Mil eumverkoofj 97.50 t 2, Bezinning op het iverk als eerste noodzaak Drie series van vier voorstellingen Amateur-revue hij feest St. Willibrordstichting Verwerf dankbare glimlach van een roetzwarte vriend AGENDA HAARDEN en KACHELS Vriesman en Zn Viering van 25-jarig bestaan 34.5b 1990 19.501 69.501 34 5ü 82.501 19.501 En betaal constant Uiv kolen contant Noodgedwongen verzoek KADER K.A.B. Er zijn redenen tot bezorgdheid, maar ook middelen ter verbetering De grootste sortering vindt U bij Toneelseizoen in aantocht In Gulden Vlies C R U N D I C YPMA Markt en Beurs ter gelegenheid van onze derde verjaardag VROOM DREESMANN ALKMAAR Pa«rina 2 Vrijdag 11 September 1953 ALKMAAR Een van de vele problemen, waarvoor de „verkopers" in het algemeen zich zien gesteld, is dat van de slechte betalers, die misbruik maken van de goede gezindheid van hun leveranciers en tijdelijk be schikken over gelden, die, al zitten ze dan ook nog in eigen portèmomiaie, niet meer ten volle aanspraak kun nen maken op het praedicaat „eigendom" van de porte- monnaie-houder. Op dit gebied zijn er heel ergerlijke dingen, die misschien niet altijd voortspruiten uit botte onwil, maar uit nonchalance, gemakzucht, oppervlakkig heid en misvatting omtrent andermans financiële positie. Er zullen heel wat vergaderin gen belegd zijn onder betrokke nen in zo goed als alle branches, waarop dit thema besproken is. En dikwijls spat er vuur uit de discussies en dat is geen wonder ook. Het is begrijpelijk, dat een leverancier zich boos maakt op klanten, die hü werkelijk van al le kanten ter wille is. maar die van hun kant geen aequivalente tegenprestatie leveren. Het is een misvatting bij het grote publiek, dat wellicht toch wel begrijpt, dat de kleine middenstanders er in de volle zin van het woord, de dupe van zijn, als men niet constant contant betaalt, te menen, dat grote bedrijven er geen hinder van ondervinden, vergetende, dat wat zich in het klein bij de kleine middenstanders afspeelt, verhou dingsgewijs. zijn ongunstige in vloed uitoefent op de bedrijfs voering in de middelgrote en gro tere bedrijven. Wat zou men zeg gen van een klein groentenboer- tje, die van dag tot dag moet le ven, maar van week tot week, wellicht- van maand tot maand uitstel van betaling ontmoet, om dan te ervaren, dat. wanneer hij een bedrag van over de f 100, moet „vangen" het charmante huismoedertje, dat het toch ei genlijk niet betalen kan. met manlief een week op vacantie gaat en hem (het groentenboer- t.ie, dat altijd een praatje heeft over het mooie weer en de klei ne dingen van alle dag, om onbewust zijn klant gunstig jegens hem te stemmen), bij de deur afscheept met een luchtig: „Volgende week zal ik wel even betalen.... dat is wel goed. hè?" En als de man de volgende week om zijn centen komt, dan is de „vacantie zo duur" geweest en de charmante huismoeder vraagt weeral om uitstel. En dat gaat zo maar door, tot het de „leveran cier tot „hier" zit en hij maatre gelen gaat nemen, bijvoorbeeld door in samenwerking met zijn collega's een zwarte lijst aan te leggen, die, als de klanten wier namen en adressen en hun debet daarop „prijken", de diepste ver ontwaardiging teweegbrengt Van het publiek wordt dus be grip gevraagd, begrip voor de moeilijkheden, waar de leveran ciers om alle betrokkenen maar onder deze verzamelnaam te vangen dag in, dag uit, mee zitten, en die notabene aan de vraag van het publiek ten lange leste niet meer kunnen voldoen, omdat ze bij gebrek aan liquide middelen, geen investeringen kunnen doen, voorraden aanleg gen, die nodig zijn om het pu bliek juist de service te verlenen, ook in moeilijke tijden, waar het als Koning Klant toch altijd om vraagt. Men heeft zijn mond vol over naastenliefde, maar het valt ook onder het Hoofdstuk „Zonden te gen de naastenliefde", door zijn leveranciers, al zijn het grote ko- lenvoorraden. of betreft het al leen een paar pakjes boter, niet onmiddellijk of toch minstens binnen een redelijke tijd, waar mee een leverancier volledig ac- coord kan gaan, te betalen, uit gezonderd natuurlijk in gevallen, waar ziekte, en andere onvoor ziene zaken een rol spelen. Neemt men bijvoorbeeld eens een kijkje in de wereld van de kolenhandelaren.Daar wordt uitsluitend gewerkt met grote bedragen aan geld. Met een dood eenvoudig bestellinkje van een huisvrouw, die om elf uur opbelt, of om half twaalf 10 mud kolen kunnen worden thuisbezorgd, is al direct f 100,- gemoeid. En laat men voor de betaling verstek gaan en er zijn meer dergelijke klanten bij een en dezelfde ko lenhandelaar. dan loopt het defi cit in de duizenden en komt er dan een tijd. waarin de kolen- leverancier, onverschillig om wel ke oorzaak, zeer miniem zijn en ■de kolenhandelaren snel moeten zijn bij aankoop van voorraden, dan is zo'n kolenhandelaar door geldgebrek belemmerd in het za kendoen, met als gevolg, dat hij er naast grijpt en al zijn klanten met hem, die echter vrolijk naar een volgende handelaar lopen en de vroegere handelaar, die altijd voor hen klaarstond, met de ge bakken peren laten zitten. En als nu de .Federatieve Kring van Brandstoffenhandelaren in Alk maar en Omstreken, nu al, hun maatregelen nemen, om in het probleem van laten we het Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Johan G„ zv H. Blankesteijn en J. Pot- gieser. Overleden: G. J. de Rover, 56 jaar, gehuwd met B. Kok. Gehuwd: Wouter F. Hazerleger en Ernstina Ver steeg. Ondertrouwd: R. A. Jansen en A. J. Biedenhoff; G. Dix en D. J. C. Wierdsma: J. Zentveld en L.J. Le Febre; J. Blokker en A. Kruit C. Schouten en M. E. de Lange; T. B. J. Cramer en J. Jansen; J. J. Kuijper en H. M. Broekhuij- sen; L, F. Gielis en J. B. v. Zante K. Rol en T. C. Burger; J.H. Hel der en S. Monima. niet te streng uitdrukken de- niet-zo-heel-erg vlotte-betalers te voorzien, dan verwacht de Fede ratie van het publiek zelve, dat men die maatregelen niet als machtswellust gaat uitleggen, maar als een bijzondere vorm van service aan het publiek zelve, dat van wanbetaling uiteindelijk zelf de dupe is, om de eenvoudige reden, dat nagenoeg alle brand stoffenhandelaren samenwerken. Noodgedwongen dus doét men een beroep op het publiek de ko- lenleveranties contant te be talen en niet alleen bij de eer ste paar keren, maar het gehele seizoen door, en ook volgend jaar en het jaar daarop en altijd. Natuurlijk zal iedere kolen handelaar zijn altijd eendere wel willendheid tegenover zijn cliën- tele in acht nemen en over rede lijke verlangens is altijd te pra ten. Maar dit is en blijft de stel regel: Betaalt contant! De klanten eisen snelle bezorging, maar dit is alleen mogelijk, wan neer men over de gehele linie di rect met de portemonnaie klaar staat. Om onze stadgenoten wak ker te schudden op dit punt. gaat de Federatieve - Kring een actie ontplooien, ter propaganda van de contante betaling, waarmee ook vorige jaar goed succes is geboekt. Zaterdagmiddag om half twee vertrekt een file van 25 ko lenvrachtwagens van het Canada plein voor een route door de stad en enkele buitengemeenten, Hei- loo, Limmen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee, Bergen, Koedijk, de Langedijk, St. Pan- cras en Oudorp, met grote op schriften waardoor het publiek tot contante betaling wordt opgewekt: een vriendelijke vraag dus: Betaalt U alstublieft altijd con tant, dan kunt U verder eisen stellen, zo hoog als U wilt en" U krijgt een dankbare glimlach van onze roetzwarte vrienden, de Kolenhandelaars. VRIJDAG 11 SEPTEMBER Bioscopen: VICTORIA: De onzichtbare tegenstander (14 jaar). HARMONIE: Spel met de dui vel (18 jaar). REX: Het Manderson myste rie (alle leeftijden). CINEMA AMERICAINCaro line Cherie (alle leeftijden). Voorstellingen 8 uur; Rex des namiddags ook om 2.30 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen beschik baar Apotheek Wanna Mient, Mient C13, apothe ker mej. F. Schuitema. Retraitehuis Bergen: 12 tot 15 September: Heren: 15 tot 18 September: Ge huwde dames. Medische hulp Heiloo, Lim men en Akersloot: Dokter A. A. M. E. Janssen, Heerenweg 236. telefoon 3530-K 2200. 18 uur: Algemene ledenver gadering Kon. Ned. Oud heidkundige Bond. Waterstanden: Zaterdag: hoogwater 9.25 en 21.55 uur: laag water 4.10 en 16.40 uur. VEERTIENDE R.K. ONDERWIJZERSDAG In aula Willibrordus- stichting op 30 September Woensdag 30 September a.s. zal de veertiende R.K. Onderwijzers dag gehouden worden in de aula van de St. Willibrordusstichting te Heiloo. Op deze dag, die begint met een plechtige H. Mis in de kapel der stichting, zal de Zeer- Eerwaarde Zeergel. Heer Dr. A. A. Olierook een rede houden over „Modern Humanisme". Mevrouw Lily Bouwmeester houdt 'n voor drachtmiddag. (Advertentie) Verdronkenoord 99 Alkmaar ALKMAAR Er is zo in de afgelopen maanden een en ander gebeurd in de wereld van het To neel. Het Amsterdamse Toneelge zelschap en Comedia zijn van het „toneel" verdwenen en nieuwe to neelgezelschappen hebben zich aangediend. Enkelen hebben reeds hun premières gespeeld en binnen kort kunnen wij ook in onze schouwburg 't Gulden Vlies het optreden van de nieuwe toneel ensembles verwachten. Naast de nog bestaande toneel gezelschappen zoals De Nederland se Comedie, De Haagse Comedie, Het Vrije Toneel en het Rotter damse Toneel zijn de Toneelgroep „Theater" en „De Toneelvereni ging" ontstaan. „Theater" staat onder directie van Kees van Ier- sel, Robert de Vries en J. M. Mon- ningh. Tot de tableau de la troupe behoren de dames Marijke Bakker, Hetty Beck, Karen Else, Caro van Eyck, Mia Goossens, Jenny van Maerlant, Liliane Saalborn en Di- ny Sprock. Naast Albert van Dal- sum, die in dit gezelschap enkele gastrollen zal vervullen, telt dit gezelschap een dozijn mannelijke artisten, waarvan wij noemen: Kees van Iersel, Bernard Droog, Lo v. Hensbergen. Johan Schmitz, Jacques Snoek, Jo Sternheim, Ro bert de Vries en Johan Walhain. Op zijn repertoire heeft „Theater" zowel klassieke als semie-klassie- ke en moderne stukken, waaruit de directie van 't Gulden Vlies een zo goed' mogelijke keuze za) doen. De Toneelvereniging staat onder artistieke leiding van A. Defresne, terwijl de heer J. Defourny de zakelijke leiding heeft. Ook hier treedt Albert van Dalsum als gastrolspeler op,, terwijl wij onder de tableau de la troupe namen aantroffen van Marie Hamel, Aaf Bouber, Annie de Lange, Emmy Lopes Dias, Els Bouwman, Anita Menist, Carla de Raet, Mary Smithuysen en Kitty van Wijk. Wat de heren betreft noemen wij Johan Elsensohn, Ben Groenier, Ferd. Sterneberg en HanS Tie- meyer. Dit gezelschap heeft o.a. De Hof van Olijven van George Bernanos op zijn repertoire. Het nieuwe speelseizoen houdt verschillende beloften in en er is volop keuze, zodat ieder wat wils kan worden geboden. Wij vragen in dit verband de aandacht voor de drie series van vier toneelvoorstellingen, welke dit seizoen bij voldoende deelname in 't Gulden Vlies zullen worden gegeven. De series A. en B. zijn uitsluitend gereserveerd voor hen, die op twee series tezamen wen sen in te schrijven; serie C. voor hen, die slechts vier voorstellingen willen bijwonen. Voor nadere bij zonderheden wende men zich tot de administrateur van het Gulden Vlies. Tenslotte nemen wij de vrijheid er nog eens met klem op te wij zen dat, wil Alkmaar in de toe komst verzekerd blijven van goe de opvoeringen door het promi nente beroepstoneel, de abonne- mentsserie's zo niet volgeboekt, dan toch bevredigend bezet moe ten zijn Is dat niet het geval, dan is het afgelopen, zowel met abonnements- als met z.g. vrije voorstellingen. ALKMAAR. Sprankelend van geest en met vlammend enthousiasme die meeslepend was heeft de directeur van de cultu rele kring van de K.A.B., de heer L. Beumer uit Utrecht, de leden van de K.A.B. te Alkmaar, die gisteravond bijeen waren in de Marijkezaal van hotel Vic tory, waarvan zeer velen met echtgenote, duidelijk gemaakt wat K.A.B. is en wat van een goed kaderlid geëist wordt. En hij deed dat op een toon die de juiste sfeer schiep en de juiste snaar trof, zodat er ook niemand geweest zal zijn die zich niet het voornemen maakte door zijn werken in de K.A.B. en daarbuiten te beantwoorden aan het ideaalbeeld dat de spreker voor het geestesoog bracht. De heer J. J. Zandbergen leid de hem in en hij zei bij de aan vang- dat het goed is ook de echtgenote oo de een of andere manier, bijv. door ze mee te nemen naar een vergadering te laten delen in het K.A.B.- werk, zodat ze er gemakkelijker toe komen de man gelegenheid te geven zich aan zijn sociale plichten te wijden. De heer Beumer heeft gister avond staande aan zijn lesse naartje rake en behartens- waardige dingen gezegd. De kaderleden moesten zich eens be zinnen op hun taak, de zin te leren verstaan van het leiding geven in plaatselijke of paro chiële afdelingen om dan eerst met nieuwe ijver en volharding aan de gang te kunnen gaan. Er is reden tot bezorgdheid om vele dingen bij de K.A.B. Er zijn 40.000 kaderleden, harde wer kers. die eigenlijk overbelast zijn Dan zijn er de trouwe leden, die nooit op vergaderingen ontbreken. Dan volgen de papieren leden, die zich nooit laten zien en wier lid maatschap slechts bestaat in con tributie-betaling en alleen, als ze van de K.A.B. op enigerlei wijze kunnen profiteren, verschijnen en tenslotte de wankelmoedigen die om het minste de beweging de rug toekeren. Het zijn er blijk baar nogal wat, want landelijk is het verloop zeer groot. Hoe liggen de verhoudingen in Alkmaar tussen deze groepen? Antwoord: Er is een te klein kader. Er is maar 1 Credo-Pugno- club, terwijl er 3 parochies zijn. Er is eén angstwekkend aan tal „papieren" leden. De heer Beumer zette het ge wetensonderzoek voort: kennen wij onze medeleden wel voldoen de? Kennen we hun gezinnen, vooral die het meest dichtbij wo nen? Kennen wd van die gezinnen de bijzondere noden en behoeften, de kenmerken? Kennen we de feitelijke situatie in die gezinnen, die de neerslag is van denkwijze der gezinsleden, hun houding te genover God, de evenmens, de maatschappij en maatschappelijke zaken? Zo niet, hoe kan een ka der dan meewerken aan de ver heffing van de arbeidersstand en het geluk brengen in arbeiders gezinnen. Is het resultaat van dit gewe tensonderzoek negatief Wat zijn dan de oorzaken. Wel. de luste loosheid en onverschilligheid bij vele leden. Er is geen strijd meer. Zeker niet voor het eenvoudige gewone lid, langs wie heengaat de strijd om wat er telkens ver worven moet worden en dat hij als vanzelfsprekend aanvaardt. Er is gebrek aan bezieling. Men mist de juiste kijk op de eigenlijke taak van de K.A.B., te vervullen de leuze: Alles voor het Volk, maar het volk voor Christus. Men wijdt soms teveel zijn aandacht aan bijkomstigheden, ziet alles te eng en hoe kan men dan warm lopen? De K.A.B. heeft er recht op, in haar diepgang gezien te worden door de andere standen, niet al leen, maar ook en vooral juist door de eigen kaderleden. De K.A.B. heeft honderdduizenden arbeidersgezinnen voor het Chris tendom te behouden, te behouden ook de Christelijke gedachte op Sociaal terrein. Enkele practische punten? Leer de K.A.B. kennen, haar wegen en streven Lees „Ruim Zicht" en lees het goed. Lees het urgentieprogram. Lees het Credo-Pugno-blad: Uw eigen Katholiek Dagblad. Breng meer samenwerking tot stand tussen de verschillende onderdelen in de geweging, maak een concreet werkprogramma, bid meer en bid beter, opdat het de K.A.B. wel fa, bestudeer de grote vraagstuk- en van deze tijd op gebied van politiek, sociaal, economisch, godsdienstig terrein. Bezin U op de problemen van de jeugd! Geef publiciteit aan Uw ontwikkelings avonden! Organiseer eens iets aantrekkelijks, louter voor ont spanning, leg huisbezoeken af bij leden, die hulp nodig hebben en niet-leden, die niet gemist kun nen worden of voor wie de K.A.B. juist bestemd is. Schenk aandacht aan de concrete, ongunstige si tuaties in Uw parochie, beoefen huisvlijt ten behoeve van de min der bedeelden en hun kinderen en propageer de eigen K.A.B.-insfel- lingen. En waarom dit alles. Om te be houden. wat er in de afgelopen 100 jaar bereikt is. Om het be houd van een principiële Katho lieke Arbeidersbeweging. En om nog veel meer dingen: omdat de strijd op materieel gebied nog lang niet ten einde is Om ge- loofsverslapping en -afval tegen te gaan. Om het Geloof in de ar beidersgezinnen te behouden en te versterken, omdat kortom, Ne derland het zonder K.A.B. niet stellen kan. wil men in de gezin nen van de katholieke arbeiders het stoffelijk en geestelijk geluk brengen en bewaren. Terecht ontving spr. een har telijk applaus; De voorzitter be loofde hem, een en ander in practijk te brengen, waartoe hij de hulp van alle aanwezigen in riep Hierna declameerde de heer G. A. Stoutenburg uit Utrecht 3 humoristische, proza-stukjes: „De kist-processie" van Felix Tim mermans, „Juffrouw Prillewitz" van Godfried Bomans en „De Stoeltjes" van Simon Carmiggelt, waarmee natuurlijk succes ver zekerd was, zeker met de manier waarop hij het deed, door zijn gehoor de gevoelswaarde van elk woord, elke zin en elke situatie volledig te laten proeven, waar door de vlijmscherpe humor van deze 3 schrijvers volmaakt ge stalte kreeg En hiermee werd de eerste avond van het winterseizoen be sloten. Een avond die ontwijfel baar zeker vruchten zal afwer pen, omdat ze niets bevatte, dat op zinloos organisatiewerk leek. Volleybal JAARVERGADERING „TEMPO" ALKMAAR De R.K. Alkm. Volleybalver. „Tempo" hield de zer dagen de eerste jaarvergade ring. Op deze goed-bezochte bij eenkomst kon met voldoening geconstateerd worden, dat de vereniging bewezen heeft be staansrecht te hebben. Het voornaamste besluit was, dat aan de komende competitie van de afdeling Alkmaar van de Ned. Volleybal Bond zal worden deelgenomen met drie teams. De contributie werd met algemene stémmen hieraan aangepast. In de feestuurssamenstelling kwam geen wijziging. Voor beide afdelingen werden keuzecommissies aangesteld. De trainingswedstrijden beginnen half September en de competitie zal een maand later aanvangen. Nieuwe leden kunnen zich nog opgeven op de speelavonden: Dinsdags voor de heren en Don derdags voor de dames, beide avonden in de St. Aloysiusschool aan de Koornlaan. (Advertentie) Op de jaarlijkse grote Radiotentoonstelling in Duitsland, was hèt evenement GRUNDIG radiotoestellen bandopname apparaten televisie bij Langestraat Alkmaar Uit het politierapport ALKMAAR Vanmorgen om vijf uur is door twee bewakers bij de nieuwbouw aan de Hooft- straat een man op heterdaad be trapt bij het stelen van timmer hout. De man woonde daar in de buurt, hij is overgeleverd aan de politie. Bij huiszoeking is een hoe veelheid hout gevonden van vo rige diefstallen, door hem ge pleegd. Voorts is proces-verbaal opge maakt tegen een 16-jarige jongen die per bromfiets met grote snel heid een te ruime bocht nam van de van der Boschstraat uit, de Langestraat in, waarbij hij in aanraking kwam met. een perso nenwagen waarvan het lakwerk Vermindering warenwet- recht Keuringsdienst van Warën ALKMAAR Door de keurings dienst van Waren te Alkmaar is aan daarvoor in aanmerking ko mende bedrijven een circulaire gezonden, waardoor de mogelijk heid wordt geopend een vermin dering te verkrijgen van het z.g. Warenwetrecht. Dit betreft be drijven, waarin de verkoop van waren, die onder de heffing van dit recht vallen, slechts van ge ringe omvang is. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar maakt be langhebbenden erop opmerkzaam, dat het wenselijk is het bij de circulaire gevoegde aanvraagfor mulier thans zo spoedig mogelijk aan de Keuringsdienst van Wa ren in te zenden. tV eersverwachting Medegedeeld door het K.N M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdag avond. ENKELE BUIEN Veel bewolking met vooral aanvankelijk enkele buien Weinig verandering in tempe ratuur. Matige tot krachtige zuid-westeljjke wind, later draaiend naar West tot Noord- West. K.F.C.-keuringen ALKMAAR: Victoria Theater: „De onzicht bare tegenstander" (14) „Arsenicum en oude kant" (18) Harmonie Theater: „Spel met de duivel" (18) Song of Sheherazade (18) Rex: „Het Manderson Mysterie" (a.l.) Cinema Americain: „Caroline Cherie" (18 met voorbehoud) K.R.O.-tournee De K.R.O.-tournee zal dit sei zoen ook weer naar Noord- Holland komen: en wel op de vol gende data: 17 Februari Alkmaar. 28 Februari Middenmeer, 1 Maart Schagen, 2 Maart Beverwijk. ALKMAAR, 11 Sept. 29.000 kg aangevoerd. 15 stapels fa- briekskaas f 1,88 per kg; 3 sta pels boerenkaas f 1,90 per kg. Handel goed. LANGEDIJK 3200 kg aard appelen 7,70; grove schotten 11,60 14.000 kg rode kool A 6,9012; B 34,80; 13.000 kg gele kool A 6,50—8; B 3—3,80; 10.000 kg gr. kool A 6—8,40; 137.600 kg witte kool 3,50; 7150 kg slabonen 21— 58; 5800 stuks bloemkool B 23.10 —35,60; B II 8—10,80; 2000 kg bieten A 45,10; 12.500 kg uien 5,60—6,10; nep 13,80—12,60; 800 kg tomaten A 3340; Doorge draaid 3500 kg gele kool; 31500 kg witte kool. N.-SCHARWOUDE, 11 Sept. 25.000 kg aardappelen: eerstelin gen 9.6010.40, eigenheimers 11.4012.00, blauwe eigenheimers 11.00—12.50, bintjes 10.60—11.30. koopmans blauwe 10.3011.00. meerlanders 10.10, bevelanders 10.1010.20. ijselster 9.00, souve nir 9.50, bonken 10.2012.00, drielingen 6.10. 10.000 kg uien 5.205.50, kroten 5.205.50. drie lingen 7.00—11.00. nep 15.00 22.00, 1200 kg kroten a 5.40 6.00, 10.000 kg slabonen la 55.00 —63.00, 1 46.00—56.00, 2 28.00— 46.00, 500 kg rode kool a 8.00 11.60, b -4.00. 9000 kg gele kool a 4.40—6.50. b 3.00. 2.300 kg groene kool a 7.208.40, b 5.10. 86.000 kg witte kool 3.503.80. 225 stuks bloemkool a2 27.00. af wijkend 8.00. BARNEVELD 10 Sept. Pluim- veemarkt. Kalme handel. Aanvoer ca. 30.000 stuks. Prijzen: slacht- kippen, witte 1.601.65; zware rassen 1.651.80; piepkuikens 2.40 2.50; zware kuikens 2.552.65, alles per kg. Overige per stuk: oude eenden 0.801.75; tamme ko nijnen 2.756.50; jonge konijnen 1.002.50; tamme jonge duiven 0.65—0.75. Eiermarkt. Handel in kippen eieren vlug, in henneneieren rede lijk. Aanvoer ca. 1.500.000 stuks. Prijzen; kippeneieren 17.7518.50; algemene prijs 18.10 per 100 stuks, kiloprijs 2.90; henneneieren 10.00 14.00 per 100 stuks. Veluwse eierveiling „Barneveld- Ede". Handel vlug. Aanvoer ca. 900.000 stuks, waarvan er 485.000 in veiling kwamen. Prijzen: eieren van 42/50 gr. 10.40x—12.56; eieren van 50/60 gr 13.1217.90x; eieren van 60/70 gram 17.90x—19.26 per 100 stuks (x prijs waartegen de eieren van dit gewicht aange houden werden.) HEILOO Zoals bekend, gaat de St. Willibrordusstichting in het najaar het 25-jarig bestaansfeest vieren. Op welke wijze deze viering zal geschieden zal nog nader'bekend gemaakt worden, maar in ieder geval is zeker, dat de bevolking van Heiloo zich thans opmaakt, om de Stichting iets aan te bieden, dat gelden mag als tegenprestatie op de voordelen, die de aanwezigheid van een dergelijk tehuis voor het Katholieke bevolkingsgedeelte in het dorp bezit. Immers vele Katholieke ver enigingen maken gebruik van de aula, voor vergaderingen, feest avonden en wat niet al. Ook al lerlei toestellen en andere ingre diënten, die in het verenigings leven soms nodig kunnen zijn, worden dikwijls van de Stichting betrokken en wanneer hfet kan, zijn de Broeders steeds bereid de besturen en organisatoren de hel pende hand te reiken. Het is dus billijk, dat ook de verenigingen, die op enigerlei wijze profijt trekken van de aanwezigheid van de St. Willibrordusstichting, zowel de Broeders, als het per soneel en ook de patiënten zelf. van hun dankbaarheid blijk ge ven, in welke vorm dan ook.... De katholieken van Heiloo, meer in het bijzonder de katho lieke Culturele Verenigingen hebben een actiecomité gefor meerd, dat met enthousiasme de voorbereiding op zich heeft ge nomen van een Amateur-revue. De heer Herman Groot werd tot voorzitter benoemd, de heer F. Endel fungeert als secretaris en de heer Jean Robert treedt op als artistieke leider. Deze feest avond zal bestaan uit zang, ballet en toneel, en is natuurlijk ook voor het publiek toegankelijk. Veel aandacht zal worden be steed aan decors en costumering. zodat het 't programma niet zal ontbreken aan sfeer. Men hoort een potpourri uit de Zigeuner baron en andere bekende muziek, kinderen en charmante jonge meisjes zullen balletdansen uit voeren en er zal een aantal karakterschets] es worden opge voerd. Er worden twee avonden gegeven, nl. op 8 en 15 Novem ber. Misschien wordt er een at tractieve verloting aan verbon den. Reeds talloze malen heeft het comité vergaderd en op de laatste vergadering zijn enkele subcommissies opgericht, die de verschillende details zullen ver zorgen. Het comité hoopt, dat de Katholieke verenigingen, zo zij daarom gevraagd worden, steun zullen verlenen, om tot een suc cesvol geheel te komen. RAAD ALKMAAR ALKMAAR Het ligt in de bedoeling van de Burgemeester een raadsvergadering te beleg gen op Donderdag 1 October a.s. om 14.00 uur. Uitslag Missie-loterij CASTRICUM - Tijdens de Missie-tentoonstelling welke Za terdag en Zondag, 5 en 6 Sept. j.l. werd georganiseerd door de Broe ders van O. L. Vr. van Lourdes te Dongen, in de Veilinghallen te Castricum, was de uitslag van de grote loterij als volgt; le pr. no. 131 geel: electr. stof zuiger, 2e pr. 701 geel: autoped; 3e pr. 620 geel: electr. strijkbout; 4e pr. 6 rood: viool-harp; 5e pr. 810 geel: pop: 6e pr. 126 rood: missaal; 7e pr. 200 geel: do-os bon bons: 8e pr. 7 rood: twee leesboe ken; 9e pr. 615 geel: electr. gas- aansteker; 10e pr. 121 rood: pop. De prijzen 131 geel, 620 geel en 200 geel moeten nog worden af gehaald. Dit kan geschieden bij de portier van de St. Willibrordus stichting te Heiloo. Hiermede willen wij aangeven, hoe prach tig en gevarieerd onze collectie brei- wol is. „Read Seal" wol een zeer mooie jum perwol in div. tinten, per knot van i75 100 gram „Nylaine" wol, een prima sokkenwol met nylon versterkt, grijs en beige, in ver- ^95 schillende nuances, per knot van 100 gr. B „Fresco" wol, een ideale kwaliteit voor vesten, jumpers, enz. in 7 mooie <%25 kleuren, per knot van 100 gram JL „Golden Crochet", een prachtige wol voor lantasiekleding, in een mooie collectie *)60 uni tinten, per knot van 100 gram Qrie -run bn 30-15.30 M &0 ?5 S^e"b430 aan °e .rWri)9' iba'r Daar onze prijzen zo enorm laag gestelu zijn. kunnen wij niets cadeau geven, maar bij aankoop van confectie 'n prima Overhemd voor EEN UIT DE NIEUWE COLLECTIES: Sportcolbert Kamgaren Pantalons in 5 moderne kleuren m Damespantalons §1 Kamgaren en Tropi- calcostuums |H Dames- en Heren ig jassen HH met garantie iff Zuiver wollen g Gabardine Jassen §|f Jacks en Zeiljoppers, vanaf EEN KLASSE COSTUUM, zuiver S g! wollen kamgaren, Üg in alle matén, ook met vest j ALKMAAR Ridderstraat hk. Oudegracht Tel. 5285 HOORN Breed 44 Tel. 4339 BENNINGBROEK Tel. 212

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2