ILCKMANN Bij de politierechter op het matje Pastoor P. L. Bangert veertig jaar priester D.A.W. eerste klusser! MARKTBERICHTEN „Excelsior" moet in uniform AGENDA Overtuigende 3-0 zege op DJK GESLOTEN WONDERDAG Amersfoort had toch een braderie De oplichting bij de Rijkswerf Bonte avond in Openluchttheater Zomeractie V.V.V. goed geslaagd! Priester stu denten ter Beevaart ZATERDAG 15 AUGUSTUS UW INKOPEN VROEGTIJDIG TE DOEN VROOM DUEESMAW NEDERL. REISVER. VOOR KATHOLIEKEN WOENSDAG 42° 49 55 Pagina 2 Dinsdag J1 Augustus 1953 ALKMAAR Wegens de res tauratiewerkzaamheden in de grote zittingzaal verbannen naar een veel te klein zaaltje, heeft de Alkmaarse Politierechter gister middag wederom enkele ruzies en daaruit voortgevloeide mishande lingen te beslechten gekregen. Zo kwam o.a. de bakkersknecht D. A. uit Bergen, die zijn buurvrouw tot bloedens toe had verwond, na dat hij haar bij een ruzie op de grond had gegooid. De ruzie was ontstaan door een stapeltje stenen, die de knecht op haar erf had geplaatst en die hij niet wilde weghalen, toen de vrouw zulks had geëist. Zij begon met de stenen weer op zijn eigen erf terug te gooien, maar voorname lijk „om hem daarmee te raken" vertelde de knecht. Volgens hem was het maar komedie van haar geweest, om zich op de grond te laten vallen. Maar je kunt niet uit komedie verwond raken, re pliceerde de Politierechter, die meer geloof hechtte aan het ge tuigenis van de buurvrouw en haar vriendin, die beiden ver klaarden dat A. haar had beetge pakt en op de grond geworpen. Conform de eis van de Officier van Justitie werd hij veroordeeld tot een boete van f 25,subs. 10 dagen. De vrouw van A. werd veroordeeld tot een boete van f 5,subs. 3 dagen, omdat zij bij die gelegenheid haar buur vrouw had uitgescholden. In een volgende burenruziekwestie werd Ch. W., thans te IJmuiden, ver oordeeld tot een boete van f 10, subs. 5 dagen wegens huisvrede breuk bij zijn buurman, uit wiens huis de beschuldiging vandaan was gekomen, als zou hij of zijn vrouw hun eigen baby hebben geslagen, dat men al geruime tijd had horen huilen. Ook in Kolhorn leven er buren met elkander in onmin. Op 17 Juni wilde de bijen houder een zwerm van zijn bijen scheppen, die beland was op het erf van zijn buurman. Zonder om toestemming te vragen, toog hij aan het werk, maar kwam daar door in conflict met zijn buur vrouw, die verwacht had, dat hij eerst netjes om toestemming het erf te mogen betreden zou hebben gevraagd. Toen zij poogde hem van haar erf vandaan te krijgen, hief hij zijn bijenkorf en sloeg haar daarmee. Die klap kwam hem te staan op een boete van f 15,subs. 10 dagen. De vertegenwoordiger W. de R. uit Warmenhuizen werd veroor deeld tot een geldboete van f 50, subs. 25 dagen, omdat hij een po- litiebevel tot stoppen had gene geerd. Op 26 Juni reed hij per auto over de Provinciale weg bij de Loet te Schagen, maar toen de Rijkspolitie hem tot stoppen had bevolen, was doorgereden. hij zonder meer ALKMAAR Tijdens de Alk maarse Braderie kwamen enkele heren van het comité „Amersfoort Attractie-Oord" naar Alkmaar, om hier eens een kijkje te nemen, want zij wilden deze zomer in Amersfoort ook nog even gauw een Braderie organiseren. En ofschoon de heren van de Alkmaarse Braderie hen aan het verstand brachten, dat zo'n festi viteit maanden van voorbereiding vergde, ging men in Amersfoort toch aan de slag, met het resultaat dat men daar een braderie gehou den heeft, die klonk als een klok. Men had zich in vele opzichten aan Alkmaar gespiegeld; wij trof fen o.a. in de Amersfoortse krant menig Braderie-artikeltje en bra derie-foto uit Alkmaar aan. Men had in Amersfoort nog een aparte attractie door het publiek te la ten uitmaken, wie de mooiste Bra derie-stand had; hiervoor hadden K.v.K. en V.V.V. prijzen beschik baar gesteld. Ook in Amersfoort is de Bra derie geslaagd en men rekent er al op een reprise het volgend jaar. Gevoelige straffen opgelegd De Alkmaarse arrondissements rechtbank deed hedenochtend uitspraak in de zaak tegen de ko lenhandelaar D. B. uit Den Hel der, die verdacht werd van op lichting van de Staat der Neder landen tot een bedrag van 5000 door telkens gedeelten van ko- Ienleveranties achter te houden en het doen van giften aan een abtenaar van de Rijkswerf die belast was met de controle op deze leveranties. Twee weken geleden heeft de Offiecier van Justitia tegen B. een gevangenisstraf van 12 maan den geëist met tftrek, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De uit spraak was conform de eis. B. zal onder toezicht gesteld worden van de Prot. Christelijke reclasserings- vereniging in Den Helder. Stoker S. B., ambtenaar op de Rijkswerf, die een gevangenis straf van 2 jaar en 6 mnd. met aftrek tegen zich had horen eisen, wegens het aannemen van giften van de kolenhandelaar B. en dief- sta.l van enkele voorwerpen uit het arsenaal van de Rijkswerf werd veroordeeld tot 2 jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. Zijn echtgenote D. B., die maandelijks de giften van de kolenhandelaar in ontvangst nam en tegen wie acht maanden was geëist, werd tot 6 mnd. veroor deeld. Wegens het in bewaring nemen van enkele door S. B. ge stolen goederen kreeg een vrien din van deze vrouw B. v. B. geb. L. een boete van 100 subs. 30 dagen. Tenslotte werd H. M. T. die voor hetzelfde feit terecht moest staan van de tenlastelegging vrij gesproken. Een boete van f 20,was voor de koopman L. M. te Hilversum, die, toen hij nog een bewoner was van het woonwagenkamp te Den Helder, op 29 Juni j.l. een partij betonijzer van 50 kg, eigendom van een aannemer, had gestolen. Hij had het materiaal gevonden in de berm langs de Ruyghweg en het voor f 30,verkocht. Tenslotte veroordeelde de politierechter de chauffeur J. E. T. te Oudkarspel tot een geldboete van f 30,subs. 15 dagen, omdat hij een groenten- handelaar een paar klappen had gegeven. Beiden waren met een auto, maar de chauffeur liet de ander te lang naar diens zin wachten voor hij kon doorrijden. De groentenman liep een beetje gepiqueerd zijn wagen uit om T. naar een verklaring te vragen en T. denkende, dat de ander hem een kniestoot wilde geven, begon er meteen op los te slaan, om zijn vijand een slag voor te zijn.... VÓÓR 8 OCTOBER ALKMAAR. AI moet de onderste steen boven komen, zo zegt het bestuur van de Harmonie „Excelsior", vóór 8 October moe ten alle manschappen in uniform gestoken zijn. Het bestuur van „Excelsior" heeft de vergevorderde plannen van vóór de oorlog weer opgeno men. Vóór de oorlog, zo zullen vele Alkmaarders nog weten, was men zo goed als klaar. Maar de donkere jaren die in 1940 begon nen, hebben alle wensdromen weggevaagd. Maar nu wordt het toch zo langzamerhand tijd, dat het populaire muziekcorps zich in uniform steekt. En wat voor een uniform. Een uniform, dat zo ze ker als tweemaal twee vier is, de populairiteit van het corps bij 't Alkmaarse publiek nog vergroten zal. Met toestemming en mede werking van de burgemeester van Alkmaar en het kaasdragersgilde stelt het bestuur zich voor, alle leden van het corps te steken in een origineel kaasdragersuniform met hoeden en verdere accessoi res in de vier kleuren als de ve men, rood, groen, geel en blauw. Het corps gaat nu een actie op touw zetten, om aan de geldmid delen te komen. Er is heel wat geld nodig. Men zal zich op zijn minst 70 uniformen moeten aan schaffen, maar momenteel is er slechts geld voor 11. Binnenkort kan men een circulaire in de bus verwachten, waarop een opwek king voorkomt, een bijdrage voor het Uniformfonds af te staan. Zoals gezegd, de burgemeester van Alkmaar juicht de plannen toe en met hem vele andere voor aanstaande Alkmaarders, vooral figuren uit VW-wezen en zui- velkringen, die de keuze van het uniform vooral daarom prijzen, omdat het corps bij elk optreden naar buiten een onmiddellijke heenwijzing is naar Alkmaar als de stad van de Hollandse kaas, als de stad met haar typische Hollandse schoonheden en be zienswaardigheden. Binnenkort hopen wij op een en ander nog nader terug te ko men. Men zette alvast terdege 't gironummer van „Excelsior' bij de Middenstandsbank in 'het ge heugen: 17410. Op dat nummer kan men alvast zijn bijdrage stor ten. Er zullen daarnaast echter ook particuliere adressen worden ingesteld, waar men zijn bijdrage kan inleveren. DINSDAG 11 AUGUSTUS Bioscopen: REX: Louise Lotte, 14 j. HARMONIE: Het lied van de Woestijn. 14 j. VICTORIA: De gevangene van Mandorra, 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: De kleine wereld van Don Ca- millo, alle leeft., voorstellin gen 8 uur. Apotheker: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek Kruisinga, Koornstraat 59, apotheker G. Kruisinga. Tentoonstellingen PIET STENNEBERG, Voor- dam 6, Alkmaar: Moderne kunst. CHANTE MERLE: Kerkepad 1 Bergen: 10—12.30, 15—17.30 2022 uur. Tot 31 Augustus. HUIS MET DE PILAREN: Mevr. Koeman-Meertens. 14.3017.30, gedurende zo merseizoen. DE ZEESTER: Zuidlaan 15: Kunstnijverheid en beeld houwkunst (14.0017.30 uur), tot 17 Augustus. K.C. BERGEN: tot en met 14 Augustus: Jaap de Carpen- tier. Hedenmiddag 4 uur opening. Geopend 10.30 12.30 uur, 14.30—17.00 uur, 19.30—22.30 uur. Waterstanden: Woensdag: Hoog water 8.55 en 21.40 uur; Laag water 3.10 en 16.00 uur. Jubileum bij Ringers' chocoladefabrieken ALKMAAR. Men schrijft ons: Op Zaterdag 8 Augustus is de heer Jan Snijders in verband met zijn 25-jarig jubileum bij de Fa. Ringers gehuldigd. Hij werd toe gesproken door de heer H. Rin gers, die hem prees als een trouwe en toegewijde werker en een goede kameraad voor zijn collega's. Met de overhandiging van een cadeau onder couvert gaf de heer Ringers het woord aan de heer de Ley, die een persoon lijk woord tot de jubilaris richt te. Namens het personeel sprak de heer van Opstal, onder aan bieding van een rooktafel. Nadat de heer A. de Ley en kele oude herinneringen had op gehaald, bedankte de jubilaris allen. Zittingzaal Paleis v. Justitie wordt gerestaureerd ALKMAAR. De versleten, ouderwetse luister van de zit tingzaal in het Paleis van Justitie op de Singel is niet meerSter ke handen van aannemers en stu- cadoors hebben gelijk met het wegscheuren van de verschoten fordijnen, die metershoog voor e ramen van de zaal hebben ge hangen, zestig jaar lang, de echt Hollandse gedegen en voorname sfeer, waarin de rechtspleging placht te geschieden weggevaagd. De zittingzaal zal een algehele metamorphose ondergaan die echter een nieuwe sfeer zal scheppen waaraan de personen, die daar hun functie vervullen erg zullen moeten wennen. Toen men de groene gordijnen weghaalde, scheurden ze zonder meer vaneen, zo oud en vergaan als ze waren. De gewone muren, die erachter te voorschijn kwa men, worden thans door het stu- cadoorsbedriif C. J. Ranzijn vlak gepleisterd, waarna ze zullen worden afgedekt met acoustische tegels van crème kleur. Het lood van de glaa-in-lood-ramen zal door de aannemer P. de Waal worden vernieuwd. In de winter maanden zal het houtwerk en de muren hoog boven het betegelde gedeelte in nieuwe verf worden gezet. De werkzaamheden zijn vorige week Dinsdag begonnen en tegen de achtste September zullen ze klaar zijn. Verslagen door een vrouw ALKMAAR Zondag j.l. werd door de hengelsportvereniging C. N.H.V. afdeling Alkmaar, de zgn. bestuurswedstrijd gehouden, waar aan werd deelgenomen door 1 da me en 24 heren. Het resultaat was, dat 92 stuks baars genoteerd konden worden, de benedenmaatse niet meegeteld. De enige vrouwelijke deelnemer, mevr. D. van Gijlswijk-Nagelhout uit Heiloo, die de 24 heren eens heeft laten zien, hoe men met de hengel baars moet vangen, behaal de de eerste prijs door negen baar zen op de wal te brengen! Zeer vele heren brachten het niet ver der dan 1 of 2 stuks. De prijsuit reiking bij Tom besloot deze zeer geanimeerde wedstrijd. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Jan W., z. v. J. van Tilburg en W. de Wit; Cornelia, d. v. S. H. Smit en E. M. Leijnarts; Robert, z. v. P. D. Luijt en J. P. Kaandorp; Jo hannes, z. v. L. Vermanderen en J. Slot. Jurrien, z. v. J. de Weert en B. W. Hoekmeijer. Gehuwd: Adrianus v. d. Veer en Maria A. Roodt. Overleden: Elisabeth van Scha- .gen, 85 jaar, wed. van H. J. v. d. Meij. BERGEN Voor een goed bezocht Openluchttheater in Ber gen trad gisteravond het N.S.F.- gemengd koor op onder leiding van de heer W. Frangois. Het koor opende met het Zwitserse volkslied, als blijk van attentie aan het adres van de gasten, die aan dit concert medewerkten. Zwitserse zangeressen en zangers die een groot deel van de avond vulden. Het koor zong voorts enkele operafragmenten en oogst te vooral met het Russische lied „De Zilverberk" van Aleksan- drow een groot succes. Door Wim Wibo als conferen cier ingeleid trad hierna Carl Zimmerman voor het voetlicht, die op zijn 3Vs meter lange wald hoorn zijn monotone melodie liet horen. Hoewel dit instrument in de het geluid weergalmende ber gen wellicht beter tot zijn recht komt, klonk het volle geluid er van ook op deze mooie zomer avond in het Openluchttheater heel goed; op de achtergrond werd het geaccompagneerd door jodelklanken en bel-geklingel, die het Zwitserse landschap moesten verbeelden. Vervolgens traden op de Jo- delclub „Fyrabig Züri" uit Zu rich, de Jodelclub „Matthis" en de Landerkapelle „Jost Ribary", bekend van Radio-Beromünster. Vooral de eerstgenoemde Jodel club, bestaande uit een mannen koor van 15 zangers oogstte veel succes met het frisse lied uit de Zwitserse bergen en de zuivere Jodelklanken. Het Jodel-duo „Matthis" zong enkele duetten in dezelfde trant en oogstte een dankbaar applaus. Ter afwisseling traden de Fa- rubo's op, mond-accordeonisten, bekend van hun optreden voor de radio. Ook de liefhebbers van Hawaiian-muziek kónden hun hart ophalen aan het optreden van het Tahiti-Hawaiian ensemble. Het was een populaire avond, waarvan het programma de be zoekers ongetwijfeld zal hebben voldaan. Morgen komt het Ned. Volkstoneel in het Openlucht theater met het toneelstuk „Het Huis der Saltimbanks" van Luisa Treves. Spreekuur burgemeester HEER-HUGOWAARD. De burgemeester zal in de periode van 10 tot en met 22 Augustus 1953 wegens vacantie geen spreekuur houden. LIMMEN Op de feestdag van Maria ten Hemel Opneming zal Limmen in het teken van een uit bundige feestviering staan. Dan immers zal Pastoor P. L. Bangert de dag herdenken, waarop hij veertig jaar geleden de H. Pries terwijding ontving. Alle parochianen zullen bij de viering van dit feest betrokken worden, zelfs meerdere dagen lang. Op deze wijze zullen zij uiting geven aan hun dankbaar heid ten opzichte van hun pastoor, die zij nog maar een half jaar kennen, doch in wien zij tevens eren zijn voorganger, de pas over- EGMOND BINNEN De door de VW met medewerking van de diverse verenigingen georgani seerde zomeractie is tihans ten einde en mag volledig geslaagd geinoemd worden. Gedurende de ze twee weken hebben zowel de zomergasten als de dorpsbewo ners kunnen genieten van al het geen het uitgebreide programma hun bood en menigeen zal met belangstelling naar de attracties van het volgend jaar uitzien. Speciaal de volksspelen, tot het welslagen waarvan ook enige gasten hun medewerking ver leenden, mochten zich in 'n bij zondere belangstelling en waar dering verheugen. Zondagavond vond in café Apeldoorn de prijs uitreiking plaats van de wandel tocht en sterritten. Wandeltocht: le prijs Gerda Zentveld Jd. en Gré Zentveld Pd 2e prijs Piet en Kees Zentveld Az.; 3e prijs Lideke Apeldoorn Nicd. en Sjaantje Apeldoorn Jd. Eerste sterrit Hongeren): le prijs Klaaske ten Bruggeikate en Ria Beentjes: 2e prijs Ria Duin- meyer en Joke Schilder; 3e prijs Ko Kramer, Cor Swart en Aad Baltus. leden pastoor W. W. van Leeu wen, die jarenlang het middelpunt van het parochiële leven in Lim men geweest is en ook Zaterdag a.s. zijn veertigjarige Priesterjubi leum zou hebben gevierd. Pastoor Bangert werd op 26 Fe bruari 1890 te Amsterdam gebo ren. Zijn jeugdjaren bracht hij ook in 's lands hoofdstad door, om daarna zijn studies te maken op de seminaria Voorhout en War mond. Als kapelaan stond hij o.m. te Warmenhuizen, Den Haag en Haarlem. Als pastoor te Loosdui nen, Rotterdam en Heerhugowaard en sinds een half jaar te Limmen. De pastoor heeft zich inmiddels uitstekend ingeburgerd en in me nig opzicht het hart van zijn paro chianen gestolen. Vrijdagavond om half acht wordt het feest ingezet met een plechtig Lof, nadat de feesteling door verkenners en bruidjes in de kerk is ingehaald. Zaterdagmorgen draagt de jubila ris een plechtige Hoogmis op, die te kwart voor negen aanvangt, waarna een feestelijk ontbijt zal plaatsvinden, waaraan door 180 personen, vertegenwoordigers van de parochie en bestuursleden van de verenigingen, zal worden aan gezeten. Kort daarop volgt de officiële receptie, waarna de jubilaris voor de parochianen recipieert tussen half twee en half drie. Om drie uur plechtig Lof. Zondag 16, Dins dag 18 en Zondag 23 Augustus, zullen feestavonden gegeven wor den voor de parochianen. Deze avonden zullen worden verzorgd door het gezelschap van Pierre Balledux. Maandagochtend 17 Augustus om acht uur wordt een H. Mis op gedragen, die door alle school kinderen wordt bijgewoond en waaronder zijzelf de gezangen zul len uitvoeren. Allen zullen dan tot intentie van de jubilerende pas toor de H. Communie ontvangen. W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. ZEER WARM. Zonnig en warm tot zeer warm weer. Aanvankelijk zwakke later overwegend ma tige Zuid-Oostelijke tot Zuide lijke wind. naar O. L. Vrouw ter Nood HEILOO De Priesterstuden ten hebben Maandag hun 27e be devaart gehouden naar "het Ge nadeoord van O.L. Vrouw ter Nood te Heiloo. De algemene in tentie luidde „Een intense per soonlijke godsvrucht van de priesterstudenten". Om half elf vulden zij voor de helft de grote kaïpel van het genadeoord, toen de Hoogmis werd opgedragen door de neomist de WélËerw. hr C. Kraakman te Alkmaar, met assistentie van de neomist de Weleerw. Heer J. Nieuwen'huis te Hoorn als diaken en de Eerw. hr Fr. Verhoogt te Egmond als sub diaken. De schola cantorum van het Theologicum te Warmond voerde de gezangen uit. De pre- dicatie werd gehouden door ka- ontwikkelde over de H. Maagd als pelaan B. P. M. SChoonebeek uit Amsterdam, die enkele gedachten Moeder van Smarten en de steeds bezorgde Moeder, die de studen ten tegen alle kwade invloeden beveiligt, die zij tegenkomen op de lange weg naar het ideaal. Pater W. Loop SMM ging op dit thema voort in zijn predicate tijdens het plechtig Lof, waarme de de bedevaart Desloten werd. Hij zeide o.m. dat de priester een moeizaam leven zal moeten lei den, dat zijn taak hem vele of fers zal kosten, zodat een dege lijke voorbereiding daarop nood zakelijk is en de priesterstudent zich geestelijk daarop zal moeten - - trainen en streven naar de vol- Vrijdag 21 Augustus des mor-1 maaktheid. Onder het Lof werd gens om zeven uur zal een plech tig gezongen Mis van Requiem worden opgedragen voor de ziele- rust van pastoor W. W. van Leeuwen zg. plechtige processie, waarin Allerheiligste werd meege- een het dragen langs de zonovergoten §aden van het heiligdom geihou- en. ALKMAAR Voor een grote schare enthousiaste supporters heeft DAW in het Jan van Ga- lenbad te Amsterdam een klin kende 30 zege behaald op haar mede-kampioenscandidaat DJK. Met deze overwinning heeft Alk maar een eersite klasser binnen de wallen gekregen omdat de promotieregeling van de KNZB dit jaar zo was, dat de afdelings kampioenen uit de tweede klasse automatisch promoveren, In de 2e klas A is 't gevecht om de bovenste plaats uitermate (Advertentie) (Maria Hemelvaart) zijn onze magazijnen Daarom verzoeken wij U beleefd deze week ALKMAAR spannend geweest. Eerst leek DWT regelrecht op 't kampioen schap af te stevenen, maar toen kwam DWR naar voren, mede ten koste van DAW. Doch DJK, dat steeds onderaan had gehan gen kwam in de running, klopte DWR en stond toen gelijk met DAW, De laatste, beslissende match is nu in het voordeel van de Alkmaarders geëindigd. Het is begrijpelijk, dat de ze nuwen aan beide zijden tot het uiterste gespannen waren en dit werd nog vergroot, doordat de ploegen vóór de wedstrijd nog 'n half uur moesten wachten aleer het dameshad, waar de wedstrijd gespeeld zou worden, ontruimd was. DAW bleek echter 't hoofd koeler gehouden te hebben dan DJK, dat er soms maar met de pet naar gooide. Vooral in de tweede ihelft zakte het spel van Amsterdammers aanzienlijk af en daarvan wist DAW meesterlijk te profiteren. Wanneer we een totaalindruk van de wedstrijd moeten geven, dan kunnen we niets anders zeg gen, dan dat er vooral in de eer ste helft een zeer goede partij polo werd gespeeld. Er werd veel en hard gezwommen, goed ge plaatst en.... uitgekeken. Bo vendien was het een zeer faire wedstrijd ondanks het feit, dat er voor beide partijen veel op 't spel stoind. Na enkele wederzijdse verken- ningsaanvailen, die al dadelijk veelbelovend spel te zien gaven, moest van Straaten in het Alk maarse doel het eerst in actie komen. Hij stopte 't harde schot van Van Rijk echter meesterlijk. Hierna noteerden wü een ge vaarlijk achterwaarts schot van Blankvoort, dat door de DJK- doelman verkeerd werd beoor deeld, maar jammer genoeg te gen de paal ketste. Aan de an dere kant had DAW geluk toen een hard schot van Boumeesier |op de lat terecht kwam. Onder oorverdovend geloei van de grote DAW-aainhang kwam toen het eerste doelpunt: v.d. Horst kreeg een vrije schop te nemen, die hij vóór de ver naar voren ge komen Slikker plaatste. Deze reageerde onmiddellijk en met 'n drukbal was het 10. Spoedig hierop was het rust. Het leek wel of DAW uit deze goal een morele opfrisser had gekregen, want ze kregen ineens veel meer vat op het spel. Nadat Slikker eenmaal een gevaarlijk diagonaal schot had afgevuurd kreeg Nierop Groot in het mid denveld een vrije worp te ne men. Hij plaatste goed voor v.d. Horst die zeer hard inkogelde: 20! Maar nog gaf DJK zich niet gewonnen hoewel hun aan vallen 't overrompelende karak ter van DAW misten. Na een ge stopte „druklbal" van Blankvooit kreeg de DJK-midvoor een kans. V.d. Pol viel te zwaar aan: straf schop Zou DJK dan toch? Maar tot onuitsprekelijke opluchting van al wat Alkmaar was sloeg v. Straaten het harde sdhot tegen de paal. DJK miste een straf schop. DAW ging met 6 tegen 7 man spelend naar voren, waar v.d. Horst ook een strafschop toegewezen kreeg. Hoewel tril lend van nervositeit kogelde hij deze in de uiterste hoek: 30. Nu was het inderdaad bekeken. DJK kwam nog wel even opzet ten dodh zonder overtuiging en spoedig volgde het eindsignaal, dat zeven vermoeide maar ge lukkige, kersverse eerste klassers de kant opstuurde. De DAW-dames deden voor hun mannelijke collega's niet on der: met 31 wonnen zij van ADZ 2. De rust ging in met een 1o voorsprong door een goal van Jetty Piersma. Nadat het nog 1-1 geworden was, maakten Het ty Boxem en Geraa de Waard er 31 van. In het Alkmaarse doel had mej. D. Dreeuws een groot aandeel in de overwinning, door dat zij enkele zeer gevaarlijke sohoten prima wist te stoppen. NRD.-SCHARWOUDE, 11 Aug. 37.000 kg aardappelen: eerstelin gen 12—12,90; doré 14,70—14,80; eigenheimers 12,8013,70; blau we eigenheimers 13,5014,00; bintjes 11,4012,00; meerlanders 12,40; Bevelanders 11,40 IJselster 9,40; bonten 10,7011,90; drielin gen 7,607,80; 3500 kg zilveruien 12; drielingen 1013; nep 28 33; 600 kg uien 7; drielingen 8; nep 1621; 1900 kg kroten (a) 5,405,70; (b) 4; 5500 kg rode kool (a) 49,10:. 1800 kg gele kool (b) 6,20—7,80; 33000 kg wit te kool 33,10; 37000 kg slabonen 37—43; 200 kg peen (b) 9,60; 700 stuks bloemkool (al) 56; (a2) 25 47; afwijkend 1011. LANGENDIJK, 11 Aug. Aanvoer 17.800 kg. Aardappelen 10; eigenheimers 13.4013.60; do ré 14.10; bl. eigenh. 11.7012.90; meerlanders 12.1012.70, groven 11.90—12.50, driel. 6.40—7.40; 11.500 kg rode kool A 5.8010.50; 20.000 kg gele kool A 5.5010.80, B 4.604.90; 1750 kg witte kool 3.00—3.30; 10.000 kg slabonen A 33—43, kwal. I 33—37; 5600 kg uien 6.108.30; zilvernep 33.30 34.80; 3200 kg bieten A 5.30— 5.70; 800 kg tomaten A 3537. 3234 c 30. Pootaardappelen: Aanv. 121.000 kg. Eerstelingen A (afm. 28/35) 25.6026.10; eerstelingen A 35/50 19.10—19.40; doré A 28/35 41.80 —42.10; saskia A 28/35 32.20; eigenheimer A 28/35 28.00; eigen heimers A 35/45 18.50. WARMENHUIZEN. Aanvoer 29.000 kg aardapp. Eerstelingen 13.5013.80. grove 11.90, drielin gen 68; bintje 10.8011.40, gro ve 10.3011.70; eigenh. 13.40 14.10; bl. eigenh. 12.80—13.90; doré 15.50; meerlanders 11.10 11.80; 4000 kg slabonen 3441; 2800 kg rode kool 3.004.80: 700 kg zilveruien 28.7032.00. BEEMSTER, PURMEREND E.O. 10 Aug. Schotse muizen: midd. 10.40—14.40; driel. 4.60-8.40; Koop- mans Blauwe, midd. 1213.20; sla bonen z.dr. 3442.50; stoksnijbo- nen 3853; stamsnijbonen 2037; pronkbonen 2431; tomaten A 4352; bloemkool 1473; rode kool 6—8; spinazie 1035; poste lein 1221; sla 2.509; andijvie 1317; rode bieten 46.50; bos- peen 1219; waspeen 1318; uien 814; rode aalbessen 46106; zwarte bessen 82; perziken 824; druiven Frankenth. 105140; ap pels: Erley Victoria 717; Yellow Transp. 1543; peren: Kruidenier 1047; suikerpeer 59; Précose de Trévoux 826. ZWAAG, 10 Aug. Vroege aardappelen 6,2014,40; zilver uien 2021; spinazie 1135; pos telein 18; uien 913; bieten 4,40— 7,70; gele bewaarkool 8,909,60; groene kool 12,2013,20; rode kool 9,4011,90; slabonen 2746; snij bonen 2447; augurken 810; waspeen 1020; bospeen 7,9020; andijvie 913; sla 4,6011,10; bloemkool 2256; komkommer 5,8013; perzik 1155; bl. prui men 2462; Erley Laxton 16—37; Ontario 3046; Reine Claude, Dal- than 2360; Frankenthaler 140— 166; rode bessen 5266; Prolefic 36—94; kruisbes 1535; bramen 4963; netmeloenen 3870; Beau ty of Bath 1654; Yellow Trans parante 2941; Kruidenier 3246; Lepperman 2545; Emil Royal 1,06; Utiliti 40—57. HEILOO, 10 Augustus 1953 Soerciebonen 37-49, Snijbonen 36- 48, Pronkbonen 20-26, Kropsla 3- 8. Postelein 12-15, Tomaten 27-42, Komkommers 8-16, Spinazie 9-18, Worstelen 15-19, Bloemkool le srt. 41-61, 2e srt. 18-33, Uien 9-12, Bra men 1.10-1.30 per m. ALKMAAR, 10 Augustus 1953 - Export. Slabonen z. dr. 29-43, Stoksnijbonen 30-47, Pronkbonen 26-Ü0, Komkommers 8-17, Toma ten A 39-49, Tomaten Bonken 20- 25, Bloemkool 20-52, Rode kool 8.50-11.50, Groene kool 6-8, Spina zie 5-17, Postelein 5-10, Andijvie 6-15, Sla 2.50-13.—; Bospeen 8-22, Uien 8-10, Soepgroenten 8-12, Se- lie 3-5, Augurken klein-grof 16- 50, Basterd 80-1.14, Rode Aalbes sen 61-65, Perziken 3-29, Frambo zen 30-40, Druiven: Frankentha- lers 1.20-1.50, Meloen Suiker 71-96, AMSTERDAM, 10 Aug. Aangevoerd 420 runderen: 1ste soort 2.65—2.75 2de 2.50—2.55, 3de 2.35245, per kg slachtge- wicht; 208 varkens 2.362.39, 2de soort 2.322.34 per kg slachtgewicht; 22 nucht. kalveren 1.401.50 per kg lev. gewicht; 1 schaap geen notering. ZUIDERKOGGE, HEM, 10 Aug. Grove Eerstel. 12.70; midd. 12.40 13.00; grove Saskia 11.90; Eigenh. 12.20—13.30; Augurken 14—63; snijbonen 3648; slabonen 3440; komkommers 817; rode kool 10.5011.00; tomaten 39-45; bloem kool 29—48; groene kool 6; kroten 4.705.50; perzik 619; Frankenth. 1.27; Yellow 1831; pruimen 20-40; Franse Suiker 513; Kruidenier 1533; Giffard 1319; Precose 1528; Beauty of Bath 940. Slachtveemarkt Alkmaar ALKMAAR, 10 Aug. Vier paarden f 600750; 143 koeien f 600—1000; 1ste kwal. f 2.45— 2.55 per kg; 2e kwal. f 2.302.45; overige soorten f 2.102.30: 9 graskalveren f 120200; 5 vette schapen f 90115; 258 varkens: vleesvarkens en zware varkens per kg f 1.962.00; lichte var kens f 1.901.96; zeugen f 1.70 —1.80. Het aantal aangevoerde koeien, waarvan de kwaliteit goed tot zeer goed genoemd mocht wor den, was bevredigend en in ver houding tot de vraag juist vol doende. De prijsstijging die in de vorige week op enkele mark ten in andere plaatsen voorkwam is hier uitgebleven, want bij de vorige markt vergeleken, waren de noteringen onveranderd. Het handelsverloop is goed geweest. Rekening houdende met het uiterst geringe aanbod, is het be- grijpeliik, dat de kalveren tegen hoge prijzen vlug verhandeld ziin. Er waren veel tekort varkens. Vandaar een zeer vlugge handel, met prijzen die gemiddeld 4 a 6 cent per kg boven die van ver leden week uitgingen. Een klein kwantum is nog voor f 2.02 per kg verkocht, terwijl de lichte varkens geen noemenswaardig verschil vertonen bij die van de Appels Yellow 10-35, Peren 17-47. vlees- en zware varkens. BESCHAAFDE VERKOOPSTER gevraagd Enigszins met confectie bekend. Aanmelden tus sen 6 en 8 uur n.m. BONNETTERIE DRÓGE, Langestraat 81, Alkmaar 17 Aug., 4 dg. België, Luxemburg, Duits land '0. Opgave tot en met Donderdag met inleve ring van bewijs van Nederl.schap 24 Augustus, 4 dagen Rüdesheim, Rijn, Taunus ?0. 31 Aug. en 14 Sept. 4 dg. Rüdesheim, Rijn, Ahrdal 60. 7 Sept. 5 dg. Harz 70. REIS- EN PASSAGEBUR. „NOORD.-HOLL." Stationsweg, Alkmaar Tel. K 22002716 Gevonden AKERSLOOT Tijdens de ker misdagen zijn alhier gevonden 'n herenpolshorloge en een in goede staat verkerende bril. Voor inlichtingen wende men zich tot de post-commandant van de Rijkspolitie alhier. Waardebon geldig op 12, 13 en 14 Aug. 1953 PRACHTIGE DDDDD THEEDOEKEN CADEAU!! ter waarde van f 1.50 bij aankoop van Jg QQ aan goederen. RESTANTEN man- I telcostumes, prachti ge kwaliteiten, de kleinere maten ü400 I' vanaf „Wonderlijk voordelig!!!" en steeds beter en billijker WOENSDAG moet U een rok kopen! Keus uit 100den en ZO BILLIJK!.. SHORTS, de ideale korte vacantiedracht voor dames, heren en kinderen, in alle kleuren 158 In khaky voor kinderen, reeds vanaf Baby luierbroek sterke tricot Plastic luier- broekje. prima I Bandages Damescamjsoles 32 met Wollen herenzwem broeken. sportief mo. del met riem en em bleem, mt 6, 5,4 C70 nu 660, 630 3 schouderband, 118 lste kwaliteit van 2.25 n,u dagelijks ,,'N ZEE VAN KOOPJES" en 's Woensdags zeer in het bijzonder Alkmaar Langestr. 22-23, Den Helder, Koningstr. 63

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2