Nederland verloor met ere op twee athletiekfroiiteii Motoren raasden sneller dan ooit over het circuit Dames-nederlaag i kwestie van twee punten Tinev.Brenk en tenThije 1500 meter kampioenen Verpletterende nederlaag van tennis-Nederland Honderdvijftig renners uit twaalf landen van de partij Courses Duindigi Fanny Blankers' blessure stond zege in de weg Geertje Wielema was kansloos Belgen veel sterker Races te Tubbergen Pirie eerste in „Mijl van de Eeuw" Maandag 10 Augustus 1953 Pagina a TREEBEEK, Zondagmiddag Nederland heeft het tweevoudig athletiekduel met Duitsland verloren. Maar het is een eervolle nederlaag geworden.. De Nederlandse dames moesten met slechts twee punten verschil 46,5 om 48,5) de eerste plaats aan haar tegenstandsters af staan. Bij de heren was het verschil maar wie had dat ook anders verwacht? - groter. Zeventig punten (187 tegen 117bedroeg de winst, waarmee de Duitsers naar hun vaderland terugkeerden. Doch de wijzewaarop de oranjebroeken zich teweer steldenwas, na de kleurloze vertoning van een iveek geleden te Antwerpen, bepaald opwekkend. Toch hadden de ruim tiendui zend mensen, die het knusse en 't zich in de zon badende Emma- sportnark bevolkten, thuis mis schien nog wel van een Neder landse overwinning bii de dames kunnen verhalen. Een blessure heeft deze zege echter in de weg gestaan. Want de verwonding aan de knieband van Fanny BlankersKoen speelde de Am sterdamse na het afwerken van de 80 meter horden parten, waar door het raadzamer werd geacht haar voor de 100 meter terug te trekken. Dat kostte het Neder landse team ongetwijfeld enkele, en bij een 48V246nederlaag wel heel kostbare punten. Op die 80 meter horden was Fanny reeds met een pijnlijke knie, van start gegaan, verander de daardoor van pas, raakte als gevolg daarvan echter uit balans en kwam even in aanraking met de vierde horde. Een en ander vormde voor de Amsterdamse echter toch geen al te grote han dicap, om haar rivale, Maria San in een zeer spannende finish op de streep te slaan: beiden 11.4 sec. Willy Lust liet zich overigens ook niet onbetuigd. In 11.6 sec. nam zij fraai de derde plaats voor haar rekening. Maar dit nummer had van Fanny Blankers Koen te veel geëist. Op de 100 m. moest zii verstek laten gaan. Zo vertrokken op de 100 meter Puck Brouwer en Gré de Jongh voor Nederland. Voor het Celebes-meisje werd het een bijzonder prettige race. Niet al leen dat zii in 12 sec. rond de zege voor zich opeiste daarbij Maria Sander met 0.1 sec. ver schil kloppend doch boven dien betekende dit, dat zij het deze middag tot een dubbele overwinning had gebracht. Ook op de 200 meter had zij n.l. haar team in 24.8 sec. zegevierend over de eindstreep gebracht. Helga Arentz moest in 24.9 sec. het hoofd voor Puck Brouwer buigen. Gré de Jongh nam met 25.2 sec. uitstekend de derde plaats voor haar rekening, even als zij dat op de 100 meter waar zij in 12.2 sec. met Ingrid Kuehn de buit moest delen gedaan had. De verwachting, dat de Duitse athletes de technische nummers vrijwel alle naar zich toe zou den halen, is bewaarheid gewor den. Alleen het hoogspringen le verde een Nederlands succes op. Dinie Hilbrandie sprong de res pectabele hoogte van 1.60 meter, een nieuw persoonlijk record. En de zeer jeugdige, uit het Noorden stammende Elly Hobers werd met 1.53 meter tweede, een af stand die ook al een persoonlijke beste prestatie betekende. Maar op kogelstoten, discus- en speer werpen gingen de beide eerste plaatsen naar de Duitse dames. Willy Lust eigende zich bii het verspringen, na Erika Fisch met 5.75 meter, de tweede plaats toe met 5.62 meter. Ans Panhorst— Niessink wees bij het kogelsto ten de nationale kampioene Jo van Schouwen—Cramer met 1 centimeter verschil (11.41 meter tegen 11.40 ml terug. Ondanks twee uitgesproken slechte wissels wisten Fanny Blankers (die nu weer van de partij was en als eerste startte) Dicky van Dijk, Gré de Jongh en Puck Brouwer tenslotte van de 4 x 100 meter estafette een onbedreigde Nederlandse over winning in 47,6 sec. te maken. Dat de heren het tegen de Duitsers zouden afleggen, er was niemand die daaraan twijfelde. Maar de Nederlandse 'heren hebben toch laten zien dat er wanneer het er op aankomt, wel degelijk „geknokt" kan worden voor de punten. De geest was over de oranje-broeken vaardig geworden, er werd, de beste re putaties van de mensen die het tegen hen moesten opnemen ten spijt, fel aan getrokken en zo kon het gebeuren, dat op de 100 meter Rulander vorige week door de Belgische gebroe ders Vercruysse kansloos gesla gen naar een even fraaie als verrassende zege liep. Dank zij een zeer sterke finish werd hij_ in 11 sec. precies eerste vóór Jensen, voor wie de hor loges op dezelfde tijd werden afgestopt. En invaller Sleeuwen- hoek, die de wegens de oefening „Drietand" afwezige Hardeveld verving, paste zich uitstekend v ivJ m het milieu aan en arriveerde (Robben) 1.08.37. in eveneens 11 sec. als derde. Eerder op de middag gingen Nederhand en Broeken op de 110 meter horden als een en twee (beiden 15,2 sec.) over de streep, daarmee Nederland op nieuw aan 12 punten helpend. De lange Visser bleek aan 7.20 meter ruimschoots voldoende te hebben om ook het verspringen in handen van onze landgenoten te brengen. De overige vijf deel nemers, van wie de in België woonachtige Nederlander Wes- sels met 6.88 meter derde werd, kwamen geen van allen boven de 7 meter-grens. Rem en Van der Wees benutten de 800 meter om hun persoonlijke records be langrijk scherper te stellen. In het gevecht met Cleve en Fried- rich, die er 300 meter voor het einde vandoor gingen en niet te achterhalen waren, trokken zij zich toch zodanig op, dat zij resp. 1 min. 53,8 sec. (derde plaats) en 1 min. 55,4 sec. no teerden. Govers en Van den Wildenberg deden hetzelfde op de 1500 meter. Lamers zege vierde fraai in 3 min. 51,8 sec., Schlegel werd tweede in 3 min. 52,8 sec. en Van den Wildenberg en Govers resp. derde en vijfde in de beste tijd ooit door hen gemaakt, 3 min. 56,2 sec. en 3 min,. 58,6 sec. Fekkes, onze 500 meter-man, die thans uit stekend in vorm is, deed geen half werk, wat op de 5 kilo meter, prachtig door de Duitse crack (voor wie het een race tegen het horloge was) Schade in 14 min. 28,8 sec. gewonnen, nam hij in een bijzonder knappe 14 min. 44,4 sec. de tweede plaats voor zijn rekening. Hij verbeterder hiermee zijn per soonlijk record met ruim 14 se conden. Malipaard, die vierde werd, kwam in 15 min. 11 sec. wederom onder zijn persoonlijke beste tijd. Florence Peeters en Ten Thye wonnen in Zutphen Onder grote belangstelling langs de baan en in bootjes werd de westrijd gevolgd werd de jaarlijkse 8 km-zwemwedstrijd van Brummen naar Zutphen ge. houden De uitslagen luiden: Dames: 1. Florence Peeters (Neptunus, Arnhem) 1 uur 11 min. 30 sec.: 2. Elsje Mieremet (Robben) 1.13.10; 3. Annie Veld- huyzen (KNZB) 1.13.15; 4. Cor- ry van Reenen (Robber) 1.13.26; 5. Willy Willemse (HDZ) 1.14.42. Heren: 1. Ten Thye (LZO) 1 uur 7 mim 7 sec.; 2. Willemsen (Vechtstreek) 1.08.36; 3. Kayser Zatopek opnieuw ernstig bedreigd Op het communistisch jeugd- festival te Boekarest waaraan athletiekwedstrijden verbonden zijn, hebben de athleten opmer kelijke resultaten geleverd. Emil Zatopek won de 5000 me ter harlopen in 14 min. 03 sec. Zatopek zou teleurgesteld ge weest zijn, omdat hij het we reldrecord. dat met 13.58.2 op naam staat van Haegg niet heeft gebroken. Een onbekende Rus Kuts ge naamd eindigde tweede met 5 meter achterstand. Zatopek passeerde Kuts, die een voorsprong van 30 meter had weten te veroveren, in de laatste ronde. De tijd van Kuts moet ongeveer 14.04 geweest zijn (Advertentie) ZOMERDAG Zon en strand Zee en zand Blauw azuur Zonnevuur Pa en Moe Zeewaarts toe Kind'ren mee Naar de zee 't Hele land Dag aan 't strand Geen verschil in rang en stand: Ieder even bruin gebrand. Badgasten die FLYER roken genieten dubbel. Zaterdag zijn in het DKR-bad te Utrecht de nationale zwem- kampioenschappen 1500 m. vrije slag verzwommen. Bij de dames leverden deze wedstrijden een doorslaand succes op voor Tine van Brenk. De Robbenzwemster tikte het eerst aan met een voorsprong van 50 meter op Geertje Wiele ma en verbeterde bovendien het Nederlandse record met 26.3 sec. Het oude record van Geertje Wielema bracht zij van 21 min. 39 sec. op 21 min. 12.7 sec. Tine van Brenk nam dadelijk een voorspron en liep geleidelijk uit op Geertje Wielema, die haar enige werkelijke concurrente was. Na een kilometer had Tine reeds een voorsprong van 35 m.. daarna gaf Geertje Wielema de moed op. Zij eindigde met 50 m. achterstand. In de andere serie won Nannie van Seventer op overtuigende wijze met eveneens een baan verschil,van Lenie de Nijs. De héren zwommen in drie series, waarvan de eerste wel de voornaamste was. Hier won Piet ten Thye van LZO van Willem- se van de Vechtstreek, na hier voor alleen in het begin strijd te hebben moeten leveren. De uitslagen luidden: Dames: 1. Tine van Brenk (De Rob ben) 21 min. 12.7 sec. (nieuw Nederlands record); 2. Geertje Wielema (HZC) 22.07.1; 3. Flo rence Peters (Neptunus, Arn hem) 22.13.8; 4. Nannie van Se venter (De Robben) 22.42.0; 5. Lenie de Nijs (De Robben) 23.06.8; 6. Mary Kok (De Rob ben) 23.42.5; 7. Bella Brinkers (Vitesse) 24.04.6; 8. Annie Veld- huyzen (KNZB) 24.42.5; 9. Ytje Brada (LDZ) 24.42.5, Heren: 1. ten Thye (LZO) 20.15.8; 2. Willemse (De Vechtstreek) 20.44.8; 3. Kayser (De Robben) 20.53.8; 4. Muller (Dolfijn) 20.55.6 5. Buyze (HZ en PC) 21.03.0; 6. Elzenga (ZCG) 21.22.9; 7. de Jonge (Bubble) 21.23.5; 8. de Muth (Zwemlust) 21.24.9; 9. Ra- zoux Schultz (Zian) 22.10.10; 10 Seeman (DJK) 22.39.8; 11. van Rijk (DJK) 23.48.9. In het Feyenoordstadion te Rotterdam vonden Zondag to besluit van het seizoen speedway-races plaats, welke Maandag avond in het Olympisch Stadion te Amsterdam herhaald zuller worden. Snelheidskunstenaars in actie. Van voor naar achter Phil Bishop (Eng), Glen Mytchell (Zuid-Afrika), Howd' Byford (Eng.) en Frank Newton (Zuid-Afrika). Belg Storms zegeviert in Elsloo De ronde van Elsloo, een wie lerwedstrijd over 115 km voor professionals, werd gewonnen door de Belg Storms in 2 uur 57 min. 12 sec. De verdere uitslag luidde: 2. Haan (Mechelen) z.t.; 3. Lambrichts (Bun.de) z.t.; 4. Donker (Amsterdam) z.t.; 5. Gielen (Belg) z.t.; 6. M. Hen- drix (Belg.) z.t. Amerikaan Held verbetert wereldrecord speerwerpen Bij wedstrijden te Passadena heeft Bud Held van de Olympic Club te San Francisco het we reldrecord speerwerpen verbe terd tot 80.41 meter (263 ft 10 inches). Het oude record stond met 78.70 meter ten name van de Fin Nikkanen en dateert van 16 October 1938. Nog nooit in de lange geschie denis van inlerlandtennis heeft Er waren daarbij nog de grote handicaps, dat zowel bij de heren als bij de dames onze sterkste speler en speelster ontbrak. Hans van Swol en mevr. Roos waren Nederland een zo verpletterende niet van de partij en dat bete nederlaag geleden als Zaterdagen kende een ware opschuiving in Zondag tegen België op de vol- i de Nederlandse gelederen. Zoals maakte banen in Ostende, waar de blessure van Rinlkel het hele een perfecte organisatie zorgde jaar al het uitkomen van onze voor een vlotte afwerking van de toch zo sterke dubbel van Swol- 34 partijen. We kunnen natuurlijk met de nodige excuses aankomen, de ba nen waren langzamer dan in ons land, de ballen deden, vreemd, maar we kunnen eigenlijk slechts één ding doen, nl. bekennen, dat de Belgen momenteel sterker zijn. De „Mijl van de Eeuw". Grote woorden gebezigd tijdens inter nationale athletiekwedstrijden in het White Atr. Stadion te Londen. De organisatoren hadden het zo goed gemeend. Deze wedstrijden naar aanleiding nog van de kro ningsfeesten te bekronen met een Kroningsmijl, „de mijl van de Eeuw". De uitnodigingen vlogen her en der. Over de hele wereld. De dagen vóór de 1609 meter zou den worden verlopen, kwamen de desillussies. Afschrijvingen dwar relden op de kantoortafels. Lueg, Slijkhuis, Reiff, Barthel, Karllson. Zij allen ontbraken. De zes, die wel startten? Drie gerenomueerde Engelse athleten (Nankeville, Chattoway, Pirie (maar geen Ban nister) één Zweed uit de klassieke school der middenaf standers: Ericcson, een Amerikaan Santees, tijdens zijn Europese tournee van zege tot zege lopend en één Duit ser Lamers, geen wonderman, geen man om zelfs tussen deze zes het „Deutschland über alles" e !,atei}. klinken. Toch begon hij goed, hij leidde de meute tot drie honderd meter voor de finish in een wel snel tempo, doch niet snel genoeg om het record van Gunder Haegg, die met Nurmi en Sydney Wooderson een ereronde had ge maakt, te bedreigen. Een droge, felle wind maakt dat onmogelijk, ioen schoten met vier, vijf passen Ericcson en Santéees naar voren, m hun kielzog Pirie meeslepend, i 'r!ei d'f in een opwindende aatste 100 yards de bres van twee volle meters wist te slaan tussen hen en Santées. Genoeg voor een fel bejubelde zege in een dankbaar Stadion. Niet ge noeg om met zijn tijd (4 min. 6.8 sec.) zelfs maar nabij het wereld record te komen Ruim zeven uur lang hebben Zaterdag meer dan 150 renners uit twaalf landen in acht races gestreden om de grote prijzen van Tubbergen. Races, sneller dan er ooit tevoren in Twente zijn verreden en die diktvijls zo'n enerverend verloop hadden, dat velen van de meer dan 55.000 toeschouwers van hun zitplaatsen oprezen om niets van de strijd te missen. Vooral de meer dan zeventig buitenlandse coureurs joegen hun machines in dit met prachtig zomers weer begunstigde motorfestijn met een enorme vaart over het snelle en ruim 9 km lange Twentse circuit, waarbij het uiterste uit de motoren werd gehaald. Vaak zelfs meer dan dat. want in de vinnige duels draaiden er nog al wat machines stuk, ter wijl enkele deelnemers uit een bocht vlogen. Vooral in de zware klasse aan het einde van de lange wedstrijddag was dit het geval, doch het liep allemaal gelukkig nogal goed af. De Ne derlander Piet Bakker pres teerde het zelfs na een paar maal in een bocht over de kop 1 te zijn geslagen met zijn snelle Norton, de race met een ge deukte motor te vervolgen alsof er niets gebeurd was. Al onze nationale cracks hebben zich trouwens in het sterke interna tionale gezelschap uitstekend ge weerd. Hun machines kwamen echter snelheid tekort en slechts Piet Knijnenburg, die bij de D.K.W.-renstal was ingedeeld en Piet Bakker met zijn snelle Norton bleken in staat een rol van betekenis te spelen. Niet temin vroeg de strijd, die de Ned. renners onderling dikwijls in de achterhoede leverden, alle aandacht, want de Tubbergse races telden mee voor de Ned. wegkampioenschappen. Een maximum aan spanning en sensatie bracht de zware in ternationale klasse, waarin de Australiër K. Campbell die met een snelheid van soms meer dan 146 km per uur over het bochtige circuit stoof, voortdu rend werd opgejaagd door zijn felle achtervolgers, zijn landge noten Laing, eveneens op Nor ton, en Scott op Matchless, als mede de Nieuw-Zeelander Lau rent en de Engelsman Julien, beiden op Norton en de Italiaan Pagani op zijn Gilera. Achter de rug van Campbell speelden zich de verwoedste duels af, waarbij zich later ook de Nederlander Piet Bakker voegde, die zich van de negende naar de derde plaats wist te werken. Wiel aan wiel brulden de motoren over het asphalt dat op enkele plaatsen. gevaarlijk zacht begon te worden door de felle zonnestralen, het geen naar later bleek van grote invloed is geweest op de afloop van deze race. De eerste sensatie kwam in de derde ronde. Laing gen de kopman Campbell voorbij, doch nauwelijks was dit gebeurd of de ketting van zijn motor knapte tengevolge van foutief schakelen, zodat Campbell op nieuw de leiding nam. De vol gende, die een aanval lanceerde was wederom een Australiër en wel Scott, doch hij verloor de macht over het stuur van zijn Matchless in een bocht tussen Tubbergen en Fleringen en een ronde later overkwam de Engels man Julian, die de plaats van Scott had ingenomen, hetzelfde. Beiden vlogen uit de bocht, doch zij kwamen er goed af. Zo raakte Campbell al zijn belagers kwijt. Slechts de Nieuw-Zeelander Lau rent op Norton, die geen risico's nam, en Piet Bakker hielden vol doch de voorsprong van Camp bell was intussen zo groot ge worden, 'dat zijn positie aan de kop geen gevaar meer liep. In die laatste ronden ging toen de grote belangstelling uit naar Piet Bakker, die zich naar de derde plaats had gewerkt. Twee ronden voor het einde werd echter ook Piet het slachtoffer van het weke asphalt in een schoot in een bocht bij Tubber- van de bochten tussen Tubbergen en Fleringen, waar ook Julian en Scott ten val waren geko men. De Nederlander kon even wel de race vervolgen en ten- Slotte nog als zevendè over de eindstreep gaan achter de win naar Campbell, de Nieuw-Zee lander Laurent, die 30 sec. later binnenkwam, de Italiaan Nello Pagani, de Ier Matthews en de Duitsers Thorn Prikker en Rudi Knees. De snelste tijd was gemaakt door de Australiër G. Laing op Norton die het ronderecord van Tubbergen van 3 min. 51,7 sec., het vorig jaar gevestigd door de Nieuw-Zeelander Hollier, op 3 min. 46,6 sec. bracht, wat een gemiddelde snelheid van 146.63 km betekent. In de drie andere races in de internationale klasse concen treerde de belangstelling zich op de fabrieksrijders van D.K.W., die de Tubbergse races hadden uitgeko2eri om nieuw geconstru eerde machines in de 250 cc en de 350 cc klasse te beproeven. En met succes, want in beide klassen werd het een éclatante Duitse zege. De nieuwe machi nes bleken razend snel, vooral de driecylinder D.K.W.'s, die in de 350 cc klasse nauwelijks onder deden voor de snelste halve liters. Hobel, die met grote voorsprong had gezegevierd, no teerde in de 350 cc klasse zelfs een ronde met een gemiddelde snelheid van niet minder dan 145.03 km per uur. Ook in de 350 cc klasse zou Hobel onge twijfeld als eerste zijn geëindigd indien hij twee ronden voor het einde niet een mankement aan de ontsteking van driecylinder D.K.W. had gekregen, waardoor hij de strijd moest staken. Nu won de Engelsman A. L. Perry in verloor "van "een "speelster",""die ~zë Rinkel in de weg heeft gestaan. De jeugd? Ja, daar is het kar dinale punt in het Nederlandse tennis. Er is geen jeugd die zo veelbelovend speelt, dat ze straks met kans op redelijk succes de plaatsen van een van Swol etc. zal kunnen innemen. Fenny ten Bosch bij de dames leek er te kunnen komen, docih steeds schiet deze met capaciteiten begunstigde speelster op beslissende momen ten tekort. Zo ook tegen de Bel gen, waar ze Zaterdag kansloos Op het circuit van Tubbergen-Twente werden Zaterdag internationale motorwedstrijden ge houden. Tijdens de race in de 500 cc klasse (internationaal) zien we in de bocht de Itali aan Nello Pagani (voorgrond) en de Nederlan der Piet Bakker (78). Bakker reed in een bocht uit het eixcu.it doch kon de wedstrijd voort zetten. Hij wist zich als zevende te klasseren. deze klasse, eveneens op een driecylinder D.K.W. ,op ruim 4 sec. gevolgd door de Australiër G. Laing op A.J.S. De voorsprong van de 21- jarige Hobel, die dit jaar voor het eerst in de D.K.W.-renstal is opgenomen en in Tubbergen reeds zijn derde overwinning bevocht, was in de 250 cc klasse echter aanmerkelijk groter. De Engelsman Perry kwam hier namelijk 25 sec. later aan, even eens op D.K.W., en Mandolini volgde op zijn Guzzi op één minuut als derde. In de lichte klasse internatio naal ging het tussen de Duitser Lottes op M.V. en zijn landge noot Krebs op Mondial, welke strijd ten gunste van eerstge noemde eindigde. In de morgenuren werden voorts nog vier races voor ju nioren gehouden, waarbij zowel in de 125 cc klasse als de 500 cc klasse nieuwe ronderecords werden gemaakt. In de lichte klasse zegevierde de Amster dammer H. F. Koopmans op A.M.C. (gem. snelheid 102,39 km), in de 250 cc S. J. Hulst, Groningen op Excelsior (gem. snelheid 97.93,1 km), in de 350 cc klasse B. L. Jansema uit Hengelo op Velocette (gem. snelheid 118.75 km) en in de zware klasse G. L. ten Cate uit Hardenberg op Norton (gem. snelheid 129.39 km). De uitslagen van de nationale races luiden: 125 cc junioren 1. Koopmans (Amsterdam) met A.M.C.26 min. 22,4 sec. (ge middelde uursnelheid 102,39 km: 2. Dijkstra (Dr. Compagnie) met Eysink 26 min. 24,2 sec.: 3. Remmelts (Meppel) met Rumi 27 min. 11,2 sec. De snelste ronde werd gereden door Koon- mans met A.M.C. in 5 min. 10,5 sec. met een gemiddelde snel heid van 107,01 km per uur, waarmede hij het ronderecord verbeterde. 250 cc klasse 1. Hulst (Groningen) met Ex celsior 32 min. 35,6 sec.: 2. San- ting (Emmen) met Velocette 32 min 35.9 sec.; 3. Wagenvoorde (Zwolle) met Velocette 35 min. 15,3 sec. De snelste ronde werd gereden door Ananias uit Hoog kerk met Excelsior in 5 min. 9,5 sec., gemiddelde uursnelheid 107,36 km. Deze renner staakte wegens motorpech de strijd. 350 cc junioren 1 .Jansema (Hengelo) met Ve locette 26 min. 38.9 sec. (gemid delde uursnelheid 118,75 km); 2. Swart (Alkmaar) met Velo cette 26 min. 52,2 sec.; 3. Kost- winder (Rotterdam) met Triumph 28 min. 02, 7sec. De snelste ronde werd gemaakt door Jansema (Hengelo) met Velocette in 4 min. 18 sec., gemiddelde uur snelheid 128,792 km. 500 cc junioren 1. Ten Cate (Hardenberg) met Norton 25 min. 0,9 sec. (129,39 km); 2. Van Burik (Apeldoorn) met Norton 25 min. 54,2 sec.; 3. Gudemond (Katwijk aan Zee) met B M.W. 26 min. 14,8 sec. Ten Cate maakte de snelste ronde in 4 min. 7,1 sec. met een gemiddelde snelheid van 134,55 km per uur, waarmedp hij te vens het ronderecord brak. met huid en haar had moeten „opeten". Droge, rake, ontnuchterende cijfers 16—0(!-) op de eerste dag. Deze cijfers onthulden echter niet het dappere verzet van Nederlan ders, die eerst verloren na harde gevechten. Mej. Tekeienburg bijv. die tegen de Belgische kampioene met 7—5, 64 ten onder ging. Toen op de tweede dag in de openingspartij het eerste tegen- punt van Krijt, die Delire op de knieën kreeg (61, 61). Later na een eindeloos baseline-duel een tweede winstpunt. Mevr. Soholten klopte haar tegenstand ster met 75, 26, 6-3. Een praohtig op dreef zijnde van Meegeren dwong Brichant tot zijn allerbeste spel. De cij fers 75. 75 waren er naar. Zo ging tennissend Nederland ten- onder Kansloos. Lichtpunten? Ach zolang de jeugd zich niet se rieuzer gaat toeleggen op trai ning, moreel zowel als technisch, zolang uit die jeugd geen krach ten naar voren komen, die ons ui de impasse helpen, zolang z Nederland tegen een sterker w dend België niet meer winne De uitslagen van de gehouu draverijen te Duindigt luiden: Goudsterprijs: 1. Peter Snel (A. Th. Knijnenburg) tijd 3.06 k.m. tijd 1.29.4; 2. Quick Hanover (A. R. Nottelman); 3. Reine D'Aster (J. Ham). Tgt. w. 6.50 pl. 1.40, 1:40, 1.20, gek. 11.10, cov. 6.60. Flambeau prijs: 1. Querie (F. J Arzbach) tijd 3.03 1.27.1; 2 Quadrupes (J. de Vlieger); 3. Ria Olivier (K. Kramer). Tot. w. 13.20, pl. f 3.40, f 1.50 2.00, gek. 5.00, cov. 2.70. Etampus prijs: 1. Pauline (K Kramer) tijd 2.50.6 1.25.3; 2. Pretty Boy (A. R. Nottelman) tijd 2.50.6 1.23.6(1!) 3. Playsier (F. J. Eeren- berg. Tot. w. 2.10, pl. 1.40, 1.60 5.00, gek. 4.30, cov. 4.90. Emma Harvester prijs: 1. Pe tulance K (F. A. Bosveld) tij< 3.01.9, 1.24.8; 2. O. Bonni (J. F Assendelft); 3. Oviedo A (F. 3 Eerenberg). Tot. w2.40, pl. f 1.70, 4." gek. 20.30, cov. 10.00. Een ivinterkoppel Van EstWagtmang Wim van Est heeft ons enkv mededelingen gedaan over zi, plannen voor het aanstaana winterseizoen. Het ligt in di bedoeling dat Wout Wagtman: en hij tezamen een koppel vor men en dat dit koppel aan en kele zesdaags wielerwedstrijden zal deelnemen. Het is zeker, dat Van Est-Wagtmans zullen uit komen in de zesdaagsen van Berlijn en Hannover. Men is nog in onderhandeling met de direc tie van de Westfalenhalle te Dortmund. Verder staat het vast, dat dit koppel zal starten op de zesdaagse te Kopenhagen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5