Sjah van Perzië per K.L.M. ierug naar zijn land Oost-Duitse leiders naar het Kremlin ontboden Generaal Zahedi neemt geen halve maatregelen 500.000 man nemen deel aan Overleg over de eenheid van heel Duitsland Aandacht op de export naar centraal Amerika Drie Duitse jongetjes te Amsterdam gepakt GEEN OPTIMISME Hongarije slaat Nederland Foto katholieke cricketspeler boven Anglikaans hoofdaltaar 85 mille verduisterd BOEKEN- HOEKJE 300 schepen en 1000 vliegtuigen over Oostenrijks fabrieksmeisje De komende Najaarsbeurs Om de Trofeo Italia Zuiderzeestraatweg wordt verbeterd De Nederlandse tennis kampioenschappen Vrijdag 21 Augustas 1953 (Vervolg van pag. 1 TEHERAN. 20 Aug. Premier Zahedi neemt snel maat regelen om zijn overwinning te consolideren. Zijn staf chef. brigade-generaal Nader Batmanghech, heeft de be woners van Teheran opdracht gegeven demonstraties te vermijden. In de dagorder werd gezegd: ..Saboteurs en linkse elementen sullen wellicht pogingen doen slech te bedoelingen te verwezenlijkenIn de dagorder werd tevens medegedeeld, dat er geen samenkomsten van meer dan drie personen mogen zijn en dat aan het leger opdracht is gegeven te schieten op elke grotere groep. In een tweede dagorder van de stafchef werd aan de troepen in alle Perzische kazernes opdracht gegeven tot nader aankondiging dag en nacht waakzaam te blijven. Ondanks het verbod van Zanedi op demonstraties, blijven vracht auto's vol met jongelui, die met stokken zwaaien en schreeuwen „lang leve de Sjah," door de stra ten van Teheran trekken. De grote pleinen zien zwart van de mensen. Luidspreker-auto's zorgen voor Westerse dansmuziek en exotische Iraanse melodieën. Hon derden echter zitten elkaar de laatste geruchten te vertellen, ter wijl zij hun voeten laten afkoelen in de goten langs de trottoirs. De Sjah en Mossadeq. In de uitzending van radio Te heran werd meegedeeld, dat de Sjah Zahedi verzocht heeft, Mos- sadeq's leven te redden. De ex- premier zou echter, naar Zahedi meedeelde, in het openbaar te recht staan. Terwijl de Sjah toebereidselen trof om uit Rome naar Teheran terug te keren, maakte Zahedi een begin met de samenstelling van een nieuwe regering. De Britse autoriteiten zien met spanning uit naar de nieuwe Per zische regering. Zij hopen uit de samenstelling te kunnen opmaken, welke de houding van het nieuwe heid van enige onzer leiders, die de heroische campagne van onze nationale beweging in een ver schrikkelijke woestijn hebben ge voerd." Het dodencijfer. Gezaghebbende woordvoerders zijn van mening, dat het aantal doden de schatting van Woens dagavond, n.l. 300, te boven zal gaan. De meeste doden zijn geval len bij de bestorming van 't huis van'Mossadeq. De ex-premier had zijn woning voorzien van beton nen bunkers, mitrailleurnesten en stalen platen. De straten waren vanmorgen versierd met 't groen- rood-wit van de Perzische vlag en foto's van de Sjah. De radio maakte vanmorgen vroeg bekend, dat de Sjah spoedig in het land werd terugverwacht. De Sjah zou hedenavond met zijn gevolg met de constellation PH TDK ("Amsterdam) van de KLM van Rome naar Bagdad vliegen. De laatste dagen. Welingelichte woordvoerders hebben meegedeeld, dat de laat ste dagen van Mossadeq's dicta toriaal optreden gekenmerkt wer den, door een felle strijd over de kwestie, of Perzië tot republiek moest worden uitgeroepen, Twee partijen kwamen daarbij tegen over elkaar te staan. Aan de ene kant Mossadeq en één of twee minder belangrijke leden van het kabinet, aan de andere kant Fa- temi en de drie machtige politie ke adviseurs van de premier Ali Shayegan, Ahmed Razavi en Ka- rim Sanjabi. Mossadeq is zich bewust van zijn verplichtingen tegenover de Sjah, die hem tijdens het bewind van zijn vader Reza Sjah eens 't leven redde. Hij wilde daarom niet aanstonds een besluit nemen, inzake de kwestie, of Perzië een republiek diende te worden, on danks de druk, die Fatemi op hem uitoefende en de herhaalde ver zekering dat de eerste president van Iran Mossadeq zou zijn. Ondertussen zoekt men nog steeds naar Fatemi. die volgens velen niet gedood, doch onderge doken zou zijn. s-'GRAVENHAGE20 Aug. Aan de geallieerde marine- oefening ..Mariner", die 16 September begint, sullen meer dan 500.000 man deelnemen, die verdeeld zullen n orden over 300 schepen en 1000 vliegtuigen. De sche- bewind ten aanzien van het Brits- pen zullen variëren van slagschepen tot kleine patrouille- Perzische oliegeschil zal zijn. vaartuigen, terwijl de vliegtuigen voor een deel straal- (Advertentie) LINZ (Donau). „Vooral niet alléén zijn" luidt de dringendste wens van de jonge fabrieksmeis jes in Oostenrijk. Dit blijkt uit een rapport, uitgebracht door de Oostenrijkse Katholieke Arbei. dersjeugd over de levensomstan digheden van jonge fabrieksmeis jes en dienstmeisjes. Tweederde van de jonge arbeidsters, die over een eigen kamer beschikken, wil. len helemaal niet alleen zijn. Maar in 55 van de 66 onderzochte gevallen beschikken deze meisjes niet over een eigen kamer. Van de 50 gevallen, waarin - "V- 'i t- i - am s BERLIJN, 20 Aug. De Oostduitse topmensen zijn vandaag per vliegtuig naar Moskou vertrokken om te vernemen van de minister van buitenlandse zaken Molotof, wat het Kremlin nu werkelijk be doelt met zijn voorstel voor besprekingen over de Duitse eenheid. Premier Grotewohl zei op het vliegveld Schoenfeld, dat zijn dele gatie de uitnodiging beschouwt als „een uiterst belangrijke stap" voor de toekomst van Duitsland. Er zijn reeds tekenen, dat het nieuwe bewind moeilijkheden zal ondervinden. De rechtse Paniraan- se partij heeft opdracht gekregen „het verloren terrein" te herwin nen. Haar leider Darioesj Foero- har, werd Woensdag door een mi litair met de kolf van zijn geweer neergeslagen toen hij „lang leve Mossadeq" riep. Hij heeft vandaag een manifest uitgegeven met het bevel aan alle leden om de strijd ondergronds voort te zetten. Foerohar noemt de „samen zwering" een „culminatie van ac tiviteit van gemene knechten van het imperialisme, infiltratie en sabotage van de kruiperige bols jewisten en te weinig waakzaam- aandrijving zullen hebben. Van de grote schepen noemen we: de slagschepen Vanguard (Eng.) en Iowa (V.S.); de vlieg kampschepen Magnificent (Can.), Eagle, Illustrious, Implacable, In defatigable (alle Engeland), Ben nington, Wasp en Sidony (alle V.S.); de kruisers Quebec (Can.), Swifture en Sheffield (Eng.), Macon Worcester en Des Moines (V.S.). Van Nederlandse zijde nemen deel de torpedobootjagers Evert- sen en Kortenaer, de fregatten van Amstel, de Bitter en Jan van Brakel, de onderzeeboten Wal rus, Zeeleeuw en Tijgerhaai, het radaropleidingsschip Soemba, verscheidene mijnenvegers en hulpschepen en voorts van de Marineluchtvaartdienst de Sea- furies en Fireflies, die van En gelse vliegkampschepen uit zul len opereren en de Harpoon pa trouillevliegtuigen. De volgende landen doen aan de oefening mee: België, Canada, Denemarken, Frankrijk, Neder land, Noorwegen, Portugal, Gr. Brittannië en de Ver. Staten. Hij voegde hieraan toe: „Ons de eenheid volk heeft zo snel mogelijk een heid, democratie en een vredes verdrag nodig. De onderhandelin gen in Moskou zullen een be slissende stap zijn om dit doel te bereiken". De 15 Oostduitsers worden naar Moskou ontboden direct nadat de Russen de westelijke geallieer den een plan gestuurd hebben voor een „voorlopige" regering voor geheel Duitsland om de een heid van het lanct voor' te berei den. Dit voorstel is koel in het Westen ontvangen en bondskan selier Adenauer noemde het zelfs fataal voor de Duitse vrijheid. De delegatie werd uitgeleide gedaan door de Russische plaats vervangende Hoge Commissaris en andere Russische autoriteiten. Tot de delegatie behoort ook de secretaris-generaal van de Com munistische partij Walter Ul- bricht en de leiders van de min derheidspartijen, die met .de com munisten in de regering samen werken. ,i- In Duitse kringen- wordt reke ning gehouden met de mogelijk heid, dat Grotewohl spoedig zal terugkeren met een reeks be langrijke Sowjet besluiten voor van Duitsland. De Westduitse communistenleider Max Reimann heeft op een bij eenkomst gezegd, dat Moskou spoedig enige dynamische stappen zou doen voor de hereniging van Duitsland. Tom Whitney, die zes jaar cor respondent in Moskou is geweest, en daar pas drie weken geleden vertrokken is, wijst er op, dat het „overleg" van het Kremlin met satellieten weinig om het lijf heeft en -dat de communiques over het „overleg" waarschijnlijk nu reeds zijn opgesteld door de Rus sen. Waarschijnlijk zal het Kremlin nieuw voedsel geven aan het Duitse verlangen naar eenheid en verder acht Whitney het moge lijk, dat de Oostduitse delegatie met enige economische concessies zal terugkeren. een onderzoek werd ingesteld over het gezinsleven, bleek, dat bij 21 van haai; in het geheel niet van een gezinsverband ge sproken kan worden. In bijna de helft van de onderzochte ge vallen hadden moeder en dochter geen enkel geestelijk contact. I Slechts in, vijf gezinnen kon de dochter zich openlijk bij haar moeder uitspreken. Onderzoekin gen naar de financiële en huis houdelijke bijdragen van de wer kende meisjes in het gezin had den de volgende uitkomst: In 16 van de 47 getallen werd ook wanneer de meisjes goed verdien, den voor kost en huisvesting geen enkele vergoeding gege ven. In bijna de helft van de gezinnen biedt het werkende meisje thuis geen enkele hulp in het huishoudelijk werk. In twee gevallen moest het huishouden wegens de dood van de moeder geheel, in twee gevallen gedeel telijk door het werkende meisje worden gedaan. In de overige gezinnen wordt slechts hulp ge boden indien het gevraagd wordt. Een onderzoek over de ver houding tot het beroep als zoda nig gaf de volgende resultaten: 25 van de 57 meisjes hebben hun beroep niet zelf gekozen en voe len zich onbevredigd. Het moei lijkste passen de dienstmeisjes zich aan. De fabrieksmeisjes met veel vrije tijd en hoge lonen konden zich meestal er wel mee verzoenen. Over de verhouding tot de collega's kwam in 23 van de 45 gevallen naar voren, dat de verstandhouding slecht was. UTRECHT, 20 Aug. In het zakelijk informatiecentrum, dat op de komende Najaarsbeurs zal worden ingericht op het parterre van het hoofdgebouw aan het Vredenburg, zal de economische voorlichtingsdienst een belang rijke plaats innemen. Een gedeelte van de export informatiestand zal in nauwe samenwerking met het Konink lijk Instituut voor de Tropen, vooral gewijd zijn aan handels- voorlichting over Midden-Ame- rika en de eilanden van het Ca- raibische zeegebied. Een ander leel zal betrekking hebben op de handelsmogelijkheden in de ove rige landen en werelddelen. Op de stand van de economi sche voorlichtingsdienst zullen, Accountant gearresteerd AMSTERDAM. De recherche van het bureau Singel heeft in Amsterdam een 61-jarige accoun tant. kontoor houdende aan de ar®sengracht, gearresteerd, om- nat hij ervan verdacht wordt in de periode van 1948 tot 1952 een bedrag van ruim f 85.000 van een aannemersfirma te hebben ver duisterd. Naar wij van de rechefche ver nemen, zou deze firma gevestigd zijn in Vinkeveen. De accountant verzorgde de boekhouding, be lastingaangelegenheden en de be talingen aan crediteuren. De ver duistering kwam aan het licht bij een belasting onderzoek, waar bij grote sommen gelds niet naar behoren verantwoord bleken te zijn. Volgens de recherche heeft de accountant een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Hij ontkent echter een zo groot bedrag als bet genoemde te hebben verduis- op verschillende zitdagen, voor het verstrekken van inlichtingen aanwezig zijn jhr. mr. W. E. van Panhuys, gezant te Havana (Cu ba), dr. H. Riemens, gezant te Caracas (Venezuela), dr. F. A. van Woerden, consul-generaal in Hongkong, H. van der Vaart, handelsraad bij de ambassade te Ottawa, H. Goemans, handelsraad bij het gezantschap te Cairo, dr. H. Graafland en L. M. Cooper resp. medewerker aan de econo mische afdeling van de ambas sade in India en het Nederlandse handelscommissariaat in New York. Voorts vertegenwoordigers van verschillende instituten, ge specialiseerd op een of meer lan den. SYDNEY, (Australië) Omge ven door brandende kaarsen prijkt achter het hoofdaltaar van een Anglikaanse kerk in de Melane- sische Archipel de foto van de beroemde Australische cricketspe ler Stan Mc. C a b e Ongetwijfeld genieten sporthel den over de gehele wereld een zekere vorm van verering, maar deze was bij ons weten nog altijd niet doorgedrongen tot het kerk gebouw. De oorsprong van deze vreemde cultus moet dan ook worden gezocht in een zeer vreemde gang van zaken. Het is de gewoonte van de Anglikaanse bisschop van Mela- nesië alle kerken op zijn eilanden een foto van zichzelf te schenken, die achter het hoofdaltaar gehan gen moet worden. Toen de bisschop de bedoelde kerk bezocht, moest hij echter tot zijn schrik en verbazing consta teren, dat de inlanders de muur achter het hoofdaltaar niet had den versierd met de foto, die hij hen had toegezonden, docb met de beeltenis van de Katholieke cric ketspeler Stan Mc. Cabe, welke zij uit een sportblad hadden ge knipt. De bisschop meende deze sportheld te kunnen uitschakelen door de inlanders opnieuw een foto van zichzelf toe te sturen, ditmaal voorzien van de nodige instructies. Desondanks beslisten zijn gelovigen, dat de foto van Stan Mc. Cabe veel beter was dan die van hun herder. En zo ziet het gezicht van de Katholieke sportsman Mc. Cabe, geflankeerd door vele brandende kaarsen (en alle vermaningen van de Angli kaanse prelaat ten spijt) nog altijd uit over de bruine kroeshoofden van de inlanders. Minister antwoordt Kamer van Koophandel GRONINGEN Op 8 Juli 1953 werd door de Kampr van Koop handel en Fabrieken voor Drente, te Meppel, mede namens de Ka mers te Leeuwarden, Groningen, Veendam, Zwolle, Harderwijk en Amersfoort een adres aan de mi nister van verkeer en waterstaat gezonden aangaande verbetering van de rijksweg nummer 28. Hoe velakenZwolle (de Zuiderzee straatweg." Van de minister van verkeer en waterstaat is thans een antwoord ontvangen en er wordt medegedeeld dat de minis ter de naar voren gebrachte in zichten ten aanzien van de ver betering van de bestaande Zui derzeestraatweg geheel onder schrijft. De plannen voor een nieuwe wegverbinding Zevenhui zen (tussen Baarn en Nijkerk in de gemeente Hoogland)Zwolle, znn reeds vastgesteld. Met de ad ministratieve voorbereiding is een aanvang gemaakt, opdat zo spoe dig mogelijk met de aanvang kan worden begonnen. De minister verklaart dat zijnerzijds al dat gene zal worden gedaan wat een spoedige vervulling van de door de Kamers van Koophandel ge stelde wensen kan bevorderen. AMSTERDAM, 20 Aug. Drie I straat op betrapt, dat zij ansicht- Duitse knaapjes van 13, 14 en 15 darten wegnamen. f Met de sterke arm werden ze jaar, die in hun vacantie van hun opgebracht naar het hoofdbureau Wat al gevreesd moest worden is gisteravond in het tournooi om de Trofeo Italia in Nijmegen ge beurd: het Nederlandse water- polo-zevental bleek niet opgewas sen tegen het team der Honga ren en verloor met 63, nadat de Hongaren bij rust reeds met 31 hadden voorgestaan. Italië won met 32 van België, nadat onze Zuiderburen bij de rust een 20 voorsprong hadden gehad. Zuid-Slavië won van Spanje met 71 (rust 40) en dat bezorgde hen tegelijk de leiding in het klassement. Zij hebben nu 6 pun ten, Nederland en Hongarije ieder 4, Spanje en Italië 2 en België 0. Er bestond ondanks het slechte weer een overweldigende be langstelling voor de wedstrijden van gisteravond en er werd dan ook stevig zwarte handel in toe gangskaarten bedreven. Een passe-partout voor alle wedstrij den, oorspronkelijke prijs f 12.50 ging gistermorgen, toen het dus nog maar voor drie dagen geldig was, voor f60.van de hand, speciaal met het oog op de wed strijd NederlandZuid-Slavië van vanavond, die een beslissend ka rakter draagt, gelet op het iets betere doelgemiddelde van de onzen (22-10 tegen Zuid-Slavië 18-9). De Hongaren hadden h un overwinning van gisteravond vooral te danken aan hun grotere snelheid. Niet één keer slaagden de onzen er in de bal het eerst te bereiken wanneer die vanuit het midden werd gespeeld. Bo vendien had ook het opzwemmen van de achterspelers Gyarmati en Markovics uitermate gevaarlijke uitwerking. De Nederlanders ble ven veel meer achter, de zenu wen speelden hen parten en bo vendien leidde de Belg Bauwens niet bepaald feilloos. Het was al spoedig 10 toen Korevaar Mar kovics liet glippen en toen Smol al te fors attaqueerde maakte woonplaats Goettingen uit hon derden kilometers gefietst heb ben voor zij in Amsterdam aan kwamen, hebben het aan zich zelf te danken, dat hun reis een abrupt en onaangenaam einde heeft gekregen. - Zij werden er gisteren in een magazijn aan de Reguliersbree- ïn verband met de verbreding van het Overij seis kanaal, is men thans tussen Vriezenveen en Vroomshoop bezig met het maken van een grondduiker, welke 70 meter lang en 6 meter breed wordt. In de toekomst zal 't water van de heidijk onder 't Overijs. kanaal doorstromen van politie en overgegeven aan commissaris H. R. Stoett, chef van de Vreemdelingendienst, die hen de afgelopen nacht niet in een cel heeft willen laten door brengen en de jongens daarom tezamen in een ruimer lokaal van het bureau heeft laten overnach ten. Vandaag zijn ze op transport gesteld naar de Duitse grens, waar ze aan de grensautoriteiten zullen worden uitgeleverd. Hun fietsen zullen „den Weg zurueck" per trein maken. De kosten daar voor betaalt de politie met het laatste geld, dat de jongens nog bij zich hadden. Kaïnawloiig zetel van de militaire wapen&tilstands- commissie HONGKONG, 20 Aug. Vol gens een te Hongkong opgevan gen bericht van het communisti sche persbureau „Nieuw China" hebben geallieerde en communis tische stafofficieren er overeen stemming over bereikt, dat Ka- mandong de zetel zal worden van de militaire wapenstilstandscom missie. Kamandong ligt aan de demarcatielijn ten zuidoosten van Panmoendjon. Ernstig ongeval DELFZIJL. Terwijl men bezig was balen kunstmest uit het m.s. „Zephir" op een vrachtauto te la den, brak een der draden van de laadboom. De expediteur F. uit Spijk kreeg het geval op zijn lichaam, waardoor hij zeer ernstig werd gekwetst. Dr Dubblinga. die de eerste hulp verleende, achtte opname in het Acad. ziekenhuis! te Groningen noodzakelijk. Hier bleek, dat het rechterdijbeen. het sleutelbeen en meerdere ribben waren gebroken, terwijl de ge troffene ook nog een hersenschud ding had opgelopen. De eredienst der Kerk Dat de reeks publicaties, onder nomen door de uitgeverij Het Spectrum te Utrecht en staande onder redactie van een aantal le den van het Genootschap voor Li turgie-studie, uitermate belang rijk belooft te worden, staat reeds bij voorbaat vast door het onder werp waarover het in deze bro chure zal gaan: de eredienst dei- Kerk. De tijd dat men dit onderwerp beschouwde als een „liefhebberij" is gelukkig lang voorbij. Mén heeft de liturgie her-ontdekt als de practische vorm waarin wij ons Christen-zijn beleven; dooi- haar deelt God zich immens aan ons mee en worden wij deelachtig aan de vruchten der Verlossing die wij telkens opnieuw in en door haar vieren. Liturgie is daar om niet minder dan het hart van ons geloof. Juist daarom ook zijn wij allen die in Christus geloven en uit Hem leven, bij de Liturgie betrokken. Men zou de uitstekende bro chure van Don Ambrosius Ver heul O.S.B. moeten lezen over „de taak van de liturgische beweging in onze tijd" om te beseffen wat het zeggen wil: liturgisch te zijn. Laat men in onkunde nu niet eens kleinerend glimlachen! Men doet zich wezenlijk tekort als men zou verzuimen zich door deze kundige bladzijden op de juiste wijze te laten voorlichten. Hier wordt in de roos geschoten en de kern der dingen waar het over gaat, ge raakt. Men zal hier leren wat Li turgie is en welke veelzijdige be tekenis zij bezit zowel voor de Kerk als voor ons persoonlijk godsdienstig leven Het is een heldere duidelijke uiteenzetting die haar grote waar de heeft voor ons allen, kinderen der Kerk, die zo goed mogelijk met onze Moeder willen meele ven. Ook aan hen die geen huis genoten des geloofs zijn, maar in onze katholieke plechtigheden iets schoons zien, kan zij bijzonder worden aanbevolen. BIBLIOTHECARIS. Gyarmati er uit een strafworp 20 van. Opnieuw trok Marko vics er tussenuit (30) maar voor rust wist toch ook van Feggelen te doelpunten na een goede pass van Smol via Bijlsma. Er zat nog altijd een kansje in, maar onze jongens bleken tenslotte tegen de snelle Hongaren toch niet opge wassen en Gyarmati en midvoor Szivos konden de stand tot 51 opvoeren. Pas toen Bolvari tij delijk uit het water was gezon den, kon de achterstand door Bijlsma worden verkleind (52), maar winst zat er niet meer in. Het werd door Markovics na een fantastische rush over het gehele bad 62 en tenslotte door Ca- bout 63, toen ditmaal Karpati aan de kant zat na Korevaar wat al te opzichtig aan zijn been te hebben getrokken. SCHEVENINGEN. 20 Aug. Ondanks de dreigende wolken velden, die boven de Mets-banen hingen, ondervonden de wed strijden om de nationale tennis- titels geen hinder van de weers omstandigheden en werd het pro gramma, evenals vorige dagen het geval was, vlot afgewerkt. Een verrassing was de neder laag van Wiegers. die in het heren enkelspel een goed spe lende Karamoy op zijn weg vond. Met 63. 75 werd Wie gers gewipt. Bij de dames geen verrassin gen. Hier wonnen alle vrijgestel den, alhoewel mei. Van de Torre met mevr. Thung vrij veel moei te had en de tweede set zelfs kansloos met 16 verloor. Opmerkelijk was nog de zege van Kemper en Kramer, die in het heren dubbelspel Claassen en Van Gasselt uitschakelden. Het werd 64, 64. Spanning bracht de laatste set van de par tij Borren en Rahusen tegen Blaauw en Vergroesen. Na de eerste set met 61 te hebben gewonnen, stonden Borren en Rahusen in de tweede spoedig met 41 voor. Moedig hielden BlaauwVergroesen stand en zij het niet met fraai spel: het werd via 55 en 66 tenslotte nog 97 voor BorrenRahusen. Heren enkelspel eerste ronde tegen vrijgestelde spelers: Van Swol si. Toenjes 64 62; Karamoy sl. Wiegers 63 75; Krijt sl. W. Reidt 8—6 6—3; Wil ton sl. Taminiau 60 64; Hoest sl. Van Gasselt 68 61 63; Van Meegeren sl. Kramer 63 62; Dehnert sl. Windt 64 6—2. Dames enkelspel eerste ronde tegen vrijgestelde speelster: Mej. F. ten Bosch sl. mej. Schouten 63 64; mej. Van de Torre sl. mevr. Thung 86 16 62; mevr. Scholten sl. mevr. Eerenvelt 61 64; mevr. Koop- mans sl. mevr. Koch 6—4 86; mej. Tekelenburg sl. mevr. Vlie- lander Hein 61 60; mej. Mui lemeister sl. mej. Jamin 62 62; mej. Rollin Conquerque sl. mevr. Roolker 6—3 60; mevr. Peters sl. mej. Van Cuvk 61 6—1. Kwart finales heren dubbel spel: Bruininga en Koerts sl. Bo- chardt en Rinkel 62 46 63; Breukink en Hughan sl. Beek en Christern 86 63; Kemper en Kramer sl. Claassen en Van Gas selt 64 64; Borren en Rahu sen sl. Blaauw en Vergroesen 6—1 9—7. Kwart finales dames dubbel spel: Mej. Diemer Kool en mevr. Peters sl. mej. Van de Torre en mej. Versteege 64 86: mevr. Koch en mevr. Rauws sl. mej. Jamin en mej. Tettelaar 75 64; mevr. Roolker en mej. Schouten sl. mevr. Eerenvelt en mej. Roemers 61 16 64; mevr. Jonquiere en mevr. Thung sl. mevr. Van Marie en mej. Van Cuyk 6—1 9—7. Gemengd dubbelspel kwart finale: Mevr. Roos en Dehnert sl. mevr. Koopmans en Windt 62 61: mej. F. ten Bosch en Wil ton sl. mej. Fikenscher en Toen jes 61 63; mevr. Van der Storm en Krijt sl. mevr. Thung en Hughan 75 64: mevr. Scholten en Halst sl. mevr. Van Berkel en Rinkel 64 6—4. J

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7