RANG Komt spoedig een zwembad in de Z.O.-Beemster? R.K .A ziet terug op 'tl jaar vol activiteit Politierechter berecht grote en kleine zaken VM (k §1 ma „Beemster Gemeenschap organiseert kermisviering AGENDA Gaaf concert 5^(3 Voetbalmatch bij gelegenheid van patroonsfeest Patrina 2 Middenstandsdiploma Stichting Katholiek Bejaarden Centrum Postduivenvlucht Verlichtingsavond WATERLEIDING VOOR KANAALDIJK De kermis *t)e Lichamelijke Opvoeding M.O. JONGENSSTAD MORGEN START „AVIDA" DANSVERBOD OP ZATERDAGAVOND Gemeentebesturen zijn het eens Scliouw Castricumer polder Markt en Beurs Slachtveemarkt Alkmaar In het Kajottershuis hield gis- i spraak, waarin hij tot zijn genoe- leravond R.K.A.F.C. haar jaar- gen een gunstige wending in vergadering onder voorzitter- R.K.A.F.C. constateerde. Hij schap van de heer B. v. d. Berg, die in zijn openingswoord allen dank bracht, die in het afgelopen seizoen in het belang van de ver eniging hun beste krachten had den gegeven. In het bijzonder dankte hij de jeugdleiders en niet in het minst de Eerw. Broeders, die door hun werk het bestuur belangrijk had den ontlast. Hij stelde voorts de junioren ten voorbeeld aan de senioren en drong er bij allen op en onderschreef de dank van de aan, waar mogelijk de belangen voorzitter aan de E.C. en de ove- van A.F.C. te behartigen. i rige commissies. Hij zag gaarne, In het bijzonder riöhtte hij zich I dat het' 20-jarig bestaan werd tot de spelende leden, hen op- voorafgegaan door een triduum wekkend A.F.C. trouw te blijven voor senioren en jeugdafdelingen en trouw de wedstrijden en de en vroeg de leden in het alge- bradht daarvoor dank aan be stuur en leden, die zijn advies, het vorig jaar gegeven, hadden opgevolgd. Hij ondersteunde de suggestie van de heer Borst, om aan de overgang van de junioren naar de senioren meer aandacht te be steden; er moest meer contact komen tussen de spelers en de leiders der elftallen. Hij vroeg de leden minder critiek op en meer vertrouwen in de E.C. te hebben training te bezoeken; hij vroeg hen ook vertrouwen te hebben in de beslissingen van de E.C. en de onderlinge vriendschaps band in de elftallen te verster ken. Hij wenste A.F.C. tenslotte voor het volgend seizoen succes toe. Nadat de secretaris een applaus in ontvangst had genomen voor zijn uitgebreide notulen van de vorige jaarvergadering, kwamen de diverse jaarverslagen aan de orde. De heer S. Spruit consta teerde in zijn jaarverslag een kleine teruggang van de senio renreden, deels veroorzaakt door de militaire dienst. Hij herinner de aan de steun van de geestelijk adviseur en bracht dank aan de terreincommissie, de heer van Saase Sr. Hij deelde mede, dat de kleedkamers door de K.N.V.B. zijn afgekeurd en dat het bestuur voor de opgaaf staat Vfor Sep tember nieuwe te bouwen; hij deed in dit verband een beroep op de leden-vaklieden. Hij ging voorts de prestaties van de verschillende elftallen na en bracht dank aan de E.C. Dat A.F.C. geen kampioen werd, lag niet aan de trainer; met hem deed het bestuur een goede keus en sipr. hoopte, dat de heer Ever- steyn er het volgend seizoen in mocht slagen A.F.C. een klas ho gerop te brengen. Hij bracht danlk aan de redao- tie en administratie van de A.F. C.-er en deelde mede, dat het bestuur de heer Dijkers bereid gevonden had de taak van de heer Otten als redacteur van het orgaan over te nemen. Aan laatst genoemde werd dank gebracht voor de wijze, waarop hij in de A.F.C.-er en het N.H.D. de be langen van A.F.C. had behartigd. De secretaris herinnerde voorts aan de fancy fair en wees erop, dat A.F.G. volgend seizoen haar 20-jarig bestaan zal vieren. De heer Borst bracht verslag uit namens de Juniorencommissie en deelde mede, dat het seizoen begon met 35 junioren en het volgend seizoen met 49 junioren zal beginnen. Hij sprak de wens uit, dat uit de junioren, die over gaan naar de senioren een spe ciaal jeugd-elftal zal worden ge vormd met een vaste leider. De heer W. Brugman bracht het financieel verslag uit, dat een gunstig beeld gaf van de finan ciële toestand. Er bleek een saldo van f 829,33 te zijn bij een uit gaaf van f 9.736,14. Er was vorig jaar op de begroting een tekort van f 200,geraamd. De begro ting 1953/'54 had een eindbedrag van f 8.400 met een geraamd te kort van f 200,De penning meester bracht dank aan zijn me dewerker, de heer N. Schimmel en zijn staf, zonder wiens hulp hij zijn taak niet had kunnen volbrengen. De Eerw. Br. Amandus bracht een hooggestemd verslag uit van de Adspirantencommissie, die op een prettig en succesvol seizoen kon terugzien. De clubavonden van de Adspiranten werden door gemiddeld 50 leden bezocht. Eind Juli gaan er weer vier elftallen naar Vugiht voor een kampweek. Het volgend seizoen hoopt men te beginnen met 2 junioren en 6 adspiranten-elftallen (buiten de vier andere junioren-elftallen). De heer J. van Saase bracht verslag uit omtrent de materiaal positie, die gunstig genoemd kon worden De heer Spruyt bracht verslag uit namens de Jeugd- en Propa- gandacommissie, die op een ge slaagde speldjescollecte, een ver loting en een fancy fair kon te rugzien. Dank werd gebracht aan dip leden, die aan een en ander hun medewerking hadden ver leend, alsook aan de niet-leden, speciaal de leden van A.O.G. De voorzitter bracht de rappor teurs dank voor hun verslagen. De Geestelijk Adviseur, Rector v. d. Zalm hield hierna een toe- meen meer te getuigen van een 'katholieke mentaliteit, door zich overal behoorlijk te gedragen. Hij constateerde voorts, dat ook in hogere kringen meer de ge dachte gaat leven, dat de sport- beweging ook een jeugdbeweging is en hij had daarvan de beste verwachtingen. Tenslotte deed ook de adviseur een beroep op de leden, eraan mede te werken, dat A.F.C. een klas hogerop komt. De vergadering ging er mee ac- coord, dat, in geval de voorzitter wegens vertrek z'n functie moest neerleggen, de vice-voorzitter, de heer J- Peeraer zijn functie over zou nemen. De heren B. v. d. Berg, C. Laas en J. van Saase Sr werden als bestuurslid herkozen. In de elf talcommissie werden gekozen de DINSDAG 21 JULI HARMONIE: Een koningin wordt gekroond. CINEMA AMERICAIN: Pyg malion. REX: Les belles de nuit. VICTORIA: Saison in Salz burg. Apotheken: Nachtdienst: Hartong van Ark, Langestraat 1. Bergen: OPENLUCHT-THEATER: 8 uur: Show-avond. WOENSDAG 22 JULI Bergen: Verlichtingsavond. Waterstanden: Woensdag: hoog water 3.00 en 15.20 uur; laag water 9.05 en 21.55 uur. heren Th. v. d. Aakster, P. Hoe ben, H. Kuiper en S. de Groot. In de kascommissie werden de heren J. van Os, J. de Lange en H. Steenaard gekozen. Aan de heer N. Heynis werd dank ge bracht bij zijn aftreden als. lid dezer commissie. Bij de rondvraag kwamen en kele huishoudelijke punten ter sprake en werd aangedrongen op het in leven roepen van een sup portersvereniging, waarvoor men nu de tijd gekomen achtte. Ook het samenstellen van een feest commissie voor de viering van 't 20-jarig bestaan zal het bestuur onder ogen zien. Tenslotte sloot de voorzitter de goed-bezochte jaarvergadering met een opwek king om het komende seizoen vol vertrouwen tegemoet te zien. Op het te Alkmaar gehouden examen slaagden voor het mid denstandsdiploma P. S. Dekker, C. Bijvoet, J. A. M. Bruijn, N. B. J. Bruin, J. Braaf, J. P. Bos, J. Bos, C. A. Borst, P. G. de Boer, M. de Boer. K. Besijn, J. P. J. Beste man, P. P. Beentjes, M. M. Bak- kum, H. Bakker en A. G. Abbo. allen uit Alkmaar J. T. Busker, M. ter Berg, A. H. Burgering en J. Arkenbout, allen te Ber gen (N.H.); J. v. d. Ben, W. I. Beliën en J. P. van Baar, allen te Beverwijk; A. van Bruggen te Den Burg (Texel); A. J. Burg- meijer, M. Bult en C. Bruins- ma, allen te Castricum; A. Bos man te Egmond aan Zee: A. J. C. Besteman te Groet (Schoorl); J.J. Berkhout te Heerhugowaard; S. J. Admiraal te Heiloo; R. T. Boom te Den Helder; C. L. Conijn te Oterleek; M. Aalbregt- se1 te Oude-Niedorp; C. E. Bak ker te Oudeschild (Texel); D. Bruntink te De Rijp; J. C. Bruin te Noord-Scharwoude; J. Bruin te Zuid-Scharwoude (Langedijk), C. J. P. Burgering te Schoorl; C. Buter en M. Borst, beiden te Tuitjenhorn; S. T. Appelman en C. W. Admiraal, beiden te Uit geest en J. C. Bais te Wieringen. Afgewezen werden 22 candi date!). ALKMAAR De Haarlemmer H. H. opende de rij van twintig verdachten, welke voor de politie rechter waren gedagvaard- Hij was gaan vissen in de Egale- mentssloot bij Oudesluis; hij had echter geen hengelvergunning en werd deswege door een politie man gesnapt. Op weg naar huis passeerde hij een palingfuik en hij bezweek voor de bekoring om toch met wat paling thuis te ko men. Toen hij de fuik 15 palinkjes lichter had gemaakt, snapte de politieman hem voor de tweede keer; hij kwam er met f15 of 5 dagen van af. De circa 50-jarige vrijgezel N. B. uit Purmerend, die wegens dronkenschap was gearresteerd en in de cel zijn roes mocht uit slapen, beloonde de gastvrijheid van de politie op minder erkente lijke wijze, door de politieman, die hem goedemorgen kwam zeg gen, voor vuile schurk uit te ma ken. Hij toonde zich voor de po litierechter zeer berouwvol, doch de penitentie bedroeg niettemin f 20 of 20 dagen. M. O. uit Oudkarspel stond te recht wegens diefstal, subsidiair verduistering. Bij het opsporen van oud-roest had hij zijn handen uitgestoken naar een ploeg en een wiedmachine van J. Spruijt. Hij vertelde, dat hij de stukken ijzer uit de Diepsmeer had opgevist, doch dit verhaaltje vond maar weinig geloof. Zijn verdediger Mr. N. Vestering trok de identiteit in twijfel van het oud ijzer, dat bij een opkoper in Alkmaar werd ge vonden en de vermiste landbouw werktuigen. De eis van 2 maan den werd door de politierechter Mr. N. J. Alblas tot 1 maand ge vangenisstraf gereduceerd. Mishandeling. M. M. 'n jonge boer, die zich kwaad had gemaakt op 'n jongen, die op zijn land had gelopen, om te gaan vissen, had zijn handen niet thuis kunnen houden en werd wegens mishandeling tot f 30 of 15 dagen veroordeeld. De jeugdige Alkmaarder P. S. had zich op 22 Mei bemoeid met zaken, die hem niet aangingen. Toen de politie een aantal jonge lui aanmaande om door te lopen en deze daar niet veel zin in had den, deed de politieman een greep naar zijn gummistok, hetgeen voor S. aanleiding was, om de po litieman te bespringen en een op stopper te geven. De eis was niet mis: n.l. 3 maanden, doch de po litierechter vond het feit met f 50 boete voldoende gestraft. J. H. uit Langedijk had na een woordenwisseling zijn dorpsgenoot Kloosterboer met een emmer be werkt; hij had er bar spijt van en had het al lang weer goed ge maakt, hetgeen niet verhinderde, dat hij tot f 20 boete werd ver oordeeld. Wie een borrel teveel heeft ge dronken, moet niet op een fiets klimmen en nog minder op een bromfiets. De kellner W. V. had 't eerste gedaan en kreeg f 50 boete; de eis was f 100, bovendien kreeg hij, omdat het de tweede keer was, een voorw. straf van 1 mnd. met een proeftijd van 2 jaar. C. D. in Oudorp was in Purmerend op een bromfiets gekropen, toen hij teveel alcoholica genoten had; hij werd tot 1 maand gevange nisstraf veroordeeld; de eis was 6 weken. Wegens een valse aanklacht werd H. B. uit Heiloo tot f 100 boete veroordeeld. Hij had in een anoniem schrijven aan de politie zijn buurman ervan beschuldigd, een dame, die in diens huis ver pleegd werd, van haar vrijheid te hebben beroofd. Vooral dat anonieme schrijven rekende de officier, Mr. Meischke de man zwaar aan; hij vergeleek de ver dachte in dit opzicht met een rep tiel en eiste voorts 6 weken ge vangenisstraf. De verdediger, Mr. D. Sluis concludeerde tot vrij spraak, subsidiair een lichte boe te; naar zijn mening was 't feit niet bewezen; althans was geen opzet in het spel. Met de boete van f 100 is de anonieme brief schrijver gestraft. Handtastelijk. H. S. uit Alkmaar, die op een concoursdag te Heerhugowaard als controleur van een dansgele genheid fungeerde, zag zich op een gegeven moment geplaatst te genover een groep van ca. 20 danslustigen, die zonder entree te betalen de controle wilden pas seren. In de botsing schoot zijn hand uit, met het gevolg, dat hij nu wegens mishandeling nog een boete van f 15 moest betalen. En de mannen, die aanleiding tot dit feit waren, kregen hun getuigen- geld. J. M. uit Purmerend. die een dame kwalijk bejegend had, stond wegens belediging terecht; hij werd tot f 10 veroordeeld. Wegens mishandeling werd J. G. te Lutje- kolhorn tot f 15 veroordeeld. P.S. die niet gestopt had op een teken van de politie, werd tot f 50 of 25 dagen veroordeeld, de eis was f 75. Tenslotte stond een Alkmaarse dame terecht, die onlangs in een winkel op 'n vraag van de winke lier, of zij haar portemonnaie op de toonbank had laten liggen, be vestigend had geantwoord, terwijl het helemaal haar portemonnaie niet was. Toen zij enige weken daarna door de stad wandelde, werd zij herkend aan het hondje, dat zij ook bij zich had, toen zij in de winkel was. Zij werd tot f 40 of 20 dagen veroordeeld. CASTRICUM Het ligt in de bedoeling van enkele parochia nen van Castricum en Bakkum een z.g. „Bejaarden Centrum" te stichten, een streven dat door een ieder, doch in het bijzonder door do bejaarden zal worden toege juicht. Na vele besprekingen is men er in geslaagd een comité uit ver schillende lagen van de bevolking samen te stellen, dat zich met de voorbereidende werkzaamheden zal belasten. Het bestuur is als volgt samen gesteld: Th. de Lange, voorz., mevr. Verhoef-Defourny, secr., J. P. Bos, penningm., voorts nog en kele bestuursleden uit organisa ties DE RIJP. Bij de door de postduivenvereniging „De Reis duif" gehouden vlucht vanaf Vil voorde voor jonge duiven werden de volgende resultaten bereikt: J. Sassen 1, J. Knegt 2, 17, J. Schipper 3, Gebrs Boots 4, 5, 9, 10, 13. 14; C. Hottentot 6. 8, 15, 16; P. Riteco 7; W. Alblas 11; J. Klinkhamer 12. De overduif was van de heer J. Sassen. BERGEN. Alle voorbereidin gen worden thans weer getroffen om de verlichtingsavond in Ber gen te doen slagen. Woensdag avond hoopt men het dorp in een sprookjessfeer te herschapen. BERGEN. De 14 bewoners van de Kanaaldijk vanaf de Vlot brug tot aan de Teuglaan aan de grens van Schoorl, die van zuiver drinkwater verstoken zijn en ge bruik moeten maken van slecht bronwater, regenwater of hun drinkwater 3 kilometer ver moe ten halen, hebben nu goede hoop gekregen, dat de drinkwaterlei ding zal worden aangelegd. Na ettelijke besprekingen met het gemeentebestuur en het pro vinciaal waterleidingbedrijf te Bloemendaal is de situatie thans als volgt: De totale kosten van aanleg worden geraamd op f 38.000.waarvan de provincie 50 pet. bijdraagt in de kosten terwijl de gemeente zich garant stelt voor de andere 50 pet. De gemeente op zijn beurt verhaalt 25 pet. der kosten op de aangeslo tenen. De extra kosten die voor de aangeslotenen f 38.boven het normale gebruik zouden gaan be dragen, vond men echter te hoog, waarna de P.W.N. nogmaals een nauwkeurige berekening heeft ge maakt. Het resultaat is dat de extra-kosten thans geschat zijn op f 31.per jaar en de bewoners een voorlopig contract van 10 jaar hebben ondertekend. De P.W.N. zal dit rapport thans voorleggen aan het gemeentebestuur van Ber gen, waarbij dan nog beslist moet worden over de 3 overige bewo ners die op aansluiting geen prijs stellen. Vooral de boeren hopen dat het besluit nog voor de herfst zal vallen en men nog voor de winter over waterleiding zal kun nen beschikken. KOEDIJK Zuid De kermis is Zondag goed begonnen. Dank zij het gunstige weer was het- bezoek uitstekend. Er heerste een opgewekte prettige stem ming en ondanks de talrijke vermakelijkheden werden toch behoorlijke zaken gemaakt. De beide café's hadden Zondag avond evenmin over bezoek te klagen. BERGEN Voor het examen Lichamelijke Opvoeding M.O. slaagde in Den Haag onze plaatsgenote mej. A. M. Leeuwer BERGEN In de Ruïnekerk te Bergen werd gisteravond een concert gegeven door het Ned. Herv. Kerkkoor o.l.v. Nico Akker man. Medewerking werd ver leend door Elizabeth Weyand so praan, Leo van Sambeek viool, en Marjan Doorn orgel. Na een openingswoord door ds. A. B. Bekius speelde Marjan Doorn Praeludium en Fuga in C gr. terts van J. S. Bach. Tech nisch was het zeer gaaf. Artistiek ware het in een rustiger tempo sprekender geweest. Veel bewondering moeten wij ook hebben voor de stijlvolle en accurate begeleiding waarmede zij sopraan en violist vergezelde. Haar registraties waren kleurig en volkomen in de sfeer van de te begeleiden stukken. Dit viel in het bijzonder op bij „As when the dove laments her love" van Handel en bij „La Pro cession" van C. Franck. Wat de sopraan (o.i, meer een mezzo-sopraan) hierin presteerde was uitmuntend. Niet alleen dat zij in haar boeiende voordracht 'n pure mu zikaliteit naar voren bracht doch ook technisch was er weinig op aan te merken. Even storend werkte soms het verschil in timbre tussen hoge en lage tonen. Het spel van de violist Leo v. Sambeek sprak het meest tot ons in „Pastorale" van Nieland. Dit werd muzikaal en technisch gaaf gespeeld. „Largo en Allegro" van Pe- pusch was qua stemming niet zo fortuinlijk. Het koor liet zich horen in en kele psalmen en werken van Bach, Lotti en Wierts. We hopen en geloven stellig dat dit koor onder de kundige en bezielende leiding van Nica Ak kerman spoedig tot grotere pres taties in staat zal zijn. Ds. Bekius was terecht dank baar voor deze uitvoering, die in dit sfeerrijke kerkje en vooral ook door het wondermooie orgel, zo bijzonder goed tot zijn recht, gekomen was. G.v.d.I.22 Juli, start wederom de avond vierdaagse voor tourrijwielen. De ze 5e Avida is dus een lustrum- tocht waaraan het organiserend comité een feestelijk tintje heeft gegeven. (Advertentie) Wie van drups of populair gezegd van „zuurtjes" houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer hij Rang Cristal fruits proeft Uw winkelier heeft ze in voorraad. Let op de naam RANG op het beschermend om hulsel van ieder „Rangecje" W eersverivachting medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: VRIJ WARM Droog weer met verander lijke bewolking. Matige, nu en dan krachtige wind tussen Zuid-West en Zuid. Vrij warm. ALKMAAR In ons artikel over de komende Jongensstad in de editie van Vrijdag j.l. hebben wij wel vermeld dat de inschrij ving hiervoor plaats zal vinden op Maandag 27 Juli aanstaande van 1012 en van 24, doch wij vergaten te zeggen, dat dit ge schieden moet bij de Accijnstoren aan de Bierkade. Lustrumtocht van Avondvierdaagse HEILOO Morgen, Woensdag CASTRICUM Daar de politie 's Zaterdagsavonds na sluiting van de dansgelegenheden meermalen moet ingrijpen en ook omdat bij de laatstgehouden gemeenteraads vergadering enkele raadsleden te kennen hebben gegeven dat aan het dansen paal en perk gesteld dient te worden, hebben de auto riteiten besloten alle dansvergun- ningen op Zaterdagavond in te trekken. BEEMSTER Het bestuur van de „Beemster Gemeenschan" heeft een programma ontworpen voor de komende kermisfeesten, die gehouden worden van 26 Juli tot 2 Augustus. De opzet is, om de kermisviering op een hoger plan te brengen, waarmede men zich sedert de bevrijding reeds bezig houdt in het kader van de culturele verzorging van het platteland en meer in het bij zonder van de eigen gemeente. Men heeft het aloude kermis vermaak in „nieuwe banen ge leid", aldus de mening van het bestuur van de gemeenschap. En 't moet gezegd worden, dat men daarin volkomen is geslaagd. Zondagmiddag 26 Juli staat in het teken van de sport. Er worden wedstrijden gehouden, o.m. 3000 m. hardlopen, 100 m. (heren) en 80 m. voor de dames. Verder staan op het programma wielrennen en touwtrekken voor ploegen van vijf personen. De Maandag daarop wordt een wedstrijd gespeeld tussen de voetbalverenigingen B.F.C. (Mid- den-Beemster) en W.B.S.V. (West-Beemster). Woensdag zijn er wedstrijden voor tractoren, waarna 's avonds om 7 uur een prijsuitreiking; de prijzen zul len bestaan uit practische ge reedschappen. Men kan zich opgeven bij de heren P. Koe man, Rijperweg en H. Droog, Jisperweg. Donderdag is de grote Provinciale Ruiterdag van de N. Hollandse Bond van Lan delijke rijverenigingen. De keu ringen worden 's morgens ge houden om 8 uur. Om 1.30 uur een concours-hippique. Voorts zijn er die dag premiekeuringen voor merriën en veulens op het Marktplein (8 uur). Vrijdagavond wordt in 't openluchttheater 'n opvoering gegeven door het Ne derlands Volkstoneel. Zaterdag 1 Augustus handicaprace over 300 m. voor alle niet geregi streerde paarden. Aangifte bij J. Beinder, Midden Beemster; sluiting inschrijving 25 Juli a.s. Op het sportterrein worden des middags om 2 uur behendig heidswedstrijden gehouden voor autobestuurders. Aangifte bij de heren P. Koeman en H. Droog. (Sluiting aangifte eveneens Za terdag 25 Juli). Dezelfde dag wordt de reunde gehouden. De dag wordt besloten met een groot vuurwerk, eveneens op het sportterrein 's avonds 9 u. 's Zondags is er een puzzlerit van de motorclub Schermerhorn 4 De start voor de eerste tocht zal plaatsvinden bij café Admi raal, waar burgemeester Kalff de opening verricht door het door knippen van een lint. Het vendel van St. Caecilia zal deze gebeur tenis met een vrolijke mars op luisteren. De finish van deze eer ste tocht is bij de Oude Herberg. 23 Juli wordt er gestart bij de Oude Straatweg, finish weer bij de Oude Herberg. Deze tweede tocht gaat langs de befaamde Schermer molens, waaraan een aardige attractie is verbonden. 24 Juli start bij- café Admiraal. Finish Stationsweg. 25 Juli start Oude Straatweg, finish bij de Oude Herberg. De deelnemers aan de tochten worden na afloop met muziek ontvangen en wel door de beide fanfarecorpsen. 22 en 24 Juli door „Eensgezindheid" en 23 en 25 Juli door „St. Caecilia". Op de sluitingsavond is er een gezellig samenzijn in de Rustende Jager, waaraan o.m. medewerken de „Dolonans". Men kan zich alsnog opgeven voor deelname bij 't secretariaat v. Doornstraat 13. CASTRICUM In de loop van deze week zullen de wateringen gelegen om de bos-, weide- en bouwlanden aan een onderzoek worden onderworpen. BEEMSTER, 20 Juli Schotse muizen 11,6015,20; drieling 7-11; slabonen met dr. 4845; z. dr. 50 58; stamsnijbonen 3074; tuin bonen 45; doperwten 40; BI. blauwschokkers 3464; komkom mers 824; tomaten A 7384; bloemkool 854; rode kool 815; spinazie 3149; postelein 2128; sla 512; andijvie 918; rabarber 410; rode bieten 49; bospeen 1224; waspeen 1723; uien 19 26; augurken klein-grof 3439; rode aalbessen 4294; zwarte bessen 5573; klapbessen 2551; perziken 821. GROOTEBROEK, 20 Juli 1953. „De Tuinbouw". 170.000 kg aardappelen: eersteling grof 12.40 13.00, groot 12.6013.80, klein 7.108.90, veevoer 4.004.40; rode eerst, grof 11.60—12.10, groot 14.50 15.20, doré groot 13.4014.10, saskia grof 12.4012.50, groot 12.5012.70; eigenh. grof 12.20, groot 13.5015.00, klein 8.50; bl. eigenh. grof 11.30; groot 14.10 14.70, klein 7.10; alpha groot 12.70; bintje grof 12.00, groot 12.80. WARMENHUIZEN, 21 Juli. 25.000 kg aardappelen: eerstelin gen 13.3014.20, grove 12.60 12.80, drielingen 10.30—10.50, voerkriel 3.303.40, doré 14.10 14.70, bl. eigenh. 13.0014.00, w. eigenh. 15.1015.20, 750 kg rode kool 5.00, 50 kg bieten A 6.30. AVENHORN, 20 Juli 1953. „Avenhorn en Omstreken". 70.000 aardappelen: grove schot 12.40—12.70; midd. 12.70—14.00; driel 8.30—9.20; kriel 6.30—7.50; rode schot grove 12.2013.20; midd. 14.8015.60; doré grof 12.30, midd. 15.30. ALKMAAR, 20 Juli Schot se Muizen 1015.50; slabonen, z. dr. 5168; stoksnijbonen 65 105; stamsnijbonen 2565; tuin bonen 516; peulen 85; dop erwten 3863; komkommers 8 17; tomaten A 5072; bloem kool 2065; rode kool 7.50 12.50; groene kool 14; spinazie 3652; postelein 2234; sla 2.50 15; andijvie 715.50; rabar ber 12; rode bieten 10.50; bos peen 823; uien 1428; soep 3—6; selie 7; rode aalbessen- 30 80; zwarte bessen 5575; pruimen 612; klapbessen 40 45; perziken 534; appels: Yello Tr. 46. HEILOO, 20 Juli Doperwten 0.31—0.58; peulen 0.72—0.90; sperciebonen 0.500.56; snijbo. nen 0.530.58; tuinbonen 0.11 0.15; kropsla 0.040.12; andij vie 0.110.15; rabarber 0.09— 0.16; bospeen 0.170.23; was peen 0.080.12; tomaten 0.35' 0.64; komkommers 0.110.22; postelein 0.240.28; bloemkool le s. 0.500.63; idem 2e s. 0.32 0.45; rode bessen 0.801.60; zwarte bessen 1.402; kruisbes sen 1.101.40. ALKMAAR. 20 Juli Aan gevoerd: 140 vette koeien 600- 1175; 50 nuchtere kalveren 38 79; 24 vette schapen 85115; 275 varkens 1.851.96. Z. O. BEEMSTER Het was in de laatste oorlogswinter toen het bestuur van de Purmerender Bad en Zweminrichting besloot om 't bestaande zwembad aan de Ka naaldijk voor de sloop te verko pen. Dat was wel nodig, want bal- dadigen waren reeds met de sloop daarvan begonnen en men kon verwachten dat op een bepaalde ochtend de gehele opstal zou zijn verdwenen, gevallen onder de handen van hen die door de nood gedwongen het hout zouden heb ben gebruikt voor brandstof. Maar daarmede was Purmerend ziin zwembad kwijt. Heel erg was dat niet. want het voldeed allerminst aan de gestelde eisen van hygiëne en redelijke inrichting als sport- gelegenheid. Reeds dadelijk toog het bestuur van deze inrichting aan het werk om een ander zwembad te krij gen. Aan het Kanaal was niet meer mogelijk, want daar werd geen toestemming voor verkregen. Men was het met elkander eens dat als er voor deze omgeving een zwembad moest komen dan moest het zijn in de Z. O. Beemster, vlak bij Purmerend. Dat stuitte op bezwaren van het gemeentebe stuur van Purmerend, dat liever een zwembad wilde in de gemeen te zelf. Daartoe werd later beslo ten. Men ontwierp een plan voor een zwembad in het Whereplant- soen, een plan dat voor Purme rend zo kostbaar werd dat Ged. Staten daar geen toestemming voor gaven. Toen is de gemeente Beemster met een plan voor de dag gekomen, een plan dat is uit gegroeid tot een onderling over leg tussen verschillende Water- landse gemeenten. Deze hebben een commissie gevormd onder voorzitterschap van Mr. C. Kooi man burgemeester van de gemeen ten Kwadijk, Middelie en Warder. Deze commissie heeft een uitvoe rig rapnort gevraagd van 'n door haar ingestelde commissie be staande uit de heren Ir. Heijda van de Planologische Dienst voor Noordholland, de heer J. Ebels te Leeuwarden inspecteur van de Volksgezondheid en Ir. H. Wesse- lo te Bussum, algemeen adviseur van de Kon. Ned. Zwembond en bekend deskundige op dit terrein. Deze heren zijn eenparig tot de conclusie gekomen dat als een ge zamenlijk zwembad moet worden gesticht, die moet plaats hebben in de Beemster. Daar zijn de bes te mogelijkheden voor wat de aanleg betreft en ook wat met 't oog op de kosten de beste kans biedt op de meest gunstige exploi tatie. Want de ervaring heeft wel geleerd dat de exploitatie van een dergelijke inrichting niet gemak kelijk en goedkoop is. Maar dat is voorlater zorg. Men zal als eerst de resp. gemeenteraden met het plan instemmen dan een vorm moeten kiezen waarin de nieuwe inrichting zal gaan wer ken. In principe is men het er over eens dat de verschillende ge meentebesturen daarin zitting zul len hebben. Wij geloven dat met deze gang van zaken de mogelijkheid van 't stichten van een bad en zwemin richting voor deze streek 'n eind op de goede weg is gekomen. Een behoorlijk zwembad voor één ge meente lijkt in exploitatiemoge lijkheid te zwaar. Ged. Staten hebben het tenminste voor Pur merend afgewezen. De Beemster biedt in dat opzicht de beste mo gelijkheid en die moet men nu maar te baat nemen. De oplossing kan dus spoedig komen. Met het oog op de noodzaak van het leren zwemmen door de jeugd, het nut van deze belangrijke tak van sport en niet het minst om een eind te maken aan de moreel on houdbare toestanden welke zich thans in deze omgeving openba ren, mag aan deze zaak geen uit stel worden gegeven. BEEMSTER Zondag 19 Juli vond ter gelegenheid van het Pa troonsfeest de jaarlijkse grote voetbalwedstrijd van WBSV plaats. Er waren twee elftallen van DREO uitgenodigd, n.l. de Ju nioren en het eerste elftal. De Ju- nioortjes van de Rijp wisten met een 42 zege van WBSV te win nen, doch het eerste elftal moest in de laatste 10 minuten de ne derlaag in ontvangst nemen. Voor de rust speelde W. met de wind in de rug, doch van veldmeerder- heid was geen sprake. Het was een wedstrijd met een wisselend karakter en beide elftallen waren aan elkaar gewaagd. Gevaarliike momenten deden zich practisch niet voor en de rust kwam dan ook met een blanco stand. Onder de rust werd door de voorzitter van WBSV de nieuwe clubvlag overgedragen aan de ver eniging, nadat de voorzitter met enige woorden zijn dank bracht aan degenen die deze vlag hadden gemaakt. Hij spoorde de jongelui aan lid te worden van WBSV. Na de zegening van de vlag gaf de kapelaan een uiteen zetting van de kleuren van de vlag. Het rood, het vuur waarmee moest worden gespeeld, het wit de sportiviteit, het groen de hoop op overwinning en het geel-wit de katholieke kleuren die aan sporen tot een behoorlijk gedrag en fair spel. Na de thee leek er wel een gro tere activiteit bij de spelers aan wezig te zijn, ondanks de tegen wind was W. vaak voor 't DREO- doel, doch ook de DREO-mannen probeerden het telkenmale om de hechte verdediging te doorbreken, doch aan beide kanten bleven doelpunten uit en men dacht reeds aan verlenging totdat 10 minuten voor het einde de Gebroeders Nol en Piet van Et(en in aardig sa menspel op het doel aantogen. Nadat Nol tevergeefs had inge schoten, beantwoordde Piet de terugketsende bal in een doelpunt 10. Hieruit verwachtte men meer strijd van DREO, doch dat bleef uit en na 5 minuten, even voor het einde was het Siem Bleker die voor de tweede maal het net wist te vinden en met een 2—0 over winning kwam het einde. In het clublokaal werd door de voorzitter van W. de beker aan de winnende club met enige har telijke woorden uitgereikt, waar na het dansorkest Dé Optimisten o.l.v. Aart Rep de muzikale zijde verzorgde om deze dag met een genoegelijke dansavond te beslui ten. ALKMAAR, 20 Juli Aange voerd: 1 paard; 140 koeien per stuk 6001100; le kwal. per kg. 2.50—2.60, 2e kwal. 2.40—2.50, overige soorten 2.202.40; 1 graskalf; 51 nuchtere kalveren per stuk 3879; 24 vette scha pen per stuk 85115; 273 var kens: per kg, vleesvarkens en zware varkens 1.921.96; lich te varkens 1.801.92; zeugen 1.66—1.76. De langzaam stijgende aanvoer van koeien der laatste weken heeft tot gevolg, dat de prijzen dalende zijn. Van slagerszijde was er veel animo terwijl toch, vermoedelijk als gevolg van de ruime aanvoer, de handel matig was. De kwaliteit der aangevoerde dieren was goed met vele zeer goede exemplaren, die dan ook een iets hogere prijs konden no teren dan de max. prijs hier boven aangegeven. De aangevoerde kalveren wer den tegen hoge prijzen verhan deld. de handel was trekkend. Het kwantum aangevoerde varkens was maar nauwelijks Voldoende om aan de vraag te kunnen voldoen. Dit had tot gevolg, dat de gemiddelde kilo- fram prijs 3 a 4 cent hoger lag an de vorige week. Het vlees varken was ook nu weer fa voriet, waardoor ook de lich tere dieren goede prijzen no teerden. t

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2