sta op srmtM! Klaas Kramer en Geersen boekten grote successen Hu/4 RAD! Stop met bromme/r. op Quick Magowans werd Nederl. kampioen 800 Huddersfield heeft goede start in league-voetbal Jeugdige Karamoy verrast alle „grote cracks" VOETBAL Nederlandse tenniskampioenschappen EINDELIJK DOORBRAAK? De courses te Scheemda Voetbal in Engeland Volendam III won K.G.B.-tonrnooi Courses Alkmaar Prachtige ritten op Zondag deden tweedaagseslagen V riendschappelijk werkelijk 1 rolt be Ier d 1 beier brandt beter J s uclBI program - Puck Brouwer won en verloor ie Edinburgh Puck Brouwer heeft tijdens de z.g. Highland Games te Edinburgh de 220 yards in 25.3 sec. gewonnen. Bij het uitkomen van de bocht had zij ruim 1 meter achterstand op het Britse meisje Anne Pashley doch op het rechte stuk wist zij dank zij een sterke finish haar tegen standster te kloppen. De Cele bes-athlete nam hiermee re vanche voor de nederlaag, die zij op de 100 yards tegen de 18- jarige Anne Pashley geleden had In 11 sec. rond was de Brit se hier als eerste over de streep gegaan. Beide nummers vorm den het hoogtepunt van de wed strijden en brachten het publiek tot groot enthousiasme. De 80 meter horden leverde een overwinning op voor Jean Desforges (G.-B.). die in de fraaie tijd van 11,4 sec. eerste werd. Haar landgenote Irene Pond kwam op de tweede plaats in 11.5 sec., welke tijd ook voor de als derde eindigende Willy Lust werd afgedrukt. ASCARI WERELDKAMPIOEN BERN, 23 Aug. De Italiaan. Ascari heeft door zijn overwin ning met Ferrari in de Grote Prijs van Zwitserland het we reldkampioenschap voor auto coureurs 1953 op zijn naam ge bracht. Met een totaal van 341 punt is hij voor de anderen on bereikbaar geworden, al staan nog 2 races, de Grote Prijs van, Italië en de Grote Prijs van Spanje, op het programma van de strijd om de wereldtitel. De finales van de Nederlandse tenniskampioenschappen trokken op de Metsbanen veel publiek. Men was zeer benieuwd naar de verrichtingen van Karamoy in zijn eindstrijd tegen Dehnert. De over winnaar van van Swol liet het publiek echter geen ogenblik in twijfel, want Dehnert, wiens spel toch voornamelijk op kracht en vaart gebaseerd is, kon tegen de looptechniek, de taaie vasthou dendheid en 't vaak werkelijk zeer goede spel van Karamoy weinig uitrichten. In de eerste set kwam Dehnert op 10, 20, na de gelijkmakende games van Karamoy zeifs op 4—2, doch toen keerden de kansen. Karamoy kwam wederom gelijk (4—4) en na 54 deed Dehnert nog een vertwijfelde poging en forceerde 55, maar toen was het afgelopen. Met 75 bracht Ka ramoy de eerste op zijn naam om in de tweede set zonder veel risico via 12 en 33 naar 63 te gaan. Hij haalde de onmogelijkste bal len, waarbij Dehnert zeker op winst rekende, prachtig en al trachtte Dehnert een verandering te forceren, het mocht niet baten. De derde set was een getrouwe copy van de tweede en wederom won Karamoy met 63. daarmede de partij en tevens de titel op zijn naam brengend. De 3-sets over winning was verdiend en het pu bliek beloonde Karamoy met har telijk applaus. Geheel anders was de finale in het dames enkelspel tussen mevr. Peters en Fenny ten Bosch. Mevr. Peters won de eerste set royaal met 61 en had de partij halver wege de tweede set reeds bij de stand 40 gewonnen, ware niet mede door een foutieve scheids rechterlijke beslissing een totale ommekeer in het spelbeeld geko men. Fenny, die voordien zeer zenuw achtig had gespeeld, plaatste goed, ging iets sneller dan gewoonlijk over de baan en presteerde het om van 04 op 54 te komen. Nog gaf mevr. Peters zich niet gewon nen. Het werd 55, 56 en 66, doch toen gaf de betere techniek en het uithoudingsvermogen van mej. ten Bosch de doorslag. Mevr. Peters, die in de tweede set vlak bij 50 (zij serveerde en de stand was 4015) was gekomen, was tegen deze tegenslag niet opge wassen. De laatste beslissende set liet geen twijfel wie hier de sterkste was, Al bracht mevr. Peters het nog tot 21, uiteindelijk won mej. ten Bosch met 63 en daarmede de titel. De uitslagen Finale heren enkelspel: Karamoy versl. Dehnert 75, 6—3, 6—3. Finale dames enkelspel: Fenny ten Bosch versl. mevr. Pe ters 16, 86, 63. Finale dubbelspel heren: Wilton en van Meegeren versl. Dehnert en Krijt 64, 62 36, 9—7. Finale dubbelspel gemengd: Fenny ten Bosch en Wilton versl. mevr. Scholten en Holst 6—3^5—7, 6—1. Finale dames dubbelspel: Fenny ten Bosch en mevr. van der Storm versl. mevr. Peters en mej. Diemer Kool 86, 6—3. (Advertentie) er op sta, want Sterling is de g! Daarover is ieder het eens: werkelijk goede Virginia sigaret wilt draaien, moet het Ster/ing zijn. NIEMEIJERS TABAK....TABAK OP ZN BEST Harddraven is toch maar een reeds zeer goed in de course lig- onzekere sport Over Again was ~"J de grote favoriet en mocht er al eens iemand zijn die meende dat hij geklopt zou kunnen worden, dan werden namen genoemd van Redloff YVB, die 30 voorgift ge noot, een O Marijke de korte- baanspecialiste, of een snelle Nike van Hollo. Maar wie dacht er aan Quick Mogowan S? En toch heeft de eigenaar J. Niewold het klaargespeeld om met de kampioenskrans omhan gen het ererondje te mogen rij den. Quick Horsey bracht de le serie op zijn naam. Over Again won niet zonder geluk, na zware strijd met Oscar, de tweed, Oli via Havilland, na overrijden we gens een ongeval de derde, en Quick Magowan S (M. Rozema) de vierde serie. In de finale be stuurde Niewold Quick Mago wans Rozema Over Again. Dit is een der spannendste finales ge worden die we ooit zagen. Bij 't uitkomen van de laatste bocht lag Quick Horsey nog in eerste positie aan de binnenkant. Quick Magowan S lag tweede terwijl Over Again in geweldige snelle gang buitenom kwam. Op een lijn ging dit drietal op de eind streep aan. Zonder noemens waardig verschil stoven ze voor bij de rechter, die alleen m staat was uit te maken dat Quick Ma- fowan het kampioenschap had ehaald. Over Again werd twee de en Quick Horsey derde. Alle in dezelfde tijd. Voor dit kampioenschap waren er nog vier langebaannummers, w.o. een heat. Regina N won de Aduardprijs, daar door het uit breken van Rose Bond de toen Voor Huddersfield Town is 't begin van de Engelse competitie niet slecht geweest. Na de 21 overwinning op Preston North End van Woensdag wist Hudders field op Highbury niemand min der dan de kampioen Arsenal 1 punt af te dingen (00) Voor de Britse hoofdstad was het overigens helemaal geen flo rissante dag, wat de league be treft althans. Want voor Chelsea liep de tocht naar Blackpool op een nederlaag (21) uit. Het duel tussen Arsenal en Huddersfield heeft de 45.000 toe schouwers weinig aantrekkelijk voetbal gebracht, in hoofdzaak als gevolg van het afbraak-spel van beide verdedigingen. De twee Stanleys van Black pool (Mortensen en Matthews) nebben er grotendeels voor ge zorgd, dat Chelsea met twee ver- Iiespunten huiswaarts kon keren. Matthews legde zjjn tegenstan ders meer op onnavolgbare wijze in de luren, en Mortensen zette twee hem door zijn naamgenoot geboden kansen in evenzovele doelpunten om De tweede goal kwam 1 minuut voor het einde, toen het er erg veel van weg nad dat Chelsea de eer nog zou red den, tot stand. Sunderland, dat zoveel geld heeft besteed om dit seizoen een goede ploeg op de been te brengen, heeft to: nu toe weinig plezier aan zijp uitgaven beleefd. Ging het Woensdag te gen Charlton Athletic volkomen mis (3—5), tegen Newcastle U. sneuvelde de club eveneens, Neen, dan beleefde Cardiff C. meer plezier aan zijn korstgele- den gedane aankopen. Rainford, van de derde klasser Crystal Pa- beide met flinke cijfers van 4—0 met ilanchester City, te zegevieren. De lace afkomstig, scoorde Cardiffs eerste doelpunt tegen Aston Vil la en Peter Thomas, een tweede nieuweling in de Cardiff-gelede- ren, nam het tweede voor zijn rekening, waarmede de 21 zege op de Villa een feit werd. Wol verhampton Wanderers en Pres ton North End maakten hun slechte start goed door thans :ijf Wolves hadden dat uit een ander vaatje zal moeten gaan tappen wil het wederom niet in de strijd om de onderste plaats betrokken worden, weinig moeite en ook Preston North End, waar voor Tom Finney weer prachtig werk verrichtte, zette Middles brough gemakkelijk opzij. De uitslagen Eerste divisie: ArsenalHuddersfield 0U BlackpoolChelsea 21 CardiffAston Villa 21 CharltonBurnley 31 LiverpoolManchester U. 44 Manchester C.Wolverfh. 04 MiddlesbroughPreston 04 NewcastleSunderland 21 PortsmouthSheffield U. 34 Sheffield W.Tottenham 21 West BromwichBolton W 11 Tweede divisie: BirminghamSwansea 60 BlackburnBristol 11 BuryNotts C. 33 DerbyBrentford 41 DoncasterLincoln 1—1 FulhamStoke 01 LeedsRotherham 42 LutonEverton 11 Nottingham F.Plymouth 30 OldhamHull 00 WesthamLeicester 41 ende Qui Peter zijn rijder ver loor. Princess Hollyrood en Quick Bond wisten zien te plaat sen. De heat werd een gemak kelijke overwinning voor Miss Zeldax, die in 2 ritten dit num mer op haar naam bracht. Little Monty werd in de finale tweede terwijl Or de Casindra de derde plaats bezette. De Sappemeer-prijs had ook 'n zeer spannend verloop. Hierin speelden Oeke, Promotor O en Olivia Haviland een eerste viool. Oeke kwam als eerste voorbij de rechter, doch een kleine onregel matigheid was oorzaak dat dit paard werd teruggesteld naar de derde plaats. Olivia Havilland werd nu winnaar met Promotor O als derde. De Groningen prijs had slechts vier paarden in de baan. Lady Hesperus kwam na lange aanwezigheid terug en won maar meteen. Olga Axwor thy was haar voornaamste tegen standster, maar fouten waren oor zaak dat deze merrie even moest wordeij teruggenomen, wat voor Hamming voldoende was voor de eerste prijs. New Spencer had 'n handicap van 100 meter. Hij maakte vele meters goed, maar verder dan de derde plaats kon dit klassepaard het ook niet brengen. De uitslagen Aduardriprijs: Niewold) tijd 1. Regina N (J. 3.25.6 km-tijd 1.40 8 2. Princess Hollyrood (R. L. Ele- ma)- 3. Quick Bond (J. Zuyder- duin). Tot. w. f 2,80, pl. 1,20 1,60 1,80. Veendam-prijs: 1. Miss Zelda (J. Zuyderauin) 2.35.5 1.35.7; 2. Olympia B (R. Visser); 3. Or de Casindra (J. Carsouw). Tweede heat: 1. Miss Zelda (J. Zuyderduin) 2.29.6 1.30.1; 2. Little Monty (R. L. Elema); 3. Or de Casindra (J. Carsouw). Tot. w. 1,90 pl. 1,80 2,20. Sappemeer-prijs: 1. Olivia Ha villand (J. Carsouw) 3.35.8 1.35.5 2. Promotor O (N. Oosting); 3. Oeke (K. Hooisma). Laatstge noemde combinatie was eerste geklasseerd, maar werd naar Je derde plaats verwezen wegens hinderen. Tot. w. 6,80, pl. 4 2,40. Groningen-prijs: 1. Lady Hespe rus (R Hamming) 3.32.9 1.35.1; 2. Olga Axworthy (A. Th. Kmj- nenburg); 3. New Spencer (N. Oosting) Tot. w. 5,80 pl. 2,50 2,20. Oranje-Scheemda prijs: kam- Eioenschap van Nederland korte aan: Finale: 1. en kampioen v. Nederland Quick Magowan S (J. Niewold) totaaltyd 1.30.0; 2. Over Again (M. Rozema); 3. Quick Harsey (J. K. van Gosli- ga). Tot. w. 7,60. Totalisator omzet f 7.406,50. ROKS WON RONDE VAN STEENBERGEN STEENBERGEN 23 Aug. Voor de internationale wegwed strijd voor profs, welke te Steen bergen over een afstand van 135 km. werd gehoudep, verschenen 33 renners, bij wie de gehele Ne derlandse Tour-ploeg, aan de start. Twee favorieten, Wag.tmans en Schulte werden uitgeschakeld door pech. Zij kwamen in een bocht ten val en trokken zich terug. Een derde man, die ge acht kon worden de wedstrijd te winnen, van Est, verliet na ongeveer 100 km. te hebben ge reden, het veld, omdat hij zich niet wilde forceren. De uitslag luidde: 1. Roks (Sprundel) 3 uur 21 min. 19 sec.; 2. Suykerbuyk (Breda) z.t.; 3. Jochems (België) op 1 min.: 4. Schneider (Oostenrijk) z.t.; 5. Dekkers (Eindhoven) z.t.; 6. Stevens (EIsloo) z.t.; 7. Nolten (Geleen) z.t.; op 1 min. 20 sec. 8. de Feyter (B.); 9. Storms (B.) en 10. de Wachter (B.) De revanches in het Olympisch Stadion ZURICH. 23 Aug. De direc teur van het Olympisch Stadion, de heer D. J. Bessem, deelde Zondagavond te Zurich mede, dat Arie van Vliet, Jan Derk- sen. Oscar Plattner en waar schijnlijk Reg Harris zullen uit komen in het sprintnummer, dat op het programma der re vanche-wedstrijden staat, welke 1 September a.s. te Amsterdam worden gehouden. Reg Harris heeft weliswaar reeds een con tract aangegaan voor wedstrij den te Florence op die datum, maar er bestaat een goede kans, dat Harris toch nog vrij komt op die dag te Amsterdam aan de start te verschijnen. De mo gelijkheid is verder niet uitge sloten. dat de derde finalist van het sprintn.ummer te Zurich, de Italiaan Sacchi voor de wedstrij den in de hoofdstad zal kunnen worden gecontracteerd. Door het goede weer begunstigd, trokken de voetbalwedstrijden, die Zondag j.I. gehouden werden, veel publiek. Valken, AFC en \Tolendam ziet men gaarne spe len. De wedstrijd ValkenAFC (Alkmaar) eindigde in een 24 overwinning voor AFC en de wedstrijd KGBVolendam 3 in een 03 overwinning voor Vo lendam. In de „verliezersronde" wist KGB met 21 van Valken te winnen. AFC en Volendam kwamen in de finale. In het begin was Vo lendam in de meerderheid en 't was reeds na tien minuten dat deze club het eerste doelpunt scoorde? AFC gaf echter geen krimp en wist door gevaarlijke doorbraken de Volendam-achter- hoede hachelijke momenten te bezorgen. Op een gegeven mo ment wist de rechtsbuiten van Volendam de bal weer te be machtigen. Een .rush", een goe de voorzet, een schermutseling voor het doelen de bal ver. dween in het net. 20. Na de pauze gingen in het begin de aanvallen over en weer. waar bij Volendam enigszins in de meerderheid was. Plotseling wist AFC de strijd echter naar de vijandelijke helft te verplaat sen. Het Volendamdoel had toen verschillende schoten te incas seren. Hoewel de doelman zich geducht weerde, kon hij toch niet voorkomen, dat een schot van. vlak bij het leer in het net deed verdwijnen. 21. Niet lang daar na yolgde met een keihard schot een tweede doelpunt, zodat de stand toen 22 was. Daarna wer den nog enkele harde schoten op het AFC-doel gelost, doch de keeper was op zijn hoede en wist de bal telkens behendig weg te slaan. Zo eindigde deze wedstrijd in gelijk spel. Penalty's dus! Het resultaat hiervan was, dat AFC slechts één doelpunt maakte en Volendam er drie scoorde, zodat Volendam 3 als overwinnaar uit deze strijd getreden is. Daarna had de prijsuitreiking plaats in café „Het Rode Hert". Q.S.C.ALCM. VICTRIX 42 In deze vriendschappelijke ont moeting was Alcmaria zeker niet de minste, integendeel over het geheel genomen waren de wit- nemden merendeels in de aan val. dooh de Alcmaria-voorhoede kon er niet in slagen deze meer derheid in doelpunten uit te druk ken. De Wormerveerders ver stonden deze kunst beter en slaagden er in door snelle aan vallen cn door het uitbuiten van fouten der Alcmariaverdediging een 40 voorsprong te nemen. Daarna pas slaagde Alcmaria er in tweemaal tegen te scoren, zo dat Q.S.C. met 42 baas bleef op eigen veld. (Van onze sportredacteur) Na een koude, gure, akelige Zaterdagmiddag, waardoor slechts heel weinig publiek de draverijen bijwoonde, volgde een Zondag, die duizenden en nog eens duizenden paardenliefhebbers naar Alkmaar liet stromen, om daar courses bij te wonen, die spannend, spectaculair en sen sationeel waren. Draverijen, waar van het begin tot het einde werd gevochten om de eerste plaats, draverijen ook, waarin de sportiviteit hoogtij vierde en waarin de course voor amatrices een waardig hoogtepunt vormde. Het begon Zaterdag dus uiet_ en dat bracht hem met de neus- best. Guur weer, matige ritten, een uur vertraging door het niet aan wezig zijn van het totalisatorper- soneel. Kortom, het was een mid dag om maar gauw te vergeten. Hoogtepunten? Ach, de overwin ning van Racket was een verras sing in de eerste course, het falen van Roelina in de tweede serie van de seriedraverij, waardoor Quick Horsey won, viel ook buiten het kader van de voorspellingen. Maar Roelina gaf in de finale een heel wat betere vertoning en ver wees de beste brave Ria Olivier in dezelfde tijd naar de tweede plaats. Pauline was onverslaanbaar op het drietal Nelly Major, Nonnie M en haarzelf. Zodra ze een beetje minder metertjes voorkrijgt zal de eerste nederlaag komenQueen Dillon won de 4 jarige course, ook al zeer matig bezet, door o.a. het ontbreken van Quintus Harvester, die Bram Nottelman schijnbaar nog steeds niet helemaal klaar heeft en tenslotte won een beste Lord van Fresena laat op de avond de laatste draverij. Doch Zondag was het een geheel ander beeld. Overvolle tribunes, veel paarden, waardoor twee cour ses gesplitst moesten worden en spannende ritten. Wat hebben we genoten van de fantastische achtervolging, die Nonni M in de Rutschbaanprijs in zette op de leidende Pauline, die aan de railing van het begin tot 't einde aanvoerde en in de voor laatste bocht terzijde werd ge streefd door een Nonnie M en een Nevada. Doch de brave Nonnie M kon na haar opmars helemaal bui tenom geen extra kracht meer vinden om de centimeters, die haar van de zege scheidden, te overbruggen. Voor de negende maal had Pauline gezegevierd. Een prachtig succes voor Klaas Kra mer. Strooper zorgde in de Grote Kermisprijs andermaal voor de grote tegenstand tegen de gedood verfde winnaar Stuermann. Met Mc. Heny van kop gestart, leidde hij het veld tot aan de laatste bocht. Bij het uitgaan daarvan kreeg hij de grote crack naast zich. Willem Geersen had in vierde po sitie meegedraafd, daarna zijn 10- jarige hengst volledig gevorderd Er is in alle contreien van Ne derland weer flink „getournooid". Zilveren Bal en Arolbeker eisten de overgrote belangstelling op. Die Zilveren Bal is een louter Weste lijke geschiedenis geworden. Xerxes en Ado drongen in de finale door. Nadat Ado bekerhoud ster Eindhoven na strafschoppen verslagen had en Xerxes op nor male wijze zijn meerderheid over Heracles had bewezen. De eerste dag van het Arolbeker tournooi bracht een prachtige overwinning van Heerenveen op V.S.V. Abe Lenstra en Piet van der Kuil (twee niet-gekozenen in de Ned. elftalclub) excelleerden. Heerenveen won met 42. Enschedese Boys had veel moei te met Zeeburgia (01), doch de beide andere eerste klassers Ex celsior en E.B.O.H. kregen de tweede klassers A.F.C. en Water graafsmeer beter klein. Een prachtig succes leverde ook Volendam. Het versloeg in het Frans Halstournooi Feijenoord met 10. Alweer een teken, dat de oranjehemden in de eerste klas thuishoren In de finale werd gelijk gespeeld tegen E.D.O. De Haarlemmers kwamen in het bezit van het klei nood doordat ze beter de kunst van strafschoppen nemen verston- dep. Velox won de Zilveren Dom (overwinning op V.U.C. 10 en finale-zege op Rigtersbleek, dat met 30 klop kreeg). In Den Bosch bewees B.V.V.. dat het vol goede moed aan de weder opbouw van zijn elftal is begon nen. Het Keulse Rapid kreeg een ferme 61-nederlaag te slikken. Spartaan (42 tegen Z.V.V.) en Rheden (51 tegen V.V.A.) waren Winnaars in het Zilveren Wester- kerktournooi. OPNIEUW DE KWESTIE SLIJKHUIS Wim Slijkhuis is Zondagmid dag te Amsterdam voor zijn ver eniging „De Trekvogels" tijdens de wedstrijden om de Prins Hendrikbeker op de 3000 meter aan de start gekomen, heeft het nummer gewonnen, maar is niet in de officiële uitslag opgenomen. Onmiddellijk hierna heeft „De Trekvogels" protest aange tekend tegen deze gang van za ken en zich uit alle nog te ver werken nummers teruggetrok ken. Ongetwijfeld is het laatste woord in deze zaak nog niet ge sproken. lengte voor op de dappere Mc Heny, die een prachtige tweede plaats bezette. Bram Nottelman veroverde in de eerste race van de dag aller har ten door de manier, waarop hij met Queen Mary na een opmars van achteraf, in de voorlaatste bocht over de dubbele barrière Ri ta Belwin-Racket heenging. Bui tenom draafde Queen Mary in een voor haar nieuwe recordtijd over de streep. De eerste start voor de dames- course bracht enkele paarden aan het galopperen. Twee dames wer den van de sulky getrokken en de hele zaak werd afgebeld. De twee de maal ging het echter beter en de 1.25 over de kilometer van de winnaar Menno Dynamic toonde aan, dat de dames er ook nog wel wat van konden. Niet alleen de winnares mej. Wagenaar, doch ook mej. v. d. Veen en mej. Ritselaar reden prima. De uitslagen van Zaterdag Draaimolenprijs: 1. Racket (B. U. de Jong) tijd 3.16.5 km tijd 1.38.3; 2. Rosita (S. Bosch); 3. Quick Annie (J. Vergay). Tot. w. f 4,80; pl. f 1,50, f 3,60, f 1,50, f 3,60, f 1,50; gek. f 15,50; cov. f 19,40. Zweefmolenprijs, eerste serie: 1. Ria Olivier (K. Kramer) tijd 3.32.4 km tijd 1.26.6; 2. Quena B.H. (J. Ham); 3. Pahud de Mortange (N. TT Tot. w. f 1,40; pl. f 1,30, f 1,40, f 2,40; gek. f 2,80; cov. f 3,10. Tweede serie: 1. Quick Horsey (J. K. van Gosliga) tijd 2.33.8, km tijd 1.27.4; 2. R. Petrosia (A. S. Tesselaar); 3. Roelina (M„ Vergay). Tot. w. f 6,30; pl. f 7.40, f 1.50, f 1.30; gek. f 14,60; cov. f 3,10. Finale: 1. Roelina (M. Vergay) tijd 2.34.1, km tijd 1.27.6: 2. Ria Olivier (K. Kramer); 3. Pahud de Mortange (N. Heskes). Tot. w. f 5,30; pl. f 3,50, f 1,50, f 4,70; gek. f 6,80; cov. f 3,90. Poffertjesprijs: 1. Pauline (K. Kramer) tijd 3.24, km tijd 1.27.2; 2. Nelly Major (T. Groen); 3. Non nie M (P. A. Strooper). Tot. w. f 1.70; cov. f 2,50; gek. f 4,40. Carousselprijs: 1. Queen Dillon (B. U. de Jong) tijd 3.05.8, km tijd 1.31.1; 2. Quick Gregor V (N. Hes kes); 3. Quadrupes (J. de Vlieger). Tot. w. f 2,20; cov. f 1,90; gek. f 8,80. Hippodromeprijs: 1. Lord van Fresena (H. Slagter) tijd 3.00.1, km tijd 1.27.6; 2. Menno Dynamic (J. Wagenaar); 3. Nestkuiken S (B. U. de Jong) Tot. w. f 8.60 (stal); pl. f 2.40, f 2,90, f 1,90; gek. f 33,30; cov. f 6,30. Totale omzet totalisator f 22.528. De uitslagen op Zondag luiden: Cake walk-prijs, eerste afdeling; 1. Qelia le Major (D. Suykerbuyk) 3.08.2, 1.32.2; 2. Rebecca (N. J. Bloemsaat); 3. Rosa Signal (H. Houtman). Tot. w. f 5,60: pl. f 1,20, f 1.10, f 1.20; gek. f 8,20; cov. f 3.40. Tweede afdeling: 1. Queen Mary (A. R. Nottelman) 3.06.4. 1.29.6; 2. Rita Belwin (H. C. ten Hagen); 3. Racket (B. U. de Jong). Tot. w. f 3.10, f 1.50, f 1.70, f 1.50 gek. f 5.10; cov. f 5. Achtbaan-prijs voor amatrices: 1 Menno Dynamic (mej. P. J. Wa genaar 2.55, 1.25; 2. Lord van Fre sena (mej. J. v. d. Veen); 3. Prof. Heny (mej. H. Oosting). Tot. w. f 6.20, pl. f 1.70, f 2.—, f 1.50; gek. f 23.70; cov. f 9.50. Hoofd van Jut-prijs: 1. Sir Spen cer (J. C. Rademaker) 2.12.6, 1.33.4; 2 Spencer Gay's zoon (R. v. Wie- ringen); 3. Striver Spencer (B. U. de Jong). Tot. w. f 1.60; pl. f 1.60, f 3.30; gek. f 12.10; cov. f 6.70. Caterniller-prijs, eerste afdeling: 1 R. Petrosia (A. B. Tesselaar) 3.33.5, 1.30.5; 2. Princess Nora (T. A. v. d. Veen); 3. Opveger (C. Swart). Tot. w. f 3.30; pl. f 1.70, f 1.90; gek. f 5.10; cov. f3.80. Tweede afdeling. Canteroiller- pr:. 1. Rita BH (G. Brouwer) 3.29, 1.29.3; 2. Qui est ce-qui (P. M. Smit); 3. Paul B (J. M. v. d. Berg). Tot. w. f 5.50; pl. f 1.30, f 1.20, f 1.30; gek. f 8.80; cov. f 3.70. Turkse rad-prijs: 1. Petite Ca sindra (W. H. Geersen) 3.30.3, 1.29.9; 2. Lina Bonnie (T. A. v. d. Veen); 3. Leeuwerik S (S. Bosch). Tot. w. f 1.80; pl. f 1.20, f 1.30; gek. f 4.30; cov. f 3. Grote kermis-prijs: 1. S Stuer mann (W. H. Geersen) 3.21.1, 1.24.5; 2 Mc Heny (P. A. Strooper); 3. Leo Axkit (J. Wagenaar). Tot. w. f 2.— (stal) f 1.10, f 1.10; gek. f 3.cov. f 2.80. Vrolijk rad-orijs: 1. Odditv (K (Advertentie) Neem bij Uw goede shag ook goed vloei! lak! I 1V« ..'l ot M r BordeauxParijs uitgesteld Zurich, Zondag De organi satoren van BordeauxParijs hebben deze monsterrit die op 6 September a.s. gehouden zou worden, uitgesteld tot 20 Sept. omdat blijkt dat een groot aan tal kopstukken eerst de resulta ten van de wereldkampioen schappen op de weg willen af wachten vooraleer een contract te tekenen. Tot nu toe hebben slechts Ma- rinelli en Stan Ockers, die zoals men weet dit jaar riet uitkwa men in de Tour de France, zulk een papier getekend. Wim van Est heeft Jacques Goddet laten weten dat ook hij zal wachten tot na de kampioenschappen om definitief bescheid te geven. Succes voor Janus van der Zande Janus van der Zande uit Hal steren heeft een wedstrijd over 23.5 kilometer, van Waregem over Lathem naar St. Martin (België) in 1 uur 20 min 34 sec. op zijn naam gebracht. Ook de tweede plaats was voor een Ne derlander, n.l. Jaap Overdijk die in 1 uur 22 min. 12 sec. fi nishte. Derde werd de Belg Bor- re in 1 uur 23 min. 16 sec. Van Est negende te Lokeren Te Lokeren in België werd 'n wedstrijd voor profs gehouden over 125 km. 35 renners kwamen aan de start. De Belg Rik van Steenbergen werd winnaar in de tijd van 3 uur en 25 minutëh. Zijn landgenoot Sterckx bezette de tweede plaats op een lengte en Rijkaert (België) werd derde. Onze landgenoot Wim van Est klasseerde zich negende. Het Nederlandse zwemteam voor Boedapest Na een selectiewedstrijd over een afstand van 200 meter, welke te Nijmegen werd gehouden, heeft de sportcommissie van de KNZB besloten Pieters (DWR) en de Jonge (Bubble) aan te wijzen als derde en vierde zwemmer voor de 4 x 200 M. vrije slag estafette voor de Ne derlandse zwemploeg, die op 5 en 6 September te Boedapest tegen Hongarije zal uitkomen. Buyze van HZPC is reserve. Pasina 4 Z.F.C. wint Tsaar Petertoi Z.F.C. heeft het te gehouden, Tsaar Peter- wonnen. De uitslagen Z.F.C.De Volewijcke t GooiD.W.S. 00 na strafschoppen) Verliezersronde: D.W.S.V olewij ckers Finale: Z.F.C.'t Gooi DINSDAG 25 AUC HILVERSUM I. 4 kc/s. 7.00—24.00 K KRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.30 Gram.; 7.45 bed en lit. kal.; 8.0 weerber.; 8.15 Gram.; huisvr.; 9.35 Gram.; 9. baken", caus.; 10.00 V 10.15 Gram.; 11.00 V. 11.30 Gram.; 12.00 Ang Metropole orkest (1 Land- en tuinb.mede Gram.; 12.55 Zonnewij; Nws en Katholiek n Amus.muz.; 14.00 Lid 14.35 Gram.; 15.00 ld „Ben je zestig?"; 16.00 ken: 16.30 Ziekenlof; 1 kind.; 17.15 Felecitaties 17.45 Regeringsuitz.: I Ossewaarde: „Mechani: bouw in de tropen"; II mondorgel; 18.20 Sp 18.30 „Dit is leven", ca Gram.: 18.25 Act. 1; 1 19.10 Gram.; 19.15 „Uil der Boeken"; 19.30 Gr; De gewone man; 20.30 en solist; 21.45 Viool 22.15 Gram.; 22.30 W pioenschap wielrenne Avondgebed en lit. i Nws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. 29 kc/s. 7.00 AVRO; 7. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws; 7.1 VPRO: 7.50 Dagopenin; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; genwijding; 9.15 Gram.; huisvr.; 9.35 Waterst.; 9. 10.50 V. d. kleuters; 11.01 10.50 V. d. kleuters; 11.0 (Intermezzo: Hé, zijr trouwd?); 11.30 Alt t 12.00 Gram.; 12.30 Land- bouwmeded.; 12.33 V. land; 12.40 Orgelsp.; II 13.15 Meded. of gram.; 1 menade ork.; 14.00 Ar kaleidoscoop; 14.30 V '5.00 V. d. vrouw; 15.03 huz.; 15.55 Gram.; 16.4 ,1'ugd; 17.30 Gram.; 11 U.15 Pianosp.; 18.30 fbam.; 18.35 Musette or Giam.; 19.50 „Van Gro en Eskimo's"; 20.00 N Anus, muz.; 20.55 „F uahonraam", hoorsp.; 21 reuher Festspiele: open (3e acte); 22.45 over.; 23.00 Nws; 23.15 1 Callbg; 23.20—24.00 Grt DttSDAG 25 AUGU KRO 10.15—21.45 1- A-tualiteiten 2. Wieroverzieht 3. Bsiet Het jaarlijkse tou Zilveren Kaasberri seerd door de Alm ook ditmaal flinke 1 Zoals bekend namei Boys, drie tweede dit tournooi deel. De eerste ontmoet sen Rapidita Over het geheel Rapiditas wel een i door beter positiesp combinatie. Voor de rust wist penaren zich een 2— te verzekeren; een bal en een goed pi een terugspeelbal, 1 twee doelpunten op. de hervatting wen 30 voor Rapiditas schot doel trof. Dit werd Helder erg, want direct da bal achter de Rapidi Helder kwam er d; beter in en kort n; doelpunt, ondernam buiten een mooie a; de rechtsbinnen me doelpunt bekroonde doelman van dichtbij 3—2. Wel heeft He krachtige pogingen ge thans een gelijk spe gen er waren ook voor maar het ble Rapiditas. V.V.A.— De Boys begonnei moeting uitstekend bijzonder de jeugdig; de voorhoede deden lijk werk. Reeds na zag middenvoor de Fl: een goed schot de I ding te geven. Uit eer was het weer de F V.V.A.-doelman het n 20. De Boys bleven aanval en na een go; aanval, zorgde rechts gemaker er met ee van uitstekend gehalt de voorsprong werd 3—0. Daarna kwamen de mers beter opzetten Boys-verdediging met Kramer aan het hoo pogingen van de waartsen om de ach te lopen, te verijdelt Na de hervatting w meer verdeeld met dammers iets meer in Reeds spoedig na de zij na een hoekschop ter Kramer te werk; pogingen der V.V.A.- Boys-defensie te do Maandag 24 Augustus 1953

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4