2 nee Olympusziet terug op een succesvol jaar Rochdale woningen gereed Ruitersportwedstrijden Alkm. Exportveiling omgezet in coöperatieve vereniging AGENDA HUIBERTS Cultuur- en Sportverenigingen openen het seizoen Nieuwe U.L.O.-school der Zusters Ursulinen ingewijd Bestuur maakt voortgang met plannen tot nieuwbouw Gedipl. specialiste Het Witte Kruis LAATSTE WEEK VAN INSCHRIJVING p Pagina 2 Maandag 7 September 1953 ALKMAAR Op een buitengewone vergadering van aandeelhouders van de N.V. Alkinaarse Exportveiling van Land- en Tuinbouwproducten is met 126 stemmen voor, 5 tegen en 18 blanco besloten goed te keuren het voorstel van de Raad van Commissarissen om de rechts vorm van de Veiling te wijzigen door omzetting van de N.V. in een Coöp. Vereniging, terwijl dientengevolge de N.V. werd ontbonden, met dien verstande, dat de liqui datie werd opgedragen aan de Raad van Commissarissen en dat deze liquidatie tevens inhoudt, de opdracht aan de Raad van Commissarissen tot het overdragen van alle activa en passiva aan de op te richten Coöperatieve Vei lingsvereniging Alkmaar en Omstreken" tegen een be drag gelijk aan de nominale waarde van het geplaatste kapitaal. Bij de opening van de vergade ring. die tevens werd bijgewoond door de heren R. N. van Reenen, Secretaris van het Centraal Bu reau, Remme, bestuurslid van het C.B., Nijsse, voorzitter van de Prov. Bond van Tuinbouwveilin gen in Noordholland en vice- voorzitter van het C.B. en De Wilde namens de gemeente Alk maar en Notaris J. G. C. Zijnen met zijn assistenten, had de voor zitter dit voorstel kort ingeleid en de redenen aangegeven, die een dergelijk besluit noodzakelijk hadden gemaakt. Van de accoun tantsdienst van de Alkmaarse Exportveiling was al meermalen de 'klacht gehoord: „Waaróm toch geen Coöperatie?" De eerste reden was: de plannen tot bouw van een nieuwe veiling. De voor zitter zeide: „Als men plannen heeft tot nieuwbouw en men vraagt instanties om geld, dan zal men eerst vragen: „Waar is je achterland?" Zonder Coöp. is plannen maken niet doenlijk." Voorts was het nodig om tot een Coöp. te komen, wil men lid blij ven van het Centraal Bureau. Een N.V. kon geen lid zijn van het C.B. De veilingen, die bij het C.B. zijn aangesloten heibben sinds 1952 veilplicht: daartoe moesten de leden eveneens ver plicht worden. Daar een N.V. echter geen leden heeft.Aan deelhouders verplichten was niet mogelijk, omdat er verschillende aandeelhouders-niet-tuinders zijn. Bij de voorbereidingen tot dit voorstel, verklaarden alle tuin- bouwverenigingen zich vóór. Toen de vergadering met het voorstel was accoord gegaan, las notaris Zijnen het proces-verbaal van de ontbinding voor. Daarna was dus de oprichting van de Coöp. Veilingsvereniging „Alkmaar en Omstreken" G.A. (goedkeuring van Statuten en Huishoudelijk Reglement) aan de orde. Maar eerst moesten de ver schillende scherpe kantjes aan de Statuten en Reglement worden afgeveild en de bezwaren van de tuinders goed „doorgepraat" wor den. Er waren nogal wat be zwaren. Het eerste bezwaar gold het uitsluitend veilen op de Alk maarse veiling. De heer Visser vroeg, of vroege aardapelen de Alkmaarse veiling is geen aardappelveiling ook te Bever wijk of elders geveild mochten worden. Of het bestuur in deze een soepele houding zou aanne men? De voorzitter antwoordde, dat in deze de N.V. practisch.al gewerkt had als een Coöp. Bin nen redelijke grenzen is het be stuur bereid ontheffingen te ver lenen. Dat zal ook in de toekomst geen bezwaren opleveren. En men kan altijd in de Algemene Vergadering het bestuur aanval len. wanneer het iets doet, dat de leden niet naar de zin is. Om dit echter met zoveel woorden vast te leggen, was niet wel mogelijk. Dat zou een te strikte aanval op de veilingplicht betekenen. Het risico, aldus de heer van Reenen, is overigens maar theoretisch. Vertrouwt op het bestuur, dat tenslotte nog altijd verantwoording schuldig is aan de Algemene Vergadering. Wat de zittingsduur betreft in de financiële commissie, ook op dit punt waren er voor- en te genstanders. De een vond, dat om de twee jaar aftreden van een der drie leden een te snelle wis seling bewerkstelligde, zodat men amper gelegenheid zou krijgen, zich in de problemen in te wer ken, de ander vond, dat als men iemand in de commissie had. die van toeten noch blazen wist, deze veel te lang zitting zou hebben, met alle onprettige gevolgen van dien. Na ampele discussies werd toch besloten, geen verandering in het desbetreffende artikel aan te brengen. Een ogenblik werd nog gespro ken over de te grote invloed, die de grote tuinders zouden hebben op de gang van zaken, vanwege hun stemmenaantal. De voorzitter wees er echter op, dat zij, die slechts één stem bezitten, de grote massa uitmaken, de ande ren zijn slechts zeer miniem in aantal, hetgeen hij met cijfers aantoonde: er zijn 128 leden met een stem, 55 met twee stemmen, 45 met drie stemmen, 15 met vier stemmen, 7 met vijf stemmen, 9 met 6 stemmen en 6 met 7 stem men. Men houdt elkander dus ge makkelijk in evenwicht. Nadat nog enkele andere artikelen wa ren doorgenomen en het bestuur bezwaren had weten weg te wer ken. werd tot de definitieve op richting besloten, waarna Notaris Zijnen de Statuten en Huishou delijk Reglement voorlas en deze werden ondertekend. Het bestuur werd tenslotte ge machtigd, voort te gaan met de voorbereiding op de plannen tot het bouwen van een nieuwe vei ling. Wanneer de voorbereidende werkzaamheden gereed zullen zijn. zullen de definitieve plan nen en de begroting in de Alge mene Vergadering worden ge bracht. MAANDAG 7 SEPTEMBER Bioscopen: HARMONIE: Dageraad der Vrijheid, 14 jaar. VICTORIA: Het zal je gebeu ren. 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: Road to Bali, 18 jaar. Voorstellingen 8 uur. Rex des middags ook om 2.30 uur. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen beschik baar Apotheek Wanna Mient, Mient C 13, apotheker mej. F. Schuitema. WAPEN VAN HEEMSKERK: 20 uur: Bijeenkomst Solex club. Waterstanden: Dinsdag: hoog water 7.30 en 20.15 u„ laag water 1.40 en 14.25 uur. (Advertentie) PAYGLOP Crfirietica .^ANDERHOOG R.K. OPENBARE LEESZAAL Nieuive aamvinsten ALKMAAR Jeugdboeken: 6- 8 jaar: Brunhoff J. de - De reis van Babar; idem - De geschiede nis van het olifantje Babar: idem - Koning Babar; Roggeveen, L. - De baard van Daantje; idem - Daantje, wat doe je daar? 8-11 jaar: Bruyn C. - Greetje en Grootje; Comte, A. Ie - De schat bij de eik; Fruithof, P. H. - Ba ron Sikkepit; Hagers F. - Een bus vol avonturen: idem - Marjolein- tje op Vlieland; Maag-Socin, M. r Vroni helpt; Nanda - Het dorp waar het spookte; North, S. - Jerry en het zwarte schaap; Sel- leger-Elout. J. M. - Lijsje Lorre snor. 11-14 jaar: Betlem, G. - Zeven foto's en.Manon; Berghuis Jr., J. - De radium-diefstal; Burgt, J. van de - Avonturen rond de oude watermolen; Gredsted, T. - Hoko- ta; idem - De zoon der prairie; Haarman, H. J. - De strijd van een K.P.; Hagers, F. - Map wint een jeep; idem - Marjolein's gou den hart: Havelte, S. van - Het complot; Hildebrand, A. D. - Mo- nus en de vliegende schotels; Ka ter, L. - Zwervend door Texas; Ommen H. A. van - De jongens van tent 868; Servaes, A. - Dokter Els; Sluys, W. N. van der, en P. Nierop - Vlammen in de nacht; Stelli, E. - Laurie en trein 7.35: idem - Sproet; Vosma, E. - Ineke Holstein's Overwinning. 14-17 jaar: Amstel, M, van - Het radium van de Noordpool; Breckenridge. G. - De radio-jon gens in het donkerst Afrika; Ha gers, F. - Goed zo, Marjolein; Lan- noy, M. de - Christa; Pétillon, W. - Beatrix van Eldringen; Verstij- nen, J. - Paula en haar ideaal. Tweede prijs ALKMAAR Bij de etalage wedstrijd die momenteel te Den Helder worde gehouden, behaal de Reclamebureau Actief (Koop- meiners) te Alkmaar een tweede prijs. Een mooi resultaat. ALKMAAR O, Kersten- hart, wat traagheid let u dan, des morgens vroeg te rennen naar dit man! (manna). Deze woorden van de grote dichter Vondel zouden we wil len toeroepen tot al die leden van de Katholieke Sportver enigingen, die geen gevolg hadden gegeven aan de uitno diging van het R.K. Sport comité om het nieuwe sport- seizoen gezamenlijk te openen met een H. Mis in de muziek- t uin. Daar werd in de ongerepte zui verheid van de prille zomerzon- dagmorgen door de Geestelijk Adviseur van de R.K. Sportbewe- ging in het District, de Z.E. Heer J. A. v. d. Zalm een H. Mis op gedragen, die door enkele hon derden werd bijgewoond. Het aantal had veel groter kunnen en moeten zijn. In zijn toespraak sprak de Adviseur een woord van bezinning op de betekenis van ons H. Geloof en wekte hij zijn gehoor oP tot gebed voor de be kering van de afgedwaalden on der onze jeugd. Hij spoorde de Katholieke sportbeoefenaren voorts aan, om in hun sportbeoe fening een voorbeeld te zijn voor andersdenkenden. In de St. Laurentiuskerk droeg Rector Adank de H. Mis op, ter opening van het zevende Schola- Publica-seizoen. Tal van leden van Schola Publica, ook van bui- ALKMAAR. Vrijdag j.l. hield de R.K. Alkmaarse Atletiek vereniging „Olympus" haar ,6de jaarvergadering in haar bestaan. De voorz., dhr. R. H. A. v. Rhoon, sprak een welkomst woord tot de vele aanwezigen. Spreker was vol lof over de geest in de vereniging en de prima verstandhouding tussen bestuur, trainer en leden. Het was dit jaar voor „Olympus" 'n succesvol jaar, wat grotendeels te danken is aan de terugkeer van de oude trainer, dhr. C. Bakker. Als laatste spreker kwam de trainer voor het voetlicht. Hij dankte de leden voor hun trouwe opkomst en vroeg ook de minder trouwe, toch te beseffen, dat het komen op de training, een plicht is, die men als lid heeft. De zelf discipline is bij velen ver te zoeken en in hét komende win- tertraining-seizoen zal er heel wat van de leden gevraagd wor den. „Er zal hard aangepakt moeten woorden en U begrijpt wel, dat ik mijn volle aandacht zal besteden aan diegene die serieus willen en dat ik mijn tijd de mooiweer-athleten voor ae mooiweer-athleten an- Voorzitter haalde enkele per- ders ga gebruiken. Zij die wil- sonen naar voren vanwege hun len, krijgen de kans, op kosten extra verdiensten in het afgelo- van de vereniging naar Nat. pen verenigingsjaar, waarbij wedstrijden uitgezonden te wor- mej. A. Nieuwenhuizen en de den, wat tevens inhoudt, een sti- trainer hun verdiend aandeel mulans tot het goed beoefenen kregen. van onze sport, waardoor men- Op een schrijven van dhr. sen gevormd worden, die sterk Moerman, secr. van de Nationale zijn naar lichaam en geest. Laat Nieuwe contributieregeling ALKMAAR. Op een buitenge wone ledenvergadering van de Noordhollandse Vereniging „Het Witte Kruis", Vrijdagavond ge houden in de Muziektuin, zijn nieuwe contributiebepalingen vastgesteld. Deze nieuwe bepalingen treden in werking op 1 Januari 1954. Na ampele besprekingen zijn ze met algemene stemmen goedgekeurd. De contributie voor het lidmaat schap der vereniging omvat de diensten „Magazijn", „Wijkver pleging" en „Gezinszorg." De le den ontvangen per jaar een con- tributiekaart. De contributie kan worden voldaan in drie termij nen en bedraagt voor de klasse A, omvattende inkomens tot en met f 2000 per jaar: f 3.per jaar; Klasse B: f 20013000: f 6.75; Klasse C: f 3001—5000: f 8.25; Klasse D: inkomens boven de f 5000 per jaar: f 10.50. On der „inkomen" wordt verstaan de som van: A. het zuivere jaar inkomen van het Hoofd van het gezin (hierbij dienen kinderbij slag en inkomsten uit alle an dere nevenbetrekkingen te wor den opgeteld) en B.: het zuivere inkomen van inwonende kinde ren. Door hun lidmaatschap heb ben de leden recht op gebruik making van alle diensten van de vereniging, omvattende verple- gingsartikelen, de wijkverpleging en de gezinsverzorging. Tevens geeft het lidmaatschap recht tot verkrijging van een abonnement op het badhuis, dat een niet on belangrijke besparing oplevert. De leden ontvangen een dezer dagen een circulaire, waarin zij de nodige gegevens hieromtrent kunnen vinden, met vermelding van de klasse, waarin zij zijn ingedeeld. Mocht een en ander niet naar tevredenheid zijn vast gesteld, kan men hierover recla meren op het Kantoor der Ver eniging. Leden, die, voor wat betreft de gezinsverzorging, zijn aange sloten bij een kerkelijke vereni ging, krijgen op hun contributie een reductie van een derde ge deelte der contributie. Brigade van Christus Koning ALKMAAR. Brigadeleden van de Christus Koning Brigade, de vacanties zijn voorbij, de Com mandant is ook weer op zijn post en daarom Maandagavond allen weer present in de St. Joseph- kerk. om half acht. met vaardige geest en frisse moed! ten Alkmaar, woonden deze H. Mis bij. Ook hiermee werd een goede traditie voortgezet om Gods Zegen af te smeken over het werk van het komende seizoen. AFSCHEID BIJ PARKETGROEP ALKMAAR Vrijdagmiddag heeft de heer J. L. Breetvelt, Groepscommandant van de Par- ketgroep in het bijzijn van zijn echtgenote, in een der apparte menten van de Rijkspolitie, op het Paleis van Justitie afscheid genomen van collega's en perso neel van de groep waar hij met ingang van 1 Sept. j.l. is aange steld als Groepscommandant van de Rijkspolitie aldaar. Opperwachtmeester Breetveld heeft precies tien jaar op het Pa leis van Justitie gewerkt en allen die hij in zijn werk ontmoette hebben hem leren kennen als iemand die steeds op de bres heeft gestaan voor1 de persoonlijke be langen van zijn ondergeschikten. Voorts heeft hij zich een collega betoond, die zijn medewerkenden met grote persoonlijke interesse te gemoet trad en daarom wilde men de opper Breetveld niet zon der meer laten gaan. Op een bij eenkomst van het personeel der Griffie en der Parketgroep sprak de wnd. groepscommandant, de opperwachtmeester J. de Jong zijn collega met veel waardering voor diens optreden toe. In het leven van de politieman, zeide spr., komen niet veel hoogtijda gen voor en voor zijn werk is er in de regel te weinig waardering. Hij dankte de heer Breetveld voor de jaren van prettige samenwer king en overhandigde hem na mens de politiemannen een luxe uitgevoerde tafelaansteker. De heer F. Boxem, chef Bureau der Griffie die zeide, dat ook het per soneel der Griffie de heer Breet veld node zag vertrekken, bood de scheidende collega een exem plaar aan van het door Monsar- rat geschreven boek „De Wrede Zee". Ontroerd om de hartelijke belangstelling dankte de heer Breetveld, wien zijn werk bij de Parketgroep, naar hij zeide, dier baar was geweest. Hij dankte voor de vele jaren van prettige samenwerking, welke hij altijd in dankbare herinnering zal houden Nieuwe cursus Middenstandsdiploma ALKMAAR Door de zo gun stige resultaten van de cursus voor het behalen van het Mid denstandsdiploma, uitgaande van de R.K. Middenstands Handels-, school Alkmaar e.o., heeft weder om een groot aantal gegadigden zich laten inschrijven voor het nieuwe cursusjaar. Zowel de spoedcursus als de 2-jarige zijn bijna volgeboekt. Een te groot aantal kan niet geplaatst worden, daar dan het onderwijs hieronder noodzakelijk zou lijden. Dit mag in geen geval. De prima reputatie, welke deze school geniet, moet gehandhaafd blijven, zo mogelijk nog verbeterd worden. De be voegde leerkrachten, welke een jarenlange ervaring heb'ben, zijn hiervoor de zekerheid. Voor de enkele plaatsen, welke nog beschikbaar zijn in deze cur sus, kan men zich voor de laatste maal laten inschrijven op Dinsdag 8 September des avonds van 7''= 9 uur in het Gulden Vlies (zie advertentie in dit blad). Gevonden voorwerpen ALKMAAR. Gevonden over het tijdvak van 27 Augustus 1953 tot en met 2 September 1953 en te bevragen aan het bureau van Politie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere Maandag. Woens dag en Vrijdag van 16.3017.30 uur. Portemonnaie's met en zonder inhoud; ijzeren dop met schroef draad; vulpennen; damesring; zonnebril; armbanden; kaartspel in etui; kinderschoentje; broche; sleutelbossen en diverse sleutels; shawls; gas-cape; pasfoto's; da meshorloge; zakmes; damesman tel; ceintuurs; poppenkleding; ko lenkit; geldsbedrag: kinderpet; ballpoint; kinderjasje; dames handschoen; capuchon en cein tuur; broche: trouwring; lintzaag; kippenringen; lasdop; capuchons; damestas; bal; nylonkous; heren horloge: kindervestje; rozenkrans. DEMPING SCHELPHOEK EN ZANDERSBUURT SPOEDIG TE VERWACHTEN ALKMAAR. •*- Blijkens een bericht in Cobouw (centraal or gaan voor de bouwwereld) is de demping van de Schelphoek en Zandersbuurt in voorbereiding. K. A. J.-NIEUWS AKERSLOOT. Denken alle leden en niet-leden er aan dat zij vanavond in het Jeugdhuis wor den verwacht bij de opening van het nieuwe K.A.J.-seizoen? W eersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: DROOG ZONNIG WEER MET WEINIG WIND Weer iets hogere maximum temperaturen. BERGEN Het was Vrijdag voor de Congregatie van de Zus ters Ursulinen te Bergen een hoogtijdag toen de nieuwe, juist gereed gekomen ULO-school, toe gewijd aan Sint Antonius, offi cieel in gebruik genomen werd. En het was niet alleen voor de Zusters een feestelijke dag, maar ook voor de vele leerlingen, die aanstonds in dit nieuwe, moderne schoolgebouw de lessen kunnen volgen. Nadat in de morgenuren een plechtige H. Mis was opgedragen om God's zegen over het nieuwe schoolgebouw en over de gehele kleine gemeenschap, die daar aan de Loudelsweg als het ware een klein dorpje in het dorp vormt, af te smeken, werd omstreeks half elf door de directeur, de Zeereerw. rector J. Slijkerman, in aanwezigheid van talrijke ge- genodigden, de nieuwe school plechtig ingewijd en ingezegend volgens het Rituale Romanum. Door allen gezamenlijk werd het Veni Creator gezongen, waarna de gangen en lokalen met wij water werden gezegend, alsook de kruisbeelden, die op verschil lende plaatsen in de school .zul len komen te hangen. Na deze zinvolle plechtigheid werden de genodigden, onder wie de Zeereerw. heer pastoor Th. v. Beers, de kapelaans Wanna en Appelman, de Weleerw. pater Veeger, directeur van het Re traitehuis, burgemeester dr. W. Huijgens, de wethouders, de amb tenaren der diensten die bij de bouw betrokken waren, de heer G. G. C. Vernooy, Inspecteur van het L.O. en zijn echtgenote en de architect, de heer Overtoom uit Schagen, in de gelegenheid gesteld de nieuwe school te be zichtigen en.... te bewonderen. Wegens een voortdurende toe name van het aantal leerlingen was uitbreiding van de ULO- school noodzakelijk geworden, en toen het niet mogelijk bleek de bestaande school te vergroten, besloot men tot nieuwbouw over te gaan. Vanzelfsprekend ging dit alles niet zo eenvoudig en vlug als het hier neergeschreven wordt. Momenteel telt de ULO- school een 150 leerlingen, die on dergebracht waren in vertrekken, die eigenlijk voor de zusters zelf bestemd waren. Daarenboven neemt het aantal leerlingen steeds toe. De nieuwe St. Antonius- school een fraai glas-in-lood raam met de beeltenis van de Heilige sluit eeh der gangen af is modern gebouwd en heeft frisse klassen waarin het dag licht door de grote stalen ramen onbeperkt kan binnenstromen. Er is oliestookverwarjping, en bui ten de zes klassen is er een fraai vaklokaal, waar deze dag werk stukken van de leerlingen ston- DIEFSTALLEN IN HET CENTRAAL ZIEKENHUIS ALKMAAR Afgelopen Don derdag heeft het personeel in het Centraal Ziekenhuis tussen 4 en 6 uur diefstallen ontdekt ten na dele van inwonende verpleegsters. Men vermoedde, dat een insluiper werk, in de aan het werk is geweest. Tot nu verricht, toe zijn vier aangiften binnen,- Over de uitwisseling met de <=ekomen De eerste vermeldde Zweedse club F.A.I.K. in 1954 vermissing van een radiotoestel werd druk gesproken. Na de en een bedrag van f 10.—; de I woorden van de G.A. Rector v. tweede van ^15.- de derde van d. Zalm, die 'n uitvoerige uit- Techn. Commissie, werd fel ge-l reageerd, waarna werd besloten nader contact op te nemen. Alle aan wedstrijden deelne mende leden kregen hun pre statie-lijsten over 19521953 uitgereikt. Ook de standen der clubrecords hadden ieders aan dacht. Medio September zal men starten met 'n nieuwe verloting, om het materiaal, benodigd voor een groot aantal leden, te kun nen aanschaffen. Hierna werd Jan Kroon, die door zijn vertrek naar Eindhoven de vereniging moet verlaten, toe gesproken. De voorzitter stelde zijn voorbeeld aan de leden ter navolging voor en wenste hem veel succes in zijn nieuwe om geving. De aftredende voorzitter werd bij acclamatie herkozen, wat eveneens geschiedde met de beide bestuursleden mej. A. v. Alphen en dhr. J. Overnan. Dhr. J. B. Hernes werd als wedstrijd secretaris gekozen, aangezien mej. T. Mooy niet als zodanig herkiesbaar was. De voorzitter bracht haar dank voor het vele, moeilijke afgelopen jaren f 30.en de vierde va,n f 8. Verschillende personeelsleden rebben wel een verdacht persoon gezien ook omstreeks die tijd. Hij is ook gesignaleerd in Huize Voonhuot. Gevraagd naar wat hij aan het doen was, antwoordde de man, die een schroevendraaier bij zich had, dat hij de schake laars moest controleren, die aan gebracht waren bij de deuren, die uw studie niet lijden onder de beoefening van sport. Gebruik sport als middel, niet als doel. om geestelijke en lichamelijke kracht op te doen, waardoor U uw ideaal, een goede toekomst te krijgen, makkelijker zal he reiken. (Advertentie) klasse beter! DAGELIJKS tot 9 uur n.m. Kenn.straatweg 101. Tel. 3375 AANVANG LESSEN EINDE DEZER WEEK (Uitsluitend R.K. Clubs) JONG KAJOTTERS ALKMAAR. Jongens, we gaan weer een nieuw seizoen inluiden! Degenen, die zich .bij onze Alk maarse Jongkajotters-beweging willen aansluiten er zijn er reeds een 60! zijn van harte toegang tot verschillende kamers rnan.2pgell?me,n' eeP '?owna!!S' kaïfon i le Marrathonloop in 1954. waar- SaJ'.elV, j „„iHio voor reeds contact is opgenomen. Vrijdagmiddag heeft de Phhtie yer(jer staat jn dit programma, een vrouw aangehouden die m een Dwars-door-Alkmaar loop, een zelfbedieningswinkel alhier I een Nat Atletiekwedstrijd, en door de eigenaar op heterdaad een Regionale wedstrijd, heiden was betrapt bij het stelen van 0p het Sportpark, en vanzelf- enkele goederen uit de rekken. I sprekend de Singelloop. eenzetting gaf over het voor maar vooral over het tegen van 'n dergelijke uitwisseling, nam welkom. Vanwege de grote toe loop gaan we de zaak splitsen in een junioren- en seniorengroep. Let dus goed op! Voortaan ko men de jongens, die de lagere school hebben verlaten tot en met de 14-jarigen op Maandag 7.30, en die van 15 en 16 jaar blijven op Dinsdagavond 7.30 komen. Jullie ziet, er staan al 2 avonden in het Kajottershuis voor jullie ter beschikking. Ons muziekclubje is reeds gestart nu volgt allereerst de toneelclub, en verder zullen we afwachten wat jullie zelf nog op je pro gramma wilt plaatsen. Jongens tot Maandag- of Dinsdagavond! N. TROMP, aalmoezenier. de vergadering een motie aan, door de G.A. ingediend, om niets te ondernemen, zonder overleg met het Diocesane Bestuur van de Nath. Kath. Sportraad, afd. Athletiek ,In verhand met het 700-jarig bestaan van Alkmaar heeft het hestuur in. het wedstrijdprogram- ALKMAAR. Vrijdagavond werden de eerste 15 van de 33 door de woningbouwvereniging Rochdale aan de Brederodestraat en de Hooftstraat gebouwde wo ningen door de opening van een tweetal modelwoningen voor het publiek ter bezichtiging openge steld. Voorzitter C. Couwenhoven heette alle, in het bijzonder de bestuurders van „Volkshuisves ting" en „Goed Wonen", alsmede architect en aannemer van harte welkom. De woningen-werden gebouwd onder architectuur van ir. C. Keesman, hoofdaannemer was de fa. de Geus uit Broek op Lange- diik, de fa. Meiman verzorgde de eiectrische installatie, het lood- gieterswerk werd uitgevoerd door de fa. Stet uit Nd.-Scharwoude terwijl de fa. Hiemkes uit Be verwijk het stucadoorswerk en de fa. Goedhart uit Uitgeest het schilderwerk verzorgde. „De Overdie, aldus de heer Couwenhoven. is met het gereed komen van dit complex volge bouwd, en we wachten nu op het bouwvolume voor 1954." Hij was voldaan over de uitvoering van de bouw en complimenteerde architect en aannemer, alsmede de dagelijkse opzichters. Einde dezer maand zullen deze 15 wo ningen aan de Brederodestraat betrokken kunnen worden. De woningen zijn wat de in richting betreft gebouwd voor kleine gezinnen. Aan de afwer king werd zeer veel zorg be steed, omdat men zich op het standpunt stelde, dat een arbei der een gerieflijke en goede wo ning moet hebben. De begane grond etage heeft een ruime woonkamer, een slaapkamer, een ruime frisse keuken met gevser (die in alle door Rochdale ge bouwde woningen wordt aange bracht) terwijl op de begane grond ook de bergruimte voor alle drie etages is gebouwd, die ieder apart een eigen verlichting hebben, terwijl er een drukknop is. die dient om het gehele trap penhuis drie minuten te kunnen verlichten. Door het ontbreken van bergruimte op de andere verdiepingen heeft men daar uiteraard iets meer ruimte. De keukens zijn van de fa. Eecen, en doen hun naam: Ideaalkeuken alle eer aan. Alles is van binnen en buiten geschilderd, en het aanrechtblad is geheel uit een stuk. Er is mogelijkheid tot het plaatsen van een gewoon gas stel, doch ook voor een fornuis Door de fa. M. Meijer en Zn.. Langestraat te Alkmaar, werden twee van de woningen aan de Brederodestraat op smaakvolle wijze ingericht. Het doel van de firma was, de woningen zodanig in te richten, dat deze inrichting gezellig, verantwoord, en.be taalbaar is. In de benedenetage is de woonkamer ingericht met een z.g. eethoek, terwijl bovendien ruimte is gevonden voor een ge zellige hoek met makkelijke stoe len. Boven is een groot huiska- merameuiblement geplaatst. Alle meubelen zijn degelijk, doen ge zellig aan en ziin niet te gek duur. Ook de keukens werden naar de eisen van de tijd inge- riöht, terwijl ook aan de verlich ting de nodige zorg werd besteed. De woningen, naar de voor beelden hier gegeven ingericht, zullen zeker geriefelijk, doelma tige woongelegenheden zijn. den uitgestald. Alles bijeen een sohool om trots- en om jaloers op te zijn. Het hoofd, de Eerw. Zuster Appolonaria, was er dan ook zeer mee in haar schik. Na een rondgang door het schoolgebouw werden alle geno digden door de gastvrije zusters in de aula genood, waar koffie en gebak werd aangeboden, en waar de leerlingen in feést- stemming een feestprogram ma brachten, bestaande uit zang, declamatie en dans, dat door de aanwezigen bijzonder werd ge waardeerd. Bij de inzegening en ingebruik name van de school bracht rector Slijkernjan dank aan de Inspec teur. die, volgens spr. niet in specteert, maar raad geeft en helpt, en ook hier, toen het niet mogelijk bleek de bestaande schoolruimte uit te breiden, per soonlijk stappen ondernam om tot nieuwbouw te kunnen komen. Ook bracht rector Slijkerman dank aan burgemeester en wet houders voor alle medewerking, vanaf de eerste plannen tot aan de voltooiing ondervonden, als ook aan al diegenen, die direct of indirect bij de uitvoering be trokken waren. De assistenten van het onder wijs der Congregatie en het hoofd der ULO-school, die zovele zorgen hebben om en voor de meisjes, ook aan hen was een woord van dank op zijn plaats, en de rector eindigde met de wens, dat het aantal meisjes, dat hier onder Gods zegen wordt ge vormd tot goede en degelijke vrouwen, gestaag mocht blijven groeien, want de wereld heeft zulke vrouwen dringend nodig. Burgemeester Huijgens noem de de Congregatie een van de grootste onderwijsorganisaties in Bergen, die met enthousiasme haar mooie taak uitvoerde. Het stemde hem tot bevrediging dat in Bergen, dat als kleine gemeen te zo'n grote taak op onderwijs gebied heeft, zo iets moois tot stand werd gebracht. De heer Vernooy ging nog eens alles, wat aan de totstandkoming van deze nieuwe sohool was voor afgegaan na. en noemde het re sultaat eenvoudig, sober en doel matig. En eenvoud is nog altijd het kenmerk van het ware. Met de bouw van deze sohool werd een grote dienst bewezen aan het onderwijs, en werden de gelden van de gemeente goed besteed. Ook de inrichting van deze school die aan alle eisen voldoet, zal er toe medewerken dat het onder wijs op de gemakkelijkste, doel matigste en beste wijze zal kun nen worden volbracht. Dat God's zegen op het zo mooie werk van de zusters mocht blijven rusten, was de wens van de Inspecteur, waarmee alle aanwezigen konden instemmen. OUDORP Zaterdag hadden op het terrein van de heer Stroo- mer ruiterwedstrijden plaats. Na dat in de voormiddag individu ele dressuurproeven door verschil lende deelnemers waren gehou den, opende de Burgemeester van Oudorp om half twee de sport middag. De burgemeester heette allen welkom en wenste de spelers veel succes en het publiek een aan gename middag. De belangstelling was groot, o.a. waren or toeschou wers van Belgische en Ameri kaanse nationaliteit. Door ver schillende personen en instanties waren prijzen, die alle bestonden uit kunstvoorwerpen, beschikbaar gesteld, o.a. door L. T. J. Beem- ster, L. T. J. Zuidschermer, P. Bloothoofd, Alkmaar L. T. B. Ur sem, Fa. Beemsterboer, Warmen- huizen. Blom Dekker, Schoorl- dam, L. T. B. Zuid-Schermer. Ga rage Chr. de Vries, Alkmaar en L. T. B. Handelsraad Alkmaar. De jury bestond uit de heren de Boer en Primus beiden uit Rotterdam, terwijl nog verschillende figuren uit de landelijke rijverenigingen aanwezig waren. De prijzen werden toegekend als volgt: Achttallen Dressuur le prijs Ursem met 81'A punt, 2e Alk maar 73'/=; 4 tallen dressuur, le prijs Schermerhorn met 71%, 2e Beemster 711/,, 3e Alkmaar 66'/'. Eervolle vermelding Zuid-Scher mer en Ursem. In het z.g. klaver tje drie had Alkmaar de le prijs, 2e Alkmaar, 3e Ursem dames, en 4e Alkmaar. Voor individuele dressuur werden de prijzen toe gekend in klasse M. j. Vlaar Beemster 196"= p., J. Rotteveel! Alkmaar 104'=, E. Duin, Scher merhorn 102"=, Klasse L. H. Veld Alkmaar 92. J. Veld Alkmaar 87 P. van Saase, Schermerhorn 85, A. Jonk, Schermerhorn 84, IJ. Swart, Alkmaar, 84 punten. Klasse G. P. Droog, Beemster 94, N. Swart, Zuid-Schermer 88 R. de Koning, Ursem 87'/' en J. Schilder Zuid-Schermer 87 punten. Hin- dernisspringen voor spannen J. Rotteveel en IJ. Swart, J. P. Rot teveel en P. Pool, en J. Boots en J. Vlaar. Individueel springen J. Vlaar met 0 fouten, 2e J. Vlaar met een ander paard 0 fouten, 3e J. Rotteveel met 3 fouten en P. Veld eerv. vermelding met 3 fou ten. Tenslotte vrijheidsdressuur berijden van twee paarden, le pr. Mej. L. van der Bijl, 2e J. Groot, 3e N. Stam en 4e J. Rotteveel. De prijzen werden door de burge meester uitgereikt. Aan het einde van het program werd de grote parade gehouden, een imposant schouwspel waaraan meer dan 50 paarden deelnamen en het volks lied werd gespeeld. De heer N. van der Bijl, Districtsvoorzitter der landelijke rijverenigingen sprak een woord van dank aan het einde van deze zeer geslaagde middag. Hij dankte de burge meester van Oudorp voor diens belangstelling. De heren Vethaak en Stroomer die belangeloos hun terreinen beschikbaar stelden en de damgs en heren ruiters voor hetgeen zij deze middag hebben verricht. Hij hoopte, evenals on getwijfeld de talrijke toeschou wers het volgend jaar hier weer een dergelijke sportdag te houden. EEN ZELDZAAMHEID OUDORP Het kan zeker wel als een zeldzaamheid beschouwd worden, dat op Dinsdag 1 Sep tember j.l., de aanvang van de nieuwe zittingsperiode van de ge meenteraden, drie broers als lid van 'n Raad werden beëdigd. Dit geval deed zich voor met de ge broeders Venneker. De beer C. Venneker als lid van de Raad te Alkmaar, de heer J. Venneker als lid van de Raad te Oudorp en de heer P. Venneker als lid van de Raad te Midwoud. Opbrengst collecte DE RIJP Bij de in deze ge meente gehouden collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds werd een bedrag van f42.87 ingeza meld. Burgerlijke Stand HEILOO Geboren: F. C. M„ zv M. Houtenbos en C. M. Hollen- berg: C. M. R.. zv J. J. A. Smit en B. M. Zonderhuis; E. C. A. M„ dv T J. Willers en A. M. van Berkum; J. J„ zv J. Keizer en M. W. Ruijs; R. J. F., zv A. H. Schigt en C P. E. Zoon; S., zv S. Pilkes en J. Postma. Ondertrouwd: P. Haanraads en G. C. Dekker. Getrouwd: J. van Wilsem en A. Keesman. Overleden: A. M. Timmer, 75 paar, weduwe van G. Ruis: W. C. J. Hickendorff, oud 75 jaar, ge huwd met H. Groefsema. Geslaagd NW.-NIEDORP.. Onze plaats genoot, dhr. J. J. Takken, slaag de bij de in Utrecht gehouden examens voor handelskennis en moderne sierbloemkunst. Goede collecte GRAFT De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds, wel ke dezer dagen in de gemeente werd gehouden, heeft het fraaie bedrag van f69,53 opgeleverd. BOEDAPES en waterpo te Boedapes 70 punten nederlaag, Hongaren Bterkste zw mag liet to zulke uitste resultaten, i op de Honj hebben gei Twee fanta: gen van Geerl met het goei Ten Thije, di record op de schoots verbe ring en van een volledige zorgd. En da het publiek hl kennelijk iets dan de zeer winningen, die pek, Kadas, N ge en niet te gaarse estafet haald. Wat als ooi aangewezen zwemmen op moeilijk te ze; te groot waar geest kon v Het antwoord ven, maar de strijden op Z< richting kunn gebrek aan i men die middi na een stevig der leiders, zijnde aan de geweldige en bezette stadio meer vechtlu vertrouwen ir dreigende de men afgewen men van de on de nog r< en het was slechte spel zevental, waa: Fienee en We genomen, tege Iers bestaande zo erbarmelijk laatste indrul kracht nu nie was. De uitslage luiden: 200 m schc Utassy (H) 2 (N) 2.46.1; 3. 4. Van Zijl (I 7 punten, Ne 100 meter 1. Geertje V 2. Valeria Gy Judith Ternes Vonk 1.08.-. H derland 6 pu 1500 meter 1. Csordas ■borszky (H) 1 (N) 19.30.5; 20.40.2. HongE derland 3 pun 100 meter 1. Eva Szekel; leria Gyenge Garritsen (N Plak (N) 1.2 punten, Neder 100 meter 1. Geertje W 2. Joke de F Hunyadfi (H Novak (H) punten, Nedei 100 meter Magyar (H) Veen (N) 1.11 1.10.5; 4. Ko Hongarije 7 p punten. Sehoonsprin Zsagot (H) van der Horn Lehr (H) 122," Internationa nationaal co „Prix des N

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2