Verrassingen werden aan lopende band gefabriceerd LYE Zes clubs in eerste klas na tweede dag bovenaan Na 2-0 voorsprong liet Alcmaria de winst glippen Hardwerkende elftallen konden niet doelpunten Verdiende overwinning van Berdos Goede inzet van Forward Limmen9 F.F.JF., Grasshoppers Hollandia T en S.V.W. blijven succes boeken in tweede klas B.K.C was de gelukkige in wedstrijd van gemiste kansen HET DOEN EN LATEN VAN DE EERSTE KLASSERS 2e, 3e en 4e klassers R.K, 4.F.C. verloor Bijna had °°k H-sv-voor een op Wieringen Afdeling iVoordholland Tempo werd beslissende factor Kaagvogels-Hugo Boys 0-0 Purmersteijn- Alkm. Boys 0-1 Monsterzege van D.W.O.W. Schoorl viel S.Y.W. niet lastig Pagina 4 Maandag 14 September 1953 (Advertentie) Het kon niet anders of de eerste competitiezondag in de KNVB moest verrassingen opleveren. Wel, die zijn er dan ook gekomen en in grote getale nogwel. De neder laag van Zaandijk bv. in 3A en het gelijke spel van Alc- maria in 3C. En wat zegt U van de kansloze nederlaag van Texel in Hoogwoud? Allemaal inzetten van het aieuwe seizoen; die men anders verwacht had. Terwijl Vlkmaar dus alleen maar juichen kon over Alkm. Boys, was men in Hoorn gelukkig met de uitstekende start van Always Forward. Ja, we hadden van HRC en iollandia geen betere inzet ver vacht, dan de resultaten die we voorgeschoteld kregen. Hollandia kon het eenvoudig niet winnen van ZFC en nog wel in Zaandam en HRC kreeg een Zeeburgia tegenover zich, dat in het Arol- bekertournooi al opwekkend nieuws had voor zijn supporters. De cijfers 21 in den Helder bleven aan de lage kant, maar de Whites namen de punten mee naar de Hoofdstad. Een goede start had de nieuw bakken tweede klasser Holland. Het klopte in Utrecht ZW met 21. Deze Zaankanters dreigen dus opnieuw naar de „lage hoek" te verzeilen. Westfrisia zorgde hier voor een pittig Noordhol lands succes. We hadden ook niet anders verwacht van de Enkhui- zenaren, die uitstekende resulta ten hadden geboekt in de oefen wedstrijden. Rapiditas werd in Weesp met 21 verslagen. Volendam won. Het is dus uitgekomen, wat we voorspeld hadden. Volendam heeft uitdrukkelijk zijn candida- tuur gesteld voor een nieuw kam pioenschap en de cijfers, die te genpartij H.V.C. bevocht getuigen van een betere Amersfoortse ploeg dan vorig seizoen. Helder en Schoten raken weer in de ver drukking, let U maar op. De 31 nederlaag van de Heldersen tegen Spartaan is wel niet hopeloos te noemen, maar Spartaan is geen superploeg; ziet Schoten deed het tegen A.F.C. troosteloos. Drie nul met onaangename vooruitzich ten op nog meer verlies. Kenne- mers heeft met de 4—1 zege aan de Koog aan de volke kond ge daan, dat het de strijd wil aan binden met Volendam. En K.F.C. is dus ook dit jaar geen grote ploegDat Watergraafsmeer zijn eerste wedstrijd in de tweede klasse niet kon winnen is te be grijpen. U.V.V. hield de punten thuis door een kleine 10 over winning. Goed zo Alw. Forward en H.S.V. Drie A heeft allermerkwaardig ste uitslagen opgeleverd. Aller eerst de grote verrassing, die uit Castricum doorgebeld werd, n.l. de nederlaag van Zaandijk tegen C.S.V. Dat zal me een sensatie geweest zijn daar in de Duinrand- plaats. Er was ook vreugde in Heemskerk. A.D.O. was naar Haarlem getogen en had daar E.H.S. met 10 verslagen. In Be verwijk deed D.E.M. wat we van deze sterke club verwacht hadden, het klopte met echter derbycijfers 21 stadgenoot Beverwijk. Vreug devol nieuws leverden Alkmaarse Boys en Alw. Forward op. De Horenaren deden heel goed werk door het sterke W.S.V. met nul op het request naar de Wormer te sturen (21); Alkm. Boys sleepte in een zwaar gevecht de punten uit de Purmerender klei vandaan. verrassing gezorgd, doch K.V.V. ging tenslotte met een 32 zege naar Krommenie. Toch geen slech te inzet van de Heiloënaren, want K.V.V. is altijd een flinke derde klasser geweest. Gelijk spel van Alcmaria In 3 C resideert zoals men weet Alcmaria. De withemden hadden inderdaad veel moeite met Z.S. G.O. en moesten een punt aan deze Amsterdammers afstaan. Vitesse deed het nog slechter. T.O.G. is sterk, dat weten we en daarom moeten de Cistricummers de 21 nederlaag maar niet erg hoog opnemen. Er komen heus wel betere resultaten. Velsen deed prima werk door de zege op Kin- heim. Limmen verraste Z.A.P. We hadden het U al verteld. 4 A wordt me-je-afdeling wel. De eerste uitslagen gaan al direct die richting uit. Drie „hotfavorits" struikelden .in hun allereerste wedstrijd. R.K.A.F.C. kreeg op Wieringen met een Succes te doen, dat tenslotte met 21 won. Z.A.P. kon verdrietelijk de thuis reis uit Limmen met lege handen aanvaarden, want de club van die naam had de prachtige pres tatie in petto van een 21 zege praal op de sterke Poldersen. En tenslotte kon Schagen niet breken met de traditie. Het liet de eer aan D.T.S. (32). Ja, de 10 ne derlaag van V.Z.V. tegen de pas gedegradeerde derde klasser B.K.C. kunnen we dan tenminste nog normaal noemen, evenals de 20 overwinning, die Grasshop pers bevocht op het in Hoogwoud op bezoek zijnde Texel. E.V.C. door U.S.V.U. verrast Terwijl V.V.W., Assendelft en Purmerend de competitie openden met de verwachte overwinningen, kwamen E.V.C. en Monnikendam met onaangename surprises voor hun supporters voor de dag in 4 B. E.V.C. maakte het al heel erg bont, door met 10 van U.S.V.U. te verliezen. Wat moeten we daar van denkenS.V.A. debuteerde kranig in dit nieuwe milieu met een gelijk spel tegen de kampioen van het vorig jaar Monnikendam. V.V.W. maakte qua cijfers een nog beter debuut. Het stuurde de Rijp met een 30 nederlaag huis waarts. Dat Zouaven zou verlie zen van Purmerend lag in de lijn der verwachtingen. De mannen uit de Streek hebben zich evenwel kranig geweerd (1—2). Assendelft tenslotte had geen sikkepit mede lijden met M.F.C. (51). MILLIOENEN-NOTA De minister zit te tellen, Legt ons zijn millioenen voor. Zie hem toch eens kostbaar denken En intussen telt hij door: Millioenen hier, millioenen daar... Nooit is hij met tellen klaar. Ik zie op de grote vellen Alsmaar cijfers voorwaarts snellen! Tellen telde opgeteld Allemaal belastinggeld. De minister zit te tellen 'k Wou dat IK zo tellen kon En dan al mijn huishoudduiten Ergens zó bestellen kon! Ik tel: 20 FLYER sigaretten: 75 ets. Pore go' Berdos, Egmondia, Valken, RKEDO, VIOS en WGW hebben zich in de eerste klassen gisteren van de anderen gedistanceerd door voor de tweede maal in successie een overwinning te boeken. Voor Berdos en Valken zijn dat aangename verrassingen, van WGW vooral een fraaie prestatie, omdat de tegenpartij van Zondag één der ernstige concurrenten zal blijken te zijn, nl. JVC. Ook in de tweede klasse waait de vlag uit bij enkele clubs, o.a. kan Hollandia T voorlopig tezamen met SVW aan de kop van 2C tronen. Laten we maar zwijgen over de zor gen van diverse clubs, die tot nu toe steeds een vooraan staande rol speelden. U zult ze in het overzicht hieronder wel aantreffen De eerste wedstrijd van Alcmaria in de 3e klasse, heeft slechts halve winst gebracht. Z.S.G.O., de op papier sterke tegenstander, wist na de rust met goed spel de voorsprong van Alcmaria teniet te doen. Hiermede kre gen beide ploegen loon naar werken. De Amsterdammers met drie invallers, begonnen goed en me de door het nerveuze spel van de Alcmaria-achterhoede, wisten zij zich talrijke kansen te schep- enp. Slecht schieten en iets te lang treuzelen waren de oorzaak, dat de stand blank bleef. Na tien minuten kon Alcmaria de juiste maat vinden en met goede passes, die gevaarlijk diep in de ZSGO- achterhoede doordrongen, toonden zij zich van dit moment af de ge vaarlijkste ploeg. Twee goede doelpunten van Bedorf en Schmidt leverde een verdiende voorsprong op. De vraag of Alcmaria ook na de rust het vrij hoge tempo zou volhouden, werd al spoedig na de rust beantwoord. De stevige Z.S.G.O.-ploeg voerde weldra het tempo op en behoudens een korte tijd, kwamen de Alcmarianen er njet meer aan te pas. De nerveus spelende A-achter hoede bracht soms op wonder baarlijke wijze redding. Zo werd een slecht genomen doelschop hen bijna noodlottig. De snel reageren de de Vries redde echter prima. Aan de andere kant is het Maa- sen die een vrije trap goed voor doel plaatst. Schmidt schiet goed in maar Bleyenberg stopt uitste kend. Langzaam neemt Alcmaria het spel in handen. Prachtige dieptepasses, meestal afgegeven door Maasen, schiepen gevaar lijke situaties in de Amsterdamse achterhoede. In de 18e minuut lanceerde Goosens een goede voor zet. Bedorf scoorde hieruit op uit stekende wijze. Maasen onder schepte na 20 min. een solo-ren van Hamstra. Hij gaf een prach tige pass naar Th. Brouwer, die direct doorgaf naar Schmidt die Bleyenberg onhoudbaar passeer de. 2—0, De tweede helft begon met een kogel van Maasen uit een vrije trap, die rakelings overvloog. Z.S.G.O. nam echter weldra het spel weer in handen, waarbij vooral de rechtervleugel P. Both en G. Both opviel. Pas na 24 minuten scoorde de Groot uit een prima voorzet van P. Both 12. Onmiddellijk daar op volgde wederom een Z.S.G.O.- aanval over rechts. Ternauwer nood wist de Vries te redden. Ge wond moest hij het veld ruimen voor Afink. Een gevaarlijke Z.S.G.O.-aanval onderschepte A- fink ten koste van een corner. Uit deze corner wist de rechtshalf Lagerwey met een schitterende kopbal de stand gelijk te maken. In de resterende 8 minuten, be hoedde Afink door enkele goede safes, Alcmaria voor een neder laag. De „kersverse" Gouden Kruis-tribune 'ineens op, want met een witmaar, het Kolhornse Kaag- heel handige schijnbeweging vogels is er im geslaagd om tegen stichtten die voorwaartsen van de 't heus niet „minne" Hugo Boys gasten paniek in de rood-witte stond haar mannetje. jen gelijk spel uit het vuur te verdediging, wat zo insloeg, dat Toch werd het 11, toen n ai- Iepen. een speler haast in eigen „goal" j lerakeligste effectbal bij Twisk Todh is de wedstrijd op zich- knalde. 1 opkroop en via zijn schouder en :elf niet zo „denderend" geweest. Na de rustperiode lanceerden banden in het net verdween. He* De oranje-witten waren wat spel- „de rode duivels" achter elkaar vertrouwen in de doelman was verdeling en plaatsen betreft de een paar aanvallen, maar alweer 1 .S neerdere van de thuisclub. Voor was het de onproductiviteit voor de minuut speelden Lichthart en iet doel aangeland echter konden doel die succes in de weg stond. '.ij niet zoveel productiviteit op- Dan deed Hugo Boys het een Jrengen om succes te boeken, ietsje beter. Bij de eerste de bes- Vat dat laatste betreft, was het ;e poging na de rust wisten zij voor Kaagvogels van hetzelfde Kugel uit zijn hok te lokken, ver aken een pak. 1 volgens snorde het leder met 'n De wedstrijd ving aan z/iet het vaart op het onbeschermde doel iftasten van de verdediging aan aan maar een toestormende ver- veersikanten. Waarin zich echter dediger kon 'het gevaar bezweren, lan weerskanten geen bijzondere 1 Geen vijf minuten later richtte iwaikke plekken vertoonden. Maar de midvoor der gasten weder- il direct viel het op, dat de gast- om zijn vizier op Kugel, het was heren over een bijzonder snelle 1 evenwel iets te onzuiver gesteld reChter-wing beschikten, die enige en zijn kogel suisde langs de paal. keren achter elkaar gevaarlijk De uitgeschoten bal werd door de dicht tot het heiligdom van Borst Kaagvogels voorwaartsen opgepikt wisten door te dringen. De eerste en meegenomen, zij vuurden een aanval, waarmee de bezoekers schot af wat door Borst verkeerd van stapel liepen koesterden meer beoordeeld werd, en hij liet de verwachtingen. Een goede pass bal glippen. Maar voordat men van de rechtsbinnen belandde bij aan het scoren toe was, maakte Doodeman, die keihard inschoot, de arbiter een eind aan alle illu- maiar de bal vloog via een back sies door voor buitenspel te flui- Stomverbaasd staarden elf wit-1 Groot in moeilij ke positie op hem hemden naar scheidsrechter Brou- I terug, wer, die met 'n resoluut gebaar naar de witte stip wees. Straf schop voor 'n klassiek voorbeeld van aangeschoten hands. Met beide handen accepteerde aanvoerder Weijers dit buiten kansje en schoot de bal hoog in. Wel reageerde Twisk uitstekend, maar hij kwam juist iets te laat en via zijn lichaam was 't 21. Voordat de bezoekers van hun ontsteltenis waren bekomen, had Duin nummer 3 via de paal in- gekanjerd en daarmede was het pleit vrijwel 'beslecht. Langzamerhand kwam Zeevo gels weer iets in de meerderheid, maar doelman Meyer gaf geen kansen meer weg en toen Schot ten na 'n schermutseling laag in schoot. was het 41 en kon Ber dos rustig stoom afblazen, Deze uitslag had niemand ver wacht, want voor de rust ging het Zeevogels niet slecht. Binnen 2 min. hadden de Eg- monders de leiding al genamen. toen Meyer een steek liet vallen en 'n attente Olaf Huiberts reso luut inschoot. Daarna kwam Ber dos wel in het offensief, maar productief waren de heren niet de Zeevogels-achterhoede Ned. dames winnen tennis duel van Zwitserland De tweedaagse interlandtennis wedstrijd tussen Zwitserland en Nederland is in een 85-zege voor de Nederlandse dames ge ëindigd. Mej. Fenny ten Bosch slaagde er niet in de Zwitserse nummer één mevr. Kaufmann te verslaan. Keurig werk leverde mej. Gros- veld, die beide partijen won. Grand Prix de Rome voor Fangio in- kei zijnet. Intussen spreidde ten. Tfo" d'e'laatste^periode "van .%s°^ess"-De Grand'Vrbc de redhterwing van Kugel c.s. zo- de strijd constateerden we voor 'e p™giu km in 80 ronden HulomB^stefe't^aari.zaaKafS™pls.,.een ,lioht overwicht, =s vandaas gewonnen door de Ar-' Hugo Boys het raadzaam achtte wat tot uiting kwam door een rantiinse coureur Tuan Manupi om de uiterst actieve Moolenaar Paar harde schoten, die allemaal Flngif met een Mierati-wlgen ,In ec^.t.'?r dooJ de helman onsCha- Tweede was de Italiaan Giuseppe de 36e minuut leefde de publieke delij'k werden gemaakt. Farina met een Ferrari-wagen. Voor de rust kwam Duinmeyer alleen voor Meyer, na 'n lange haal van zijn aanvoerder, maar hij kon niet met zijn linkerbeen overweg en deze kans ging ver loren. Onmiddellijk daarna rende Kleybroek langs de Berdos-defen- sie, maar zijn daverend schot werd door Meyer op eminente wijze gestopt. Hoe Zeevogels tenslotte na de pauze een te zware nederlaag leed beschreven wij u reeds in de aan hef. Al met al was de overwin ning voor de Bergenaren ver diend en de verhouding tussen beide elftallen was uitstekend. Als scheidsrechter Scholten om half 3 laat aanvangen wordt eerst één minuut stilte betracht, in ver band met het overlijden van het elftalcomm.lid D. Meijer van Pur- mersteijn. Daarna trapte Purmersteijn af en ging direct tot de aanval over, maar door slordig afwerken lever de dit geen resultaat op. Na een overwicht van Purmersteijn kwa men de Boys even los en werden goede aanvallen opgezet en enige schoten door Flier en Wagemaker gelost, die echter keurig werden gestopt. Bij een aanval der Pur- merenders dachten wij dat zij de leiding zouden nemen, doch de 'bal vloog tegen de paal het veld weer in. Hierna namen de Boys het spel in handen en werd er goed ge combineerd: zij waren in technisch opzicht de meerdere van Purmer steijn. Bij een van de vele aanval len werd door een der achter spelers van Purmersteijn een overtreding begaan en mochten de Boys een vrije trap nemen. v. Zon deed alsof hij de vrije schop zou remen, maar Pater liep achter van Zon en schoot hard en on houdbaar voor de keeper in het doel. De rust ging in met 10 voor de Boys. Na de rust werd het spel van Purmersteijn veel vinniger, werden de Boys in de verdediging gedrongen en beleefde het doel der Boys menig angstig ogenblik, doch Kramer was in een uitste kende conditie en heeft enige ze kere doelpunten weten te voor komen. Over het algemeen was het ze ker geen beste wedstrijd van beide kanten en kwamen bij de Boys de jeugdige spelers nog competitie routine te kort. We hebben verleden week al gewaagd van de vlotte start van 3erdos in IA en nu hebben de giroenhemden uit Bergen deze zege in Alkmaar door een nieuw succes laten volgen. Zeevogels werd n.l. met een 31 nederlaag naar huis gestuurd. Egmondia was eveneens succesvol. Het arme Alkmaar, dat zware tijden tegemoet schijnt te gaan, verloor in Egmond kansloos met 60. Het duel in Uitgeest tussen de club van die naam en Runner- up van verleden jaar ODIZ ein digde onbeslistAan de Zaan bleken Zaanseboys en RCZ ster ker dan Meervogels Z en Zaan- landia. Dat zal de ex-vierde klas ser Meervogels niet meegevallen zijn. RKEDO en Valken aan de kop. We hadden wel verwacht RKE DO in de buurt van de kop van 1 B te zullen zien rondzwerven na de tweede wedstrijd van dit seizoen. Maar dat Valken op ge lijke hoogte met de Goorners zou staan, zullen wel niet velen in Venhuizen gedacht hebben. Toch is het gebeurd. Valken klopte Blokkers op eigen terrein (23) en troont nu deftig bovenaan met RKEDO, dat weinig medelij den met Sijbecarspel toonde, naast zich. Een opvallend herstel werd gemeld uit RKDVO-kringen. De Medemblikkers schijnen geen moment onder de indruk te zijn geraakt van de 101 nederlaag tegen RKEDO, want St. Victor kreeg vlot een teleurstelling te incasseren (20). Ook KGB her stelde zich. Het speelde gelijk tegen Berkhout, en al hadden we misschien in ons hart iets meer verwachtingen gekoesterd van de Bovenkarspelaren, het is toch een opluchting, dat het eerste schaap over de dam is. Dat eerste schaap kwam ook bij SEW in veiliger oorden. De Nibbixwou- ders toonden St. George, dat de teleurstelling in Venhuizen geen grote invloed heeft gehad op hun plannen voor het nu nog prille seizoen. (41). WGW won van JVC De belangrijkste uitslag van IC was ongetwijfeld de 10 zege die WGW in Julianadorp op JVC behaalde. Dat is een prestatie van de bovenste rang en de WG W-ers hebben door deze overwin ning gelijke tred kunnen houden met VIOS en N. Niedorp, die eveneens voor de tweede maal wonnen. VIOS had met het zeer zwakke Randers weinig last (5 1) en N. Niedorp rekende af met het lastige Wieringerwaard (2—1). Hugoboys kon inderdaad niet van Kaagvogels winnen. Dat wordt zo langzaamaan een tradi tie. Met dat al, de wedstrijd ein digde in een gelijk spel (00), zijn de Heerhugowaarders pas één punt rijk uit twee ontmoetin.- gen. Nog slechter deed ,SRC het. Na de debacle tegen VIOS werd thans ook van Vrone verloren. De cijfers 3—2 waren wel drage lijk, maar toch zullen de mannen uit Schagen op moeten passen om weer niet juist als verleden jaar door een slechte start tij delijk onderaan te raken. DREO verloor weer Het wil in de Rijp nog niet erg vlotten. DREO kreeg thuis tegen Westzaan toch een serieuze kans om de bakens te verzetten. Het werd.... een tweede 'nederlaag (12). Komaan Rijpers, jullie kunt toch wel beter? Foresters bleef in het goede spoor in 2A door een kranige zege op Beemster 24. Spartanen weerstond RKVVS. Ja, dat hadden we eigenlijk wel gedacht. R.K.V.V.S. kon het niet houden tegen nabuur Spar tanen, dat al zijn geroutineerd- heid van jarenlange tweede klas ser in de weegschaal kon wer pen. De cijfers 20 wijzen op flink verzet der Spanbroekers. In Waarland bewees Conzelo door een 32 zege op HOSV, dat nu onderaan vertoeft, dat men met hen nog wel even rekening moet houden. Westfriezen start te prima. Strandvogels is altijd een lastige tegenstander, doch de Zwaagbewoners stonden de On derdijkers geen enkel doelpunt toe en scoorden er zelf één. Zwaagdijk won voor de tweede maal. De vorm in het Gouden- kruis gekregen, bleef bewaard en dat was voldoende om HEO met een 21 nederlaag huiswaarts te sturen. Hollandia T en SVW bovenaan. Hollandia T liet de eerste helft tegen Callantsoog doelpuntloos verstrijken, doch toen was het gebeurd met de Duinkanters. S VW deed het eveneens goed en ook hier moest een club uit de Duinstreek het onderspit delven. Schoorl verloor met 30. Duinranders weerstond Zee macht, dat een gelijk spel moest toestaan. Het tweede winstpunt van de mannen uit Schoorl, geen slecht begin. Tex. Boys kon tegen de verwachting in niet winnen van Kolpingboys. Deze 11 uit slag wordt misschien begrijpelij ker als we het gelijke spel in ogenschouw nemen, dat de club uit Oudorp verleden week tegen Koedijk boekte. Koedijk dat gis teren een 41 voorsprong teloor zag gaan, toen een speler van Petten, tegen wie gespeeld werd zijn been brak en de wedstrijd gestaakt werd. De derde klassers Brrr. wat hebben St. Bavo en St. Adelbert het slecht gedaan. Bavo had een sterk Graftdijk tegen zich en verloor met 10 terwijl Adelbert met 32 de eer aan Ursem moest laten. In 3B deden DWOW en KSV het beter. Beide clubs wonnen voor de tweede maal. DWOW zelfs met dubbele cijfers 121 en KKSV de zeer lastige uitwed strijd tegen VADA met 21. In 3C kwam Witrood ook al met verheugde gezichten thuis. Het had ALC met 32 geklopt. B.K.C. en V.Z.V. hebben in de nieuwe competitie hun papieren op tafel gegooid. Waardevol wa ren ze in deze eerste wedstrijd al lerminst. Beide clubs vertoonden maar een matig spelletje. Bij V.Z.V. ontbrak het vo'oral aan schutters. Ab Tiel, de oude aanvoerder van B.K.C. kort 't doorzichtige spel van de wit-rode voorhoede goed bekijken en won meestal op alle fronten. Het waren verder vooral Ko van Teulingen en de jonge Sym Burger die in de achterhoede de stand voor hun club blank wis ten te houden. Sym Rezelman won met zijn doelpunt meteen de twee kostbare punten voor de geelzwarten. Een blunder van C. Leegwater en W. Wijnker vlak voor 't doel van Smit werd door de actieve Rezelman prompt afgestraft en hoewel Smit zich een beste kee per toonde, kon hij dit tamelijk eenvoudige balletje niet de baas. B.K.C. had de jonge J. Burm als linksbuiten opgesteld terwijl ook C. Muntjewerf weer eens midvoor stond. Al in de le mi nuut moest keeper IJselstein han delend optreden. Cor Ockers speelde namelijk gevaarlijk terug In IA bleven Haarlem en DWS gelijk aan de kop, Haarlem won van Wageningen met 20 door doelpunten van Groeneveld en Jacob voor de rust gescoord. Wa geningen kon deze achterstand daarna niet meer ongedaan ma ken, DWS won met dezelfde cij fers van Be Quick. Voor RCH was het ook nu geen rozengeur en maneschijn. Wel was de Ra cing vooral na de rust doorgaans veel sterker, maar de voortref felijk keepende Piet Kraak stond doelpunten in de weg. Na een kwartier gaf Luppens Stormvo gels de leiding en kort voor het einde bereikte Luitjens de eind- score 20. Dat Elinkwijk met 12 van Ensch. Boys zou win nen werd niet verwacht. Blom gaf de Zuilenaren de leiding, waarna G. Selderhuis gelijk maakte. Uit een strafschop we gens hands van Groothuis, be zorgde Vonk Elinkwijk in de tweede helft de zege. Ajax speelde tegen NEC slecht en mocht met 11 gelijk spel meer dan tevreden zijn. In de tweede helft gaf Michels de Am sterdammers de leiding, maar de gelijkmaker van Willemse was meer dan verdiend. Leeuwarden won weer, nu met 20 van He racles en Oosterparkers en Zwol se Boys konden niet scoren. Nederlaag van Heerenveen Terwijl Heerenveen van EDO verloor, ging VSV door met win nen. Tegen Go Ahead ging dit vrij gemakkelijk. Voor de rust scoorde alleen Verswijveren voor de Velsenaren, maar daarna ging het vlotter. Van der Kuil, Ver swijveren (3 maal) en nogmaals Van der Kuil schoten VSV naar een 06 voorsprong, eerst toen kon Ten Wolde de eer redden (1—6). AGOVV bleek productiever dan Blauw Wit, wat Peters en Hanskamp voor de rust en Brum- mel daarna in doelpunten uit drukten (30). 't Gooi bleek te zwak tegen DOS. In de laatste tien minuten voor de rust scoor den achtereenvolgens Van der Linden, Krommert en Temming (strafschop) voor DOS. In de tweede helft werd het 40 door Lammers. De Volewijckers en Enschedese Boys deelden eerlijk (22). Van der Muts gaf de Am sterdammers de leiding, waarna Kansen en Moddejonge jr. de Boys aan een 1—2 voorsprong hielpen. Kick, de veelbelovende jeugdspeler maakt na de rust gelijk, Vitesse en GVAV kwamen tot een vergelijk (22. Sneek klopte Rigtersbleek met 21. EGMONDIA SLOEG ALKMAAR Een sterk spelend Egmondia overtroefde het hardwerkende Alkmaar met zes doelpunten. Een groot verschil, dat ook zeker verdiend was. Voortdurend do mineerde Egmondia en golfden gevaarlijke aanvallen op de Alk maarse veste aan. Dat de score tot 60 beperkt bleef, hebben de gasten te danken aan het uitste kende doelverdedigen van Blok ker. Hij wist de stand tot een kwartier vóór de rust blank te houden. Toen brak de weerstand. De snelle Zwanenburg glipte langs twee Alkmaarse backs en passeer de Blokker kansloos. Kort hierna vergrootte dezelfde speler de voorsprong. Na de rust had Alkmaar niets meer in te brengen. Met de re gelmaat van een klak liepen de Egmondiers uit tot 60. Zwart en Zwanenburg losten elkaar af als makers van de doelpunten. Even nog deed Alkmaar een kramp achtige poging om de eer te recU den, maar hun zwakke schieten was daartoe beslist niet het aan gewezen middel. C. Wijnker de rechtsbuiten van de gasten deed 't hart van alle Veldtenaren vol hoop kloppén, toen hij met 'n diagonaal schot de sterkte van de bovenlat be proefde. Sym Burger, de nieuwe rechts back van B.K.C. probeerde zijn onervarenheid van het begin goed te maken door te veel gebruik te maken van zijn lichaam. Maar de scheidsrechter floot veel te graag en strafte prompt af. Uit een vrije trap van Ko van Teulingen kwam de bal in 't doelgebied van V.Z.V. De achter hoede stond even raar te schut teren en S. Rezelman tikte de bal voorbij de onthutste Smit. ,Na de rust ging C. Wijnker langs de kant en kwam Jan Pan- cras, de oude veteraan, op de rechtbüitenplaats spelen, 't Werd er niet beter op. V.Z.V. miste Keesom, die voor dienst in Duits land is, wel heel erg. Aanvoerder Leegwater riep Pancras wel gauw naar achter en stuurde W. Wijn ker naar voren, maar ook dat hielp niet. G. Groen mocht nog zo zwoegen, Ab Tiel en z'n man nen hielden 't doel van IJselstein gesloten, Doelman Smit wist al les te weerstaan maar zijn club genoten konden 't gelijkmakende doelpunt niet scoren. B.K.C. won de wedstrijd en twee puntjes. Rustige 30 overwinning Reeds direct is SVW na het be gin in de aanval. Tot tweemaal toe schiet Piet de Boer over. We zien een Sohoorl-aanval, maar buitenspel verhinderd succes. De Schoorl-achterhoede mist 1 en de SVW middenvoor Molenaar die goed staat opgesteld, onder neemt een solo-ren en met een beheerst schot maakt hij er 10 van. Er ontlbrak in deze wedstrijd vechtlust. Eenmaal kruipt de SVW achterhoede door het oog van de naald. De Schoorl midr den voor Koopman schiet zacht in Buurmans handen: weer een Schoorl-aanval. Rechtsbuiten Jo van Willegen geeft goed voor. Alles mist, ook de SVW backs, maar de SVW-ikeeper stopt. De Schoorl voorhoede blijkt ongevaarlijk. De keeper van Schoorl stopt op keurige wijze 'n lage schuiver. Boekei schiet voor de bal gaat heen en weer en de actieve Molenaar maakt er 20 van. Na de hervatting is Schoorl de eerste 20 minuten in de aan val. Wat men ook probeert, de blauwe voorhoede is te tam. Tot tweemaal 'n corner op SVW-doel maar verder brengen de gasten het niet. SVW wordt nu weer sterker en krijgt vele kansen. Molenaar wachtte te lang, Niek Dekker schiet naast. G. Berkhout schiet een vrije kans naast. Doch Cor Boekei komt er wel door en met een verraderlijk sohot ver dwijnt de bal in de linkerbo- venhoek (30). Schoorl probeert 't nog, maar spil Piet Mij lhoff schiet naast en ook linksbinnen Scholvanger zoekt het doel verkeerd, zodat SVW met 30 een verdiende 1 zege behaalt.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4