Een onbedreigd Rusland zal koude oo »rlog beëindigen Op West- en Midden-Java heerst algemene staking Adenauer voorspelt: Ook op Sumatra wordt ongetwijfeld gestaakt Rijtocht van Koninklijk gezin op Prinsjesdag Begroting aangeboden in Tweede Kamer Dr Kortenhorst weer eerste op voordracht r „vrienden" ;n geen hulp! i corpschef te rorden geen ifvervolging Scheuring in vakfederatie slechts in uiterste geval Verduistering in warenhuis IS aar wij vernemen: Golf spoelde zeelieden terug aan boord Drie broers tot priester gewijd Productieverlies van millioenen Negen vrouwen in de Tweede Kamer Brandende pijn - vanuit de maag tot hoog in Uv keel! Laat politie oogje in zeil houden... Amerikaan schenkt Nederlandse ivezen 102 gouden tientjes Na het sprookje van de gouden koets Woensdag 16 September 1953 Pagina •ersverwarhtine deeld door het K.N.M.I. ilt. Geldig van Woens- id tot Donderdagavond. JIG VERANDERING :rlijke bewolking met ijk een enkele regen- 'akke tot matige wind kelijk tussen Zuid en t. Weinig verandering ieratuur. ENOEMINGEN TERSCHAPPEN ninklijk Besluit zijn be- provincie Noord-Hol- >ang van de eerste Don- l October 1953, tot dijk- an het waterschap De J. Stolp, te Beemster, tot het einde van het ar, waarin hij 70 jaar zal irden; ?ang van de eerste Don- i October 1953, tot heem- n het waterschap De J. Kwadijk Czn., te uiterlijk tot het einde :ittingsjaar, waarin hij 70 :ijn geworden; ;ang van 1 October 1953, raaf van het hoogheem- Waterland, P. Groot, in Waterland; ;ang van 1 October 1953, raad van de Anna Pau- ler, G. C. van Balen te Anna Paulowna; ;ang van 1 October 1953, nraad van de polder ieuwland op Wieringen, ok Nzn., te Wieringen; ;ang van 1 October 1953 raad van de polder Wie- ird, C. Boekei, te Wie- trd; »ang van 1 October 1953 nraad van de polder op Texel, J. G. Flens, nd (gem. Texel); ;ang van 1 October 1953 raad van het heemraad- eringen, J. Mulder Dzn., gen. verdrinfcingsgeval e Enkhuizen JIZEN Maandag j.l. wij melding van de tra- od van de 59-jarige on- J. de V„ die achter het gebouw is verdronken, nd zou nog hebben ge- man te redden. De ie te Enkhuizen heeft 'al aan een nauwkeurig c onderworpen. Ze kwam tot andere feiten, die g gaven tot proces-ver- :n vier Enkhuizers, die in nood geen hulp heb- iend. eek dat het slachtoffer werd van vier personen, de val van de V, over loeten gezien of gehoord nplaats van de helpende bieden toen de man in r terecht kwam, gingen naar de woning van een m te beraadslagen wat Ier moest doen. Zij be- t én van dit viertal, n.l. 5 politie zou waarschu- ïet zou doen voorkomen s enige toeschouwer nog had de drenkeling bo- ;r te houden. Om het aannemelijk te maken, lij zijn voeten nat in oen hij hiermee bezig sseerde een stadgenoot, het die de zaak aan het acht en de politie van ikking in kennis stelde, cht kon men alle vier inrekenen. Enkele hun- ïen „in kennelijke staat" ratste trein uit Amster- s, nadat zij een bezoek ebracht aan de voetbal- RapiditasWest-Frisia. cier van Justitie te As- het A.N.P. medegedeeld, iderzoek naar mogelijke gen van de corpschef meentepolitie te Coevor- lanleiding heeft gegeven ïstellen van een straf- Van het bestaan van )ot" bij het gemeentelijk is te Coevorden is niets aldus deze verklaring, k staat daarmede ter rslissing van de admini- nstanties. rs zullen zich herinne- vij op 11 Augustus een wijdden aan de achter- de relletjes voor het ;au te Coevorden. In icatie maakten wij be- een verschillende getui- hadden verklaard over ;n van de politiechef heeft de officier van Assen het gerechtelijk geëindigd. Het resul- van is de vaststelling 'eit, dat er met de hand geen aanlei- t het instellen van een [ging. nog worden afgewacht, atregelen zullen voort- t het onderzoek, inge- het ministerie van Bin- Zaken aangaande het R. K. als corpschef. :en er in dit verband lat in Coevorden ver- ruchten, als zou de aar T. van der H. Be rn geweest bij de doof- als zodanig en verder geruchtmakend zeden- als geruchten zonder en worden aangemerkt. BONN, 15 Sept. Kanselier Konrad Adenauer heeft vandaag voorspeld dat de Sovjet-Unie een einde zal ma ken aan de koude oorlog, zodra zij bemerkt dat de strijd tegen de vrije wereld niet te winnen is en dat haar veilig heid niet wordt bedreigd. „Het is derhalve noodzakelijk dat het Westen zijn kracht handhaaft en zijn politiek ten opzichte van het Oosten voortzet op de huidige voet", aldus de bondskanselier. Dr. Adenauer voerde het woord tot de 244 leden van de Christen- Democratische Partij die een ze tel in het nieuwe parlement ver worven hebben. De huidige buitenlandse politiek van mijn regering zal zonder wij zigingen worden voortgezet. Deze politiek is gebaseerd op nauwe samenwerking met het Westen te gen de dreiging van Sovjet-agres sie. Sprekend over de binnenlandse aangelegenheden zeide Adenauer dat de machtige Westduitse vak verenigingen moeten inzien dat zij in de eerste plaats moeten strijden voor verbetering van de arbeiden de klasse. Zij kunnen een derge lijke verbetering alleen bewerk stelligen wanneer zij een neutrale politiek voeren. De leiders van de zes millioen leden tellende federatie van vak verenigingen hebben heftig ge streden tegen de herkiezing van Adenauer, waardoor een felle vete is ontstaan met de regering, die thans nog voortduurt. De Katholieke vakbonden heb ben reeds gedreigd de federatie te zullen verlaten, tenzij de socia listische leiders zich bereid ver klaren de oude neutraliteitspoli tiek voort te zetten. Adenauer verklaarde vandaag dat de vorming van een onaf hankelijke Christelijke federatie van vakverenigingen slechts in 't uiterste geval zou geschieden. Na de bijeenkomst met de par lementaire fractie van zijn partij verklaarde de bondskanselier dat hij gedurende ziin vacantie zijn pogingen om een kabinet samen te stellen zal voortzetten. Donderdag vertrekt de Bonds kanselier uit Bonn om twee we ken van zijn rust te genieten er gens in Zuid-Duitsland. Adenauer koestert, zoals wij reeds hebben gemeld, plannen een drie partijen coalitie te vormen met dezelfde partners die gedu rende de afgelopen jaren West- Duitsland bestuurd hebben de Christendemocraten, de Vrije De mocraten en de Duitse Partij. De Vrije Democraten hebben nog niet op de uitnodiging geant woord en zijn van mening dat Adenauer hun te weinig invloed in het kabinet wil toebedelen. UTRECHT, 15 Sept. De Meervoudige Kamer der Utrechtse Rechtbank heeft vandaag uit spraak gedaan in de zaak tegen drie employe's van een Utrechts warenhuis, die een bedrag van ongeveer 2100 gulden hadden ver duisterd door manipulaties met zg. retourbonnen. Bonnen dus, die verstrekt wer den wanneer betaalde goederen werden teruggeboekt. De 40-jarige verkoper P. A. van H. werd ver oordeeld tot tien maanden gevan genisstraf met aftrek waarvan vier maanden voorwaardelijk (overeenkomstig de eis), de 52- jarige cassiere J. A. M. van de P. werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek, waar van vier maanden voorwaardelijk (eveneens overeenkomstig de eis) terwijl de 37 jarige verkoper K. C. B. werd veroordeeld tot 7 maan den gevangenisstraf met aftrek waarvan vier maanden voorwaar delijk. Tegen hem was geëist 7 maanden gevangenisstraf met af trek, waarvan drie maanden voor waardelijk. is Prins Bernhard gisteren het erelidmaatschap aangeboden van het Instituut van Scheepsbouw kundig Ingenieurs (The instituti on of naval architects), een eer die de Prins deelt met acht an deren, onder wie de Deense ko ning en Churchill vernietigde een brand, die woedde in een der lokalen van een Baarn- se school, dat als repetitielokaal van het R.K. zangkoor dienst doet, alle muziekpartituren en daar mee het levenswerk van de heer Laouts, die deze muziek schreef wordt in restaurant ,,'t Paviljoen" op Schiphol van 1 tot en met' 10 October a.s. een tentoonstelling gehouden die zal heten: „Van Melbourne tot Christchurchrace" Die naam spreekt voor zichzelf. Men zal er niet alleen de foto's en modellen kunnen zien die her inneren aan befaamde K.L.M.- vluchten, maar ook de Christ churchrace op een enorme wereld kaart kunnen volgen. Van 8 t/m 10 October niet alleen overdag, maar ook 's nachts is twee maanden gevangenisstraf geëist tegen een grondwerker uit Beverwijk, die uit verkeerd be grepen ouderliefde, zijn ter be schikking van de regering gestelde debiele zoon, twee jaar lang voor de politie had verborgen gehou den werd de heer Vogt bij zijn af scheid als directeur van de Ne derlandse Radio Unie bevorderd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau Wonderbaarlijke redding MONTREAL, 15 Sept. Twee Noorse zeelieden hebben vandaag hier verteld, dat zij tijdens een storm op de Atlantische Oceaan door een golf van hun 715 ton metende vrachtschip „Magnhild" werden gespoeld en door een an dere golf weer op het schip terug geworpen werden. Het waren de 26-jarige Lars Sele en de 22-jarige Audin Jense die het verhaal met de kapitein als tolk, vertelden. De beide zeelieden waren op het dek aan het werk tijdens een zware storm, toen het schip zich op weg naar Montreal twee dagen varen van New Foundland be vond. De kapitein, Johannes Sol- husvik, zei: „Een golf spoelde hen van het schip af, maar onmiddel lijk daarna dook het schip door een golf heen. Tengevolge waar van de twee mannen weer aan boord teruggeslagen werden". Hij voegde er aan toe, dat beiden slechts enige seconden in het wa ter waren geweest. Bij de storm werden nog twee andere zeelieden gewond, een doordat hij door een spoelgat viel en een ander, die tegen de scheepshuid werd geslingerd. Zeldzame gebeurtenis WITTEM Op Maandag 21 September zal lm de kloosterkerk van Witfem Mgr. Dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, de navol gende fraters Redemptoristen tot priester wijden: Th. v. Laar (Nijn- sel), H. Meinders (Amersfoort), M. v. d. Horst (Fijnaart'), P. v. d. Pluym fRotterdam), A. Hafken- scheid (Amsterdam), J. Vinken- burg Cs-Hertogenboseh), J. van Woensel Cs-Hertogenbosch), F. v. d. Laar en J. v. d. Laar (beiden uit Nijnsel), J. v. Wely (Roosen daal), I. Dekkers (Groningen). Als een zeldzame gebeurtenis mag worden aangemerkt, dat er bij deze groep drie broers zijn, die tezamen gewijd worden: de ge broeders van de Laar uit Nijnsel, waarvan de twee jongsten twee lingen zijn. Zij hebben reeds een broer priester Redemptorist. Evenals bij de jongste wijdeling, I. Dekkers, die reeds drie oudere broers bij de Congregatie der Re demptoristen heeft, zijn daarmee alle mannelijke leden van het ge zin v. d. Laar in dezelfde Congre gatie priesters. Pater H. Manders C.ss.R., studentenprefect, wijst er echter op, dat het gerucht vol gens hetwelk de eerste Plechtige H. Mis geconcelebreerd zou wor den. volkomen uit de lucht is ge grepen. DJAKARTA, 15 Sept. De bij de Sarbupri (Vakbond van ondernemingsarbeiders) aangesloten arbeiders op de ondernemingen in West-Java en in Midden-Java zijn Dinsdagochtend in staking gegaan, aldus blijkt uit te Djakarta ontvangen berichten. In welingelichte kringen deelde men mede, dat aangenomen kan worden, dat de staking een algemeen karakter draagt. Uit Oost-Java en Sumatra zijn weliswaar nog geen berichten over stakin gen ontvangen, doch men twijfelt er in genoemde krin gen niet aan, of ook daar wordt gestaakt. Indien de staking algemeen is, zal zij een dagelijks productie verlies van millioenen rupiahs betekenen, aldus de zegslieden. Sommige schatten zelfs, dat het verlies per dag het bedrag van 10 millioen rupiahs te boven zal gaan. Van de zijde van de onder nemers onderhoudt men ten aan zien van de stakingen contact met de regering. Zij worden als onwettig beschouwd, aangezien zij gericht zijn tegen de beslis sing van de centrale commissie ter beslechting van arbeidsge schillen. De commissie kende 18 Augustus j.l. een loonsverho ging toe van 50 sen per dag, benevens een verlaging van de prijs van de door de ondernemers verstrekte rijst met 25 sen. De Sarbupri had een loonsverhoging van 2 tot 71/2 rupiah per dag ge- eist, benevens gratis verstrekkin gen in natura en het geven van gratificaties. De arbeidersleiders noemden het besluit van de com missie „een grote beledigingg voor de vakbond". De minister van Arbeid, de heer Abidin, heeft Dinsdagoch tend verklaard, dat hij nog geen bericht had ontvangen, dat de staking is doorgegaan, maar dat hij zulks zeer zou betreuren. Hij had, zo zeide hij, een delegatie van de vakbond van de arbei ders een voorstel gedaan, welke het geschil op bevredigende wijze zou kunnen oplossen. Hij had voorgesteld, dat de Sarbupri materiaal zou overleggen, waar uit de juistheid van het stand punt van de Sarbupri zou kun nen blijken (het standpunt van de Sarbupri is, dat de onder nemers de geëiste loonsverhoging gemakkelijk zouden kunnen be talen). De door de minister aan gewezen mede-gedelegeerden zou den dan een onderzoek kunnen instellen in de boeken van de betrokken ondernemingen. De vertegenwoordigers van de Sar bupri verklaarden echter, dat het door de ondernemingen verstrek te cijfermateriaal toch als fictief moest worden beschouwd. Desgevraagd zeide minister Abidin, dat. mocht de staking in derdaad zijn uitgebroken, zij „uit het oogpunt van de besluiten van de commissie ter beslechting van de arbeidsgeschillen, welke bin dend zijn, onwettig is". Aan de apparaten van de Justitie zal het worden overgelaten, of een recht zaak aanhangig zal worden .ge maakt. De Justitie is regelmatig van het verloop van zaken op de hoogte gehouden, aldus minister Abidin. In een door de Sarbupri uit gegeven verklaring wordt gezegd, dat „de staking in overeenstem ming is met artikel 21 van de voorlopige grondwet, die elke staatsburger het recht geeft sta kingen te organiseren". In de enigszins feestelijke ver gadering van gisteren werd mevr. Heroma-Meilink (P.v.d.A.) als lid van de Tweede Kamer beëdigd. De nieuwe afgevaardigde brengt het aantal vrouwelijke leden op negen. De P.v.d.A.-fractie telt thans vier vrouwen, die van de K.V.P. twee en de fracties van C.H., V.V.D. en communisten elk een. Van de grotere fracties be staat enkel die van de A.R. nog geheel uit mannen. (Advertentie) Een of twee Rennies blussen die pijn dadelijk! Een kwestie van een of twee minuten. Houdt altijd een paar Ren nies bij de hand. Ze zijn stuk voor stuk hygiënisch verpakt en water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon laten smelten op de tong en ...ze zijn nog smakelijk ook OP WEG NAAR DE RIDDERZAAL Dinsdagmiddag om 1 uur heeft H.M. Konin gin Juliana het Paleis Lange Voorhout in Den Haag verlaten, op weg naar de Ridder zaal, waar zij voor de zesde maal sinds haar troonsbestijging de zitting van de Staten-Generaal heeft geopend door het uit spreken van de Troon rede. H.M., die werd vergezeld door Z.K.H. Prins Bernhard, heeft zich daartoe in de Gouden Koets naar de Ridderzaal begeven. Ditmaal werd een an dere weg gevolgd dan tot. nu toe. Voor de eerste maal vertrok de stoet n.l. van het Pa leis Lange Voorhout. H.M. was gekleed in een lange grijze robe gegarneerd met witte kant. Zij droeg een kleine grijze hoed met aigrettes, en grijze me- taalkleurige schoenen, met bijpassende tas. Prins Bernhard was gestoken in het groot tenue van Vice-Ad miraal. H.M. en Z.K.H. 1 begeven zich in de Gouden Koets bij Pa leis Lange Voorhout. COPPI SCHONK H. VADER FIETS VATICAANSTAD, 15 Sept. Fausto Coppi, de beroemde Italiaanse wielrenner heeft vandaag een medaille in ont vangst genomen van de Paus en de Heilige Vader een fiets aangeboden. De uitwisseling van cadeaux vond plaats toen de Paus een aantal wielrenners in specia le audiëntie ontving op zijn buitenverblijf in Castel Gan- dolfo. De Paus bood Coppi een re ligieuze medaille aan, waarop Fausto de Paus een fiets aan bood; de wielrenner meende dat de Paus met dit vervoer middel, waarop de gever zelf zoveel triomfen heeft gevierd, wellicht een missionaris ge lukkig zou kunnen maken'. Bakkershuis en Beekbergen over hoop gehaald BEEKBERGEN, 15 Sept. Vrachtrijder Holtman in Beekber gen stond gisteren voor een moei lijke puzzle. Hij moest een vracht je afgeven bij bakker F. aan de Arnhemse weg te Beekbergen en hoewel de deur openstond bleek er niemand thuis te zijn. Holtman krabde zich nadenkend achter het oor en stapte naar de buren om te vragen waar hij bak ker F. zou kunnen vinden. In Duitsland was het antwoord, hij is Zaterdag al met vacantie ge gaan. Toen bleek wel dat er iets niet in de haak was en Holtman en de buren gingen daarom op verkenning uit. Na een kort on derzoek bleek dat een of meer on bekenden zich door het inslaan van een ruit toegang hadden ver schaft tot de woning en daar de hele zaak overhoop hadden ge haald. Op de tafel vond men een briefje. Het was een verzoek aan de werkster om vooral ramen en deuren goed te sluiten en de po litie te vragen tijdens de afwezig heid van de bewoners een oogje in het zeil te willen houden. Bakker F. had kennelijk geen gelegenheid meer gehad dit ver zoek zelf aan de politie te doen. GEEN VISUM MEER VOOR DUITSERS? Nederland ivil onderhandelen 'sGRAVENHAGE. De Ne derlandse regering heeft aan de regering van de bondsrepubliek West-Duitsland medegedeeld, dat zij bereid is in onderhandeling te treden over de afschaffing van het Nederlandse visum voor Duit se bezoekers, aldus deelt het ministerie van Buitenlandse Za ken mede. H.M. de Koningin heeft Dinsdagmiddag voor de zesde maal sinds Zij de troon heeft bestegen de zitting van de Staten- Generaal geopend met het uitspreken van de troonrede. H.M. heeft de gouden koets verlaten en begeeft zich naar de Ridder zaal; naast HM., Z.K.H. Prins Bernhard. 's-GRAV'ENHAGE Getrof fen door het leed van de we zen in het watersnoodgebied. heeft de Amerikaan Honegger, die nog 102 Nederlandse gou den tientjes onder zijn berus ting had, deze geldstukken ter beschikking gesteld van hei ministerie van buitenlandse za ken ter uitreiking aan de we zen in het rampgebied. De geldstukken konden, dank zij de medewerking van de Nederlandse Bank, naar ons land worden verzonden. Het ministerie van buitenlandse zaken gaf de gouden tientjes door aan het ministerie van maatschappelijk werk, dat zich met de uitreiking van de munt stukken zal belasten. Ook heeft de Nederlandse Bank voor elk gouden tientje een vergunning op naam uitgereikt, aangezien het bezit van gouden tientjes zonder deze vergunning ver boden is. Op verzoek van het ministerie van maatschappelijk werk heeft het Rode Kruis lijsten van wezen en halfwe- zen uit het rampgebied opge steld. Het bleek, dat minder dan 102 wezen waren gere gistreerd, zodat ook de jong sten van de halfwezen een gouden tientje zouden kunnen ontvangen. De geldstukken zijn inmid dels aan de provinciale bu reaux van het ministerie van maatschappelijk werk voor uitreiking ter beschikking ge steld. Deze uitreiking zal door de provinciale bureaux in overleg met de burgemeesters geschieden. Na de plechtigheid in de Rid derzaal, reed weer de gouden koets door Den Haag, reed weer de sprookjeskoets lang een dub bele duizendkoppige haag van blijde mensen, die Prinsjesdag vierden, zoals zij dat telkenjare doen. Men heeft de stoet op de heen weg langs zien trekken. Men wacht tot de stoet de te rugtocht van Ridderzaal naar Lange Voorhout heeft gemaakt, men wacht dan nog en niet te vergeefs. De duizenden, die ach ter het einde van de stoet mee getrokken zijn naar het paleis en zich hebben gevoegd bij de dui zenden, die er al staan, kunnen nogmaals juichen, wanneer Ko ningin en Prins het balcon be treden en minzaam wuivend de groet van het volk in ontvangst nemen. Als tenslotte de deuren worden gesloten is de belangrijk ste gebeurtenis van Prinsjesdag ten einde. De belangrijkste, maar niet de enige. Des middags maakt het gehele Koninklijke Gezin een rij toer door de stad, en hoewel uiteraard de route velen malen langer is, dan die welke des och tends is gevolgd, is van vermin derde belangstelling geen sprake. De ganse weg van enkele kilome ters, die de rijtuigen volgen, is afgezet met dikke rijen mensen, die opnieuw juichen, wanneer het rijtuig van het vorstelijk paar met de twee jongste prinsessen en het rijtuig met de prinsessen Beatrix en Irene langs komt rij den. Ook nu vertrok de Koninklijke Familie van het paleis aan het Lange Voorhout, waar Prinses Wilhelmina hen ten afscheid na wuifde. Op het bordes van het oude Haagse stadhuis, waarvan de onlangs in de toren aange brachte klokken luidden, stond het collge van B. en W. opge steld. Bij het ziekenhuis aan de Zuidwal waren patiënten, die het hebben konden, met bed en al buiten gezet en een aantal „lo pende patiënten" met de zieken- huiskleding onder hun mantels en jassen stonden beschut tegen de wind in het zonnetje om ge tuige te zijn van het aanbieden van bloemen. Dat geschiedde door de elfjarige Herman Troost, wie de eer te beurt viel een bou quet te mogen overhandigen aan de twee kleinste prinsesjes. De vier-jarige Margaretha Rhijns- burger mocht hetzelfde doen aan de prinsessen Irene en Beatrix en de Koningin werd met bloe men verrast door verpleegster E. F. Pont. DE WESPEN EN DE PRINSJESDAG DEN HAAG, 15 Sept. Dit keer zijn onder de toeschou wers minder mensen flauw ge vallen dan vorig jaar, aldus verklaarden ons de doktoren in de hulpposten langs de route. Opmerkelijk was wel dat een vrij groot aantal per sonen door wespen gestoken is. Het merendeel van dege nen die flauw vielen, was af komstig uit plaatsen buiten Den Haag. Omstreeks half 11 werden de eerste slachtoffers van het lange wachten op de posten binnengedragen. De meesten echter vielen juist omstreeks 1 uur, bij het ver schijnen van de stoet, flauw. PRINS BERNHARD NAAR TANGANYIKA VERTROKKEN 's-GRAVENHAGE. Gister avond omstreeks zes uur is ZKH prins Bernhard met zijn particu lier vliegtuig van het vliegveld Soesterberg vertrokken near Tan ganyika. Daar zal de prins zoals men weet aan een jacht op wild deelnemen. Van Soesterberg zou de prins vliegen naar Rome, waar de eerste tussenlanding wordt gemaakt. (Van onze parlementaire redacteur) „Moge de behandeling ervan in goede samenwerking tus sen regering en Kamer kunnen plaats vinden". Met deze wens, waarin het sprookje van „Prinsjesdag" al weer wat terugweek voor het parlementaire leven van alle d«jg, overhandigde minister v. d. Kieft gistermiddag in de; tweede Kamer de stapel begrotingsontwerpen, overigens nog samengebonden door een oranjelint met decora tieve strikken. De fotografen kregen alle tijd om de Kamervoorzitter met deze stapel stukken te fotograferen en daarvoor was ook nog een andere reden, want dr. Kortenhorst werd weer als eerste op de nominatie voor het voorzitterschap geplaatst. Minister v. d. Kieft had de be grotingsontwerpen weer in het gebruikelijke koffertje meege bracht. Het beeld van de begro ting heeft zich in ongunstige zin ontwikkeld, aldus de bewindsman van de Kneuterdijk, mede als ge volg van de voorgestelde belas tingverlagingen. Maar hij voegde daaraan de hoop toe, dat deze verlagingen stimulerend zullen mogen werken. Bij het opmaken van de nominatie voor het voor zitterschap werd dr. Kortenhorst met 70 van de 74 stemmen als eerste op de voordracht ge plaatst (4 blanco). Voor de twee de plaats kreeg de heer Schilt- huis (P.v.d.A.) 65 ,st„ prof. Ger- brandy 2, mej. Tendeloo 1 en 4 blanco. Op de derde plaats kwam prof. Gerbrandy met 63 st„ 5 op de heer Stapelkamp, 3 op de heer Roosjen en 1 op de heer Schou ten. Na afloop van de vergadering ging een speciale commissie naar H.M. de Koningin om deze voor dracht aan te bieden. Hierin had den zitting mej. Tendeloo en de heren Groen, v. d. Wetering, Rit meester, Roosjen, Lucas, Posthu mus en Lemaire.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3