Donder en bliksem décor ran machtig bergingswerk I „NANKING"! Smid je Verholen en de strijd tegen Mars 1 Echtpaar en jongeman jammerlijk verdronken Emmen Olie-hoo99 van West Europa? De bakkersvacantie 1 net meisje MODEVAKSCHOOL EEN ADVERTENTIE S.s. Virgo99 weer in haar element van „Drillvo" Operatie-basis 33 Slachtoffers in Chili Scheepsberichten Naar wij vernemen Veel dodelijke ongevallen ÉÉN DAG ALLES VOOR ÉÉN CENT Poorter's Huishoudcentrale t^29oiP 19 Stoomwasserij Hollands Roem Heiloo, vraagt nog Koorstraat 27 Alkmaar in tekenen, knippen en naaien. vermeerder! r ffW MMW.T NIEUWE CURSUSSEN INSTITUUT GLOBE INSTITUUT ROGGEVEEN EN GOOT) ES Practijkdiploma Boekhouden Moderne Bedrijfsadministratie WIJ OPENEN g 5 ons Chinees restaurant a S Keizerstraat 122 - Den Helder 5 5 Billijke prijzen O 2nairtiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmii».£ Pagina fa ivlaandug - i Augustas 1953 Na maandenlang werken en .vachten, werken hij gunstig tij, weer of geen weer, dag of nacht daar vragen de maimen van Doeksen niet naar, wachten met het geduld van de zee zelf op een hoog tij water, was het dan Zaterdagmorgen in alle vroegte zo ver. De harde Noord-Westen wind gepaard met regenvlagen en somwijlen wolkbreuken dezelfde wind en regen die het plezier van de vaeantiegangers bedorven hadden, de kampementen over spoeld en de badgasten als een ontredderde stroom vluchtelin gen het eiland deden verlaten, deze weersomstandigheden ont lokten een grimmige lach aan de mannen van het bergings werk. Want er kwam een halve meter water boven het normale peil aan de zandige kust van de Vliehors waar de sleepboten ge reed lagen om de saamgebundel- de kracht uit hun zwarte rom pen te persen tot de sleeptrossen krakend strak zouden staan. De Virgo", de Zweedse 5000 tonner, zelf machteloos aan de grond, wachtte op deze water massa, na moeizame arbeid in een geschikte positie gebracht. Mensenkracht en mensenver nuft waren hier verder ontoerei kend, hetzelfde water dat in de noodlottige Februarinacht met een ontzettende kracht de stalen kolos hoog op de zandrug had gezet, was ook weer nodig om het gevaarte van de bodem te lichten. Toch scheen het alsof de na tuur zich verzette tegen de po gingen van de kleine mens om haar de prooi weer te ontrukken! Het was half zes in de morgen toen de vloot van Doeksen klaar was voor de beslissende slag. De Vliehors lag onder een inktzwar te lucht nog woester en afschrik wekkender dan anders in. duis ternis. Wild joegen de wolken flarden, fel striemden de regen vlagen, angstwekkend barstte 'n onweer los met felle bliksem flitsen en donderslagen die alle geluid overstemden. Klein en nietig leken de vier sleepboten in de grauwe golven met schuimkoppen die in grote rollers op de kale glooiing uit liepen. De machtige „Holland", de trots van Doeksens vloot, de „Zuidzee", een massieve gedron gen sleepboot de kleine stevige „Stortemelk" en dan. nog ter versterking de „Waddenzee", alle boten uit het bergingsbe drijf Doeksen. Zij leken haast verloren in de grauwe oneindig heid van zand en water in het vale morgenlicht. Maar grimmig zwijgend ston den de mannen op hun post, aan het roer, bij de zware sleep kabels, bij de motoren of op de stookplaten van de gloeiende vuurmuilen der stoommachines. Met vereende krachten wer den de kabels gespannen en het moet een triomfaal gevoel van de in spanning wachtende man nen aan boord van de Virgo" geweest zijn, toen er een schok door het schip voer en de kiel langzaam langs het zand schuur de, achterwaarts de onheilspel lende, maar toch verlossende zee in! Het schijnbaar onmogelijke was gelukt, langzaam verwij derde het schip zich van de barre zandwoestenij die bijna zeven maanden haar verblijfplaats was geweest! Een spectaculair stuk bergings werk kan in de annalen van de rederij Doeksen worden opge schreven! De sleepboten brachten het schip langs de kust naar het kalmere water van Vlierede, de waddenzeekant van het eiland. Daar zal de zeewaardigheid van het schip onderzocht worden, waarna het zo snel mogelijk naar Amsterdam zal worden ge bracht voor volledig herstel. Verschillende fasen heeft het bergingswerk gekend gedurende de tijd dat het de onvrijwillige gast van Vlieland, maar tevens een trekpleister voor toeristen was. Eerst werd om het schip een damwand gebouwd, een dok dat werd volgepompt, zodat het schip binnen de enge omwanding vlot kwam. Daarin, werd het schip gedraaid tot haaks op de kustlijn, de achtersteven naar zee gericht. Een tweede dok werd gebouwd, waarin het schip tot aan de laagwaterlijn naar de zeekant werd getrokken. De eerste poging van deze 2de ope ratie mislukte daar de damwand bezweek voor het schip vlot kwam. Meer en zwaarder hout werd aangevoerd en een steviger damwand in het verraderlijke zand geheid. Na het gelukken van dit onderdeel kop er geen dok meer gebouwd worden, daar het drijfzand onder de water spiegel helemaal geen houvast biedt. Toch kwam er zelfs bij hoge vloed nog te weinig water om het schip drijvende te krij gen. Toen werd de sleepboot „Stortemelk" tegen de achterkant van de Virgo gelegd en zolang het tij zulks toeliet, draaide de schroef van de sleepboot waar door een stroom langs de flan ken der „Virgo" ontstond, die tevens langzaam het zand onder het schip vandaan, naar zee af voerde, zodat er dus een geul ontstond, waarin het schip kwam te liggen. Bij stukjes en beetjes is ver volgens het schip bij hoog water zeewaarts getrokken. Verleden week gelukte het bijna het schip vlot te trekken. 70 Meter zee waarts was het resultaat van een gezamenlijke krachtsinspan ning, maar toen was er weer 'n zandrug waarop het schip op nieuw strandde. Maar weer draaien enwachten. Tot dan eindelijk de Noord-Wester als trouwe bondgenoot te hulp kwam, een bondgenoot voor Valkert Doeksen, de leider der bergingswerkzaamheden en zijn mannen, een bondgenoot ook voor kapitein Sjöheim van de „Virgo". die in deze maanden vap wachten inmiddels gehuwd is met een verpleegster uit Mon treal en straks met zijn verloren gewaande schip tocli nog zijn huwelijksreis kan maken. (Van onze correspondenten) ASSEN Zaterdagmorgen zijn in het Zuidlaarder Vaartje langs de eenzame weg van Zuidlaren naar De Groeve de lijken gevon den van de ruim 50-jarige assis tent dienstgeleider der belastingen G. H. uit Vries en zijn 50-jarige echtgenote. Voorbijgangers vonden in de vroege ochtend een herenrijwiel in de berm van de weg. En daar zij een ongeval vermoedden, waar schuwden zij de politie. Deze vond na enig dreggen de beide lijken. Vermoed wordt, dat het echtpaar, dat de avond tevoren op familie bezoek was gegaan, op de terug weg een ongeval heeft gehad, waardoor man en vrouw te water ziin geraakt en in de duisternis zim verdronken. Dit moet om streeks middernacht zijn gebeurd. Het echtpaar laat twee dochters van 14 en 20 jaar en een zoon van 25 jaar achter. APPINGEDAM Zondagmor gen om ongeveer vijf uur is het stoffelijk overschot van een negen tienjarige jongeman, Jacobus Kerkhof uit Bedum te Garrelsveer uit het Damsterdieo opgehaald. Daar het slachtoffer geen papie- (Van onze verslaggever) EMMEN. Voor de hoofdplaats van Zuid Oost Drente, het snel groeiende Emmen, verschijnen aan de horizon nieuwe kansen. De heer Barton uit Texas (V.S.), technisch leider van de olie-boor- maatschappij „Drillvo", heeft ons medegedeeld, dat zijn maatschap pij de bedoeling heeft van Emmen het centrum te maken, van waar uit zij haar boorploegen in Neder land, België, Frankrijk, Spanje en Denemarken leidt. Half Juni berichtten wij dat de N.A.M. in het Zuid Oost Drentse oliewinningsgebied een proef ging nemen met een andere wijze van exploiteren der boorinstallaties. Eén van de boorinstallaties van de N.A.M. is tijdelijk overgedra- verkorte naam van de „Neder landse Boor Maatschappij N.V.", welke een combinatie is van de „Drilling and Exploration Compa ny Inc.", een Amerikaanse Aanne- mings Maatschappij, welke zich heeft gespecialiseerd in het ver richten van boringen, en „Volkers' Maatschappij tot het uitvoeren van Openbare Werken N.V." te Rotterdam. Meer dan tevreden De heer Barton, die met zijn gezin in een Emmens hotel logeert is meer dan tevreden over de gang van zaken tot dusver. De „Drillvo" heeft 25 mensen in dienst, van wie het grootste deel vroeger tijdelijk bij de N.A.M. was tewerkgesteld. Zij zijn bijna allen afkomstig uit Zuid Oost Drente. De heer Barton is enthou siast over him prestaties. Het zijn gewillige en zeer ijverige jongens zegt hij: „I am very proud of my boys" „Ik ben zeer trots op mijn jongens". De „Drillvo" heeft voor de N.A.M. nu zeven nieuwe putten aangeboord. De heer Barton hoopt en verwacht dat de Nederlandse Boormaatschappij zich In korte tijd tot een groot bedrijf zal ont wikkelen. Het is zo goed als zeker dat er contracten zullen worden afgesloten met oliemaatschappijen in de genoemde Europese landen, ja zelfs in landen buiten Europa. Voor al het boorwerk wil men Nederlandse arbeiders hebben en wel bij voorkeur mannen uit Zuid Oost Drente. Natuurlijk kan men in het hui dige stadium nog niet besluiten om van Emmen de „Oil-capitol", de „olie-hoofdstad" van Europa te maken, maar het plan zal zeker worden verwezenlijkt, als de si tuatie zich blijft ontwikkelen, als nu het geval is, aldus deelde de heer Barton ons mee. Er zou in Emmen dan een kantoor worden gesticht, dat samenwerkt met het administratieve hoofdkantoor van de „Drillvo" in Den Haag. SANTIAGO, 22 Aug. Tot op heden zijn 33 personen om het leven gekomen door de zware stormen, die in Chili woeden. In het gehele land is aanzienlijke schade aangericht. De provincies Santiago en Valparaiso werden het zwaarst getroffen. Meer dan 10.000 mensen zijn dakloos. De rivier Mapocho, waaraan Santiago is gelegen, is normaal een meter diep en 10 meter breed. Nu is de rivier 6 meter diep en 30 meter breed. Noodweer in Italië ZES DODEN ROME, 23 Aug. De laatste twee dagen is Noord-Italië door hevige stormen geteisterd, waar door zes personen om het leven zijn gekomen. Vijftig personen moeten in een ziekenhuis worden opgenomen en ruim 100 mensen waren Zondagavond dakloos. De schade aan de oogst is aan zienlijk en bedraagt millioenen lires. ren bij zich droeg, welke tot de identiteit konden leiden, maar wel voetbalkleren bij zich had, werd aanvankelijk gedacht dat hij uit Appingedam afkomstig was. Ook al omdat een voetbalclub uit Ap pingedam Zaterdag een wedstrijd in Loppersum had gespeeld. Dit nu bleek niet het geval te zijn. Uit een nader onderzoek bleek, dat het slachtoffer uit Bedum afkom stig was. Na het spelen van een wedstrijd in Ten Boer is hij met vrienden naar Loppersum gegaan waar ter gelegenheid van de win kelweek een vuurwerk werd ont stoken. Tot ongeveer 11.30 uur is hij nog in Loppersum gesignaleerd, waar na hij niet meer is gezien. Naar de oorzaak van het ongeval tast men nog in het duister. De politie is nog steeds met het onderzoek be zig. „PRESIDENT ROBERT" ACHTER SLOT MAASTRICHT, 22 Aug. De rechter-commissaris bij de Maas trichtse rechtbank, mr. P. Jans sen te Maastricht, heeft Zaterdag middag op verzoek van de waar nemend Economisch Officier van Justitie, mr. H. J. A. M. Beau mont, de inbewaring stelling ge last van de 30-jarige Haagse kleermakerszoon Robert Lombert als verdacht van overtreding van het deviezenbesluit 1945. TsnkvEEft Caltex the Hague 22 R'dam; Scherpendrecht 21 Curacao; Esso Den Haag 22 Antwerpen, Ena 21 R'dam-Bodo; Adinda 21 Haipong- Singapore; Caltex Delft p. 21 Gi- braltar-Sidon; Caltex Pernis p. 21 Kp St. Vincent-Sidon, Ceronia 21 A'dam; Etrema 22 Tj. Priok verw.; Macoma 22 Pladju; Macuba p. 21 Guardafui-Aden; Murena p. 21 Kp. Bon-Duinkerken; Myonia 21 Malta-Tripoli. Passagiersschepen Alnati 22 Las Palmas-Antwer- pen, alwaar 25 verw.; Groote Beer 21 Montreal-R'dam; Rijndam 22 R'dam; Willemstad 22 La Guaria- Curacao-Christobal, alwaar 29 i verw.; Willem Ruijs 26 Pt Said verw.; Veendam 31 R'dam verw.; Sibajak 24 R'dam verw.; Oranje stad 28 A'dam verw.; Indrapoera 24 Genua verw.; Oranje 21 Tj. Priok-Singapore-A'dam; Oranje fontein 21 Pt Elizabeth; Water man 25 R'dam-Wellington-Willem- stad; Westerdam 22 New York- R'dam; Noordam 22 R'dam-New York; Nieuw Amsterdam 26 R'dam verw.; Maasdam 27 New York verw.; Johan van Oldenbar- nevelt 22 Djakarta-Suez; Jagers fontein 21 Antwerpen; Cottica 28 Paramaribo verw.; Boskoop 28 Barbados verw.; Boschfontein 28 A'dam-Oost Afrika; Bonaire 27 A'dam verw.; Bloemfontein 1 Sept A'dam verw.; Alhena 31 Rio de Janeiro verw.; Aldabi 25 Buenos Aires-R'dam. Vrachtvaart: Lieve Vrouwekerk 22 Cochin- Bombay; Notos 21 Hamburg; Ilos 21 Malaga-Cadiz; Ariadne 21 Tan- ger; Eendracht 23 Liverpool verw.; Gaasterkerk 22 Bremen- Antwerpen; Arendskerk 22 Bar celona; Blommersdijk 22 R'dam; Dongedijk 21 Victoria, Niger- stroom p. 21 Finisterre-Dakar, Al- bireo 22 Bahia-Las Palmas-Ant- werpen; Blitar 21 Melbourne; Blij- dendijk 21 New York-Antwerpen; Eemland 21 Montevideo; Helena 21 New York-Haiti; Kota Agoeng p. 22 Finisterre-Tj. Priok; Kota Gedeh 22 Colombo-Pt Said; Ma- pia 21 Beyrouth-Pt Said; Poseidon 26 Curacao verw.; Rijnkerk 22 Cochin; Teiresias p. 22 Finisterre- A'dam; Heemskerk p. 21 Str. Mes- sina-Pt. Said; Boissevain 21 Dur- ban-Eastlondon. viert het meisjespensionaat „Re- gina Coeli" te Vught op 11 Octo ber a.s. het gouden feest. Het ge bouw werd vorig jaar door brand grotendeels verwoest, maar het herstel zal nog deze maand wor den beëindigd.... houden de vrijwilligers van de reserve-grensbewaking aan het eind van deze maand een mobili satie-oefening in de omgeving van de Drunense duinen nabij Hel- voirt in Brabant. is de groep Korea-vrijwilligers, die op 22 en 28 Augustus 1952 naar Korea vertrok, op thuisreis naar Nederland. Post voor deze militairen moet uiterlijk op 25 Augustus, 6 en 10 September a.s. worden gericht aan Amsterdam Schiphol, met naam en legernum- mer van de geadresseerde en de vermelding: Aanvullingsdetache- ment N.D.V.N geniet de Heilige Landstichting bij Nijmegen deze zomer een zeer grote belangstelling. Tot nu toe hebben minstens 125.000 personen uit alle windstreken er een bezoek gebracht. is de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, Zaterdagavond per K.L.M. naar Canada vertrokken, teneinde zich persoonlijk op de hoogte te stellen van het wel en wee der Nederlandse immigran ten. Gedurende het afgelopen week end zijn tal van personen door on gevallen om het leven gekomen. Te Gelicum nabij Geldermalsen werd de 24-jarige exploitant van een danstent bij het afbreken van zijn tent door electrische stroom gedood. Een 73-jarige Amsterdam mer werd bij het oversteken van de Sloterweg door een vrachtwa gen geraakt en dodelijk verwond. Te Arnhem werd de 57-jarige brigadier van politie, S. A. de Vries, aangereden door een jeep; hij overleed in het ziekenhuis. Een kleine jongen werd te Maassluis door een D-trein gegre pen, toen de seinhuisbediende de spoorbomen bij vergissing had ge opend. Het overige verkeer maakte zich uit de voeten voor de aanstor mende trein. De jongen weifelde echter op de rails en werd gedood. Verkeer met Met ingang van nen weer goederen p& en via Frankrijk worS den. Ook het telegraafvè;: Frankrijk functionneert - beide gevallen moet vertraging worden rekening ge houden. Het telefoonverkeer is practisch normaal. Het reizigersverkeer komt lang zaam op gang. Commercieel Assistent bij Ommelanden GRONINGEN Aan de Coöp. Fabriek voor Melkproducten De Ommelanden te Groningen is als commercieel assistent benoemd, de heer H. C. Mollema. De heer Mollema studeerde aan het Nederlandse Opleidingsinsti tuut voor de buitenlandse dienst Neyenrode te Breukelen en is af komstig uit Franeker. Hij zal vermoedelijk belast worden met het herstel van de export naar Zuid-Amerika, wel ke export door de staking bij de Ommelanden veel geleden heeft. Familieberichten De Heer en Mevrouw WORTELBOER- BRENNINKMEYER geven U met grote vreugde en dankbaar heid kennis van de ge boorte van hun dochter MARGRIET die bij het H. Doopsel de namen ontving Margaretha Maria Den Helder, 24 Aug. '53 Kijkduinlaan 7 Heden overleed na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten in de Piusstichting te Alkmaar onze in nig geliefde, zorgza me en onvergetelijke Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. Wed. A. M. RUIS geboren Timmer in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam J. RUIS Heiloo, 23 Aug. 1953 Kennemerstr.weg 409 De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben Woensdag a.s. 's mor gens 9 uur in de ka. pel van de Piusstich. ting te Alkmaar, waarna de begrafe nis op het RK kerk hof St. Barbara al daar. Heden ging van ons heen, na een langdu rig doch geduldig ge dragen lijden, onze lieve Zoon, Broeder. Behuwdbroeder en Oom, de Heer FRANCISCUS LE MAIR in de ouderdom van 49 jaar. Amsterdam: I. M. C. Le Mair- Bakker M. M. Hollander- Le Mair M. W. Hollander Frans Alkmaar: G. F. Poort. Le Mair Jan Francientje J. M. C. Klippel- Le Mair W. H. Klippel Alkmaar, 23 Aug. '53 Comansstraat 3 De begrafenis zal plaats hebben op a.s. Donderdag op de Ge meente Begraafplaats. Vertrek van het Cen traal Ziekenhuis na middags 2 uur. Voor de overgrote deel neming tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw CATHARINA MARIA NUIJENS ondervonden, zeggen wij allen hartelijk dank. Uit aller naam C. J. BROEDERSZ en familie Limmen, Aug. 1953 Advertentiën Gevraagd NET MEISJE van 812 u. voor de huishouding Mevr. du Crocq, Langestraat 76, Alkmaar. A.s. Echtpaar, R.K. vraagt TIJDELIJKE WOONRUIMTE in Alk. maar. Br. no. 20643 bur. van dit blad. IN DE PERIODE VAN 25 AUG. t.m. 4 SEPTEMBER In deze periode valt dus een dag, waarop U ons voor alles wat U bij ons koopt, slechts één cent schuldig bent, onverschillig voor welk bedrag U gekocht heb. Wanneer Uw aankoop op deze dag gedaan blijkt te zijn, krijgt U het bedrag van Uw cassabon, op vertoon hiervan, terug. De datum is reeds vastgesteld en in ver zegelde enveloppe gedeponeerd bij de notaris. Na afloop van de periode wordt deze bekendgemaakt. Komt nu GRATIS in het bezit van onze prima kwaliteitsartikelen Houtwaren Glasserviezen Keuken-uitrustingen Sola-cassettes Stofzuigers Serviezen en duizend andere artikelen Een geheel nieuwe sortering prima Engels ZEEMLEER hebben wij zojuist ontvangen eindigt a.s. Woensdag. Donderdag wordt het brood weer normaal bij U bezorgd. Voor Uw medewerking onze hartelijke dank. Bestuur Helderse Bakkers Patroons Vereniging Zich persoonlijk te melden. Dames, 1 September begint onze NIEUWE CURSUS Tevens opleiding voor Costumière, Coupeuse. Lerares. Dag- en avondlessen. Inschrijving en inlichtingen dagelijks. Directrice I. BREEUWSMA v.h. A. v. Cammenee Te k. gevr. in g. st. z. guitaar. W. Baart, Dom Huybenlaan 3 te Egmond Binnen. Te huur: Nieuwe AEG wasmachines Breed- straat 34a, Alkmaar, tel. 5575. SEPTEMBER TYPEN - STENO NEDERLANDS ENGELS (Corresp. en Conv.) BOEKHOUDEN - M.B.A. MIDDENTANDS. DIPLOMA Verdronkenoord 67 Tel. 4410 Westerweg 17 ALKMAAR Tel. 2881 Medio September aanvang der lessen voor en Bevoegde leraren! Hoog percentage geslaag den. Inschrijving en inlichtingen dagelijks. 5 a 5 Telefoon 3893 n DINSDAG 25 AUG. om 5.30 uur. g 5 Bijzondere gerechten. Uitstekende bediening O 55 L-ten we het verhaal maar niet langer maken dan strikt noodzakelijk is. Laten we dus vertellen, dat er nu een eind aan het langdurige onderhoud, dat smid je Verholen had gevoerd met de grote baas van de kille burcht. De smid sprak nog met Mars af, dat hij de volgende ochtend dadelijk in de smederij aan het werk zou gaan. Mars vond dat best en zei, dat de smid nu maar moest gaan slapen. Slapen ja daar zeg je zo wat. De smid had langzamerhand heus wel zin om een tukje te gaan doen. Hij had echter geen idee waar hij de slaapplaats van de echte soldaat Knekelheker zoeken moest, want het sprak vanzelf, dat hij in het bed van ome Kneek terecht behoorde te komen. Maar waar bevond zich dat Kne- kelblekerse bed? Doch nu ook liet het geluk de brave smidje Verholen niet in de steek. Juist op het moment, dat hij de kamer van Mars verliet, kwam er een andere zwaarmoedige Kwiebus door de gang lopen. Die Kwiebus keek de smid sloompjes aan en gomde: „Heeftie weer eens een glaasje wijn gedronken? Van die vieze zure wijn? Ik krijg nooit wijn. Van mij trekt niemand zich iets aan. Ik zou ook best een wijntje willen hebben." „Ik dacht, dat je die wijn vies en zuur vond", merkte de smid grommend op. „Dat is ook zo," zei de zwaarmoedige kwiebus. „Maar dat neemt niet weg, dat vieze zure wijn altijd nog beter is dan helemaal geen wijn." „Mooi gesproken, makker," zei de smid. „Ik zou die wijze woorden van jou kunnen wijzigen in laat naar bed gaan is altijd nog beter dan helemaal niet meer naar bed gaan. Maar omdat ik zo'n mirakels stevig glaasje op heb, weet ik waar achtig niet meer of ik nou links of rechts af moet om bij mijn bed te komen. Als jij mü 'daar nou eens even heen bracht, he?" „Weljanog voor kindermeisje spelen ook," grom de de zwaarmoedige Kwiebus. „Alsof het nog niet laat genoeg was. Maar afijn, kom maar meedie Kwiebus liep me. de smid enkele gangen door en wierp toen een stevige houtei I deur open. De smid kreeg het er gewoon van te pakken, zoh vreselijk gesteun en gesnurk klonk uit die ruimte. Het was 'ie slaapzaal van een stel soldaten en dat was duidelijk aan ales te merken.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 6