PELS VOOR VIJF F ARDE GULDENS KUNT U DE MOOISTE PRIJZEN KRIJGEN Water Schelphoek en Zandersbuurt zal binnenkort verdwijnen AGENDA Kermis zal Zaterdag weer draaien... Het IS oordhollands Dagblad zorgt voor één visje! Voorstel Berkhouwer - dempen - aangenomen met 17-7 stemmen Oude en nieuwe attracties VRIESMAN '11 Dertigtal winkeliers met een speciale attractie voor het Alkmaarse publiek ÏNLH.D.-BON Benoemingen bij 't onderwijs NIEUWE BESSEN per liter f 5.65 Tour de France in beeld Voor de echte nougat de Montelimart ALBERT KLOUTH's Nougatkraam KERMISBORREL KIESKEURIG Ik wil óók vissen! VRIE5MAN ZN. Opticiën Hofstede Benoemingen bij de brandweer Pagina 2 Vrijdag 21 Augustus 1953 ALKMAAR Een van de vele, belangrijke beslissingen, die de Raad in zijn ouder samenstelling gistermiddag en -avond heeft genomen, is wel de demping van de Schelphoek en de Zandersbuurt. Het water zal nu inderdaad gaan verdwijnen. De Raad nam een voorstel aan van de heer Berkhouwer, dat ondersteund werd door mevr. Holzmüller en de heer van der Borden, om kort en goed tot demping over te gaan. De tegenstemmers waren mevr. Koster- Schouw, en de heren Venneker, Leesberg, de Jong, Hoytink, Koot en van Slingerland. Daarmee was het meerderheidsvoorstel van het college van B. en W. dat voorzag in het beschikbaar stellen van een crediet van 207.500,voor de verbreding van de Schelphoek en de Zandersbuurt, van de baan. Vlak daarvoor was een voorstel van orde, ingediend door mevr. Koster Schouw en medeonder- tekend door de heren de Jong en Koot om het voorstel tot afwijzing van het verzoek tot demping, en verbreding, aan te houden, om af te wachten wat een sociografisch onderzoek over dit onderwerp zou opleve ren en adviseren, met zes stemmen vóór en 18 tegen, ver worpen. De voorstemmers hier waren mevr. Koster, en de heren Leesberg, de Jong, Koot, van Slingerland en Venneker. Lang en uitvoerig is gesproken over het vóór en tegen. Dit kon verwacht worden, waarom de voorzitter dan ook had besloten, de sprekers op tijdrantsoen te stellen. Br waren er ,die zich eerst wilden uitspreken over het principe, al dan niet dem pen om later te bezien, wat er met de dan opgekomen proble men dient te gebeuren, anderen wilden alle vraagstukken in zijn geheel beschouwen, voorname lijk het probleem, waar de woonschepen hun toevlucht moe ten zoeken. Tenslotte was er een stroming, die alles wilde aanhouden om het geheel door deskundigen te laten bestuderen om een deskundig advies te ver krijgen. De heer Hoytink wilde de meerderheid van het college volgen. De heer Berkhouwer en zijn fractie de minderheid, die demping voorstond. Hij ver klaarde zich tegen een aanleg van een woonschepenhaven. Alk maar moet een levende stad blijven, zei hij later. Beter een lelijk punt overhouden in een levende stad met groeiende in dustrie, waaraan alle kansen tot uitbreiding worden gegeven, dan andersom. Door demping zal de schoonheid van dat stadsgedeelte niet toenemen, gaf hij toe, maar evenmin afnemen. Bovendien zullen de kroten na demping wel spoedig verdwijnen en zal er hoogbouw verschijnen, zodat normale proporties in het stads beeld wederom zullen terugke ren. Demping zou een betere lo zing van het Oudegrachtwater op. het Kanaal tengevolge heb ben, veronderstelde hij verder. Tenslotte kwam hij dan met zijn voorstel, dat werd aangeno men. Om later niet voGr finan ciële tegenvallers te komen te staan, lanceerde mevr. Koster Schouw het voorstel dat we reeds van haar genoemd hebben en dat bii de voorzitter en de meerderheid veel instemming oogstte. De heer Venneker zei, dat eerst een besluit diende te worden genomen over wat er met de woonschepen moest gebeuren. Hij was er voorts bang voor, dat het vuil, dat thans de Schelphoek ontsiert, na demping naar de Oudegracht zou verhui zen. Hij achtte het 't beste, om het meerderheids voorstel te volgen. De heer Bakker, die samen met Wethouder Coerts de minderheid van het college in deze kwestie vormde, zei, dat wanneer de raad de demping niet zou aanvaar den, het besluit toch niet de vruchten zou afwerpen, die men ervan zou verwachten, omdat bij- voorbeeld de firma van Maarle- veld een gedeelte van het water, dat zij in eigendom heeft, toch zou kunnen gaan dempen en het meerderheidsvoorstel voorzag m een versmalling van het water, zodat er niet veel water meer zou overblijven. Stadsschoon noemde hij in deze uitgesproken industriewijk, die nog uitgebreid zal worden, niet nodig. De woonschepenkwestie wilde hij later pas bezien. De heer De Jong pleitte voor VRIJDAG 21 AUGUSTUS weissen Rössl" Bioscopen: REX: „lm alle leeft. CINEMA AMERICAIN: „De serteur van het Legioen' 14 jaar. HARMONIE: „Carnaval m Texas". Alle leeft. VICTORIA: „By the light of the silvery Moon". A. lft. Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik" baar Apotheek „De Bever" Emmastraat 36; apotheker P. J. Meurs. Tentoonstellingen: PIET STENNEBERG. Voor- dam 6, Alkmaar: Moderne kunst. CHANTE MERLE: ICerkepad 1, Bergen: 10-12.30, 15-17.30 20-22 uur. Tot 31 Augustus. HUIS MET DE PILAREN: Mevr. Koeman-Meertens. 14.30-17.30, gedurende zo merseizoen. K.C.B. BERGEN: t.m. 23 Aug. Karei Colnot. 10.30-12.30 u„ 14.30-17.00 u. en 19.30- 22.30 uur. TWEEDE ETAGE V. EN D.: Kindertekeningen en -schil derijen. Tot en met 29 Aug. 2 en 8 u.: Openbare Raads vergadering. Medische dienst HEILOO, LIMMEN EN A- KERSLOOT: Weekenddienst dokter A. AI. M. C. Jansen, Heerenweg 236, tel. 3530. het bewaren van de karakteris tiek terwijl de heer Torenvlied wel tot demping wilde overgaan en de woonschepen in de Oude gracht leggen, die Wethouder Bakker, wilde verwijzen naar de buurt van het Hondsbos. Een sociografisch onderzoek vond de de heer Bakker overigens ge heel overbodig. De heer Coerts dito. Dat de Oudegracht bij dem ping zou vervuilen .geloofde hij niet. De uitlozingsmogelijkheid daarvan bleef bij demping vol gens hem voldoende. Als de zaak gedempt is, zullen de krotwo ningen wel spoedig verdwijnen en de woonschepen kunnen een plaats in de grachten vinden, zo als men dat elders in het land ook pleegt te doen. Om voor ze ven overblijvende woningen een argument aan te voeren inzake stedeschoon, vond de heer van der Borden, die met alle aandrang demping voorstond, wel wat ge zocht. De voorzitter zelf heeft waar schijnlijk nog wel het meeste over het dempingsvraagstuk ge zegd. Hij voerde alle argumen ten aan, die hij kon vinden, om het voorstel van de meerderheid ofwel dat van mevr. Koster- Schouw erdoor te krijgen. Het meest legde hij de nadruk op het woonschepenvraagstuk. Dat werd voor geheel Alkmaar tot een oplossing geforceerd, wanneer demping de goedkeu ring van de raad zou krijgen, hetgeen hem thans ongewenst leek. Neemt men een beslissing over de woonschepen, die van de Schelphoek en Zandersbuurt moe ten verdwijnen, moet men alle woonschepen in Alkmaar tot on derwerp van bespreking maken, aldus de voorzitter. En tegelij kertijd het idee van een woon schepenhaven. Wat het aesthe- tisch aanzien van het stadsge deelte betrof, zei hij, dat door het verdwijnen van het water een vernietiging van het karakter er van zou betekenen. Het zou zo als hij het noemde „schaalver- nietigend" werken, hetgeen men pas ziet als het te laat is. Door het open water weg te nemen, aldus ging de voorzit ter voort, zou de hoogte van het grondwater ter plaatse naar be neden gaan. In dit verband wil de hij rekening zien gehouden met de mogelijkheid, dat dit in wijde omtrek ongunstige uit werking zou hebben op de fun- ALKMAAR. De Raad van Alkmaar heeft gistermiddag en kele benoemingen gedaan, die als volgt luiden: In de Commissie tot Wering van Schoolverzuim werd herbenoemd de heer J. Gonggrijp. Tot tijdelijk leraar Duits aan het Murmellius- Gymnasium werd benoemd de heer J. Lienesch. Aan de Handels school werden benoemd de lera ren: Spaans: mej. A. E. v. Heus- den te Amsterdam: Engels: J. P. C. van Bijlevelt te Rijswijk; Frans B. G. Muller, Amsterdam: Neder lands: C. Kostelijk alhier en H. M. Mundy te ADpingedam, de laatste vier in tijdelijke dienst. Machine- schrijven: H. W. Fris te Haarlem; Duits: J. A. A. M. v. d. Broek (tijdelijk) en Wiskunde (vast) C. P. van Nieuwkasteele Aan de Handelsavondschool d jU- werdén benoemd de T^en geen later door de heer Sietsma bestreden werd, die zei, dat zulks in alle gevallen, die hij had mee gemaakt, nog niet was voorgeko men. Voorts zei de voorzitter, dat men de industrieën zeker bereid is te helpen maar niet verder dan tot en met een versmalling van het water goed te keuren, om anders niet in conflict te ko men met wat stadsbelang is. Ook hij was er zeker van dat bij demping de lozing van de Oude gracht zou worden beperkt, met als gevolg, dat dit water ver vuilt. Tenslotte werd er gestemd. Noch de voorstanders, noch de tegenstanders wisten hun anti poden tot een andere zienswijze over te halen. Toen men tot stemming overging, bleek de meerderheid van de raad de min derheid van het college te willen volgen. „De stinksloot", zoals het water van de Schelphoek en de Zandersbuurt in de volksmond heet, zal dus binnenkort gaan verdwijnen. (Advertentie) „De zon in flessen Telefoon 2585 Duits: J. A. A. M. van den Broek (tijdelijk) en dr M. F. E. van Bruggen te Amsterdam: Engels (vast) F. van 't Sant; Machine- schrijven: H. W. Fris en Handels wetenschappen^»;. F. B. Hoef nagel te Heiloaïm C. Weststeijn, alhier. ALKMAAR In de Harmonie draaide gistermiddag en gister avond de grote film van de Tour de France 1953 voor een uitver kochte zaal, hetgeen wel bewijst, hoezeer sportminnend Nederland dit jaar met de prestaties van de Nederlanders meeleefde, en wel ke indruk deze prestaties hebben achtergelaten. De ongeveer anderhalf uur du rende film volgt de Tour op de voet, en geeft vele fraaie en spannende beelden en episoden te zien van deze monsterrit, waarin de renners gekweld wor den door dorst en vermoeienis, waarin wij de gele trui verschil lende malen van eigenaar zien verwisselen, en waarin uiteraard veel aandacht werd besteed aan de verrichtingen van de „Witte Armee", die in het vaderland zulk een enthousiasme deden ont staan. De gehele reeks van zeer afwisselende, spannende en droevige gebeurtenissen trekt in een lange rij van bonte beelden aan het oog voorbij, en men kan niet anders dan bewondering voe len voor mensen, die het preste ren om op twee lichte wieltjes een dergelijke zware en moeilij ke tocht volbrengen. Tussen de bedrijven door vie len fraaie close ups te bewonde ren van de, vooral in de berg etappes zeer fraai natuur. De film werd uitgebracht door de N.V. Haghe Film. (Advertentie) 18 8 0 19 5 3 OP DE LAAT, HOEK RIDDERSTRAAT Dit jaar leveren wij behalve onze eigen veel geroemde Nougat J ook de echte Stuvé's Nougat in originele verpakking! zachte Kaneel, en Kersenstokken naar ALKMAAR Ziezo, wij hebben ons eerste rondje over de kermis er al weer opzitten. Niet, dat wij nu verder van plan zijn het kermis terrein te mijden in de toekomst. Verre van dat. Maar we wilden op dat eerste rondje zomaar eens hier en daar en overal kijken of, als U wil onze nieuwsgierige neus er tussen steken. Dat lukte trouwens niet overal zo erg best, want kermismensen zijn nu eenmaal anders dan anders, helemaal als ze het druk hebben, zoals het geval was. Maar wij hebben toch al weer heel wat gezien. U zult zeggen, och. het is toch ieder jaar weer hetzelfde. Maar dat is het 'm nou juist. Als het ieder jaar hetzelfde was, waarom gaat U er dan toch ieder jaar weer heen; waarom wandelt U, ook al gaat U „beslist nergens in" dan toch op de een of andere avond tussen de kramen temidden van de oliebollengeuren de zure haringen en -bommen, de gillende sirenes en de jengelende, van overal vandaan door elkaar klin kende muziek Weet U dat niet? Nou, wij weten het eigenlijk ook niet. Waar dat nu precies in zit, ja.Maar U komt er toch, zeker is zeker. Overigens zal het, ook als U niet komt. een druk „kermissie" worden. Wij hebben de lijst van de deelnemende exploitanten eens door gebladerd, en zijn toen zo eens voor de aardigheid aan het tellen gegaan. We telden zo maar eventjes 95 attracties bij elkaar! Misschien is dat „attracties" niet overal juist, en is 't bij de gebak kramen nou«at- en snoepkramen, Dalingstalletjes en dergelijke be ter om van tractaties te spreken. Maar in ieder geval vinden wij 95 een respectabel aantal. Om te beginnen op het Canada- plein en de Paardenmarkt, wij beginnen nu eenmaal graag met het grootste, hier staan weer de bekende dingen van wel haast cipe trouw te blijven en met de allergrootste te beginnen, de benzine-racebaan (waarom kan je die autotjes nu zo niet kopen, net als een bromfiets), de „bots- autotjes" (mens, gil niet zo en blijf van me stuur af!) het vro lijke rad, met plaats voor toe schouwers!!) en het variété theater. Niet bij de allergrootste, maar bij de allerhoogste hoort de Karimata, (ik wil er wel in, als je maar niet gaat schommelen), en dan is er nog iets nieuws, dat nog niet op de Alkmaarse kermis is geweest, nl. een hydraulische vliegtuigmolen, waarin U door aan uw stuurknuppel te trekken in duikvlucht op uw tegenstander kan afspringen, en hem, hoog en laag vliegend, kunt achtervolgen. Deze zelf bestuurbare vliegtuigjes waren al wel op de kermis in Hoorn, en doordat ze daar gezien waren, kwamen ze nu ook naar Alkmaar Verder zijn er de jaar lijkse rupsbaan, de luchtschom- mel, de zweefmolen, de kinder fietsmolen enz. enz. en ook de motorstijl wand en Madam Lenor- mand (uw heden, verleden en toekomst) zijn weer present. Het geheel is dan verder gestoffeerd met allerlei kramen en kraampjes schiettent, werptent, hoeplatent enzoverder. En op de Paardenmarkt met de „grote stukken" volgt de Nieuwe Sloot met de aaneengesloten rij ieder jaar, zoals, om dan het prin- van tenten en kramen, die voor St. Laurentiiis knapenkoor ALKMAAR Maandag 24 Augustus aanstaande moeten de jongens om kwart voor zeven in de H. Mis zijn. Daarna ontbijt. En dan begint de grote koorreis! Het belooft wat te worden, hoor. Brood voor de gehele dag mee nemen. Zond'ag na de Hoogmis contri butie betalen in de Nieuwstraat. Tot ziens, en neem mooi weer mee! (Advertentie) Een goede vindt U bij SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL Snaarmanslaan 32 - Alkmaar Telefoon 2453 ATHLETIEKMEUWS „OLYMPUS" Nieuwe kleedkamers op het Sportpark ALKMAAR Vanaf heden avond, Vrijdag 21 September, zullen de athleten van „Olym pus", de oude vertrouwde omge ving aan de Zandersloot-ziide v h. Sportpark verlaten. Op het athletiekveld A. links bij de ingang, zijn 4 nieuwe kleedkamers verrezen, waarvan „Olympus" er 2 van toegewezen heeft gekregen. Ook het materiaal zal vanaf Vrijdag a.s. verhuizen, eveneens naar 'n nieuwgebouwde berg ruimte. Deze nieuwe kleedkamers, een voor dames en een voor heren, zijn zeer mooi en het spreekt vanzelf, dat wij ze lang in deze toestand willen blijven zien. Vanaf deze plaats willen we tevens de directie van het Sport park dank zeggen voor het ini tiatief en de medewerking in deze ondervonden. Even noteren! De buitengewo ne jaarvergadering van „Olym pus" zal plaats vinden op Vrijdag 4 September a.s., in het clubge bouw „Beemster", Waagplein. Convocaties volgen. De gezamen lijke H. Mis voor R. K. Vereni gingen is op Zondag 6 September a.s. in de Muziektuin. HET BESTUUR ALKMAAR Temidden van het vele nieuws, dat dit nummer U gaat brengen, moet U, wat hieronder volgt, vooral niet ongelezen laten. Deze krant biedt U een pracht van een extraatje. Men zegt wel eens, dat men een spierinkje moet uit gooien, om een kabeljauw te vangen, wel, dat is nu beslist het geval..,. U gaat in de komende maand een spierinkje uitgooien, en tien tegen een, dat U een kabeljauw vangt... Hoe meer spierinkjes, des te meer kabeljauwen. Gelooft U deze beeldspraak niet, dan zullen wij U in ronde woorden vertellen, wat voor prettige dingen U te wachten staan. Voor vijf luttele guldens kunt U uw verloofde blij maken met een compleet nieuw theeservies. Voor vijf harde guldens kunt U een autoped voor uw zoontje krijgen. Vijf guldentjes legt U op tafel en U kunt er een polshorloge mee winnen. En dan moet U niet vergeten, dat dit iets extra's is: want de vijf gulden dienen voor de betaling van hetgeen U, bij enkele winke liers in Alkmaar, die deze verrassingen voor U in petto hebben, heeft gekocht. f Advertentie) Neem een klein ogenblikje de tijd, voor hetgeen U te wachten staat. Het kan belang rijk voor U zijn. U moogt dit niet missen. En als U halver wege denkt, dat U genoeg ge lezen hebt, dan bent U toch nog abuis, want in de laatste regels van deze open kranten- brief aan U, staat nog iets, dat al het attractieve nóg veel attractiever maakt. Een dertigtal Alkmaarse za kenlieden U kunt het lezen in de monster-advertentie van dit nummer, enkele pagina's verder gaat morgen het pu bliek een geheel nieuwe attrac tie aanbieden. Het lijdt geen twijfel, of deze zal een run doen ontstaan op de winkels en bedrijfspanden van de deelnemers, die van reden af tot en met 23 Sep- .ember alle aankopen van tel kens vijf gulden gaan belonen. Hoe gaat dat in zijn werk? Iedere gulden, die het publiek besteedt bij een van de deel nemers, wier namen men in de advertentie kan vinden, geeft recht op verkrijging van een zegel. Dat is het visje, dat U uit gaat gooien. U heeft er 5 nodig. Als men vijf zegels bezit, geplakt op een kaart, die men tevens voor een dubbeltje bij elk der deelnemers kan krijgen, komt men in aanmerking voor deelname aan het prijsvissen, dat op Dinsdag 22 en Woensdag 23 September plaatsvindt op het Canadaplein. (Zo'n kaart is Uw speciale „vis-acte"; U kunt er natuurlijk net zoveel kopen als U er hebben wilt.) Daar staat me een aquarium, met de mooiste prijzen gevuld, dat een bodemoppervlakte heeft van niet minder dan vijftig vier kante meter. Iedere kaart-met- vijf-zegels-bezitter krijgt een hengel in zijn handen, werpt die in het aquarium, met de grootste kans, dat hij een pracht van een prijs ophaalt: Een autoped, een polshorloge, een theeservies, een strijkbout, een paar voetbalschoenen, een knots van een taart, enzovoort, enzovoort. Men krijgt de prij zen onmiddellijk mee naar huis. Uw jongen van tien jaar gaat lopend heen én komt met een autoped terug. Uw' dochtertje van acht gaat heen met lege handen en komt terug als een opgetogen poppenmoedertje. Uw echtgenote verrast U met een pieuw theeservies, terwijl hij zelf met een nieuw polshorloge huiswaarts keert. DAT KAN ALLEMAAL BIJ DEZE NIEUWE ZAKENSTUNT. DE KLAP OP DE VUUR PIJL De Directie van ons Dagblad heeft aan deze grote attractie nog iets nieuws toegevoegd, dat voor onze lezers bijzonder prettig is. U vindt hierbij een „kadertje" zoals dat heet, dat vierkante hokje, dat U uit moet knippen: een Noord Hollands Dagblad-bon, die U op ons kantoor kunt inwisselen tegen één zegel. Dat betekent, dat U slechts voor vier gulden behoeft Th te kopen, om vijf zegels te kunnen plakken. U krijgt van onze courant dus nog eens een extra cadeautje van twintig procent van het uiteindelijke cadeau. Let U goed op: Tot en met 5 Septem ber a.s. heeft" U gelegenheid, deze krantenbonnen tegen zegels in te wisselen op ons kantoor te Alkmaar, Ritsevoort 52. Daarna zijn ze niet meer geldig. Leest U de advertentie nog even na? En dus.de stacl in. Gooi Uw guldens uit, om de niet te versmaden prijzen te winnen. Geeft IJ mij, in ruil voor deze bon, één ZEGEL voor mijn speciale „vis-acte", om toegelaten te worden tot het prijsvissen op 22 en 23 Sep tember op het Canadaplein. Uw abonné moet U zijn, als U een haard of kachel aanschaft. Het is tenslotte een flink bedrag wat U hiervoor moet uittellen. Wilt U er dan ook zeker van zijn, dat U iets goeds koopt, komt U dan eens bij ons kijken. Door onze jaren lange ervaring kunnen wij U deskundig voorlichten, terwijl U bij ons een keuze kunt maken uit een schit terende collectie le klas merken HAARDEN en KACHELS. Wij leveren elke haard met in de deur GLAS inplaats van Mica. Blijft mooi en is onbreekbaar! De Speciaalzaak in Haarden en Kachels Eigen reparatie-inrichting VERDRONKENOORD ALKMAAR WONINGDISTRIBUTIE EERSTE HALF JAAR 1953 ALKMAAR Over de distri butie van woningen gedurende het eerste half jaar van 1953 zijn de volgende cijfers bekend ge maakt. In genoemd tijdvak werden in totaal 855 woonvergunningen verleend, welke als volgt waren verdeeld: 1. Echtparen inwonend 16: 2. Enkelingen 367; 3. Locale wo- ningruil 66; 4. Interlocale woning- ruil 29; 5. Gezinnen zelfstandig 346: 6. Alleenwonenden met zelfstandige huishouding 17: 7. Inwoning van twee of meer per sonen 14. Over hetzelfde tijdvak werden zes vorderingen uitgebracht, waarvan 5 voor een gehele wo ning, en 1 voor een gedeelte van een woning. Bezichtiging Handelsschool, Handelsavondschool en Rijkslandbouwwinterschool ALKMAAR Het nieuwe ge bouw van de Handelsschool. Han delsavondschool en Rijksland- bouwwinterschool, gelegen aan de Bergerweg alhier, zal op Maandag 31 Augustus a.s., om 14 uur, officieel in gebruik worden genomen, 's Avonds zullen be langstellenden in de gelegenheid worden gesteld het gebouw te bezichtigen en wel tussen 19 en '21.30 uur. bet grootste deel nog in opbouw zijn, en waarvan er enkele op deze morgen nog niet eens ver schenen waren. Maar die komen nog wel, heus. Want, dat hebben we zo hier en daar eens gevraagd, de kermisexploitanten slaan de Alkmaarse kermis niet graag over, het is meestal „wel goed in Alkmaar. Op de Nieuwe Sloot staan weer alle oude bekenden van zovele jaren: het vliegbom- tentje. de bumperspelen, de schiettent de duikbootspelen, het draaibord en de verschillende ha ring- en zuurkramen, de nougat- en suikerkramen en de gebak- en palingkramen .Het is net zoals altijd. Op het Hofplein vond de cakewalk weer een plaatsje, en daarnaast staat de nog nieuwe Tornado, die vorig jaar op 8 Oct. voor het eerst in Alkmaar ver scheen. Het zijn de kooien aan armen, die aan de armen in 't rond draaien, horizontaal en verticaal, en die bovendien om hun eigen as kunnen draaien, zodat U de ker mis letterlijk op zijn kop ziet staan. In België schijnen ze gek te zijn op dit apparaat, en een jochie in Middelburg van niet twee maar slechts een turf hoog, ging er acht keer achtereen in, omdat de eigenaar hem niet over de kop liet gaan. Hij kreeg tenslotte zijn zin. Om de hoek, op de korte Nieuwe Sloot staan weer de diverse kra men, alsook de Londen Express, en het geheel wordt op waardige en fraaie wijze afgesloten door die goede oude draaimolen met zijn paarden en zijn van kleur verschietende lichtjes. Resteren nog de verscheidene kramen op de Laat, waar ook weer het miniatuur-babymolentje een plaats heeft gevonden, en, laten we die niet vergeten, de oliebollenkraam op de Stenenbrug genoeglijk sluitstuk van zo menige kermisavond. Zaterdag gaat dan het feest beginnen, want een feest is het ondanks en door het lawaai, het geknal en gepiep, de verscheiden heid van „luchtjes" van diverse herkomst, de drukte en al het andere. Als de weergoden nu ook een oogje dichtknijpen. (Advertentie) Ik was bij de oogarts en moet nu een bril hebben. Vader dacht, 't gaat om de ogen en kocht een goede bril van LANGESTRAAT 61 ALKMAAR Niet uit de portefeuille Burgemeester en wethouders hebben de adjunct-brandmeester P. H. J. Koorn en de brandweer man P. G. de Wit van het korps „Burgerplicht" bevorderd onder scheidenlijk tot brandmeester en adjunct-brandmeester bij dat korps. Voorts hebben burgemees ter en wethouders tot brandweer man bij het korps „Burgerplicht" benoemd C. A. F. van Meene en tot brandweerman bij het korps „Kwiek" L. P. van de Leijgraaf en P. Janson, allen wonende al hier. Uit dit bericht blijkt, dat weer benoemingen bij de brandweer zijn gedaan buiten degenen, wier sollicitaties nog steeds in porte feuille liggen. Als deze benoemin gen een reactie zijn van B. en W. op het rapport, dat de comman dant van de Brandweer vóór 15 Augustus aan B. en W. moest uit brengen, dan wijst dat in de rich ting, dat er bezwaren bij de brandweer bestaan tegen terug keer van de uitgetredenen. Wij vrezen in dat geval, dat deze benoemingen verdere gevol gen zullen hebben di'e ons niet in het belang van de brandweer lijken. Bezichtiging van der Leenwscliool ALKMAAR De Van der Leeuwschool, gelegen nabij de Willem de Zwijgerlaan alhier, zal op Woensdag 26 Augustus a;s. om i6 uur officieel in gebruik worden genomen, 's Avonds zul len ouders en belangstellenden in de gelegenheid worden gesteld de school te bezichtigen en wel tussen 19 en 21.30 uur. Bramenpliik CASTRICUM Met ingang van 15 Augustus gaf het P.W.N. toestemming tot het plukken van bramen in de duinen Dagelijks zien wij niet alleen Castricuni- mers. maar ook veel badgasten de duinen beklauteren om een slofje bramen te bemachtigen. (Advertentie) GRAMOFOONPLATEN Nieuwste accordeon. en zang nummers; Hohner mondharmoni ca's; Italiaanse gitaren; Blok fluiten, Mandolines, Banjo's; Steeds de nieuwste muziek uitgaven bij: KLOOSTER KIEBERf MIENT 22 ALKMAA*

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2