Fokveedag Texel en Mars Prinsjesdag wordt met luister gevierd Zilveren professie feest van Zuster Adalberta Prachtig geslaagde volksfeestmiddag Troepen in ceremonieel tenue Spoedvergadering van de raad Markt en Beurs Grool nieuws 520ste STAATSLOTERIJ 4e klasse 13e lijst Dinsdag 8 September 1953 Pagina 7 nnenkoor zich had laten •ak de commissaris der in Zuid-Holland, mr. L. ïgkoor van de Nederl. ïeente zong hierna „Ge- in de dood", waarna lierskapel de „Marche van Saint Saens speel- rgel speelde nog „Dankt allen God" voordat bur- van Sleen een kort d sprak, tenslotte werd et Wilhelmus gezongen, eze herdenkingsdienst het stadhuis een ont- ïhouden, die zeer druk ocht. De Marinierskapel ils besluit van de her van de driehonderdste ran Tromp op het Kerk- taptoe. ïeentegöbouwen, het ge- s van Tromp, hotel alsmede de kerktoren erlicht, terwi.il in ver straten door de be en extra verlichting was :ht. tar zijn katholieke iging is doordron- besef, dat alles te i de Goedheid zelf. plicht om op eigen, ianier ook goed te ïart altijd te laten ad bevestigt telkens die houding en steunt haart olieke vrouw het beste terug. Zij wordt er doop door-en-door beschaafd U niet weren lit de handen van Uw kinderen. wij maandelijks gouache, ets of gravure laars, aangesloten bij de Kunstenaars Vereniging. alle abonné's een volledige roman- gnon-serie. b het zelf gezien. Hij h, waardoor hij met is dat de ring waar dden, ja, jatoen maar een raar geval dop. Doch toen werd gevaren, waaraan de raren blootgesteld. selijk belangrijk", riep die moet onmiddellijk er met grote passen k, die zo snel voort- het toelieten. En deze took, dat ze helemaal a. Met ongeloof in s naar de openstaande wde: „Ga er vandoor, jegen deze uitnodiging en zij op hun teentjes e burcht 's GRAVENHAGE Bij de plechtige opening van de zitting der Staten-Generaal op Dinsdag 15 September a.s. te 13.00 uur zal de Koninklijke stoet onderstaande route volgen: Koninklijk Paleis aan het LangeVoorhout - Lange Voorhout (over het zgn. Schelppad) - Kneuterdijk - Lange Vijverberg - Korte Vijverberg naar de Ridder zaal op het Binnenhof. Langs dezelfde weg zal Hare Majesteit de Ko ningin naar het paleis aan het Lange Voorhout terugkeren. In verband hiermede heeft de luitenant-generaal D. C Buur man van Vreeden, gouverneur der residentie, onder wiens bevelen de bij het militair eerbetoon en de afzetting ingedeelde troepen zich zullen bevinden, het vol gende vastgesteld: Het ere-escorte zal bestaan uit een detachement koninklijke ma rechaussee, de koninklijke mili taire kapel met de grenadiers drumband, een ere-compagnie grenadiers van het garde-regi ment grenadiers met vaandel- delwacht, en een ere-escorte rijkspolitie te paard. Voor het paleis Lange Voor hout zal een erewacht van het garderegiment jagers ter sterkte van 100 man de wacht betrekken. Hierbij zijn tevens ingedeeld het vaandel van dit garderegiment met vaandelwacht en het mu ziekcorps van de koninklijke luchtmacht. De erewacht aan de Ridderzaal ter sterkte van 70 man zal worden geleverd door het korps mariniers. Hierbij zijn ingedeeld het vaandel van dat korps met vaandelwacht, alsme de de marinierskapel der konink lijke marine. In ceremoniële tenue De volgende troepen zijn be stemd voor de afzetting langs de door de koninklijke stoet te vol gen weg: een detachement van 500 man van de luchtdoelartille rie, een detachement van 200 man van de luchtvaarttroe pen, een detachement van 100 man van de koninklijke marine, een detachement van 300 man van het bewakingskorps konink lijke luchtmacht en van 200 man de demonstratie-compagnie der infanterieschool. Het gardere giment fuseliers Prinses Irene met een detachement van 100 man levert op het Binnenhof de ere-afzetting. Hierbij is inge deeld het vaandel van dit gar deregiment met vaandelwacht. Voor de Nieuwe of Litteraire Sociëteit aan de Korte Vijver berg zullen zich een detache ment Marva en een detachement Milva opstellen, elk ter sterkte van 30 leden. Behalve de reeds genoemde muziekcorpsen zullen zich nog langs de route bevinden: het trompetterkorps van het regi- Het gaat om woningen GRAFT. De Raad dezer ge meente is in spoedeisende verga dering ten gemeentehuize bijeen geroepen. Gedeputeerde Staten hebben nl. medegedeeld, dat het bij de gemeente nog aanwezige bouwcolume zo spoedig mogelijk dient te worden gerealiseerd. In ieder geval dienen de plannen voor 1 October a.s. aanbeste- dingsklaar te zijn ingediend bij de provinciale directie voor We deropbouw en de Volkshuisves ting. Indien aan deze voorwaarde niet wordt voldaan, dan zal het bouwvolume naar een andere ge meente in deze provincie worden overgeheveld. De gemeente heeft nog de beschikking over een vo lume voor drie woningen. Bur gemeester en wethouders stellen zich op het standpunt, dat het niet verantwoord is bouwvolume verloren te laten gaan, temeer omdat nog steeds verschillende woningzoekenden bij 't gemeen tebestuur staan ingeschreven en tevens omdat een groot aantal woningen in deze gemeente in slechte staat verkeert, zodat in de naaste toekomst tot krot opruiming zal moeten worden overgegaan. Tot heden heeft de femeente echter niet de beschik ing gehad over de voor de bouw benodigde grond. Thans hebben B. en W. echter de heer J. C. Heijnis te Graft bereid gevonden het aan hem toebehorende per ceel, gelegen aan de Dorpsstraat te Graft, en groot 0.26.60 ha aan de gemeente te verkopen. De prijs, welke de heer Heijnis voor deze grond bedingt, bedraagt f2.per m2. Uiteraard is de op pervlakte van het terrein te groot voor de bouw van drie woningen. Op dit perceel zullen in de toekomst echter nog 5 a 6 woningen kunnen worden ge bouwd, hetgeen van groot belang is voor de realisering van even tueel later beschikbaar bouw- ment Huzaren van Boreel op hoek Korte- en Lange Vijver berg en de drumband van de 901e luchtverdedigingskring bij het paleis Kneuterdijk De minuutschoten worden af gevuurd door een batterij veld artillerie bestaande uit 6 stuk ken. Deze batterij is opgesteld op het Malieveld. De mariniers zullen zijn ge kleed in groot-tenue. De mili tairen van de garde-regimenten grenadiers, jagers en fuseliers „Prinses Irene", alsmede de ko ninklijke militaire kapel, de luehtmachtkapel en de konink lijke marechaussee zullen zijn gekleed in de ceremoniële tenue. Ledenvergadering R.K. Voetbalver. VIOS WARMENHUIZEN In club huis Gebr. de Groot hield Vios een ledenvergadering onder voor zitterschap van Jac. de Groot. Uit het jaarverslag bleek dat Opperrechter Vinson overleden WASHINGTON, 8 Sept. Op perrechter Fred Vinson van het Amerikaanse Hoge Gerechtshof is vanmorgen vroeg te zijnen huize aan een hartaanval overle den. FLORALIA- TENTOONSTELLING SCHERMERHORN Op 4, 5 en 6 Sept. werd hier wederom de jaarlijkse Floralia-bloemen- tentoonstelling gehouden met de daaraan verbonden feestelijkhe den. De verzorging en de kwa liteit van de ingezonden bloemen was dit jaar bijzonder goed. Dank zij de goede zorgen van vele huismoeders, mede gesti muleerd door de te behalen prij. zen, waren de in het voorjaar uitgereikte plantjes uitgegroeid tot welvarende volwassen plan ten, die gezamenlijk de zaal van café „De Roode Leeuw" hadden herschapen in een fleurige bloe mentuin. Naast de gebruikelijke volks spelen zoals blindroeien, kinder wagenrace, ringsteken op rijwie. len, kegelen en voorts nog enkele attracties in de zaal, stond er dit jaar een geheel nieuw evenement op het pro gramma namelijk een brandweer demonstratie in de vorm van een wedstrijd tussen de brand weren van een zestal gemeen ten. Voor deze demonstratie be stond Zaterdagavond een flinke belangstelling. De diverse be- hendijjheidsproeven omvatten o.a. het redden van een slacht offer vanaf een dak. het vol spuiten van een aan een paal hangende emmer, een met de waterstraal te beoefenen spel met ballen, een richtproef vanaf een hoge brandladder en een spuitproef waarbij het object slechts door middel van een spie gel kon. worden gezien. De di verse verrichtingen van de 6 korpsen vormden een interessant en vrolijk kijkspel voor het pu bliek. Het resultaat van de wedstrijd was als volgt Alkmaar le prijs (beker) 8 min. 2.2 sec.: Beem- ster 2e prijs (lauwertak) 8 m. 48,2 sec.; Groot-Schermer 3e Drijs (medaille) 9.38.2; Schermerhorn 10.26.4; Óterleek 11.5,4; Ursem 11.47.5. ANNA PAULOWNA Op het de naaister van het dorp. Nie- grote Mariafeest, Moeders ver- mand kon de moeders zulke bes- Jaardag, viert Zuster Adalberta j te voorlichting geven, hoe van 'n aan één speler in het afgelopen uit huize Bethanië haar zilveren oude broek een keurige nieuwe professiefeest. Zelf is de zilve- jomgensbroek gemaakt kon wor- ren jutoilaresse op deze dag niet den, als Zuster Adalberta. in het kleine klooster aan de j Maar 15 Oct. 1946 begon de seizoen een waarschuwing is uit gedeeld. Bij het behalen van het kampioenschap van het eerste elftal waren er vier personen die hun aandelen schonken en wel de heren Th. Smit, Nico Jonker. Jac. v. Baar en Simon Potveer. De voorzitter dankte deze heren zeer hartelijk en secretaris P. Stam voor zijn keurig verslag. Penningmeester N. Jonker bracht financieel verslag uit. Over het jaar 1 Mei 1952 tot 30 April 1953 waren de ontvangsten f 3.097,06 en de uitgaven f 2.619,12; saldo f 477,94. De heer Jac. Koot zag liever het jaar lopen van 1 Sep tember tot 31 Augustus. Spr. meende dat dan een ieder een overzicht kreeg over het gehele seizoen. Hiertoe werd besloten. Verder ging men over tot het kiezen van aanvoerders van de verschillende èlftallen. De heer Jac. Koot werd gekozen voor het le elftal; 2e elftal Antoon Blok ker; 3e elftal Jac. Pronk; 4e elf tal Jo Burger; junioren a Jan te Buck; adspiranten a P. Quant. Na de training nog eens onder de loupe te hebben genomen werd het oudbestuurslid A. Huis man met zijn echtgenote hulde gebracht voor het vele en goede werk dat zij voor de vereniging hebben gedaan. Verder wenste de voorzitter alle elftallen een ple zierige competitie toe. Aanstaande Zondag is de wed strijd S.R.C. IVios I. Vertrek per bus om 1.30 uur. Opgave voor supporters die per bus het eerste elftal willen vergezellen bij de heer A. Agterbos vóór Zater dagavond 9 uur. Nieuweweg aanwezig. Met haar jubilerende jaargenoten viert zij haar grote dag in het Provinciale Moederhuis te Neurenberg (D.) Immers, in dat Moederhuis is zij in 1927 ingetreden. Op 8 Sep tember 1928 kreeg zij haar habijt. Een jaar later, op dezelfde dag, deed zij daar haar Eerste Gelofte In 1934 haar Eeuwige Gelofte. Vanzelfsprekend zal dus in Neurenberg het „Te Deum" klin ken. Van haar eerste klooster jaren af heeft Zuster Adalberta in de lingerie „gezeten". In 1936 kwam zij naar Anna Paulowna. Weer natuurlijk als naaizuster. Zij had haar sporen in dat vak al dub bel en dwars verdiend. Breezand was haar eerste Pol- derse standplaats. Vier jaar heeft we hekken, en weer stond de naaischool weer te draaien. Ach ter de R.K. school stond in de Nieuweweg een oud „ZAP-hok". Waar weleer ZAP's oude garde zich aangordde voor de strijd, ronkten toen de naaimachines. Maar 't „ZAP-lhok" was tochtig en de winter van '46'47 bar en bar koud. Blauwe vingers en koude te nen dragen niet bij tot een goede gesteltenis om te plisseren en te garneren. Zuster Adalberta moest weer verhuizen. Het gebouwtje naast de Gereformeerde kerk aan de Molenvaart werd haar zoveelste naaischool. Het was een pracht oplossing, maar van kortstondige duur. Nieuwe heren hangen nieu- Zuster Adalberta elke dag naar Breezand gefietst om de jonge meisjes te bekwamen in de edele „naailkonste". In 1940 moest zij haar ruimte afstaan aan de sol daten. De gedwongen werkloos heid lag Zuster Adalberta niet. Blij stapte ze daarom al spoe dig in een sputterende autobus, die elke dag naar Wieringen pro beerde te komen. De Pastoor van Wieringen had wél ruimte en hij profiteerde zo van Zuster Adal- berta's naaikwaliteiten. Maar ja, de sputterende bus viel oó'k uit en Zuster Adalberta was weer uit haar vak. Rust heeft ze in dé oorlogsja ren echter niet gehad. Ze werd BREEZAND. door stralend zomerweer begunstigd werden de uitgestelde volksspelen i.l. Zater dag gehouden on het terrein van de heer G. Keijzer. Na een rondgang van de beide muziekverenigingen „Soli Deo Gloria" en „Concordia" door het dorp begonnen de spelen aan de Zandvaart met het boegspriet lopen. En zoals de belangstelling hier al was, zo bleef het de hele dag, tot 's avonds acht uur toe, toen de laatste meters van de Ronde van Breezand, voor ama teurs, 'verreden waren. Het ijverige bestuur van de Oranjevereniging „Breezand" had een zware dag maar kan met vol doening op de „spelen" terug zien. Jammer was het, dat de orde op het terrein veel te wensen overliet. Of het publiek moet zich beter leren gedragen, of er zullen meer ordecommissarissen moeten komen. Overigens liep alles vlot van stapel en hadden ook de diverse tentjes op het feestterrein over klandizie niet te klalgen. Uitslagen Sprietlopen. Van de 18 deel nemers presteerden het er drie, om droog over de Zandvaart te lopen, zodat loting moest beslis sen. 1. P. Halfschepel; 2. S. Filip- sen; 3. L. v. d. Berg. Zaklopen. Dit programmanum- ™a,.Toor =,rid i'rKR.* Ronde van Beezand (amateurs) Voor deze „ronde", als laatste programmanummer was zowel van de zijde der deelnemers als van het publiek grote belangstel ling. De hele „ronde" (20 km) moest zich afspelen, tussen twee treinen door, omdat er twee on bewaakte overwegen in het par cours lagen. Start en finish waren bij het café van Blokzijl, die ook nm~j - "4 "V" de wisselbeker beschikbaar had mmnlimpntfr» h Zuster gesteld. Daar zag het zwart van uitins vev^ daardoor Hp mensen pn innoc Vip+ Vipip i ven aan hun waardering naaizuster met haar leerlingen en haar inventaris op straat Burge meester Mijnlieff wees toen op 't leeggekomen distributiekantoor. En tot nog toe heeft de Zuster daar haar domicile. Het is er droog en todhtvrij, maarklein. Ook de naaischool groeit steeds in last en tal. Het goede onder wijs van Zuster Adalberta trekt leerlingen uit de verre omtrek. De grote wens vam de naaizus ter is dan ook een ruim en licht lokaal. Zuster Adalberta is echter een zuster die niet aan de grote weg timmert, haar lokalen lagen en liggen vaak achteraf. Haar werk trekt niet de aandacht van de ge hele Polder. Stil en bescheiden doet zij haar toch zo voorname werk. Jonge meisjes opleiden tot puike naai sters. Het is daarom eens goed dat haar oud-leerlingen bij gelegenr heid van haar zilveren professie- feest hun Zuster eens voor het Polderse voetlicht plaatsen. De oud-leerlingen geven name lijk 20 September een groot hul- digingsfeest en dat niet alleen, een machtig cadeau zal de dank baarheid van de Polder vertol ken. i Zondag a.s. wordt er in de pa rochiekerk van Anna Paulowna een plechtig gezongen Hoogmis opgedragen. Daarna is er in huize Bethanië gelegenheid tor felici teren. Vele parochianen zullen van de gelegenheid gebruik ma- TEXEL. Gisteren werd op het Schapeneiland de jaarlijkse fokveedag gehouden. Voorzitter Koopmans opende de dag met een hartelijk woord van welkom aan burgemeester en wethouders, ir De Vries, veearts De Boer, de bestuursleden der landbouworga nisatiesjuryleden en adsp. leden. Dit jaar was voor Texel wat de grasgroei betreft een voordelig jaar. Vorig jaar was dat minder goed. Wij kunnen daarom nu ook wel een optimistisch geluid la ten horen. Toch is er ook nog wel reden tot pessimisme. De prijzen der schapen daalden merkbaar. Dit is niet zo mooi. Daarom moe ten wij alle middelen te baat nemen om onze export op peil te houden. De burgemeester sprak de wens uit dat deze dag in alle opzichten mocht slagen. Er wa ren 220 inzendingen, een be wijs, dat Texel nog veel met 'de schapenfokkerij te maken heeft. Moge dit zo blijven daar ons eiland deze bron van inkomsten zeker kan gebruiken. De heer Hogetoorn dringt aan op goede kwaliteit, hetgeen mede de export kan verhogen. De ten toonstelling werd vervolgens door de voorzitter, nadat deze dank gebracht had aan alle mede werkers geopend. Naar de alge mene indruk is deze dag zeer goed geslaagd. Uitblinkende groe pen waren de schapen met ram lammeren en de 4-tallen fokooien. Uitdrukkelijk werd nog eens ge wezen op de kwaliteit van de wol. Hieraan dient men de meeste aandacht te besteden. De voor keuring zou een volgende keer ook iets strakker gemaakt kunnen worden. 1 j. rammen: F 6743 (wissel beker T.E.S.O.) R. Eelman. Oos terend; 2a. J. v. 4936 F R. Eel man, Oosterend; 2b. F 6733 D. Hin, Oudeschild; 2c. F. 6728 Jn. Hin Cz., Oosterend; 3a. F 6573 C. Koorn Hz., Den Hoorn; 3b. F 6548 G. C. Veeger, Den Burg. e.v. F 6581 P. Verberne, Spang. 2-j. rammen: la F 6206 (kam pioen) K. Zuidewind Oudeschild; lb. F 6219 M. J. Kikkert, 'Den Hoorn; 2. F 6318 P. C. Hin, Spang; 3. F 6219 M. J. Kikkert, Den Hoorn. Oudere rammen: la F 5806 (res. kampioen) F. R. Keyser, De Waal; lb. F 6117 D. Hin, Oude schild; 2. F 6576 N. Kikkert, De Koog; 3. F. 6091 K. Mantje, Spang; e.v. F 6101 R. Eelman Az., Oosterend. Schapen met 1 ramlam. geb. voor 31-3-'53: 1. 48041 C. Koorn Hz., Den Hoorn; 2a. 51745 Joh. J. Roeper. Oosterend; 2b. 5058 Joh. J. Roeper, Oosterend; 3a. 45038 Jac. Eelman Gz„ Ooster end; 3 b. 46503 A. J. Lap, Den Hoorn; e.v. G. C. Kikkert, Den Burg. Schapen met 1 ramlam, geb. na 31-3-'53: 1. 45788 eig. A. J. Lap, Den Hoorn; 2a. 50652 P. Breen, Oosterend; 2b. 48503 R. Eelman, Oosterend; 3. 45057 G. C. Kik- dere woningen op genoemd per ceel is het echter noodzakeliik. dat op het terrein een straat werkt en wel A. tot 16 jaar: 1. F. Verresen; 2. L. Schrama; 3. J. Schouten Az. B. voor paren: S. wordt aangelegd, welke haaks op en Jb- Bouwers; 2. Sj. v. d. Wal de Dorpsstraat zal lopen. Even- en mevr. Biersteker; 3. P. Half- eens is de bouw van een brug Ier plaatse noodzakelijk. In ver band met het een en ander stel len B. en W. thans voor te be sluiten tot aankoop van het per ceel grond voor de prijs van f.2.per m2 en voor de financie ring van deze uitgave een ge deelte van het nog beschikbare kapitaal ad f 6817.te gebrui ken. Tevens stellen zij voor tot de bouw van de drie woningen over te gaan en hiertoe een zo hoog mogelijke bijdrage uit s Rijks kas aan te vragen. Daar de kosten, verbonden aan de aanleg van een straat, thans nog met bekend zijn, zal hierop t.z.t. worden teruggekomen. Voor de bouw van de drie woningen en een brug, vragen B. en W. de Raad een crediet van f 38.000.— beschikbaar te willen stellen. Daar het plan voor de bouw der drie woningen vóór 1 October a.s. moet zijn ingediend, vragen au tevens machtiging, om op dracht tot het ontwerpen van het Plan te mogen verstrekken, en daarmede niet te wachten tot de aankoop van de grond door Ged. staten zal zijn goedgekeurd. en mevr. Biersteker; 3. P schepel en mej. v. d. Berg. Speciaal voor de dames was er het oude stoelendans (bollen- kisten). „Soli Deo Gloria" ver zorgde de muziek en als win naars noemen we u: 1. A. Berg man; 2. H. v. d. Wal; 3. A. v. d. Park. Liefst 44 deelneemsters telde dit nummer. De krachtsport werd ook ver richt in de vorm van touwtrekken en onder intens meeleven van het opdringende publiek behaalden de volgende groepen van drie de overwinning: 1. De Vrieze-G. de mensen en langs het hele par cours stonden nog talloze groep jes supporters. De EHBO hier ter plaatse volgde de renners op hun weg. Veel ontsnappingspogingen konden op het uitgezette par cours niet ondernomen worden, daarvoor was het te kort. Vijf maal moest het parcours gereden worden en telkens kwam het hele peloton practisch gelijk door. Het viel dan ook niet te verwon deren, dat de strijd in de eind sprint beslist moest worden, en dat er vlak voor de finish nog een valpartij plaats vond. Gedetailleerde uitslag: le ron de: 1. G. Visser 't Zand; 2. P. Kuiper, Den Helder; 2e ronde: 1. G. Visser, 't Zandt; 2. A. Ber- bee Gzn, Breezand; 3e ronde: 1. G. Visser, 't Zandt; 2. P. Kuiper, Den Helder; 4e ronde: 1. G. Vis ser, 't Zandt; 2. J. Dietvorst, v. Enijcksluis; 3. G. Jansen, Bree zand; 5e (laatste) ronde: 1. G. Visser, 't Zandt; 2. A. Berbee Gzn., Breezand; 3. J. Dietvorst, v. Enijcksluis; 4. M. Rosloot, Breezand. Door een verschil van mening over het gebruikte rijwiel van de winnaar dat in sportieve zin werd opgelost ontving nr. twee A. Berbee Gzn. uit Bree zand de wisselbeker en nr één, G. Visser de lauwertak. De nrs. drie en vier kregen een medaille. Er waren nog enkele prijzen. Verbrugge, laatste van de eerste Daalder-G. Blom; 2. j. Schurer- met deelnemers van de motorclub Th. v. d. Park-S, Wiersma; 3. A. APO werd door een aparte jury D"' t Tvastgesteld. T.g.t. hopen we die ook te publiceren. Dit was een volksfeestmiddag voor allen. En iedereen zal met genoegen het ronde, H. Gerrits, laatste van de oversteken remde hij toen hij op vijfde ronde, A. Berbee, extra prijs voor de meest strijdlustige renner! In- de zaal van hotel „Bloem- lust" van de heer Blokdijk vond de prijsuitreiking plaats. De uitslag van de behendig heidswedstrijd voor motoren, Bijl-J. Langes-M. Wiggers. Was het sprietlopen al een natte boel er was ook geen watergebrek bij het zeer geliefde tonnetje 0 steken. Het mooiste en meest I ijverige Oranjevereniging bestuur spectaculaire was natuurlijk: de ring steken en tóch nat worden. Overigens zorgden de „water voorzieners" er wel voor, dat sommige missers toch hun bad kregen. Winnaars: 1. L. de Vrie- ze; 2. T. Hooymeijer; 3. L. v. d. Berg. dank willlen doen toekomen. Wat kunt ge het beste doen, door u als lid van deze vereniging op te geven. Dan zal het feest het volgend jaar èn voor de kinderen op 30 April èn voor de ouderen rond 31 Augustus nog beter slagen. voor het vele goede werk dat Zuster Adalberta in de Polder in de afgelopen 17 jaar heeft ver richt. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: F. F. z.v. F. F. Spiekermann en M. A. Sro,e„rsSir J- ,B- en H- M. beide z.v H. M. Moeskops en F. Krijgsman; J- 2-v' J' C. Ruijiter en A-. Hel der; C. D. z.v. J. Bokweg en A. C. Hoen. r— Overleden: J. Venneker, 81 j„ geh. m. A. Smiers; E. Koger, 46 J?" „5ehó P1- W. Genefaas; C. M. Schoenmaker, 82 jr., wed. v. S. Halma; W. Duin, 73 jr., geh. m. C. Koopman. Uit het politierapport ALKMAAR. Gistermorgen om kwart voor negen kwamen twee auto's in botsing op het kruispunt bij Truitje. Een auto. die van de Heiloër brug kwam. verleende geen voorrang aan een auto, komende van het Varne- broek, zodat beide auto's in bot sing kwamen en er nogal wat schade ontstond. Gisteravond om tien over zessen reed een 56-jarige wiel rijder vanaf de Heiloërdijk de Kennemerstraatweg over. Bij het de rechter weghelft was geko men voor enkele wielrijders, die op het rijwielpad reden. Een auto, die met een snelheid van 80 km per uur naderde reed de man aan. De auto remde nog zeer krachtig zodat een remspoor van 28 meter op het wegdek stond af getekend. De wielrijder werd echter tegen de auto gesmakt en kwam met zijn hoofd op de kop lamp terecht. Hij kreeg enige hoofdwonden en werd naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. Het rijwiel werd bijna geheel vernield. Vanmorgen om 5 uur werd brand ontdekt in een geparkeer de auto op de Platte Stenenbrug. vermoedelijk veroorzaakt door kortsluiting. Voorbijgangers slaag den er in de draden van de mo tor los te trekken, waardoor ern stige gevolgen uitbleven. „ACHTER DE WAND" BURGERBRUG. Bij gele genheid van de kermis, wélke dit jaar op 27, 28 en 29 September valt,, zal in de zaal van de heer J. Visser op Maandag 28 Septem ber, om 7.30 uur. het Westfriese Kleintoneel optreden. Onder regie van D. Raatsvelt zullen zij het Spaanse toneelstuk „Achter de wand" opvoeren. Het gezelschap is ook vorig jaar opgetreden en oogstte toen veel bijval met „Mary Dugan". Ook met dit nieuwe toneelstuk heeft men reeds veel successen behaald, o.a. een eerste prijs op een toneel wedstrijd. Men mag er dus op re- kennen, dat de heer Visser een goede keus heeft gedaan. Het; comité dat de jeugdfeesten organiseert, heeft dit jaar ge meend de verantwoordelijkheid voor de keuze: binnen of buiten feest, in verband met mogelijke tegenslag van het weer af te moeten wentelen op de ouders. Het vorige jaar had men wed strijden georganiseerd op het veld. Er viel toen een stromende regen. Naar wij vermoeden zul len de ouders nu wel een film vertoning gekozen hebben. kert, Den Burg; e.v. 47861 M. C. Bakker. Den Hoorn; e.v. 48278 F. R. Keyser, Te Waal; e.v. 50505 P. W. Koning, Oosterend. Schapen met 1 ooi- en 1 ram lam geb. voor 3-4-'53: la 50857 C. Veeger, de Wester; lb. 42657 M. C. Bakker, Den Hoorn; 2a. 50635 Jac. Eelman Gz., Oosterend; 2b. 50855 C. Veeger, de Wester; 3. 43872 J. M. Bakker. Den Hoorn; e.v. 42744 M. J. Kikkert, Den Hoorn; e.v. 47913 A. J. Lap, Den Hoorn; e.v. 52046 J. M. Bakker, Den Hoorn. Schapen met 1 ooi- en 1 ram lam geb. na 2-4-'53: la. 48508 R. Eelman, Oosterend; lb. 50862 C. Veeger, De Wester; 2a. 48007 W. H. Bakker, Den Hoorn; 2b. 44307 C. Verberne, De Waal; 3a. 43887 M. C. Bakker, Den Hoorn; 3b 50901 Gebr. Zijm, Den Burg; e.v. 48739 K. Zuidewind, Oudeschild; e.v. 45500 P. C. Hin, Spang. Schapen met 2 ramlammeren geb. vóór 31-3-'53: 1. P. C. Hin, Spang; 2. 51741 Joh. J. Roeper, Oosterend; 3. 52777 C. Verberne, De Waal; 3a.48487 Jac Eelman Gz„ Oosterend: e.v.51749 Joh. J. J. Roeper, Oosterend. Schapen met 2 ramlammeren, geb. na 30-3-'53: 1. 51056 W. J. Bakker, Den Hoorn (wisselbe ker); 2. 42514 P. C. Hin, Spang; 3. 44395 Joh. J. Roeper, Ooster end; 3a. 45490 C. J. Bakker, De Waal- e.v. 47853 M. C. Bakker, Den Hoorn. Schapen met 2 ooilammeren: .1 45033 Jb. Eelman, Oosterend; 2. 48474 Jb. Eelman. Oosterend: 3a. C. J. Commandeur. Den Burg; 3 b. 48397 C. J. Commandeur, Den Burg. Viertallen ooilammeren van 1 vaderdier: 1. P. C. Hin, Spang; 3a. Joh. J. Roeper, Oosterend; 3b. P. Zijm. Den Hoorn; 3c. C. Veeger, de Wester. Viertallen 1-j. schapen van 1 vaderdier: 1. Jb. Eelman Gz., Oos terend (kampioen); 2a. D. Hin, Oudeschilld; 2b. Joh. J. Roeper, Oosterend; 3a. P. C. Hin, Spang; 3b. P. C. Hin. Sang; e.v. Jb. Eel man Gz., Oosterend. Viertallen oudere fokschapen: Ja. (res. kamp.) P. C. Hin, Spang; lb. Joh. J. Roeper, Ooster end; 2. M. C. Bakker, Den Hoorn. 3 premies a f 25 voor de ram lammeren die op Texel blijven: 0957 M. C. Bakker: 0111 C. Vee ger; 1157 W. J. Bakker. 3 premies a f 25 voor 1-jar. rammen: Rubriek nr. 23 D. Hin; rubriek nr. 26 R. Eelman; rubriek nr. 34 R. Eelman. Zilveren wisselbeker voor het beste schaap met 2 lammeren: nr. 180, W. J. Bakker. Damclub Texel TEXEL. De „Damclub Texel" houdt op Vrijdag 11 Sept. de jaarvergadering. Niet alleen worden alle leden verwacht, maar ook zii, die als nieuwe leden toetreden hebben een mooie gelegenheid kennis te maken. We twijfelen er niet aan of die kennismaking zal een zeer prettige zijn. Het ligt in de bedoeling we derom een jeugdafd. op te rich ten (leeftijd tot 15 jaar). Tot 18 jaar is men junior-lid. d.w.z. wie 1 Sept. 1.1. nog geen 18 iaar was. Nog staan te veel goede dam mers buiten de vereniging. De clubavond is Vrijdagavond in Hotel De Graaf. Aanvang der jaarvergadering 8 uur in 't club lokaal. Bollendiefstal TEXEL. Bij het rooien van crocusbollen voor zijn werkge ver nam A. O. 2% kg bollen weg om te verkopen. Volgens verd. was het maar iy2 kg, maar het bleef diefstal. De Officier te Alk maar, de waarde der bollen in aanmerking nemend, eiste een boete van f 60.of 30 dagen. Valse ventvergunning WIERINGEN. P. V. uit Mid- lum, die in Wieringen ventte, deed dit met een vervalste ver gunning. Wegens valsheid in ge schrifte en het venten zonder geldige vergunning veroordeelde de Politierechter te Alkmaar V. bij verstek tot f 25 of 10 dagen. BEEMSTER, 7 Sept. Beve landers, middel 1113.40, koop- mans blauwe, middel 11.60-14.50; slabonen z. dr. 2558; stoksnii- bonen 3476; stamsnijbonen 20 38; pronkbonen 2446; komkom mers 824; tomaten A 3149; bloemkool 1745; rode kool 6 13; groene kool 610; spinazie 10-46; postelein 1131: sla 3 14; andijvie 611; rode bieten 48.50; gare bieten 1017; bos- peen 20—M; uien 59; prei 15; perziken éOl5; frankenthalers 70 -90; suikermeloen 1449; reine victoria 2056; bismarck 815; codlin ceswick 415; erley vic toria 516; graham jubilé 414; james grieve 2149; manks cod lin 821; rode tulp 412; trans parante de cronsels 1027; zigeu nerin 1635; zoete winterkroon 816;beurré lebrun 6—18; beurré mérode 418; clapp's favorite 10 34; juttepeer 1029; seigneur d'esperen 10—29; trosjes-peer 6- 13; triomphe de Vienne 1638. LANGEDIJK. Aanvoer 3000 kg. Aardappelen 11.70; meerlan- landers 810.80; alva's 10: 42.000 kg rode kool A 4.3011.50, B 33.80; 12.000 kg gele kool A 48, B 3.20; 4000 kg groene kool A 7.409.40: 6600 kg slabonen 27.60—53.10; 700 kg tomaten A 30—35, B 27—33; 6700 kg uien 5.30—5.50, nep 10—19.60; 4000 kg bieten A 6.607.50; 6300 stuks bloemkool BI 26—32.50, B2 10.10 —17.80; 133.000 kg witte kool 3.50. Doorgedraaid 6900 kg witte kool. GROOTEBROEK, 7 Sept. 15.000 kg aardappelen, Eersteling grof 11.20; Eigh. groot 11,60; blw. eigfo. groot 13,1014,20; IJselster grof 9,40—10,30; groot 10,90 11,70; 1700 kg uien grof 6,20; groot 6,40; 6500 kg bieten A 5— 5,50; B 4,10—4,20; rode kool 4,60 —7,20 700 kg; 1800 kg gele kool 5,60; 138.000 stuks bloemkool B 18,50—30; Bil 8,90—18,10; stek 5. HEILOO, 7 Sept. Sperciebo- nen 32—51; stokbonen 4563; snijbonen 2365; pronkbonen 22 —34; andijvie 813; komkom mers 918; meloenen 2350; kropsla 714; porcelein 1015; tomaten 2240. ALKMAAR, 7 Sept. Alkm. Exportveiling Slabonen z. dr. 2454; stoksnijbonen 3082; snijbonen kas 117; pronkbonen 2836; komkommers 1123; to maten A 22—39; bloemkool 11 32; rode kool 5—12.50; savoye kool 7.50; groene kool 811.50; spinazie 1053; postelein 620; sla 417; andijvie 67.50; rode bieten 47; bospeen 1423; waspeen 1122; uien 38.50; prei 11.50. Augurken 40129; Reine Victoria 2248; perziken 623; Frankenthalers 102105; Alicant 97106; West-Frisia 62 68; suikermeloen 2056; ana nasmeloen 2955; peren: Klaps Favoriet 1123; Triump de Vie- ne 1130: appel: Zigeunerin 9 25* Jntnoc n 9Q4*3 WARMENHUIZEN 24.000 kg aardappelen, Eerstelingen 10,40 10,50 eigh. 11,70—12,10; bl. eigh. 11,6012,40; Meerlanders 10,10 10,40; Bintje 10,4010,60; grof 10,50: 4200 kg slabonen 26—42; 29.000 kg witte kool 3,503,60. AMSTERDAM, 7 Sept. Binnen landse granen (Boerennoteringen) Witte tarwe 25—25.50, rode tarwe 2525.25, rogge 2021, zomer- gerst '23—23.50; wintergerst 22 23.50; haver 2022; groene erw ten 4548; capucijners 6085; koolzaad 5657; karwijzaad 56 63, blauw maanzaad 105-117.50; geel mosterdzaad 5562; kanarie zaad 33—34, alles per 100 kg. HOOGKARSPEL, 7 Aug. 35500 st. bloemkool A 23.10—24, A II 11.60—14, B 19.80—25.60; B II 9.5013.50; bloemkool stek 5.00; aardappelen grof 11.10-11.30; uien drieling 7.30: nep 17.00. N.-SCHARWOUDE 17000 kg aardappelen, eigh. 10,9012,50; bl. eigh. 9,7011,90; Koopmans bl. 11; bevelanders 9,8011,10; bintje 11,40; IJselster 11; Oran 10,20; Meerlanders 10,50; bonken 8,50112; drieling 4,405; 10000 kg uien 4,606,60; grof 55,30; drieling 8—10; nep 21—22; 3000 kg kroten A 5,606,10; B 4; 16.000 kg slabonen IA 4854; I 41—47; II 20—28; 5000 kg rode kool A 4,20; B 3—3,20; 8000 kg gele kool A 4—4,70; B 3; 1000 kg groene kool A 7,60; 70000 kg wit te kool 3,503,70. voor Uw familieleden, vrienden en bekenden bij geb.oorte verloving en h u w e 1 ij k kunt U op de snelste manier bekend maken door een advertentie in de krapt U neemt biervoor natuurlijk Uw eigen krant. ADVERTEERT IN DIT BLAD HOGE PRIJZEN 10.000 3933 f 2000 7290 1500 3376 17070 18468 1000 3446 3961 5225 9702 2698 3071 3143 4992 7922 15910 17631 20210 200 2735 2873 3244 3646 5221 5706 6043 6279 7126 7259 8233 8481 8613 9025 13544 13805 15635 17452 17578 17800 19264 19517 19743 21030 21930 Prijzen van ƒ80. 1008 020 184 333 535 939 2084 155 224 285 328 439 550 576 657 720 813 959 8021 026 051 129 141 228 236 326 472 473 560 734 869 907 955 4428 548 686 717 782 794 839 5008 116 244 391 431 508 509 895 966 977 6041 136 241 263 288 295 345 395 434 476 670 747 836 899 7133 209 365 596 840 8045 048 244 257 369 370 390 445 483 609 628 644 650 839 862 946 983 9301 514 609 746 842 10086 109 180 225 393 409 426 572 604 657 666 725 791 915 11134 151 156 193 196 242 416 484 495 550 622 642 12028 038 090 158 309 358 695 833 835 862 914 13284 353 485 533 607 623 14156 281 374 431 455 481 835 958 15087 133 137 299 434 569 750 817 836 856 971 16035 045 108 198 255 349 561 726 875 17002 075 098 193 235 243 492 495 515 773 777 816 18015 017 053 090 124 159 833 906 984 988 19141 142 156 167 301 400 15674 400 2050 10184 12142 12461 375 433 614 633 665 691 571 592 614 662 381 398 352 447 869 887 163 355 815 924 625 778 667 749 466 525 472 473 970 753 807 20014 224 361 377 597 824 21063 080 116 151 271 340 506 525 565 605 791 886 508 695 836 876 935 353 359 374 465 Nieten 1041 110 357 446 635 647 799 800 2048 066 411 441 673 675 798 840 980 996 8023 119 341 374 517 526 673 751 4007 042 397 427 627 628 805 811 6032 059 274 306 576 591 852 854 6029 109 365 388 479 527 878 910 7069 071 421 436 730 739 925 982 8001 006 232 262 405 687 691 9019 033 158 192 494 506 641 655 10H34 088 315 334 501 523 815 844 11002 010 284 291 476 492 738 775 117 132 448 471 657 658 867 869 088 185 469 480 704 722 904 911 133 144 375 384 532 533 788 805 050 117 441 459 640 654 825 866 073 111 334 348 630 675 887 903 153 155 392 393 554 579 987 099 115 451 503 741 789 031 062 303 305 464 473 696 714 065 072 231 307 533 558 714 742 100 123 343 348 557 561 858 892 041 048 306 308 506 512 779 790 134 229 279 506 539 572 659 719 742 881 898 957 223 266 361 512 526 545 741 744 748 918 945 951 147 166 168 391 409 414 585 593 602 814 823 865 144 169 280 462 512 524 674 676 688 875 884 910 118 148 163 371 441 465 686 694 703 914 930 985 182 228 267 399 401 430 601 621 634 119 160 233 518 542 575 815 823 854 110 120 150 308 314 319 522 527 538 742 751 760 080 085 102 330 404 410 564 592 601 859 903 941 142 147 157 368 386 404 595 597 634 918 928 931 077 102 104 314 335 345 522 547 605 839 856 885 288 289 342 579 593 614 771 788 790 364 370 399 552 605 656 754 756 793 964 965 967 174 179 265 439 457 496 611 636 659 924 942 943 284 321 379 541 556 571 736 748 772 966 195 245 264 472 564 571 789 793 825 268 277 335 433 438 459 691 750 809 238 298 382 612 628 680 863 867 879 186 198 203 337 349 378 539 614 664 814 902 978 129 135 141 428 450 471 615 631 638 949 966 200 266 289 424 482 500 739 759 775 984 987 126 215 227 359 460 475 607 609 636 925 929 935 937 12002 220 478 716 957 13001 340 532 826 14003 137 472 770 15149 499 658 865 16008 246 426 636 994 17022 305 451 651 851 18004 314 751 19031 492 763 995 20008 162 372 628 940 21034 185 338 701 932 947 961 012 030 264 272 541 559 757 768 965 979 044 073 369 378 556 573 861 883 010 035 165 170 505 515 779 829 159 169 511 532 661 682 926 009 075 303 306 435 438 650 666 097 030 040 311 374 453 489 676 678 852 938 013 109 323 391 758 773 083 119 605.614 789 797 976 981 990 045 063 092 319 341 342 581 594 628 780 787 829 084 119 134 409 461 465 599 647 699 902 919 926 041 052 097 203 296 320 572 575 617 939 954 965 171 287 305 586 611 615 707 745 088 089 096 327 347 352 446 533 536 719 759 802 110 186 208 392 410 423 501 504 518 689 720 724 942 18000 118 133 138 452 548 655 786 805 867 162 202 245 620 678 687 849 852 917 111 152 173 197 423 447 448 452 640 665 697 698 834 867 954 955 155 283 469 492 712 790 930 979 102 103 321 350 622 623 980 994 314 339 624 627 781 804 285 336 498 522 795 797 109 448 450 679 768 382 459 634 644 812 839 165 176 194 233 360 368 408 418 564 604 612 633 880 922 938 962 216 272 278 284 431 438 439 442 548 594 636 644 727 763 768 807 142 201 222 234 678 684 708 730 928 932 933 940 258 310 365 415 698 735 736 742 938 968 970 990 016 070 071 087 089 110 123 131 147 165 204 219 232 248 278 292 309 355 396 404 437 468 497 507 558 623 627 650 728 738 772 853 876 908 922 932 988 044 068 077 103 113 130 140 165 174 192 195 216 234 243 245 286 304 335 356 402 404 429 435 469 521 555 633 716 724 725 792 831 839 889 905 929 983 989 NIETEN: 11547 moet zijn 11597.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7