzitter van de Italiaanse senaat is nog betrek kelijk jong voor zijn verantwoor delijke functie, die in rang on middellijk volgt op die van Pre- sident van de Republiek. Hij werd in 1898 te Milaan geboren en geniet groot aanzien in krin gen van zakenmensen en indu striëlen. Tijdens de Duce-tijd was hij sterk in de contramine. Zijn anti-fascistische blad werd toen tertijd verboden. In de tijd. dat Mussolini aan de macht was, ver bleef hij meestentijds in het bui- tenland, waar hij werkzaam was in verschillende Italiaanse ban ken in de Balkanlanden en in Frankrijk. Hii keerde in 1938 naar Italië terug, toen hij werd benoemd tot directeur van de „Pirelli"-rubberindustrie. Of schoon hii verantwoordelijke po. slties in de Noord-Italiaanse in dustriële wereld bekleedde, be- woog hii zich tijdens de oorlog sterk in de verzetswereld. In 1947 werd hij uit Brazilië terug geroepen om Minister van Han del te worden. Op deze plaats speelde hij een belangrijke rol in de opbouw van Italtë's buiten landse handel. Hij wordt thans als eén van Italië's grootste ex perts beschouwd op het gebied van handelsaangelegenheden, .vooral voor wat de grondstoffen aangaat. De P.v.d.A. en de onlusten achter het IJzeren Gordijn In zijn vergadering van 37 Juni 1933 besprak het bestuur van de Partij van de Arbeid de gebeur tenissen in Oost-Puitsland, in Tsjeeho-Slowakije en andere Oost» Europese landen, zo deelt dit be stuur ons mede. De Partij van de Arbeid wil haar gevoelens van solidariteit tot uitdrukking brengen, met een be- volking, die thans lijf en goed riskeert in haar verlangens naar democratie. De Nederlandse socialisten spre ken de verwachting uit, dat het gebleken vrijheidsverlangen in kracht zal toenemen. De Partij roept op tot krachtige voortzetting van het door haar meda-gepropageerde en gesteunde beleid tot energieke verdediging der democratie en tot afweer van elk communistisch imperialisme en tot voortgaande vergroting van de economische kracht der vrije volken. De opstand in Oost-Europa is een signaal voor de vrije wereld tot het voeren van een krachtige doelbewuste politiek, die vrijheid, recht en welvaart waarborgt. Amerikaans Vliegkamp- schip voor Frankrijk WASHINGTON, 1 Juli (A.F.P.). Bij de Amerikaanse Senaat is Dinsdag een wetsontwerp inge diend. dat machtigt tot het uit lenen van een klein vliegkamp- schip aan Frankrijk. Het schip zou zes maanden na het einde van de vijandelijkheden in Indo- Chma of binnen vijf jaar terug gegeven moeten worden. (Van onze eigen verslaggever ROOSENDAAL, 1 Juli „Oudoe manne met deze puur Brabantse groet van de achterblijvers op het station vertrok vanmorgen, even voor half elf, de Nederlandse tourploeg naar Straatsburg, waar morgen het startschot voor het grote wieler-avontuur zal vallen. Het was de Nederlandse profs niet aan te zien, dat zij op weg gingen naar een tour, waarin men van hen meer verwacht dan de voorgaande jaren en waarin zij bloot zullen staan aan allerlei aardigheidjes, die een zekere mijnheer Jacques Goddet in Parijs voor hen heeft uitgedokterd. Nou ja, aardigheidjes.... We weten wel beter. Maar hoe het ook zij: Wim van Est, Thijs Roks, Tarzan van Breenen, de gebroe ders Voorting, Adri Suykerbuyk, Woutje Wagtmans en equipe-lei der Kees Pellenaars hadden er leut in. En die leut overbrugde het toch altijd nog even moeilijke moment van het afscheid. Wie er nog niet mee op de hoogte was wat er vanmorgen op het station in Roosendaal gaande was, was daar zo mee op de hoog te. In de grote hal gonsde het van de stemmen en tenslotte kent iedereen de Tourrenners. Zeker in Brabant Tarzan van Breenen had van de gelegenheid gebruik gemaakt, om nog even bij de kapper binnen te wippen. Daar werd zijn haardos gereduceerd tot een keurige coiffure. Aan Wim van Est ging hij vragen of ook ziin baardje niet netjes verdwe nen was. „Laat eens voelen", zei de man uit St. Willebrord. En voor de Amsterdammer het in de gaten had was, wat zojuist door vaardige kappershanden tot de orde was geroepen, door een paar stevige vingers in wanorde ge bracht. Van Breenen zal zyn bijnaam „Tarzan" wel aan zijn stem te danken hebben. Het geluid, dat hij zo nu en dan uit zijn keel liet komen, zou Johny Weismuller of Lex Barker jaloers hebben ge maakt. Woutje Wagtmans is de clown van het gezelschap. En dat werd Naar aanleiding van de over stromingsramp in Japan deelt het Nederlandse Rode Kruis o.m. het volgende mede: Op grond van de voorschriften wordt Rode Kruis hulp bij rampen in andere landen alleen verleend op verzoek van en via de Liga van Rode Kruis verenigingen in Genève, die de internationale hulpverlening coör dineert. Dit geldt uit de aard der zaak niet als een ramp geschiedt in het grensgebied van een buurland. Zowel de Rode Kruishulp van België als die van Duitsland werd bij de watersnood direct en spon taan gegeven. Zelfs heeft het Nederlandse Rode Kruis op grond van de wederzijdse grensovereen- komst de hulp ingeroepen van colonnes van het Rode Kruis van België, met het oog op de moge lijkheid van nieuwe overstromin gen bij de springvloed die onge veer half Februari werd verwacht, nr j t,ls zeer begri)pelijk, dat vele Nederlanders, onder de indruk van de hulp die wij na de waters nood uit het buitenland hebben ontvangen, nu zelf ook iets wil len doen om de nood in Japan te lenigen. Maar een desbetreffend verzoek van de Liga van Rode Kruisver enigingen heeft het Nederlandse Rode Kruis niet bereikt. Als het binnen komt, zal het nader be sproken worden in de vergadering van het dagelijks bestuur, die op Vrijdag a.s. wordt gehouden. vanmorgen nog eens duidelijk ge demonstreerd. De kleine Breda- naar kon geen minuut stil blijven staan. Hij schudde hier en daar een nummertje grappen uit zijn mouw, wandelde tenslotte met twee grote dozen sigaren naar de controle, waar hij onmiddellijk in een rolautoband kroop, om aldus voor fotografen en film camera te poseren. Gerrit Voorting maakte zich minder druk. In zijn blauwe cos- tuum, met zijn zwarte haren, ge bruind gezicht, waarop een kalm lachje, kon hij zo van een Zon dagswandelingetje teruggekomen zijn. De populaire Haarlemse Roo sendaler is niet iemand, die er gens tussen Straatsburg en Metz tot de ontdekking zal komen dat hij toch nog iets heeft vergeten mee te nemen. Zijn broer voor het eerst naar de grote strijd voelde zich nog wat onwennig bij al die drukte. Maar hij heeft er wel zin in. Afscheid. Pellenaars was tenslotte de eer ste die naar de controle ging. Even later stonden daar ook de anderen. Laat maar eens kijken, zei de marechaussee en de pas poorten kwamen voor de dag. Er werden wat stempels gedrukt en vervolgens stond het gezelschap achter de balie in de douane-hal. Ze waren op de voet gevolgd door een legertje fotografen en de blitzlampen flitsten. Wagtmans was stellig de meest gefotogra feerde man. Hoe kon het ook an ders. Hij slingerde met armen en benen, alsof er in Straatsburg een circusdirecteur op hem staat te wachten, om een contract met hem af te sluiten. Vrouwen, kinderen en verloof den stonden buiten achter de draad. Hier speelde zich het eer ste afscheid af. Thijs Roks knuf felde zijn verloofde (na de Tour treedt hij in het huwelijk) en toen de echtgenote van Pellenaars over het touw werd getild om beter afscheid te kunnen nemen van haar man, was het hek van de dam, of liever was de draad los.... De ene omhelzing volgde op de andere, handen werden ge schud, er werd geroepen en ge lachen. Een eindje verder stond de D- trein. De machinist leunde extra ver uit zijn hijgende machine, om zijn passagiers eens goed op te nemen. De blonde Suykerbuyk en Adri Voorting hadden zich het eerst een plaatsje achter het brede coupéraam veroverd. Wim van Est had het te druk met zijn dochtertje en Pellenaars met zijn zoontje, om alvast naar binnen te gaan. Ja dat kleine dochtertje van van Est. In haar helrode jurkje stond het wat kleintjes tussen al die grote mensen. Maar op vaders sterke armen vergat ze al gauw alles wat er zich rondom haar af speelde. Wim zoende haar nog eens stevig, dook naar binnen, en hing vlak daarop alweer uit het raam. Het meiske werd omhoog getild en zo kreeg Wim de laatste minuut voor het vertrek nog de gelegenheid haar te zeggen niet te vergeten de groeten aan moe der te doen. Gerrit Voorting ver scheen aan het andere coupéraam. En toen was het ook voor Pelle naars tijd om naar binnen te gaan. Daar klonk het fluitje. Voor iedereen het eigenlijk goed wist was de trein al in beweging. Nog een laatste zoen, nog een laatste handdruk. En daar gingen ze. Woutje maakte nog een laatste grimas, riep nog iets onverstaan baars. Wat het was? We weten het niet. Ver uit het raam hangend zwaaiden de renners naar de achterblijvenden. En ze bleven zwaaien tot de trein de bocht in schoof en tenslotte uit het gezicht verdween. Het was weer gebeurd. Opnieuw trok een kleine Neder landse kolonie naar de „grand bouclé" en de beste wensen van een ieder vergezellen hen. In Straatsburg Gisteravond is de Nederlandse ploeg in Straatsburg gearriveerd. Na een prettige reis, waarbij de Limburgers zich aansloten bij de Roosendaalse ploeg via Luik en Luxemburg. Allen verkeerden in blakende gezondheid en vooral Jan Nolten had er „reuze zin" in. Hij was zo aan het woord, dat op een gege ven moment Wim van Est zei: „Wel Jan, hoe heb ik het nou, ben jij het wel?" Waarop Jan Nolten snedig antwoordde: „Ach, wat de Brabanders kunnen, kun nen wij ook, is het niet?" Als de vorm van onze Bergspecialist in- De Senaat van Bremen heeft Dinsdag een kerkhof met graven van 169 Nederlanders en een gedenkteken voor 35 Nederlandersdie in de oorlog in Bremen en omgeving gijn gestorven, overgedragen aan de Nederlandse Oorlogsgravenstichting. De grafstenen en het monument zijn vervaardigd in Nederland van Engelse schelpkalk, de aanleg is verzorgd door de ge meentelijke dienst van Bremen. Het kerkhof is ingericht op de begraafplaats in Bremen- Osterholz. De veldprediker, ds. Swagermann tijdens de plechtige inwijding van het kerk hof, die werd bijgewoond door 70 Nederlandse familieleden van de overledenen. De uitslagen van de op Woens dag gehouden draverijen te Duin digt luiden: Doc-prijs: 1, Reine d'Aster (J. Ham) 3.07.1 km tijd 1.33.6; 2. Q. Deter van Zora; 3. Quick Bond. Tot. w. 1,30, 1,10, 1.10, 1.10; gek. 2.70 cov. 3.70. Happy-prils: 1, Queen Bess (J. de Vlieger) 2.56.4 km tijd 1.25.7; 2. Quicksilver-S; 3. Querido 1. Tot. w, 5.60; pl. 2,60, 1.50; gek. 6.40; cov. 3.70. Bashfull-prijs: 1. Quadrupes (J. de Vlieger) 3.06.4, 1.28.8; 2, Qui Est ce Qui; 3. Padua. Tot. w. 3.20; pl. 2, 2.20; gek. 5.30; cov. 4.60. H. Dopey-prijs: 1. Lee Axworthy (M. Vergay) 3.38.7, 1.26.1; 2. Nico the Saint; 3. Oranje Nassau. Tot .w. 5.60; pl. 3.20, 2.60; gek. 7; cov. 3.10. Sneezy-priis; 1. P. Louis 2 (H.C. ten Hagen) 2.59.4, 1.24.6; 2. Neléon; 3 Petulance K. Tot. w. 3.30; pl. 1.90 3.10; gek. 7.90; cov. 3.10. Henk Bitter won, Fenny ten Bosch werd geslagen In de eerste ronde van de Wimbledon kampioenschappen voor junioren heeft Henk Bitter (Ned.) met 68 63 62 van de Zwitser Bertschinger gewonnen. Donderdag komt Bitter tegen Bill Knight (Gr.-Br.) uit, die in de eerste ronde met 63 61 van Sjowall (Noorw.) won. Fenny ten Bosch werd uitge schakeld. Na in de eerste ronde met 61 62 over mej. M. Osul- livan (Ierland) gezegevierd te hebben, moest zij in de tweede ronde met 57 97 62 haar meerdere in de Duitse Dittmeyer erkennen. derdaad zo vooruit is gegaan, als zijn woordenrijkdom, dan gaat Hugo Koblet nog een paar onaan gename uurtjes tegemoet. Gisteravond arriveerden ook in de startplaats de Belgische equipe onder leiding van Sylvere Maes en de Italianen onder leiding van Signor Binda. Bartali en Magni waren er bij, maar Coppi zal eerst in Parijs de Tour zien. Als toeschouwer bij de laatste etappe. UTRECHT, 1 Juli 1953 - In de hoge leeftijd van bijna 91 jaren is eergisteren in het St Elisabeth-ziekenhuis te Amersfoort in het 67ste jaar van zijn gezegend pries, terleven overleden Mgr Dr M. J. Schrader, sinds 1929 in ruste te Soestdijk. Mgr Dr M. J. Schrader die op 17 December 1862 te Deventer geboren werd en op 15 Augustus 1886 te Utrecht de H. Priesterwijding ontving, behoorde tot de pl.m. 25 emeriti in het aartsbisdom Utrecht. Op 29 October 1929 n.l. werd hij, op verzoek, eervol ontslagen uit de geestelijke bediening, juist 25 jaar nadat hij op 29 October 1904 opdracht had ontvangen tot het stichten van een parochie te Hilversum, waarvan hij op 18 Juni 1905 als pastoor geïnstalleerd werd. Na drie jaren van studie te Rome werd hij in 1889 doctor in de theologie. Op 26 October werd dr. Schrader buitengewoon ge heim kamerheer van Z. H. de Paus. Mgr. dr. M. J. Schrader werd gerekend tot de priesters van het aartsbisdom, die reeds vroeg be grip hebben getoond voor de des tijds zo grote omvang der noden van de arbeiders. Met dr. Schaep man en kapelaan Vastert behoor de hij tot de oprichters van de dioc. R. K. Werkliedenvereniging te Zwolle, in Februari 1893 was hij geestelijk adviseur geworden van de R.K.W.V. „St. Jozef" in de stad Utrecht. Hij was een krachtig verdediger van de actie, welke Jan Overdijk, destijds Utrechts voorzitter van St. Jozef voor het kiesrecht der arbeiders, voerde. Samenwerking met Schaepman. Met dr. Schaepman ging dr. Schrader herhaaldelijk „politiek" op pad. Er werd hard gewerkt, veel gesproken en intens gezocht naar oplossingen van honderd-en- Als wij, mensen, het warm heb ben, lopen ook de dieren te puf fen. Maar dat wordt nogal eens vergeten. Dieren houden geen protestvergaderingen en jengelen niet om 'n ijsje en voor het ove rige hebben ze het dikwijls toch al niet zo best. Het is zelfs zo, dat als ons gedrag jegens de die ren mag worden beschouwd als een van de graadmeters waaraan men het peil van de beschaving kan aflezen (en dat mag men wel zo'n beetje, geloven wij), ons land er niet eens zo daverend goed afkomt. Zojuist heeft de Ned. Vereni ging tot Bescherming van Dieren ons de achtste lijst gezonden van jegens dieren in ons land begane gruwelen in de maanden Maart— Juni van dit jaar. Het is nog maar een greep, schrijft men er bij, uit de proces-verbalen die door Die renbescherming, Rijks- en Ge meentepolitie en Kon. Marechaus see werden opgemaakt. Maar zelfs die selectie doet 'n mens schrik ken. De door mensen jegens de dieren bedreven wreedheden zijn vaak zo beestachtig dat we ons bijna schamen ze hier te doen af drukken. In Schagen werd een kat doodgeranseld omdat het dier een witte muis had gevangen en doodgebeten. In Winschoten liet men honden verhongeren. In Staphorst werd in de Staatsbossen het verminkte cadaver gevonden van een met staaldraad opzette lijk aan, een boom opgehangen herdershond. In Doetinchem lieten mensen tijdens htm vacantie de kippen, konijnen, katten en 'n hond onverzorgd achter. In Varsseveld werd een koe met een gebroken poot op de markt te koop aangeboden. Het dier leunde op de stomp van het bot, dat uit het vel stak. In Steenwijk werd 'n kat aan de poot opgehangen aan de deurknop van 'n ander mans woning. In de Noord-Lim burgse bossen werden op grote schaal doodgeschoten eekhoorns aangetroffen. In Heemskerk werd een hond met de hamer de "sche del ingeslagen omdat het dier las tig was en postduiven had dood gebeten. In Zaandam werd een postduif die bij 'n wedvlucht had verloren, door een lid van de postduivensportvereniging voor de ogen van kinderen gedood en in een sloot gegooid. In Utrecht werd een blindegeleidehond door zijn blinde baas voortdurend mishan deld en door diens vrouw zo met een wandelstok geslagen, dat de stok in drie stukken brak. In Dordrecht werden twee met de pootjes aan elkaar gebonden le vende duiven uit de Voorstraat haven gevist. En ga zo maar door.... Laten de goedwillenden daar entegen nu alles doen om de die ren op een beetje plezierige ma nier de zomer door te helpen. Vijf punten zijn daarbij van belang: 1. Zorg in de stad en op het land zoveel mogelijk voor fris drinkwater. Denk aan de paarden, het vee, de hond etc. 2. Probeer op het land 'n scha duwrijk plekje aan te brengen waar de beesten voor de volle zomer-zonnehitte kunnen schui len. 3. Paarden, koeien, kalveren etc. kunnen veel last hebben van vliegen. Spuit in de stallen met een fijna spray gesarol, met water verdund, tegen muren en ramen. De broedplaatsen,, mesthopen vooral, zorgvuldig afdekken waar door de larven en insecten door de hoge temperatuur doodgaan. De door vliegen geplaagde dieren zelf, bespuite men met de flit spuit, maar niet teveel petroleum- houdende vloeistof op de huid, want dat zou ook weer schadelijk kunnen werken. 4. Honden en katten die last hebben van ongedierte poedere men met Derris-poeder. Daarna 5 minuten een doek om het dier, vervolgens twee dagen laten lopen en dan uitborstelen. Neten verwijderen met water en azijn. Mand en kleedjes goed nakijken en schoon maken, anders wordt zo'n dier wéér besmet. 5. Denk er om als u de hond meeneemt en zelf op fiets of bromfiets stapt, dat de snelheid en de afstand wel eens snel te groot kunnen zijn voor het dier. En overspanning wreekt zich vroeg of laat onherroepelijk. Denk ook aan het gevaar dat loslopende dieren voor het verkeer op straat opleveren. Een groot deel van de verkeersongelukken in ons land is aan loslopende dieren te wijten. één moeilijkheden, en er werden successen geboekt, zij het dan slechts moeizaam en zeker niet direct in grote omvang. Eén der moeilijkheden die te overwinnen was, betrof „Unitas" de inter-con- fessionele organisatie in Twente, door mgr. dr. Ariëns bevorderd, Dr. Schrader en dr. Schaepman stonden niet op één lijn met dr, Ariëns. Met dr. Schaepman en rector Bult werkte dr. Schrader ook voor het tot stand komen van de con fessionele vakorganisaties. Zaterdag om half elf zal te Hil versum de plechtig gezongen H. Requiemmis worden opgedragen, gevolgd door de begrafenis op het R.K. kerkhof te Hilversum. PROTEST VAN D.F.C. AFGEWEZEN De protestcommissie van dB K.N.V.B. heeft het protest van DFC tegen het toekennen van 't derde doelpunt van Volendam in de promotiewedstrijd DFCVo lendam, op 21 Juni te Dordrecht gespeeld, afgewezen. De uitslag van de wedstrijd blijft dus ge handhaafd op 43 in het voor deel van Volendam. Russische ambassadeur in Parijs naar Moskou PARIJS, 1 Juli (A.F.P.). Uit gezaghebbende bron te Parijs is vernomen, dat de Russische am bassadeur in Frankrijk, Pawlow, definitief zijn post zal verlaten. Hij zal waarschijnlijk Donderdag per vliegtuig naar Moskou ver trekken. Eervol ontslag President Amsterdams Gerechtshof Bij K.B. is aan mr. J. Verdam, op zijn verzoek, met ingang van 1 Augustus 1953 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van presi dent van het gerechtshof te Am sterdam, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige door hem in verschillende rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. DUO-PASSAGIER BIJ MOTORONGEVAL GEDOOD HOOGEVEEN. Gisteravond is de koopman in manufacturen L. Oosterveen. wonende in de Pieter Dubbeldamstraat te Hoo- geveen, het slachtoffer gewor den van een motorongeluk. Hij zat als duo-passagier achterop bij de heer H. Prenger. Op de Coe- vorder Straatweg, ter hoogte van het Luitenantsbosje slipte de motor door gladheid van de weg en vloog uit de bocht. Prenger kreeg een hoofdwonde en werd in het ziekenhuis op"p nomen. Oosterveen werd ft* deerniswekkenden toestand naa> het ziekenhuis gebracht, waar hii kort na aankomst is over leden. Hij laat een vrouw en één kind na. Mutaties bij Regiment Johan Willem Friso Bij Kon. Besluit zijn benoemd en aangesteld bij hét Regiment Johan Willem Friso tot kolonel de lt.-kol. A. P. Duran en tot luitenant-kolonel de majoors J. van Heuvelen, J W. Pik, H. C. A. Kleijn en D. H. Stephan.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5