Over Again na zware strijd winnaar in hoofdnummer R.C.H. landskampioen Strijd om athletiektitels spannend en verrassend Nederland ivininterland tegen de Zuiderburen Grand Prix concours K.N.A.C. in Scheveningen T. de Jong tweemaal eerste door 2-1 zege op Eindhoven In laatste seconde van de verlenging Mieke Schenk: nieuw sterretje Hoog bezoek op Duindigt Courses Groningen t Rietman wint in Lichtenvoorde Fif a-elf tal oefent te Amsterdam Maandag 20 Juli 1953 Pagina 3 Met een 21 zege is de Haarlemse voetbalclub RCH er in geslaagd van Eindhoven te winnen en aldus het landskam pioenschap te verwerven. Het elftal van RCH: staand v.l.n.r. Wille, van Rheenen, van den Brink, Lasschuit, Biesbrouck en de Vos. Zittend v.l.n.r. Koster, de Wette, Gallis, Hout en Couwenhoven. (Van onze speciale verslaggever) Honderdvier minuten en nog wat was de strijd tussen R.C.H. en Eindhoven in een zo goed als uitverkocht Feyenoord-Stadion oud, toen Biesbrouck met een ouderwetse „lange haal", zoals men ze kan verwachten in een ontmoeting in de afdelingen van de K.N.V.B., de bal naar voren sjaste. Scheidsrechter Bronkhorst keek plichtmatig van zijn stopwatch, waarop het de laatste seconden telde, op. Zijn ogen sperde zich echter wijd open, toen hij de gevolgen van deze pass zag. Want in no time lag de bal achter de Eind- hovendoelman. Het ongelofelijke was gebeurd. R.C.H. was kam pioen van Nederland Dié pass van Biesbrouck. Ja, Niet alleen scheidsrechter Bronk horst zal verrast zijn geweest door de uitwerking. Ook de Eind- hovenaren, die zich volkomen de gelijken toonde van de Haarlem mers, bleken uit het lood gesla gen. Frans Tebak, anders resolute ingriiper, aarzelde kostbare se conden, voor hij naar Couwenho ven snelde om deze de weg te versperren. Maar toen hij einde lijk dat besluit nam, was het te laat. De bal was allang via Gal- lois vertrokken in de richting van de linkerhoek, waar keeper Hans- sen machteloos was in zijn poging R.C.H. toch nog de weg naar het kampioenschap te versperren. Het is in het geheel geen fraaie strijd geweest. Zenuwen en nog eens zenuwen gooide de strategie van beide teams totaal in de war. Het begin was helemaal mis. Twee en twintig spelers stonden maar wat te knoeien, tot plotse ling bij Eindhoven de vonk van genialiteit de weegschaal in Zui delijke richting deed overslaan. Er kwamen enkele mooie aanval-heeft geduurd.... len, waaraan geen R.C.H.-er te pas kwam en na een klein half uur spelen begon het er donker voor RCH uit te zien. Louwers had de bal na een fraaie combi natie tussen hem en Jan Tebak vrijgekregen. Hij mikte het bruine leder nauwkeurig op de voetbal schoen van Snoek, die niet ge hinderd door van der Brink, even doorliep en toen van dichtbij inknalde (01). Maar zie.drie minuten later liepen elf juichende R.C.H.-ers elkaar op het veld te zoeken, om zich te buiten te gaan aan aller lei wilde vreugdesprongen. Een juweel van een through- pass was door Gallis goed be grepen. Hij snelde erachter aan, kwam oog in oog met Hanssen, die met een handig boogballetje „overspeeld" werd. Twee spelers spurtten als razenden achter de naar het doel toe rollende bal aan. Hoonout was een fractie van een seconde sneller dan van Tuyl en dat betekende de gelijk maker. (11). Of nU beide clubs dat genoeg vonden en vrede hadden met nog een wedstrijd en dus idem nog zoveel duizend gulden recette, weten we niet, maar het spel zakte terug tot een bedenkelijk peil. De hele tweede helft worstelden beide teams zich door een de pressie, waaraan maar geen einde kwam. Schmidt juichte eens, toen hij razend snel en zuiver inschoot, maar zijn schuiver belandde in het zijnet. Voor de rest werden we weer enthousiast, toen die prachtige lange pass van Bies brouck in het beslissende doel punt werd omgezet. Hetgeen te vens feest in Haarlem betekende en het einde van een voetbal seizoen, dat twee maanden te lang DEN HAAG. Zondagmiddag. Er zijn op de zoals vanouds zeer winderige sintelbaan aan de Laan vanPoot tijdens de Nederlandse athletiekkampioen- schappen nogal wat verrassingen gevallen. Voor de grootste daar van zorgde wel de 21-jarige Aart Hardeveld. Enkele weken ge leden bij militaire wedstrijden te Nijmegen voor de eerste keer de aandacht op zich vestigend, eiste hij thans temidden van Neer- lands sterkste sprinters met veel overtuiging de 200 meter-titel voor zich op. Smildiger met een eerste plaats op de 400 meter. Fekkes. die de 5000 meter won. Janus van der Zonde met een overwinning op de 10.0000 meter en Visser, die aan zijn verwachte vèrspring- kampioenschap dat op het hoog springen onverwacht toevoegde. (Van onze speciale verslaggever) Niet alleen het veld paarden, dat Duindigt gisteren te zien gaf was uitermate belangwekkend, ook de toeschouwers hadden diverse prominenten bijeen ge bracht, zoals men maar zelden op Dindigt heeft gezien. Daar waren dan bii gelegen heid' van de dravers-interland- match NederlandBelgië op het erepodium aanwezig: minister president dr. Drees en de minis ters Jonkman en v. d. Kieft. Om nog maar te zwijgen van de staatssecretarissen en vele hoge Belgische gasten, die gekomen waren om de Nederlandse dra vers een eclatante zege te zien behalen op hun Belgische „col lega's". Het fraaie weer, de enorme belangstelling, de goede sport en de snelle sport waren oorzaak, dat alles wat maar enigszins iets te maken had met de paarden sport, rondliep met gezichten die glommen van genoegen en van trots. Ja, van trots ook. Want onze drie-, vier- en viif-jarigen, nog niet eens au grand complet, vertoonden me daar tijden, die getuigden van de snelle wijze, waarop de fokkerij na hetweder- instellen van de totalisator tot grote bloei is gekomen. Neem b.v. Qui Hollandia G. de prachtige vier-jarige, die met straffe hand door Willem Geer- sen geleid, de glorie van de Bel gische vier-jarigen gewoonweg overklaste. Hii was in het begin de enige van de Hollanders, die partij gaven aan de drie Belgen, die uitstekend van start waren gegaan. In de laatste bocht zeilde Geersen netjes langs leider Koli Muriel heen, liet toen de teugels vieren en als de weerlicht schoot de brave Hollandia van zijn tegenstanders weg. Een lachende Jan de Vlieger stoomde nog juist voor de rechterstoel met Queen Bess voorbij de beide andere Belgen, zodat het hier een prach tig Nederlands succes werd. Daarvoor hadden Roland en Rentinus de eer van de drie jarigen aan Kodak moeten laten. Dit hoogklassige paard had al leen door Roland geklopt kun nen worden, maar Strooper kon wederom niet goed overweg met de grote nervositeit, waaraan Roland mank gaat. Kodak ging van start tot finish onbedreigd aan de kop. Roland rukte op van de vierde tot de tweede plaats, welke Rentinus genadiglijk aan zijn Noordhol- landse collega afstond. De overwinning in de landen- strijd kon ons vrijwel niet meer ontgaan, na deze twee nummers. Dat gebeurde ook niet. hoewel bii de vijf-jarigen wederom een Belgisch paard als eerste door de finish draafde. Postduif je G heeft het de prachtige Iris Volo niet cadeau gegeven. Smit reed zeer tactisch, doch moest tenslotte op het laat ste rechte eind het hoofd buigen voor de Belg, die Iris Volo naar de zege „zweepte". De dead-heat tussen Peter Spencer en Ifille was een com pliment voor eerstgenoemde, die een kilometer tijd van 1.24.3 toonde Naast deze HollandBelgië- wedstrijd waren er ook nog en kele interessante internationale nummers, waarbij de Belgische crack Hyde Park tweemaal be slag legde op de eerste plaats. De uitslagen Prijs van Dilbeek: 1. Peterhof (W. H. Geersen) 3.37.4 1.26.3: 2 Oranje Nassau: 3. Norma Shearer. Tot.: w. ƒ4.30, pl. ƒ2.00. ƒ2.30, ƒ6.20, gek. ƒ12.80, cov. ƒ7.10. Prijs van Kortrijk: 1. Hyde Park (C. Dekeyser) 2.57.0 1.24.3; 2. Notekraker S; 3. Mc?* Heny. Tot.: w. ƒ2.80 (stal), pl. ƒ2.60, ƒ1.90, ƒ1.90, gek. ƒ15.40. cov. ƒ6.80. NederlandBelgië-prijs: 1. Ko dak (M. Dewulf) 2.45.8 1.27.3; 2. Roland; 3. Rentinus. Tot.: w. ƒ4.20 (stal), pl. ƒ2.80, ƒ1.50, gek. ƒ7.60, cov. ƒ4.10. Prijs van Waereghem: 1. Qui Hollandia G (W. H. Geersen) 2.48.2 1.24.1: 2. Kolie Muriel; 3. Queen Bess. Tot.: w. ƒ2.90, pl. ƒ1.50, ƒ1.50, gek. 5.30, cov. 3.00. Prijs van Ostende: 1. Iris Volo (R. Bals) 2.56.5 1.24.1; 2. Post- duifje G; 3. dead heat Peter Spencer; 3. Ifille. Tot.: w. ƒ5.00, pl. ƒ2.40, ƒ2.00, gek. 10.90, cov. 2.50. Prijs van Brasschaa: 1. Hyde Park (C. Dekeyser) 3.32.6 1.24.4; 2. Guy Madden: 3. Mac. Kinley. Tot.: w. ƒ10.50 (stal), pl. ƒ3.00, ƒ2.00, ƒ1.40, gek. ƒ17.80, cov. 7.00. Eindklassement: 1. Nederland 34% pnt; 2. België 29 J4 pnt. Nieuw wereldrecord liinkstapspront: De Rus Tsdherbakow is er te Moskou in geslaagd het wereld- j record hinkstapsprong, dat op naam stond van de Braziliaan de Silva te verbeteren en het te brengen op 16-23 meter. namen de overige surprises voor hun rekening. Een en ander maakte deze door het Haagse „Vlug en Lenig" voortreffelijk georganiseerde wedstrijden voor in- en outsiders wel zo aantrek kelijk. Met die overwinning op de 200 meter nam Hardeveld revan che op zijn clubgenoot Rulander (ook al een nieuweling in het vaderlandse sprinterscorps), die hem op de 100 meter duidelijk achter zich had weten te laten. In 11.4 seconde ging Rulander, die van de start af de leiding had gehad, op de 100 meter als eerste over de eindstreep. Maar op de 200 meter zag hij in baan drie vertrokken, bij het uitko men van de bocht Hardeveld plotseling naast zich en toen was het al te laat. Want Hardeveld zette op het rechte stuk nog even flink aan en met hetzelfde ver schil, waarmee hij op de 100 meter werd geslagen (0.1 sec.) wees hij nu Rulander terug. Chris Smildiger zal niet min der voldaan het ereschavot na ieder nummer werd een „cere monie protocolaire" gehouden hebben beklommen. De handicap van de buitenbaan te hebben ge loot op de 400 meter zette hij op imponerende wijze in winst om. Dat de tijden door de felle zuid-wester die de lopers op de 100 meter recht in het gezicht blies, zwaar gedrukt werden, is duidelijk. Des te hoger moet de 15 minuten 16.6 seconden wor den aangeslagen, waarin Fekkes op de 5000 meter naar de zege ging. En even interessant was de 10.000 meter op Zaterdag ver lopen. Hier waren de ter elfder ure ingeschreven Janus van der Zande. Van der Linden, ..still going strong" Slegt en Van der Voort de gangmakers. Van der Voort trachtte met tussensprint- jes zijn concurrent te lossen, maar deze tactiek kwam hem tenslotte duur te staan. Want die demarrages hadden zijn krach ten gesloopt en toen Van der Zande 800 meter voor het einde de grote aanval inzette stuitte hij op geen weerstand meer. (Advertentie) OP REIS 'n flacon CARBOVIT (Mijnhardt) tegen spijsverterings stoornissen. Dertig meter bedroeg de winst toen Van der Zande in 33.9 als eerste aan het eindpunt arri veerde. Slijkhuis had heel wat minder energie te verbruiken om de 1500 meter te winnen., Henk Visser wenste zich dit keer niet met één titel tevreden te stellen. Dat hij vèrspringen zou winnen, stond bij voorbaat vast. maar dat hij ook bij het hoogspringen met de eer zou gaan sdiuiyen, was een regel rechte verrassing. Bij het ver springen had hij aan 7.28.5 meter genoeg voor de zege. Mooy haalde 7.32 meter, maar die sprong was ongeldig en nu eindigde hij met 7.18.5 meter als derde achter Wessels, die met 7.20 meter opnieuw liet zien. dat hii de laatste tijd zeer con stant is. Puck Brouwer heeft voor de eerste maal een Nederlands kam pioenschap veroverd. Of liever gezegd twee kampioenschappen, want de 100 en de 200 meter waren in resp. 12.7 en 26.2 sec. voor het Celebes-meisje. Fanny Blan'kersKoen. die zij tot nu toe altijd voor had moeten laten gaan. beperkte zich dit keer slechts tot de 80 meter horden. Het werd een onbedreig de overwinning in 11.8 sec., welke tijd voor Willy Lust (12.6) en Loes van der Meyden (12.8) veel te snel was. Deze twee laat- sten. tezamen met het nieuwe sterretje Mieke Schenk, maakten van het vèrspringen overigens het hoogtepunt van de dames nummers. Zaterdag met min der sterke wind dan Zondag in de rug haalde Willy Lust 5.91 meter. Loes van der Meyden 5.74 meter en Mieke Schenk 5.65 meter. Alle drie nieuwe persoon lijke records en alle drie spron gen van formaat. (Advertentie) (Van onze verslaggever) Glanzend en opgepoetst en vrij van alle stof en smetten blonken Zatermorgen ruim honderd van de beste automobielen, die er op dit ogenblik in ons land zijn te vinden op het parkeerterrein van de boulevard in Scheveningen, dat gelukkig gul door de zon werd beschenen. Dames en heren gewapend met grote lijsten waarop zij aanteke ningen maakten bewogen zich rond, langs en in de auto's om zich er van te gewissen of er hier geen sprake was van schijn, die bedriegelijk kan zijn. Zij maakten deel uit van de jury, die de taak had een oordeel te vellen over hetgeen hier getoond werd op het concours van koetswerken en kampeerwagens, dat jaarlijks door de K.N.A.C. wordt georga niseerd. De beoordeling op schijn en werkelijkheid vindt zijn oorzaak in het feit, dat het bij dit con cours niet in de eerste plaats gaat om het uiterlijk van de auto's. Meer nog wordt gelet op de con Wat betreft het comfort werd er onder meer gelet op de hoofd en beenruimte, het gemakkelijk bereik van de bedieningsappara- tuur en de bergruimte. Tenslotte werd er natuurlijk wat de op pervlakkige toeschouwer het al lereerst doet een oordeel ge vormd over de lijnen en kleuren combinaties, die de auto's ver toonden. De Grand Prix werd toegekend aan de Mercedes Benz 300 s uit 110 deelnemende automobielen, de carrosserie van deze auto was naar mening van de jury de beste der aanwezigen qua uiterlijk, kleur, lijn, comfort, afwerking en constructie, de Grand Prix win naar was in de klasse voor koets werken boven de f 25.000.- inge schreven. ASCARI WINT GROTE PRIJS VAN GROOT-RRÏTTANNIë De wereldkampioen Alberto structie, de afwerking en he< Ascari heeft de grote prijs van comfort, dat het voertuig de eige- het wereld/ampioenschap voor naar heeft te bieden. Zo werden Groot-Brittannië, meetellend voor bijvoorbeeld de constructie van de deuren, sloten en bij open wagens de constructie van de kap onder de loupe genomen. Arsenal 19 Augustus niet naar Rotterdam De wedstrijd tussen het Ne derlands Elftal en de Engelse eerste divisie club Arsenal, die op Woensdag 19 Augustus in het Feijenoordstadion te Rotterdam zou worden gehouden, gaat niet door. Op dezelfde datum begint in Engeland reeds de competitie en in verband hiermee heeft Ar senal de overeenkomst met de K.N.V.B. moeten annuleren. Getracht zal worden de ontmoe ting op een andere datum te hou den. Gelukkig waren de weerberichten vooor de coursentid- dag in Groningen tamelijk gunstig, zodat de publieke belangstelling vrij groot ivas. En al tvaren de eerste num mers zodanig dat er van spanning nauwelijks sprake was hoe verder het programma vorderde des te beter werd het. Met als slot van de middag de strijd om de Age Witte- veenprijs tussen de eerste klassers. Over Again behaalde hier een prachtige zege, door de leidende Nora Spencer, die 60 m. voor hem was vertrokken, na ruim 2000 meter te passeren. Er werd begonnen met de M. van der Drift-prijs, die door gro te aangifte in twee afdelingen werd verlopen. Rex van Eibers hof had in de eerste afdeling wei nig moeite om Quitewell S, die tweede lag, te weerstaan. De tweede afdeling bracht iets meer strijd. Rosita en Queen Brewer konden lange tijd het veld aan voeren. Rebecca, die een handicap van 40 m. had goed te maken, scheen in de aanvang weinig haast te hebben, doch na een ronde kreeg zij het des te meer. Gaandeweg liep zij op de 'beide leiders in om op het laatste rech te stuk hen te onttronen. Proxi mity bleek de snelste van de 14 deelnemers in de Tjebbe Witte- veen-prijs. Direct na de start ging hij naar voren, nam de kop en stond die niet meer af. Zoals gewoonlijk brachtefi de amateurs weer een prima strijd. Nemetor B (R. Bosma) die als de grote favoriet vertrok, kwam wegens fouten niet tot zijn recht en speelde geen rol. O Beatrix in handen van W. K. van der Wal. ging een baanronde lang aan het hoofd, doch moest toen Miss Zei- da (G. van der Wal) ondanks hef tige verdediging laten gaan. De tweejarigen' hebben een vertoning van hun kunnen gegeven. Sunny Boy liet momenten van uiterst snelle speed zien. Fouten waren echter oorzaak dat zij niet tot het einde aan de strijd mocht deel nemen. Sus van Vredenhof kon voor Speedy Lady en Striver Spencer de eindstreep het eerst bereiken. Otto H. speelde in de A. Mol-prijs met al zijn tegen standers. Steeds groter maakte deze ruin zijn voorsprong, om in gehouden voorbij de rechter te gaan, in een km-tijd van 1.28.5. Fraai was de strijd om de 1000 in de N. J. Koster-prijs. Elf paar den stelden zich onder de hoede Malm won de Ronde van Limburg Tijdens de bijna 200 km van de Ronde van Limburg waren er herhaaldelijk uitlooppogingen van kleine groepjes, doch toen het Beeker circuit in zicht kwam, was nog met geen mogelijkheid te voorspellen wie de winst in de wacht zou slepen. Het was de Amsterdammer Mahn die in de sprint beslag op de eerste plaats legde. De uitslag luidde: 1. Mahn (Amsterdam) 196 km in 5 uur 6 minuten en 24 secon den; 2. Smeets (Rothem) z.t.; 3 Van den Brekel (Echt): 4. Paymans (Tilburg) op 25 secon den; 5. Wolfs (Vlijmen); 6. P. de Jongh (Made); 7. Schollen (Tilburg): 8. Francken (België); 9. Schoenmakers (Blerick); 10. Cantineau (Breda). van de starter, en hiervan was het grootste deel kanspaarden. Men heeft elkaar in dit nummer het vuur wel zeer aan de sche nen gelegd. Vrij spoedig na de start lag het hele veld als een dichte kluwen bij elkaar. Gegn centimeter gaf men elkaar cadeau en ieder vocht voor zijn positie. Na een ronde gingen vijf paar den zij aan zij door de bocht, waarvan eerst Maaike van IJmui- den afviel, die bij deze kracht toer de buitenkant had en teveel had verspeeld. Pomona, O Lapize K, Olympia B en Nico Maire stre den om de leiderspositie. Nico Maire en O Lapize vielen door fouten terug, doch Nico the Saint en Ortholaan S namen deze plaat sen direct in. Na een uiterst fel gereden finish behaalde Pomona de eerste prijs. Was het vorig nummer prach tig, ook het slotnummer bekoor de alle aanwezigen. Gespannen leefde men mee of Nora Spencer aan haar voorgift van 60 m. ge noeg zou heb'ben om zich de klasse-paarden Over Again, Ju- noschka en Nellie Gregor van het lijf te houden. Het is haar gelukt met een tweetal. Junoschka en Nellie Gregor, doch Over Again moest zij laten passeren. De uitslagen. Jo D. M. Schuyl-prijs: Eerste afd. 1. Rex van Eiberhof (J. L. Bolt) 3.33.4 1.37; 2. Quitewell S; 3. Ramona S. Tot. w. 12.90; pl. 1.80 1.30. 1.40; gek. 19.90; cov. 2.90. Jo. D. M. Schuyl-prijs: Tweede afd. 1. Rebecca (N. J. Bloemsaat) 3.36.8 1.36.8; 2. Queen Brewer; 3. Rosita. Tot. w. 2.10; pl. 1.50, 2.90; gek. 10.80; cov. 5.60. Tjebbe Witteveen-prijs: 1. Pro ximity (B. U. de Jong) 3.23.8 1.31; 2. Qui Suit; 3. Querie. Tot. w. 4; pl. 2.20, 6.80, 7; gek. 5.80; cov. 20.20. Dirk Pronk-prijs: 1. Miss Zelda (G. v.d. Wal) 3.27.5 1.29.5; 2. O Mc. Gregor; 3. O Beatrix. Tot. w. 2.60; pl. 1.50, 3.90; gek. 10.80; cov. 5. B. J. Alkemade-prijs: 1. Sus v. Vredenhof (N. Oosting) 2.03.2 1.42.7; 2. Speedy Lady; 3. Striver Spencer. Tot. w. 6.80; pl. 2.70, 4.20 2.10; gek. 15.30; cov. 8.40. A. Mol-prijs: 1. Otto H (B. U. de Jong) 3.22.8 1.28.2; 2. Pheno menal; 3. Nellie Major. Tot. w. 5.30; pl. 1.60, 1.40, 2.20; gek. 7.10, cov. 5. N. J. Koster-prijs: 1. Pomona (M. Vergay) 3.25.7 1.29.5; 2. Nico the Saint; 3. Ortolaan S; 4. Olym pia B. Tot. w. 9.60; pl. 4, 1.90, 1:50; gek. 21.70; cov. 3.50. Age Witteveen-pr: 1. Over Again (M. Rozema) 3.22.2 1.24.9; 2. Nora Spencer; 3. Or de Casindra. Tot. w. 5.20; pl. 1.80, 1.60; gek. 6.30: cov. 4.80. Totale omzet: f 52.880. Theo Saat gaat weer trainen Theo Saat, de Nederlandse sprintkampioen van het vorig jaar, die dit seizoen nog niet aan wedstrijden heeft kunnen deelnemen, daar hij lange tijd met ischias te kampen heeft ge had, is thans zover hersteld dat hij binnenkort de training zal kunnen hervatten. Van zijn arts heeft de V. en L.'er toestem ming gekregen zich af en toe wat los te lopen en over enkele weken zal hij weer in training gaan. Saat hoopt dit jaar nog verschillende malen te kunnen starten. f - •',v - - 'V 7 e f. t- - 7.7 -.•„••• i l '.f* Op 25 Mei van dit jaar kapseisde bij de Noorse kust de Ne derlandse kustvaarder „Toos". Vijf van de negen opvarenden vonden bij dit ongeval de doodZaterdagmiddag arriveerde het gehavende scheepje, getrokken door de sleepboot „Ebro" weer in ons land, waar het weer voor de vaart gereed zal worden gemaakt. De „Toos weer in Rotterdam. au.oeoureui'5, o.j zijn naam ge bracht. In 2 uur 50 min. over de 423,25 kilometer (90 ronden) ging hij als eerste over de eindstreep. Zijn gemiddelde snelheid bedroeg 149,62 kilometer per uur. De Ita,- liaan heeft hiermede in vier van de vijf tot nu toe gehouden races om het wereldkampioenschap de zege behaald. Achter Ascari, die van de start af de leiding had, eindigde Juan Manel Fangio (Arg.) met Maserati op de twee de plaats in 2 uur 51 min. Derde werd Giuseppe Farina (It.) met Ferrari. De stand in de competitie om het wereldkampioenschap auto coureurs luidt, voor wat de eerste vijf betreft, thans: 1. Ascari (It.) 36 1/2 pnt.; 2. Hawthorn (G.B.) 18 pnt.; 3. Gonzales (Arg.) 16 1/2; 4. Villoresi (It.,) 14 ptin; 5. Farina (It.) 12 pnt. Internationale motorcross Onder grote belangstelling werd te Lichtenvoorde een internatio nale motor-cross gehouden, wel ke werd gewonnen door Rietman. Het parcours, dat een lengte had van 2,3 km. en 10 maal moest worden afgelegd, was aanmerke lijk zwaarder dan het vorig jaar. Men had de heuvels verhoogd en de kuilen uitgediept. De uitslag luidt: Internationale wedstrijd boven 125 cc.: 1. Rietman (Ned.) met B.S.A. 30 min. 46.6 sec.; 2 Bau- doin (Ned.) met Matchless 31.46.1; 3. Verhagen (Belg.) met Norton 31.54.6; 4. Koning (Ned.) met Matchless 31.55.3; 5. Rombauts (Belg.) met Sarolea 32.14.1- 6. Anderson (Zweden) met Match less 32.37.6; 7. Wïtberg (Ned.) met B.S.A. 33.19.6. Een nationale wedstrijd over 8 ronden eveneens van 2,3 km. voor senioren 125 cc. werd ge wonnen door de Amsterdammer Fr. Selling met Eysink in 27 min. 38.2 sec. De uitslag luidt verder: 2. Meyenen (Utrecht) met Eysink 27.45.3; 3. Kooy (Baarn) met Vil- liers 28.48.8; 4, van der Ploeg (Assen) met P. Speciaal 28.25.7; 5. Westerveld (Apeldoorn) met Eysink 29.39.1; 6. Speijbroek (De Bilt) met D.M.F.- 7. Lengers (Baarn) met D.K.W. 30.03.4; 8. Ferwerda (Assen) met C.Z. 30. 05.2. In overleg met de F.I.F.A. heeft het bestuur van de K.N.V.B. be sloten de oefenwedstrijd van het F.I.F.A.-elftal tegen een nog na der aan te wijzen sparringpari - ner in het Olympisch Stadion tc Amsterdam te laten spelen. Binnenkort zal in een te Parijs te houden bijeenkomst een be slissing worden- genomen wie als tegenpartij voor de F.I.F.A.-ploeg zal fungeren. Waarschijnlijk zal dit de kampioen van een der sterke proflanden zijn. Zoals bekend wordt deze ont moeting, die op 30 September plaats vindt, gehouden ter voor bereiding van het F.I.F.A.-elf tal voor de wedstrijd tegen En geland ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van Football Association op Woensdag 21 Oc tober in het Wembleystadion te Londen. Daviscup- finale BELGIë LEIDT IN DENEMARKEN Zaterdag is de finale in de Europese zone van het Daviscup- tournooi begonnen te Kopenhagen tussen Denemarken en België. Na de tweede dag leiden de Belgen met 21. Kurt Nielsen begon Zaterdag goed voor de De nen door Brichant na een afmat tende strijd tenslotte in vijf sets op de knieën te krijgen. 61, 7—5. 3—6, 3—6 en 6—3. Maar W-asher nam geducht re vanche. Torben Ulrich kreeg niet veel kans tegen het brilliante spel van de Belg, die hen slechts één set toestond. 4—6, 64, 75 en 6—1. Heel sleoht begonnen de Belgen Zondagmiddag in het dubbelspel Zij verloren de beide eerste sets met rake cijfers 46 en 36 en konden in de derde set maar niet door de service van de Dener heenbreken. Toen hen dit einde lijk in de vijftiende game van de set gelukte, werd het spoedig 97. De tegenstand van de De nen bleek gebroken. Twee steed beter spelende Zuiderburer scoorden snel de beslissende pun ten bijeen 61, 64.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3