Kaagvogels - 2-0 zege op Uitgeest - verdiend winnaar Inzet van Hollandia T was veelbelovend in 't Zand Tien minuten voor tijd bevocht B er dos de zege Ongeoefend Zeevogels gelijk met Zaanse Boys Flevo - zonder Bouma - veel te sterk voor K.G.B. Zo ging het op de le klasse velden toe Dit zijn de uitslagen Gouden Kruis naar Kolhorn Prettige finale in Pan eras West-Nederland rit voor Heidendahl Geel-Zwart-Hollandia T 1-2 DE BAL ROLT WEER... V riendschappelij k VOETBAL Fikse Niedorpzege op Randers Jong Watervogels klopte Oudesluis Kolping Boys bedwong Koedijk Geel-Zivart scoorde tegenpunt in de laatste minuut xuaauuo^ 4 ucpicuuici rapna Om half drie liet scheidsrechter van Brugge en zijn grens rechters de elftallen aantreden voor de finale van het Gouden Kruis, ivaarbij onder de talrijke supporters van de beide clubs, ook de voorzitter van de afd. Noord-Hol land, de heer Sougé, en de voorzitter van de Technische Commissie, de heer Wilmink, aanwezig ivoren. Uitgeest won de toss en koos voor de zon en tegen de matige oostelijke wind in te spelen. Het is een wedstrijd geworden van het beste soort voetbal en van een prettige stemming in het veld. Kaagvogels trapte af en wist meteen een corner te forceren. Gezellig, spannend voetbal, een lust voor het oog om te zien. en een flink tempo. Kaagvogels echter wist langzamerhand het beste van het spel te krijgen; zij wisten het middenveld te beheer sen en benauwde ogenblikken ontstonden er voor het Uitgeest- doel, maar steeds vonden zij v. d. Kommer op zijn plaats. Schenk en Meijer sprongen tegen elkaar en de K.-linksbuiten Visser gaf een juweel van een kopbal die juist in het zijnet terecht kwam Aan spannende momenten was geen gebrek, want ook het K.- doel verkeerde in gevaar door schoten van Heystek en Slegt. Vijf minuten voor rust keurde de arbiter een doelpunt af van Uit geest door offside van Van Rijn waarmee men het niet eens was. De tweede helft ving aan met een Uitgeest overwicht en men dacht dat de bakens verzet zou den worden. Doch steeds was de uitstekende Kugel op zijn Blaats. Jammer was het. dat de itgeest-doelman na eerst een pracht schot van Siepel te heb ben weggestompt. een schot van Ott tussen zijn benen door liet gaan en de invaller-linksbuiten geen moeite had om de bal het beslissende tikje te geven (01). En hiermee was de basis gelegd voor de overwinning. Er was nog nauwelijks vijf minuten te spelen toen L. Klaver wist door te breken en zijn schot was on houdbaar voor Van der Kom mer (20). Onmiddellijk na afloop vond de officiële uitreiking van het Gouden Kruis plaats. De voor zitter, de heer Sougé, sprak waarderende woorden tot de spelers van beide elftallen. „Wij, de heer Wilmink en ik, hebben genoten van een forse wedstrijd, waarbij Kaagvogels uiteindelijk de winnaar is ge worden. Het is nu eenmaal zo, dat er in een finale maar één winnaar kan worden. Het De door de R.A.C.-West georga niseerde West-Nederland rit, wel ke op Vrijdag en Zaterdag is ge houden, werd gewonnen door de Utrechtse Peugeot-rijders J. A. J. Heidendahl en A. J. P. Leenheer met in totaal 14 punten. Het al gemeen klassement voor de eerste tien plaatsen luidt vervolgens: 2. W. Coenen (Den Haag) en J. But ter (Schiedam) met Ford. 15 pun ten; 3. D. J. Reymes (Arnhem) en F. A. M Pronk (Arnhem) met Austin, 17 punten: 4. Th. J. Koks (Haarlem) en G. Th. E. v.d. Wgrff (Den Haag) met Volkswagen, 19 punten; 5. G. M. Sigmond (Wage- ningen) en J. W. H. Klein (Laren) met Chevrolet, 21 punten; 6. L. A. de Vries (Makkinga) en J.A. Veld kamp (Haren) met Volkswagen 26 Is punten; 7. Ir. H. D. Prins (Was een prestatie om na 7 a 8 wed-1 senaarV en C A Groeneveld strijden tot de finale door te senaar> en c- A- Groeneveld dringen, maar misschien had Kaagvogels de meeste routine, daar zij ook in 1948 de finale wisten te bereiken. Ook Uitgeest zullen wij wel weer terugzien." De heer Sougé dankte ook de Sportvereniging „Vrone" voor 't prima terrein. Hierna overhandigde de voor zitter aan de Kaagvogels-aan- voerder Kugel het Gouden Kruis en de elf spelers ontvingen het Gouden Kruis-speldje. De aanvoerder van Uitgeest, Scholten, mocht ook een speldje van herinnering aan de finale in ontvangst nemen, evenals scheids rechter Van Brugge en zijn se- cundanten. (Advertentie) De referee blaast op zijn fluit... Het spel gaat weer beginnen En ieder is weer enthousiast. Verzet bij 't spel zijn zinnen. Het was weer voorzet, kopbal, lat, De bal ging weer naar voren Misschien wordt Neerlands kampioen Uit d'eerste dag geboren Geniet van 't spel en van FLYERJ De competitie is weer begonnen en dat betekent, dat het vriend- schappelijk-voetbal niet meer de plaats kan krjjgen, die we het zo gaarne gunnen in onze krant. Daarom willen we U in dit korte stukje nog iets vertellen over het Kaasstadtournooi van Alkmaarse Boys, de vriendschap pelijke wedstrijden R.K.A.F.C.— Alw. Forward, BaarnAlcmaria en Westfrisia—Volendam. Het Kaasstadtournooi is gewon nen door de organisatoren Alk maarse Boys. De roodwitten, die een uitnemende indruk maakten klopten in de finale de tweede klasser Rapiditas, waarbij de beide halfspelers opvielen. A. Indri scoorde het tweede doelpunt, na dat een Rapiditasback in eigen doel had geschoten. (20). De ver liezersfinale tussen V.V.A. en Hel der werd een 22 gelijk spel. V.V. A. was beter penaltynemer, on danks uitmuntend doelverdedigen van de Helder-goalie. Alcmaria's „final-test" te Baarn is op een fikse 30 nederlaag uit gelopen. Vooral na de rust waren de gastheren veel sterker. Het Alcmaria-team voor de ko mende competitie luidt: de Vries, G. Brouwer en Pau- lissen, Maassen, v. Wieringen en Wassink, Goossens, Th. Brouwer, Koppen, H. Schmidt, Bedorf. Verpletterend was de nederlaag van R.K.A.F.C. tegen de derde klasser Alw. Forward. De Hoorn- sen hadden goede schutters in Bos en Hart, die beiden driemaal scoorden. Schaap was de maker van nummer zeven. Het was een wedstrijd zonder grote dingen. Een goede generale had West frisia. Want het is toch maar een prestatie van de eerste rang om Volendam met 21 te kloppen. De wedstrijd werd te Wormerveer gespeeld, waarbij Volendam zon der Koning, Toon Smit en Ipepper 'n het veld verscheen. S. Stelling open de de score, Simons maakte re 20 van, terwijl Evert Smit de stand op 2—1 bracht. Grasshoppers won van M.F.C. door doelpunten van de jeugdige Mooy. Berdos is er in geslaagd Alk maar een kleine zege af te dwin gen. Het was overigens een span nende wedstrijd, vooral omdat Alkmaar in de tweede helft een 20 achterstand wist in te lopen. Eerst in de laatste 10 minuten slaagde Leijen, die alle drie doel punten voor zijn rekening nam, er in zijn club aan de overwinning te helpen. Direct na de aanvang was Ber dos in de aanval, maar de Alk maar doelman wist erger te voor komen. Daarna aanvallen van bei de zijden, welke geen succes op leverden. Na een kwartier spelens echter wist middenvoor Leijen van Berdos de Alkmaar doelman, die niet goed stond opgesteld, te verschalken. 01. Na een half uur spelens was het wederom Leijen, die de Alkmaar doelman het nakijken gaf. De Alkmaar voorhoede deed meerdere pogin gen om de achterstand in te ha len doch kon daarin voor de rust niet slagen, zodat de tweede- helft aanving met een 20 voor sprong voor Berdos. In die tweede helft kwam Alk maar meer in de aanval, maar zij vond de Berdos doelman steeds op zijn plaats. Na 20 minuten spelens echter slaagde van Baden er in de ach terstand te verkleinen tot 12. Nog geen minuut daarna benutte Nachtegaal een voorzet van v. Baden en zo stonden beide partij en weer op gelijke voet. Hiermede keerde de spanning meteen weer volop terug. Beide partijen spanden zich nog eens terdege in om de overwinning in de wacht te slepen. 10 minuten voor het einde viel practisch de beslissing. De Berdos rechtsbuiten wist de bal nog juist voor de lijn voor te zetten, waarna Leijen de Alkmaar doelman voor de derde maal wist te passeren. Zo haalde Berdos de eerste pun ten in dit seizoen binnen. (Heemstede) met Opel, 28 punten 8 S. B. Tigchelaar (Breda) en C. Verlaan (Breda) met 29 punten; 9 P. A. Booy (Hillegersberg) en P. G de Lint (Hillegersberg) met Morris 31 punten; 10. P. A. de Bie (Amsterdam) en T. v.d. Harst (Amsterdam) met Volkswagen 31 punten. De eerste wedstrijd en nog wel thuis welke de Randers in de afdeling speelde, is op een te leurstelling uitgelopen. Het werd een fikse 50 neder laag. Het was overigens een ma tige vertoning, want ondanks de grote overwinning, kon ook N. Niedorp er niet in slagen een grootse indruk achter te laten. Het Randers elftal maakte een zwakke indruk, een aanvalslinie met weinig stootkracht en een verdediging, welke nogal eens een steek liet vallen. Voor de rust wogen beide par tijen aardig tegen elkaar op en geen der partijen kon er in sla gen het net te vinden. Na de her vatting kwam N. Niedorp meer opzetten en na enkele vergeefse pogingen slaagde zij er in de lei ding te nemen. Daarna voerde N. Niedorp geleidelijk de stand op tot 5—0. Wel deed de Randers voorhoede verwoede pogingen om wijziging in de stand te brengen, maar hun aanvallen stranden steeds op de stevige verdediging van Nieuwe Niedorp. De eerste wedstrijd van Water vogels, aan de Sportlaan gespeeld is wel waardevol geweest voor de Nieuwediepers. Zij zijn dit jaar begonnen met de overigens hoognodige verjonging van de ploeg. Weliswaar heeft de elftalcom missie het nog niet aangedurfd radicaal het mes in de oude ploeg te zetten en een oude rot als Beers nog opgesteld maar toch kwam gisteren een jonge ploeg binnen de lijnen. In de Water vogelskringen is men er van overtuigd dat het eerste elftal een zwaar seizoen tegemoet gaat, want de nieuwe spelers zullen nog heel wat ervaring op moeten doen voordat zij zich kunnen meten met de sterkste elftallen uit de afdeling. Een eerste vereiste is dat de ploeg een homogeen geheel gaat worden, want hierin hebben enkele oefenwedstrijden niet kunnen voorzien. De tweede helft van de Torren de rust was met 11 ingegaan was trouwens al van beter ge halte dan de eerste, maar toch duurde het tot ongeveer 20 minu ten voor het einde, voordat de in het blauw gestoken Heldersen de overwinning in de wacht wisten te slepen. Dat het zo lang duurde, was onder andere te wijten aan het lange treuzelen van midvoor Rol. Het tweede doelpunt ont stond uit een penalty, die beheerst door Beers werd ingeschoten. Tien minuten voor het einde maakte linksbuiten Dirks er op keurige wijze 31 van, na goed voor bereidend werk van linksback Koster. Deze overwinning zal Wa tervogels een morele steun geven voor de verdere wedstrijden, die ongetwijfeld zwaarder zullen zijn Fangio wint in Merano De „Supercortamaggiore grand Prix", 270 km, is vandaag ge wonnen door de Argentijnse cou reur Juan Manuel Fangio met een 3.000 cc Alfa Romeo. Zijn tijd was 2 uur 7 min. 23,8 sec, een ge middelde snelheid van 127,161 km per uur. Tweede werd de Ita liaan Sergio Mantovani met een Maserati in 2.15.57,2, De Zwitser Hans Ruesch een bekend ro manschrijver vloog in de eerste ronde in een bocht van de weg en reed op het pu bliek in.Een politieagent werd gedood, een andere agent en twee toeschouwers werden gewond. Ruesch liep ernstige verwondin gen op. Direct daarop vloog de Italiaan Franco Cortese uit dezelfde Ongeoefend en met een drie tal debutanten startte de thuis club in het nieuwe seizoen en gezien deze omstandigheden is dit gelijke spel niet onverdien stelijk. Het spelpeil was dan ook niet daverend, maar dit elftal toonde over een goede geest te beschik ken en dan is er toch nog veel te bereiken. De beste man bij Zeevogels was ongetwijfeld stop per-spil Groot en om hem heen toonden de andere verdedigers dat zij begrip voor hun taak hadden. De Zaanse Boys hadden in de eerste helft de wind in de rug en waren veelal in de aanval, zonder Twisk voor al te grote problemen te stellen en als dit gebeurde bleek deze in prima vorm te zijn. Wel forceerden de Zaandammers enige hoekschop^ pen, maar resultaat bereikten zii daar niet uit, omdat het kopwerk in de Zeevogels-achterhoede uit stekend was. De doorbraken van de thuisclub waren niet van ge vaar ontbloot, doch keeper Groen bleek ook zijn vak prima te ver staan en een schot van De Waard stopte hij subliem. De laatste minuut voor de Bij de eerste competitiewed strijd tussen Kolping Boys en Koedijk, won K.B. de toss en Koe dijk trapte met de wind tegen af, Zij trachtte met een overlinks ge speelde aanval het doel van K.B. te bereiken, de spil van K.B. wist echter op het juiste moment de aanval te stuiten en zette z'n voorhoede aan het werk. Beide elftallen die met een overwinningsgeest bezield waren, faalden als de kansen benut moes ten worden. Gestuwd door de halflinie kwam Koedijk opzetten, echter het schot ging naast. Hier. na kwam K.B. los en vanuit een goede voorzet van de K.B. links buiten, wist rechtsbuiten Kunst, uit een moeilijke positie met een kopbal de keeper van Koedijk te passeren 10. Direct daarop was het Koedijk dat uit een scher mutseling de K.B. keeper pas seerde 11. Juist voor de rust wist de Koedijker linkshalf een voorzet te lanceren, waaruit linksbinnen Hartog onhoudbaar achter doelman Hes schoot 12. Na de rust wist K.B. spoedig gelijk te maken. Rechtsbuiten Jongebloed passeerde de in de verdediging gedrongen backs en bracht de stand op 22. Koedijk herstelde zich en trok met 'n snelle rush ten aanval, de K.B.- keeper hield echter stand. K.B. dat hierna het overwicht in han den kreeg wist door goed samen spel door middel van Kunst de stand op 32 te brengen. Er ont wikkelde zich een felle strijd, waarin beide doelen voor critieke momenten kwamen te staan. De voorhoede van Koedijk slaagde er in nog eenmaal het net te vinden. Het was nogmaals de snelle links binnen Hartog die met een on verwacht schot de bal in de uiter- bocht. Hij werd ernstig gewond. ste hoek schoot 3—3. pauze werd de gasten noodlottig, want na een grove dekkingsfout snelde debutant Duinmeyer alleen op Groen af en passeerde hem kansloos. Onmiddellijk daarna floot de heer Lodema de spelers naar de thee. Na de rust bleken de Zaan dammers zich nog niet verzoend te hebben met een nederlaag en zetten een hevig offensief in, wat binnen een kwartier resulteerde in een voltreffer van midden voor Post. De gasten gingen door maar Groot, Ligthart en Strooker trokken de lijnen weer recht en de strijd ging over en weer. Doelman Twisk kwam nog en kele malen in gevaar, maar be hoedde zijn doel voor verdere doorboringen, terwijl aan de an dere kant De Waard en Neiiens over en naast schoten. Toen dan ook de goed leidende scheids rechter voor de laatste maal floot hadden beide partijen loon naar werken. vaarlijk misverstand in de achter hoede van de rood-witten teweeg. Maar de snelle r.-buiten van 't Zand was net piet snel genoeg. De H.-achterhoede kreeg het op dit moment zeer zwaar te ver duren. De Zandtemers hielden het spel te kort Dit zagen zii zelf ook in. Dus veranderden zii van taktiek. Schoten volgden, en har de kogels waren het.Maar de Het gebeurt veelal, dat het nieutve voetbalseizoen wordt ingegaan met een gewijzigd team. Dit was in 'f Zand nu eens niet het geval. Ook de bezoekende club Hollandia T kivam met een elftal in het veld, dat op één speler na het moorddadigeteam van verleden jaar vormde. Dus twee oude bekenden tegen elkaar. Het gaat er op lijken, dat er deze competitie weer behoorlijk geknoktzal moeten worden in 2C. Maar één ding is zeker, zowel Geel-Zivart als Hollandia T zullen hoge ogen gooien. Vooral de mannen uit Tuitjenhorn dienen hoog aangesla gen te worden. De wedstrijd was vijf minuten opgevoerd. Dit bracht een ge oud. Hollandia T. was in de aan- 1 J ut~~ val. De bal rolde ergens langs de rechterlijn. Daar kwam ..Teddy Kruijer aan hollen, trok de bal scherp voor de kooi en voor de doelman van de thuisclub er erg in had, sprong Das met de bal en al in doel (01). In hoog tempo werd er door gespeeld. waarbij de rood-witten de ene aanval na de andere uit hun arsenaal toverden. Het was ook niet te verwonderen dat dit tempo al spoedig in felheid af nam. De Zandtemers die deze lawine rustig over zich heen lieten glij den. namen nu de gelegenheid te baat om hun spel te ontplooien. De lange halen van de uitsteken de spil Deutekom gesteund door de Gebr. Huiberts stelden de voorwaartsen in staat om Bleeker eens onder vuur te nemen. Het bleef echter bij proberen. Waren de gastheren in deze periode wat productiever geweest dan had dit zeker doorslaggevend kunnen wezen. De achterhoede van de gasten was op dit mo ment de kluts kwijt. Het gelukte Kruyer om met een solo-ren het spel weer naar de andere helft te verplaatsen. Deze poging had een indirect succes. Want bij de volgende aanval gierde l.b. Blok dijk langs de lijn, trok het leder hoog voor en Das zorgde voor doelpunt nummer twee (02). Direct na de theetijd kroop het elftal van geel-zwart op een ge lukkige manier door het oog van een naald. Wat was het geval. De voorhoede van de bezoekers lan ceerden een aanval waardoor Luickx volkomen uit positie ge speeld werd. Hij kon zich echter razend snel herstellen en de gloeiende kogel juist op tijd kerën. Het tempo werd nu weer even „ijskoude" keeper Bleeker wist met alles raad. 3 min. voor het eind kreeg geel-zwart een vrije schop te ne men. Dit bracht zulk een gehar rewar voor het doel teweeg dat de arbiter een scheidsrechterbal gaf De chaos werd nu nog erger, maar uiteindelijk kon Holl. T. wegwerken. Een laatste poging van G Zwart had echter succes. Wit sjaste de bal onhoudbaar in dc touwen. AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP AKERSLOOT. Toen giste morgen om ongeveer half ach een motorfiets bestuurd door de heer C. V. uit Akersloot de Meerweg kwam afgereden, na derde van de Pontweg een brom fiets bestuurd door de heer W. S. eveneens uit Akersloot. Zij bot sten tegen elkaar aan; hienbii kwam de heer S. dusdanig te vallen dat hij na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten enkele uren later in het St Elisabethzie'kenhuis te Alkmaar aan de bekomen verwondingen is overleden. De heer V liep slechts enkele verwondingen op. terwijl de voertuigen van beide personen niet noemenswaardig beschadigd werden. Louis Bobet nummer één in criterium der kampioenen Louis Bobet heeft Zaterdag het criterium der kampioenen gewonnen, een wedstrijd over 100 km achter Derny-motoren. Zijn tijd was 1 uur 54 min. 55 sec. Tweede werd Ockers (B.), derde Kubler (Zwits.), vierde Magni (It.), en vijfde Jean Bo bet (Fr.). Daarna kwamen Lau- redi (Fr.) als zesde in 1.56.31 en Bober (Fr.) als zevende in 1.58.08, Schulte (Ned.) gaf in de 18e ronde op. In 1 A startte Ajax met een ver diende 31 zege op Heracles. Wel nam Heracles door Kamphuis met 10 de leiding, maar nog voor de rust kwamen de Amsterdammers door Bartels en van Dijk met 21 voor. De verdiende zege werd na de hervatting door Ditmeijer een feit. NEC maakte tegen Wagenin- gen een zwakke indruk. Van der Weerd gaf Wageningen een 02 voorsprong. Daarna scoorde van Ringelenstein tegen, maar na de rust bracht Gieltjes Wageningen definitief de volle winst. Storm vogels kreeg door Snoeks Jr. te gen Elinkwijk een 10 voorsprong maar van Beek maakte gelijk. In de tweede helft brachten Westers en Verhoef (in eigen doel) de IJmuidenaren definitief de zege (31). Ensch Boys had weinig moeite met een zeer zwak spelend Zwolse Boys. Welink en Nijsink zorgden voor een 20 ruststand. Daarna werd het door Welink. Selderhuis Sr. en Nijsink 50. Eerste doelpunt in de competitie. Rootselaar komt in 1B de eer toe het eerste doelpunt in deze nieuwe eerste klas competitie te hebben gescoord. Hij deed dit in de eerste seconden voor zijn club EDO tegen 't Gooi. Klein vergroot te de voorsprong tot 20. Na de rust scoorde Mol uit 'n strafschop tegen. Prins zorgde voor de eind stand 31. Doelman van de Wint heeft VSV tegen DOS gered. Hij liet ondanks de Utrechtse storm lopen geen bal door. VSV daar entegen scoorde door van der Kuil en de Graaf tweemaal (02). Rig- tersbleek moest met 32 de eer aan Go Ahead laten. Wannink gaf de Deventenaren de leiding, waar na Blijenberg gelijk maakte. Door Hölscher (strafschop) en ten Wolde liep Go Ahead tot 31 uit. Eerst hierna had Rigtersbleek door Trooster nogmaals succes (32) Vitesse won fortuinlijk van AGOVV. G. Hendriks gaf Vitesse de leiding, door Hanekamp werd het 11, waarna Faber Vitesse weer een 21 voorsprong gaf. Kanselaar bracht de partijen weer op gelijke voet. In de laatste 10 min. hadden twee Arnhemse uit vallen door G. Jansen succes 24. Drieling in Valkenswaard VALKENSWAARD, 6 Sept. Het gezin J. F. Cleef-Rozier te Valkenswaard is Zaterdagmiddag verblijd met de geboorte van een drieling, een meisje en twee jon gens. Kinderen en moeder maken het uitstekend. De kleuters wogen respectievelijk drie en een half pond, vier pond en vier pond en twee ons. Burgerlijke Stand NW.-NIEDORP. Geboren: Wil- lemijntje Elizabeth, d. v. Jan v. d. Ben en Baartje Spek. Jan, z. v. Hendrik Boertje en Ida Steen. Niesje, d. v. Hendrik El len en Cornelia J. Meester. Wil helmus Cornelia, z. v. Johannes P. Koenis en Catharina M. Groot. Ondertrouwd: Jantje de Vries en Jan Leijen. Maartie Smit en Jan Brugman. Getrouwd: Anna Wilhelmina Schutte en Simon de Vries. Maartje Smit en Jan Brugman. Overleden: Trijntje Smak, echt genote van Willem Fijnheer. Ingekomen: Annemarie en Jo hanna M. Ruig. v. Den Helder n. B 226. Alida C. Dijkstra,' v. Hoogwoud n. A 57. Johanna A. Groen, v. Den Haag n. C116. Wietse S. Dijkstra, v. Amsterdam n. B 221a. Hendricus H. J. A. Bekkers, v. Megen, n. A 1 Jaco bus G. Jonker, v. Vorden, n. A 1 Vertrokken: Robert J. Vernes, v. B66 n. Hilversum. Benignus Rasman en gezin, v. C35 n. Bel gië. Johannes F. Berkvens, v Al n. Megen. Wilhelmus G. de Rooy, v. Al n Wijchen. Mathias G. de Poti, v. Al n. Den Helder. Aafje Wit, v. C19 n. Nieuw Zeeland. Met zeer veel spanning zag de Wieringermeer uit naar het spel van de Flevoploeg zonder mid voor B. Bouma. Hoewel KGB voor de Wieringermeerders vrij onbekend was, vreesde men toch een KGB-overwicht. De Flevoploeg dacht daar an ders over en heeft in een zeer goed gespeelde wedstrijd laten zien, dat het in de toekomst nog wel een woordje zal meespreken om een van de bovenste plaatsen te verdelen. KGB startte al aanstonds met enkele gevaarlijke aanvallen, die echter vastliepen op de achter hoede van Flevo. Na een kwar tier raakte Flevo er steeds be ter in en golfde het spel steeds feller op en neer, waarbij de Oranjehemden merkbaar in kracht en snelheid toenamen, zo dat geleidelijk een Flevo-over- wicht ontstond. Door fraai combinatiespel belandde na 30 minuten spelen de bal bij mid voor Arie Groot, die niet aar zelde en met een fraai schot Flevo de leiding gaf (10). Bij KGB was het vooral de linksback P. Smit die heel wat Flevo-aanvallen in de kiem smoorde en zijn voorhoede aan het werk zette. Toch moest ook de goedspelende Smit en zijn achterspelers voor rust nog een maal voor de Flevo-aanvallen zwichten. Het was F. Boerhave. die na een zeer vlugge aanval met een goed gericht schot de stand op 20 bracht. De roodbroeken voelden, dat er nu harder gewerkt moest worden en het spel golfde dan ook in hoog tempo heen en weer. Na rust hadden we een KGB- revanche verwacht, maar het was Flevo, dat de toon aangaf. Reeds na 10 minuten vergrootte de rechtsbinnen Dekker de stand tot 30 en enkel minuten later maakte dezelfde speler er 40 van. De achterhoede van KGB zag zich voor een wanhopige taak geplaatst, rechtsback P. Smit spande zich in tot het uiterste, maar weer wist de linksbuiten van Flevo met een zeer mooi diagonaal schot de keeper van KGB het nakijken te geven. Juist een minuut later scoorde de nieuwe midvoor van Flevo. A. Groot voor de vijfde maal. Nog tweemaal wist de goed spelende en fraai combinerende Flevo-voorhoede het net in het KGB-doel te vinden, zodat een 70 eindstand ontstond. De wed strijd werd in de beste verstand houding gespeeld. Van en naar Korea Gisterochtend is te Rotterdam aangekomen het elfde Nederland se aanvullingsdetachement voor Korea, bestaande uit 89 man, dat vorig jaar Augustus naar Korea was vertrokken. Kort na deze aankomst scheep te zich een nieuw aanvullings detachement van 160 man in on der commando van de eerste lui tenant H. A. Muller uit Apel doorn. Ajax won met 31 van Heracles De voetbalcompetitie van de KNVB in het nieuwe seizoen is Zondag begonnen. Heracles speelde in Amsterdam tegen Ajax en moest een 13 nederlaag incasseren. Het moment, waarop de doelman van de Almeloërs voor de derde maal moest zwichten. De Ajaocied Ditmeyer wa de maker van dit doelpunt. Eerste klasse A NEC—Wageningen AjaxHeracles LeeuwardenRCH St. vogelsElinkwijk Ensch. B.—Zwolse B OosterparkersDWS Be QuickHaarlem Eerste klasse B EnschedeGVAV Volewijck.H.veen EDO't Gooi DOS—VSV Go AheadRigtersbl. SneekBlauw Wit AGOVVVitesse Eerste klasse C HBS—BW SVV—Xerxes Brabantia—VVV WH '16Bleijerh. NAC—LONGA SpartaEmma SittardiaPSV NOAD—DHC 1—3 I Excelsior—HDVS Eerste klasse D Willem IIMaurits EBOHFeyenoord RBCEindhoven 1 JulianaLimburgia 3—1 3—2 3—1 5—0 0—5 0—5 3—2 3—3 3—1 0—2 3—2 1—4 2—4 0—4 2—3 2—2 5—1 1—0 2—3 2—3 6—0 1—1 0—0 1—1 MW—ADO OOST Tweede klasse A Achilles '12—ZAC WEST I Derde klasse C HilversumSDW GVOWijk aan Zee Vierde klasse A Watervog.Oudesl Vierde klasse B AndijkMeervogels NOORD Vierde klasse A CABFreno BakhuizenRES Vierde klasse F ZuidlarenBI. Geel OOST Vierde klasse C PHTwen the Vierde klasse D OBV—Helios D V en K.Activia WilpDe Gazelle Loen.m.E ram.oord 4—4 3—2 2—2 3—1 3—1 4—4 3—1 3—4 1—3 3—4 1—2 3—2 2—2 0—1 3—1 3—1

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5