Eerste plechtige H. Mis van Pater J. van der Peet V ierdaagse-wandelaars in Alkmaar terug Purmerend? s raad werkt royaal mee aan stichting van R.K. Bejaardenhuis Cuypers' Minnestrelen: voortreffelijk concert Geslaagde vierdaagse van Avida Geen uitvallers In de St. Joseph-parochie Nieuwe successen van „Olympiërs" In de veilinghal te Warmenhuizen Onstandvastig weer Volgend jaar weer rijwieltourtochten Pagina 2 Maandag 27 Juli 1953 Zijn offer op Calvarië. De pries ters zijn het alter Ego, de ge volmachtigden van Jezus Chris tus en brengen aan God het of fer van eerherstel door zich zeif te offeren aan de Dienst van God en het heil der mensen. Als midr delaar tussen God en de mensen is de priester de uitdeler van Zijn genadegaven door middel der sacramenten. In ruil voor 't aardse vaderschap ontving de priester het geestelijk vader schap over allen, die aan zijn zorgen zijn toevertrouwd. Na de ouders, familieleden en parochianen te hebben gelukge wenst met deze nieuwe priester, wekte Pater Deden allen op te bidden en te blijven bidden voor goede priesters. Des middags werd in 't kloos ALKMAAR Onder grote belangstelling van de zijde der parochianen van St. Joseph droeg gisteren de W.E. Pater J. van der Peet S.C.J. in de kerk aan de Singel zijn eerste plechtige H. Mis op. Zaterdagavond ivas de neomist bij zijn aankomst in de parochie reeds feestelijk verwel kom d. Aan de Westerweg stond de R.K. harmonie St Caecilia,, opgesteld, waarvan de hr. v. d. Peet Sr. erelid is. Met muziek voorop trok men i woorden die Christus eens ridht- via de Egmonderstraat naar de te tot Zijn apostelen. Cabeljaustraat, waar een haag De gewijde redenaar schetste van bruidjes aan weerskanten de priester op de wereld als van de weg stond. De neomistbemiddelaar tussen God en i werden hier bloemen aangeboden de mensen. Door de zon- i ter der Eerw. Zusters aan de en St. Caecilia bracht hem en de is er een afgrond geschapen i OudegraOht een drukbezochte re- zijn familie een serenade, waar- tussen de Schepper en Zijn schep- ceptie gehouden en des avonds voor Pater van der Peet met en-[selen en het was Christus, Die j celebreerde Pater _van der Peet kele welgemeende woorden dank bracht. Namens het muziekcorps wenste de heer N. Kramer ue neomist en zijn familie van harte geluk. In de St. Josephkerk, waar het Hoogaltaar feestelijk versierd was, droeg Pater van der Peet om half tien zijn Eerste plechti ge H. Mis op; bij zijn intrede in de parochiekerk werd hij vooraf gegaan door de misdienaars, die de attributen van het H. Misof fer droegen en door bruidjes, die bloemen en palmtakken droegen. De parochianen zongen hem bij zijn binnenkomst een welkomst lied toe. De neomist werd bij het H. deze afgrond overbrugde door I een danklof in de St. Josephkerk. ALKMAAR. Zaterdagmiddag Offer geassisteerd door de Z.E. even 5 uur keerden de Alkmaarse heer G. L. Binkhorst O.P. pas- {james en heren wandelaars, die toor der parochie ^als presbyter j aan vierdaagse te Nijmegen hadden deelgenomen, weer in de kaasstad terug. Beladen met bloemen, geschon ken door de Nijmegenaren, trok ken de deelneemsters en deelne mers onder de vrolijke tonen der muziek van de Muziekver. „Excel sior" naar Café Tom. assistens, door de Z.È. Pater Dr. D. Deden S.C.P. als diaken en door onze oud,-stadgenoot, de Z.E. Pater A. Weisenlborn S.C.J. als subdiaken. Het zangkoor zon» onder lei ding van de heer C. Himmelreioh de feestelijke Mis van Refice en besloot de H. Dienst met een priestercantate van Jgn Mul, uit gevoerd door het mannen- en knapenkoor. Pater Deden hield de feestpre dikatie naar aanleiding van de tekst: Gij zijt het zout der aarde, gij zijt net licht der wereld, Prachtige prestaties van J. Borst, P. Tromp J. Bolten, en J. Kroon ALKMAAR. Na de succes volle wedstrijden tegen de Zweed se ploeg F.A.I.K., hebben, vooral de heren-athleten, hun goede vorm wederom bewezen, op de wedstrijden te Beverwijk. J. Kroon, nog steeds last heb bend van zijn blessure, wist in de ti.id van 54.2 sec. de 2e plaats op de 400 m. Heren te bereiken. Was dit resultaat met dé storm achtige wind reeds een verras sing, de tweede verrassing be zorgde J. Bolten ons, door als junior de derde plaats in dit num mer te bezetten in 55.1 sec., na dat hij de serie ook reeds op zijn naam gebracht had. De 800 m. Heren werd gewon nen door P. Tromp, na zeer félle strijd met N. Mak van DEM, die met ruim verschil, zijn meerdere moest erkennen aan deze Olym pus-athleet. De tijd van de win naar was 2.03.6 min. G. Fransen van Olympus liep hierin ook een zeer tactische race en werd 5e in 2.08 min. Een zeer zware opgave kreeg J. Borst op de 5000 m.. om Schrama (Estafet te) - Kappie Adrichem van DEM en meerdere A-klassers par'tij te geven. Deze race, een der mooiste nummers van deze dag, werd door deze Olympus-athleet zo ge raffineerd gelopen dat Schrama van Estafette, als favoriet gestart, 500 meter voor 't einde, geheel stuk gelopen moet afhaken, waarna Borst met nog een prachtige eind sprint, als eerste over de streep kwam, in de tijd van 16.29.2 min., waardoor hij tevens de promotie naar de A-klassers bereikte. Als laatste nummer kwam de Olympische" estafette op het pro gramma. De ploeg van Olympus wilde proberen het bestaande re cord te verbeteren. De lopers, P. Tromp, J. Kroon, F. Stam en J. Bolten zijn hier, ondanks de on gunstige weeromstandigheden ten volle in geslaagd en werden in de tijd van 3.52.1 min. eferste op dit nummer. Door deze orestatie is deze ploeg opgeklommen tot de beste vier van Nederland, wat ze ker een hartelijke felicitatie waard is. Enkele verdere uitslagen: Dames: 180 m. 3e N. van Velzen 14.5 sec.: 200 m. 3e T. Schuyt 2.9.5 sec.; Hoog-: 2e N. Broek 1.40 m.; Discus: 4e T. Mooy 24.90 meter; 5e T. Huting 24.43 m. (nieuw Ju nioren record); 4 x 100 m. 2e Olympus 55.1 sec. Geslaafd ALKMAAR Voor het door H.M.V.V. gehouden examen te Den Haag slaagden voor coupeuse Cost.uum- en Mantelvak 2e ge deelte: mej. M. Broersen te Ber gen, voor Lerares Lingerie en 'jongensgoed mej. G. Slot, Broek op Langendijk. Voor Coupeuse 2e gedeelte Textielwarenkennis Pro portieleer en Kostnriisberekening slaagden de dames G. Breed en A Louw te Alkmaar, T. Kroon te Schoorl en T. v. d. Heijden te Oudorp. Alle leerlingen van de Mode- Vakschool N. Nelis te Alkmaar. Rasa-suceessen ALKMAAR Op het Rijks- ambtenaren-sporttournooi hetwelk op Zaterdag 25 Juli j.l. te 's-Her- tïgenbosch werd gehouden, be haalde het Rasa-lid de heer P. Tromp, die tevens lid is van „Olympus" de le prijs op de 1500 meter in de tiid van 4 min. 14 sec., terwijl mej. R. v. d. Riet, A. Schaaps bij de lawntennis in het gemengd dubbelspel eveneens een le prijs wisten te behalen. Allerwege trok de fleurige stoet grote belangstelling. Daar aangekomen werden eerst verversingen aangeboden, waarna de heer Nap, namens de Alkmaar- se Wandelsportveren, de dames en heren toesprak. Hij wenste allen geluk met deze geslaagde Vier daagse, welke voor Alkmaar geen uitvallers telde. Voor degenen, die mochten me nen, dat vier dagen wandelen geen prestatie is, wees hij er op, welke goede en intensieve trai ning nodig is en welke opofferin gen moeten worden getroost om deze prestatie met succes te vol brengen. Dat deze Vierdaagse voor de Alkmaarse deelneemsters en deelnemers zo succesvol is verlo pen. komt door de goede voorbe reiding. Tenslotte bood hij allen een bouquet anjers in de Alk maarse kleuren aan. Daarna sprak nog de heer G. Dilling, die vertelde, dat er dit jaar veel uitvallers en veel blaren waren geweest. Het grote aantal uitvallers schreef hij hoofdzakelijk toe aan het feit, dat er te snel wordt gewandeld. De wandelsport kent geen wedstrijden en 't mooie in deze sport is juist, dat zij het wedstrijd-element mist. Ook de heer Dilling uitte zijn lof over het verloop van deze Vierdaagse, in het bijzonder voor de Alkmaarders. Klaver jaswedstrijd van 5 Augustus ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende. Nog een paar woorden aan vrienden en begunstigers. De toe zeggingen komen binnen. Willen we straks een behoorlijk bedrag aan Dr Degenaar af kunnen dra gen, dan moet: 1. de deelname algemeen zijn; 2. de te maken onkosten aan deze wedstrijd verbonden, moe ten tot nul gereduceerd worden door de begunstigers, door het gul geven van Ereprijzen in geld of natura. de secretaris der K.J.C. „De Troefjagers" G. LANDZAAT, Kenn. Straatw. 86 MULO-eandidaten alle geslaagd ALKMAAR. Bij de dezer da gen gehouden mulo-examens zijn alle candidaten van de R.K. Meis jesmulo in de Emmastraat voor het diploma geslaagd. Ongetwij feld een schitterend resultaat; hieronder volgen de namen van de geslaagden. Truus Admiraal: Tiny Bakker; Nelly Bel; Tiny Bijl; Wina Boots; Nel Broersen; Tiny Abbo; Nel Bel; Liliane Bakker; Annie Beemster; Annie v. d. Berg; Willy Dekker; Gré Dorrestein: Hilda Eenhoorn; Annie Groot; Nel van Veen; Maria Nuyens; Joke v. d. Idsert; Ria Kaandorp: Cor v. d. Drift: Trudi Jonkers: Gien Keusé; Ria Groot; Truus Kenter; Evalie Verhagen; Ria van Os: Trudi Mok; Bora Koenis; Gré Leek; Truus Nannes, Tiny de Nijs, Her- ma Schouten; Nel Pijnenburg; Toos Putman: Jeane v. Straaten; Ank Smiers; Lina de Groot; Gré Schouten: Ria Rood; Lies Stoop; Gitta Twint: Toos de Wijs; Willy Wortel; Ria Zijl en Betsie Zonne veld. Laatste kans voor D.A.W. ALKMAAR. Dinsdagavond komt D.W.T. uit Haarlem bij D.A.W. op bezoek en voor beide ploegen is de situatie aldus, dat zij alles moeten winnen om nog gelijk te komen met het leidende D.W.R. Degene die in het Zomer- bad verliest, is derhalve uitge schakeld. D.A.W. komt uit in een o.i. zeer sterke formatie met Van Straaten in doel, Ekkel, v. d. Pol en Nierop-Groot achter, ter wijl de voorhoede bestaat uit Slikker, v. d. Horst en Blank- voort. D.A.W. 2, dat ongeslagen bovenaan staat, j.l. Dinsdag werd V.Z.V. 2 met 60 versla gen zal in een voorwedstrijd uitkomen tegen het sterke Nep- tunus 2 uit Zaandam. Was de jongste deelnemer van de Alkmaarse groep Jur. Moraal, 14 jaar, de oudste was de heer J. Strous, die met zijn 75 jaar de Vierdaagse voor de achtste maal meeliep. De heer Strous vond zo'n Vierdaagse heus niet zo moeilijk, maar een degelijke voorbereiding is noodzakelijk. Hij deed een krachtig beroep, vooral op de jon geren, voor de mooie wandelsport. Van de Alkmaarse Wandelsport verenigingen liepen 4 dames en 15 heren mee, terwijl ook enkele niet aangesloten dames en heren medeliepen. De volgende dames en heren, aangesloten bij de Alkmaarse ver enigingen, hebben deelgenomen: Mevr. Dilling (8). mevr. Bos (5), mevr. v. Geelen (4), mevr. Koe- semans (1); de heren G. Dilling (9); J. Fernee (9); W. Bakker (8); P. Bloothoofd (8); J. Strous (8); M. Weil (7); H. Slot (7); K. Koop man (5); D. Koopman (5); P. de Boer (4); M. Breed (3); G. Veld- stra (3); J. Brouwer (2); P. Boer man (l); J. Moraal (l). De tussen haakjes geplaatste cijfers geven aan hoeveel maal aan de Vierdaagse werd deelge nomen. Jubileumwedstrijd „Alkmaar" ALKMAAR. Ter gelegen heid van het twintig-jarig be staan van de voetbalvereniging „Alkmaar" werd Zaterdagavond op het terrein van de jubilerende vereniging een wedstrijd ge speeld tussen de tweede klasser Z.V.V. en de derde klasser Alk maarse Boys. De Alkmaarse Boys hadden voor deze ontmoeting een vijf tal jeugdige spelers opgesteld, die het moet gezegd in deze ontmoeting goed voldeden. Er werd aardig gecombineerd en flink geschoten. Voor de rust werden drie doelpunten ge scoord, waarvan Z.V.V. één en Alkmaarse Boys twee. Na de rust maakten de Boys nog drie doel punten, waartegenover de Zaan dammers niets konden stellen, zodat de Boys deze ontmoeting met 51 wonnen. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Catha- rina, dv H. Hemels en A. Hof man; Jdhanna M. L., dv H. Stumpel en C. Hylkema; Janny, dv P. Pauw en M. den Hartigh; Cornells A., zv C. Roodt en W. E. Groenestein; Anna M., dv B. H. Kaandorp en M. Duinmaijer. Gehuwd: N. J. Cramer en A. G. Miehels; A. J. H. Jansen en T. M. Overtoom- Fr. J. J. Groot huizen en M. M. Overtoom; J. Best en R. Porthumus. Overleden: C. A. Geerling, 89 jaar, wed. van W. Wefoer. Bejaarde dame aangereden ALKMAAR Zondagmiddag om tien over half vijf is op de oversteekplaats oip de Geester singel bij de Bergerforug een 68 jaar oude dame aangereden toen zij in gezelschap van vier kinde ren weifelde bij het oversteken van de rijlbaan. Er kwam een auto uit de richting van het ge- redhtsgelbouw, gaande in de rich ting van de Helderseweg, die voor de vrouw plotseling naar links moest uitwijken. De chauf feur kon echter een botsing niet voorkomen. De dame kreeg een duw van de auto, viel en be kwam een ernstige hoofdwonde. Zij werd naar het Centraalzie- kenhuis overgebracht, waar werd geconstateerd dat zij ook nog een vrij ernstige hersenschudding had opgelopen. Nieuwbouw SOHAGERBRUG De coöp. vereniging van veehouders voor kunstmatige inseminatie van rundvee „Hollands Noorden" Is voornemens bij haar gebouwen complex te Schageribrug nog een woning te doen bouwen bestemd voor een harer employé's. Opbrengst collecte ZIJPE De onlangs in de ge meente Zijpe gehouden collecte ten behoeve van het Anjerfonds heeft f 93,77 opgebracht. PURMEREND In de raads- zaak dan niet goed, dan eigent W ARMENHUIZEN. Zondag middag werd in de Grote Veiling hal te Warmenhuizen een con cert gegeven door de „Minne- strelen" o.l.v. Hubert Cuypers. In tegenstelling tot verleden jaar, nodigde het prachtige weer ons a.h.w. uit om op te trekken naar de Veiling, niet als tuinder of groentehandelaar, doch als concertbezoeker. Men kon plaats nemen in „pun ters", welke vakkundig naar binnen geloodst werden. De organisatie hiervan klopte uitstekend. Na een korte welkomstgroet door de heer Dekker, werd het concert begonnen met een oud- Gregoriaanse melodie, welke al dadelijk een weldadig contrast vormde met de bioscoopmuziek, die op volle kracht door de ruimte geperst werd. Het volgend jaar hopen wij in plaats hiervan b.v. Handel's „Wa- termusic" te horen, een koor als dit behoeft een stijlvolle entou rage. De polyphonie bestond uit O Bone Jesu van da Palestrina en Popule Meus van Vittoria. Dit werd zeer beheerst en doorzich tig gezongen. Het uiterst nauwe contact, dat Cuypers met zijn zangers heeft, kwam hierin dui delijk naar voren. Van de eigen compositie van Hubert Cuypers moeten we voor al noemen het Justorum Animae, dat Cuypers componeerde ter na gedachtenis aan de overleden ba riton Lucien Louman. Van Cuipers' bewerkingen trof ons het meest die van Jezus' Bloemhof, waarbij een gedeelte van de jongens samen met de heren een echo-effect teweeg brachten, dat niet te veel afbreuk deed aan de oorspronkelijke, simpele melodie. In het vanuit de schuit tref fend klinkende Piet Hein kwam I de kracht van het koor eerst tot uiting. De sopraan-solist beschik te over een prachtig timbre en zong, zoals ons dit van het ge hele koor opviel, goed optoon. Vooral zijn prestaties in Der Vo gel im Walde waren uitnemend. Dit moest hij dan ook herhalen. Wat de beide tenor-solisten de den in het Slowaakse Ja som, baca velmi stary en het Italiaan se In mezo Almar was volkomen verantwoord. Jan Hennerik werd plastisch en buitengewoon gees tig vertolkt. Besloten werd met het verstillende Gut' Abend, gut' Nacht, eveneens bewerkt door de dirigent. Het dankwoord werd gespro ken door de zeereerw. heer pas toor Nijman, die dit op een tref fende wijze wist te doen. Naar aanleiding van de uitleg, die Cuypers van enkele teksten gegeven had, gaf spreker tot slot deze raad aan de 79-jarige musi cus: Zing dikwijls dat lied van die schaapsherder (Slowaakse lied) die niet weten wilde dat hij oud was! G. y?d. I. Geslaagd PURMEREND. Voor het examen M.O. Handelsweten schappen slaagde de heer H. Mooijberg te Purmerend. Een „hersengymnastiek" op landbouwgebied PURMEREND Bij de Nazo merfeesten in Purmerend is men er steeds op uit zoveel mogelijk zaken te brengen welke voor de Landbouw en Veeteelt van groot belang zijn. Dat daarbij steeds iets nieuws voor de dag komt is wel van heel veel belang. Vorig jaar was dit een zeer welgeslaag de wedstrijd in het hooiruiteren. Nu weer komt er een demonstra tie met levende have over opfok van runderen, varkens, pluimvee anz„ terwijl ook in voorbereiding is een hersengymnastiek voor jonge boeren over veevoeding e.d Dat kan bepaald interressant worden. vergadering van Vrijdagavond kwam ais voornaamste punt aan de orde het vaststellen van gel den voor grondaankoop en bouw van Verzorgingscentrum voor be jaarden aan de R.K. Woningbouw vereniging W. C. J. Passtoors en het verstrekken van een geldle ning van f 75.000 voor de eerste inrichting van dit huis. Boven dien werd voorgesteld om een optie te geven op 1600 m2 grond voor eventuele uitbreiding daar van. Over deze voorstellen is flink, doch waardig gediscussieerd. De heer Idenburg (CPN) zeide niet tegen het R.K. in deze te zijn, maar kon niet instemmen met de plannen omdat een te klein deel van de bevolking er van zou kun nen profiteren. De prijzen voor het betrekken van een woning achtte hij te hoog. Ook vond hij het risico voor het lenen van de f 75.000 te groot. Dat kan men stellig zelf wel lenen. De heer Smits (Arb.) had geen bezwaar tegen de bouw, al was het een speciaal Kath. belang. Het bedrag van f 75.000 uitlenen alleen op roerende goederen vond hij wel bezwaarlijk. Men heeft dit elders anders geregeld. Loopt de zaak tegen dan wordt het een nadeel. De heer Verloop (A.R.) meende dat als het geld werd ge geven een precedent zou worden geschapen. Ook anderen kunnen komen. Dan zijn we niet vrii meer. De heer Lansdaal (KVP) meende dat de gemeente het risi co wel kon aanvaarden. Boven dien kan het gevraagde bedrag met de opbrengst van eerste in lagen tot een bedrag van f 20.000 verminderd worden. Mr. L i e u w e n (VVD) vroeg of de Stichting wel alle best had gedaan elders geld te krü°en. Zonder voldoende waarborg is naar spr. mening het risico toch wel wat hoog. Weth. Verburgt (KVP) zou het verheugen als men van andere zijde ook met zulk een plan kwam. Hij zou 't gaarne steunen. De Katholieken maken hier toch een derde deel van de bevolking uit. Voor die f 75.000 wil de Diocesane Stichting voor Bedaarden zich garant stellen. De heer Brugge (KVP) meent dat men de katholieke bevolking in deze voldoende vertrouwen kan geven. Nadat de raad enige tijd in comité was geweest, waar bij nog 2 bestuursleden van de Woningbouw en Stichting zijn gehoord gaf de voorzitter zijn zienswijze over de zaak. Mr. Kooiman zei allereerst dat de stichting bedoelt vooral de meest behoeftSgen te helpen. Dat is ook door de pastoor en notaris verzekerd. Waar nodig, zal, om hen te helpen, sociale zorg moe ten bijspringen. Het gaat in hoofdzaak om de principiële vraag: moet de gemeente in deze het geld lenen? B. «n W. menen van wel, doch men wil het uit rechtskundig oogpunt doen aan de Woningbouwvereniging. Dan is er de meeste zekerheid. Gaat de de gemeente zich het complex toe. Daartoe zal de kath. gemeenschap het zeker niet laten komen. De katholieken ter plaatse hebben het in hun gemeenschap financi eel moeilijk door de noodzaak van de1 bouw van een nieuwe kerk. De gemeente Helmond heeft wel gesteund in deze vorm en de gemeente Haarlem geeft jaarlijks aan zo'n instelling f 2200. De grond wordt voor normale prijs verkocht. Eerder ging dat wel eens anders. Spr. meent dat de Overheid de plicht heeft in deze mede te werken omwille van de bejaarden. De zaak is hier voor een groot gedeelte een overheids taak. Wethouder Mevr. Steer t Brouwer (Arb.) wilde eens een wat meer dankbare toon laten horen. Zij prijst het initiatief van „W.C.J. Passtoors" en de Stich ting Bejaardenzorg. De zorg voor de Jeugd en de Bejaarden moeten ons ter harte gaan. Aan „Rust- hoeve" en „Avondzon" wordt ook wel steun gegeven, zij het op andere wijze. Nu is het moeilijk anders te doen dan in de vorm van een geldlening. Voor rente en aflossing zal de katholieke ge meenschap wel zorgen. Men laat de gebouwen niet waardeloos wor den. Snr. vindt het niet erg 'als men een precedent zou schep pen. Zij heeft respect voor de handige wijze.,, waarop men deze aanpakt. Misschien zeggen we later: van Purmerend begon de victory. Toen de gemeenteraad van Purmerend destijds de grond aan de Rusthöeve gaf van het gehele complet voor f 1, toen be moeiden we ons ook niet met de exploitatie. Spr. .hoopt van harte dat de raad de Stichting helpen zal. Spr. zal blij en trots zijn als het Bejaardencentrum er komt, evenals we blij waren toen de Rusthöeve hier destijds kwam. Nog werd van verschillende zij den het woord gevoerd waarbij Mr. Lieuwen en Wethouder Steer tB r o u w e r nog op merkten dat vaak ook geld wordt uitgeleend „op het gezicht" van de persoon en dat dit hier zeker goed is en nadat de heren Lans- daal en Weth. Verburgt er nog op gewezen hadden dat alleen maar gevraagd wordt geld te le nen, werd met op één na alge mene stemmen besloten om de lening ad f 75.000 te verstrekken onder voorwaarde dat de Dioce sane Stichting van Bejaarden borg zal zijn. Alleen de heer Idenburg stemde tegen. Nadat nog was be sloten om aan de fa. Weeling en Mobach een stuk grond van 400 m2 in erfpacht te geven voor uit breiding van hun scheepswerf, kwam aan de orde de verbetering van de verlichting van de Wester straat. De gasverlichting zal daar vervangen worden door electrische verlichting met kwikdamplampen, zulks omdat dit een snelverkeers- weg betreft. De rondvraag was van weinig belang. Gemeenterekening Schoorl 1951 had nadelig saldo SCHOORL. In de Vrijdag a.s. om 8 uur 's avonds te houden raadsvergadering wordt de ge meenterekening over 1951 aan geboden: inkomsten ƒ467.550.36, uitgaven 470.642.76, nadelig sal do 3.092.40. Kapitaaldienst: in komsten 559.264.32, uitgaven 557.675.07. voordelig saldo ƒ1.589.25. Aan de orde komt een voor stel tot verkoop van een gedeelte terrein aan de Herenweg, groot 4865 m2 voor 5.000.- aan de Burgemeester Reeck Stichting. Onderwijzeressen benoemd HEILOO. De raad benoem de met algemene stemmen tot onderwijzeres aan de Nic. Beets- school mej, A. D. de Blank te Alkmaar en tot onderwijzeres aan de Vondelschool mej. J. G. Sickenga te Bussum. Geslaagd N.-SCHARWOUDE. Bij de te Arnhem gehouden examens slaagden voor costumière de dames T. de Nijs, G. de Koning en S. Ven, allen leerlingen van de modevakschool van mej. A. Brui.jn te Noord-Scharwoude. Raadsvergadering AKERSLOOT. Op Woensdag 29 Juli 1953, des voormiddags 9 uur zal ten gemeentehuize alhier de raad dezer gemeente in open bare zitting bijeenkomen. Behandeld wordt o.a. het onderl zoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van de raad; een voorstel van burge meester en wethouders om, over eenkomstig eigen verzoek met in gang van 11 Augustus 1953, eer vol ontslag te verlenen aan Mej. A. v. d. Graaff, als onderwijzeres der openbare lagere school; voor dracht van burgemeester en wet houders, opgemaakt in overeen stemming met de Inspecteur van het Lager Onderwijs, voor de be noeming van een onderwijzer(es) aan de openbare lagere school ter voorziening in de ontstane vaca ture. Een voorstel tot het sluiten van een wettelijke aansprakelijk heidsverzekering. met ingang van 1 Januari 1954 bij „Wet-Risico". A. ROLAND HOLST AANGEREDEN BERGEN. Zaterdag is de dichter A. Roland Holst toen hij met zijn rijwiel even voorbij de Fransman de Heereweg overstak, om de Voert op te rijden, aange reden door een auto, die hij niet tijdig had opgemerkt. Dr Van Gelder verleende de eerste hulp en liet de heer Roland Holst per ziekenauto naar het Centraal Zie kenhuis vervoeren, waar bleek, dat hij, behalve enkele schaafwon den aan het hoofd, een schouder ontwrichting had opgelopen. Hij zal voorlopig in het ziekenhuis bliiven, hoewel ziin toestand geenszins zorgwekkend is. Hoge belangstelling voor de Nazomerfeesten 1953 PURMEREND De Nazomer feesten van Purmerend-Markt- stad staan 1953 als altijd in de volle belangstelling van autori teiten en notabelen in stad en provincie. Dat moge wel blijken uit het feit dat tal van burge meesters, dijkgraven, en enkele leden der Tweede Kamer der Staten Generaal en vele andere officiële personen hier en elders, zich bereid hebben verklaard zit ting te willen nemen in het ere- cómité. Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, Commissaris van de Koningin voor de provincie Noord-Holland heeft van dit ere- comité het voorzitterschap aan vaard. W eersverwachting Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond (opgem. te 10 uur) ENKELE BUIEN Veranderlijke bewolking met nu en dan enkele buien en een kans op onweer. Overwegend matige wind tussen Zuid-West en Zuid. Iets warmer. DE BILT, 27 Juli 1953 K.N.M.I. deelt mede: Het Het weer is gedurende het weekeinde geleidelijk meer onder invloed van een uitgebreid de- pressiegebied bij Schotland geko men. In de nacht van Zaterdag op Zondag drongen koelere lucht- massa's van het Zuidwesten uit ons land binnen, hetgeen plaatse lijk met onweer vergezeld ging. Zondag waren de maximum temperaturen op sommige plaat sen in het Westen van het land büna 10 graden lager dan Zater dag, waarbij een nu en dan krach tige wind tussen Zuidwest en West stond. De koudere luchtlaag, die over ons land stroomde was Zondag echter nog juist niet dik genoeg en de onstabiliteit te gering om vorming van buien mogelijk te maken. Inmiddels bleef er aanvoer van polaire luchtmassa's over de Britse eilanden aanhouden, waar bij het centrum van de depressie zich wat meer naar het Oosten verplaatste. Dit had tot gevolg, dat in de nacht van Zondag op Maandag de onstabiliteit toenam en plaat selijk enkele flinke buien voor kwamen. Verwacht mag worden, dat het depressiegebied zich ko mende dagen nog verder naar het Oosten zal uitbreiden. Kleine randstoringen zullen daarbij de buiigheid beurtelings doen toenemen en afnemen. De temperaturen blijven aan de lage kant. - jfai fet v HEILO Voorafgegaan door het fanfarecorps „St. Cecilia" ar riveerde de vierdaagse karavaan Zaterdagmiddag weer aan de fi nish. Alle deelnemers hadden ook deze laatste etappe met suc ces beëindigd. Maar daarmee was men nog niet aan het officiële einde van deze geanimeerde lustrumtocht gekomen. Dat einde kwam des avonds toen in de Rustende Jager" de prijsuitr'i king plaats vond, waarna de deel nemers nog menig uurtje in vro lijke stemming doorbrachten. Bij deze prijsuitreiking gaf ook burgemeester Kalff weer acte de presense. Allereerst werd het woord gevoerd door de heer Herm. Groot, voorzitter van het Avida-Comité. De heer Groot dankte allereerst de deelnemers voor hun medewerking om dit lustrumfeest van Avida te doen slagen. Vorig jaar was als af spraak aangenomen „Iedere deel nemer brengt een nieuwe aan". Helaas is deze afspraak niet ge heel in vervulling gegaan, enkele uitgezonderd. zoals b.v. de 13- jarige Tini Kosters die niet min der dan vijf vriendinnetjes mee bracht. Toch mag deze lustrum tocht geheel geslaagd genoemd worden vervolgde de heer Groot; het parcours was dit iaar wel bijzonder mooi, er werd rustig en prettig gefietst, en de stem ming was opperbest. De afeeln- Den jaren hebben enkele deel nemers aan deze pleziertochten het tempo nogal geforceerd door te hard rijden. Deze keer werden twee „voorrijders" aangesteld die niet gepasseerd mochten worden, hetgeen ongetwijfeld het geheel ten goede is gekomen daar er nu rustig en meestal in groepsver band werd gereden waarmee de bedoeling van dit rifwielfestiin meer tot uiting kwam. De heer P. Avis. secretaris van het Avida- comite kreeg voor ziin vele werk sigaren aangeboden, terwijl mevr. Avis een fraaie bouquet bloemen in ontvangst mocht nemen. De heer Groot besloot met te zeggen dat ook het volgend iaar derge lijke tochten gehouden zullen worden. Vervolgens sprak de oud-voor- Zitter van de V.V.V. de reeds be jaarde. maar nog altijcf vitale heer Jac. v. Gemeren. In enkele gevoelvolle woorden spoorde hn alle deelnemers, maar vooral ook het „Avida"-Comité aan tot activiteit en samenwer king. Door deze rijwieltochten groots te maken, werkt ge ook mee om Heiloo groot te maken" aldus dhr. v. Gemeren. Vervol gens werden de prijzen uitgereikt aan de volgende deelnemers: Kaartleesroutes: le nijs met 62 strafpunten dhr. Hofstee te Alkmaar; 2e prijs met 65 strafp. dhr. Zandbergen, Alk maar; 3e prijs met 91 strafp. dhr. de Geus, Stompetoren; 4e prijs met 98 strafp. mevr. de Vries-de Vries.Alkmaar; 5e prijs met 99 strafp. dhr. Kliinsma, Heiloo; 6e prijs met 102 strafp. dhr. Ekkel, Alkmaar. Molentocht: Volgens officiële gegevens be droeg de gezamenlijke leeftijd der 15 aan deze route gelegen molens 4825 jaar. Er waren schattingen, variërend van 1000 tot 10.000 jaar. Maar precies raadde mevr. Stade- gaard te Heiloo. 2e J. Beets te Heiloo met 4815 jaar; 3e J. Olie te Heiloo met 4847 jaar. Oudste deelneemster was mevr. R. Steen-Dirkmaat, Heiloo. Oudste deelnemer was dhr. A. N. K. Slopman te Heiloo. De verstkomende deeln. Mevr- A Rozing, Oosterheert te Hol- wierde (Gr.) en Mej. B. Heeres te Nw. Weerdinge. Drie prijzen werden uitgereikt aan buitenlandse gasten n.J. mevr. Muller te Djakarta, Indonesië; dhr en mevr. Bork te Sunstedt über Helmstedt (Did.). De prijzen voor hen die de meeste nieuwe deelnemers aan brachten waren voor: le mej. Tyni Kosters (vijf); Mevr. Olie, Mevr. Steen en Mevr. Hurkmans, ieder met drie deel nemers. Hierna bleef men nog geruime tijd in de beste stemming en een dansje bijeen. Juiiiorentouriiooi V.Z.V. Zondag was de jeugd, welke immers de toekomst genoemd wordt, van de verenigingen uit het gewest, in volle actie tijdens 'n welgeslaagd juniorentournooi. De deelnemers aan dit tournooi waren Geel-Zwart. 't Zand; Con Zelo, Waarland: Grasshoppers, Hoogwoud en V.Z.V., 't Veld. Na de wedstrijden luidden de uitslagen: Geel-ZwartCon Zelo 62; V.Z.V.Grasshoppers 32; Gras shoppersCon Zelo 56; Geel- Zwart—V.Z.V. 2—2. Laatstgenoemde wedstrijd werd besloten met 't nemen van straf schoppen, n.l. elk der partijen 5. Geel-Zwart bleek hierin het sterkst te zijn en kwam alzo als overwinnaar uit het strijdperk. Een heel aardige beker1 kon de aanvoerder van GeeL-Zwart mee naar huis nemen. Zaterdagavond a.s. speelt V.Z.V. haar derde nederlaagwed strijd en wel tegen de naburen Nieuwe Niedorp I. De wedstrijd begint om 7 uur precies. De prijs die erboven staat, is wederom Tn beste leren bal. Engels L.O. HEILOO. Onze plaatsgenoot de heer A. A. W. v. d. Linden, onderwijzer te Warmenhuizen, slaagde dezer dagen voor de akte Engels, L. O. Auto belandde on het trottoir HEILOO. Vrijdagavond om streeks zes uur naderde op de Rijksstraatweg een Volkswagen uit de rich tin Lirrim -én ter hoogte van „Ter Coulster" plot seling een bejaarde wielrijder de ze drukke voorrangsweg overstak. De autobestuurder kon, door scherp uit te wijken, ternauwer nood een aanrijding voorkomen, maar kon niet verhinderen, dat zijn wagen het linkertrottoir op schoof. Via een lindeboom, die als een lucifer afknapte, kwam de wagen, aanzienlijk beschadigd tot stilstand. De chauffeur kwam er met de schrik af. Noodcafé CALLANTSOOG De heer R. Daalder te Alkmaar heeft aan B. en W. verzocht om een nood- café te mogen openen voor de tijd van drie maanden, ofwel zoveel langer als nodig blijkt. Dit laatste zal dan afhangen van het tijdstip waarop het nieuwe hotel café-restaurant wordt opgeleverd.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2