MODE-SHOW brei-inodellen Bel Floraliatentoonstelling 49.75 in aula gymnasium I VRIJDAG 25 SEPTEMBER Pastoor de Mol gaat Leeuwarden verlaten REGEN JASSEN FALCONS De grote kinder optocht De 1 Nijve ond uitg AGENDA T elef ooiikantoor 11 3 dagen vissen SCHEEPJES WOL-FABRIEKEN MODEFLITSEN BIJ V. EN D. Cur voor Pagina 2 Vrijdag 18 September 1953 ALKMAAR. De aula van het gymnasium in de Bergerhout is omgetoverd in een bloemen tuin. Ér zijn ruim 500 om precies te zijn 527 inzendin gen van leerlingen van scholen uit Alkmaar en omgeving, die meededen aan de wedstrijd om de mooiste geranium, fuchsia, begonia, impatiens of coleus. De openbare lagere school van Ou dorp. die vorig jaar de wissel beker behaalde, mag deze nu weer - in ontvangst nemen; niet alleen was de inzending van deze school kwantitatief bewonderens waardig. ook kwalitatief mocht deze inzending gezien worden. De inzending van Oudorp omvat ongeveer 200 stuks; de overige 300 zijn dan van de gezamenlijke Alkmaarse scholen. En dan te bedenken! dat er voor deze ten toonstelling destijds 3000 stekjes zijn uitgedeeld. De tentoonstelling werd gister middag geopend, waarbij de wet houder van Onderwijs, de heer H. J. Holsmuller, van zijn be langstelling blijk gaf. Het geheel werd gearrangeerd door de Alk maarse bloemisten, in samenwer king met de dienst van Plant soenen. De tentoonstelling is dagelijks van twee tot tien uur geopend tot en met Zaterdag, 's Avonds om acht uur en Zater dagmiddag om vier uur wordt in een der lokalen van het gym nasium voor de bezoekers zon der extra betaling nog een filmvoorstelling gegeven, waarin een filmpje over de bloembollen teelt! kleurenfilm! wordt ver toond. een filmpje over Friesland en nog een humoristisch film pje. De jury kende voor de inzen dingen de volgende prijzen toe: Geraniums; 1. E. van Muilwijk, Tesselsehadeschool; 2. A.. Otten. Jan Lichthartschool: 3. P. de Jong. St. Willibrordusschool: 4. L van Beneden, openbare lagere school, Oudorp; 5. P. van Wig- cheren. Vondelschool. Eervolle vermelding; Nelly Blondel, open bare lagere school, Oudorp. Fuchsia's; 1. Th. Baas, Vondel school: 2. J. Gongrijp, Jan Licht hartschool; 3. D. Levering. St. Lidwinasehool; 4. G. Gongrijp, Jan Lichthartschool; 5. T. Wes- PATER P. BUYS NAAR ROTTERDAM ALKMAAR Gisteren werd de benoeming bekend van Pater P. Buys o.p. tot kapelaan van de parochie van de H. Albertus Mag nus te Rotterdam (Blijdorp). Na een periode van vier jaar gaat Pater Buys de St Josephparochie dus verlaten. Naast het werk der zielzorg, heeft Pater Buys, die in de pa rochie een zeer geziene figuur ge worden is zich gewijd aan het jeugdwerk en voorts was hij Geestelijk Adviseur van vele ver enigingen. Zijn opvolger is de Weleerw. Pater Schiphorst O.P. uit Tiel. De straatversiering op 8 October ALKMAAR Ongetwijfeld zullen vele straat- en buurt verenigingen ook dit jaar hun straten op fraaie of originele wij ze versieren. Het is nu eenmaal een goede traditie, dat tijdens de 8 Octoberfeesten verschillende straten 'n feestelijk aanzien krij gen. de ene straat met bloemen, de andere met vlaggen en ver schillende met een leuke feest verlichting maar iedere straat of buurt draagt er het zijne toe bij, om de feestvreugde tijdens deze dagen door een leuke versiering te verhogen. Het is wel eens goed onder de aandacht te brengen, dat Alk maar in deze dagen in de volle belangstelling staat, en dat een stroom van bezoekers en feest gangers uit geheel Noord-Hol land, tijdens deze feesten door de Alkmaarse straten trekt, maar vooral door de straten welke ver sierd zijn. Als men een feestverlichting wil aanbrengen, moet dit vóór 4 October 'bij de Gemeente Licht- bedrijven te Alkmaar aange vraagd worden, waarbij tevens vermeld moet worden door wel ke installateur dit zal geschie den. De onderkant van de versie ring moet tenminste op ruim 4 meter - om precies te zijn 4.15 meter - van de straat worden aangebracht. VRIJDAG 18 SEPTEMBER Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: La Paloma, 18 jaar, met voor houd. VICTORIA: De zoon van nie mand, 14 jaar. HARMONIE: De wrede zee, 14 jaar. REX: Hartenvrouw. Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar apotheek Kruisinga, Koorstraat 59, Apotheker G. Kruisinga. GULDEN VLIES: 8 uur: Schola Publica, H. P. Baard, directeur Frans Hals museum te Haarlem, over „Leven en werken van Frans Hals", met kleuren- lichtbeelden. WAPEN VAN HEEMSKERK: 7 Uur: Ministerie van Oor log, sectie welzijnszorg: op name van groeten van fa milieleden aan militairen buitenslands. RETRAITEHUIS BERGEN: 1821 September: Kath. Soc. Centrum, Amsterdam; 2225 September: moeders uit Amsterdam. Medische hulp: Heiloo, Limmen en Aker sloot: dokter C. A. van Hoolwerff, van Ostadestraat 15, tel. 3889, K 2200. Waterstanden: hoog water: 2.50 en 16.05 uur; laag water: 9.35 en 22.05 uur. terhaf, Julianaschool. Eervolle vermelding: M. Muilwijk, Kohn- stammschool en L. v. d. Burg. Van der Leeuwschool. Begonia's: 1. G. G. Gonggrijp, Jan Lichthartschool; 2. L. van Beneden, Oudorp; 3. Th. van Be neden, Oudorp; 4. J. Slatemaker, St. Aloysiusschool; 5. J. Gongrijp, Jan Lichthartschool. Eervolle vermelding: Fr. Wijchers, Jan Lichthartschool en P. Boer, Bos boom Toussaintschool en T. Aay, Bosboom Toussaintschool. Impatiens: 1. Th. van Beneden, Oudorp; 2. Oudorp; 3. Ineke de Waal, Jan Lichthartschool; 4. P. Nierop Groot, Vondelschool; 5. Anja Distelbrink. Oudorp. Eer volle vermelding: Fr. Baren- dreeht, Oudorp en Tine Tenkink, Julianaschool. Coleus: 1. L. van Beneden, Oudorp; 2. G. Groet, Linden- school; 3. Vera Komen,, Oudorp; 4. P. Engelsma, Kohnstamm- school; 5. Magda Rol, Van der Leeuwschool. Eervolle vermel ding: H. Visser, Oudorp en U. Annema, Rochdaleschool. (Advertentie) UIIIIIIIHIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! Geen jon o/en kan er buiten Bleyle komt altijd weer met nieuwe modellen, die met de tijd mee gaan. Omdat Bleyle- kleding een stootje kan velen, blijft zij ideaal voor de school zowel als voor de vacantie. IN DE HOUTTIL E Herenmodes - Herenhoeden s Herenkleding E ïïiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiüi^ SIMAVI-COLLECTE ALKMAAR. In de week van 21 t.m. 26 Sept. klopt Simavi weer bij u aan de deur. Het comité doet een warm beroep op de offervaardigheid van onze burgerij. Groot is de hulp, die Simavi gedurende de 28 jaren van haar bestaan verleend heeft aan de bevolking van Suriname, Indonesië en Nieuw-Guinea. Simavi spant al haar krachten in om de schrijnende medische nood in die gebieden te helpen lenigen. Zij acht het haar plicht om de dappere dokters en zus ters, die in de tropenlanden hun gehele persoon inzetten in de strijd tegen de vele volksziekten, het werken mogelijk te maken. Simavi's steun was in het af gelopen jaar wel zeer veelzijdig. Behalve grote zendingen brood nodige medicijnen, verscheepte zij o.a. medische instrumenten, röntgentoestellen, wasmachines, polikliniekboten, een twaalftal mangels (gratis ontvangen) etc, In Suriname's bosland werd. met het geld van Simavi zelfs een watertoren gebouwd t.b.v. het ziekenhuis aldaar. Vrijwel alle geschenkzendingen van Simavi komen veilig te be stemder plaatse aan. Met grote aandrang doet Si mavi dan ook een hartstochtelijk beroep op ons volk, om de schou ders onder dit onbaatzuchtige werk van menslievendheid te zetten. ..Zonder Simavi's hulp zou ik mijn werk niet kunnen doen", zo schreven meerdere art sen aan het hoofdbestuur. Het comité hoopt van harte, dat onze burgerij zich bij de komende collecte niet onbetuigd zal laten en diep in de beurs zal tasten. Lijsteollecte van 21 t.m. 25 Sept. a.s. Straatcollecte plus speldjes op 26 Sept. a.s. Collectanten gelieven zich op te geven bij mevr. M. Wester- kamp-Amiabel, Emmastraat 93, Alkmaar. Chopin-avond in 't Gulden Vlies ALKMAAR. Onze landge noot Theo van der Pas, Chopin- vertolker van internationale ver maardheid, zal op 23 September a.s. in 't Gulden Vlies een piano avond geven, waarvan het pro gramma geheel gewijd zal zijn aan de onvergankelijke muziek van de grote Poolse toondichter. Van der Pas heeft uit diens on uitputtelijke melodieënschat een rijk-gevarieerde bloemlezing sa mengesteld, waarvan de derde sonate, die in b kl. t. op. 58, de hoofdschotel vormt. Daarnaast komen onder meer op het pro gramma voor enkele mazurka's, de grootse vierde ballade, een impromptu en het brillante Scherzo in cis. ajlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIMIItllHlll! .van ALKMAAR. Het telefoon verkeer neemt nog steeds toe; de ene telefooncentrale na de andere moet daarom worden uitgebreid. Zo is het thans ook het geval geworden met de Alkmaarse tele fooncentrale, welke in het voor malige postkantoor Koorstraat hoek Heul werd ondergebracht, geheel ingebouwd tussen andere percelen. Zowel de locale als de districtscentrale breidt zich ge stadig uit; de toenemende auto matisering, waarbij steeds nieuwe koppelingen van netten tot stand komen, vraagt ook meer ruimte, zodat het bestaande telefoonkan toor in de naaste toekomst moet worden uitgebreid. Reeds wer den daarvoor enkele percelen op de Heul aangekocht. Het ligt ook in de bedoeling om de technische dienst, die thans in dit gebouw is ondergebracht, te verplaatsen naar Helderseweg, zodat ook hierdoor meer ruimte voor de centrale verkregen wordt. Naarmate de telefoon meer ge automatiseerd wordt, wordt het personeel voor de telefoonbedie ning ingekrompen: daarentegen is 'echter te verwachten, dat het technisch personeel enige uit breiding zal ondergaan. Athletieknieuws „Olympus" ALKMAAR. Van heden af (Vrijdag 18 Sept.) is er géén buitentraining meer. De aanvang van de zaaitraining wordt nog nader bekend gemaakt. Binnen enkele dagen start de verloting voor onze vereniging. De dames- en heren-leden, die zich belast hebben met de ver koop der loten, moeten zich in verbinding stellen met het secre tariaat, Schoutenstraat 28, tel. 5871. Het wedstrijd-secretariaat, Wes- terweg 36, maakt bekend, dat alleen inschrijvingen worden geaccepteerd, bij gelijktijdige voldoening van het verschuldigde startgeld. Men wordt beleefd ver zocht hier rekening mede te hou den, om teleurstelling te voor komen. W edstrij dagenda Zondag 4 October: Muiier Veld loop te Velsen. Junioren A plm. 2000 mtr. Senioren: A-, B-, C-, D-klasse plm. 4500 mtr. Handicap: 15, 25 en 35 sec. Inschrijfgeld: jun. f 0.25, sen. f 0.35. Zaterdag 3 October: A.V. Zaan land, Zaandam. Nationale 25 km- wedstrijd, alle klassen. Wegwedstrijd: 3000 mtr A-, B-, C-. D-klasse; 2000 mtr junioren A. Inschrijfgeld als boven. Inschrijvers voor beide wed strijden moeten in het bezit zijn van het W.S. vóór 24 Sept. a.s. Er is géén na-inschriiving. I.v.m. de verenigingsprijs wordt aan de junioren en senioren aangeraden I vooral hun inschrijvingen te richten op de Muiier Veldloop te Velsen. Hockeyprograinma voor a.s. Zondag ALKMAAR. Dames: Alk maar-Kraaien 11.45 uur; Terriers- Alkmaar L.L. 13 uur. Heren: Alkmaar-H.I.C. 14 uur; Randwijck II-Alkmaar II 13.45 uur. ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende. De Landbouw-attractie prijsvis- i sen, die door een aantal zaken j in verband met de a.s. Land- bouwdag werd georganiseerd, is. i wat de deelname betreft, zo'n1 groot succes geworden, dat men aan twee dagen niet genoeg heeft, om alle houders van vis- acten in de gelegenheid te stel len hun prijzen op te vissen. Daarom is deze attractie met één dag verlengd en zullen de hou ders van de visacten formulie ren, waarop de in de zaken ver strekte viszegels zijn geplakt Dinsdag 22, Woensdag 23 en Don derdag 24 September, doorlopend j van 's morgens 9 uur tot des avonds 9 uur op het Canadaplein hun prijzen kunnen opvissen. De j Commissaris van Politie zal, bij- j gestaan door zijn mannen, het visfeest openen. Er worden 30 tot 40.000 vissers verwacht. Men kan de prijzen, die men opvist, meteen in ontvangst ne men. Voorts heeft men zich te houden aan het visreglement, dat o.m. voorschrijft, dat men niet meer dan één prijs gelijk per inleg mag ophalen. De prijs staat vermeld op het briefje, dat men ophaalt. Het kon wel eens heel druk worden op het Canadaplein! Requiem Verdi ALKMAAR. Wegens ziekte van Dora van Doorn-Lindeman zal de sopraanpartij worden ge zongen door mevrouw Ida Maria Visser. aangeboden door de op I MIDDAGSHOW 3—5 UUR AVONDSHOW 8—10 UUR I E c Kaarten vanaf heden verkrijgbaar aan onze centraalcassa i a 50 cent, waarvoor THé-COMPLET wordt aangeboden 7IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII LEEUWARDEN Op verzoek van de Hoogeerw. pater Provin ciaal der Dominicanen, is door Z. Hoogw. Excellentie de Aarts bisschop-coadjutor van Utrecht eervol ontslag verleend aan de Zeereerw. Heer Pastoor W. A. J. M. de Mol, van de St. Dominicus- parochie alhier. Dinsdag a.s. ver trekt pastoor de Mol naar Neer bosch, bij Nijmegen, waar hij als emeritus-pastoor nog assistentie in de drukke parochie-werkzaam heden zal verlenen. Zondagmorgen zal pastoor de Mol een afscheidspredicatie hou den. Na de Hoogmis zal er voor de parochianen gelegenheid tot het nemen van afscheid bestaan. Pastoor de Mol werd in 1912 tot priester gewijd. Hij werd uit gezonden naar de missie van Por- (Advertentie) Ook in zijn wij groot gesorteerd vanaf to Rico, waar hij echter wegens zijn gezondheidstoestand niet kon blijven werken. In Nederland te ruggekeerd, werd hij bencemd als kapelaan te Nijmegen. Vervolgens was hij werkzaam in Rotterdam en Alkmaar en daarna te Leeu warden, waar hij vorig jaar on der grote belangstelling zijn veer tigjarig priesterfeest mocht vie ren. DE ROUTE ALKMAAR Het bestuur van de 8 October vereniging heeft ge meend aan de kinderoptocht, wel ke jaarlijks op 8 October in de ochtenduren gehouden wordt, dit jaar meer aandacht te moeten besteden. In piaais van 's ochtends, vindt deze optocht ait jaar in de mid dag plaats en worden er zeer aar dige prijzen voor peschikbaar ge- stem w.o. autopeds, poppenwie gen. verschillende soorten poppen, jokariespeien, gezeiscnapspeien, voetpauen, verfdozen, mondnar- monisa's, mecanodozen. leesboeken rolscnaatsen enz., enz. De deei- nemers(sters) worden in verschil lende groepen verdeeld, zo zijn er prijzen voor de groepen: a. meisjes alleen; a jongens al leen; C. meisjes paar; D. jongens paar; is. gemengd paar; li. groep onder iü kinderen; G groep boven 10 kinderen. Voor ïeuere groep wordt een jury samengesteld, welke zaï uit maken. wie voor deze prijzen in aanmerking komt. Zij zal oij haar ueoordeling speciaal letten op de kleding, de versiering en de ori ginaliteit. Om een goede organisatie mo gelijk te maken, is het dit jaar met mogelijk aan deze optocht ueel te nemen ,als geen inscnrijf- tormulier is ingeleverd Deze inschrijfformulieren zijn aan alle scholen en verenigingen en aan het optochtsecretariaat, Dangestraat no. 1, verkrijgbaar. De formulieren moeten ingevuld worden vóór Zaterdag 26 Sept. a.s. bij het Optochtsecretariaat, Langestraat 1. De kinderen moeten op 8 Oct. des namiddags om 2 uur op het Doelenveld aanwezig zijn. Om 2 uur begint de jury met haar be oordeling, dus, als men later komt. beloopt men de kans om buiten de prijzen te vallen. De optocht vertrekt om half 3 vanaf het Doelenveld, langs de volgende route: Doelenveld. Ramen, Hofplein, Nieuwesloot, St. Laurentsstraat, Langestraat, Huigbrouwerstraat, Laat, Koorstraat, Langestraat, Houttil, Marktstraat, Ramen, Doe lenveld Het is de bedoeling dat de jury, welke de optocht ook langs de route zal beoordelen, direct na te rugkomst op het Doelenveld de prijswinnaars bekend zal maken, waarna de prijsuitreiking zal plaats vinden. Hij kende zijn hele parochie 'en was in het bijzonder de vriend van zieken en armen. Hij heeft de laatste jaren zeer geijverd voor de totstandkoming van een nieuwe parochieschool waarvan de plannen nu gereed zijn. Tijdens het pastoraat van pas toor de Mol is de Maria-omgang opnieuw tot stand gekomen en is o.a. de Mariakapel met een altaar en gebrandschilderde ramen ver fraaid. De nylon-teddy-jas iets bijzonders! ALKMAAR In de middag uren was de lunchroom van V. en D. volledig bezet met belang stellende dames, die de najaars- kleding kwamen bewonderen. Ook de avonduren waren ditmaal ingelast wat wederom volle zalen trok, daar de firma een deel van haar etage ook als showroom had ingericht. Een vijftal mannequins toonden onder leiding van mevr. Aalders een collectie waaruit wij voor het najaar zeker een keuze kunnen doen. De show werd geopend met een viertal peignoirs, waarbij de champagne-kleurige bijzonder op viel. De japonnen toonden de mooie tinten van het vorige najaar, nu veelal in combinatie met effen en verder in bijzondere tinten ge houden ruiten. Ook yersey blijkt voor het ko mende seizoen haar plaats te be houden, wat heel begrijpelijk is, daar de yersey japon, door haar eenvoud steeds opvalt. De mantels uitgevoerd in lang harige zibeline deden bijzonder gedistigneerd en warm aan. Men toonde ook o.a. een gar- bardine regenmantel met grote ronde kraag. Het meest opvallende model was wel de prachtige zwart zibe line jas bewerkt met persianer en daarbij een grote opstaande kraag die oris aan een pellerine doet denken. Behalve het gewone teddy, wat we nu alweer „gewoon" gaan noe men, zagen we een nylon-teddy jas en de prijs hiervan valt mee. Voorts waren er swaggers ge voerd met de ruit van de japon, deux-pièces, tweed-pakjes, vest. rok of blouse voor ieder te kust en te keur. Vooral de little-lady wordt niet vergeten, die ons ook op mooie ruiten vergastte, bv. het ruiten cocktail jurkje was allerliefst; een ander genr<= het tinneroy staat haar ook a id vlot. De verschillende accessoires die hierbij gedragen werden zijn alle bij V. en D. verkrijgbaar. A.S. Het 8-October-concert in de Grote Kerk ALKMAAR Het 8 October- concert in de Grote Kerk zal dit jaar verzorgd worden door de Mannenzangver. ..Orpheus", wel ke zich de medewerking verze kerd heeft van het bekende kna penkoor „De Minnestrelen" onder leiding van Hubert Cuypers te Amsterdam. Op de bijzonderhe den van dit concert komen wij later terug. Hugo Boys-terrein heeft kunstlicht HEERHUGOWAARD-NRD. Vrijdag a.s. zal het Hugo Boys terrein worden verlicht door en kele schijnwerpers van 't nieuw ste soort, welke zullen worden aangebracht door de heer Jac. Borst, electricien te Heerhugo- waard. Deze verlichting is een demon stratie, opdat het Hugo Boys- bestuur en leden en mogelijk andere belangstellenden hierover hun oordeel kunnen uitspreken. Natuurlijk zullen alle leden van Hugo Boys deze avond aan wezig zijn. Deze eerste training bij kunstlicht moet een succes worden, evenals de vorige week gehouden training met eigen krachten, toen de zaal in het clublokaal bijna te klein bleek om alle oefeningen behoorlijk uit te voeren. Nu het Hugo Boys- bestuur overweegt grote uitgaven te doen, is het voor de leden een plicht geworden alle trainings avonden met een volledige be zetting te bezoeken. Wij spreken, met het Hugo Boys-bestuur, de wens uit dat de goede opkomst op de laatste trainingsavonden Programma V olksuniver siteit ALKMAAR De Volksuniver siteit, die gister haar seizoen be gon met een avond in samenwer king met het I.v.A.O., waarop 't Ballet der Lage Landen optrad, organiseert dit seizoen verder 3 cursussen en 2 filmavonden. Woensdag 21 October komt Mr Th. Regout met zijn film Afri kaans avontuur en 3 November komt Mr A. L. Hustinx met zijn nieuwste kleurenfilm „Door de woestijnen van Pakistan". H.K.W.-patroonsfeest ALKMAAR. Het bestuur brengt het volgende onder de aandacht: Een aantal leden heeft geen circulaire ontvangen be treffende de viering van het pa troonsfeest van de Bond op Zon dag 4 October a.s. Daarom zij hier vermeld, dat op die dag om 8.30 uur in de St. Dominicuskerk een H. Mis zal worden opgedra gen voor de levende en overleden leden, waarna in Het Wapen van Heemskerk een gezamenlijk ont bijt wordt gehouden, dat van enigszins feestelijke aard zal zijn. Hierbij hebben alle leden toe gang (met hun echtgenote of ver loofde) voor zover zij zich tijdig d.w.z. vóór 25 September a.s. daarvoor hebben opgegeven bij een der leden van het dage lijks bestuur. Ingekomen en vertrokken personen ALKMAAR Ingekomen: G. M. Vriends, van Oudenbosch n. Nasaulaan 30; S. Woestenburg, van Akersloot naar Fnidsen 10; H. J. Grol, van Enschede naar Oudegracht 218; J. C. Schreurs, van Castricum naar Egmonder- straat 13; M. E. Abbenes, van Den Helder naar Wilhelminalaan 11: L. J. Donders, echtg. en kin deren van Haarlem naar Nassau- laan 3; M. A. M. de Jong, van Haarlem naar Nasaulaan 3; W. Opdam, echtg. en kinderen van Langedijk naar Groenelaantje 14; K. J. Heemsdijk-Rijnaarts. van Den Haag naar Kennemerpark 12; N. C. Schouten, van Hoensbroek naar Hooftstraat 185; J. H. Schul- te, van Harderwijk naar Prinses Julianalaan 14; J. H. Brokke, van Den Helder naar Bierkade 18; P. Snijder, echtg. en kinderen naar Schip „Jenny" p/a Wagemakers- straat 30; J. W. Dirks van Am sterdam naar Varnebroekstr. 25; M. M. Vlaarhuis, van Bovenkar- spel naar Oudegracht 318; M. G. Kalf, van Zijpe naar Langestraat 43; P. J. de Langen, van Oudorp naar Snaarmanslaan 101; A. C. Laamers-Schots, van Haarlem naar v.d. Woudestraat 19; W! Spruit, van Velsen naar Frans Halsstraat 24; G. A. van Volkom, echtg. en kinderen van Den Haag naar Mac Laine Pontstraat 36; P. V. Zuidema, van Zuidbroek naar Brouwerstraat 9; H. C. R. Beid, van Amsterdam naar Spieghel- straat 9; A. Bruin, van Heiloo n. Kennemerstraatweg 147; M. Fer- werda, van Nieuwe Pekela naar Akkerhoornbloemstr. 6; P. v.d. Ham, van Langedijk naar Friese- weg 2. Vertrokken: G. H. M. Poort; van Dijk 7 naar Dordrecht; W. M. Reyerse, echtg. en kinderen van Kennemerpark 23 naar Amster dam; M. G. Th. Schulte, van Leeghwaterstraat 1 naar Oudorp; J. Soutendijk, echtg. en kinderen van MacLaine Pontstraat 36 naar Den Haag; P. H. Lacroix, echtg. en kinderen van Stationsstraat 60 naar Velsen; J. R. Muntjewerff van MacLaine Pontstraat 10 naar Utrecht; Th. J. M. van Beek, van Nassaulaan 9 naar Voorschoten; L. D. E. Hoekstra, van Jan van Galenstraat 8 naar Langedijk: H. J. van Luidenberg van Van Hou tenkade 29 naar Zutphen; J. G. M. Olsthoorn van Jan van Ga lenstraat 3 naar Hoorn; J. Ph. J. Vrijvogel, echtg. en kinderen van Nassauplein 21 naar Bergen; M. J van Assema van Nassauplein 11 naar Leeuwarden; P. C. M. Bel, van N. Beetskade 73 naar Nijmegen; J. H. Buitenkamp van Em. de Wittestraat 20 naar Bus- sum; J. L. Duhne van Snaarmans laan 91 naar Bussum; J. M. Hen driks van Oudegracht 218 naar Vlaardingen; P. H. Jong, van Ka naalkade 79 naar Voorhout; R. G. Keesman, van Wilhelminalaan 11 naar Bennebroek; J. M. Klijn, van Westdijk 2 naar Haarlem; H. G. J. M. Kooter, van Staringh- straat 10 naar Bergen; K. H. Krij- nen, van Schermerstraat 2 naar Heerhugowaard; T. Segerius-Mul- der, van Metiusstraat 1 naar Arn hem; F. M. W. M. Spruyt van Emmalaan 28 naar Bolsward; F. J. M. Steeman, van Scharloo 27 naar Groningen. T elef oonaansluitingen Telefoonnet Bergen 2998 D. Bakker. Middengeest- weg 14 S; 2958 J. C. Flinterman Gz., Breelaan 114; 2121 J. Henke- mans. Eeuwigelaan 48; 2950 Dr. G. Krijt, Breelaan 51; 2011 R. G. Langeberg. Zuidlaan 43; 2988 G. F. Suurmeyer. Kerkelaan 19; 2940 H. J. N. M. Woudstra. St. Anthoniusstraat 12. Telefoonnet Egmond 543 G. Apeldoorn, Heerenweg 518 te Egmond aan den Hoef; 270 J. Castricum Jacz., Julianaweg 13a te Egmond aan den Hoef: 540 I. Ommering. Gr. Dirkplein 15 te Egmond aan den Hoef. Telefoonnet Limmen 286 C. Groot, Uitgeesterweg 7; 351 T. Metzelaar, Rijksweg 117a; 206 G. Vink. Westerwég 66; 347 E. Zonneveld. Westerweg 76 Telefoonnet Stompetoren 287 Coöp. Boerenleenbank „De Schermeer G.A.", kassier H. Bak ker. Noordervaart C 53a Telefoonnet Ursem 326 A. P. P. Broersen, West einde A125 te Schermerhorn; 311 J. Stam, Gosteinde 12 te Schermerhorn. Telefoonnet Zuidschenner 252 Gebr. Timmerman, Zuider vaart C 30 te Stompetoren. agh gehandhaafd zal blijven. W eersverwach ting medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. VANNACHT MIST Veranderlijke bewolking met slechts enkele verspreid optre dende regenbuien en vannacht op vele plaatsen vorming van mist. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Zuidwest. Wei nig verandering in temperatuur Emigratie BERGEN - De heer Blein, Ron delaan 5, Bergen, eigenaar van Rayon stoffenhuis te Alkmaar gaat met zijn gezin op 22 Septem ber naar Montreal in Canada emi greren. Geen audiëntie Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag 22 en Woensdag 23 September a.s. geen audiëntie verlenen. K.F.C.-keuringen ALKMAAR. Victoria: De zoon van niemand, 14 jaar. Rudolf Valentino, de grote verleider, 18 jaar (met voorbehoud). Harmonie: De wrede zee, 14 jaar. De ernst van ernst, a.l. Cinema Americain: La Paloma, 18 jr (met voorbehoud). Eroi- ca, a.l. Rex: Hartenvrouw, 18 jaar (met voorbehoud). SCHAGEN. Royal: Moord aan de Seine, 18 jaar (met voor behoud). Boemelstudenten, a.l. Strassenbekantschaft, 18 jaar (met voorbehoud). Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Peter, z.v. P. v. d. Brink en H. J. J. Groen; Joannes, z.v. S. Kink hamer en M. van Hooff. Ondertrouwd: F. Visser en G. Nap; C. Kramer en C. J. Koe man; P. T. A. Smeets en A. Bakum. WIT GELE KRUIS VOOR 1700 GULDEN BENADEELD ALKMAAR. De gemeente politie heeft Woensdagavond de 53-jarige administrateur-incas seerder aangehouden, terzake van verduistering in dienstbe trekking ten nadele van het Wit- Gele Kruis te Alkmaar. Het Bto taal-bedrag van de verduisterin gen beloopt f 1700.Zij werden gepleegd over de periode 1952 en 1953. De administrateur is in ver zekerde bewaring gesteld. RIJWIELEN BESCHIKBAAR ALKMAAR. Aan het politie bureau zijn herenrijwielen, da- mesrijwielen en een jongensrij wiel beschikbaar, die door de politie onbeheerd zijn aangetrof fen en op het politiebureau ge deponeerd. Door de eigenaren zijn ze nog steeds niet afgehaald. WONINGVERBETERING EN WONINGSPLITSING ALKMAAR. B. en W. van Alkmaar maken bekend dat de mogelijkheid aanwezig is om ook voor het verbeteren en splitsen van woningen een premie be schikbaar te stellen. Eventuele gegadigden kunnen zich voor in lichtingen vervoegen aan het Bureau voor Openbare Werken Afd. Bouw- en Woningtoezicht, des voormiddags tussen 9 en 12 uur. Nieuwbouw in Bergen BERGEN Het nog voor vele Bergenaren onbekende Meezen- laantje, gelegen tussen de Mid- dengeestweg en Meerweg wordt geheel bebouwd. Het is een geheel nieuw stukje Bergen ontstaan in een boscomplex dat ingesloten door huizen, voorheen nimmer werd opgemerkt. Men heeft door dit bos een pittoresk slingerlaan tje aangelegd waaraan 8 bouwter reinen zijn gelegen welke allen zijn verkocht aan personen uit Bergen, Alkmaar en Heiloo. Op deze terreintjes verrijzen alleen bungalows, doch allen verschil lend van vorm. Vijf woningen zijn thans uitgezet of in aanbouw, waarvan er 2 gefinancierd wor den met behulp van de bouw- spaarkas van de Noord Neder landse gemeenten. De gemeente heeft aan de eigenaars de ver plichting opgelegd om zowel voor als achter het huis, 17= tot 5 meter bos te laten staan, waardoor de aardige sfeer behouden blijft. Mutaties Rijkspolitie HEILOO Met ingang van 1 October a.s. wordt de Officier der Rijkspolitie 2e klasse J. Zijp ont heven van de indeling bij de Staf van het district Alkmaar en ver plaatst van Alkmaar naar Utrecnt om ingedeeld te worden bij de Staf van het District Utrecht der Rijkspolitie. De Officier der Rijkspolitie 2e klasse J. H. G. C. Elzinga, beho rende tot de Staf van het District Utrecht wordt per 1 Ocober 1953 verplaatst van Utrecht naar Alk maar en ingedeeld bij de Staf van het District Alkmaar der Rijks politie. Eveneens per 1 October wordt verplaatst de Chef de Bureau van de staf van het District Alkmaar, de Opperwachtmeester J. Ranse laar, van Alkmaar naar de Staf van het Gewest 's Gravenhage, terwijl op die datum de verplaat sing is bevolen van de Opper wachtmeester J. de Jong, beho rende tot de Staf van het Gewest Amsterdam naar de Staf van het District Alkmaar met als functie Chef de Bureau. De tunnelbouw in Velsen en het verkeer IJMUIDEN, 17 Sept. In ver band met de tunnelbouw te Vel sen zal de verkeerssituatie in Driehuis aanzienlijk veranderen. Twee nieuwe spoorwegstations komen in dit gedeelte van de ge meente Velsen: de halte Driehuis- Oost en 't station Duin en Kruid- berg. De halte Driehuis-Oost komt te liggen aan de spoorlijn die hal verwege SantpoortDriehuis af takt naar de spoorwegtunnel. Het verkeer zal daar onder de spoor baan door geleid moeten worden. Deze tunnel, uitgevoerd in een betonnen bakconstructie, is be stemd zowel voor het langzame als voor het snelverkeer. Boven dien zal de spoorlijn naar de tun nel ter hoogte van het landgoed Beeckenstein onder de bestaande hoofdweg HaarlemVelsen door moeten komen. DE MINIST schappen hc ontwerp beti spoedig in b door een spc slissingen ki voor een v Over een ar onderwijs, h te kunnen b worden ges] samen of er van de leerp onderwijs za De invoering gische-didactisc de leraar, m door de wijzij demisch statuu minister van C en Wetenschap] ste stap in de betere leraars toekomst zulle maatregelen v volkomen vera van de leraar verband kondig dat een reorg zal Worden gei bij de verschill kwaamheid to voorbereidend W Op het mini wijs, Kunsten is een wijzigin van het beslui! ger onderwijs gelijk zal zijn geven aan de k wagenbewoner; Voor de bouu scholen is vo< jaar een ai bouwvolume b Daardoor zulle bouw van 1 g.vmnastSekloka lijkheden word De minister Kunsten en 1 de spoedige tc van de kleute kracht bevordf onderzocht of ontwerp voor ringssysteem king vatbaar i. Het voor s schikbare bedr ting van Onde Wetenschappen 1.000.000 guide Binnenkort worden tegemc wetsontwerp t( de schoolgeldei Het Nijverhei een steeds grc laatste vijf ja leerlingen bij nijverheidsond gens met bijn. en thans is c er jaarlijks rc na afloop var naar de nijver In verband h voor nijverhei begroting van sten en Wet ruim f 6 mil! gebracht op f deze verhogin dene bestaand de bouw van gesubsidieerd Tot de schol die in 1954 subsidies zulle behoren o.m. c school voor de industrie te W een middelba in Den Haag: bachtsscholen maar en Ut) scholen voor foort en Delfl winkelpersonei een R.K. La Drunen en H

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2