|VÖÖR0NZE Ne^en caissons te Zijpe gezonken Gelukkige vergisten zich 30 Aug.: juniorendag te A Ikmaar Burgemeester van terug uit Paraguay Oude gouden munten uit etalage opgevist' 3 Nederlanders gewond Bij de radio-pleisteractie 'n Verpleegstertje uit de fantasie Het Indonesische staatsburgerschap Lijk mag niet worden opgegraven R.K. Handbalhond W1 Wiebeltje Wol steekt de vlag uit Een nieuwe inbrekerstrue D.A.F. en Verheul in Mexico? Tegenslag bij hersteltverk in rampgebied Donderdag /^ugusius x^oo ragina Niet allen, die zich Zondagavond bij de K.R.O, als prijs winnaar van de pleisteractie van de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. en Katholiek Thuisfront hebben gemeld, blijken achteraf prijswinnaars te zijn. In twee gevallen is duidelijk, dat de zogenaamde prijswinnaars een voor henzelf pijnlijke vergissing hebben gemaakt. In andere gevallen is er zelfs sprake van poging tot fraude. De organisatoren hebben zich hiervoor genood zaakt gezien de politie te waarschuwen. Een van deze vergissingen heeft enige ruchtbaarheid gekregen. Men zal zich herinneren, dat Zondag avond zich o.a. de heer Jager, Gist el i'k te Lent, meldde als winnaar van f 5000,—. On zijn Thuisfront- wikkelt ie zou een verpleegster en een getal zijn verschenen. Toen de heer Jager zich Maandag bij het hoofdbureau van de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. en Katholiek Thuisfront meldde, om de prijs in ontvangst te nemen, kreeg hij tot zijn grote teleurstel ling te horen dat zijn wikkel niet aan de voorwaarde voldeed en dat hii dus niet in aanmerking kwam voor de uitgeloofde prijs. Een onderzoek naar de gang van zaken heeft de volgende feiten aan het licht gebracht. Zondagavond meende de heer Tager op zijn Thuisfrontwikkel naast het soldaatje een verpleeg- ter te zien verschijnen alsmede 'n 50tal dat hij ontcijferde als 81. tT,i ging daarmee naar een buur man die in het bezit was van een 4 toon, en die de K.R.O. opbel de. Toen de heer Jager Maandag prijs in ontvangst wilde ne men stonden E.H.B.O. en Thuis front voor een serie vragen omdat bet overduidelijk was, dat de heer jatrer geen prijswinnaar kon zijn. Bij controle bleek immers, dat op de wikkel noch het cijfer, noch de verpleegster te voorschijn kwam. Bovendien miste de omslag nog twee andere kentekenen die waren aangebracht om fraude te voorkomen. Het ene kenteken was van de notaris en dat kende deze alleen, het andere kenteken was aangebracht door Katholiek Thuis front. De Thuisfrontwikkel van de heer Jager vertoonde ook deze kentekenen niet. Een vergissing was dus uitgesloten. De vraag hoe de heer Jager of 7:in woordvoerder het geheime nummer van de K.R.O. heeft kun- r«n draaien, is inmiddels door de organisatoren van de pleisteractie moelost. Volsens de gegevens die d° heer Jager uit de Thuisfront wikkel concludeerde, zou dit ge- :;e nummer 8281 moeten zijn, r 1. het getal 82 van de verpleeg sterspleister en 81 van de soldaat- f"somslag. Doch dit is het geheime nummer van de K.R.O. niet ge weest. De organisatoren hebben echter ontdekt dat de heer Jager l-"t geheime nummer heeft gekre gen van een ambtenaar van de P. 'g T. in Lent. Zij zün dan ook tot de gerechtvaardigde conclusie ge- V men dat de heer Jager 't slacht offer' is van suggestie. Doch hij is niet de enige. Dage- !"ks stromen nog brieven bij de F H.B.O. en Katholiek Thuisfront binnen, waarin zich de bezitters van pleisters of soldaatjes melden. met de mededeling: „We hebben dit of dat gezien; is dat soms wat?" Al deze gevallen spreken van 'n sterke verbeeldingskracht. De prijs- pleisters vertonen hun reactie zo duidelijk, dat iedere vergissing is uitgesloten. Op het hoofdbureau van de Kath. Nat. Bond voor E.H. B.O. beschikt men over enige ge waarmerkte proefexemplaren waarop de reactie, zoals deze zich in werkelijkheid toedraagt, dui delijk is te zien. Iedereen die zulks wenst, kan zich naar het hoofd bureau begeven en zich ervan overtuigen. Van de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. vernemen wij verder dat de vijf hoofdprijzen die deze organisatie beeft uitgeloofd, allen zijn uitgereikt. Twee brom fietsen wachten nog op hun win naars. DJAKARTA. De politieke partij Persatuan Indonesia Nasio- nal heeft de Indonesische minister van Justitie een voorstel doen toe komen, inhoudende een wetsont werp voor het scheppen van een gelegenheid voor Indische Neder landers, die thans nog de Neder landse nationaliteit behouden, om met optie het Indonesische staats burgerschap te aanvaarden. De P.I.N. blijft bij haar stand punt, dat alle in Indonesië gebo renen als autochtone personen het zelfde recht moeten hebben op de Indonesische nationaliteit. Daar om betreurt de P.I.N., dat de In donesische delegatie ter Ronde Tafel Conferentie haar goedkeu ring heeft gehecht aan het besluit om het actieve stelsel voor de Indische Nederlanders in te voe ren voor het aanvaarden van het Indonesische staatsburgerschap „In de laatste tijd", aldus de P.I.N. kan men in kringen van de Indische Nederlanders het toene mende verlangen vernemen om het Indonesische staatsburger schap te aanvaarden, terwijl ge bleken is, dat de optie-tijdslimiet zoals vervat in de R.T.C.-overeen- komst relatief tekort was. Daarom is de P.I.N. de mening toegedaan, dat door het weer in gelegenheid stellen aan de be trokken Indische Nederlanders in het voorstel wordt een tijds limiet van zes maanden genoemd om per optie het Indonesische staatsburgerschap te aanvaarden aan het verlangen van de Indi sche Nederlanders ten deze kan worden tegemoet gekomen. 's-GRAVENHAGE. De Kroon heeft thans beslist op het beroep van mevr. B. de Boer-Weeda te Rotterdam, tegen een beschikking van de burgemeester van Rotter dam, waarbij deze weigerde ver lof te verlenen tot opgraving van het stoffelijk overschot van haar overleden zoon A. Möllering. Vol gens de appellante is destijds haar zoon, dienstplichtig soldaat bij de Limburgse jagers te Roermond, op geheimzinnige wijze overleden. Hij zou mishandeld zijn. Op last van de auditeur-militair bij de krijgsraad te velde Zuid is onmid dellijk na het overlijden een ge rechtelijk geneeskundige sectie verricht, echter zonder positief resultaat. De Kroon heeft nu overwogen, dat verlof tot opgraving slechts mag worden verleend indien er zeer overwegende redenen be staan, die zwaarder mogen wegen, dan die, welke de wetgever tot het algemeen verbod hebben ge leid en dat de gronden, dooi ap pellante aangegeven, niet van die aard zijn, dat zij het verlenen van verlof kunnen wettigen. Het beroep is mitsdien onge grond verklaard. RECTOR DE ROOY 50 JAAR De Rector van het St. Willi- brordusgesticht in de Oude Mol straat te Den Haag, N. C. de Rooy, vierde gisteren zijn 50ste verjaardag. Rector de Rooy, die op 26 Augustus 1903 werd geboren, werd in Mei 1926 priester ge wijd. Hij is als kapelaan, werk zaam geweest in de Bonifacius- parochie te Dordrecht en in de St. Liduinaparochie in Den Haag Hij heeft een groot aandeel ge had in het werk van de jeugd beweging. In 1945 werd hij aan gesteld als Rector van de R.K. Huishoudschool aan de Dr. Kuy- perstraat en in 1952 als Rector aan het St. Willibrordusgesticht. Rector de Rooy is een van de schrijvers van het gedenkboek ter gelegenheid van het Eeuw feest van het Herstel van de Kerkelijke Hiërarchie in Neder land ,In Vrijheid Herboren". Verder verschenen van zijn hand onder meer „Frederic Oza. nam" en „Monsieur Vincent". .'i- - 'V Min vs- Kaasmarkt Woerden WOERDEN, 26 Aug. Op de kaasmarkt te Woerden zijn van daag aangevoerd 230 partijen. Ie soort 212221, 2e soort 204211, zware tot 243. Handel traag. Nu ook voor de handbal het gesloten seizoen voorbij is, zien we allerwege de activiteit weer opbloeien. Reeds hebben enkele verenigingen het nieuwe seizoen geopend met het spelen van vriendschappelijke wedstrijden en daarmede hebben de elftalcom missies weer de gelegenheid ge had hun elftal te testen en zo nodig hier en daar nog wat te veranderen, om zodra de strijd om de punten weer een aanvang gaat nemen, direct voor de dag te komen. De burgemeester van Meppel, mr. A. Kleyn, is na een verblijf van een jaar in Zuid-Amerika in ons land teruggekeerd. De heer Kleyn was door de Ver. Naties aangezocht, een jaar lang in Pa raguay te verblijven als deskun dige op het gebied van de orga nisatie van gemeenschappen ten plattelande. ,Ik heb ongeveer een jaar in Paraguay doorgebracht", vertelde de heer Kleyn. „Maar het is niet zo eenvoudig, de mensen daar te leren kennen. Zij zijn een meng ras van Indianen en Spanjaarden. Hun gedachtengang is zo geheel anders dan de onze. Wat wij wan? orde noemen, noemen zij een an der soort van orde. Men is daar met weinig tevreden en is pas elukkig, wanneer men rustig in e zon kan zitten, zonder iets te oeven doen, waarbij men dus uiteraard niets verdient. De men- .- »n voelen zich daar op een an- ere manier gelukkig dan wij dat oen. Zo is hun aard nu eenmaal. Het vakverenigingsleven in Para guay is zeer onontwikkeld. De mensen missen daardoor een ze kere politieke scholing en zijn zo doende gemakkelijk om te praten. Vandaar de vele revoluties, die overigens meestal vrij rustig ver- >pen. Paraguay is het minst ont wikkelde land van Zuid-Amerika. Op .mijn terrein ik moest een voorstel tot een gemeentewet voor Paraguay maken was dat ook heel sterk te zien. Het ligt niet zozeer aan de wetten zelf, maar de uitvoering ervan laat veel te wensen over. De mensen stellen meer belang in voetbal uitslagen dan in verordeningen. Toch moet men oppassen met woorden als „onontwikkeld". Ik ben namelijk vóór mijn ver trek naar Nederland ook nog eni ge tijd in Noord-Amerika en Ca nada geweest. Men hoeft daar maar even rond te kijken om te zien, dat Nederland „onderont wikkeld" is ten opzichte van die janden op het gebied van auto's, ijskasten en televisie. Nederland daarentegen is weer de meerdere van Amerika wat betreft de ge- intensiveerde landbouw. Maar in het algemeen kan men wel zeg gen, dat Paraguay op vrijwel elk gebied ten achter staat bij de andere Zuid-Amerikaanse skaten. Regeren is daar een zuiver per soonlijke aangelegenheid. Het ligt er maar aan, of men zich op de voorgrond weet te plaatsen. De slechte binnenlandse verbindingen maken, dat het analphabetisme er groot is, want vele ouders kunnen hun kinderen vanwege de grote afstanden niet naar school sturen. Slechts door het onverminderd zenden van deskundigen door de V.N. valt er in dit land iets te bereiken. Wat de emigratie naar Paraguay betreft, moet ik er op wijzen, dat het ons zeer moeilijk zal vallen, aan deze geheel andere levenshouding te wennen". Burgemeester Kleyn heeft zijn eervolle taak volbracht en zal spoedig weer zijn ambt in Meppel gaan vervullen. HERHALINGS OEFENINGEN MARINEPERSONEEL Zoals reeds is gemeld zal bin nenkort een aantal dienstplichti gen van de Koninklijke Marine voor een herhalingsoefening van ten hoogste negen dagen worden opgeroepen. Het betreft hier ca. 150 man schappen, die gedurende hun diensttijd o.a. een speciale oplei ding voor de mijnen-uitkijkdienst hebben gehad. Betrokkenen zijn reeds ge waarschuwd. Zij zullen op 28 en 29 September opkomen in het Marine Opkomst Centrum te Voorschoten en vandaar voor het houden van hun herhalingsoefe ning naar Zeeland vertrekken. Hun opkomst valt in de tijd, dat de NAVO-vlootoefening „Mariner" wordt gehouden. Het ligt in de bedoeling hieruit nut te trekken voor het oefenprogramma. Zondag 6 September zullen in de meeste districten de competi ties weer een aanvang nemen. Met zekerheid staat dit vast voor het district Noord, terwijl district Kennemerland-Zaanstreek, dat we voortaan ook in ons overzicht zullen opnemen, pas de 13e van start gaat. Het district Kennemerland- Zaanstreek heeft echter een lof waardig initiatief genomen. Zondag a.s. 30 Augustus heeft het n.l. een iuniorendag georga -niseerd. Op de terreinen van A. O.G. aan de Westerweg te Alk maar zullen n.l. de vertegenwoor digende juniorenelftallen uit de districten Noord, Kennemerland- Zaanstreek en Amsterdam gaan strijden om de hoogste eer. Het is de T.C. van K.Z. niet mogen ge lukken reeds alle juniorenelftallen uit het Diocees bij elkaar te bren gen, maar we mogen aannemen dat uit dit eerste initiatief, zeker binnen niet al te lange tijd een tournooi zal groeien, waarbij de strijd zal gaan tussen alle ver tegenwoordigde juniorenelftallen uit het Diocees Haarlem. Naast het sportieve genoegen dat deze dag ongetwijfeld voor de meisjes zelf zal hebben, staat het niet hoog genoeg te waarderen voordeel dat deze dag ongetwij feld zal bijdragen tot verhoging van het technisch peil. Hoewel aan het gezegde: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", nog wel enkele haken en ogen zitten mogen we toch in de soortbeweging wel constateren, dat wanneer het spelpeil van de jongeren vooruit gaat, dit op de duur toch ook weer door zal wer ken op de senioren. Daardoor wordt de aantrekkelijkheid van de damessport verhoogd en zullen dus meer meisjes er toe overgaan sport te gaan beoefenen. De districten komen uit met de meisjes die het vorige seizoen nog tot de junioren behoorden. We hebben het zelf meermalen kun nen constateren, onder deze meis jes tot zeventien jaar schuilden zeer goede krachten, die vaak de senioren overtroffen. Waarnu deze meisjes in een elftal bij elkaar zijn gebracht, lijkt het ons niet te veel gezegd, als we Zondag a.s. in Alkmaar zeer fraaie wedstrij den zullen zien. We wagen ons ditmaal nog maar niet aan voorspellingen, daarvoor is voor de eerste maal dat deze ontmoetingen plaats heb ben wel te veel een gokje in het spel, we kunnen echter wel een bezoek aan deze wedstrijden van harte aanbevelen. Hier volgt het programma: 12 uur: AmsterdamKennemer- land 1 uur: De NoordKennemer- land (dames scheidsrech ters) 2 uur: De NoordAmsterdam 3 uur: De NoordKennemer- land (heren scheidsrech ters) 4 uur: KennemerlandDe Noord Zoals U uit het programma kunt zien zorgen de dames en heren scheidsrechters voor de tus senwedstrijden. Dit zal al een bijzonder genoegen zijn, om de genen die anders de fluit han teren nu zelf eens aan het werk te zien. Daar we tot nu toe slechts de indeling van de elftallen uit het district De Noord ontvangen heb ben, zullen we deze alleen plaat sen, zodra uit Kennemerland de indeling bekend is, zullen we ook deze opnemen. Diocesane klasse Noord: WGW, DWO. Vliegens Vlug, TOP. Geel Zwart, FSA, VIO. Ie klasse: VZV, Con Zelo, Hugo Girls, Con Brio, FSA 2, Always Forward. DTS. 2e klasse: Vliegens Vlug 2, DWO 2, VIOS, VZV 2, Hugo Girls 2, St. Victor, Strandvogels. 3e klasse: WGW 2, WGW 3, Vliegens Vlug 3, Geel Zwart 2, Con Brio 2, St. Victor 2, SEW, Excelsior 1, Excelsior 2. Junioren Aa: WGW a .Vliegens Vlug a. Geel Zwart a, DWO a, VIOS a, Con Zelo a, VZV a, Hugo Girls a. Junioren AB: Con Brio a. St. Victor a, FSA a. VIO a, SEW a, Always Forward a. DTS a, Ex celsior a, Strandvogels a. Junioren B: Geel Zwart b. Con Zelo b, VZV b, DWO b, FSA b, SEW b. Als we deze indelingen over zien, kunnen we met vreugde constateren, dat de verenigings besturen niet stil hebben gezeten. Geen enkele vereniging heeft ons dit seizoen verlaten, ja zelfs zien we een nieuw gezicht. Excelsior uit Grootebroek is onze gelederen komen versterken, daarmee de eerste stap zettend voor de Streek, waar het District De Noord nog zeker voor uitbreiding vatbaar is. Waar de verenigingen zo hun best hebben gedaan om hun ledenaantal op peil te hou den, mogen we zeker weer een mooi seizoen verwachten. Wel wordt door de scheids- rechterscommissie nog een drin gend beroep gedaan op dames en heren, die voor hun plezier Zon dags enkele uurtjes willen geven om de meisjes het spelen van hun geliefde sport mogelijk te maken. Wie geeft zich op om de fluit te leren hanteren. Opgave liefst vóór 1 September aan de heer D. v. Velzen, Patrijsstraat 36. Wie- ringerwerf, tel. K 2272223. I T w IEBELTJE Wol woonde in een heer lijk land. Je had er heu veltjes en dalen. begroeid met heide en hoog gras, maar dat was nog niet al les. Nee, het mooist waren eigenlijk de grote plekken zachtgeel zand. Daar was het fijn spelen voor de konijnenkindertjes, die in dat land van heide en zand waren geboren. Eén van die konijntjes was nu Wiebeltje Wol. Hoe hij aan zijn naam gekomen was? Wel, dat mocht geen wonder heten. Wiebeltje was zo druk en zo be weeglijk, dat je hem moei lijk anders dan „Wiebel tje" kon noemen Geen minuutje zat hij stil! En „Wol", nou, dat was ge woon zijn achternaam. Al le konijnen van Wiebeltjes familie hadden een vacht, die zo zacht en zo warm was als wol. Daar waren ze wat trots op en daar om droegen ze hun naam zonder uitzondering met plezier. Nu weet je wel genoeg van Wiebeltje's naam en zijn familie. Het wordt zo langzamer hand ook tijd, dat ik je eens vertellen ga. wat on ze Wiebeltje op een avond overkwam. Het was een prachtige avond, net licht genoeg om gezellig te spelen en donker genoeg om veilig te zijn voor stro pers of andere vijanden. De maan scheen maar heel flauwtjes en Wiebeltje kon zich niet herinneren, dat hij het buiten ooit zó mooi gevonden had. Eerst draafde hij 'n beetje rond en daarna rustte hij even uit op een hoge heuvel. „Wat kan ik van hieruit alles fijn zien" dacht het konijntje bij zich zelf, „haast elk boompje en elke struik. En kijk, daar ginds heb je de grote plek zand. Hémaar daar staat iets op, dat ik nog nooit gezien heb. Wat zou dat zijn?" Wiebeltje holde de heuvel af. om het ant woord te weten te komen. Verbaast bleef hij op de grote plek zand staan. Dat leek wel een hol, maar dan een hol boven de grond! En het was zo hoog! Wil jullie weten, wat het was? Ik zal het je gauw uitleggen. Die dag had er een kleine jongen gespeeld op de grote plek zand. Hij had met zijn schep een hoge berg ge maakt en daarna had hij echte tunnels in die berg gegraven. Dat was nu het ,,hol", dat Wiebeltje zo stil en verbaasd stond te bekijken. Maar lang duur de dat niet! Wiebeltje wil de alles wel eens van dichterbij zien. Hij kroop in een van de tunnels en liep nieuwsgierig door, tot hij op een open plekje stond. Hé, daar kwamen de andere gangen ook op uit Wat leuk was dat! Wiebeltje probeerde alle tunnels en toen kreeg hij een prachtig idee. „Dat moeten mijn vriendjes we ten" besloot hij bij zich zelf. „Ik zal het morgen 's avonds konijntjes, jon gen". „Is het heus?" Nu lachte de jongen ook. „In mijn berg, vader?" Hij vond het heerlijk, werkelijk waar. Konijntjes in zijn bergHij dacht niet verder aan de inge storte gang en bouwde zijn berg weer gauw op. Hij maakte hem nu zo mooi mogelijk, want des avonds zouden de konijn tjes immers weer komen? „Weet je wat?" zei de jon gen opeens, „ik zet ook een vlaggetje op de top. Dat zullen ze wel leuk vinden". En de konijntjes vonden het leuk, geloof me maar. VUUVWVWWWWWWMWWWVVVV meteen aan Wip en Wop en Flip vertellen. We gaan hier krijgertje spelen, gang in, gang uit. Dat zal even fijn zijn!" DE volgende avond speelden er vier ko nijnenkindertjes in en rond de grote berg. Ze hadden pret voor tien. Ze holden door de brede gracht, die om de berg was gegraven, schoten plotseling een tunnel in en botsten daar proestende tegen elkaar op de open plek in het midden. „O, wat is het hier toch heerlijk!" juichten Wiebel tjes vriendjes, „spelen we hier morgenavond weer, Wiebel?" Het parmantige konijntje knikte. „Ik vind het best" zei het en het trok daarbij een gezicht, of die mooie hoge berg zijn berg was. In werkelijkheid was de berg natuurlijk van de kleine jongen, die hem ge maakt had. Het ventje kwam elke morgen terug en keek dan steeds, of zijn berg ook ergens stuk was. Dat kwam de laatste da gen nog al eens voor. Eén keer was er zelfs een gang ingestortDe jongen begreep er niets van, doch op een goede dag loste zijn vader het raadsel op. „Oh" zei die met een lach, „ik snap het al. Kijk eens hier en daar,,Wat dan?" vroeg de kleine jongen nieuwsgierig. ..Afdrukken van konijn»'- pootjes" zei zijn vader, „hier spelen Ze vonden die vlag zelfs zó mooidat ze besloten haar mee te nemen. „Dat mocht toch zeker niet?" zul je nu vragen, „die vlag was toch van de kleine jongen?" Jawel, maar wat wisten de vier konijntjes daar van? Niets. Ze wisten niet eens, dat die mooie grote berg van de jongen was. Ze pieker den er niet over. hoe de berg daar wel gekomen was, en speelden er lustig in. Daarom klauterde Wie beltje ook met een rustig hartje op Wip's schouder, toen ze weer naar huis moesten, en haalde de vlag van de top. Triom fantelijk liepen ze er mee naar huis en met stralende snuitjes plantten ze de vlag boven Wiebeltjes wo ning. „Het staat prachtig!" juichte Wiebeltje, „wat zal mijn vader dat mooi vinden!" WIEBELTJES vader hoorde pas de vol gende morgen van de vlag. En weet je van wie? Van Wiebeltjes tante. Tante Pluimstaart was speciaal om die vlag naar vader Wol toe gehold. Hijgend zakte ze neer op een stoel, zó hard had ze gelopen. Toch wachtte ze niet' lang met praten. „Wat is dat voor een gevaarlijk ding boven op je huis?" bracht ze haastig uit. „Gevaarlijk ding?" vroeg Wiebeltjes va der verbaasd, „ik weet van niets." „Van niets? Wel heb ik van mijn leven, wij doen allemaal ons best ons hol goed te verbergen en jij zet er een gekleurd papier bovenop. Iedereen heeft het zo in de gaten! Denk toch eens aan de jagers en de stropers. En aan de wezels en de fretten, die gevaar lijke dieren. Ze komen er zo op af!" Vader Wol stormde naar buiten. En toen zag hij de gekleurde vlag, waarop Wiebeltje nog wel een ko nijnenkopje getekend had! „Weg met dat ding!" riep hij, „Wiebeltje, weet jij daar iets van?" Wiebeltje wist er iets van. Verschrikt hoorde hij va ders standje aan en teleur gesteld haalde hij de mooie vlag weer naar beneden. „En vanavond breng je dat ding weer terug, begre pen?" vroeg vader nog streng. Die avond werd de vlag weer op de top van de berg gezet. De vier konijntjes keken er met bedroefde snuitjes naar. Opeens begon Wiebeltje echter te jui chen. „Kijk nou toch eens," riep hij, „er liggen stukjes wortel onder aan de berg." Dat vonden de vriendjes heerlijk. Ze knabbelden dat het een lieve lust was en vergaten verder de hele vlag. MAAR wie er wel aan dacht? De kleine jon gen natuurlijk. Hij had het erg jammer gevonden, dat zijn vlaggetje was weggeno men. Weet je wat hij daar om gedaan had? Hij had stukjes wortel onder aan de berg gelegd. „Wie weet" was zijn gedachte geweest „geven de konijntjes het vlaggetje dan wel weer te rug." Wat was hij blij, toen hij zijn mooie vlaggetje de vol gende morgen terug vond. „Zie je wel!" riep hij lachend uit, „ze hebben me begre pen. En kijk eens: hier staat nog een konijnenkopje ge tekend. Dat is zeker om mij de groeten te doen" De jongen wist niet, dat de jonge tamme konijntjes hem helemaal niet begre pen hadden. O, als hij eens geweten had, dat Wiebeltje die vlag zo maar op zijn vaders huis had gezet. En dat het zo gevaarlijk was geweest, zo'n gekleurde vlag met een konijnenkopje! er op boven een konijnen-' hol! Nee, daar wist hij' helemaal niets van. Dat! weten voortaan alleen: jijt en ik. De eigenaar van een winkel in tweedehands gouden en zilveren voorwerpen, gevestigd in de Gra venstraat te Amsterdam, kwam Dinsdagochtend tot de onaange name ontdekking, dat uit zijn etalage ettelijke kostbare oude gouden munten waren verdwenen. Aangezien de gehele etalageruit ook aan de zijkant in het portiek, ter voorkoming van inbraak is af geschermd met ijzergaas, vroeg de recherche van bureau War moesstraat, die de zaak in onder zoek heeft genomen, zich aanvan kelijk af met wat voor ingenieuze reuzen-pincet de verdwenen mun ten wel door het ongeveer 15 cm grote gat in de zijruit en door de slechts 5x5 cm metende openin gen in het ijzergaas moesten zijn getrokken. Een minutieus onderzoek van de etalage bracht al ras de oplos sing. Op diverse zwaardere mun ten en voorwerpen vond men druppeltjes vaseline. Men neemt thans aan, dat de inbreker een stokje van ongeveer 60 cm door het gaas tegen de zij ruit heeft geplaatst, vervolgens aan de achterkant tegen het stok je heeft geslagen, waardoor hij een gat in de ruit stootte, daarna het uiteinde van het stokje met vaseline heeft ingesmeerd en er daarna door het gaas en het gat in de ruit in de etalage mee is gaan vissen. De lichte munten bleven er inderdaad aan kleven, de zwaardere niet. EINDHOVEN, Naar verluidt, zouden bij de N.V. Van Doorne's automobielfabrieken te Eindhoven plannen in voorbereiding zijn om te komen tot stichting van een fabriek met Nederlands-Mexicaans kapitaal in Mexico. De N.V. carrosseriefabriek Ver heul te Waddinxveen zou soortge lijke plannen koesteren. Volgens opgaaf van de eigenaar zijn in totaal verdwenen een ori ginele gouden Engelse guinea van 1830, een soortgelijke gouden munt van Australië, geslagen in 1866, een vijfroebelstuk uit Rus land van 1898, een gouden rijder van 1750 uit ons eigen land en nog een oud-Hollandse dukaat van 1840, tezamen een waarde verte genwoordigende van naar schat ting f330. VOETBALELFTAL KOMT UIT DE LUCHT VALLEN Zaterdag staan er in Boven kerk, onder de rook van Am stelveen, grote dingen te ge beuren. Ter gelegenheid van de opening van een zesdaagse RODEO ter ere van de 30- jarige voetbalclub Roda. zal er nl. des middags om vijf uur een compleet voetbalelftal per parachute uit een Dakota ko men dalen om vervolgens een wedstrijd te spelen tegen een elftal van de K.L.M. Scheidsrechter is de vlieger schrijver W. van Veenendaal. Het elftal zal bestaan uit leden van de Eerste Ned. Pa rachutistenclub. De voetbal komt óók uit de lucht. BRUINISSE, 26 Aug. In de afgelopen nacht is in de vluchtha- ven te Zijpe een stel van negen aan elkaar gekoppelde caissons gezonken. Het stel caissons lag reeds enige weken in de vlucht- haven. Het was bestemd voor de dichting van 't Oostelijke stroom- gat te Ouwerkerk. Van officiële zijde verzekerde men ons dat het verlies van dit stel geen ramp betekent. De dienst dijkherstel heeft nog vol doende zgn. Phoenixpontons in reserve, die bij eventuele tegen slagen kunnen worden gebruikt voor het dichten van de nog res terende stroomgaten. Deze Phoe nixpontons liggen op verscheidene plaatsen voor de kust. De gezon ken caissons hadden ieder een af meting van 9 bij 7meter. Deskundigen van de Rijkswa terstaat hebben vanochtend ter plaatse een uitgebreid onderzoek ingesteld. Geconstateerd is dat de caissons zijn gezonken tijdens het uitzonderlijk lage tij. Tengevolge van dit lage water is een caisson in het midden van het stel van negen aan de grond geraakt en gekraakt door het gewicht van de overige caissons. Terwijl het „ge sneuvelde" caisson met water vol liep zijn de overige caissons uit het verband geraakt en ook onder de waterspiegel verdwenen. Voor Griekenland 's-GRAVENHAGE, 26 Aug Op girorekening 777 van het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis was gisteravond ten behoeve van de hulpverlening aan Griekenland f94.220,13 ge stort. Eergisteren was de stand f 82.497,97. Gouverneur Klaasesz naar Nederland De Gouverneur van Suriname, mr. J. Klaasesz, zal op 10 Sept. naar Nederland vliegen. Hii zal enige weken in Nederland ver toeven voor besprekingen met de Nederlandse regering. bij auto-ongeluk in F rankrijk PARIJS. De drie inzittenden van een Nederlandse auto zijn ge wond bij een ongeluk, dat Woens dagmorgen in de buurt van de begraafplaats Thiais bij Parijs is gebeurd en waarbij ook een Ame rikaanse en een Franse auto wa ren betrokken. De 24-jarige bestuurder van de Nederlandse wagen, Jacques Daams uit Vught, is in zorgwek kende toestand naar het zieken huis Villejuif overgebracht. De twee andere inzittenden, Frans de Laat (24 jaar) en Piet Koenraad (29 jaar), beiden ook uit Vught afkomstig, waren minder ernstig gewond. Ook zij zijn naar ge noemd ziekenhuis gebracht. Vier inzittenden van de Franse auto, een militaire wagen, lie pen ook ernstige verwondingen op en zijn naar een militair hos pitaal vervoerd. De inzittenden van de Ameri kaanse auto kwamen er onge deerd af. Het ongeluk schijnt zich voorgedaan te hebben bij een po ging tot voorbijrijden. De Nederlands waren Zondag middag uit Vught vertrokken. Zij reisden in een Ford-Consul. Het drietal zou Zondag a.s. weer te rugkeren. PRINS BERNHARD CHEF D'EQUIPE Voor concours-hippique in het Zoute DEN HAAG. 26 Aug. De Nederlandse ploeg voor het in tern. concours hippique in het Zoute van 28 tot 30 Aug. a.s. is thans definitief samengesteld. Ze bestaat uit de heren kol. A. E. Pantohoulidzew met „Pooka", lt.- vl. 2e kl. H. Soheeren met „Val- seuse", „Grey Boy" en „Tarahu- Ri" mara puicv ijyjy cit x CXJ. aiiw J. Rijks met „Master' ën T. Timmer mét „Dr^uggaen- ger" en „Biella". Als chef d'equipe zal Prins Bernhard optreden, die zelf aan de dressuurwedstrijden zal deel nemen met „Arquebuse" In de dressuur zal ook de heer L. H M. van Loon uitkomen, en wel met „Saraceen". het paard waarmee hij dit jaar het nationale kam pioenschap dressuur heeft be haald.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5