DoelpiintenmacMnes gingen als razenden te keer Goede start vanWGW door grote 5-1 zege op Yroiie Uitslagen in de afd. Noordholland Dekkingsfouten werden door V.I.O.Suitgebuit J.Y.C. plantte fier zijn vlag op de Hugo Boys-veste In de afdeling Noord-Holland R.K. E.D.0.10-1; Flevo 7-0; V.I.O.S. 8-3; het kan er mee door Valken verraste S.E.W. volkomen S.R.C.-V.I.O.S. S.R.C. stond met 2-0 voor District West I KNYB vergaderde Conzelo ontging zege bij H.E.O. St. Bavo had goede start in Oosthuizen Veranderingen in W GW-team kwamen geheel ten goede Beter spel met zege beloond Na 3-0 achterstand won Meervogels nog S.Y.W. won in laatste kwartier Pa«ina 4 Maandag 7 September 1953 Er zijn zo wel enige verrassingen gevallen, als we het uitslagenlijstje van de afdeling Noordholland bekijken. Wat te denken van een 101 zege in een eerste klasse wedstrijd? Of noemt U een 70 nederlaag van KGB normaal? En laten we maar zwijgen over de 83 van VIOS op SRC, de grote nederlaag van DREO in Beemster en de zegepraal van RKVVS op Woudia. De verhoudin gen schijnen anders te liggen in meerdere afdelingen. In de toekomst zal blijken of deze verschuivingen van blij vende aard zijn. Een compliment overigens aan Kaag vogels, dat middels een 20 zege op Uitgeest het Gou den Kruis in de wacht sleepte. De Kolhorners hebben er lang genoeg voor gevochten. In IA kwam Berdos met aan genaam nieuws thuis. Het had de uitwedstrijd in Alkmaar tot een goed einde gebracht. Nu maar volhouden, Bergenaren. Zeevogels had heel wat te stellen met de tweedeklasse-kampioen Zaanse Boys. De Egmonders moesten ten slotte met een gelijk spel genoegen nemen. Dat Bergen een lastig sei zoen tegemoet gaat, blijkt wel uit de grote 52 nederlaag, die de blauwhemden leden tegen Egmon- dia. RKEDO-monsterzege. In 1B heeft Medemblik op zijn koD gestaan. Van al de juichkre ten, die uit de monden van de Goorne-supporters kwamen ten minste, want tienmaal werd het DVO-doel doorboord. Dat is een werkelijke eerste klap, die de EDO -ers uitdeelden. Intussen schudden ers uitdeelden. Intussen schudden wijze DVO-bestuurderen 't hoofd Nog een club in 1B schoot uit zijn voetbalslof. Flevo, kers vers de eerste klasse ingestapt, vierde dit feit met een daverende 70 overwinning op niemand min der dan KGB. Dat zal in Boven- karspel met gemenge gevoelens ontvangen zijn. Ook in Nibbix- woud staat vast en zeker de boei op zijn kop. S.E.W. was al met een benauwd hart naar Venhuizen ge togen, maar uiteindelijk had men toch geen 32 nederlaag ver wacht. En Valken maar lol hebben om die kranige elf van hun eigen hok. In Spierdijk kon St. George ook al verrassen. St. Victor moest met een 1—0 nederlaag genoegen nemen. Vier clubs vooraan. Gek toch dat IC. Meteen steken vier clubs alweer met kop en schouders boven de rest uit. Ten minste naar de eerste uitslagen te oordelen. N. Niedorp kwam met een ferme 50 zege uit Alkmaar vandaan waar Randers geen blij ken van grote kracht gaf. J.V.C. was technisch en tactisch sterker dan Hugoboys, dat met 20 tenonder ging. W.G.W. had totaal geen medelijden met Vrone (51) en V.I.O.S. overspeelde SRC in de tweede helft, na aanvanke lijk met 20 te hebben achterge staan. Teleurstelling in de Rijp. Ongetwijfeld zal de uitslag van D.R.E.O. velen teleurgesteld heb ben, want niemand zal verwacht hebben, dat Beemster de ex-eerste klassers met 62 zou kloppen. Foresters deed het heel wat nor maler. We vinden de 5—3 zege oo Grootschermer een goed resul taat. Goed-zo R.K.V.V.S. Hoewel geen enkele club in 2B naar onze mening met kop en schouders boven de rest uitsteekt, vinden we de 43 overwinning van R.K.V.V.S. op het geroutineer de Woudia een prestatie van de eerste rang. Conzelo liet zich de overwinning op H.E.O. ontglippen door een penalty te missen. Het werd een 2—2 gelijk spel, waarmee de Waarlanders te kennen hebben ge geven in deze afd. hun partijtje mee te willen blazen. Spartanen had geen medelijden met het ge degradeerde H.O.S.V. Deze Hoog- wouders schijnen niet zo sterk meer te zijn. Zvgaagdijk tenslotte bestendigde de Goede Gouden- Kruisvorm, hetgeen Strandvogels moest ondervinden. Hollandia T startte goed Drie van de vijf wedstrijden in 2C eindigden in een gelijk spel Een bewijs van gelijkwaardigheid. Duinranders bijv. kwam tot dat resultaat in Callantsoog (44); Kolping Boys deed het op eigen terrein tegen Koedijk, dat dus nog niet alle moed verloren heeft. En de Duinrand heeft geen kam pioen gekregen, want Schoorl en Petten speelden ook al gelijk. S. V.W. kwam in Den Helder met de hakken over de sloot tegen Zee macht. Het werd 54. In 't Zand waren de doelpunten heel wat duurder. Hollandia T. scoorde er twee van het totaal van drie en klopte Geelzwart dus. Een goed begin van de Tuitjehorners, die dit jaar wel heel sterk naar een kampioenschap verlangen. De derde klassers De goede start van St. Bavo be heerste het beeld in 3A. Het won met 32 van Oosthuizen. Ook St. Adelbert deed het zoals we voor speld hadden. Zuiderwoude kreeg met 30 klop. In 3B kwam D.W.O.W. met de verwachte 42 zegepraal op de Koog thuis, terwijl K.S.V. de pun ten tegen Schellinkhout thuishield. Witrood in 3C zorgde er ten slotte voor, dat de triomph van onze clubs in de derde klasse vol ledig werd. Het won van W.S.W. (3—2). GELIJK SPEL IN CALLANTSOOG Beide ploegen hebben in deze eerste wedstrijd de puntjes broe derlijk gedeeld. De wedstrijd die op een buiten gewoon sportieve manier verliep stond ook wat spanning betreft op een zeer hoog peil. De eerste goal van deze competitie was voor rekening van de bezoekers, die uit een mooie aanval wisten te sco ren. 01. Vervolgens wisten zij de stand op te voeren tot 02. De bewoners van de ene badplaats wilden natuurlijk niet voor de be woners van de andere badplaats onderdoen, dus gooiden zij er een schepje op met het gevolg dat het al spoedig 12 was. Duinranders kwam ook even fel opzetten en met een mooie aanval was de voorsprong weder om verhoogd. 1—3. Maar ook Callantsoog „sloeg" prima van zich af en een mooie combinatie wist nummer twee in de touwen te werken 23; welk doelpunt zelfs al heel spoedig ge volgd werd door het derde. 33. Nu was het spel weer gelijk, er kon dus weer van alles gebeuren. De spanning steeg weldra ten top. En het was onder daverend ge juich dat Duinranders plotseling het vierde doelpunt in de touwen joeg, het winnende? Nee hoor, want in de laatste minuten van de strijd wist Callantsoog wederom gelijk te maken 44. (Van onze sportredacteur) Grove dekkingsfouten, die gena deloos door een snelle vijandelijke voorhoede werden afgestraft, heb ben een jeugdig S.R.C. naar een grote 83 nederlaag gebracht. Het begon zo goed voor de Schagenaars, die in de voorhoede vier junioren hadden opgesteld en bovendien de zestienjarige Gou- wenberg als doelman hadden ge prefereerd boven de meer gerou tineerde .Tromp. Met vinnige aanvallen werd 'n nog al langzaam startend VIOS teruggedrongen en als de balans over de eerste twintig minuten zou moet worden opgemaakt, dan kreeg S.R.C. ongetwijfeld de bes te cijfers. Het verschil tussen de twee ploegen kwam in de 25ste minuut tot uitdrukking toen een pass van C. Verduin ineens werd opgepikt door v. d. Brink en doelman Moors slechts met zijn vingers naar diens schot kon wij zen. De Schagenaars schenen recht streeks naar de (totaal onver wachte) zege te stevenen, want nauwelijks drie minuten later be- besloot Oudejans 'n prachtig staal tje voetbal met een knappe pass naar de meegekomen Sneekes. Diens bekeken puntertje in de uiterste hoek bracht de stand op 2—0. Fel beet VIOS in dezelfde mi nuut terug. Buiter kreeg de bal vrij, week naar rechts uit en zijn voorzet knalde Mos genadeloos in. Op dat ogenblik hadden de ex-kampioenen de zwakke plek ken van S.R.C. te voorschijn ge toverd. Want hoewel er niets dan bewondering langs de lijnen kon worden geuit over het aanval lende spel der kanthalves, liepen de backs Heddes en de Moei, als mede aanvoerder de Wit al druk te wenken, om toch vooral niet de verdediging te verwaarlozen. Het werd een debacle. Steeds maar weer schoot Koot de bal len hoog over de ver opgedron gen gebr. Verduin heen en de vrij staande binnenspelers kon- K.S.V. HIELD PUNTEN IN HEERHUGOWAARD Zege op Schellinkhout Reeds dadelijk in het begin, dat overigens tam inzette, bleek, dat Schellinkhout een stevige ploeg had waarmee men geducht reke ning moest houden. Enkele vinnige aanvallen, waarbij de KSV doelman eenmaal niet over geluk had te klagen, waren daarvan het bewijs. In de eerste helft kwamen echter geen doelpunten tot stand. Dat werd anders na de pauze. Óndanks dat KSV het beste van het spel had, nam Schellinkhout de leiding, toen na acht minuten de bal via de lat terugspringend, opnieuw en kansloos werd ingeschoten. Dat liet KSV niet op zich zitten. Een prachtige aanval werd beslo ten met een flitsend doelpunt (11. Fel werd er nu gestreden om het winnende doelpunt. Een corner, goed genomen door Loos, zou de winst naar KSV- zijde brengen. Want Schut schoot" de bal met zijn rug door de handen van de Schellinkhout- doelman. Dat betekende meteen het einde van de doelpuntenserie in deze wedstrijd, want een tweede tref fer der gasten werd wegens bui tenspel afgekeurd. KSV had op het nippertje gewonnen. den zich in een droomland wa nen. Vrije ballen, rustig de tijd om uit te kijken. Snelle Stam en nog snellere Buiter kregen de kansen op een presenteerblaadje Tot overmaat van ramp voor S.R.C. begon de Moei ook nog te kenen van afzakking te vertonen en dat bekrachtigde het vonnis. Tien minuten voor de rust ko gelde Stam een vrije schop in eens langs Gouwenberg en een minuut later viel deze jongeman tevergeefs uit naar een fel laag schot van Kemper (23). In de tweede helft werd het 'n ware doelpuntenregen. Stam, Buiter en Heddes (in eigen doel) hadden voor 6-2 gezorgd, eer Kok een vrije schop, die terugsprong van het muurtje, ineens hard en onhoudbaar in het Viosdoel joeg. Mos en Buiter zorgden tenslotte voor een volkomen verdiende, zij het ietwat geflatteerde 83 zege. Vios-snelle voorhoede, sterke achterhoede met Koot aan het hoofd en een uitstekende Moors in het doel, zal dit jaar weer hoge ogen gooien, als er tenmin ste verstandig met de krachten wordt omgesprongen. De bespreking van de agenda van de komende bondsvergade ring heeft tijdens de in Krasna- polsky te Amsterdam onder lei ding van de heer G. Kruyver ge houden jaarvergadering van het district West 1 van de K.N.V.B. nogal wat tongen in beweging gebracht. Vooral over het plan-Burgwal en alles wat daarmee samenhangt werd breedvoerig gediscussieerd. De heer J. B. van Balen Blan ken. sprekende namens de eerste klassers. bracht naar voren, dat z.i. de indeling van 5 x 12 eerste klassers het gunstigste was. Bij een vermindering van het aantal eerste klassers zal zo zei hij, een groot stuk propaganda voor de voetbalsport in Nederland weg vallen -en daar zal men vooral in het Oosten en het Noorden de weerslag van ondervinden. De voorzitter van de vereniging van tweede, derde en vierde klassers m dit district, de heer J. A. W. Bergvelt, stelde hier tegenover, dat men een en ander, zoals in het plan-Burgwal staat vermeld, niet regionaal, doch landelijk moet zien. „En wij voelen er niets voor," aldus spreker, „om weer naar de tijd van de „mar garine-eerste klassers" terug te gaan". Hii verklaarde voorstander te zijn van de doorvoering van het plan-Burgwal en zeide. dat de vereniging van tweede, derde en vierde-klassers in geen geval accoord zou gaan met het voor stel, dat een indeling van 5 x 12 eerste klassers inhoudt. Ook het inmiddels door het K.N.V.B.-bestuur afgewezen protest van K.F.C.. U.V.V., de Kennemers en de Spartaan in zake de indeling van de tweede klasse B in district West 1 kwam ter sprake. Deze verenigingen zijn het er niet mee eens. dat, nadat dit vorig jaar ook reeds is gebeurd, dit seizoen opnieuw in deze klasse tien clubs in plaats van elf zijn ondergebracht. De heer Bergvelt diende een motie in. waarin het bondsbestuur uit genodigd wordt de indeling van de tweede klassers te herzien. Deze werd met algemene stem men aangenomen. Strandli verbeterde wereldrecord Tijdens de z.g. Oslo spelen in het Bislet Stadion te Oslo heeft de Noor Sverre Strandli het we reldrecord kogelslingeren ver beterd en het gebracht op 62,36 meter. Het oude record stond sinds 14 September 1952 (Oslo) met 61,25 meter op zijn naam. WAARLANDERS MISTEN PENALTY Conzelo is er niet in geslaagd op een zeer slecht, ongemaaid en hobbelig veld, de overwinning op HEO te behalen. In het begin leek het er wel op, want de bezoekers zetten eni ge aardige aanvallen op, die de Hoogkarspelaren in hoge nood brachten. Succes kwam echter aan de andere zijde. De Waar- landse rechtsback plaatste name lijk het leder bij een ongevaar lijke aanval in eigen doel. Drie minuten ïater was het alweer ge lijk. De Conzelo-lin'ksbinnen aar zelde geen moment, toen hij een voorzet van zijn rechtsbuiten op eeh presenteerblaadje kreeg toe geschoven. Conzelo nam nu het spel ge heel in handen. Kort na het ge lijkmakende doelpunt kwam de tweede treffer van de voeten van dezelfde speler. Hoog bolde het net op. Het had drie-één kunnen zijn, doch nu had de lat medelij den met de HEO-doelman. In de tweede helft ontsnapte HEO aan de nederlaag. De Con- zelorechtsbuiten schoot het brui ne leder volkomen onhoudbaar in, doch één der backs stak zijn hand uit en sloeg de bal corner. Het vonnis zou zelf dodr de rechts buiten voltrokken worden, doch tot grote teleurstelling van al wat Conzelo was, kon de doelman het slechte schot stoppen. HEO putte uit deze meevaller zoveel moed, dat het. warempel nog tot de ge lijkmaker kwam. Met zijn linker been schoot de HEO-rechtsbuiten in de uiterste hoek (22). Aangezien de aangewezen scheidsrechter verstek liet gaan, werd de wedstrijd geleid door de heer Bakker uit Ursem, welk werk hem goed af ging. St. Bavo nam direct van de af trap af het initiatief in handen en Oosthuizen kon er heel weinig tegenover stellen. Telkenmale zaten de bezoekers voor het Oost- huizer doel en al spoedig moest Vink de bal achter zich uit het doel halen. Dit doelpunt scheen Oosthuizen wakker te roepen. Men wist de vaak gevaarlijke aanvallen af te slaan en het spel te verplaatsen, waardoor Koning, na ongeveer 'n half uur spelen, ge legenheid kreeg de partijen op ge lijke voet te brengen. Na de rust trok Oosthuizen direct van leer, maar het bleek een storm in een gias water te zijn. Het was vooral na de rust, dat de Oosthuizer achterhoede het liet afweten en in een betrekkelijk snel tempo hadden de bezoekers de stand op 1—3 gebracht. Oosthuizen werd hierna weer wat actiever, maar de aanvallen misten elk verras send element. Wel zag Koning kans met een harde schuiver de achterstand te verkleinen, maar verder wist men het niet te bren gen. Aan de andere kant had Óosthuizen niet over geluk te klagen, want op wonderbare wij ze ontkwam het doel van de gast heren tot driemaal toe aan een doorboring. W.G.W. heeft een goede start gehad van het nieuwe voet balseizoen. Het bezoekende Vrone werd met een 5—1 nederlaag naar huis gestuurd en zich daarmee weer aan gediend als een sterke ploeg in de afdeling C. Toch moe ten de Nieuwediepers in staat worden geachtbetere pres taties te leveren dan gisteren. Zonder te beweren, dat de wedstrijd op laag peil stond, moet het ons toch van het hart, dat de overwinning groter zou zijn geweest, als de Wit-geel-witten serieuzer hadden gespeeld. Aan de afiver- king ontbrak nog wel eens wat, terwijl ook bij het opbou wen minder nonchalant te werk gegaan dient te worden. Dit zal zeker groot voordeel voor W.G.Wbetekenen, als de spelers zich hierop toeleggen. De wedstrijd was voor het pu bliek zeker het aanschouwen waard. De thuisclub had in ver gelijking tot het vorige seizoen enkele veranderingen aangebracht. Van Amersfoort stond weer op de spilplaats en stond daar weer zijn mannetje, de jeugdige P. Verduin stond voor de moeilijke opgave het midvoorprobleem voor de elf talcommissie op te lossen en op de linksbuitenplaats stond de oud Neptunus-speler Sens opgesteld. Verduin verdient zeker nog een kans te krijgen. Hij toonde zich zeer actief en was door zijn be wegelijkheid een voortdurend ge vaar voor de Vrone defensie. Hij zal zich echter toe moeten leggen op zijn schiettechniek en dient ook een verrassend element in zijn spel aan te brengen. Sens was bijzonder schotvaardig en het is jammer voor W.G.W., dat de jaren zo mee gaan tellen bij deze ervaren speler. Hij is te traag in ziin voorbereidend werk en mist snelheid op de lange duur. Te traag werd ook gespeeld in de verdediging van W.G.W., het geen Vrone een belangrijk voor deel gaf. Zij verschenen dan ook vele malen voor de W.G.W. kee per, maar beschikten niet over voldoende schotvaardigheid om dit voordeel in doelpunten om te zetten. Het enige doelpunt van de groenzwarten kwam ongeveer 20 minuten na het begin en werd gescoord door rechtsbinnen D. Bobbeldijk met een hard schot van flinke afstand. Dit doelpunt was een kleine speldeprik voor de gastheren, die het wel wat te ge makkelijk opnamen. Reeds na vijf min. diende Heiting, die nu op de linkervleugel de binnenplaats be zet, van repliek. Met een prachtig hard schot in de bovenhoek, af gevuurd van de rand van het strafschopgebied sloeg hij keeper Schuit kansloos. Er ontspon zich een aantrekkelijke strijd om de leiding en beide doelen verkeerden beurtelings in gevaar. De thuis club was nog het dichtst bij een doelnunt, doch scheidsrechter P. Brouwer, die bepaald zijn dag niet had, meende buitenspel geconsta teerd te hebben toen Verduin met een kopbal een voorzet van Sens afwerkte. Naar onze mening was dit doelpunt geldig. Rechtsbuiten W. Ramler kwam op twee meter afstand van de keeper in vrije schietpositie te staan, maar door treuzelen, een euvel, dat deze spe ler schijnbaar niet af kan leren, ging een prachtige kans verloren. Heiting deed het even voor de rust beter. Hij ontving de bal van D. Ramler en schoot direct In (21). Na de pauze zette Vronë een hevig offensief in en voor Zeegers en Bal deden zich enkele doelrijpe kansen voor, die echter niets op leverden door onzuiver schieten of het keurige werk van keeper Polman. Het doelpunt kwam aan de andere zijde, waar Sens be diend werd door W. Ramler. De linksbuiten omspeelde zijn tegen stander en plaatste de bal in het doel (3—1). Ramler profiteerde na 30 min. spelen van een misleide manoeuvre van Verduin ten op zichte van de keeper en het was 41. Zegers zag nog kans Polman Een kamp van twee gelijk waardige ploegen. Het duurde dan ook tot ver in de tweede helft alvorens de eerste goal ge scoord werd, wat wel een bittere pil was voor keeper Borst. Direct nadat hjj een gloeiende schuiver van Minnes op meesterlijke wijze had weggedoken, belandde het leder bij Hoornsman, die het von nis onhoudbaar voltrok. Van meet af zat er goede actie in de strijd en de aanvallen liepen geleidelijk over en weer. Wat ech ter de oranjehemden misten, was het verrassende onverwachte schot wat bij een defensie, waar over de blauwzwarten beschik ken, maar al te hard nodig bleek. De Julianadorpers, meer tech nisch, probeerden het met „lange halen" en waren over het alge meen harder. Hun keeper had bij de aanvang blijkbaar last van de zon, en de eerste H.B.-aanval wist hij dan ook met kunst en vlieg werk weg te werken. Direct daar na moest keeper Borst ingrijpen wat hem prima af ging. Geleide lijk kwam er enige spanning in de strijd. Een afgemeten voorzet van Doodeman werd door Com mandeur keurig ingekopt, maar door een back gestopt en keeper Smit zorgde voor de rest van de afwerking. De blauw-zwarten gooiden er een schepje op en oefenden geruime tijd druk uit op de veste der thuisploeg. Al bleek het dat Vrouwe Fortuna bij hun aanvallen de thuisclub op het goede moment in de steek liet. bij deze druk hadden zij hierover niet te klagen. Een trek- bal van Blaauboer, overgenomen door Hoornsman kon nog juist op de doellijn door een back worden weggewerkt. Even later incasseerde keeper Borst een ko gel van Amels, schoot uit voor de voeten van Amels, die met 'n keihard schot het leder retour neerde, maar de kruising bracht redding. Maar spoedig wisten de gastheren zich aan de druk te ont worstelen. De middenvoor kwam vrij voor keeper Smit, eenieder verwachtte de opening der score, maar het duurde een fractie van een seconde te lang en de keeper was hem te vlug af. Na de thee hetzelfde spel- beeld; een goede H.B.-aanval, slecht afgewerkt. Aan de overzij de kopte Hoornsman een door loopbal precies in handen van Borst. Totdat de blauw-zwarten hun gehele voorhoede, met inzet van alles op alles in de strijd wierpen en via Hoornsman voor Hugo Boys het fatale moment aanbrak, 01. De oranjehemden gaven zich echter lang niet ge wonnen. Zij beten onverdroten terug, maar kwamen voortdurend in techniek en ook in hardheid iets te kort. Toen Hoornsman nogmaals alleen voor de uitlo pende Borst verscheen was het een boogbal, over de keeper heen, die zuiver in het hoekje in de touwen belandde. Hiermede was het vonnis over de hardwerkende Hugo Boys voltrokken. Zij kre gen niet de kans om zelfs maar ook de eer te redden. AndijkMeervogels 34 Gistermiddag heeft Andiik Meervogels als eerste tegenstan der In de competitie op bezoek gehad. Deze eerste ontmoeting is voor de gasten gunstig geweekt, want zij konden de twee winst punten mee naar huis nemen. In het begin leek het alsof Meervogels met een zware neder laag uit de bus zou komen. De wedstrijd was nauwelijks begonnen of de thuisclub scoorde de eerste goal. Door het gejuich van de supporters kwa men er spoedig twee doelpunten bij. Meervogels kon het hoge tempo, dat hun tegenstanders speelden niet 'bijhouden. Vlak voor de rust wisten zij echter een goal te maken, zodat met een stand van 31 in het voordeel van Andijk de eerste helft ein digde. Na de rust kwam Meervogels opzetten. Andijk, dat inzag dat het niet zo gemakkelijk meer ging. speelde steeds feller. Na zeer veel over en weer getrap zag Sproot van Meervogels echter de kans schoon en scoorde (32). Aangemoedigd door dit tweede doelpunt begon de voorhoede, die in het begin van de wedstrijd zo weinig had laten zien op te ko men. Andijk kon dit snelle spel niet meer bijhouden. De thuis club trok zich dan ook geheel in de verdediging. Door een fout van de keeper moest een penalty genomen worden. Deze vrije trap ging naast. Een gejoel steeg op toen Meervogels de gelijkmaker maakte. Nu ging het nog om het winnende puntje. Doch de laat ste goal van deze wedstrijd liet lang op zich wachten, want de goal die de middenvoor maakte werd door de scheidsrechter we gens buitenspel afgekeurd. Toch wilde deze speler nog eens sco ren. Tegen het einde kreeg hij een kans en met een keihard schot bezorgde hij zijn club de I king. Het epicentrum van de met een kopbal te passeren, doch dit was meer te danken aan een misgreep van de keeper, dan aan eigen spel. Scheidsrechter Brou wer was schijnbaar van mening, dat de bal de doellijn nog niet was gepasseerd, terwijl hij veel te laat floot voor een even voor het tot stand komen van dit doel punt begane overtreding van Kuut. Kort voor het einde maak te Sens een dankbaar gebruik van een mistrap van rechtsback Smit en scoorde het vijfde doelpunt voor W.G.W. Doelman Schuit, die vooral na de rust keurig werk heeft laten zien, stond verder suc ces in de weg. Zeemacht verslagen met 54 In een doelpuntrijke wedstrijd heeft SVW kans gezien haar eer ste wedstrijd met 54 te winnen. De wedstrijd stond zowel voor als na de rust op een zeer hoog peil en daar er aan beide kanten zeer hard werd gewerkt was de wed strijd het aanzien ruimschoots waard. Doordat de SVW-ploeg een beter geheel vormde is de over winning ook ten volle verdiend, al zag het er in de eerste phase van de strijd niet naar uit. De sailors begonnen van meet af aan met een tempo dat de HeerHugo- waarders overblufte. Misschien werd het eerste doelpunt van Zee macht te vroeg geboren want reeds nadat er twee minuten wa ren gespeeld opende linksbinnen Van Rooye de score. De groen- hemden lieten zich geenszins inti mideren es wisten door Schouten gelijk te maken. Het was echter weer de Zeemacht-linksbinnen die een kwartier voor de rust zijn club een voorsprong gaf. S.V.W. kwam toen overdonde rend opzetten, eerst schoot mid denvoor Molenaar tegen de lat, doch toen de scheidsrechter al met het horloge in de hand liep deed hii het beter. Na de thee begonnen de zee lieden met een geweldig offensief, toch duurde het nog tien minuten eer Tilburg, de Zeemacht-rechts binnen doelpuntte. Hierna waren het echter de gasten die vrijwel steeds domineerden. Eerst schoot Dekker de bal achter doelman van Noord, waarna Berkhout nummer vier in het net deponeerde. Het viel ons op dat toen doelman Van Noord ernstig aan zijn hand werd geblesseerd er geen van de SVW- voorwaartsen op hem doorliep, evenmin toen hij werd vervangen door rechtsachter Wiggers. Zeemacht kwam op een vrij gelukkige manier aan de gelijk maker. Een schot van Van Rooye ketste via de paal het veld weer in en daar de scheidsrechter, die zeer zwak was ergens midden oo het veld vertoefde, was het hem ontgaan dat de bal minstens een halve meter achter de doellijn was geweest. Nadat de bal reeds weer in het veld was gebracht kende hij op initiatief van de SVW-grensrechter het doelpunt toe. Dit was sportiviteit welke he laas weinig nog voorkomt op onze Hollandse voetbalvelden. Toch zouden de groenhemden nog met de overwinning huis waarts keren, want toen er nog ongeveer zeven minuten moesten worden gespeeld was het weer Berkhout die de goede richting wist te vinden en daardoor de stand bracht op 54 in het voor deel van S.V.W. AARDSCHOKKEN ATHENE, 5 Sep.t Athene is hedenmiddag getroffen door een zware aardschok, een van de sterkste die ooit in Griekenland werd geregistreerd. De seismo graaf op het Atheense observato rium raakte ervan buiten wer- overwinning (43). I schok lag bij Korinthe. FINALE GOUDEN KRUIS UitgeestKaagvogels 02 1 A AlkmaarBerdos 23 BergenEgmondia 25 Meerv. Z.Zaanlandia 10 ZeevogelsZaanse Boys 11 1 B BerkhoutBlokker 12 Flevo—K.G.B. 7—0 RK. D.V.O.—RK. E.D.O. 1—10 St. GeorgeSt. Victor 10 Valken—S.E.W. 3—2 1 C Hugo BoysJ.V.C. 02 RandersN. Niedorp 05 S.R.C.Vios 38 W.G.M.—Vrone 5—1 2 A BeemsterD.R.E.O. 62 Gr. SchermerForesters 35 JispKnollendam 41 P.S.C.K.Purmerland 12 Westzaan—W.B.S.V. 3—1 2 B H.E.O.Con Zelo 22 H.O.S.V.Spartaan 03 RK. V.V.S.—Woudia 4—3 Strandv.Zwaagdijk 15 2 C Call.oogDuinranders 44 Geel ZwartHollandia T 12 Kolp. BoysKoedijk 33 SchoorlPetten 22 3 A GraftdijkKwadijk 45 OosthuizenSt. Bavo 23 Ursem—S.S.V. 1—1 Zuiderw.St. Adelbert 03 W.V.S.V.—S.D.O.B. 1—1 3 B A.G.S.V.Cocksdorp 41 de Koog—D.W.O.W. 2—4 K.S.V.Schellinkhout 21 M.O.C.—Vada 1—6 DirkshornVesdo 42 3 C WinkelOosterend 42 Z.D.H.—Wiron 2—1 A.LG.C.Reiger Boys 52 W.S.W.—'Wit Rood 2—3 St. Boys-Sporters 12 Res. 1 A Purmerst. 2Meerv. 2 61 Zilverm. 3—V.V.Z. 2 1-4 O.S.V. 4—R.C.Z. 2 2—4 1 B Helder 2—RK. A.F.C. 2 5—2 Alkm.4Alkm. Boys 3 41 G.V.O. 2—U.S.V.U. 2 3—3 W.S.V. 3—Q.S.C. 3 1—1 K.V.V. 3—K.F.C. 5 3—4 1 C D.T.S. 2Alcmaria 3 15 B.K.C. 2—Helder 3 0—1 Kaagv. 2Grassh. 2 31 Succes 2—V.V.W. 2 1—1 Hollandia 3W. Frisia 4 71 2 C C.S.V. 2Zeevogels 2 70 Egmondia 3RK. AF.C. 3 2—1 H.S.V. 2—Vrone 2 22—0 Berdos 2Alkmaar 2 12 Limmen 2Uitgeest 2 33 2 D Holl. T 2S.R.C. 2 1—1 Waterv. 2—H.R.C. 5 2—4 Texel 2—W.G.W. 2 0—9 Vios 2Wieringerw. 2 13 B.K.C. 3—V.Z.V.Z. 5—1 2 E Blokkers 2Hollandia 4 17 D.R.E.O. 2de Rijp 02 St. Victor 2St. George 2 17 Zouaven 2—Andijk 2 7—2 3 D Alkm. Bs. 4Bergen 2 122 Alcmaria 6Foresters 2 03 Duinranders 2H.S.V. 3 15 Limmen 3Randers 2 61 Vitesse 4Schoorl 2 61 3 E Kolp. Boys 2—L.S.V.V. 2 0—5 St. Bavo 2Hugo Boys 2 22 D.T.S. 3—Hollandia T 3 3—1 Bergen 3Vios 3 55 3 F Con Zelo 2—A.G.S.V. 2 8—2 N. Niedorp 2Winkel 2 15 Kaagvogels 3Flevo 2 45 Schagen 3—Z.A.P. 3 6—2 3 G J.V.C. 2—H.R.C. 6 4—5 Helder 4Texel 3 71 Z.A.P. 2Succes 3 00 Oudesluis 2Geel Zwart 2 13 3 H Sporters 2—RK. V.V.S. 2 1—6 Sijbec. 2—S.E.W. 2 3—3 RK. EDO 2Forward 4 19 Zwaagd. 2Hollandia 5 72 3 I Wit Rood 2—M.F.C. 2 3—0 Woudia 2Valken 2 23 Andijk 3Zouaven 3 51 K.G.B. 2—V.V.W. 3 2—4

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4