Labour heeft de Engelsen weinig meer te bieden Amerika bezit nu een dwergduikboot MARKTBERICHTEN Conservatieven zien toe op rumoerig zomerreces t Mars i ypotheek Volledige ontknikking De ramp met de B-36 Scholieren jonge werkkrachten Adverteert in dit blad ^schikbaar Omwenteling bij marine? Doeltreffend wapen Ziekentriduum te Heiloo Marktoverzicht Schagen Morrison waagt *n laatste kans Hotel te Langweer afgebrand R.K. Dagmeisje 9 tot 16 Augustus a.s. GESLOTEN zijn N.V. Vriesia v.h. Jan de Vries L. T. B. Heiloo vraagt WIE HEEFT TE MISSEN: De Sint Vincentiusvereniging Vrijdag 7 Augustus 1953 Pagina 7 °CN •ijfspensioenfonds sur. woon- en win>- aizen. Rente 3% pet. mum f 5000. Aan- b Makelaar N. F. 1NEN Laat 196, raar, tel. 3474 (Advertentie) NEW YORK, 7 Aug. Een Amerikaanse Marine commandant B. D. heeft vandaag bekend ge maakt dat een nieuw type Ame rikaanse „Dwergduikboot" is ont worpen, die voortbewogen zal worden door „een strikt geheime brandstof", dit nieuwe type zal waarschijnlijk een omwenteling betekenen voor de thans geldende strategische en tactische wetten van de Marine Vice Admiraal Charles Lock- wood, die gedurende de tweede wereldoorlog de duikbootvloot in de grote oceaan commandeerde voegde hieraan toe: „Na drie jaar van uitgebreide bestudering van de „Dwergduikboten" die gedu rende de tweede wereldoorlog bij de Japanse, Duitse, Britse en Ita liaanse zeestrijdkrachten in ge bruik waren, hebben de Ameri kaanse experts plannen ontwor pen voor een dwergduikboot, die van groter strategische waarde en als wapen doeltreffender zal blij ken te zijn dan alle tot nu toe bestaande dwergduikboten". Lockwood heeft dit nieuws ont huld in een artikel in Colliers Magazine. Hij deelde mede dat de nieuwe dwergduikbootjes een ac tieradius hebben van ruim 500 mijl en ettelijke dagen onder wa ter kunnen blijven. Utrecht, knooppunt van ver keerswegen, doch ook knoop punt van industrie en handel! Dit vormde de leidende ge dachte van de ontwerper van 't Jaarbeurs affiche, dat straks ieder attent zal maken op de komende Najaarsbeurs, die van 1 tot en met 10 September te Utrecht zal worden gehou den. De bekende ontwerper H. Dolleman uit Velzen tekende op een paars-blauwe achter grond op suggestieve wijze 'n kabel met knoop, met in het knooppunt het symbool van de Utrechtse Jaarbeurs, de mag neet met de Mercuriushoed. der onderwijzers salarissen 's-GRAVENHAGE, 6 Aug. Nadat hierover in de commissie voor georganiseerd overleg voor het onderwijzend personeel bij het lager onderwijs nader beraad was gepleegd, heeft de regering besloten de z.g. volledige ontknik king der onderwijzerssalarissen voor alle onderwijzers te doen gelden. Met de wijziging, welke de sala risregeling der onderwijzers in verband hiermede dient te onder gaan, heeft de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken zich dezer da gen verenigd. Het ligt in het voornemen aan deze salariswijzi ging terugwerkende kracht te verlenen tot 1 Januari 1953. LONDEN, 6 Aug. (Reuter). Er zijn Donderdag twee lijken van bemanningsleden van de Woensdagochtend in de Atlanti sche Oceaan neergestorte Ameri kaanse B-36 geborgen. In totaal waren 36 uur na het verongeluk ken van de bommenwerper vier overlevenden en vijf lijken op gepikt. De twee Donderdag gevonden lijken werden opgepikt door het Zweedse schip „Monica Smith" en het Britse weerschip „India". Bij het zoeken naar overlevenden werden verkenningsvliegtuigen ernstig gehinderd door regenval, zware zeegang en laaghangende bewolking. De eerste duikboot van dit dwergtype is thans in aanbouw volgens zijn mededelingen. Het is geen zelfmoordwapen. Aan boord bevindt zich een bemanning van vier kikvorsmannen. De dwerg duikboot is ongeveer dertien meter lang, weegt 25 ton en lijkt op een grote torpedo. De topsnelheid is boven water ruim zestien kilo meter per uur en onder water ruim negentien. Zij kunnen vol gens Lockwood kanalen en rivie ren opvaren en onder stalen net ten die vijandelijke havens be schermen, doorvaren, of deze an ders doorsnijden. 'it Dankbare herinnering HEILOO Het Ziekentriduum is voor de 130 deelnemers alweer een herinnering, maar de stille ogenblikken, doorgebracht aan de voet van het altaar, de devote godsdienstoefeningen, de woorden van gebed en vertroosting, de hulpvaardigheid in extra mate ondervonden in deze 3 dagen, zullen zij bewaren in hun hart, als kleinodiën van geestelijke rijkdom, waar zij met grote vol doening aan denken, zodat het hen versterken kan in ogenblik ken van nieuwe moeilijkheden. Voor de talrijke assistenten, die de zieken hebben bijgestaan geeft de herinnering aan deze dagen een bijzondere voldoening om de werken van barmhartig heid waarmee zij zich onnoeme lijk veel dank van de zieken heb ben verworven. De voorzitter van het Comité van de Ziekenbede vaarten, Pastoor J. van Muyen, riep de zieken bij het heengaan een vaarwel toe en dankte na.- mens hen alle assistenten voor hun onbaatzuchtige goede wer ken. Na het Sluitingslof werd aan de zieken de Pauselijke Zegen gegeven, waaraan een volle af laat was verbonden. Vtók voor hun vertrek kregen zij een flesje water uit de „Runx. putte" mee n-aar huis. Te letterlijk opgevat OMMEN Een jongeman wilde een familielid te Om men verrassen met twee exo tische vissen voor diens cqua- rium. Hélaas kwam hij voor een gesloten deur. Wat nu? Bij informatie bleek, dat het wel des avonds laat zou wor den eer de familie thuis kwam. Een buurman advi seerde de dieren, op een laag pitje te zetten. Bij een vriend werden de vissen in een bak water op een petroleumstel geplaatst, met als gevolg dat zij gekookt werden. Plan voor 2742 woningen te Beverwijk in 1955 Het gemeentebestuur van Be verwijk heeft een onteigenings procedure ingesteld tegen 45 be zitters van gronden ter grootte van 75 ha, deels weiland, deels tuingrond, langs de spoorweg BeverwijkUitgeest. Een Rotterdams architecten bureau (Verhagen, Kuiper, Gou wetor en De Ranitz) heeft voor deze gronden een uitbreidings plan „Oosterwijk' 'ontworpen, dat 2742 woningen omvat, va riërend van eengezinswoningen tot etagebouw met zes woning- lagen. Ook winkels, bedrijven en openbare gebouwen zijn in dit plan opgenomen. Een deel van het eventueel aldus te be bouwen gebied behoort nu nog aan de gemeente Heemskerk. Elders in Beverwijk zullen het volgende jaar 1200 woningen worden gebouwd. WEEKOVERZICHT VAN DE LANGEDIJKER VEILINGEN BROEK OP LANGENDIJK De aanvoeren van consumptie aardappelen bleven ongeveer op hetzelfde peil. Aan de beide vei lingen was de gemiddelde dag- aanvoer ongeveer 75 ton. De handel was goed met vaste prij zen. Goede Eigenheimers konden 1415 cent opbrengen, voor eer stelingen werd 1214 cent ge noteerd. Op de eerste pootaard- appelveiling werden weinig za ken gedaan, soorten als Doré en Eigenheimer brachten hoge tot zeer hoge prijzen op. De middel soort eersteling A 3550 werd verkocht voor 19 cent. Het groot ste deel van de aanvoer werd evenwel opgehouden. De maat 28 35 kon 2527 cent noteren. Van de sluitkoolsoorten was al leen de gele kool behoorlijk te verkopen met prijzen tot 8.60. Er bestond enige vraag voor de le gers in Duitsland. Witte kool kon zelfs bij een minimaal kleine aanvoer niet geheel worden ge plaatst. Ook in West-Duitsland is deze kool practisch niet te ver kopen. Doordat de aankopen voor Oost-Duitsland werden ge staakt of althans beperkt, ont stond een overschot aan rode kool, dat waarschijnlijk voor veevoeder zal moeten worden geruimd. De aanvoeren van sla- bonen nemen verder toe, de handel was goed, voor A-bonen lag de prijs tussen 38 en 45 cent. Groen afgesneden uien werden in kleine hoeveelheden verkocht voor 1012 cent. Zilveruitjes konden iets in prijs verbeteren en schommelden in prijs tussen 25 en 30 cent. Volksspelen WINKEL De kermis behoort weer tot het verleden en is alles zins goed verlopen, er was voor elk wat wils. Was er Zondag een sportdag voor de groten en Maandagavond een uitvoering door het N.H.K., Dinsdag was er een sportdag voor de jeugd. Er werden wedstrijden gehouden met hindernissen waarvan de uitslag was: Jongens en meisjes t/m 7 jaar: le Claasje Klein; 2e G. Terpstra: 3e I. Zweep. Jongens en meisjes 8-9 jaar: le A. Schaap, 2e J. N. de Snayer, 3e Jos de Graaf. Meisjes 10-11-12 jaar: le W. Keetman, 2e Trude Band, 3e N. de Jong, 4e N. Jamis. Jongens 10-11-12 jaar: le Jb. Kooy, 2e A. Klaver, 3e C. de Wit, 4e J. Spijker. Meisjes 13-14- 15 laar: le E. Koedooder, 2e G. man, 3e C. Breebaart. Jon- 13-14-15 jaar: le L. Buys, 2e G. Kollenberg, 3e J. Hooy. Volksspelen voor de groten gaf de volgende uitslag: Heren le I. van de Wal, 2e L. Wijma, 3e L. Zeeman, 4e P. Bijhouwer. Dames: le Mevr. G. v. d. Molen-Dijkstra; 2e Mevr. S. van Zoonen-Hemke: 3e Mevr. Eriks; 4e Mevr. Terpstra. HUIS GERAMD ZD. SCHARWOUDE Toen de vrachtauto van de heer W. uit St. Pancras gisteren door de Dorps straat reed sprong het hek los, dat juist de daar geparkeerd staande visauto van de heer B. greep. Deze auto kwam tegen het woon huis, bewoond door Mej. S. met het gevolg dat de muur bezweek en 'n raam werd verbrijzeld. De visauto liep ernstige averij op. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Het hele land werd afgezocht naar dames met een volmaakt voetje, aan welke voetjes de mooiste schoentjes, die in ons land gemaakt worden, getoond zullen worden op de grote interna tionale tentoonstelling, de „Slem," die de schoen- en lederfa brikanten van 2131 Augustus in Waalwijk houden. Dat niet alleen gelet werd op de voeten toont deze foto. Wij vermoeden, dat er vele „prinsen" zullen zijn, die deze „Assepoesters" graag de schoentjes aan zouden passen. LONDEN Het Britse parlement is met zomervacantie gegaan, maar dat wil allerminst zeggen, dat de „eerbare leden" zich tot de 20ste October aan lawntennis, golf, cricket en andere geliefde Engelse zomersporten kunnen wijden. En dat geldt zowel voor de conservatieven, als voor de socialistische oppositie. Want al is de vurige wens de vader van de onjuiste uitingen van Labour, volgens welke er ook in de Conservatieve Partij grote onenigheid bestaat, de conservatieve regeringsleiders zullen in de voor ons liggende maand vele belangrijke beslis singen moeten nemen. Iedereen is er buitengewoon verheugd over dat sir Winston Churchill zich reeds zo snel na zijn inzin king aan het herstellen is. En nu op zijn landgoed Chequers weer een groot deel van zijn werkzaamheden op zich heft genomen. Maar de mannen aan het roer beseffen heel goed dat de eveneens herstellende minis ter Eden toch een deel van de premier's werkzaamheden zal moeten overnemen, en is de vraag, of deze grijzende, rijzige „kroonprijs" zo kort na zijn operatie, deze last bij die van het ambt van minister van Buiten landse Zaken zal kunnen dragen In het begin van de herfst zullen er dan ook wel enkele kabinetswijzigingen komen, met Butler, de ambitieuze en uiterst bekwame schatkistbewaarder, onder de favoriteiten, samen met Selwyn Llyod. die wel voor de besprekingen in Korea zal op draaien en Eccles, de man die voor de ,,Mis-en-scene" van de kroning zorgde. Maar verder zijn er geen zor gen in de conservatieve partij, die tevreden kan zijn met het dit jaar bereikte. Want al is de economische positie van Enge land nog uiterst precair, sedert Butler's begroting zijn alle pro ductierecords geslagen en i6 het leven voor de gewone man veel fleuriger gewoirden. Het zou daarom kunnen zijn dat in de herfst algemene tussentijdse verkiezingen zullen worden uit geschreven, omdat de regering een grotere meerderheid in het parlement wil hebben. Uit zui ver partij-politiek winstbejag zulks te doen is in een land als Engeland uiterst gevaarlijk, en hier zal deze zomer door Chur chill en de zijnen wel veel over gewikt en gewogen worden. Met de socialisten is het ech ter geheel anders gesteld. Voor hen zal dit een bijzonder rumoe rig zomerreces wórden. Hun on- ar-gs gepubliceerde partij mani fest vetuirt van een steriele po litiek. Het is alsof zij de hoop op een spoedige politieke over winning hebben oogegeven. Hoe kan het ook anders. Zij hebben niets te bieden in een Engeland, waar het leven steeds gemakke lijker wordt. Waar weer steeds meer in de winkels te krijgen is. En zijn willen nog steeds meer nationalisatie en allerlei beperkende bepalingen, al heeft de raad van vakverenigingen de dagmatische Bevanistische socia list een geduchte knauw gege ven en daarm- deze uit het zadel weten te lichten van hun geliefd stokpaardje „algeheel nationalisatie" geheten. De par tijdraad toont zich nu voorstan der van gedeeltelijke nationalisa tie, onder andere van chemi sche- vlieotui" en machine industrie. Maar dit is een politiek waar zij niet veel kans mee zal heb ben. nu de regerin" juist met succes heeft besloten de ijzer en staalindustrie en het weg vervoer weer te de-nationali seren. Toch moeten wij de macht van de extremistische Bevanis- ten niet onderschatten. Hun dy namische leider heeft talloze slagzin-slikkende looneisers ach ter zich, al verklaarde de be langrijke leider der mijnwerkers nog onlangs dat, er alleen door harder en beter werken verbe teringen kunnen komen in hun loonstandaarej. Zo zal binnen de bijna ber stende muren van het Labour- huisje de komende weken fel om 'de macht gevochten worden, temeer omdat de „huisvader" Attlee, zich r,iet krachtig genoeg heeft getoond om de huiselijke twisten voor de buren verbor- (Van onze verslaggever) Gistermorgen omstreeks half tien, brak er brand uit in het ho tel-pension aan de Langweerder Wielen, vanouds bekend onder de naam „Badpaviljoen". Binnen een half uur was het gebouw, dat geheel uit hout was opgetrokken, een volledige prooi der vlammen. Niets is er van overgebleven en ook de bezittingen van 45 jongens en meisjes, afkomstig uit ver schillende plaatsen in ons land, die als leden van een Ned. Herv. jeugdgroep hier logeerden, gingen vrijwel geheel verloren. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig bij deze plotselinge felle brand niet voor. De brandspuiten van Langweer en St. Nicolaasga waren zeer vlug ter plaatse, maar men stond machteloos tegenover de vuurzee, die door een krachtige wind werd aangewakkerd. gen te houden. Wanneer de par tij bijeenkomt, zal het de grote strijd worden tussen de oud minister Morrison en Bevan, welke laatste zich verleden jaar een onverwacht grote meerder heid verwierf voor zijn groep in de partijraad en Morrison zelfs eruit drong. Deze hoog aangeslagen fieuur probeert nu door het achter deurtje van het penningmeester schap in, de raad terug te komen. Maar daarbij zou hij de eveneens zeer gerespecteerde huidige pen ningmeester op zijn schoen moe ten nemen. Verliest Morrison ook nu weer dan zou dat heel goed het einde van zijn vooral tijdens de oorlog grote carriere kunnen betekenen. De door hun te harde werken wat oververmoeide maar onver deelde conservatieven kijken niet zonder leedvermaak toe. Ook hier in Engeland bestaat 'n heel treffende vertaling voor de Nederlandse uitdrukking over gaarkoken in eigen sop. De Tories" kennendie DE PAARDENZWENDEL- AFFAIRE TE BATH De 32-jarige vrachtauto-chauf feur Leonard Phillips, die gearres teerd was omdat hij betrokken zou zijn bij een reusachtige zwendel- affaire in de race-wereld, stond te Bath terecht wegens „kwaadwil lige beschadiging" van telegraaf- en telefoon-kabels naar de ren baan te Bath op 16 Juli jl. Hij vroeg uitstel van behande ling van zijn zaak tot 14 Augus tus, en zijn preventieve hechtenis werd in dit verband verlengd tot die datum. De hoofdcommissaris van politie te Bath verklaarde dat de kabels doorgesneden waren met behulp van een acetyleensnij'brander, en dat het verbreken van de verbin dingen een onderdeel was van een poging tot oplichting op geweldige schaal. De Britse politie had het hele land uitgekamd bij haar jacht op de leiders van het complot, die door hun zwendelpraktijken 250.000 pd. st. dachten te verdie nen, en overal was gezocht naar de vrachtauto die gesignaleerd was op de weg waar de lijnen waren doorgesneden. Phillips werd in zijn woning in Wales ge arresteerd, nadat hij eerst een verklaring had afgelegd waarin hij toegaf betrokken te zijn ge weest bij het doorsnijden van de kabels. SCHAGEN De moeilijkhe den met betrekking tot de af zet van vet in de grote steden duren kennelijk nog voort, aan gezien de prijs van de vette koeien voor verschillende han delaren Donderdag een teleur stelling betekende. De slagers vragen thans vooral foede vleesbeesten. Zodoende on het ook gebeuren dat de zgn. worstkoeien relatief meer aan de prijs zijn dan de le kwaliteits vette koeien. Natuur lijk komen de worstkoeien lang niet aan de f 1,25 p.p. en is f 1,10 practisch genoeg, men dient niet te vergeten dat de LANGEDIJK, 7 Aug. 34.000 kg aardappelen 12,2013,40; doré 14.3014,70; blw. eigh. 12,60—13,50; eigh. 11,90—14: grof 11,7012,70; drieling 67. 8000 kg slabonen 30—39; 16.000 kg rode kool A 4,60—7,70; 7500 kg gele kool A 6,30—7,50; B 3,40 -3,80; 10.000 kg witte kool 3,40 —3,90; 5700 kg uien 10,90—12,40 zilvernep 29,3032,80; 950 stuks bloemkool Al 52—67; A2 28—48. Doorgedraaid 5000 kg rode kool. NRD. SCHARWOUDE. 7 Aug. 40.000 kg aardappelen: eerste ling 1212.60; doré 13.50; eigen heimer 12.4013.20; bl. eigenhei mer 12.4013.20; ijselster 11.40 11.50; bintjes 10.40—12.60: bon ken 10.4012.60; drielingen 5.60; kriel 3.80: 5000 kg zilveruien 2 5; drielingen 1316 nep 27 36; 1200 kg uien 10.2010.50; vleeskwaliteit van het magere drielingen 12; 30.000 kg slabonen -ti j-ï j i oo ori. i nnr\ a r on slachtbeest dooreengenomen niet hoog geroemd kan worden. De handel in verse koeien bleef on veranderd rustig en goed prijs houdend. Maar erg veel vraag naar gelde beesten bleek er niet te zijn. Te ruim 11 uur waren er nog maar een paar verkocht. Opmerkelijk is overigens ook de plotseling sterk geslonken vraag naar slachtlammeren. In elk ge val zullen er gedurende deze markt uitermate weinig van ver kocht zijn. Met f 35,— tot f 55, waren alle lammeren wel be taald. Ook de vette schapen heb ben weer een veer moeten laten. Meer dan f 100,werd nu voor een schaap niet betaald en voor magere beesten zelfs aanzienlijk minder. Hoewel de nuchtere kal veren per pond gerekend nog steeds duur zijn, viel ook nu weer enige achteruitgang in het marktbeeld te bespeuren. Het kleine aantal kalfjes kon slechts met grote moeite worden ge ruimd, toewei de iets aange- meste kalveren noig heel be hoorlijk uit de bus kwamen met een notering van f 135,af. Aanvankelijk kenmerkte de big- genhandel zich door een moed gevend tempo, maar allengs nam dit af, zodat tegen 11 uur al weer van een zeer matige markt moest worden gesproken bij practisch onveranderde prijzen. Werk- en tuigpaarden schijnen aanzienlijk meer gevraagd te worden, terwijl de belangstelling voor slachters maar heel matigjes blijkt te zijn met een notering rond de 8 en 9 dubbeltjes per pond. Vooral de laatste weken worden heel wat veulens via de markt naar de slachtbank ver wezen. De kippen- en konijnenmarkt was weer van geen betekenis. GROOTEBROEK. 6 Augustus eersteling grof 13.2013.80; groot 12.9014; veevoer 3.503.80; doré groot 13.60; eigenheimer grof 12.30—12.80; groot 12.90—13.60; blw. eigenheimer grof 11.6012: groot 12.7013.80; 'bintje grof 12.80; groot 12.60; alpha grof 13; aanvoer 48.000 kg: 1.800 kg rode kool 3.405.60; 450 kg slabonen 3440; 700 stuks bloemkool A 54; B 39—51; B II 15—37. MIDDENMEER W. gerst 22— 23.40; z. gerst 2224; koolzaad 52 57; karwijzaad 4756.50;; wit hooi (geperst) 60—90; rode kla- verhoqi .(geperst) 7085; lucerne hooi (geperst) 7(1—90; haverstro (geperst) 3035; w. gërstestro (geperst) 3235; z. gerstestro (geperst) 3538; tarwestro (ge perst) 3538; groene erwtenstro (geperst) 5062.50; zaadstro: karwijstro 1520; koolzaadstro 15—20. AVENHORN, 6 Aug. 60.000 kg aardappelen, grove schot 12,90 —14.30; middel 12,60—13,70; drieling 6,90—7,30; rode schot grof 11,30—11,40; middel 12,10 12,40; Koopm. bl. 12,30; blanke eigh. 13,60; bliw. eigh. 13,10; ro de kool 3—7,30, 5600 kg; 600 kg gele kool 5,40; 2500 kg groene kool 1011; 5800 kg zilveruien 2; zilverdrieling 1316; zilver- nep 26-31; 3800 kg bieten rond I 6,50—7,30; II 4,50—5,40; 2000 kg peen II 11,20; III 10,30; 2000 kg augurken grof 3441,40; basterd 42,90; stek 25,10; bom men 12,10; 11800 kg slabonen 37—41; II 28—35. 500 kg krui denier 20—37. WARMENHUIZEN, 7 Aug. 61.000 kg aardappelen: eerstelin gen 13.6014.10, grove 12.60 13.60, drielingen 7.507.60, bintjes 10.80—12.—, grove 11.40—12.80, eigenheimers 11.5014.10, blauwe eigenheimers 12.7014.doré A 15.40, meerlanders 10.3012.30; 5900 kg slabonen 3137; 1700 kg zilveruien (nep) 25.2028.80, drie lingen 8.408.70; uien 3. PURMEREND. 6 Aug. Au gurken G Grof 32; K Grof 41.30 —41.90; Basterd 42.30—42.70; Stek 27.10—27.50; Bommen 12.20 p. 100 kg. Aanvoer 16.900 kg. 33—39; 1700 kg kroten A 5.30— 5.70; B 4—4.20: 700 kg gele kool A 6.50—8.80; B 3.10—4.20; 7500 kg rode kool A 4—5.40; B 3; 38.000 kg witte kool 33.20; 1600 st. bloemkool A 1 59; A 2 35 56; B 2 23; afw. 815; doorge draaid 500 kg rode kool: 15.000 kg witte kool. WOGNUM, 7 Aug. 12.500 kg vr. aardappelen: middel 12.90— 13.20; grove 13.2013.60; dreilin- gen 5.106.70; bl. eigenheimers 13.90—14.70; meerlanders 12.50— 12.80; 95 kg. slabonen I 3137; idem II 2934; snijbonen 2246: tomaten 2039; knolbieten 45.80; rode kool 46.90; witte kool 4 5.20; komkommers 816; bospeen 813; bosselderie 46; rode bes sen 58; uien 11.8013.10; zilver uien 521; netmeloenen 2565; andijvie 6.4011.70; pruimen 21 37; perziken 316; augurken 22 82; précox 326; yellow 1542; kruidenier 1241; early victoria 714; glacestone 1522; andré a' esperen 1526; beauty of bath 21 25; suikerpeer 811. Kaasmarkt Alkmaar ALKMAAR, 7 Aug. Kaasmarkt Aanvoer: 30.000 kg; 15 stapels fabriekskaas 1.81 per kg; 7 sta pels boerenkaas 1.82 per kg. Handel matig. Markten Barneveld BARNEV'ELD, 6 Augustus Pluimveemarkt: Aanvoer c.a. 35.000 stuks. Handel in slachtkip- pen en jonge hanen vlug. Prijzen: siachtkippen. alle ras sen 1.70-1.80, jonge hanen witte 2.15-2.35: andere rassen 2.00-2.15; N.H. blauwe kuikens 2.40-2.60, alles per kg. Overige per stuk: oude hanen 2.75-4.25: Oude een den 0.85-1.80: Tamme konijnen 2.75-6.75; Tamme jonge duiven 0.70-0.85. Eiermarkt; Aanvoer ongeveer 1.100.000 stuks. Handel in kip peneieren matig, in henneneieren redelijk. Prijzen: Kippeneieren 16.75-17.25, algemene prijs 16.85 per 100 stuks: kiloprijs 2.74. Henneneieren 11.00-14.00 per 100 stuks. Veluwse eierveiling „Barneveld- Ede". Aanvoer ca. 700.000 stuks, waarvan er 283.500 stuks geveild werden. Prijzen: eieren van 42-50 gram 10.70-13.54, eieren van 50- 60 gram 13.92-16.85; eieren van 60-67 gram 17.00-17.99. alles per 100 stuks. Varkensmarkt. Aanvoer ca. 160 stuks. Handel matig. Prijzen: Biggen 42.00-52.00: 4 drachtige zeugen 275.00-325.00. alles per st. Doktersdiensten Zondag 9 Augustus Dokter Reedijk te Avenhorn, tel. K 2294—255; Tel. K 2294225; Dokter Buisma te Obdam, tel. K 2264213; Dok ter Wajon te Spanbroek, tel. K 2263—215; Dokter Mulder te Mid- woud, tel. K 229122; Dokter van der Meer te Westwoud, tie. K 2286-355; Dokter d'Aarnaud, Wer- vershoof-Andijk, tel. K 2289425. Nieuwe kassier van de Boerenleenbank ZWAAG Tijdens een verga dering van de Boerenleenbank is wegens bedanken van de heer P. v. Kampen als kassier, tot diens opvolger benoemd de heer C. Bee- repoot (Zwaagdijk West). Hij werd met algemene stemmen ge kozen. KF.C.-keuri ngen Alkiiijiiir CINEMA' AMERICAIN: Don Ca- millo, alle leeft. REX THEATER: Louise-Lotte. 14 jaar. HARMONIE: Het lied van de woestijn, 14 jaar. VICTORIA: De gevangene van Madorra, 14 jaar. Paljas, 18 jaar. Familieberichten Op 12 Augustus a.s. hoopt on.ze liefhebbende zuster en tante Ecrw. Zuster M. PRISCA (Margaretha v. Langen) in het St. Elisabeth-Zie- kenhuis te Alkmaar haar 40-jarig kloosterjubi leum te vieren. Fam. v. LANGEN, H.Hugowaard. OPENLIJK DANK aan God voor een ver kregen gunst door het bidden van de Novene der 3 Weesgegroeten. J. H. te A. Advertentiën Jack P. Schotsman Leraar M.O. Lichamelijke opvoeding Heilgymnastiek, Masseur te WINKEL afw. tot 17 Aug. Gevraagd: G. GROOT, Nieuwesloot 61, Alkmaar, Voor uw TEKEN- en SCHILDER MATERIALEN Theo Groothuizen en Zns. Alléén Verdronkenoord 121 PI. Stenenbrug ALKMAAR Sinds 1902 vaklui TE HUUR Baby-weegschalen Bestralingslampen Hoogtezonnen bij ADR. van der KUIP MIENT 25 - ALKMAAR t.o. Langestraat Wegens vacantie van ons personeel zullen Drogisterij en Grossierderij van LUTTIK OUDORP ALKMAAR voor magazijnwerk. Max. lft. 30 jr. Vaste aanstelling bij gebleken geschikt heid. Aanm. aan het kantoor of brieven onder no. 20213 bur. v. d. bl. GOED BEDDENGOED, LEDIKANTEN. 1- en 2- persoons KINDERWAGENS. Ook KINDER ONDER- en BOVENKLEDING zijn bijzonder wel kom. Amerikaanse werkbroeken Khaki groen, zeer sterk 12.95 9.40 LANGE KHAKI BROEKEN Sanfor, kleurecht, vanaf 12.70 elastiek in de band ^0^ Langestr. 4. Telef. 2231 Alkmaar d personeel aan- uisteren naar de veel geluk. Over de smid tevre- laat ik toch Je kunt per slot 3 smid trok met hij met zijn ge- an, dat was ook eer was intussen i je, en nu deed ten merken, dat in allerlei gekke ire dingen. Dat n je mond hebt, rholen trok zich e: „Vooruit nou, /oor me uit".

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7