Middengroot en kleinbedrijf worden opnieuw de dupe widfon is Mimosa Jansen mmmmrn wm/j/mm Moet Kardinaal Stepinac langzaam sterven? Voordelen zullen op den duur aanzienlijk zijn LOSSE PRAATJES en LOSSE BLAADJES rijzen! !j Buitenlandse notities tweedjassen I i korting w ■•dl nte kleding S korting Middenstandsbonden tot de Kamer: Van regeringsmaatregelen ter compensatie van de huurverhoging Koningin niet naar Schiedam De fusie der Deli-Mijen J Naar ivij vernemen: Donderdag 9 Juli 1953 Pasina 3 achting r het KNMI van Donder- ,i dagavond. K BUIEN Koel weer iien met een Matige, af en ind, ruimend aar West tot lagd VNA. Voor en slaagden in boer, J. Muntje- Der. en piano Voor het Staats- aan het Haagse daagde mej. J. nge van de heer t sterk f 26.90 f 19.95 loper, v.a. f 6.90 r meter 55 ct. 5SEN, f 1.98 'ing, vanaf 98 ct. 13 HEILOO |j 5 Italiaanse kabinetsformatie in moeilijkheden De uiterst geringe meerder heid waarmede het demo cratische blok in Italië bij de laatste parlementsverkiezingen uit de bus is gekomen, blijkt voor de oud-premier Alcide de Gas- peri een ernstige hinderpaal te zijn om een stabiele regering te vormen. Het een en ander was bij het bekend worden van de verkiezingsuitslag te voorzien. Temeer, omdat de volgelingen van de Gasperi, de christen-demo craten, met hun aanhang van co alitiegenoten uit de vorige rege ring, liberalen, republikeinen, en sociaal-democraten het ver eiste aantal zetels, op grond waarvan deze partijen recht kon den doen gelden op tweederde van het totale aantal, niet wisten te behalen. Het democratische blok kwam met de hakken over de sloot. President Einaudi ver zocht de Gasperi een kabinet te formeren, na eerst met politici van verschillende huize overlegd te hebben. De Gasperi kwam wel dra, aan de hand van conferen ties met de fractieleiders tot de conclusie, dat hem geen voldoen de steun werd verleend. Hij bracht verslag uit aan de presi dent, die de Gasperi thans heeft gevraagd opnieuw een poging te wagen, ondanks dat de laatste vroeg van zijn opdracht te wor den ontheven. De Italiaanse kabinetsformatie verkeert derhalve in een ernstige impasse. Wat èn voor het land èn de internatio nale politiek een tegenslag bete kent. De Gasperi heeft niet alleen getoond een leider van groot for maat te zijn voor zijn land en volk, maar heeft zich ook ont popt als een staatsman met een internationale reputatie, die een enorm prestige geniet. Het is de vraag, of dit laatste voor hem niet doorslaggevend zal zijn. Lukt het hem niet een nieuwe rege ring samen te stellen, dan kon het weieens gebeuren, dat hij zich omwille van die reputatie terug trekt, wat valt af te lei den uit enkele uitlatingen van de formateur. „Het is misschien beter, dat een ander het karwei van mij overneemt", zo luidde zijn commentaar tegenover jour nalisten, toen zij hem naar zijn oordeel vroegen. Wellicht houdt het laatste ook verband met een vroegere zienswijze. Toen hem kort na de uitslag werd gevraagd, wat hij dacht van een programma voor een toekomstige regering, dat hij eventueel zou moeten ontwerpen, was zijn kort en bon dig antwoord: „Zolang ik minis ter-president zal zijn zet ik geen stap naar links en geen stap naar rechts." Een deelnemen van de linkse partijen aan de regering, hoe graag de politici uit dit kamp het ook zouden willen ligt geenszins in de lijn der ver wachtingen. Naar rechts is iets anders. En dan kan men denken aan de monarchisten. Een dergelijke oplossing is sedert de verkiezingsuitslag herhaalde malen geopperd. Het vraagt niet een directe deel neming aan de regering, dan wel een steun in het parlement aan het regeringsprogramma, van de zijde der monarchisten. Een pover middel om uit de moeilijkheden te geraken. Want de denkbeelden en staatkundige opvattingen van de monarchisten druisen recht streeks tegen die van de overige partijen in. En vinden allerminst genade in de ogen van de Gas peri. Een bevredigende uitslag staat dus niet te wachten. Italië gaat moeilijke tijden tegemoet. Nog steeds dreigt het communis tische spook de democratie om hals te brengen. Misschien vindt de Gasperi een noodoplossing? Maar dan is er alle kans, dat een dergelijk kabinet volledig ten onder gaat, wanneer in de herfst het parlementaire leven op volle stoom komt. Met als gevolg, dat Italië voor dezelfde puzzle komt te staan. Kaasmarkt Woerden WOERDEN, 8 Juli Aanvoer 298 partijen, prijzen le soort 2,07—2,15, 2e soort f 1,99— 2,06, zware tot f 2,37. Handel traag. De Commissie van Overleg van de drie centrale middenstands bonden heeft zich met een adres gericht tot de Tweede Kamer, waarin zij haar teleurstelling uitspreekt over de door de regering aangekondigde maatregelen ter compensatie van de huurverhoging. Deze maatregelen betekenen voor het middengroot en kleinbedrijf een vermeerdering van lasten, zowel in de privé als in de zakelijke sfeer. De middenstandsbonden menen dan ook, dat het complex van fiscale tegemoetkomingen aanzienlijk verder zal moeten gaan dan thans wordt voorgesteld en zij geven daarvoor enige richtlijnen aan. De Commissie van Overleg, waarin de Christelijke Midden standsbond, de Koninklijke Ne derlandse Middenstandsbond en de Nederlandse Katholieke Mid denstandsbond samenwerken, herinnert in haar adres aan de lastenvermeerdering van de loonsverhoging, die in 1951 heeft plaatsgevonden en waarvoor een compensatie is toegezegd in de sfeer van de omzetbelasting. Deze compensatie is echter nog steeds niet gerealiseerd. Het aan tal fiscale maatregelen, dat de regering thans voorstelt, is. zo wordt opgemerkt, van belang voor de kapitaalintensieve be drijven, maar heeft voor het mid dengroot en kleinbedrijf slechts geringe betekenis. In de vereveningsheffing? De middenstandsbonden menen dat vooral in het kader van de komende loonsverhoging een corresponderende verlaging c.q. afschaffing van de vereve ningsheffing noodzakelijk zal zijn. De thans voorgestelde grens voor tienduizend gulden voor tegemoetkoming bij investering, zal, zo menen zij. moeten ver vallen, wil deze maatregel enige betekenis hebben voor het mid dengroot en kleinbedrijf. Het wordt door de Commissie van Overleg van het grootste belang geacht, dat het fiscaal winstbe grip zal worden vastgesteld vol gens normale bedrijfs-economi- sche normen. Daarbij wordt ge meend. dat het in de onderne ming blijvende deel der winst, niet moet worden belast. Deze onbelast gebleven winsten dienen ook verder onbelast te blijven als een zelfstandige ondernemer overlijdt en de onderneming wordt voortgezet door diens we duwe of kinderen. De schaal van inkomstenbelasting zal in zijn geheel naar boven moeten op schuiven. Teneinde de voor de midden stand „onevenredig nadelige pro gressie" in de inkomstenbelasting te nivelleren, zal het noodzake lijk zijn de winst over een tijd perk van verschillende jaren vast te stellen. Ten aanzien van het bij de Kamer aanhangige wets ontwerp betreffende de wijziging van de omzetbelasting wordt in het adres op een spoedige be handeling aangedrongen. Donderdagmiddag promoveert aan de Rijksuniversiteit te Utrecht tot doctor in de wis- en natuurkunde Ir. M. Bo- gaardt. Ir. Bogaardt is een des kundige op het gebied van het atoomonderzoek. Hij is leider van de Nederlandse groepdie werkzaam is in het Noors-Ne derlandse Instituut voor Atoomonderzoek te Kjeller in Noorwegen, waar onderzoe kingen worden verricht op het gebied van de economische toepassing van atoom-energie. Bezoek bij tewaterlating kruisers uitgesteld SCHIEDAM, 8 Juli In aan sluiting op de berichten ten aan zien van de kruisers „De Zeven Provinciën" en „De Ruyter" kan worden medegedeeld, dat het be zoek van H.M. de Koningin aan Schiedam ter gelegenheid van 't in dienst stellen van de „De Ruy ter", hetwelk in September a.s. zou geschieden, is uitgesteld tot het einde van het jaar. Het zal dus vermoedelijk pas in Decem ber a.s. worden gebracht. Harahap (Masjumi) kabinetsformateur DJAKARTA, 8 Juli (P.I. Ane- ta) Nadat gisteren president Sukarno het bestuur van de Masjumi schriftelijk had verzocht een formateur aan te wijzen, heeft de Masjumi heden de voor zitter van de Masjumi-sectie in het parlement, de heer Burha- nuddin Harahap als kabinetsfor mateur aangewezen, aldus is Woensdagmiddag, te Djakarta vernomen. BELGRADO Betrouwbare berichten uit Joego Slavië doen ernstig betwijfelen of Tito de door hem toegezegde commissie van vier medici voor onderzoek naar Kardinaal Stepinac heeft gezon den. Enige dagen geleden publi ceerde de Joegoslavische regering een communiqué, waarin werd medegedeeld, dat tot het zenden van een commissie van vier ge neeskundigen zou worden overge gaan. Echter blijkt, dat deze commissie nog niet benoemd ,is. Bevoegde kringen in Joego Sla vië wijzen erop, dat het commu niqué slechts gepubliceerd werd om scherpe reacties van het bui tenland te voorkomen en dat de regering zich wel niet behagelijk voelt, doch zeker niet bereid is om maatregelen voor het herstel van de gezondheid van de Kardi naal te nemen. De ziekte van de Kardinaal be staat voornamelijk in een abnor male vermeerdering van de rode bloedlichaampjes. Volgens 'n me dicus verbonden aan de George town University te Washington behoeft de oorzaak van de ziekte niet persé in de gevangenschap van de Kardinaal gezocht te wor den. Ondanks de schaarse gege vens. die bekend geworden zijn, meende deze medicus te mogen concluderen, dat de ziekte feite- Deens vliegtuig maakte noodlanding LEIDSCHENDAM, 8 Juli Hedenmorgen heeft een Deens sportvliegtuig, bestuurd door de heer D. uit Valmars (Denemar ken) een noodlanding gemaakt in de Rippolder bij Leidschendam. De piloot wist het toestel veilig te landen in een weiland. Ongeluk ken deden zich niet voor. lijk zijn oorzaak moet vinden in de te 'kleine hoeveelheid zuurstof, die de bloedbanen bereikt. Dit kan voortkomen uit een longtoe stand, waardoor de long niet in staat is voldoende lucht op te ne men, of uit een verharding van de bloedvaten in de long, die daardoor niet voldoende bloed verwerken kan. De arts van kar dinaal Stepinac, Dr. Riessner, constateerde behalve een teveel aan rode bloedlichaampjes ern stige verschijnselen van longtu- berculose. De gezondheidstoe stand van de Kardinaal wordt nu voortdurend minder. Onderofficieren namen steekpenningen aan 's GRAVENHAGE, 8 Juli De krijgsraad te velde „West" te 's Gravenhage heeft vanmiddag de 44-jarige sergeant-majoor K. van der S. veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en verlaging tot de stand van soldaat, en ontslag uit de militaire dienst zonder ont heffing van de bevoegdheid om te dienen bij de gewagende macht. Van der S. had in zijn hoeda nigheid van chef van een afdeling electra bij een L.S.K.-kamp te Soestduinen en later in Soester- berg geld aangenomen van de vertegenwoordiger van een Am sterdamse firma waardoor deze de reparatie van accu's te ver zorgen kreeg. De 63-jarige adjudant-onder officier A. F. M., thans gepen- sionneerd, maar voor van der S. chef van deze electrische af deling te Soestduinen, had in Fe bruari 1951 van deze firma drie weken voordat hij met pensioen ging, na een uitstekende staat van dienst, f30.aangenomen. M. werd door de krijgsraad ver oordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. In Valkenberg zal 'n fantastische dolfijn des avonds 'n vuur massa uitspuwen, die door een vernuftige installatie, waardoor brandend gas tegelijk met 't water de Dol- fijnmond zal verla ten, een bijzondere aanblik zal opleveren De hr G. L. W. Slie pen, directeur V.V.V. en secretaris van de stichting 125 jaar K.M.A., boven op de Dolfijndoch het zal hem niet vergaan als Jonas en de Walvis. „Het in zekere zin beperkte effect van de na-oorlogse samen werking tussen d e Deli-maat- schappij en de Deli Batavia Maat schappij heeft bij beide maat schappijen de overtuiging geves tigd, dat, wil men volledig de vruchten daarvan plukken, hier aan een permanente basis gege ven dient te worden. Immers eerst dan is het mogelijk en verant woord de organisatie en bedrijfs voering geheel in te richten en uit te oefenen op de grondslag van het gehele gecombineerde bedrijf. Anderzijds is duidelijk gewor den, dat een definitief samengaan inderdaad zeer grote voordelen zal hebben, maar dat dit dan ook volledig moet zijn, d.w.z. niet alleen de tabak, maar ook de rub ber en palmolie moet omvatten. Op grond van deze ervaring leg gen de besturen van de N.V. Deli Maatschappij, de Deli-Batavia Maatschappij N.V. en de Deli-Ba tavia Rubber Maatschappij N.V. thans het voorstel tot fusie aan aandeelhouders voor", aldus het bericht van de drie betrokken maatschappijen. Ter vermijding van onnodig hoge kosten wordt geen nieuwe vennootschap opge richt, maar wordt aangeboden de aandelen van de beide laatste maatschappijen om te ruilen in aandelen N.V. Deli Maatschappij. Deze zal haar naam veranderen in N.V. Verenigde Deli Maat schappijen, welke vennootschap beschouwd kan worden als het gemeenschappelijk bezit van de vroegere aandeelhouders der drie maatschappijen. Een der allereerste factoren die van invloed zijn op de voorwaar den van de fusie is de intrinsieke waarde van de betrokken bedrij ven, die echter op zichzelf nog slechts een bepaald aspect weer geeft. Aan de beurskoers dient eveneens een belangrijke bete kenis te worden toegekend. Het rendement, hoe belangrijk ook, mag niet het enige uitgangspunt zijn. Er komen n.l. nog verschil lende andere vraagstukken aan de orde, zoals het tegen elkaar af wegen van tabaks- en rubberbe- langen en de onderlinge vergelij king van de Indonesische en niet- Indonesische belangen. Wat ^e tabak betreft moet rekening wor den gehouden met het bestaande contract, waarbij wordt opgemerkt dat in het algemeen de gronden der Deli-Batavia achterstaan bij die van de Deli-Maatschappij. Vervolgens wordt een samen vatting gegeven van de voornaam ste bestanddelen van de drie maatschappijen. De Deli Maat schappij bezit 14 tabaks-, 2 rub- KALM AAN! Er wordt zo hier en daar nogal drukte ge maakt over wangedrag van Nederlandse toeris- j ten in het buitenland. En wat je zo hoort en I leest, ook van de zijde J van instanties, die daar- voor min of meer mede- van Nederlanders in het verantwoordelijkheid buitenland. Er is boven dragen (de WV's en de dien nog zoveel reden ANWB e.d.) is wel ge- om critiek te oefenen op schikt, om ons een beet- Nederlanders in het je aan het schrikken te binnenland maken. Er is inderdaad Recht Want, om het daar nu eens even over te hebben, er is de laatste tijd nogal eens wat te doen geweest over enige eigenaardige zaken, die geen verdere rechtsgevolgen schijnen te kunnen hebben, omdat er stukken „zoek geraakt" (wie zei daar zoek ge maakt"?) zijn. Sommige mensen, in deze zaken betrokken, hadden nog de een deel van het Neder landse toeristische pu bliek, dat zich in het buitenland onfatsoenlijk gedraagt, maar laten wij niet overdrijven. Hoe meer men er over spreekt, hoe erger het wordt. Dat, zoals de ANWB vertelt, hotel kamers zonder extra- betaling heimelijk dub- illusie, dat zij recht kon- bel bevolkt worden, er den krijgen, maar dat gaat on badkamers wordt ae- nu met d,oor' Zo er op oaahzamers worai ge een waarbij een kookt en closets worden kantonrechter betrokken verstopt met aardappel- was, in de z.g. Velser-af- schillen e d dat is na— fuire, maar het kan niet scniuen e a., aav is na nader worden uitgezocht, tuur Lijk lang niet in omdat een stuk, dat on- orde. De goeden, die er misbaar is, uit het dossier toch waarlijk ook wel verdween.... In de be- m ruchte zaak van de even- zijn, moeten onder de tueeI ten onrechte afge- kwaden lijden: in Lu- keurde marineman Fon- xemburg worden al ho- teijn moet het bewijs ge- tels voor Nederlanders ^erdg worden^ maa^ de gesloten. Dat is wel zeei „omdat ze al vijftien jaar krasgelet bovendien op oud ziin", laten vernieti- het begrip Benelux!! sen, terwijl de zaak toch Maar "olang wij «os „S niet het recht hebben, kon men tenminste nog het Amerikaanse leger zeggen, dat er nog ..rech- ters zijn m Den Haag En te veroordelen, ornaat ze z^n er nog we^ maar drie Yanks, die in Ne- hun wordt belet, recht te derland op vacantie zijn doen. en hun familieleden een lang niet zo rood als men uitstapje gemaakt naar aan de buitenkant zou „de Goffert" in Nijmegen", denken. Ondanks jaren De conclusie ligt voor de knechting en onmenselijk- hand. Het geld moet rol- heid blijkt het innerlijk lensterk te zijn en te blijven. Dat werd aardig gedemon- Automaten streerd door een Pool. een der straaljagerpiloten, die Uit Amerika komen p00ise Sovjet-paradijs schier-benauwende bericn- ontvlucht is. Hij zei in een ten over de automatisering verklaring, in Amerika af- van het leven. Er zijn auto- geiegd, dat Polen net een maten voor hete en koude radjis js Dat is heel wat dranken, hele ingewikkel- anders dan een paradijs, de installaties, overal in „Polen is net een radijs, gebouwen en langs drukke ajieen maar róód aan de wegen, automaten met k u i t e nkant". Er is nog opstand en verzet leidde, zal toch wel niet bedoeld zijn! De uitzending werd besloten met een lied van twee ploegen bouwvakar beiders, die om het hardst zongen, wie het hardst werkte. Nu hebben uitge rekend de bouwvakarbei ders de lont van de op stand in het kruitvat ge- Worpen Stomme zet? koelinstallaties, automaten om geld te wisselen, om schoenen te poetsen, om te scheren enz. „De auto maat dient de mens" is het motto. Maar vergeet niet, dat de automaat de mens overbodig maakt! Straks, zei een wijs man, zijn er geen mensen meer, dan helpt de ene „robot" de andere. Met de auto maat. En pas op, in Ne- We 31 aardlS daard" (je zou zeggen dat het tijd werd en dat het vreemd is. dat van een hóóp voor Polen en voor de anderen, want 't woelt en gist en kraakt overal! Even lachen! Radio Moskou heeft ook gereageerd op de gebeur tenissen in de Oost-Euro- pe&e landen. Er werd in die uitzending verklaard, „dat de regeringen daar zich wijden aan verbete van de levensstan- twee te zijn, wordt er ver zucht. Het is dus ook in het belang van de ramp gebieden, dat de regering op het woord de daad laat volgen. Om aan de vlucht uit het rampgebied een einde te maken. Aartsluiaard Drie jaar geleden was Kenneth Wherrat uit Glou cester (E.) 15 jaar. Hij had een paar baantjes achter de rug en zei toen, dat hij er genoeg van had. Hij bleef in bed, drie jaar lang! Zijn moeder pro beerde van alles, maar niets hielp. Hij was en bleef door en door lui. De medici hebben zijn geval onderzocht en stelden als diagnose: Chronische iner tie. Op zijn Hollands ge zegd: Aartslui. De politie had hem uit zijn bed ge haald en naar het zieken huis gebracht, hetgeen wel tijd werd, na drie jaar. De hoop van moeder Wher- die kant op. ,Net een radijs" een Amsterdamse taxi chauffeur neerslaan, teneinde hem van zes Gelezen Eerste bericht: De „Om- melanden" heeft de boete gulden te beroven, zo- van 42.ooo gulden betaald lang doet ook de pers aan de Alg. Ned. Agrari- verstandig, niet te veel s9he Bedrijfsbond, in Gro te generaliseren in zijn ^Alg. AgTledrijfsbond critiek op het gedrag heeft met zijn 200Ó leden Er is nu zo langzamer hand in alle satellietlan- den van Sovjet-Rusland oproer en opstand. Op order van de Russen (die zich niet graag met de binnenlandse aangelegen heden van andere landen bemoeien!!) moet het op standige, geknechte volk gepaaid worden met aller lei tegemoetkomende maatregelen, die de schijn wekken, dat het roer wordt omgegooid, waarna het arme volk even later wel weer zal ervaren, dat het in werkelijkheid bij het oude blijft. Want het slechte beginsel van de terreur en de dictatuur blijft natuurlijk, tenzij de „regering", die van alles tot-en-met-de-baas is, al veel eerder zo iets derge lijks had mogen worden verwacht!). En verder: Er zijn in die Oost-Europese landen grote successen be haald, steunend (hou-me- vast) op de onbaatzuchtige (ja, ja, dat is formidabel bedacht!) hulp van de Sovjet-Unie en de nauwe samenwerking met alle landen van 't vredeskamp („end wir marchieren", in het Russisch!) en het so cialisme (wat een beledi ging voor het gezonde so cialisme!). Die successen, zo zei Radio Moskou erbij, werden behaald op „alle gebieden van het politieke, economische en culturele Ergens was een man in dienst van een ziekenhuis, die kans zag in een paar jaar zestigduizend gulden te de Officier van Justitie had de verdachte een „stomme zet" gedaan, door te trouwen op een klein salaris. Deze administra teur-econoom was nl. zijn verantwoordelijk werk be gonnen met 200 gulden netto in de maand. Hij zal dus wel zo ongeveer aan 300 gulden bruto toegeko men zijn. Is dat een klein Rn,»)*»»,,! „,,„1 f salaris, om mee te begin- noelenn sPel- nen? Dan was het een „stomme zet" van zijn werkgevers, om hem in 'n verantwoordelijke baan niet beter te betalen. verduisteren. Volgens rat is nu_ dat zooniief eerstdaags in dienst moet. Daar zuilen ze wel een man van hem maken, zegt ze en wij hopen het met haar. Intussen vinden de doktoren het een bijzonder geval, zodat zij de luiaard nog een poosje bij zich in het ziekenhuis wiilen hou den. opstanden en roerigheden leven". Wij zijn het bijna het sein zijn tot een blij- eens met dit commentaar, vend verzet, wat hier en dat ons toch wel even aan daar lang niet onmogelijk het lachen moet brengen, is. Want veelal is het voik Maar dat succes, dat tot De vlucht In het Kath. Schoolblad komt een merkwaardige mededeling voor over on derwijzers, die het ramp gebied ontvluchten. Zij trekken liefst naar de grote steden, waar de sa lariëring nog altijd beter is dan in kleine gemeen ten. Dat is het gevolg van de nog altijd voortwer- kende onzinnige classifi catieregeling, die nog steeds „onderhanden" is. Maar bovendien heeft de regering indertijd voor de genen. die in het rampge bied werken, extra-toela gen vastgesteld, doch voor het rijkspersoneel en de onderwijzers is daar nog steeds niets van gekomen. Beloven en doen schijnt In de eerste acte van het stuk .Talk of the Night", dat in Londen gegeven wordt, krijgt Philip Dale, de hoofdrolspeler, een paar handboeien aan. Dat liep natuurlijk fout 'bij de première. Toen Dale's rol in de 1ste acte afgelopen was, snelde hij hals over kop naar de eerste de beste brandweerpost in de buurt om ze te laten door zagen. „Ik krijg ze niet meer los en ik moet straks weer optreden", zei hij ge haast. Maar de brandweer man zei: „Gaat u maar eens mee naar de politie". „Maar ik heb haast!" brulde Dale. „Dat begrijp ik", zei de spuitgast. Maar de politie geloofde Dale op diens eerlijke gezicht en ontdeed hem van zijn ketenen. Buiten adem kwam Dale weer in de schouwburg, maar de di rectie had de voorstelling verder maar afgelast! ber- en 1 palmolie-onderneming en heeft voorts belangen bij een negental andere maatschappijen. De Deli-Batavia bezit 7 tabaks en een rubberonderneming en heeft belangen bij een vijftal an dere mijen, de Deli Batavia Rub ber heeft drie rubberondernemin gen. De fusie betekent voor de indi viduele aandeelhouders een sprei ding over tabak-, rubber- en olie- palmbelangen en Amerikaanse be zittingen en heeft dus uit het oogpunt van risicoverdeling voor deel, aldus het bericht. Tenslotte verklaren de besturen, dat zij eerst door deze fusie vol ledig profijt zullen trekken van hun gezamenlijke ervaring en kennis. Het is niet mogelijk de voordelen van te voren te bepa len, doch deze zullen op de duur aanzienlijk zijn, aldus het bericht. Radio-reportages van kampioens-voetbal- wedstrijden In het VARA-programma van Zaterdag 11 Juli zal 'n reportage worden ingelast van de kam pioenswedstrijd SpartaRCH en wel van 21.15 tot 21.25 uur. In het voorprogramma van de KRO zal diezelfde avond van 21.35 tot 21.45 uur een reportage worden uitgezonden van de wed strijd EindhovenVitesse. Internationale tennis kampioenschappen van Nederland begonnen Te Noordwijk werd een aan vang gemaakt met de wedstrijd om de internationale kampioen schappen van Nederland. De eerste uitslagen luiden: Heren enkelspel, le ronde: Wiegers (Ned.) sl. Windt (Eng.) 6—1 6—2; Holst (Ned.) sl. Goris (Ned.) 9—7 6—0: Nolten (Ned.) sl. van Eysden (Ned.) 61 46 62; Dehnert (Ned.) sl. Breu- kink (Ned.) 6—1 6—8 7—5; Volk- maars (Ned.) sl. Bitter (Ned.) 64 75: Timmers (Ned.) sl. Koerts (Ned.) 75 62; Wilton (Ned.) sl. Kloezen (Ned.) 6—1 60; Taminiau (Ned.) sl. Kara- moy (Ned.) 6—2 4—6 6—4. Dames enkelspel, le ronde: Mevr. Thoung (Ned.) sl. mej. Grosveld (Ned.) 64 62; mevr. Koch (Ned.) sl. mej. Tettelaar (Ned.) 62 64; mej. Tekelen-# burg (Ned.) sl. mej. Jamin (Ned.)" 5—7 6—4 6—4. werd gistermorgen op de on bewaakte overweg op de Oude Telgterweg in Ermelo de 77-ja- rige mej. K. van de Pol uit Put ten door een trein gegrepen en op slag gedood hoopt op 15 Juli a.s. Dr. J. C. M. Sweens de dag te herdenken, waarop hij twaalf en een half jaar geleden tot burgemeester van Dongen werd benoemd. De jubilaris was voorts gedurende negen jaar lid van de Tweede Kamer zal de grote internationale zui- veltentoonstelling „De Melkweg", die Dinsdag op Houtrust te Den Haag haar poorten sloot, waar schijnlijk deelnemen aan de in ternationale agrarische tentoon stelling, die op 26 Juli te Rome wordt geopend werd aan boord van het Duitse s.s. „Breitenburg", dat Dinsdag te Rotterdam arriveerde, een 21- jarige Duitser uit Freiburg ont dekt, die op 28 Juni j.l. te Algiers aan boord was geslopen, nadat hij uit het Vreemdelingenlegioen was ontsnapt. De verstekeling gaat weer naar zijn Heimat te rug is te Numansdorp gistermorgen de zeven-jarige J. W. S. leven loos uit een sloot opgehaald. Het knaapje was sinds Dinsdagavond vermist, waarna het zoeken leidde tot de droeve vondst

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3