Zweden blijken in wedstrijden sterker dan Alkmaarders 3 km-wedstrijden Alkmaar voor ten Harde wind bedreigde zeemijlrace Sportcontactiveek Ontmoetingen op sportveld kiveken vriendschapsbanden Zwemmen Uitslagen Bedrijfssport Vindt U ook niet? Pasrina 2 Maandag 20 Juli 1953 ALKMAAR Nadat de gasten van de atletiekvereni gingen A.V.A. en Olympus zicli deze week op bijzondere wijze hebben vermaakt door verschillende uitstapjes te maken, is op de laatste dag van deze internationale sport- uitwisseling de week besloten met een grootse sport manifestatie op het Gem. Sportpark te Alkmaar. De Zweden toonden zich gedurende deze wedstrijden geheel niet moe van deze drukke week en wisten zowaar nog de meeste overwinningen in de wacht te slepen. Op alle nummers hadden zij een wel zodanig sterke bezetting, dat de beide gecombineerde Alkmaarse Athletiekvereni- gingen er slechts met moeite enkele wisten te winnen. Maar dit was ook wel niet te verwonderen. Bij de Zweden wa ren er enkele bij van bijna in ternationale standing. Verder wa ren er dan nog enkele Junioren, die binnen enkele jaren ook wei zo ver gevorderd zullen zijn. Bij de opening, welke werd op geluisterd door de Band van de Alkmaarse Verkenners, was ook tegenwoordig de Zweedse consul- generaal, die speciaal naar Alk maar was gekomen om deze inter nationale sportmanifestatie bij te wonen. Nadat de beide ploegen voor de overdekte tribune hadden plaats genomen, werden de beide Volks liederen gespeeld. Hierna werd de consul-generaal door de voor zitter van Olympus aan de beide ploegen voorgesteld. De wedstrijden, waarvoor op elk nummer drie persoonlijke prijzen beschikbaar werden ge steld, zouden, zo werd ons per loud-speaker bekend gemaakt, te vens meetellen voor de algemene puntentelling. De puntentelling zou als volgt 'berekend worden. De eerstaankomende kreeg 1 punt, de tweede 2 en zo tot en met de vierde, die er 4 kreeg. Reeds na enkele nummers kwam duidelijk aan het licht, dat Zweden een heel beste gooi ging maken om een grote overwinning te behalen. Het eerste nummer reeds, de 80 meter Meisjes, was een keurige overwinning voor de Zweden. Mej. A. K. Johansson ging als eerste over de finish in de tijd van 10.8 sec. Nr. 2 werd B. Nord- kvist (Z) 11.sec.; 3. T. Hu- ting (N) 11.4 en 4. D. Stougje 11.8. De Junioren 100 meter leverde meer strijd op. Daar ging de Zweed R. Backman na een slech te start als eerste over de finish in de tiid van 11.6; 2. A. Nol (N) 11.7; 3. O. Welen (Z) 11.8 en 4. J. Bolten 12.2. De 100 meter Het nummer de 100 meter da mes was een Alkmaarse aangele genheid, daar hier geen Zweden op uit kwamen. Dit nummer tel de dan ook niet mee voor de pun tentelling. De uitslag van dit nummer is: 1. T. Schuyt (Ol.) 13.1; 2. Mevr. v. Geelen (AVA) 13.5;; 3. N. van Velzen (Ol.) 14.1; 4. A. v. Alphen (Ol.) 14.4; 5. Mevr. Arts (AVA) 14.6; 6. L. Buisman (Ol.) (14.8). Op het nummer de 100 meter heren bereikten de Zweden S. Axelsson en B. Johansson goede resultaten. Hun tijden waren resp. 10.5 sec. en 11. Bijna een seconde na de eerste Zweed kwam de beste Alkmaarse athleet op dit nummer: Geuzenbroek 11.4; 4. Schweigman (N) 11.6 en 5. F. Stam (N) 11.8. Discuswerpen Ook het discuswerpen voor da mes was voor Alkmaar. Veel strijd was er dan ook niet aan. doch toch was dit nummer aardig voor de onderlinge rivaliteit. Want de worp van T. Mooy (Ol.) was maar 2.18 meter hoger dan de worp van Mevr. de Ruiter (AVA), die tweede werd met een worp van 26 meter. Derde en vierde werden tenslotte N. de Waard en A. v. Alphen van Olym pus, resp. met een worp van 22.78 m. en 21.74 m. Springen Het nummer hoogspringen meisjes was ook alweer een over winning voor de Zweden. Het Zweedse meisje A. K. Johansson maakte hier een sprong van 1.40. De Nederlandse N. Broek, die tweede werd, sprong 10 cm lager. Derde werd B. Nordkvist (Z) met 1.25 m. en vierde G. Stoffers (N.) met een sprong van 1.20 m. Ook op het nummer versprin gen heren was de overwinning weggelegd voor 2 Zweden. De Zweden sprongen ieder reeds een halve meter hoger dan de beste Nederlander. De uitslag hiervan is dan ook: 1. P. Johansson Z. 6.14 m.; 2. B. Elofsson 6.13 m; 3. F. Stam 5.59 m.; 4. Schweigman N. 5.34 m.; 5. v. Ammers Ni 5.32 m. 1000 meter Junioren De 1000 m. Junioren gaven daarentegen een ander beeld te zien. Hier traden de Alkmaarders eens op de voorgrond. Bij de start had S. Johansson de kop geno men, doch na 400 meter nam B. Giling N„ die van hem over. Deze moest hem echter 150 m. voor de finish weer overgeven aan de weer naar voren komende Zweed. Deze zette toen een flinke sprint in en ging de finish over in de goede tijd van 2.45.8 min. L. Axelsson werd daarna tweede in de tijd van 2.47.8 én M. Huigen (N) derde in de tiid van 2.47.9. Als vierde kwam dan eindelijk binnen B. Giling (N.) die gedu rende de tijd, dat hij aan kop lag, wel wat al te veel van zijn krach ten had gevergd en hier dan ook voor moest boeten. Zijn tijd was daarentegen geheel niet slecht. Slechts 3.2 sec. na de winnaar kwam hij binnen. De Zweed S. Johansson had dit nummer in Velzen ook reeds gewonnen en het was dan ook niet te verwon deren, dat deze (een der beste Junioren van Zweden) stevige athleet ook op dit nummer supe rieur was. De 800 m. heren leverde einde lijk eens een overwinning op voor de Alkmaarders. P. Tromp N. en H. Johansson, die beide reeds, in Velzen een vinnige strijd op dit nummer voerden, waren ook nu weer van de partij. In Velzen won de Zweed, doch de Alkmaarder was vast van plan om revanche te nemen. Na een vinnige strijd, waarin de pas naar de A Klasse gepromoveerde Alkmaarder, steeds aan kop bleef lopen met de Zweed in tweede positie, sprintte P. Tromp naar de eerste Alkmaarse zege. Zijn tijd was I.57,8. Vermeldenswaard hierbij is, dat hij hierbij tevens zijn per soonlijk record, dat stond op 2.4 wist te verbeteren. De Zweed H. Johansson werd tweede in de tijd van 2.-,4; 3. G. Fransen N 2,-5 en 4. T. Luttik (Z.) in de tijd van 2,5,-. Kogelstoten Kogelstoten heren. Dit nummer, dat ook al weer voor de Zweden werd, gaf ook een duidelijk beeld te zien van de sterkte der Zwe den. Met een stoot van 10,34 m. werd de Zweed A. Karlsvelt eer ste. Zijn clubgenoot L. Ivarsson werd tweede met een stoot van 10.28 m. De beste Nederlander van dit internationale sportfestijn was F. Stam met een stoot van 9.96 m. Vierde werd A. Meyer N met een stoot van 9.65 m en vijf de P. Tromp N met een stoot van 8.71 m. Het nummer hoogspringen he ren bereikte zijn top-spanning toen de Zweedse athleet, die op 1.65 m. zijn naaste mededinger achter zich liet, steeds maar ho ger sprong. Hij bereikte tenslotte een hoogte van 1.80 m. Tweede werd E. Kayser N n»et een sprong van 1.65 m. Derde P. Schuyt N met een sprong van 1.60 meter en vierde de Zweed A. Karlsson met een sprong van 1.60 m. Zo ging het ook met het. num mer verspringen meisjes, dat ook een algehele overwinning van de Zweedse athleten werd. De uit slag hiervan is: 1. A. K. Johans son Z 4.54 m.; 2. B. Nordkvist Z 4.15 m; 3. N. Broek N 4.06 m; 4. T. Huting N 4.03 m. En alsof het nog niet genoeg was, werden de nummers 300 m. Junioren en 400 m. heren ook complete Zweedse overwinningen. Op het nummer 300 m. Junioren werd de Zweed R. Backman eer ste in de tijd van 36.8 sec. Tweede werd de Zweed R. Hogliind in de tijd van 37 sec. De eerste Neder lander op dit nummer was J. Bolten, die een tijd van 37.8 sec. voor zich liet afdrukken. Ten slotte werd W. Groot N vierde in de tijd van 40 sec. precies. Op het nummer 400 m. heren was er toch nog een lichtpuntje voor de Nederlanders. J. Kroon, die derde werd op dit nummer, verbeterde bij deze gelegenheid zijn eigen record, dat stond op 52.6 sec. Eerste werd de Zweed S. Axelsson in de tijd van 50.5 sec. Tweede de Zweed B. Elofsson in de tijd van 50.6 sec. Derde werd J. Kroon in 51.4 sec. Vierde van Ammers N in 53 sec. en vijfde G. Kroon N in 56.5 sec. Het nummer hoogspringen Ju nioren had eindelijk weer eens een Alkmaars tintje, want de hoogte, welke de Zweed A. Eck- velt bereikte, was precies de zelfde als de hoogte van de Alk maarder N. Spijker, n.l. 1.55 m. Derde werd B. Mulder N met een sprong van 1.5,0 m. en vierde R. Höland met een sprong van 1.45 meter. Op het nummer Discuswerpen heren wist de Zweed A. Karlsfelt een afstand te bereiken van 31.36 meter. Tweede werd de Nederlan der A. Meyer met een worp van 29.07 m. Derde de Zweed L. Ivars son met 27.65 m. Vierde de Ne derlander F. Stam met 25.76 m. en vijfde de Nederlander Roozen- daal met een worp van 23.04 m. Op het nummer verspringen voor dames, waren ook geen Zweedse athleten, zodat dit weer een Alkmaarse krachtmeting werd. Ook dit nummer werd na tuurlijk niet meegeteld met de algemene puntentelling. De uit slag werd tenslotte: 1. T. Schuyt van Olympus met een sprong van 4.49 m.; 2. Mevr. v. Geelen van A.V.A. met een sprong van 4.36 m.; 3. N. de Waard (Ol.) 4.34 m.; 4. N. v. Velzen (Ol.) 4.m.; 5. L. Buisman (AVA) 3.83 m. en 6. Mevr. Arts (AVA) 3.73 m. Kogelstoten Het kogelstoten werd gelukkig weer eens een Alkmaarse over winning. En wat voor een? A. Nol stootte zijn kogel wel zo'n eind van zich af, dat hoe de Zwe den ook probeerden, zij konden die prachtige worp niet verbete ren. A. Noi bereikte de afstand van 12.48 m. Tweede werd de Zweed R. Höglund met een stoot van -9.47 m. Derde de Nederlan der F. v. d. Schot met een stoot van 9.40 m. en vierde werd de Zweed Eckfelt met een stoot van 8.80 m. Het hoogspringen dames, was een Alkmaarse zege waarin de Olympus-athleten hun sterkte dermate bewezen, dat zij de eerste drie plaatsen voor zich opeisten. De uitslag hiervan werd: 1. T. Schuyt 1.45 m.; 2. N. de Waard 1.34 m.; 3. T. Mooy 1.29 m. De derde, vierde en vijfde plaats werden bezet door de 3 A.V.A.- athleten Mevr. de Ruiter, Mevr. Arts en Mevr. v. Geelen, die resp. 1.29 m., 1.14 m. en 1.04 m. hoog sprongen. Demonstratie polsstok In die tussentijd gaf E. Kayser van A.V.A. een demonstratie polsstokhoogspringen. In een keu rige stijl en met een volledige be heersing van zijn gehele lichaam bereikte hij een hoogte van tegen de 3.50 m. Het publiek vond deze demonstratie zeer wel op haar plaats en applaudisseerde dan ook na iedere sprong van deze jonge man. Op het nummer 3000 m. heren bereikten J. Borst N en S. Karls son een internationale tijd. Daar vielen de drie andere geheel bij in het niet. De eerste ronde werd in een rustig tempo afgelegd, maar bij het ingaan van de twee de ronde liep J. Borst van zijn achterste plaats af naar de derde plaats. Hij liet hierbij de twee ALKMAAR De drie kilo meter zwemwedstrijd in het Noordhollands Kanaal, die Za terdagmiddag voor de eerste maal verzwomimen werd, was een volledige triomph voor de L.O.Z.'er Piet ten Thije uit Leeuwarden. Hij zwom de drie kilometer in de goede tijd van 43 min, 12 sec., daarbij de be zetter van de tweede plaats, N. van Daatselaar van de Robben, die er 46.05 voor nodig had, bijna drie minuten achter zich latend. Op de derde plaats ein digde alweer een Noorderling, n.l. de Groninger P. Elzinga in 46.40. Bleek bij de heren, die drie en .een halve minuut na de dames startten al gauw. dat ten Thije •in een ruk naar de eerste plaats zwom, bij de dames kwam eerst later de favoriete naar voren. Direct na de start van de da mes. na een paar honderd me ter, bleek al dadelijk dat de schoolslag en rugcrawl geen kans hadden. Na ongeveer een kilometer had zich een „kop groep gevormd van 5 zwem sters, die onderling niet zo heel ver van elkaar la^en. Langzaam maar zeker maakte Leny de Nijs van de Robben zich echter van het groepje los, gevolgd door N. van Seventer. Toen L. de Nijs ruim twee kilometer had afge legd, dook de cap met het num mer van ten Thije naast haar op, die haar voorbijging, en ten slotte, hoewel L. de Nijs eerst aardig bleef volgen, als eerste aantikte. De prestaties var. L. de Nijs met 49.05' mocht er ook best zijn. Op de tweede, derde en vierde plaats eindigde bij de dames allen Robbenzwemsters, zodat de dameswedstrijd een complete Robbenaangelegenheid werd. Bij de heren bezette Blank voort van DAW als eerste Alk maarder de 7e plaats in de goe de tijd van 51.59, terwijl Tine Tenkink van DAW bij de dames ook op de 7e plaats eindigde in 53.42. Na de start van de dames en heren wedstrijd volgde de start van de prestatietocht over de zelfde afstand, uit welke pres tatietocht de wedstrijden zijn voortgekomen. Het aantal deel nemers aan deze tocht bedroeg ongeveer zeventig, waarvan er een zestig de finish haalden. Het totaal aantal deelnemers bedroeg ongeveer 120, nage noeg hetzelfde aantal als vorig jaar. Na afloop van de wed strijden werden door de voor zitter van de Alkmaarse Red dingbrigade welke vereniging met DAW en Vliegende Vissen dit zwemfestijn, had georgani seerd de médailles uitgereikt aan de winnaars en winnaressen in een gebouw van de gemeen tereiniging. waar ook de kleed kamers waren ondergebracht. Aan de zwemvereniging de Dolfijn, werd een extra prijs 'n lauwertak uitgereikt, daar door deze vereniging met het groot ste aantal deelnemers de pres tatietocht werd uitgezwommen Alle verdere deelnemers, die de prestatietocht volbrachten, kre gen een fraai herinneringsvaan tje. Rest ons nog te vermelden dat de wedstrijden meetelden voor de Lange Baan bekers, t.w, de Sportwereldbeker voor de heren en de KNZB-beker voor de dames. Uitslag: Dames: 1. L. de Nijs Robben 49.05 2. N. v. Seventer, Robben 49.53 3. C. v. Reenen Robben 50.47 4. M. Kok. Robben 51.01 7. T. Tenkink, DAW 53.42 Heren: 1. P. ten Thije, LZO 43.12 2. N. v. Daatselaar, Robben 46.05 3. P. Elzinga., Groningen 46.40 4. J. Jansen 't IJ 48.07 7. A. Blankvoort, DAW 51.59 andere Nederlanders achter zich. De 2 Zweden waagden na 1000 m. reeds een uitlooppoging, doch J. Borst liet ze niet alleen gaan en nam tevens Bleeker met zich mee, doch deze kon na 600 m. dit snelle tempo niet bijhouden en liet zich afzakken. Zo ging dit drietal ge zamenlijk op naar de finish, maar met nog 1 ronde voor zich moest de Zweed J. Johansson loslaten, daar hij dit tempo van twee toe komstige internationale athleten niet bij kon houden. De twee gin gen echter onverstoord verder en J. Borst, die steeds in tweede po sitie lag wilde bij het ingaan van de laatste bocht de kop overne men, doch daar was geên sprake van. De Zweed gooide er nog een schepje op, waarop Borst fel rea geerde en nogmaals probeerde de Zweed te passeren. Zo ging het tweetal zij aan.zij op de finish af. Het publiek, dat zich al meer en meer begon op te winden juichte de twee iopers luid toe. Maar on geveer 50 meter voor de finish moest J. Borst de Zweed loslaten, waarna deze in de tijd van 8 min. 53.3 sec. de finish overstoof. Als tweede arriveerde J. Borst N in de even goed zeer goede tijd van 8.56.5, dus sleejits drie luttele se conden later. Derde werd de Zweed J. Johansson in de tijd van 9,13,1 en vierde P. Bleeker N in de tijd van 9.40. Estafette Het nummer 4 x 100 meter estafette dames werd door de estafetteploeg van Olympus ge wonnen in de tijd van 56,3 sec. A.V.A. eindigde als tweede in de tijd van 57.8-sec. Het nummer de Olympische estafette voor Junioren over de afstanden 800 m, 400 m., 200 m. en 100 m. leek eerst een daverende overwinning te worden voor de Zweden, De eerste afstand werd door de Zweed wel in zo'n snel tempo gewonnen, dat de Neder landers hier wel kansloos zouden verliezen. Ook ging dit op de 400 m., doch op de 200 m. wist Ne derland iets in te halen, zelfs zo, dat bij de laatste wissel Neder land niet veel meer achterlag. Maar de Zw.eden hadden bij de laatste wissel nog een zeer sterke, loper staan* waar de Hollandse estafetteploeg toch eindelijk voor moest zwichten. Zweden won ook deze afstand in de tijd van 3 min. 37.1 sec. Nederland bereikte de tijd van 3 min. 51 sec. Ook de 4 x 100 meter estafette voor Heren, was geheel en al voor de Zweden. De estafette ploeg van de Alkmaarders was niet eens in staat ook maar even tjes voorop te lopen. De Zweden wonnen deze afstand in 45.1 sec. Nederland liet de tijd van 46.8 sec. voor zich afdrukken. De Zweedse estafette voor He ren over de afstanden 400. 300, 200 en 100 meter was een Alk maarse overwinning, hoewel niet verdiend, daar bij de laatste wis sel een Zweed zich vergistte en zo de overwinning aan Nederland gaf. De 400 meter was voor de Nederlanders, maar dat was ook wel te begrijpen, want J. Borst liep die afstand, maar op de 300 m. begonnen de Zweden iets in te halen en op de 200 m. viel de beslissing, want Nederland werd ingehaald door de Zweed, maar bij het wisselen vergistte de laat ste Zweedse loperzich en zo doende won Nederland toch nog op het nippertje af. Indien men nu eens de uitsla gen heeft doorgelezen, is men toch zeker wel tot de ontdekking gekomen, dat de Zweden over tuigend en verdiend hebben ge wonnen. Zij wisten bij al deze overwinningen een puntenaantal bij elkaar te halen van 66 pnt. Nederland behaalde 103 pnt., zo dat dit toch wel een zeer duidelijk verschil is. De gehele middag echter heeft men werkelijk met volle teugen kunnen genieten van het sportieve en spannende beoefenen van al deze sporten. De deelnemers zelf hebben ongetwijfeld allen hun uiterste best gedaan om een zo goed mogelijk resultaat te berei ken. Dit is hun dan ook zeker gelukt als men alleen maar reeds naar de uitslagen en ja.... naar de gebroken records, kijkt. Dat de 'beide Alkmaarse Verenig.ingen A.V.A. en Olymnus hebben" ver loren, nu ja. Zweden was veel sterker en dat zag men in het begin reeds, dat het een zware dobber voor deze combinatie van Alkmaarse verenigingen zou wor den. Wat betreft de organisatie van deze dag, wa£ deze werkelijk goed voor een eerste maal. Natuurlijk, het kan beter, doch dat is altijd zo. Maar A.V.A. en Olympus heb ben bij deze gelegenheid weer eens laten zien. dat zij wat kun nen. De Zweden zijn deze beide verenigingen ongetwijfeld zeer dankbaar voor het gebodene tij dens deze gehele week en als het volgend jaar een groep Alkmaar se Athleten naar Zweden gaat, dan kunnen zij er wel zeker van ziin dat ze daar ook op zo'n der gelijke ontvangst kunnen reke nen. Alkmaarse BoysZ.V.V. ALKMAAR Ter gelegenheid van hel 35-jarig bestaan van de oude Alkmaarse Voetbal Vereni ging „Go-Ahaed", welk jubileum in November van dit jaar gevierd zal worden, hebben Alkmaarse Boys en Z.V.V. .geheel belangeloos hun volle medewerking toegezegd om op Zaterdag 25 Juli a.s. des avonds om 7 uur op het terrein van Go-Ahead aan de Westerweg de openingswedstrijd voor dit ju bileum te spelen. De heer Tom Scharlewie van het bekende café ..Tom" heeft voor de winnaar van deze wedstrijd een prachtige be ker beschikbaar gesteld, die hij persoonlijk na afloop der wed strijd op het Go-Ahead terrein aan de winnaar zal uitreiken. Ter versteviging van de kas van Go-Ahead en om te komen tot de uitvoering van de op 1.1. Maandag gehouden jaarvergade ring genomen besluiten, rekent het bestuur van Go-Ahead op een grote opkomst van het Alkmaarse publiek voor deze grote jubileum wedstrijd. ALKMAAR. Ondanks het zonnige weer dreigde de eerste zeemijlraee, die Zondagmiddag te Egmond aan zee gehouden zou worden, nog te mislukken. Een stijve bries, pal West, veroorzaak- I te een hevige branding, waardoor de boten van de reddingsbrigade niet vlug genoeg te water ge bracht zouden kunnen worden als de nood aan de man kwam. De opzet van de wedstrijd om tussen de eerste en de tweede zandbank te houden moest de jury derhalve laten varen. Tenslotte werd besloten om de race wel door te laten gaan maar vóór de eerste bank, waar allen tot borsthoogte konden staan. Hierdoor was de mogelijkheid dus niet uitgesloten dat sommigen in de verleiding zouden komen om een eind te waden en inderdaad- bleek tijdens de wedstrijd, dat enkelen deze gelegenheid inder daad misbruikten. Dit had echter geen invloed op de volgorde van aankomst bij de prijswinnaars, ter wijl de organisatoren aan de an dere kant de verantwoordelijk heid voor de zwemmers op zich konden nemen. Dat de zee inder daad niet met zich liet spotten, bewees zij wel, toen keerpunt commissaris Boterman uit Zaan dam halverwege de wedstrijd met boot en al in de diepte verdween en door een der deelnemers naar de kant gebracht moest worden, waar hij zich van droge kleding kon voorzien. De wedstrijden zelf, die door de bekende radioreporter Peter Knegjens werden verslagen, had den veelal een spannend verloop. Zo zwommen Muller van Dolfijn en Ten Thije van L.Z.O. in hoog tempo zij aan zij gedurende de gehele tocht en de beslissing viel eerst toen Muller op het strand gekomen iets harder bleek te kunnen lopen dan de Leeuwarde naar, die trouwens de finish niet op de wal had gezocht. Piet El- zenga van Z.C.G. werd derde, Swijghuisen van De Dolfijn vier de en D.A.W.-er A. Blankvoort vijfde. De vrije slag dames werd een zege voor het 14-jarige Rob- benzwemstertje Lenie de Nijs, die Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 9 Juli t.m. 15 Juli 1953 en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Geldsbedrag, portemonnaie, vul pen, strik, halssnoer, damessjaal, enveloppe m. inh., dasspeld, en veloppe m. inh.; portemonnaie, portemonnaie, vulpen, sjaal, zak mes, aantal schroeven, rozenkrans zonnebril, zakdoek, kinderjasje, sleutel, abonnementskaart, cein tuur, geldsbedrag, gymschoenen, broche, benzine tankdop, dames- handschoen, geldsbedrag, embleem wegenwacht, sleutel, zegels K.M. N., vulpen, sleutel, scheerapparaat incompl., crick, bril, sjaaltje, ro zenkrans, ceintuur, vulpen, me daille, dameshandschoen, bumper standaard, japon, verstelbare tang gymschoenen, ceintuur, sleutel, ceintuur, portemonnaie, zwem broek, regenpijpen, dameshoedje, sleutel, damestas, sleutel, sjaal, sleutel, vulpen, étui m. inh. gym schoen, jasje, springtouw, rijwiel sleutel. ALKMAAR Uitslagen van de in 'de afgelopen week ge speelde wedstrijden in de Alk maarse bedrijfshand- en voet balcompetitie: Voetbal Bekerwedstrijden Lichtbedrijven-Ringers I 4—1. Competitie afd A: CentraBlackboys 01; Pos tiljonReiniging 21; Centra Ringers 0—2. Afdeling B: 't Hooge HuysA.P.S.V. II 0 —4; A.P.S.V. II—Stoel 2—0; Melkboeren—P.O.A. 22; Krom 't Hooge Huys 0—1. Afdeling C: A.P.S.V. III—Lastmaboys 1— 4; Ringers IIAlkm. Courant 02; Povay IIAlkm Courant 1—1. De stand in deze afdelingen is: Afdeling A: S.O.V.A. Ringers I B.B.C. Blackboys Povay I Liehtbedrijven Centra Postiljon Reiniging Afdeling B: A.P.S.V. II Hulskampboys Melkboeren P.O.A. t Hooge Huys Telefonia Stoel Krom 1 Afdeling C: Lastinaboys 1 Ringers II Kofaboys Alkm. Courant Notenkrakers Povay II A.P.S.V. III 1 1 0 3 10 10 8 6 6 4 3 3 0 13 5 0 4 0 0 1 0 1 0 Handbal Afdeling A: Zwaluwen AMilfleur 22 KromJong Holland 9—0 Afdeling B: S.V.G.—De Wild 2—7 Zwaluwen BTubantia 62 De stand in de afdelingen is: Afdeling A: Lastinagirls 7 6 1 0 13 Rijwiel vermist Krom Milfleur 7 8 5 4 0 2 2 2 10 10 ALKMAAR. In de rijwiel H.V.B. 7 3 1 3 7 stalling van de fa. Roobeek aan Zwaluwen A 8 2 2 4 6 de Laat werd gistermorgen een Jong Holland 9 0 0 9 0 herenrijwiel vermist. Er is echter Afdeling B: een gelijksoortig herenrijwiel blij De Wild 8 6 1 1 13 ven staan, zodat vermoed wordt, S.V.G. 7 5 0 2 10 dat een kerkganger per abuis een K.H.C. 7 3 1 3 7 verkeerde fiets heeft medegeno Zwaluwen B 6 1 3 2 5 men. Tubantia 8 0 1 7 1 vrijwel gelijk finishte met Nel v. Seventer (Robben), Loek de Goe de (Meeuwen) en Willy Willem- se (H.D.Z.). Truus Schats van D.A.W. kwam even later binnen als goede vijfde. De derde D.A.W.-er die vijfde werd was Andre Slikker op de schoolslag, na J. Hermes van de Robben, G. Broers van Shell, Johnnie van Rijk (D.J.K.) en H. Doorestein (Het Gooi). Jetty Piersma bezette een mooie tweede plaats op de schoolslag dames vlak achter Ria Koch van de H.D.Z. E. van Nieuwenhuizen van Het Gooi werd derde. De veteranen F. Happel en G. Sitters, resp. van de A.Z. 70 en de Shell kwamen gelijk binnen. Rest ons nog te vermelden, dat de organisatie bij V.V.V. Egmond en zwemvereniging D.A.W. uit Alkmaar in goede handen was. Goed afgelopen ALKMAAR Vrijdagmiddag is op de Geesterweg ter hoogte van de Snaarmanslaan een 59- jarige dame aangereden, die, toen zij door een haar achteropkomen de auto werd gegrepen, omihoog- igeslingerd werd en op straat ge worpen, waar zij kreunend bleef liggen. Zij had per fiets de Snaar manslaan willen inrijden doch zij deed dit zo plotseling, dat de achter haar rijdende auto onmo gelijk meer kon stoppen. Wonder boven wonder is dit ongeval goed afgelopen, want de vrouw liep slechts enkele schaafwonden op. Zij kon na behandeld te zijn door dokter Gransbergen zelf naar huis terugkeren. NIEUW ROCHDALECOMPLEX MAARTENSHOF Klaar voor bewoning ALKMAAR De huizenblok ken van de Woningbouwvere niging „Rochdale" aan het Maar- tenshof zullen weldra voor bewo ning gereed zijn. Hieronder be vinden zich enkele eengezins woningen en woningen voor be jaarden. Een huis van elke soort is door 'Kofa-Spruyt van onder tot boven als modelwoning inge richt en wanneer men ze zo ge zien heeft, valt pas op hoe aardig deze huisjes zijn. De eengezinswoningen hebben een voorkamer met de eetkeuken (kamer-keuken) en een bijkeuken voor het vuile werk, waarnaast een badkamer met zit-badkuip. Boven 2 flinke slaapkamers met een kleinere slaapkamer. Buiten een vast kolenhok. De bejaardenwoningen hebben een woonkamer, met zit-slaap- kamer en lavet, EZO-keuken en bijkeuken met kolenhok en boven een flinke zolder, waar eventueel nog ruimte is voor een 2e slaap kamer. Met de nieuwste snufjes op het gebied van de woning-inrichting heeft Kofa-Spruyt deze wonin gen op attractieve wijze aange kleed (o.a. met de nieuw-modi- sche cretonne-overgordijnen, die het werkelijk goed doen en af- wasbare nyion-stoelenbekleding) Modern voor de jonge gezinnen, stemmig voor de bejaarden. Het verdient aanbeveling in de loop van deze week gens een kijkje te gaan nemen. De „expositie" duurt tot Zaterdag. Einddiploma MTS-Haarlem HAARLEM. Aan de Middel baar Technische School te Haar lem verwierven het einddiploma: In de afd. Werktuigbouwkunde: M. J. W. Nieuwenkamp en P. Schoehuys te Alkmaar; A. A. A. Bakker te Hoorn; E. de Tourton Bruyns te Bergen. In de afd. Electro Techniek: J. J. M. Bakker te Medemblik; Corn. Heman te Warmenhuizen. In de afd. Weg- en Waterbouw kunde: M. G. Stevenson te Den Helder. In de afd. Scheepsbouwkunde: J. P. van Haaren te Hoorn; T. E. Swart te Bergen; J. Zwetsman te Koedijk. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Jan z. v. J. Pehlig en E. Luiten; Catha- rina M. d.v. F. J. Ernster; Wil helm H. z.v. W. H. Jansen en M. G. van der Zwart; Teerd R. z.v. P. H. Romer en T. Ruiigh; Jo hanna M. d.v. F. J. Verberne en J. M. van Veen; Lolkje J. d.v. K. Louters en C. H. van der Vaart. Overleden: Cornelis Kommer, 75 jaar, weduwn. v. E. de Jonge; Gerrit Noom, 84 jaar, gehuwd m. M. Bos. RIJWIEL-PUZZLE-RIT EGMOND a. d. HOEF. De V.V.V. van Egmond aan den Hoef organiseert 21 Juli a.s. een rij- wielpuzzle-rit, waarvan het aan- vangsuur is gesteld op 18.45 met als startplaats het café- Het Rode Hert van Jac. den Houdijker. De route gaat langs de mooiste plek jes van onze streek. Er zijn aar dige prijzen aan de wedstrijd ver bonden. In de route-omschrijving komt een stripkaart voor. Aange zien deze kaart enige toelichting vereist, wordt de deelneemsters en deelnemers aangeraden enige tijd vóór het uur van aanvang aanwezig te zijn, teneinde de noodzakelijke uitleg te kunnen ontvangen. Indien men zich hier aan houdt zal het aanvangsuur geen vertraging behoeven te on dervinden. De termijn van in schrijving loopt van heden tot uiterlijk een halfuur voor het tijdstip van aanvang (18.45 uur). Voor de wedstrijd kan men zich opgeven bij het V.V.V.-bureau te Egmond a. d. Hoef, de dames Zoon, Herenweg 272; C. Groot, melkhadel en G. Belleman, druk kerij. De puzzle-rit is zodanig, dat iedereen dus oud en jong daaraan kan deelnemen. De deel name staat zowel voor paren als voor enkelingen open. De kosten bedragen f 0.25 per persoon (per paar dus f 0.50). Belangrijk is nog, dat de deelnemers, in verband met de tijdscontrole, een goed lo pend horloge bij zich dienen te hebben, alsmede van schrijfgerei voorzien moeten zijn. W eersvertcachting medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: VRIJ WARM Droog weer met verander lijke bewolking. Matige, nu en dan krachtige wind tussen Zuid-West en Zuid. Vrij warm. GESLAAGDE CONCERTAVOND VAN V.V.V. HEILOO Graftdijker accordeonorkest concerteerde in muziektuin HEILOO. In de reeks bonte •avonden, georganiseerd door de V.V.V. „Heiloo Vooruit" concer teerde Zondagavond het Graftdij ker accordeonorkest o.l.v. Ger- brand Hop in de muzieknis. On danks het voor een openlucht concert wat koele weer, was de belangstelling vrij behoorlijk. De 2e voorzitter van de V.V.V., de heer B. B. v. Tricht, opende met een kort woord deze concert avond, waarna het orkest met de mars „With sword and lance" als openingsnummer de toehoorders al direct in de juiste stemming bracht. Er was voor elk wat wils in een programma rijk aan afwis seling en vlot ten gehore ge bracht. Na de ouverture „Der Ka lief von Bagdad", een concert nummer bij uitstek, en de wals „Gold und Silber" van Lehar volgde het optreden van de dames Gerda Meijsen en Gré Struving met rhythmische begeleiding. Vooral dit nummer werd met een welverdiend applaus beloond. Na een korte pauze werd ook het tweede gedeelte geopend met een pittige mars waarna de avond wel haar hoogtepunt bereikte met de ouverture „Orpheus in de onder wereld" van Offenbach, voortref felijk ten gehore gebracht door de soliste mej. Gerda Meijsen met pianobegeleiding door de dirigent. Met enkele fragmenten uit „Die Czardasfürstin" en de mars „Through night to light" werd het concert besloten. Met een langdu rig applaus werd het gebodene gewaardeerd. De heer v. Tricht dankte het orkest voor het uit stekend verzorgde programma en de toehoorders voor hun aandach tig gehoor. Het was een avond die als propaganda voor het werk der V.V.V. zeker zijn nut zal afwer pen. Burgerlijke stand HEILOO. Geboren Gerarda M d.v. K. Schimmel en W. Wil brink; Petrus M. J. z.v. P. Buijs en H. Kerssens; Johan G. H. R. z.v C. Visser en W. van Arnhem. Ondertrouwd: Hendricus Met selaar en Adriana M. Rood; Ate de Vries en Johanna M. Akker man; Cornelis de Boer en Helena C. Scheffer. Getrouwd: Jan Hittema en Maartje Silver; Jan C. Huizenga en Johanna G. Brandse. Overlèden: Maria C. Fieterse, oud 78 jaren; Andreas F. L van Dalen, oud 81 jaren; Martha C. Punt, oud 46 jaren; Trijntje van Leijen, oud 62 jaren. Wij krijgen op onze redac tie zo wel eens brieven of telefoontjes uit onze lezers kring met op-, aan- of be merkingen over het een of ander in onze stad, dat een bepaalde lezer is opgevallen. Wij hebben met ingang van vandaag voor dergelijke aan gelegenheden een hoekje in geruimd. Dan kunt u hier over ook eens uw gedachten laten gaan en als u daartoe behoefte mocht voelen, klim gerust in uw peen. ALKMAAR. Eén van onze lezers, de nog niet zo heel erg lang in Alkmaar woont, maak te dezer dagen tegen ons de vol gende opmerking: Is het u wel eens opgevallen, dat de straat verlichting langs de Kennemer- straatweg in de richting Heiloo eigenlijk niet zo is zoals zij kan zijn en in deze tijd wezen moet? Het was hem namelijk opgeval len, dat men, wanneer men een maal het kruispunt Straatweg Singel is gepasseerd, dat na de vernieuwing ook een voortreffe lijke verlichting kreeg, verder de Straatweg oprijdend in een duisternis terecht komt, die daar ondanks de hoge lantaarns, voor al op donkere regenachtige avon den heerst. En onze lezer vond dat niet nodig. Allereerst zag hij in de bomen, die in het begin al leen aan de kant van De Hout staan, doch voorbij de Juliana van Stolberglaan aan beide zij den voorkomen, lichtopslokkers. In het voorjaar viel dat niet op, doch naargelang de bomen meer in het blad kwamen te zitten, belemmerden zij ook meer en meer de uitstraling van de lan taarns, die soms helemaal tus sen de bladeren verdwenen zijn. En dan vroeg hij zich af, waar om de verlichting van het voet pad, waarvoor armen aan de lantaarns zitten, na de oorlog nooit meer zijn hersteld, terwijl vroeger deze lampen toch ook brandden, en zij, daar zij lager hingen, een goed licht op de trottoirs wierpen. Wanneer je nu op een donkere avond, aldus deze lezer, aan de kant van De Hout wandelt op het voetpad, dan kan je niet eens de plassen zien, wat zeer onplezierig is. Inderdaad kunnen wij de vra gen en aanmerkingen van onze lezer wel begrijpen en ook wel enigermate steunen. Het is wer kelijk zo, dat de verlichting op bepaalde plaatsen onvoldoende is, hetgeen ook bewezen wordt door de automobilisten, die, na- da; zij van de Singel zijn af gekomen op de Straatweg hun grote lichten aandoen. En als de straatverlichting voldoende is. dan gebruiken zij toch doorgaans hun stadslicht of op zijn hoogst gewoon klein licht. Misschien dat een onderzoek naar de verlichting op de Ken- nemerstraatweg door de gemeen telijke Liehtbedrijven resultaten op zou leveren.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2