Imponerend afscheid van Jo Vincent In de heerlijke herrie vari Jongensstad 6.88 B. Fok won de Ronde van de Leekermeer Aanvoer was op één dag niet te verwerken AGENDA Zomer- Peignoirs Noordermarktbond tevreden over gang van zaken Echtpaar Stapel nam afscheid Buitenh notit Pagina 2 Vrijdag 7 Augustus 1953 BEGIN VAN BRAND KINDEREN VIELEN VAN DAKEN NIEUW KERKGEBOUW IN NASSAULAAN HET KLAVERJAS. CONFLICT Athletieknieuws Olympus Burgerlijke stand HET HUIS VAN DE SALTIMB4NKS Pitana eerste in de B-klasse ZEE-FESTIVAL Kunstenaars Centrum Bergen Geslaagd FINALE HANDBAL- TOURNOOI Burgerlijke stand Vergadering R.K. Gymver. „Vita Longa" Examen nuttige handwerken Bloembollen veiling Westf riesland" Ze gingen snel ALKMAAR Er heerst een ïeerlijke herrie op Jongensstad achter het Sportpark. De eerste groep heeft inmiddels al weer plaats gemaakt voor de tweede, die meer dan honderd jongens omvat. Jongensstad heeft in de tijd van haar korte bestaan al tradities geschapen, die van de ene groep op de andere over gaan. De eerste lijkt wel herrie maken en nog eens herrie ma ken, de tweede timmeren en de derde circusvoorstellingen geven of hijwonen. Als je aan de jongens vraagt: Wat doe je nou eigenlijk, zo'n hele dag?, dan antwoorden ze: „Timmeren, meneer. En als het klaar is, slaan we de hele mik mak weer in elkaar en beginnen opnieuw". Een kwartiertje in Jongensstad en men heeft weer heel wat be leefd. Wat zou ie ook zeggen van een klein ventje van drie turven hoog en dertien jaar: „Meneer, geef me een vuurtje.." En dan staat ie dapper aan zijn peukje te trekken, dat hij met routinegebaar in het wapperende vlammetje houdt en met nog veel meer routine de rook te inhale ren en ze al lippenkrullend weer uit te blazen. Zijn vriendje van 12 rookt al even dapper mee. Dan hoor je een iiselijke schreeuw, zoals die alleen uit sterke jongenskelen pleegt te ko men: „Heej, peer, wat doe je daar? Ze kapen m'n lollies weg En dan begint een wilde achtervolging tussen dief en be stolene, die zijn rechtmatig bezit terugverovert wat 'm na een klein, kwajongensachtig en toch niet ernstig bedoeld vechtpar tijtje, ook wel weer gelukt. Hart- veroverend is de spontaniteit, waarmee het circusprogramma wordt afgewerkt. Kostelijk zijn de geverfde ge zichten van de clowns, die een voor een 'n boefjesrol in een jeugdfilm waardig gekeurd zou den worden. Hier is een deel van de Alkmaarse jeugd in haar ele ment: en groot terrein om te spelen, te ravotten, alle over tollige energie met hamer en nijptang bot te vieren op krom me spijkers en oude palen en latten, terwijl - de stad zelf met haar bewoners althans van déze honderd het lijdend voorwerp niet is. Het is al mooi, wanneer de gemeente gelegenheid geeft tot een phenomeen als Jongensstad is. Maar toch zouden we voor volgende jaren een suggestie willen doen. n.l. het daarheen te leiden, dat de tijd, die de jongens er door brengen, niet een louter negatief resultaat op levert. Zij genieten er op het ALKMAAR Gistermiddag om circa half een ontstond een begin van brand bij de houtve- zelplatenfabriek van de fa. G. A. Conijn aan het Kwalkelpad. Enkele balen houtwol, die buiten het fabrieksgebouw lagen, ge raakten door tot dusver nog on opgehelderde oorzaak in brand en reeds begon het dak van de fabriek te smeulen. Nadat de pogingen, om het vuur met enkele schuimblussers te blussen, hadden gefaald, werd de brandweer gealarmeerd, die spoedig ter plaatse was onder commando van de heer J. v. Maarleveld. Met enkele stralen water had men het vuur hierna spoedig bedwongen; het blussen van de smeulende balen hout wol ging met een grote rookont wikkeling gepaard. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak. ALKMAAR Gistermiddag is de 3 jarige Corrie Putter op het Luttik Oudorp spelenderwijs van een vier meter hoog dak geval len. Zij kwam terecht op de ce menten rand van een goot en werd aan haar kin gewond. De wond is in het Centraal Zieken huis gehecht. Gisteravond om half zeven is de 14 jarige Wim van der Neut op het Verdronkenoord van ze ven meter hoogte van een plat dak gevallen. Met een vriendje was hij achter de Kapelkerk naar boven geklommen om jonge dui ven op te halen. Plotseling zag hij zich de weg versperd door een levensgrote hond, die het ook al in de hoogte had gezocht. De jongen schrok zodanig dat hij zich losliet en naar beneden viel. Met ontvelde knieën en een buil op zijn hoofd is hij ter ob servatie in het Centraal Zieken huis opgenomen. ALKMAAR In de Nassau- laan is men onlangs begonnen met de bouw van een kerk voor het Apostolisch genootschap al hier. Het wordt een gebouw van ca. 30 m. diepte met een sobere gevel, die meer aan een woning dan aan een kerk doet denken. Architect is de heer H. Tauber uit Oudkaspel. Het gebouw zal 360 zitplaatsen bevatten. Men hoopt met Kerstmis het nieuwe kerkgebouw in gebruik te kun nen nemen. (Ingezonden) ALKMAAR Het bestuur van de KlaverjascMb „De Troefja- gers" söhrijft ons: i De vereniging „In 't Klein" j houdt elk jaar een wedstrijd om I aan de patiënten van de Ligtoal- len een St. Nicolaassurprise te overhandigen. Geheel los hiervan hebben wij gemeend ook iets te moeten doen voor de bestrijding der kosten vam het goede doel der T.B.C.-bestrijding. Hiervoor is ook met een der bestuursleden gesproken, zodat hier van „geen samenwerking" geen sprake is. Ook de vereniging „In 't Klein" is uitgenodigd, doch komt nu reeds met haar reclame voor de maand Dec. a.s. en neemt geen deel aan de drive. We laten aan de lezers het oor deel. terrein volledige vrijheid. En dat is goed. Zij kunnen er werk verrichten zoals ze dat zelf wil len en dat is ook goed, want het kweekt allicht een zekere mate van zelfstandigheid. Maar zou het toch niet meer positieve resultaten opleveren, van meer opvoedkundige waarde, wanneer men de jongens wat meer naar systeem iaat werken, zo, dat wat er onder hun han den vandaan komt, naar even redigheid van hun kracht en aanleg, iets is van eenzelfde „kwaliteit" als bijvoorbeeld wel pen en verkenners presteren? Men zou zeggen: dan is er meer en beter materiaal voor nodig. In dat geval zouden de Alk- maarders er misschien en ant woord op weten: in de vorm van het beschikbaar stellen van meer en beter materiaal. Met zijn allen kan men heel wat be reiken. En een dergelijke ,t,rai- ningsweek" kan de jeugd van Alkmaar nog méér ten goede komen. ALKMAAR De wedstrijd te Hoorn op Zondag 9 Aug. a.s. vangt aan om 14.00 uur. Ver trek per trein om 12.30 uur, van af station Alkmaar. Eventuële na-inschriiving op het veld. Jun. 300 M. Senio ren. HEILOO Geboren: Wilhel mus C. M., z. v. W. Wittebrood en C. Koppes; Johannes G. A., z. v. G. P. L. de Kier en G. M. van Deventer; Anna M., d. v. C. A. van Opzeeland en A. Groen. Ondertrouwd: H. Oh. Stam 28 jr. en G. W. van Ewijk 30 jr. Gehuwd: H. Metselaar en A. M. Rood; J. M. Nobels en J. C. Klop per. VRIJDAG 7 AUG. Bioscopen: REX: Louise Lotte, 14 j. HARMONIE: Het lied van de Woestijn. 14 j. VICTORIA: De gevangene van Mandorra, 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: De kleine wereld van Don Ca- millo, alle leeft., voorstellin gen 8 uur. APOTHEKER: Van heden avond 6 uur af voor spoed gevallen bereikbaar Apo theek Wanna-Mient, Mient C 13, Apotheker Mej. F. Schuitema. Tentoonstellingen PIET STENNEBERG, Voor- dam 6, Alkmaar: Moderne kunst. CHANTE MERLE: Kerkepad 1 Bergen: 10—12.30, 15—17.30 2022 uur. Tot 31 Augustus. HUIS MET DE PILAREN: Mevr. Koeman-Meertens. 14.3017.30, gedurende zo merseizoen. DE ZEESTER: Zuidlaan 15: Kunstnijverheid en beeld houwkunst (14.0017.30 uur), tot 17 Augustus. K.C. BERGEN: Tot en met 7 Augustus Henk v. d. Idsert en Rein Snappert, 10.3012.30 14.30-17, 19.30-22 uur. Zon dagmorgen gesloten. RETRAITEHUIS BERGEN: 8— 11 Augustus: gereserveerd; 11—14 Augustus: ongeh. da mes boven 30 jaar; 1417 Augustus meisjes. MEDISCHE HULP HEILOO, LIMMEN en AKERSLOOT: weekeinde-dienst: Dokter D. W. L. Hoekstra, Kennemer- straatweg 380, tel. 3480. Zaterdag: Hoogwater: 6.50 en 17.30 u. lagawater 0.35 en 13.30 uur. ALKMAAR Jo Vincent, die meerdere malen als soliste in onze stad is opgetreden, heeft daarom ook hier een afscheids-concert willen geven. Voor dit concert, dat Donderdagavond in de Grote Kerk plaats vond, was gelukkig veel belangstelling. Het programma van Jo Vin cent, dat bestond uit liederen van Purcell, Bach, Mozart, Schu bert, Chausson en Andriessen werd door haar begeleider, de organist Piet Kee, afgewisseld met enkele werken van J. S. Bach, Felix Mendelssohn-Bartholdy en César Franck. Piet Kee opende met de Toc cata in a kl. terts van Johann Jac. Froberger. Hierna zong Jo Vincent drie, door Reimann be werkte liederen. Vooral „Ode von dem Namen Jesu" zong zij in drukwekkend mooi. Een fris con trast met deze ingetogen liederen, vormde de jubelende aria „Hark! the ech'ing air" van Henry Pur cell. Haar onberispelijke techniek was hierin duidelijk op te merken. Ook van de organist werd veel gevraagd. Deze struikelde in het begin even over een inzet, doch hij wist zich snel te herstellen. Het prachtige orgelkoraal „Herr Gott, nun schliess den Himmel auf", werd door Piet Kee imposant ver tolkt. De subbas klonk aan het slot helaas té imposant en dat was waarschijnlijk niet zo bedoeld. In de aria „Ich bin vergnügt in meinem Leiden" uit Cantate nr. 58 van J. S. Bach was de sopraan niet ten volle bevredigend. Het was onrustig en hier en daar niet geheel toonzuiver. Het „Agnus Dei" van W. A. Mozart zong zij echter aangrijpend schoon. Nu was haar voordracht weer rustig en haar zang kristal- zuiver. De sonate VI deel I: „Vater BERGEN Woensdag a.s. wordt door het Nederlands volks, toneel in het Openluchttheater te Bergen een opvoering gegeven van het blijspel „Het Huis van de Saltimbanks geschreven door Luisa Treves. De schrijfster heeft in dit stuik stelling willen nemen tegen de na-oorlogse geest van pessimisme en wanhoop, die tot uitdrukking komt in het werk van de existentialistische schrij vers. De na-oorlogse tijd bracht weliswaar een leger van onigeluk- kigen en ontwortelden, doch wanneer deze op enigerlei wijze hun eigen creativiteit zouden kunnen ontplooien, zouden zij heel wat positiever over het leven en over zichzelf denken. Oude normen en denkbeelden mogen in puin gestort zijn en nieuwe denk beelden mogen op zich laten wadhten, dat is dan nog geen re den, om moedeloos te zijn. In haar stuk probeert Luisa Treves iets te zeggen van de zelfverwerke lijking van de mens, van de ver schillende wegen langs welke hij het geluk tegemoet kan gaan, al naar gelang zijn aanleg en karak ter. Het stuk speelt in Spanje en een troep reizende comedianten behandelt de geschiedenis van in een ver verleden. Het thema, dat de schrijfster behandelt, is echter niet aan tijd of plaats ge bonden en zou evengoed in de te genwoordige tijd en in deze om geving kunnen spelen. In dit blij spel heeft de schrijfster de tegen, stelling tussen de lust tot zwerven en het verlangen naar de zeker heid en veiligheid van een be staan naar voren willen brengen, evenals de tegenstelling tussen vengelding en vergiffenis. Daar doorheen spelen. liefdesgeschie denissen. De regie is in handen va.n Ben Groenier; de costumes werden ontworpen door de on langs overleden Jacques du Mont en uitgevoerd door Marja Lemai- unser im Himmelreich" werd door de organist, vooral door z'n goede registratie, boeiend gespeeld. De beide minder bekende doch intens-mooie liederen van Fr. Schubert n.l. „Die Mutter Erde" en „Verklarung" werden voor ons onvergetelijk gemaakt door de in terpretatie van Jo Vincent. Dit geldt vooral voor het melo die-rijke en spannende „Verkla rung, dat door de sopraan spran kelend werd voorgedragen. Het „Cantabile" van C. Franck werd door de organist uitstekend geregistreerd, de voordracht had echter warmer, romantischer moe ten zijn. Besloten werd met „Oraison" v. Ernest Chausson en „Magna res est amor" van Hendrik Andries sen. Noch door dit laatste noch door het vorige kregen wij de in druk dat dit concert een af scheid moest betekenen. Wat Jo Vincent dus op deze avond gegeven heeft was nog steeds subliem. Wij gunnen haar echter niet alleen de roem, doch ook de rust, die zij verdiend heeft. G.v.d.I. (Advertentie) vacantie-aanbieding 3 grote keuzen in prachtige bloem- dessins Exclusieve modellen Prijzen vanaf Ziet onze étalage De tweedaagse kermis in de Leekermeer, een evenement, dat elk jaar een groter aantal bezoe kers trekt, is, wat het sportieve gedeelte betreft, besloten met een clubontmoeting tussen de HRTC (Hoornse Ren- en Toerclub) en de wielersportvereniging „Alcmaria Victrix." Het ongeveer acht kilo meter lange parcours, dat gedeel telijk door de gemeente Wognum (o.a. Leekermeer, Grote Zomerdijk en Noordermeer) en de gemeente Berkhout (o.m. Baarsdorpermeer) loopt, was van kwart over zeveq tot kwart voor negen bezet met een veld van ruim vijftig renners, die in drie klassen waren onder verdeeld. Op symbolische wijze bij ge brek aan een „klapper" werd met een zakdoek gezwaaid liet de burgemeester het eerst de A- klasse vertrekken, die door het rijden van zes ronden ongeveer vijftig kilometer had af te leg gen. De B-klasse had één ronde minder voor de boeg en de C-tjes konden met vier rondjes volstaan. In deze laatste afdeling ging P. Pronk van HRTC het eerst over de eindstreep in de tijd van pre cies 1 uur, gevolgd door 2. J. Coffeng (HRTC), 3. R. Noorman (A.V.), 4. H. Branner (AV), die kort na de finish een lelijke val maakte, 5. N. Klanker (AV), 6. J. Leegwater (HRTC). Het peleton bleef in de B- klasse vrij goed bij elkaar. Hier zegevierde 1. G. Pitana (AV) tijd 1 uur 8 min. De overige vijf plaat sen werden bezet door 2. W. Laan (HRTC); 3. C. Pelt (HRTC); 4. A. Schouten (AV); 5. J. Belles (AV); 6. G. Veenstra (AV). De grote spanning lag in de A- klasse. Met een goede veertig m. voorsprong bereikte B. Fok (HR TC) als nummer 1 de finish in de tijd van 1 uur, 18 minuten. Slechts met een klein onderling verschil werden 2. J. Jonker (HRTC), 3. J. Keuken (AV), 4. G. Jonkman (HRTC), 5. E. Belles (AV), 6. P. Degeling (HRTC). Laatstgenoemde won in de sprint de hoogste pre mie van f 10 geschonken door de Zuivelfabriek „De Ster." In totaal werd een bedrag van bijna veertig gulden aan premies, door verschillende particulieren beschikbaar gesteld, verreden. Langs het parcours volgde een flink aantal belangstellenden de prestaties van de renners, terwijl de Rijkspolitie van de groep Hoog woud voor een goede afzetting zorgde. Het comité, dat in de buurtschap Leekermeer op de grens van de twee gemeenten de ze jaarlijkse wielerwedstrijden op touw zet, kan weer op een ge slaagde avond terugzien. (Advertentie) EGMOND AAN ZEE Ook gisteren mocht het Zee-Festival te Egmond aan Zee zich in een grote belangstelling verheugen. Aan de schatgraverij voor de jeugd namen ca 1350 kinderen deel, die na een uurtje graven de meeste prijzen uit het zand hadden opgediept. Gisteravond zorgdede harmonie St. Caecilia uit Heiloo voor de muzikale op luistering. Zaterdag na het vuurwerk op de boulevard verwacht men op het Zee-festival een druk bezoek. Zondagmiddag is er een schat graverij voor volwassenen met als hoofdprijs een casette Gero- zilver ter waarde van f 140.—. Ook voor de jëugd wordt er nog een schatgraverij georganiseerd. Zondagavond is er in de tent een Weense avond met het Graftdij- ker accordeonorkest. BERGEN Gedurende te week van 8 tot en met 14 Augustus zal in de Kuinstzaal van „De Rustende Jager" onder auspiciën van het Kunstenaars Centrum de scihilder Jaap de Carpentier zijn werk ex poseren. De tentoonstelling bevat schilderijen en gouaches. In het bijzaaltje worden grafiek, teke ningen, enz. getoond van andere werkende leden van het Centrum. LIMMEN Op de door het H.M.V. gehouden examen te 's- Gravenhage slaagde voor Cou peuse, Costuum- en Mantelvak, mej. Sj. Borst te Bakkum. De dames Ans Levering en Corry Metselaar uit Limmen slaagden voor costumière. Allen waren leerlingen van de modevakschool van mej. Duikersloot alhier. EGMOND-BINNEN Dinsdag, avond vond de finale plaats van het door de sportvereniging St. Adalbert ter gelegenheid van de Zomeractie V7V.V. georganiseer de ihandbaltournooi. Nadat de elftallen van St. A- del'bert en Zeevogels in de halve finales waren uitgeschakeld, viel aan A.O.G. en D.I.O. de eer te beurt om te trachten de uitge loofde lauwertak in de wacht te slepen. De algemene verwachting van het weinig talrijke publiek was, dat de dames uit Bergen de zege zouden behalen, doch weldra bleek, dat men op het verkeerde paard gewed had. De felle aan vallen van het voortreffelijk spe lende kaasstadelftal en de bles sure van de D.I.O.-keepster wa ren er de oorzaak van, dat A.O.G. met de rust reeds een voorsprong had bereikt van 51, hetgeen nog niet voldoende bleek te zijn, want deze sportief gespeelde wed strijd werd door A.O.G. verdiend gewonnen met 102. en Het tamboerscorps van de fan fare „Eensgezindheid" begeleidde de dames naar het plein van de St.Adelbertusschool, alwaar tij dens het openluchtbal met een toespraak door het bestuurslid, mej. A. Baltus. de lauwertak aan het triompherende elftal werd uitgereikt. Het was een mooie geste van het fafarecorps „Eensgezindheid" een fraaie medaille als tweede prijs beschikbaar te stellen, zo dat de meisjes uit Bergen niet met lege handen naar huis terug, keerden. Het corps heeft hierme de doen' blijken met de sportver eniging zeer goede betrekkingen te onderhouden, hetgeen niet an ders dan prijzenswaardig genoemd kan worden, in fantasie charmeuse met schouderband, in wit, zalm en bleu Slechts J yg Dameshemd in katoenen fantasie, ge breid met schouderband, alleen in wit 1.48 Bijpassend broekje 1.28 Slips in fantasie interlock, al leen in wit 0.92 Met kleine stijging per mt. GRAFTJ Geboren: Joanna Alijdis, d.v. T. J. Kaandorp en M. Kraakman; Maria Anna Wilhel- mina d.v. J. J. Scholten en W. de Lange. Gehuwd: Dirk Grasboer en Ca- tharina Meijer (Z.- en N.-Scher- mer). Overleden: Maarten Oud, 85 jr., weduwn. van Sijtje Blokker. W eersverwachting Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond). MORGEN WARMER Wisselend bewolkt en droog. Zwakke tot matige verander lijke wind. Vannacht tameliik koud en hier en daar tiideliik mist. Morgen overdag war mer dan vandaag. NOORD-SCHARWOUDE In de Donderdagmiddag gehouden vergadering van de Noorder marktbond sprak de voorzitter, de heer P. Duyves. zijn tevre denheid uit over de gang van zaken aan de veiling in het nieuwe seizoen. De aardappelen brachten en brengen nog steeds goede prij zen op. Met de ziekte in de aard appelen was het erg meegeval len. Ook de slabonen vonden tot op heden grage kopers. De aan voer bedroeg de afgelopen dagen soms meer dan 30.000 kg, ter wijl de prijs boven de 40 ct per kg lag. Ook de bloemkool was een gewild artikel in tegenstel ling tot de witte kool. Spr. gaf daarom de raad om meer bloem kool te verbouwen en minder witte kool. Het verloop van de zilveruien-markt werd onbevre digend geacht. Na een speciaal woord van welkom aan het ere lid, de heer A. Swager, werden diverse veilingaangelegenheden besproken. De omzet over de maanden Juni en Juli was resp. f 183.575 en f 328.809. Het eerste halfjaar van 1953 werd in totaal voor f 3.425.000 geveild tegen een be drag van f 3.850.000 over dezelf de periode van het vorig jaar. Er is dus nog een achterstand van f 425.000 in te halen. De brandverzekering voor het be- taalkantoor en de veilinggebou wen werd met f 200.000 ver hoogd. 40-jarig bestaan Het 50-jarig bestaan van de Bond zal op Dinsdag 6 Oct. ge vierd worden. Des middags zal een receptie worden gehouden en des avonds een feestavond waarvoor het Langedijker Ca baret is uitgenodigd. Het buiten werks schilderen van het be- taalkantoor en de veilingover kapping werd na inschrijving op gedragen aan de heer Kamp te Heerhugowaard. De vergadering ging accoord met de aanschaf fing van 10.000 nieuwe veiling- kisten tegen de prijs van f 2,16 per stuk. Zonodig zullen nog 10.000 kisten worden aange schaft. Van „koophandel" was 'n ver zoek ontvangen om evenals op andere veilingen, de aanvoer van aardappelen in veilingfust ver plicht te stellen. Dit heeft de aandacht. Op voorstel van het dagelijks bestuur werd besloten om iedere week Dinsdags 'n po terveiling te houden, te begin nen a.s. Dinsdag 11 Aug. De po ters zullen en bloc worden ge veild. Bij de rondvraag vestigde de heer Joh. Dekker de aandacht op het proefbedrijf Geestmeram- bacht dat er momenteel prachtig bijligt. Voor de aangesloten leden bestaat er dagelijks gelegenheid om het bedrijf te bezichtigen. BEEMSTER De opkomst der leden was deze keer niet groot. Eerst werd de uitslag van de sportdag in Ursem voorgelezen. Vita Longa had geen prijs be haald maar toch heel goed ge gymd. Hierna werd bekend ge maakt dat er waarschijnlijk geen kleutergym kan komen. Alle mo gelijkheden zijn overwogen. Nu kwam de winteruitvoering ter sprake, waarmee het eerste lustrum wordt gevierd. Dit belooft een prachtige avond te" worden. Er komt een keurploeg die zal demonstreren. Het toneelgezel schap St. Paulus wil ook helpen deze avond tot een geslaagde avond te maken. Vita Longa zelf zal laten zien dat er het hele jaar weer hard gewerkt is. De geestelijk adviseur sprak nog een aanmoedigend woord. Meisjes die zich nog niet als lid van de vereniging hebben opgege ven en dit toch wel graag willen doen, kunnen zich altijd melden bij mej. G. Poel. NRD. SCHARWOUDE Mej. P. Vader, alhier slaagde te Am sterdam voor het examen nuttige handwerken. Zij werd opgeleid door mej. Nierop te Alkmaar. BOVENKARSPEL De aan voer voor de veiling van 5 Aug. 1953 was bijzonder groot, niet minder dan 15.500 manden lever bare tulpen. Nog maar zelden is een dergelijke grote aanvoer voorgekomen. Alles kon niet op één dag worden geveild, zodat Vrijdamorgen de overige 1000 nummers geveild zullen worden. De prijzen waren van vele soor ten wel iets lager. De meer schaarse soorten houden goed prijs. De notering was als volgt: Apricot Yellow 12 op 9.30—10, 11-12 7.407.80; Boule de Neige 12 op 6.40, 11-12 5.20; Brilliant Star 12 op 11.10—13.40, 11-12 7.60 —8.40, 10-11 6.70—7.00; Brilliant Star Max 12 op 12.70, 11-12 10.10; Coul. Cardinal 12 op 10.1011.40, 11-12 7.20—8.20, 10-11 4.70—4.80; Cram. Brillant 12 op 4.30, 11-12 4.90; Crimson Queen Max 12 op 3.90—4.10, 11-12 3.20—4.20; Due Due de Berlin 12 op 10.60, 11-12 9.10—9.50, 10-11 5.20—5.30; Elec- tra 12 op 8.60—10.80, 11-12 7.50— 8.40, 10-11 5.90—6.30; Fred. Moore 12 op 4.70, 11-12 5.20; Gen. de Wet 12 op 4.80—6.40, 11-12 4.30 —6.50, 10-11 4.00; Golden Phea sant 12 op 9.10, 11-12 7.20; Goya 12 op 14.20; Gele Prins 12 op 5.90 11-12 5.70; Herm. Schlegel Max 12 op 5.70, 11-12 4.70—4.80, 10-11 HEERHUGOWAARD-NOORD Dat Veenhuizen en Heerhugo waard-Noord zich bij het afscheid van het echtpaar Stapel, niet on betuigd zou laten, was te ver wachten, doch dat de geldinzame ling zulk een enorm succes zou worden was buiten aller verwach ting. Op uitdrukkelijke wens van de familie Stapel werd het af scheid geheel in besloten kring gevierd in het lokaal van de heer W. Groenland. Behalve de heer en mevrouw Stapel, hun dochter en schoonzoon, waren alle leden van de commissie imet hun echt genoten en de Zeereerw. Heer Pastoor Remmer getuigen van dit intieme afscheidsfeest. De heer R. Bruin uit Veen- huizen prees in een gloedvolle speech de activiteit, plichtsbe trachting en nauwgezetheid van de heer en mevrouw Stapel tij dens hun 25-jarige ambtsperiode bij de P.T.T. in die buurtschap. Hij noemde het een voorrecht te mogen vertolken hetgeen in de harten der burgers leeft en hier van een tastbaar bewijs, in de vorm van een enveloppe met in houd, aan het scheidende echt paar te mogen overhandigen. In een kort geestig speechje haalde de heer Janssen enkeie belevenissen naar voren uit de 25-jarige werkperiode van de heer en mevrouw Stapel in Heerfaugo- waard-Noord. Ook pastoor Rem mer sprak de feestelingen toe met een kort woordje, waarin hij vooral de vertrouwenspositie, de hulpzaamheid en het opgewekte humeur der scheidenden prees. Aan het einde van deze feeste lijke bijeenkomst dankte de heer Stapel mede namens zijn echt genote, alle milde gevers en geef sters, de commissie voor het vele werk en alle andere onbekenden die dit afscheid voor hen tot een onvergetelijke dag maakten. Hoewel het P.T.T.-kantoortje te Heerhugowaard-Noord weder om bewoond is, is nog geen defi nitieve beslissing aangaande de opvolging gevallen. Een tijdelijke kracht heeft zijn intrek in dit perceel genomen. 3.60; Ibis 12 op 5.00—5.40, 11-12 4.50—4.90, 10-11 3.70; Joffre 12 op 12.00—12.60, 11-12 10.80—11.50; John Köping 11-12 4.50, 10-11 3.50: Jong Oranje 12 op 7.007.30, 11-12 5.10—5.70; King of the Hawks 12 op 6.40, 11-12 4.20; Lady Moore 12 op 3.90; La Reine Max 12 op 4.00—4.90, 11-12 2.90—3.40, 10-11 2.90; Le Matelas 10-11 3.20; Mad. Gevers 11-12 4.90; Mar Niel 12 op 7.90—9.70, 11-12 6.70—7.30; Mr. v. d. Hoeff 12 op 5.406.60, 11-12 4.10—4.60, 10-11 2.90—3.70; Mon Trésor 12 op 9.50; Murillo 12 op 5.70—5.90; Oranje Nassau 12 op 10.30—11.10, 11-12 8.50— 9.10, 10-11 6.60; Olympiade 12 op 5.90, 11-12 5.40; Peach Blossom 12 op 8.50—9.50, 11-12 6.80—7.40, 10-11 5.105.60; Pelikaan 12 op 5.40—5.80, 11-12 2.90—3.00, 10-11 3.10; Prinses Juliana 12 op 11.20, 11-12 5.00—6.10, 10-11 3.70; Pr. van Oostenrijk 12 op 5.40—6,30, 11-12 5.105.20; Progression 12 op 6.70—6.90, 11-12 4.30—4.90, 10-11 3.50; Rose Luisante 12 op 6.00, 10 -11 2.70; Schlegel Max 12 op 5.30 —5 70, 11-12 4.40—4.70, 10-11 3.60; Schoonoord 12 op 7.007.20, 11- 12 5.50, 10-11 3.30—3.60; Sunburst 12 op 11.40; Theeroos 12 op 5.30 —6.40, 11-12 4.40—5.20, 10-11 2.90; Thomas Edison 12 op 10.70, 11-12 7.00: Titiaan 12 op 11.70—11.80, 11-12 10.20—10.60, 10-11 6.20— 6.30; Triumphator 12 op 11.00, 11 -12 7.00; Verm. Brillant 12 op 8.70—10.00, 11-12 9.10—9.70, 10-11 4.005.10; Vuurbaak 12 op 14.90; Witte Due Max 12 op 3.90, 11-12 4.90, 10-11 3.60; Witte Valk 12 op 4.80—5.00, 11-12 3.20—4.10, 10-11 2.90—3.00. Advance 12 op 8.00, 11-12 8.40; Alberio 12 op 6.908.20; Albino 12 op 4.75, 11-12 3.70—3.80; All de Berlin 12 op 10.60; 11-12 5.40; All. Pierson 12 op 5.00 5.40, 11-12 3.804.60; Amidonette 12 op 5.00, 11-12 4.90; Aviateur 12 op 7.20; Aviatrice 12 op 4.75; Bandoeng 12 op 5.505.80, 11-12 5.70; Bartigon 12 op 5.808.40, 11-12 4.10—4.90; Bartigon Max 12 op 7.90—8.30, 11-12 5.00; Belle Jaune 12 op 5.90, 11-12 5.20; Bleu Parrot 12 op 7.20—7.60, 11-12 6.50 Campfire 12 op 6.408.80, 11-12 4.005.50; Carrara 12 op 4.80 4.60, 11-12 4.30—4.70; Clara Butt 12 op 4.50—5.40, 11-12 4.60—4.90; Copland Rival 12 op 6.407.30, 11-12 4.90—5.70; Cordell Huil 12 op 9.00—10.00, 11-12 4.90—5.20; Crater 12 op 6.90—7.20, 11-12 6.50 6.60; Crown Imperial 12 op 5.80 —7.10, 11-12 4.60—5.70, 10-11 4.20 Denbola 12 op 13.50; Dorry Over all 12 op 6.00, 11-12 5.90; v. d. Eerden 12 op 4.50—5.40, 11-12 4.70 4.80; Elisabeth Evers 12 op 8.20 —11.40, 11-12 6.30—9.30; Elmus 12 op 5.00—6.70, 11-12 5.40—5.60; Fabiola 11-12 3.30; Fantasy 12 op 6.20—7.20, 11-12 6.20—6.30; Far- nec. Sanders 12 op 5.305.40, 11 -12 4.605.10; Feuerzauber 12 op 8.50; Fuga 12 op 12.80—14.20; Fi rebird 12 op 6.50; Gloria Swanson 12 op 3.50—3.80, 11-12 3.30; Gol den Age 12 op 12.80; Golden Har vest 12 op 5.60—5.70, 11-12 5.20 5.40; Golden Statue 12 op 3.80; Her Grace 12 op 6.40; Hillegarda 11-12 5.50; Hetty Hoos 12 op 5.90, 11-12 5.50; Inglesc. Yellow 12 op 3.90—5.10, 11-12 4.20—5.10; Irene 12 op 15.70; Johanna 12 op 5.40, 11-12 5.20; Kansas 12 op 3.50, 11-12 2.90; Kleurenpracht 12 op 5.40—6.40, 11-12 4.70—5.50; King Harold 12 op 4.70, 11-12 5.10; Kor- neforus 12 op 8.009.40, 11-12 5.80 6.10; Krel. Triumph 12 op 4.30 —5.30, 11-12 3.70—4.30; Lincoln shire 12 op 4.20—5.00, 11-12 4.80 5.30; Lodewijk XIV 12 op 6.80. 11-12 7.20; Lustige Witwe 12 op 8.30; Louis Dupey 12 op 11.50; Malta 12 op 7.30. 11-12 4.10—5.00; Mantels Favorite 12 op 10.90; Mar. Haig 12 op 5.40; Montgomery 12 op 9.409.80, 11-12 5.30; Mother- day 12 op 6.10—6.50, 11-12 6.50— 6.70; Mozart 12 op 4.00, 11-12 3.90; Mount Erebus 11-12 4.10; Mount Tacoma 12 op 4.00, 11-12 3.70; Niphetos 12 op 9.009.70; Nivea 12 op 6.00—7.20, 11-12 5.20—5.30; New Orleans 11-12 3.40; Olga 12 op 10.60, 11-12 8.40; Orange Fa vorite 12 op 5.00, 11-12 5.20; Ph. Snowden 12 op 6.807.50, 11-12 4.205.30; Piquante 12 op 11.40; Pr. Elisabeth 12 op 4.605.30, 11-12 5.30: Pride of Haarlem 12 op 4.40—5.20, 11-12 4.00—4.70; Purper Copland 11-12 6.00; Pru nus 12 op 6.70—7.60, 11-12 4.50— 4.70; Prinses Beatrix 12 op 7.70; Paul Richter 12 op 16.10, 11-12 10.10; Pink Attraction 12 op 12.10; Preludium 12 op 9.50; Queen of the Night 11-12 5.20; Red Cham pion 12 op 15.00—19.00, 11-12 7.10 7.90; Red Pierson 12 op 3.70, 11-12 3.60—4.20; Rev. Ewbank 12 op 5.30: Rose Copland 12 op 5.40 —6.10, 11-12 4.30—5.00; Red Pitt 12 op 7.40—8.10, 11-12 4.60—6.30; Rijnland 12 op 4.60, 11-12 4.60; Royal Delight 12 op 5.60; Scarlet Admiral 12 op 6.60, 11-12 5.70; Sonja 12 op 3.80—3.90, 11-12 4.00 4.10; Sundew 12 op 3.504.80, 11-12 4.205.70; Sunshine 12 op 12.00—13.90, 11-12 10.70—13.10; Shackleton 12 op 5.205.30; Teles- copium 12 op 5.40, 11-12 5.50; Utopia 12 op 6.10—6.80, 11-12 4.90 5.40; Vict. d'Oliveira 12 op 4.40 —5.90, 11-12 4.10—5.00; Vlammen spel 12 op 5.80—6.00, 11-12 5.90; Weber 12 op 4.20—4.00, 11-12 4.00; White Giant 12 op 4.60—4.70, 11- 12 3.80—4.30; White Sail 12 op 3.50—3.90, 11-12 3.00—3.80; White Virgin 12 op 4.50, 11-12 4.00; Will. Copland 12 op 3.50—4.30, 11-12 3.20—3.40; Will. Pitt 12 op 4.20— 4,30, 11-12 3.50—3.70; Wintergold 12 op 11.10—12.00, 11-12 6.80— 8.60; Yellow Giant 12 op 5.20, 11-12 5.40; Yellow Gem 11-12 6.20; Zenober 12 op 3.50—4.00, 11-12 4.004.20; Zomerschoen 12 op 20.00; Zwanenburg 12 op 3.60. BERGEN De eerste kaartjes van de ballonnenwedstrijd zijn gisteren reeds in Bergen aangeko men. Daaruit 'bleek dat de ballon van IJme Wijminga alhier om 3 uur losgelaten in Ölst (Ov.) werd gevonden. Het kaartje werd om uur gepost. De ballon van Jb- Tielrooij, eveneens om 3 uur los gelaten, werd in Doornspijk ge vonden. De kaart werd om 6 uur gepost. Op 21 Augustus worden de prijzen bekend gemaakt De Qe Sovjet-Unie h vrij vage en nota antwoord ge Westelijke voorstel! j.l. om een bijeenki gen van de ministei landse Zaken der Hoewel niet bepaa lijk van toon, ve: vroegere nota's van wordt er ditmaal tc om de arm gehoui inhoud allerminst antwoord op de vc de Grote Drie. Te Moskou de Westers aanvaardt, gaat b< Hoogstens zou men ken van „een aanv een zekere reserve" blijft er genoeg c lezer van de inhi twijfelen brengt. H niet de hoofdzaak, nisters elkaar zulle maar belangrijker eens zijn over wel] pen gesproken moe op dit punt van za gehele kwestie om de nota af van de der Westerse staats feit van aanvullend van Russische zijde Het zijn geen aan de punten die het tafel wenst te br geheel nieuwe ge die, hoe belangrijk schien, geen momei dachten zijn geweest tici in Washington, Parijs. Het meest du beeld is de suggestie jet-Unie, „dat c< China zich aansluit 1 kingen van algem vraagstukken". De i king is te vinden in negatie van vrije in Duitsland. De r met geen woord ov alleen volstaan met termen. Cpeelt het Kremlir matiek spel? H< niet de eerste keei reeks van notawiss Westen kent tot m eensgezind standpu: status van communi Over het al of niet de rode heersers uit conferentiezalen van de Naties lopen d vooral tussen WasI Londen sterk uiteen dwingen het Westen vullende voorstel d opnieuw op het tapij Waarschijnlijk in de i ling de kloof tussei lantische mogendhei breden. Het niet direct a met vrije en geheim gen in geheel Duitsla oorzaken hebben. O plaats voelen de Rus gerust, over een de slag. De gebeurtenis Juni liggen nog ver: heugen. En er gaat geen dag voorbjj, heeft de handen vol sleep van de opstanc kiezingen zouden nl niets minder dan ee sturen van de Oost-! ring tot resultaat hei Op de tweede plaa de nota op de on West-Duitsland tusse ring van Adenauer cialistische oppositie c van Ollenhauer. Zod woord van de Sovjet- was, gaf Adenauer ontevreden te zijn. meer weten. Ollenl ceerde met de woord hoeven geen verdere den voor een confere te worden." Moskou Adenauer, of contra maar contra Duitse beid met het West E.D.G.-verband. De ten maar al te goed hét twistpunt is, di Duitse bondsrepublie in twee kampen houdt. Een nede Adenauer op 6 Sec bij de West-Duitse i zou volkomen in di kraam te p^s komen Tot een verstevigii basis voor een ge de Russische nota ge verlèend. Zou het 1 de Russen toegeven kende het op hetzelf een liquideren van toe gevoerde politiek. Punt van Moskou w af van. vroegere Eigenlijk staan beidi weer even ver van wijderd. Een gesprek ze omstandigheden z< Westen alleen maar tekenen: verlies, bc wat met moeite ondi gewonnen aan een: .Waarvoor men in in hoofdzaak desti kwam.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2