Reeks textiel diefstallen tot klaarheid gebracht Films van de week Zwart Plattn Oud-cadetten komen in Alkmaar bijeen Een dankbare parochie nam afscheid Goliathlichtgewicht reus In de kop van Noordholland Aan de mazen van het politieiveb viel niet meer te ontkomen Knap speurders- werk van Rijkspolitie Afscheid van kapelaan Geukers V.S. blijven voor in atoomwedloop van kapelaan G. A. van Leeuwen Kapelaan de Waard nam afscheid Wen Pietv. Heuse sterke ach Pagina 4 Zaterdag 22 Augustus 1953 Het is zowel voor beroepsmisdadigers als voor kruimel dieven heel erg moeilijk om tussen de mazen van het net, dat de Rijkspolitie zorgvuldig over geheel Nederland spint, door te glippen. Vroeg of laat worden zij toch ge snapt. Er is geen weg in 't land, waarover geen politie- ogen waken. Er is nauwelijks iets wat deze ontgaat. Dat is weer bijzonder duidelijk geworden, nu de Rijkspolitie te Grootebroek, in samenwerking met die in verschillen de andere plaatsen in de kop van Noordholland en met de Districtsrecherche van de Rijkspolitie Alkmaar de reeks van textieldiefstallen heeft opgehelderd, die de kleermakers in dit gewest tijdens de laatste maanden met een beetje angst de nacht deed ingaan. Zoals men uit de berichten heeft kunnen lezen, hebben zich de laatste maanden verschillende textieldiefstallen voorgedaan: op 22 Februari te Zaandam, in de nacht van 1 op 2 Maart te Hei- loo, van 13 op 14 April te Be verwijk, van 30 April op 1 Mei te Wormerveer en in de nacht van 5 op 6 Augustus te Groote broek, aan de Dorpsstraat. Er was ook een dergelijke diefstal te Blokker in de nacht van 3 op 4 April, die echter nog niet ge heel en al „rond" is gekomen, omdat het de Rijkspolitie nog aan enkele wettige bewijzen ont breekt. Alle diefstallen werden gepleegd bij kleermakers. De Rijkspolitie had enkele maanden nodig, waarvan de twee laatste weken dag en nacht moest worden gewerkt, om de daders in handen te krijgen. Er is toen knap en volgehouden speurders- werk geleverd waarvan het sla gen wel voornamelijk is te dan ken aan de organisatie van de Rijkspolitie, waardoor het moge lijk is, verdachten spoedig op het spoor te komen. Na, de inbraak te Grootebroek was dat eveneens het geval. Daar werd in een kle dingmagazijn een vrij grote par tij dames- en eniassen en mantels weggehs.i ongeveer 40 stuks kamgaren coupons en en kele pakken. Het was voor de Rijkspolitie welhaast duidelijk. dat in al deze gevallen dezelfde dader of daders de hand moest (en) hebben. De verdenking viel op een Amsterdamse opkoper van afvalsnippers, wiens signalement bekend was uit de beschrijvingen die de benadeelde kleermakers de politie hadden gegeven; zij al len hadden nml. een zakenbezoek van hem gehad, waarbij de man gelegenheid heeft gekregen, het interieur e.d. van de in een an dere betekenis te „bezoeken" za ken terdege op te nemen. Over zichzelf wilde hij tegenover zijn clientèle nooit iets loslaten, maar schoorvoetend had hij aan een coupeur zijn adres gegeven. Dit werd later zijn ongeluk, want de politie, van zijn woonplaats op de hoogte gesteld, toog onver wijld daarheen (Amsterdam) en lichtte de man van zijn bed. Het bleek te ziin de 28-jarige vodden koopman H. J. S. Gestolen goede ren uit Grootebroek werden bij hem in huis aangetroffen. Het was tijdens de rit van S. van Grootebroek naar Amsterdam mogelijk geweest, uit verklarin gen van ooggetuigen, landbou wers o.a. die 's morgens vroeg al aan het werk waren ongeveer zijn verrichtingen te volgen tot Edam. Telkens was hii onderweg gezien. Maar de voorsprong op de politie was te groot, dan dat men hem kon inhalen. Telkens klonten de verklaringen met het reeds bekende signalement. S. had een helper gevonden in de 24-jarige Amsterdammer L. P. bij de inbraken in Zaandam en Hei- loo en in Beverwijk had hij hulp gehad van de 45-jarige Amster dammer J.A.S. Beiden zijn even eens gearresteerd. De schade, bij alle inbraken voor de betrokkenen ontstaan, bleef geen enkele maal beneden de f 2000,De diefstal in Gfoo- tebroek vormde een schade van f 5000,maar de politie heeft het grootste gedeelte van de Grootenbroekse buit kunnen ach terhalen. In Beverwijk bedroeg de schade f 5300,in Heiloo ruim f 2000,Het grootste ge deelte van de totale buit ver huisde naar een zekere J. K. te Zwolle die in Overijsel een uit stekend afzetgebied van de ge stolen textiel vond, en eveneens is gearresteerd. Na de diefstal in Heiloo waren de daders 's ochtends doodkalm met zakken en al op de trein ge stapt, waarin ze hun waar onder de banken neerlegden. Mederei zigers hadden nog de opmerking gemaakt: „Zo, je hebt daar een aardig handeltje...." Het is ech ter niemand van die treinreizi gers ingevallen, later de politie hier iets van te vertellen. NAAR DRENTE! HEERHUGOWAARD Zon dag a.s. gaat de M.C. Huyghen- waert haar laatste gezelschapsrit van dit seizoen verrijden. De route is uitgezet via enkele prachtige streken van Friesland naar het schone Drente. Deze rit heeft wederom de normale lengte en zal gereden worden in een dus danig tempo dat zij te rijden is zowel voor lichte als voor zware motoren. Slechts leden kunnen aan deze rit deelnemen. Opgave dient zo spoedig moge lijk te geschieden bh de heer v.d. Goot, te Heerhugowaard, tel. 310 02266, daar Huyghenwaert's voorzitter momenteel waarschijn lijk zit te jodelen op een der Al pentoppen. URSEM Het Lof van Donder dagavond, gewoonlijk karig be zocht, maakte een uitzondering. De kerk was vol. Alle plaatsen waren bezet. De vertrekkende Kapelaan hield voor het laatst een hooggestemde toespraak, waarin hij wees op de belofte van ge hoorzaamheid, gedaan aan de Bis schop op de dag van de Pries terwijding, die hij nu in alle volheid gevoelde. Hij bedankte de Z. E. Pastoor voor de innige sa menwerking en wederzijdse waardering. Verder wees hij op het mooie priesterwerk in de pa rochie en bedankte hij voor de ondervonden steun en medewer king, vooral van de zieken. Het onderwijzend personeel werd niet vergeten. In Ursem was hij „ver wend", in Den Haag zou hij an dere ervaringen opdoen. Hij hoopte de Ursemmers weer te zien in '54 op het 40-jarig Pries terfeest van onze Pastoor. Verder vroeg hij om het gebed van alle parochianen, terwijl hij de Ur semmers zal blijven gedenken. Velen konden hun tranen niet bedwingen. Het Lof werd door allen meegezongen, hetgeen, mas saal klonk. Na het Lof was in de zaal van Mulder gelegenheid tot afscheid nemen. De Z. E. Heer Pastoor prees de vertrekkende Kapelaan als een volijverig Pries ter, die de harten van de Ursem mers veroverd had. Daar de be zoekers zo talrijk waren, dat de zaal te klein bleek, werd niet meer gesproken. Nadat de Z. E. Pastoor een enveloppe met een „fiets" erin had aangeboden na men de gelovigen afscheid. Enkele cadeaux werden intussen over handigd. Vrijdagmorgen tussen 10 uur en half 11 nam de Kapelaan afscheid van de schooljeugd. Na een laatste vermaning wuifde hij de kinderen toe. Namens het personeel en de hoogste klassen kreeg hij een bureauklok als aandenken mee. Ursem zal Kapelaan Geukers nimmer vergeten. KAASMARKT ALKMAAR 21 Aug. Aangevoerd 25.000 kg. 7 stapels boerenkaas 1,87; 12 sta pels fabriekskaas 1,86. Handel stug. Harmonie Theater: CARNAVAL IN TEXAS Cornie en Debbie, een tweetal kermisgasten, reizen door Texas. Debbie, een aardig meisje, wil er de brui aan geven, want ze ver dienen geen droog stuk brood. Ze valt dan ook flauw van de honger. Córnie ontmoet de grote veeko ning van Texas. Dan Sabinas. Dan heeft iets te veel op en geeft zijn auto weg aan Cornie, terwijl hij hem tevens de naam noemt van het hotel waar hij logeert. Bij een bezoek aan dit hotel worden de twee aangezien voor Dan Sabinas en zijn zusje en zodoende weten ze daar een paar kostelijke dagen te logeren. Het wordt natuurlijk pas goed feest maar dan in andere zin wanneer de echte Dan weer op de proppen komt. Enfin, het is een luchtig, vrolijk verhaal in technicolor, dat in deze kermissfeer wel past. Men kan hier lachen, terwijl men ook nog enkele goede cowboynummers te horen krijgt, o.m. het bekende lied „Deep in the heart of Texas". Vooraf draaien een buitengewoon aardig tekenfilmpje en enkele aardige één-acters. Rex: IM WEISSEN RöSS'L Naar de beroemde operette van Ralph Benatzky vervaardigde regisseur Willi Forst deze amu sante, kleurrijke film, een geschie denis vol verwikkelingen rond 't hotel „Het Witte Paard" aan de Wolfgangsee in Salzkammergut. 't Gaat vooral om de mooie jonge waardin van de herberg en de oberkellner Leopold, die haar dichterlijke en geurige attenties bereidt, doch die het.met al zijn goede bedoelingen niet kan bol werken tegen de stamgast, die ieder jaar weerkeert, dr Siedler. Tenminste, zo schijnt het. Doch de overige gasten, met name Ot- tilie Giesecke, de dochter van de knorrige zakenman Giesecke, die in dr Siedler zijn verschrikke lijkste vijand ontmoet, zorgen dat de zaken voor Leopold een goede keer nemen. Ottilie verliest na melijk haar hart aan Siedler, zo dat Leopold, die intussen al zijn ontslag heeft genomen, doch des ondanks niet van 't hotel scheiden kan, de troefkaarten in handen krijgt en, zij het via vele moei lijkheden, waardin Josepha ver overt. Een bruisende, vrolijke film, doorweven met prachtige natuur opnamen en ook met de strelende melodieën van Ralph Benatzky. Een kermisfilm, die er ziin mag; opgenomen in Agfa-Color. Victoria-Theater BY THE LIGHT OF THE SILVERY MOON Deze Warner Bros film is een vervolg van de bekende „On Moonlight Bay", waarin de lotge vallen van de familie Winfield worden verteld. Het is de geschiedenis van een familie van alle dag, met haar kleine ups en downs. „By the light of the Silvery Moon" is een bijzonder gezellige film met tal van aardige songs en als we dan vertellen, dat Do- ris Day er de hoofdrol vervult, dan zegt dit voor vele bioscoop bezoekers alles Met 't goed verzorgde voorpro gramma een goed geheel. Cinema: DE DESERTEUR VAN HET LEGIOEN Een verhaal zoals er twaalf in een dozijn gaan over het Vreem delingenlegioen dat in de woes tijn onuitputtelijke massa's rovers en woestijnstammen bestrijdt. Ditmaal gaat de strijd tegen de roverhoofdman Omar, die de woestijn onveilig maakt, en niets doet dan doden, roven en vervol gens of mysterieuze wijze ver dwijnen, als door de grond ver zwolgen. Kapitein Lartal, een van de dapperste kapiteins van het hele legioen, verzeilt echter na een verloren gevecht in een ver borgen stad in het gebergte, waar waar hij verpleegd wordt door rode schoonheid die hem smeekt, de stad des vredes van de onder gang te redden. Crito, die ook uit de woestijn gered is, heeft name lijk in de stad verdeeldheid ver wekt en een schare volgelingen om zich heen geschaard terwijl hij zint op een manier om over de stad te kunnen heersen. Bij de verdere afwikkeling van het niet veel om het lijf hebbende verhaal blijken Crito en Omar een en de zelfde te zijn, en na een hevige vechtpartij lukt het tenslotte hem uit de wereld te helpen, met welk resultaat de kapitein tevens zijn rode schone voor zich wint Öit alles in kleuren voor veertien jarigen en ouder. HET JOURNAAL ALKMAAR. Binnenland: steeds meer kampeerders uit alle windstreken maken gebruik van het vlak bij de hoofdstad gele gen IJsclubterrein, waarmee in een behoefte werd voorzien. In Zandvoort bouwden vele kinde ren met zand en schoppen tij dens een wedstrijd de mooiste dingen waarbij het water weg moest blijven. Anders was het in Bruinisse, waar leidingwater aangevoerd door een plastic zinkbuis, met vreugde werd be groet. In Haarlem werd een in teressante tentoonstelling van speelkaarten door de eeuwen ge opend. En een ander soort kaart werd door de KLM op de Eu ropese tafel gelegd. Ballonwed strijden, met als startplaats Te- gelen, brachten veel mensen in beweging, doch in de Henri Du- nant was geen beweging te krij gen. Buitenland; de verschrikkelij ke aardbevingen in Griekenland bracht vele organisaties uit ver schillende landen weer in bewe ging. In India vierde men feest. De stakingen in Parijs en de onlusten in Marokko vormden vanzelfsprekend een dankbaar onderwerp voor de camera, ter wijl we ook een kijkje konden nemen bij de stemmingen in Canada en de in Denemarken gehouden internationale roeikam- pioenschappen. WEEKOVERZICHT VAN DE LANGEDIJKER VEILINGEN De gang van zaken op de groenteveilingen was deze week nog ongunstiger dan de vorige. Vooral geldt dit voor de bloem kool en de slabonen. De bloem- koolaanvoer nam toe, de goede kool kon nog met moeite 20-25 ct maken. De tweede soort was af en toe niet te verkopen Slabonen komen thans in grote hoeveelhe den, tot 10 wagons per dag, aan de beide veilingen. De prijs daalde hierdoor verder, tot 2030 cent voor de goede kwaliteit. De twee de soort kon slechts met moeite kopers vinden. Kleine rode kool kon in enkele gevallen tot 10 cent noteren. De grote maten konden maar weinig boven de minimumprijs maken. Grote gele kool was eveneens moeilijk te verkopen, vopr de kleinere maten werd 79 cent betaald. Voor wit te kool was zeer weinig vraag. Al leen de fabrieken namen wat af en betaalden hiervoor niet meer dan de minimumprijs, die op 3 cent staat vastgesteld. Kleine aanvoeren a-bieten vonden ko pers voor 56 cent per kg. Kleine zilveruitjes waren prijshoudend, grotere maten waren echter bijna niet te verkopen. Consumptie aardappelen worden steeds min der aangevoerd. De prijzen waren iets beter dan de vorige week. Goede blauwe Eigenheimers no teerden 1314 cent. Pootaard- appelen waren in enkele late soorten wat luier. Eerstelingen lagen vast in de markt. KAASSTADTOURNOOI ALKMAAR. Voor de vierde maal wordt Zondag het jaarlijkse tournooi van de Alkmaarse Boys gehouden. Aan de strijd om de Zilveren Kaasberrie doen behalve de organiserende vereniging drie tweede klassers mee en wel Ra- piditas, Helder en WA, Om 2 uur treden Rapiditas en Helder in het strijdperk en om 4.15 uur binden Alkm. Boys en WA de strijd aan. Zoals men ziet een bijzonder aantrekkelijk programma. De finales worden Zondag 6 Sept. verspeeld, terwijl op Zon dag 30 Aug. de reserve-elftallen van de Boys. Alcmaria Victrix, Stormvogels en Kennemers een vierkamp spelen. Het elftal van de Alkm. Boys is voor Zondag a.s. als volgt sa mengesteld: Kramer doel. Metse laar en Pater achter; Pijper, de Leij en P. Snijders midden; van Zon, Wagemaker, de Flier, Schip per en A. Indri voor. Burgerlijke stand HEILOO Geboren: Elizabeth Clara Maria dv P. Sombroek en A. M. Wessel; Anna Margaretha Rinske dv J. W. Groot en E. R. Godijn: Petrus Hendricus Gerar- dus zv J. H. Kaandorp en C. Laan; Laurentia Cornelia dv A. Stet en C W. de Rooij; Jacobus Johan nes Cornelis zv C. van Velzen en J. M. van der Peet; Hermina Li- dwina Johanna dv A. J. Sengers en A. Zoon. Ondertrouwd: Johannes Hoog land en Maria Johanna Hageman; Jacob van Steeg en Af ra Maria Liefting; Johannes Cornelis Wil helmus Dekker en Elisabeth Cla- sina van der Kaaij. Getrouwd: Jacob Slooten en Neeltje Plooijer. Overleden: Maria de Kruiff 62 jr echtg. van Cornelis van Dort; Jan Geuzebroek 68 jr geh. met Maria Wilhelmina Kroon. Puzzletocht EGMOND a/d HOEF De V.V.V. Egmond a/d Hoef organi seert op veelvuldig verzoek we derom een puzzle-tocht voor wiel rijders, Ditmaal op Woensdag 26 Aug. 's avonds 7 uur. Startplaats bij café den Houdijker. Aanmelding vanaf heden tot een half uur voor de start. Tegen betaling van f 0.25 per persoon krijgt uw startkaart m ont vangst bij C. Groot, Zuivelhandel Egmond a/d Hoef, tel. 370. KAPELAAN v. d. STAP NAM AFSCHEID LIMMEN De parochianen van Limmen hebben afscheid ge nomen van kapelaan v. d. Stap, die overgeplaatst is naar Alphen aan de Rijn. Op de afscheidsavond die te dezer gelegenheid was ge organiseerd, komen wij nog uit voerig terug. WIE IS DE DADER,? Nrd SCHARWOUDE Op het laadterrein bij de veiling wordt de laatste weken weer dikwijls wat ontvreemd. Soms zijn het kisten, dan weer aardappelen met fust en gisteren werd ten nadele van de vrachtschipper A. S. een nieuw dekkleed ontvreemd, terwijl het personeel in het koffiehuis zat te schaften. Wie is de dader vraagt men zich af. ALKMAAR In verband met i zoek. Het stadbestuur zegde een i,on ci.rr, uw - ht feit, dat het 30 September 60 jaar geleden is dat de Alkmaar- se Cadettenschool werd geopend zullen circa 200 oud-cadetten die dag een reünie in onze stad hou den. De reünisten, waaronder o.m. de heer Plesman, directeur van de K.L.M. en de kol. b.d. F. G. Dürst Britt, zullen ten stadhuize officieel worden ontvangen en in 't Gulden Vlies gezamenlijk aanzitten aan een koffiemaaltijd. Daarna zullen zij elkaar nog aan de thee in de stedelijke mu- ziektuin ontmoeten. Het ligt in de bedoeling ter ge legenheid van deze reünie 'n ten toonstelling te organiseren van documenten, foto's e.d. die be trekking hebben op de Cadetten school. De stichting van de Cadetten school in Alkmaar had destijds nog heel wat voeten in de aarde. Nijmegen was wel de ernstigste concurrent en zag de Cadetten school ook gaarne binnen zijn veste. Alkmaar verkeerde echter in 'n bevoorrechte positie in verband met een belofte van Koning Wil lem III aan Alkmaar gedaan, toen het garnizoen hier werd op gericht. Reeds op 1 Februari 1888 had de Raad een commisise benoemd, die de stappen zou ondernemen de Cadettenschool in Alkmaar te krijgen; in deze commissie had den zitting: burgemeester A. Macklaine Pont en de heren J. C. Vonk, Mr J. P. Kraakman, C. W. Bruinvis en P. Bruinvis-de Lan ge, later vervangen door B. Prey er. Er ging een advies naar de minister en de commissie bracht hem in verband hiermee een be- bijdrage toe van f 110.000 in de bouwkosten en een vrij terrein, waarvoor een weiland aan de Doodenweg aangekocht werd van W. F. Stoel voor f 28.300. Toen het Kon. Besluit gepubli ceerd was, waarmee Alkmaar als plaats van vestiging werd aan gewezen, werd met spoed aan de bouw begonnen. Met de bouw en alle bijbehorende werken was 'n bedrag van c.a. f 240.000 ge moeid. Aannemer van het hoofd gebouw was de heer A'. Th. Op- somer te Nijmegen. Op de dag der opening stak Alkmaar de vlaggen uit en liet het carillon zijn klanken horen. De eerste directeur van de Ca dettenschool hield een uitvoerige rede, waarin hij de voorgeschie denis schetste; na hem spraken de minister van Oorlog, de heer Bergansius en burgemeester Maclaine Pont. In de Hout werden volksspelen gehouden. WASHINGTON De voorzitter van de Commissie voor Atoom energie van het Amerikaanse Congres, Cole, heeft Vrüdag medegedeeld, dat de Verenigde Staten op het gebied van de atoom- en de waterstofbom een voorsprong hebben en zullen be houden. Cole had, voor hij deze verkla ring aflegde, met drie andere leden van de commissie een on derhoud gehad met het waarne mend hoofd van de Centrale In lichtingendienst, generaal Cabell. De commissie is, volgens Cole, volledig ingelicht over de Rus sische proefontploffing van 12 Augustus. Prins Bernhard op oude kunst- en antiekbeurs DELFT, 21 Aug. Z.K.H. Prins Bernhard heeft hedenmid dag een bezoek gebracht aan de oude kunst en antiekbeurs, welke thans in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" te Delft wordt gehouden. KERMISVOETBAL WAARLAND Zondag a.s. organiseert onze plaatselijke voet balvereniging haar jaarlijks terug kerend Kermis-tournooi Het belooft dit jaar zeer span nend te worden, want onze nabu ren L.S.V.V. en Hugo-Boys zullen samen met Duinranders en Con- Zelo voor een partijtje voetibal gaan zorgen, dat er zijn mag. Om 1.15 uur spelen Con-Zelo I en Duinranders I tegen elkaar. 2.20 uur: Hugo-Boys IL.S. V.V. I. 3.45 Verliezersronde; 4.50 Win naarsronde. 't Belooft dus een mooie voet bal-middag te worden en tevens een interessante krachtmeting voor de a.s. competitie. We kunnen onze voetballief hebbers dan ook aansporen dit tournooi te gaan bezoeken. U zult er, evenals voorgaande jaren, geen spijt van hebben. Korpskolven Zd SCHARWOUDE Op de a.s. nationale wedstrijden te Oost- woud zullen voor de sociëteit Ge zellig Samenzijn als korpskolvers uitkomen de heren N. Rijper, D. Rijper en C. Bruin jr. Reserve is de heer G. Mettes. ALKMAAR Een dezer dagen toen wij snel ergens heen moes ten, en derhalve een auto nodig hadden, kwam het zo uit, dat de wagen waarin wü de rit maakten het nieuwe 1953-model „Goliath" was, en. eenmaal rijdend en pra tend met de eigenaar, raakten wij in bewondering voor de uitvoe ring en de prestaties van deze auto. De Goliath, een product van de Goliath-Werke in Bremen, ver scheen vorig jaar als personen auto voor het eerst op de markt en het model 1953 is bijzonder fraai, zowel van constructie als uiterlijk. Van buiten is de wagen zeer modern en soliede van aanzien, en bovendien zijn de afmetingen van die aard, dat men niet zou verwachten met een auto te doen te hebben, die als krachtbron be schikt over slechts een 2-cylinder tweetakt motortje, dat, zoals men wel eens zegt „niet groter is dan een naaimachine". Nu is dit natuurlijk wel lichte lijk overdreven, doch als van on der de motorkap de geheimen te voorschijn komen staat men toch wel enigszins verbaasd te kijken, en kan men bijna niet geloven, dat een motortje van een dergelijk formaat het bestaat vier volwas sen personen zonder de minste inspanning met een kruissnelheid van omstreeks 80 km per uur te verplaatsen. Niettemin loopt het „als een spoor", en als men niet beter wist zou men denken dat de wagen be schikte over een normale grote motor. De cylinderinhoud is ech ter slechts 700 cc, en daarbij is het benzineverbruik slechts 1 op 15. De topsnelheid ligt boven de 100 km per uur. Mede door de voorwielaandrijving ligt de wa gen vast op de weg. Hiervoor zor gen ook de telescopische schok- brekers, zowel voor als achter, die met nog de bladvering achter, voor een gerieflijke vering zorg dragen. En wij hebben ondervon den dat de wagen ondanks de lichte motor snel kan optrekken en passeren. AUTO-ONGEVAL OP AFSLUITDIJK NIEUWE NIEDORP Onze plaatsgenoot de heer S.V. had het ongeluk met zijn auto komende uit de richting Friesland op de afsluitdijk ter hoogte van het monument te slippen. Na eerst over de naast het wegdek liggen de greppel te zijn gereden botste hij tegen een betonnen paal. Zelf kwam hij met de schrik vrij doch zijn echtgenote die naast hem zat, moest met inwendige kneu zingen naar het ziekenhuis te Alkmaar worden overgebracht. De auto werd zwaar bescha digd. De Goliath heeft een ruime vier-persoons carrosserie die als dat nodig mocht zijn, ook wel zes personen kan bergen zonder dat men zich voelt als de bekende ha ring in het even bekende tonne tje. De voorbankzitting is één geheel, met twee rugleuningen. Het dashbord. geheel van plastic, is eenvoudig en fraai, en de be kleding laat niets te wensen over. De bestuurder beschikt over vier versnellingen vooruit en een achteruit, die geheel gesynchroni seerd zijn, zodat de schakeling zeer gemakkelijk is. Eveneens bij zonder fraai is de grote gebogen achterruit uit een stuk, zoals men die meestal slechts bij duurdere wagens aantreft. Bij de parkeer- en achterlich ten zijn ook die onderdelen, die men zo op het oog aanziet als van verchroomd metaal vervaar- dgd geheel van plastic zodat roesten uitgesloten is. En ten slotte heeft de wagen een ruime koffer die alleen van binnen uit kan worden geopend. Al met al zowel wat uiterlijk, prestaties en constructie betreft een goede en fraaie wagen in de lichte klasse. GEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 13 t/m 19 Aug. 1953 en te bevragen aan het bu reau van Politie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere Maan dag, Woensdag en Vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Portemonnaie; uitlaatpijpje Be- rini; rijwielsleutel; hondenriem; ceintuur; badmuts met b.h.; bril; hemdje en broekje; armband; spoorstok; mutsje; dolkmes in schede; tas inh. sperciebonen; koffersleuteltje: plattegrond van Haarlem; zakdoekje; pop; bood schappentas; gummibal; broche; bal; ring; bal; geldsbedrag; arm band; halskettinkje; zonnebril; witte motorkappen; armband; wa terpomptang; doosje shag; rijwiel- binenband; vestzakhorloge; arm band; portemonnaie; pakje inh. kleding; dameshandschoen; por temonnaie: rijwielsleutel; speldje; boodschappentas; zakkam in étui; Pinks pillen; zwembroek; dames- handschoenen; vulpotlood; san daaltje; damesschoen- kinderpor- temonnaie; lipssleutel: autoband; zonnebril: portemonnaie; broche; armband; huissleutel; portemon naie. TIJGERS VOOR U ROTTERDAM, 21 Aug. Twee Surinaamse tijgers ko men Zaterdagavond met het m.s. Bantam van de Konink lijke Rotterdamse Lloyd uit Indonesië in Rotterdam aan. De tijgers zijn ditmaal niet geadresseerd aan een dieren tuin, maar aan een particulier adres. HEERHUGOWAARD (Nrd.) Kapelaan G. A. van Leeuwen, die hier 4!4 jaar werkzaam is geweest, vertrekt haar de Deke nale Parochie in Gouda. Deze tij ding was niet prettig voor de Parochianen van Heerhugowaard. 4y, jaar geleden, toen hii hier kwam had hii al gauw de harten van de Parochianen gewonnen, vooral van de jeugd; daar had hij alles voor over. De Handbal, „Hugo Girls", Muziek- en Zang club, Zeeverkenners en het Jeugdtoneel heeft hij een geheel nieuw leven ingeblazen. HU had in de Jeugdverenigingen een on misbare plaats ingenomen, en juist deze zullen hem node mis sen. De Parochianen hebben op grootse wijze afscheid genomen, de zaal was tot in de hoeken ge vuld. De Pastoor opende de rii der sprekers en was verheugd dat er zovele gekomen waren om af scheid te nemen van een priester die zo vergroeid is met de Heer- hugowaarders. Hii heeft ook in de korte tijd dat hij hier pastoor is prettig met hem samengewerkt. De heer Jn. Beers sprak na mens het Kerkbestuur en Paro chianen en feliciteerde de kape laan met zijn benoeming; spre ker dankte hem voor al hetgeen hij voor de Parochianen gedaan heeft. Een woord van dank toch zeker voor al hetgeen hii voor de jeugd had gedaan. Hierna bood hij het cadeau aan van de Parochie, dat bestond uit een grote zilveren cassette. Ook de Gidsen en Zeeverken ners lieten zich niet onbetuigd. Namens de gehele jeugdbeweging sprak de heer G. Molenaar de scheidende kapelaan toe. Hii ver tolkte de spiit van de jeugd dat hun geestelijk leider ging ver trekken. Ook door hen werd een blijvend aandenken aangeboden, een set zilveren lepels en vorken. De heer A. Overtoom sprak namens Armbestuur en bedank te kapelaan van Leeuwen voor al hetgeen hij voor de armen had gedaan. De koster en de misdienaars kwamen ook even met een dank woord op de planken. Zii boden een borstelgarnituur en een prachtige schemerlamp in de vorm van een zeilboot aan. Hierna sprak de heer C. Over toom namens de Handbal en de Tuinbouwschool; hij vond het jammer dat de kapelaan nu net voor het eerste lustrum van de ..Hugo Girls" gaat vertrekken. Spreker was er echter van over tuigd dat de Handbalclub haar best zal blijven doen. Als blij vend aandenken bood de Hand balvereniging de scheidende ka pelaan een prachtige zwartleren actentas aan. Vervolgens dankte de heer Overtoom ook namens de leer lingen van de Tuinbouwschool en bood hem een blijvend aanden ken in de vorm van een boek werk naar keuze. De Priesterstudenten lieten zich ook niet onbetuigd; Jn. Mo lenaar sprak een woord van dank en bood een rookstel aan. Tenslotte kwam de scheidende kapelaan zelf aan het woord. Op Korte treinstoring tussen Leiden en Den Haag Als gevolg van een storing aan de bovenleiding is er gisterochtend tussen zeven en acht uur enige vertraging ontstaan in de treinen loop tussen Leiden en Den Haag. De treinen werden op dit traject over enkel spoor geleid. De storing is inmiddels weer opgeheven. Dr. Paul Rijkens voor de radio Dr. Paul Rijkens, voorzitter van de raad van bestuur van Unilever N.V., zal Zondag 23 Augustus om 7.15 uur 's avonds in de Europese uitzending van de BBC (golf lengte 224 m.) spreken over het onderwerp „Naar een Europese economie". Deze zal in het Engels worden uitgesproken. Van der Neut blijft nog in hechtenis Het hoge hof van Neder-Saksen te Celle heeft Vrüdag besloten de hechtenis van Van der Neut, een der uit Breda ontsnapte oorlogs misdadigers te verlengen, in af wachting van een beslissing over zün uitwijzing naar Nederland. Tot nu toe is slechts één van de in Duitsland gearresteerde oorlogsmisdadigers, de Jonge, naar Nederland uitgewezen. de eerste plaats wilde hij Onze Lieve Heer danken voor de zegen die hij gekregen had om hier 4 'A jaar te mogen werken. Alle dank, die jegens hem was vertolkt, kaatste hij terug door te zeggen, dat hij in Heerhugowaard niet had kunnen werken, wanneer hij niet die grote medewerking had gehad. Hij dankte allen heel har telijk voor de grote offers die zii zich hadden getroost en hoopte dat deze parochie zo gaaf zou blijven. Heel bijzonder vroeg hii dezelfde steun te geven aan ziin opvolger. Hij dankte allen voor de mooie cadeaux die hij aangeboden ge kregen had en vroeg voor hem te blijven bidden. De avond werd met het optre den van verenigingen en clubs opgeluisterd. 't VELD Dat vele parochia nen Donderdagavond naar zaal Kramer zouden komen om van kapelaan de Waard afscheid te nemen was te verwachten maar dat de zaal veel te klein bleek om de zeer velen een zitplaatsje te verschaffen zal wel niemand ver moed hebben. De fanfare bracht enkele vro lijke nummers ten gehore. Mees ter Wester bracht namens de pa rochianen hartelijk dank aan ae scheidende kapelaan. Bij woorden alleen is het niet gebleven. Enkele parochianen zijn alle deuren langs gegaan en ieder deponeerde spontaan zijn bijdrage voor een cadeau welke bijdrage soms vergezeld ging van een op merking als b.v.: „Als hij bhjtt geef ik het dubbele", Simpeie woorden, maar ze zeggen vol doende. Het dameszangclubje liet met „het laatste nieuws" meerdere komische voorvalletjes uit het leven van de kapelaan de revue passeren. „Wanneer ik de gevoelens van de N.K.J.B. en J.G. moet uitspre ken, aan moet ik zeggen: wij wn- len U niet missen en wij kunnen u nauwelijks missen," zei vooiz. Bruin die de kapelaan de ge schenken van de parochie over handigde, te weten een karpet, een boekenkast en een pendule, alsook een wandbord, een creatie van de schilder Ant. Groen. Voor ae jeugdbeweging was het wel een heel Dijzondere dag. Des morgens was zij getuige van het huwelijk van Froda jong, van wie de Rakkers 's-middags ai- scneid hadden genomen met het vorstelijk geschenk van een com pleet thee-, eet- en ontbijtservies. s-Avonds brachten zij spontaan en op hun eigen wijze dank aan de Aalmoezenier, die zij een boek werk rijker maakten. Nadat een jeugdig pandje zijn muzikale pres taties ten beste had gegeven, lieten Griet en haar zes kuiken tjes op humoristische wijze haar gedachten gaan over rieden en toekomst, waarna de balletgroep aller aandacht had voor een keu rig uitgevoerde rnythmische oefe ning. Namens de standsorganisa- ties en de Bond v/h Gezin sprak M. C. Hoebe woorden van dank en waardering. Verschenen Woensdag, zo zei pastoor v.d. Burg, bracht ik twee zusters voor retraite naar Bergen. Nadat 10 kisten, incl. „ons para- pluie" achterin waren geladen en Moeder achter in het stukje an tiek nad plaats genomen, zegde ze, zich te voelen als Job op de mest hoop. Bij het afscheid van zijn knecht bespeurde ook de Herder soortgelijke gevoelens. „Maar deze week heb ik een goede vriend ge kregen in Pater Helmich van Eg mond. die geen kans voorbij laat gaan, mij woorden van troost toe te spreken". Aan de kapelaan bracht hij dank en hulde voor het vele werk dat hii met zoveel toe wijding heeft verricht, mede waardoor deze 2 jaar ook voor de pastoor als een korte vreugde zijn voorbij gegleden. Ook de Lourdesgroep nam af scheid, maar riep hem ook een tot weersziens toe omdat de kape laan volgend jaar toch met hen mee zal gaan naar Lourdes. Ook zij waren niet pessimistisch. Getroffen door het gesprokene en het gebodene bracht kapelaan de Waard dank aan pastoor en parochianen van wie hii allerwege sympathie en medewerking heei't mogen ervaren. „Ik zal de St. Martinus-parochie, als oord van mijn eerste liefde, blijvend in mijn gebeden gedenken. Wilt U het zelfde doen voor de Priesters die van U heen gaan, opdat zij ook in de andere parochies, waar alles dikwijls geheel anders gaat, ze genrijk werk mogen verrichten Met een laatste handdruk kwam het emde van dit afscheid, dat zich kenmerkte door gemoede lijkheid, spontaniteit en oprechte hartelijkheid. (Van onz ZURICH, Vrijdagavo in de wieler-wereldka U slechts de namen tt jaar geleden in Parijs om met ons de conch de dagen op de Oerli worden. Plattner en van Heusden in de a< ren, de Antwerpse sta sen werd in 1952 hel altijd speelse lot, dal nu weer van alle kar trekkelijke waarde o spellingen uitgaat vai de kans zulke bokken datshij ten eeuwigen ondeskundigheid woi een voorstelling van Daar zijn dan allereers roepssprinters. Verleden haalde Plattner de w door een gewaagde spro voor de magische witti en er was bovendien sprake van ellebogenwerk Fransman Senfftleben, de rivaal van Jan Derkser over dit merkwaardige kampioenschap, dat gee geen Patterson en g Vliet in de finale telde, te doen geweest en zelfs Derksen aan dat hij een protest bij de U.C.I. zou Het protest, zo het er is. kreeg een plaatsje in pot en bovendien toonde in de races, die op het kampioenschap volgden, het sprint-abc even goed was als welke vaste at de finale ook. In ZUrich zeven jaar geleden bij teurs zegevierde, geldt hij onvoorwaardelijk als opp voriet. Maaronze Engels* Harris is die Parijse aff vergeten, en Arie van kele dagen geleden op likoncement winnaar voc ner en de overige spn en vervolgens ook in Ko] de sterkste Vitesserijder nog altijd van de reger die hem al zo vaak on Voeg daarbij Jan Derkse de Grand Prix van Am al zijn ritten won, en hou rekening met de onverws plosies, die de Australi cordfietser Sydney Patt zijn bagage meebrengt, d toch wel duidelijk, dat richse sprinttournooi mee zal zijn dan de laatste geval is geweest, en als slotte bedenkt dat de a trois worden gereden voor outsiders steeds h deurtje van de comb blijft, zal het u niet bc dat wij hier in Zwitserla mate benieuwd zijn naar loop van dit deei van boogstrijd, dat Zaterc een aanvang neemt. Chakravartj Bij de amateursprin Sacchi niet optreden om te verdedigen. Hij is naar de beroepsklasse lijkt de weg vrij te k< de Australiër Cox, de Peacock én de Duitser heim, drie figuren, die ook al een belangrijke den. Lijkt, herhalen België met de Bakker Jr. of Frankrijk met zi; kampioen Beyney, of Pinarelli of Morettini drie genoemde favori de voet dwars zetten, van Jan Hijzelendooi „eeuwige" vertegenwoorc direct durven te voorspe We zouden u beslist wanneer we u niet ve we hier ook onze vriend Chakravarty i door de straten hebb den. We hopen voor deze keer een fiets h bracht, waarmee hij slagen enigszins in de zijn tegenstanders te Hassenforder moe Bij de achtervolgers die met meer dan gewo stelling gevolgd zal Italiaanse wegrenner in zijn nationale kar met een prachtige tijd ning behaalde. Zelfs d zer-wielrenner Tonio moest voor hem het hoofd buigen. Pattersor deze Italiaan een gevaar stander hebben. Op wiens aspiraties allereer naar de sprinterstitel in het achtervolging maar geen verwachtingei De Fransen zullen dit op Hassenforder, die na trui-avontuur plotseling poursuite op zijn progi plaatsen, maar zich n schrijving voor Zürich klaps terug wilde Franse wielerbond bracl zasser evenwel aan het dat het regenboogrennei geen duiventil is, en we de Franse tourer, afmattende vijf kilome' te zien. Vijftii Meer dan vijftig tervolgers hebben zi schrijven. Met de bi de wereld kunnen herinneren ooit van man Brotherton, van met de welluidende na

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4