Koninklijk Paar enthousiast in Amsterdam ontvangen Konrad Adenauer bereidt diplomatiek offensief voor Kwieke Nederlandse aanval talmde niet met schieten bereid Traditiegetromv bezoek aan hoofdstad des lands Plaag breidt zich snel uit Eerst openhartig gesprek met Frankrijk Voorlopig Ned. Elftal-Borussia 3-1 Duitse onproductiviteit was om van te rillen Gunstig debuut van Overbeke Hoe de Franse regering met belastingontduikers omspringt Nog geen accoord met Engeland Donderdag 10 September 1953 Pagina 3 °rivachting door het KNMI geldig van Don- tot Vrijdagavond [END BUIIG bewolking met plaatselijk nog maar morgen le meeste plaatsen Weinig verande- Deratuur. Tot ma de wind, aanvan- 1-Westelijk, later aar West. r moet zijn zaak lar sluiten N De economi- chter te Alkmaar Woensdagmiddag N. om, kruidenier an- r, tot een boete van dagen waarbij stil et kruideniersbedrijf 'an een jaar. der omdat F. niet gingsvergunning be- oor hij reeds meer- as veroordeeld. Laat re winkeliers in de in dergelijke om- verkeren een duide- wing zijn. n van de fa. Vink, loot zich aan bij het n de officier, den H. D. uit An- i. uit Hilversum en dijk als zijnde ver- irs van een christe- tiekvereniging ge- vereniging een to- opgevoerd zonder rereiste auteursrech- langhebbende te be- overtreding van de 912 werden zij ver en boete van f 15. hechtenis bij niet persoon. ng doet mee aan tal concours jproken TO. Opa Klij- Irecordhouder pijp- besloten voor zijn tellighe Dampkring" n bij de nationale [strijd in Purme- le Nederlandse re- Ie heer S. de Ridder niddag 3 uur de pijp steken, r dan honderd pijp- ti voor dit nationale 'schreven. Er wordt 2,5 gram Hollandse t en Beurs 5, 10 Sept. 5.000 en, eigenheimers 13; 8.809.40; ijselster l. rode kool A 5.60 -4.90; 9.000 kg. gele -7.80; B 4.60—4.80; ne kool A 7.60—9.70; te kool 3.50; 8100 kg. 55.60; 4800 st. bloem- 0—43.50; B II 14.10— :g. uien 14.9023.30; 80; 3000 kg. bieten I Sept. Sperciebo- snijbonen 2445; 68; pronkbonen 14 412; komkommers sn 2238; andijvie 6 len 2754; pruimen t, 9 Sept. Slabo- 1657; stoksnijbonen snijbonen kas 113 inen 2836; kom- —23; tomaten A 22 ooi 1142; rode kool ene kool 612.50; ■38; postelein 1430: ndijvie 67.50; rode bospeen 1429; was- uien 47.50; prei reine victoria 21 i 20118; perziken 6 nthalers 7192; ali- west-frisia 5466; 2057: ananasme- peren: triumph de 11; clapps favoriet 12 zigeunerin 1627; IUIZEN, 9 Sept. rdappelen. Eerstelin- rove 10.40; eigenhei- -12.40; bl. eigenh. bintjes 10.80; grove rlanders 1010.70; e kool 3.40; 6700 kg 107.00; 21500 kg 50; 3100 kg slabonen kg uien 5.206.00; 70; nep 20.80, Sept. Vr. aardap- •13,90; spinazie 37 17—19; uien 10—18; -14.90; groene kool ode kool 7.3013.40 58; tuinbonen 47 2042; augurken •peen 7; waspeen 22 et 1516; andijvie 13 ,2.60; bloemkool 11 ner 1423; perzik 7 timen 7591; reine •52; reine claude d' i; tonneboer 11—13; 1 1.07; alicant 68 th. 50106; bramen irmeloen 49; netme- annanasmeloen 49 range 4652; james kerwick appel 17 codlin 1820.20; er 2040; transp. de 39; zigeunerin 15 amanlis 2022; beur ode 2124; beurré clapps favorite 25— jut 2655; sign, d' —32; triumphe de charlemowsky 23 81146; benonie 44 [ARWOUDE. Aan- kg aardappelen. Eer- 30; eigenheimers 11 eigenh. 1212.10; we 10.1010.80; oran landers 10.20; beve- bonken 9.5011.70 20, driel 3.80: 25.000 05.50, grove 5.10 en 810, nep 2324; en A 5.70—6: 16.000 IA 48—55, I 39—50. 200 kg rode kool A 100 kg gele kool A 0 kg groene kool A 000 kg witte kool bloemkool All 19, af- loorgedraaid 8000 kg AMSTERDAM, 9 Sept. - De Koningin en de Prins zijn in Amsterdam. Heel jeugdig Diemen was vanmiddag uitgelopen naar de driesprong van de Middenweg, Gooise weg en Hartveldse weg de grens van de hoofdstad waar, klokslag half drie, het koninklijk paar met gevolg in twee auto's arriveerde. Reeds van twee uur af had de rijkspolitie te Diemen de middelste, door lage heggen afgebakende baan van de driedubbele rijweg voor het doorgaande verkeer gesloten. Vlak voor de driesprong stonden vijf rijtuigen gereed, toen de auto's met de koninklijke gasten, onder luide toejuichingen van het talrijke publiek arriveerden. Hier, aan de grens van de ge meente Amsterdam, waren het burgemeester Mr; A. J. d'Ailly en hoofdcommissaris kolonel H. A. J. G. Kaasjager, die de konink lijke gasten welkom heetten. Hare Majesteit de Koningin was gekleed in een lichtblauw com plet, op haar hoofd droeg zij een klein hoedje in dezelfde kleur. De Prins droeg de uniform van lui tenant admiraal. Zowaar brak bij de aankomst van de koninklijke gasten enige ogenblikken een vriendelijk zon netje door het grijze wolkendek, dat de gehele morgen de feeste lijkheid, waarmede Amsterdam het bezoek afwachtte, dreigde te verstoren. Nadat de burgemeester en hoofdcommissaris Kaasjager het koninklijk paar welkom hadden geheten, nam ieder plaats in het voor hem bestemde rijtuig, terwijl Koningin en Prins instapten in de door vier paarden getrokken der de koets, een open calèche. Op het moment, dat de stoet zich in beweging zette, doorbrak de Diemer bevolking de overigens zeer lichte afzetting en stormde naar de heg om het koninklijk paar van dichtbij te kunnen toe juichen. Een tocht van ruim 20 minuten volgde door de bevlagde straten, naar het paleis op de Dam. Daar stond de menigte weer als van ouds tientallen rijen dik opgesteld. Uit de omliggende ge bouwen hing het publiek uit de ramen. Voor het paleis stond een erewacht van de studenten schiet vereniging, daartussen stond ook de Amsterdamse Politiekapel op gesteld. De eerste aankondiging van de naderende stoet werd gevormd door' een gemeentelijke zandstrooi auto, die de gehele route langs het asfalt van een laagje zand had voorzien, opdat de paarden niet zouden uitglijden. Het gejuich en gewuif golfde door de menigte om 16.22 uur, toen de 5 rijtuigen de Dam op zwenkten. De calèche met het koninklijk paar hield stil voor de hoofdingang en nadat de vorste lijke gasten waren uitgestapt zet te de kapel het Wilhelmus in. Nadat Koningin en Prins de erewacht hadden geïnspecteerd traden zij het paleis binnen en drie minuten later verschenen zij op het balcon, vriendelijk lachten en wuifden Hare Majesteit en Prins de menigte enige ogenblik ken toe, waarna ze het balcon ver lieten en de balcondeuren geslo ten werden. Het koninklijk paar bracht des middags nog een bezoek aan de „Gouden Poort"-tentoonstelling in het R.A.I.-gebouw. In het paleis Toen de koningin en de prins Ruim 300.000 personen uit de Sloveense kustgebieden woon den de massavergadering te Okroglica bij, waar Maarschalk Tito een redevoering hield, met betrekking tot de gebeur tenissen om Triëst. Bijna alle strijders uit het Nationale Be vrijdingsleger, die er tien jaar geleden in slaagden de Italia nen uit het Sloveense kustge bied te verdrijven, waren aan wezig. Dit is Ivana Coha, moeder van vier zonen, die vielen in de strijd tegen Italië. Zij bracht de portretten van iaar zoons mee naar de mee ting, als een bittere aanklacht tegen Italië. het paleis betraden werden zij in de hal ontvangen door de intendant, jhr. ih. P. F. O. R. Sickinge, en bij de ingang van de burgerzaal begroet door de hofmaarschalk, mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergmaan, en jhr. F. J. E. van Lennep, een der beide Amsterdamse kamerheren. Iets verder in de burgerzaal hadden zich de commissaris der koningin de provincie Noord- Holland, dr. J. E. baron de Vos van Steen wijk, in ambtscostuum, de militaire gouverneur van de hoofdstad, generaal-majoor F. W. J. M. Peters, de garnizoenscom mandant, luitenant-kolonel L. van Embden, de commandant zee macht Nederland, vice-admiraal F. T. Burghard, de commandant maritieme middelen Amsterdam, kapitein-ter-zee W. A. Montanus, de president van het gerechtshof, jhr. mr. P. J. H. M. van der Does de Willebois, en de procureur- generaal, mr. A. A. L. F. van Dul- lemen, ter verwelkoming opge steld. Ook de burgemeester voegde zich bij het gezelschap en in de gele salon werd de thee gebruikt. Aan het diner in de troonzaal op de eerste avond van het ko ninklijk bezoek aan 's lands hoofdstad hebben 44 genodigden aangezeten, o.w. behalve de reeds eerder genoemde autoriteiten, de voorzitters der eerste en tweede kamer, mr. J. A. Jonkman en mr. L. G. Kortenhorst, de loco-burge meester van Amsterdam, wet houder B. C. Franke, de president van de rechtbank, mr. C. Briet, de officier van justitie, mr. F. Hollander, de voorzitter van de kamer van koophandel, mr. D. A. Delprat, en elf leden van de hofhouding. Konijnenziekte in België Het Belgische ministerie van Landbouw heeft te vroeg ge- juichd. Nauwelijks enkele dagen na haar mededeling, dat zich in België nog geen enkel geval van myxomatose de gevreesde ko nijnenziekte, die in Frankrijk reeds zulke ravages aanrichtte had voorgedaan, werden in Hout hulst, in de provincie West- Vlaanderen, de eerste konijnen aangetroffen, die aan deze be smettelijke ziekte waren gestor- Deze plaag blijkt zich overigens verrassend snel te verbreiden, want slechts enkele dagen na deze ontdekking, werden in het laboratorium te Ukkel konijnen binnengebracht, die door dezelfde ziekte waren gedood en afkomstig waren uit Grembergen, 30 km ten zuiden van Antwerpen en uit Mol, op ongeveer 20 km van de Nederlandse grens. Het blijkt, dat ook tamme ko nijnen het slachtoffer van deze ziekte kunnen worden. Zo ver loor een konijnenhouder in West- Vlaanderen op één dag zes van zijn acht tamme konijnen. In een. waar slagveld zijn de bossen van Houthulst herschapen. BONN, 9 Sept. Krachtig gesteund door de V.S., is Bondskanselier Adenauer van plan een groot diploma tiek offensief te beginnen om het plan voor een krachtig Europees leger te redden. Functionarissen van het Duitse Ministerie van Buitenlandse Zaken hebben vanavond verklaard, dat Adenauer dit als zijn eerste taak na de vorming van zijn nieuwe regering beschouwt. H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bernhard en H.K.H. Prinses Beatrix hebben in de Stadsschouwburg te Amster dam de gala-première bij gewoond van Calderon's „Het leven een droom", opgevoerd door het Amsterdams Toneel gezelschap „Nederlandse Co- medie". De 77 jaar oude bondskanselier heeft besloten de teugels van het belangrijke Ministerie van Bui tenlandse Zaken in eigen handen te houden, totdat hij zijn doel. een blijvende Frans-Duitse goede verstandhouding in Europa, ver wezenlijkt heeft. Eerst daarna zal hij de leiding over de buitenlandse politiek overdragen aan een jongere man waarschijnlijk zijn eerste plaats vervanger Heinrich von Brentano Gesteund door zijn grote over winning bij de verkiezingen van Zondag zal Adenauer dit diploma tieke offensief richten op Frank rijk en Italië. De kanselier ziet het nu als zijn voornaamste taak de Franse vrees, dat het steeds sterker wor dende Duitsland zal proberen Europa te overheersen, weg te nemen en de Fransen over te i halen voor de E.D.G., waarvan de geestelijke vader de Fransman René Pleven is. Adenauer ziet de E.D.G. als een hoeksteen voor een grootser plan: een V.S. van Europa, welke voor goed een einde zou maken aan het wantrouwen tussen Frankrijk en Duitsland. Het Saargebied Om spoedige ratificatie van het E.D.G.-verdrag te verkrijgen, zal, naar verwacht wordt, de eerste stap van Adenauer een uitnodi ging aan de Franse Minister van Buitenlandse Zaken Georges Bi- dault, zijn om het netelige ge schil over het Saargebied te be spreken. De toekomst over dit aan steenkool rijke gebied is één van de voornaamste hinderpalen voor een vergelijk tussen de twee landen. Franse leiders hebben gezegd, dat zij niet het E.D.G.- verdrag zullen tekenen, voordat de Saarkwestie geregeld is. In zijn eerste vraaggesprek na de verkiezingen heeft Adenauer gezegd, dat het Saargebied „een vrijelijk gekozen parlement" dient te hebben, dat daarna zal moeten beslissen of het gebied zich bij Frankrijk of Duitsland aansluit Grensverkeer bij Aken aanzienlijk gestegen In Augustus j.l. hebben bij Aken 1.148.000 personen over en weer de Nederlands-Duitse en de Belgisch-Duitse grens overschre den. Van hen reisden er 955.000 op een grote pas en 193.000 op een grenspas. Tot dusver bleef het maandcijfer hier na de oorlog steeds beneden een millioen. Ver geleken met Augustus 1952 steeg het grensverkeer bij Aken in Augustus j.l. met 54 procent. Tussen 1 Mei en 31 Augustus j.l. passeerden in totaal 3.300.000 personen de Duitse grenskanto- ren in het rayon Aken. Het grensverkeer was hier in die vier maanden resp. ruim 30 en 150 procent frequenter dan in de zelfde periode van 1952 en 1951. EEN ZESLING MEXICO CITY. Volgens het blad Novedades heeft een Indiaan se vrouw in El Salitre, een ge hucht van 30 zielen, 3600 km ten Zuidwesten van Mexico City, twee weken geleden het leven geschon ken aan een zesling, vier jongens en twee meisjes. Twee van de jongens en een van de meisjes stierven binnen enkele uren. (Van onze sportredacteur) Niet één, doch wel tien keer hebben de spelers van de Duitse Sparring-partner Borussia de handen ten hemel kunnen heffen, om de kansen, die door hun collega's letterlijk om zeep werden gebracht. Waardoor elf kwieke „voorlopige" Nederlanders met drie goede doel punten een 31 zege konden behalen, die de Duitsers eigenlijk niet hadden moeten toestaan. Hun capaciteiten in aanmerking genomen dan semi-interland verwend publiek zat te genieten van het tik-tak spel der Borussianen en de „lange halen" der roodhemden. Het zag met welgevallen naar de eerste rush van de uiterst actieve Over- beke, het klapte in de handen van plezier, toen diezelfde Overbeke weer diep doordrong in de vijan delijke linies en het juichte harts tochtelijk bij de harde kogel van v. d. Kuil, die op het laatste nip pertje door doelman Kwiatkowsky uit de hoek geranseld werd. Nijmegen toonde veel interesse voor deze oefenwedstrijd. Een totaal uitverkocht Goffertstadion, de feeërieke feestverlichting in de stad, die ter ere van de tiendui zenden bezoekers nog een dag langer brandde, de drumband van de Luchtmacht, het was alles even gezellig in de Keizer Karelveste. Ook in de Goffert, waar een dankbaar, niet met interland of PARIJS, 9 Sept. De Franse regering heeft vandaag met een paar voorbeelden aan getoond hoe zij Franse belas tingontduikers aanpakt. In Parijs werd een Frans man, die geen enkel inkomen opgegeven had, hoewel hij drie auto's bezat en drie man huis personeel hield, aangeslagen voor 15 millioen francs. Een andere Parijzenaar werd aangeslagen voor 10 millioen francs, hoewel hij een inko men opgegeven had van slechts 326.000 francs. De rege ring verklaarde, dat de man twee auto's bezit en vier be dienden in zijn dienst heeft. In Nice legde de regering een Fransman een aanslag op van zeven millioen francs, die verklaard had geen inkomen te hebben, maar die twee vil la's bezit en een grote auto. De regering heeft reeds een tijd geleden verklaard dat haar 500 van soortgelijke ge vallen bekend zijn. waarbij een kapitaal van 30 milliard francs niet aangegeven is. Dit is echter maar een droppel in de emmer vergeleken bij de naar schatting 600 milliard francs, die de rijke Fransen naar het buitenland gebracht hebben. Door deze ontduikingen wordt de Franse schatkist jaarlijks naar schatting voor 6,5 milliard gulden benadeeld. In tegenstelling tot de ge woonte in de meeste democra tische landen, heeft de Franse regering de namen van de ontduikers niet bekend ge maakt en in tegenstelling eveneens tot de meeste landen bezit Frankrijk geen wet die gevangenisstraf voorschrijft voor het niet betalen van be lastingen. Er worden alleen maar boetes opgelegd. Van de acht millioen Franse boeren hebben verleden jaar er slechts 80.000 opgegeven dat zij enige winst gemaakt had den. Dertig seconden later kon deze Duitse doelman de bal toch mistroostig uit het net halen. Want Overbeke had een vrije trap van v. Beurden ineens en fraai ingekopt. (10). Al deze wapenfeiten geschied den in de eerste 5 minuten van de strijd. Het ging zelfs zo nog even door. Na Overbeke, wilde ook Luiten aan de T.C. laten zien, dat hij een oranjetrui ambieerde. Hij won een sprintduel met zijn Duitse belager, maar kwam adem tekort om ineens door te gaan en nog zuiver te richten ook. Dat was voorlopig het laatste, wat een actief vijftal Nederlandse aanvallers, waarvan alleen v. Ede zich veel te zelfzuchtig toonde, zou laten zien. Borussia had zich al veel te lang vergaapt aan de onverwachte tegenstand. „Op ten aanval" luidde het devies. Lindner zorgde voor de eerste verschrikkelijke blunder, toen een uit positie gespeelde Ne derlandse achterhoede vol vreug de zag, hoe deze rechtsbuiten op 2 M. afstand van Landman.... rechtsomkeert maakte en de bal afgaf inplaats van te schieten. De grote fout van de Dortmun- ders was ten tonele verschenen. Spel in de breedte, geen enkele diepte-pass, steeds maar overge ven en schieten „ho-maar". Een wankele Nederlandse de- De aanloop hielp niet „Nou zal 't komme", dacht iedereen in de Goffert. Scherp schutter Preissler kreeg in de 34e minuut van de 2e helft een vrije schop te nemen. Zijn aan loop (Landman spuugde eens in zijn handen) bedroeg zeker 30 meter. De jeugd zette zich schrap voor het vuurwerk. Doch de schietgrage voet van de Duitser „verslikte" zich in de welige grasmat en het rol- lertje bereikte amper Land man. „Boeeee", bauwde de Nij meegse hope. kennelijk teleur gesteld, „wat een opschepper". of de voorkeur geeft aan een „Europese oplossing". Hij zei te vermoeden dat de voorkeur naar deze Europese oplossing zou uit gaan. In zijn redevoeringen na de verkiezingen heeft de bondskan selier verscheidene keren over Italië gesproken, welke uitspra ken bedoeld waren om de rege ring in Rome aan te moedigen het E.D.G.-verdrag te bekrachtigen. Hij heeft zelfs gewaagd van de mogelijkheid, dat er in Italië nieuwe verkiezingen zullen wor den uitgeschreven als gevolg van de uitslag van de Duitse verkie zingen. Hij zei er van overtuigd te zijn, dat de Westduitse ver kiezingsuitslag de positie van oud premier De Gasperi zou verster ken, die evenals Adenauer een Christen-democraat en een groot voorstander van het Europese leger en de continentale eenheid is. Het candidatentournooi NEUHAUSEN. De eerste re sultaten van de 7e ronde van het candidaten-tournooi luiden: AverbachNajdorf 'AlA SzaboTaimanov <A'A StahlbergBronstein 'AVz BoleslavskyReshevsky '/zVz EuweGligoric Vz'/z KotovKeres afgebr. GelierSmyslov afgebr. Petrosian was vrij. De afgebroken partij uit de zes de ronde tussen Reshevsky en Stahlberg werd zonder verder spelen door Stahlberg gewonnen gegeven. De stand na de zevende ronde luidt: 1. Reshevsky 5 pt uit 7 partijen. 2. Keres 4 pt en 1 afg. partij (7). 3. Najdorf 4 pt (6). 4. Smyslov 3l/z pt en 2 afg par tijen (7). 5. Boleslavsky 3Vz pt (6). 6. Gligoric 3 pt en 1 afg. partij (6) 7/8. Bronstein en Euwe 3 pt en 1 afg. partij (7). 9. Taimanov 3 pt (6). 10. Averbach 3 pt (7). 11. Stahlberg 21/z pt (7). 12. Geiler 2 pt en 1 afg. partij (6). 13. Szabo 2 pt en 1 afg. partij (7). 14. Petrosian 2 pt (6). 15. Kotov '/z pt en 2 afg. par tijen (6). Post ,Marinez" fensie, waarin Landman geen vei lige indruk maakte en Tebak met Odenthal eerst laat naar een be hoorlijke vorm groeiden, kon steeds maar weer gemaakte bres sen dichten en gevaren afwenden. Neen. dit Borussia, hoe aardig het spel ook was om te zien, kon niet in de schaduw staan van een Saarbrücken of de Oostenrijkse teams, die reeds een oefenwed strijd in Nederland speelden. Het werd toch gelijk. 5 minuten voor de rust moest Landman wel capituleren, bij een droog schot van Sandman uit een corner van kortbij afgevuurd. Doch Nederland had het ant woord klaar. Tot groot plezier van al wat naar Nijmegen was getogen uit de richting Den Bosch, kreeg de BV V-scherpschutter v. Beurden een onnauwkeurig weggewerkte voorzet van v. Ede voor de voeten. Een korte dribbel, een schot in de dichts bi.jzijnde hoek en de Bo- russia-doelman was geslagen, 2-1. Borussia vocht toch voor de gelijkmaker. Na de pauze kwam een Borus sia in het veld, dat kennelijk op dracht had een beter resultaat te bewerkstelligen. Naast het slechte afwerken, stond ook pech de ge lijkmaker in de weg. Eenmaal ko gelde Sandman, na prachtig werk van Lindner, onhoudbaar in.... Precies tegen de op de grond lig gende Biesbrouck, ketste de bal via de lat over! De hardnekkige pogingen van de Duitsers werden echter allengs meer en meer onderbroken door pittige Nederlandse aanvallen, waarnaar de T.C. met vreugde naar zal hebben zitten kijken. Er werd goed gecombineerd en voor al Overbeke toonde zich een aan winst. We vinden de plaats van Bleijenberg erg wankel worden. Ook v. Beurden kwam nu beter mee en dat bracht de Borussia- achterhoede in grote moeilijkhe den. Er werd veel gewerkt met de through-pass en één ervan voor 'S-GRAVENHAGE, 9 Sept. Sluitingen voor mail, uit te rei ken te Portland aan opvarenden van Hr.Ms. torpedobootjagers „Evertsen" en „Kortenaer" te Portsmouth, aan opvarenden van Hr.Ms. fregatten „v. Amstel", „De Bitter" en „Jan van Bra- kel" en van Hr.Ms. patrouille vaartuig „Queen Wilhelmina": 16, 18 en 21 Sept. te Amsterdam, alle drie dagen om 17.00 uur. Sluiting voor mail, te Ports mouth uit te reiken aan opva renden van Hr.Ms. onderzeeboten „Walrus" en „Zeeleeuw": 12, 16 en 18 Sept. te Amsterdam, alle drie dagen om 17.00 uur. Adressering als volgt: Naam, rang of kwaliteit, marinenum mer, aan boord van Hr.Ms (volgt de naam van het schip), Amsterdam C.S., Marine. De naam van de haven, waar de mail wordt uitgereikt, dient niet te worden vermeld. Functionarissen van het Mi nisterie van Buitenlandse Zaken zeiden, dat Adenauer van me ning is, dat zijn diplomatieke stappen in de komende maanden beslissend zullen zijn voor zijn rol in de geschiedenis. Zijn rol als grote Duitser schijnt verze kerd te zijn, maar één van zijn liefste wensen is in de geschiede nis bekend te staan als een grote Europeaan. President Eisenhower en de Amerikaanse Minister ven Bui tenlandse Zaken John Foster Dulles hebben vandaag hun ge lukwensen gestuurd aan Ade nauer waarin de hoop werd uit gesproken, dat zijn overweldi gende overwinning zou leiden tol de hereniging van het verdeelde Duitsland en de vorming van een verenigd Europa. DE ENGELSE LEAGUE LONDEN, 9 September E uitslagen van de heden in Er geland gespeelde voetbalwedstrii den. Eerste divisie: B. Wanderers-Sh. Wednesd. 2-1 Huddersf. Town-Manch. Citv 1-1 Manch. United-Middlesbr. 2-2 Pr. North End-Charlton Athl. 2-0 W. Brw. Alb.-Newcastle Un. 2-2 Tweede divisie: Birmingham-Luton Town 5-1 Derby County-Blackb. R. 2-2 Lincoln City-Oldham Athl. 3-1 Aanbesteding viaduct in Rijksweg no. 7 Bij de aanbesteding voor de bouw van een viaduct in Rijksweg no. 7 over de Alkmaarse Jaagweg bij Hoorn, werd als volgt inge schreven: fa. Krikke te Zeist f 196.950; fa. Versluys, R'dam f 208.900: Huygens Betonbouw te Zeist f 209.800: Gebr. v. Kloffen te A'dam f 232.000: fa. Koorn en De Jong, Medemblik f232.237; Aannemersbedr. Schreurs te Die men f233.300: fa. G. Wolfs te Ei bergen f 233.500; fa. Wassink v. Garderen Middenmeer f 239.300; A A. Dubbers, Vianen f 247.500; fa. Broersma. Harlingen f 254.000; Volkers Betonmij. te Sliedrecht f256.800; fa. Baljouw, Den Haag f 262.300; fa. C. v.d. Kommer, N. Niedorp f262.300; fa. G. J. de Jong, Lemmer f 265.800; fa. J. J. de Jong, Sneek f 271.300; fa. Veld man en Zn., Werkendam f272.350; H. Broere's Aannemersmij. te Amsterdam f 241.300. Egyptisch minister verklaart: De Egyptische regering is nog niet met de Engelsen tot een accoord kunnen komen over de Suezkanaal-zóne, aldus de Egyp tische minister van Voorlichting, majoor Salah Salem in een inter view, dat gisteren is gepubliceerd. „De Britten hebben voorstellen gedaan, die op bepaalde punten onze wensen dicht benaderen, maar nog ver verwijderd zijn van wat wij op andere vitale punten willen". „Ons standpunt blijft onver anderd", zei majoor Salem. ,.De Britten zullen Egypte verlaten, wanneer zij voelen, dat zij daar niet langer kunnen leven. Dit eist een eensgezind volk, dat alle moeilijkheden zal trotseren en offers zal weten te brengen, hoe groot die ook mogen zijn!" HUWELIJKSREIS PER HELICOPTER ROTTERDAM, 9 Sept. Mor gen vertrekt van de Heliport te Rotterdam naar Brussel een bruidspaar op de huwelijksreis. Het is voor het eerst in de ge schiedenis, dat een huwelijksreis zal geschieden per internationale helicopterdienst. Landman moest eenmaal de bal uit het net halen tijdens de oefenwedstrijd van het vip. Ned. elftal tegen de Duitse club Borussia. Het moment waarop hij door Sandman ge passeerd wordt ziet U hier boven. Duidelijk zichtbaar zijn de spelers Lindner (Bor.) Terlouw, Landman, Odenthal en Tebak. De maker van het doelpunt staat achter Tebak en is niet te zien. bracht v. Beurden met de bal op uiterst rechts vrij. Hij hakte de bal op de millimeter nauwkeurig naar v. Ede. die de kans onmid dellijk benutte en al juichend de bal langs de Duitse doelman knaL de. Dat was 31. En het bleef 3—1, ondanks de soms zonderlingste taferelen, die zich voor de veste van Landman voordeden. Zo speelde een technisch minder bekwaam vip. Nederlands elftal zich naar een zege, die (we moe ten dit resultaat niet te hoog aan slaan) zijn verdienste had dooi het kwieke spel van het Neder landse binnentrio, dat een be faamde achterhoede driemaal deed capituleren. „As ze nou de techniek van die Duitsers maar hadde...." zuchtt-f er één op de tribune. Ja, als... maar enfin, de jeugd kon het lieci van de „leeuw en zijn hempie" plegen, hetgeen ze dan ook prompt uit volle borst deden.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3