Requiem van Verdi „Vechter" Bruggeiikamp nam Van 't Hof bij de neus Tour de France reuzen geklopt door Nappie Koch Lc vat Ven van c Cantecleer speelde de 1S.R.K Zilveren professiefeest van Pater H. Marcelis Verheugende belangstelling Matig R.K. A.F.C. versloeg zwak spelend Watervogels Sterker Vitesse liet Kinheim naar adem snakken ln de S AGENDA Neem „AKKER Rayon Stoffenhuis blijft Gelijk spel tussen Vrone en Randers L.S.V.V. zag winst door fout ontgaan Markt en Beurs W eersverwachting Wielerronde in "t Stadspark Fré Mik snelste noordelijk renner Ronde van Gorredijk Alleen Gebr. Voortuig bleven in strijdperk Pasrina 2 Maandag 21 September 1953 ALKMAAR. Dat het een goede gedachte was van het be stuur Van de afd. Alkmaar van de N.R.K.M., om het seizoen niet met een werkvergadering, maar met een feestelijke bijeenkomst te openen, bleek gisteravond in het Gulden Vlies, waar de toneelzaal gevuld was leden en hunne dames en veel introducé's, om te komen zien naar de première van Can tecleer, dat een vrolijk blijspel ten tonele bracht. Vooraf opende de heer P. Tros als voorzitter van de feestcommis sie met een woord van welkom, speciaal tot de geestelijk adviseur Rector Adank. Spr. bracht in her innering, dat des morgens het be stuur en afgevaardigden van de vakafdeii'ngen, ter opening van het seizoen, zich verenigd hadden in de kapel van Huize St. Augus- tinus.om er de H. Mis bij te wo nen, die de geestelijk adviseur daar opdroeg, om Gods zegen af smeken over het begonnen sei zoen. Na de H. Mis verenigden deze voormannen van de afd. Alk maar van de NRKM zich aan een gemeenschappelijk ontbijt. Dankbaar constateerde de heer Tros, dat de afdeling na de oorlog nog nimmer zó'n volle zaal had gehad; hij hoopte, dat dit een lichtpuntmag zijn voor wat be treft de opkomst op de werkver gadering, waarop belangrijke voorstellen, o.m. in verband met de plantten voor de viering van bet zevende eeuwfeest van de stad aan de orde komen. Spr.'wees nog even terloops op de kracht van organisatie, mits men zich ook voor 100 procent organiseert. Met-.een kleine variatie op de leuze B.z.N. riep spr. de aanwezi gen toe, verbeter de organisatie begin unet. jezelf. Na ook Cantecleer te hebben verwelkomd, wenste spr. allen een genoeglijke avond. Nu. dat is het geworden. Het blijspel, dat Cantecleer op zijn repertoire heeft genomen, leende zich bij uitstek voor £en feest avond. Het is een stuk' met een aardige intrige en met veel actie, dat de spelers volop gelegenheid geeft tot bewogen spel. Het stuk verplaatst ons in een zomerhuis van ebn op het oog keurige dame, die tenslotte het hoofd van een ro versbende blijkt te zijn. Haar zonderlinge huisknecht en een pseudo-rechercheur behoren tot de gangstersbende en zoals dat in een blijspel gaat de meest onverwachte situaties doen zich voor, als een exentrieke lerares met haar twee meisjesleerlingen, schuilend voor het onweer, in dit verdachte huis terecht komen. De exentrieke dame blijkt nog zo stom niet te zijn en speelt het klaar de bende te ontmaskeren. Cantecleer gaf van het aardige stuk een uitstekende première, zij het dan dat er enkele foutjes aan de vertolking kleefden, die men bij een première gaarne vergeeft. Vooral zouden wij de medespelen den ofschoon dit niet voor allen geldt willen adviseren er toch steeds rekening mee te houden, dat zij voor een grote zaal spre ken. Onder de medespelenden dienen Bep Speet, die ook de regie op zorgvole wijze voerde, als Fluffy Pry de, Jan Dogger als de huisbewaarder Proctor Jean Ro bert Jr, als Higgins en Toon Buis- sink, als David Brewster, als spe lers op het eerste plan genoemd te worden. Hun spel, vooral dat van Bep Speet en Jan Dogger stak ver boven de middelmaat en kan tot het beste van het amateurto neel gerekend worden. Bep Speet bracht het tot een open doekje, wel een bewijs, dat men haar spel apprecieerde. Ook mevr. C. de Moel-Stokhof als Miss van Loon kan tot dit A.F.C.-nieuws ALKMAAR. Het eerste elf tal bracht, middels een 4—0 overwinning op Watervogels, de eerste, punten binnen. Dat was goed werk én wij rekenen op meer in de komende wedstrij den. Het tweede verloor de der by ts£èn de Boys met 12 en HSV 2 bleef met 52 de baas over hgV derde. De eerste pun ten zijtfypor twee en drie nog te duur; - De weg is echter nog lang. Ook het vierde boekte een nederlaag. Alkmaar 3 bleef hen de baas met 21. De jifnioren A overtroefde Al ways Forward A met 71 en namen dus overduidelijk revan che. C deed het nog beter en versloeg Vitesse B met 80. B deeldgf rnet LSVV A de punten, 4—4, èn de thuiswedstrijd D te gen E eindigde met een 36 overwinning voor de Eetjes, Prachtig werk, jongens. De ad- spirantén haalden alles binnen wat Ir tê behalen was. B won van Vios A met 21, E over troefde.' HSV B met 51, D won van Berdos B met 21 en F won van Vitesse B met 30. Triomphen dus over de gehele linie. Fijn jongens. Hopelijk zijn jullië successen een stimu lans voor de. senioren, die het zoet dér overwinning nog niet mochten smaken. Denken wij allema'al om de training. SUPPORTER. Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren; Mar tha T.ï d.v. J. C. Posthuma en A. Ponstein; Alida d.v. H. van de Heuvel -en D. Meinesz; Maria E., d.v. J. Adams en E. Krab: Ar- noldus M., z.v. A. M. de Munnik en W. J. Gosliga; Thea, d.v. D. Bron en J. Haitsma; Matthijs C., z.v. H. C. Paulissen en M. M. Raat. Gehuwd; Pieter F. Adolf en Lea G. Mobron; Han Stam en H. J. Selhorst; P. C. Groot en G. Meijer Overleden: Cornelis Jansen, 63 jr., geh. met C. F. Bestter Johan nes van 't Hoff, 67 jr., geh. met A. Rustenburg. groepje van het eerste plan gere kend worden; zij beschikt over veel routine en over een geschikte toneelstem. Van de overigen noemen wij de debutantjes, de dames Ans Mooy die zich zeer vrij over de planken bewoog en Carla Vermeulen, die met gevoel speelde; zij vooral mag haar stem voortaan wel wat uitzetten. Na afloop had het gezelschap een langdurig applaus in ont vangst te nemen; de heer Tros bood de dames, met woorden van lof, bloemen aan; ook voor de heren was er een stoffelijke blijk van waardering. De voorzitter van Cantecleer, de heer F. Spie- kermann hoopte, dat op deze eerste kennismaking tussen Can tecleer en NRKM een blijvend contact mocht volgen. De Santos-collecte, door de heer De Moei aanbevolen, bracht het mooie bedrag van f 123,33 op. Het bal onder leiding van de heer H. W. Arendsen verliep in de beste stemming. Het begin van het seizoen van NRKM was alzo goed; moge de rest nóg beter worden. MAANDAG 21 SEPT. Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: La Paloma, 18 jaar, met voor houd. 'VICTORIA: De zoon van nie mand, 14 jaar. HARMONIE: De wrede zee, 14 jaar. REX: Hartenvrouw, 18 jaar met voorbehoud. Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen te berei ken Apotheek De Bever, Em- mastraat 36, Apotheker P. J. Meurs. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur N.V. Koffie- en Thee handel K. Tiktak, Gronin gen. Revue „Proficiat", aan geboden aan de afnemers. WAPEN VAN HEEMSKERK: t.e.m. 25 Sept., 10, 1.30, 3.30, 7.30 uur knipdemon- stratie. Waterstanden: Dinsdag hoog water 6.35 en 19.35 u. Laag water 0.35 en 13.30 uur. ALKMAAR Onder grote be langstelling vierde gister de W.E. Pater H. Marcelis Of., kapelaan der Sint Dominicusparochie en aalmoezenier van het mannelijk jeugdwerk, zijn zilveren professie- feest. Om half tien droeg de jubilaris aan het feestelijk versierde hoofd altaar der parochiekerk een plech tige Hoogmis op, waarbij hij ge assisteerd werd door de Z.E. heer Pastoor L. Biesta als presbyter assistens en zijn confraters, de W.E. Paters J. Colbé en A. Men del, resp. als diaken en sub diaken. Het mannen- en knapenkoor zong vooraf het Veni Creator van Fr. Epping en vervolgens de fees telijke meerstemmige Mis van Jan Nieland. Na de H. Mis zong het koor het jubelende Laudate van Johan Kuiper. De verkenners en de jongens van het gilde, die voor de Hoog mis hun aalmoezenier en de as- siterende geestelijken hadden in gehaald, deden hem na de plech tigheid weer uitgeleide. Van 12 tot 1 uur werd aan de pastorie een receptie gehouden, om Pater Marcelis en zijn fami lieleden geluk te wensen. Zeer velen maakten hiervan gebruik. Na het kerkbestuur kwamen de bestuursleden van de jeugdver- (Advertentie) Benoeming Schoolbestuur ALKMAAR. Op voordracht van het bestuur van de Vereni ging St. Joseph voor de R. K. Jongensscholen alhier, heeft Z.H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, tot lid van dit be stuur benoemd, de heer Fr. Ot- ten, zulks in de vacature, ont staan door het bedanken van de heer D. J. Woldendorp. ALKMAAR. Het bekende Rayon Stoffenhuis, Langestraat alhier, zal niet verdwijnen, zo als men wellicht mocht conclu deren uit een foutief bericht hieromtrent in onze editie van Vrijdag j.l. De ware toedracht is, dat de heer Blein morgen naar Montreal vertrekt, waar hij enige tijd zal verblijven in ver band met zijn functie van com- nercieel leider van het ver koopkantoor voor in- en export aldaar, dat met Rayon Stoffen huis annex is. Nu en dan zal hij alleen naar Holland terugkeren, om zich op de hoogte te stellen van de gang van zaken in Alk- naar. Het Stoffenhuis zal dus niet verdwijnen, doch eerder een hogere vlucht nemen. Fraaie prestaties van Olympus-athleten ALKMAAR Wederom heb ben de athleten van de R.K. Alk- maarse Athletiekver. „Olympus" getoond, dat ze in behoorlijke conditie zijn, bij de wegwedstrijd over 4000 m. te Amstelveen, Za terdag j.l. Zowel in de A-, B- en D-klasse waren ze in de voorste gelederen te vinden en wij zien met spanning uit naar de Alk- maarse singelloop, wanneer zij voor eigen publiek zullen uitko men. Bij de A-klassers liet Jan Borst zich door klinkende namen niet intimideren en ging als tweede over de finish, achter de beken de A.V. '23-loper v. Zeeland. P. Bleeker wist zich als vijfde te plaatsen in de B-klasse, terwijl J. Berger, P. Hoogland en B. Bleeker zich resp. als 4e, 5e en 11e bij de jury van aankomst aandienden in de D-klasse. A-klasse: le v. Zeeland 12.44.5 min., 2e. J. Borst 12.49.4 min.; 3e. A. Spek 12.55.- min. enigingen en andere verenigin gen, alsmede tal van parochianen hun gelukwensen aanbieden. Pater Marcelis mocht ook vele bloemstukken, schriftelijke geluk wensen en tal van geschenken in ontvangst nemen. Na de receptie kwam het vendel der verkenners hem een serenade brengen voor de pastorie. Hierbij bood de heer Kuhne, onder woorden van wel gemeende dank voor al hetgeen Pater Marcelis voor de manne lijke jeugdbeweging in de paro chie had gedaan, namens de ouders een foto-toestel aan als blijvende herinnering. Pater Marcelis sprak een dank woord, waarbij hij de wens uit sprak, dat hij nog vele jaren de aalmoezenier mocht zijn van de mannelijke jeugd der parochie. ALKMAAR Wederom moch ten we in de Grote Kerk Verdi's Requiem beluisteren, uitgevoerd door de Ned. Herv. Oratorium Vereniging, ditmaal met mede werking van Ida Maria Visser, sopraan; Aafje Heynis, alt; Han le Fèvre, tenor en Laurens Bogt- man, bas. Instrumentale mede werking werd verleend door het N. Ph. O. Het geheel stond onder leiding van Corn. Jonker. De koorklank is werkelijk uit nemend. Dit was vooral in de korte zuiver vocale passages goed op te merken. De tenoren zou den wel iets versterkt mogen worden. De verhouding tussen koor en orkest lag niet altijd even gunstig. Dit was vooral te wijten aan de koperblazers, die dikwijls veel te sterk speelden, althans voor deze acoustieke ge voelige ruimte. Het koor werd daardoor wel eens verdrongen. Onzuiverheden' bij het koor zijn haast niet voorgekomen, terwijl ook technisch verrassende pres taties geleverd werden, zoals in de prachtige, doch zeer moeilijke fuga op de woorden „Lebera me Domine". Dit was ook veel posi tiever dan het begin van de „Sanctüs". De moeilijkheden hierin waren voor het koor in dit tempo te groot om er een evenwichtige en duidelijke ver tolking van te kunnen geven. Wegens ziekte van Dora van DoornLindeman werd de so praan-partij vervuld door Ida Maria Visser. Zij zingt overwegend zuiver en haar stem bezit een fraai timbre In passages waar niet te veel technische moeilijkheden in voor kwamen, zoals b.v. in het Agnus Dei, was zij werkelijk boeiend. Doch helaas was niet alles even makkelijk. De lang aan te houden toon op „sed signifer" in het Of fertorium verliet zij te vlug, waardoor zij er volkomen uit was. Aafje Heynis nam het haast ongemerkt van haar over. waar door het toch nog goed terecht kwam. In het „Libera me" heeft de sopraan zich met succes tot het uiterste ingespannen. Aafje Heynis toonde zich zoals gezegd niet alleen een accurate „sopraan ad interim", doch voor al een uitstekende alt. We had den dit na haar gehoord te heb ben in Mendelsohn's Elias, niet anders verwacht. I Zij boeit niet alleen door haar prachtig timbre, doch vooral door haar expressieve voordracht Laurens Bogtman wist haar in beide opzichten te evenaren. Zijn solo in het Dies Irae vanaf de woorden „Confutatis maledictis" was indrukwekkend schoon, vooral het „Gere curam mei fi nis". Han le Fèvre was niet altijd even boeiend. Hij zong zeer wis selend van timbre en dikwijls be hoorlijk geforceerd. Het beste was hij nog in het Offertorium. Het orkest was hierin niet al tijd gelijk met het quartet. Het chromatisch zo fraai dalende „Quam olim Abrahae" werd daardoor rommelig. Overigens heeft het N. Ph. O. loffelijk gemusiceerd. Het is een verheugend feit te noemen, dat de belangstelling voor dit concert, vooral ook om- da; het gegeven werd t.b.v. de Alkihaarse Lighallen, zo bijzon der groot was. G.v.d.I. Randers stond aan de rand van de overwinning tegen Vrone, doch zag 2 minuten voor tijd haar 32 voorsprong verloren gaan door een vliegend schot van Kooy, die het leder na enig heen en weer getrap wist te bemachtigen. Het was een wedstrijd, waar aan elke fleur ontbrak. Alleen het Matig is zeker de uiterste waardering van het spel, dat Watervogels en RK AFC gisteren aan de Westerweg ten toon spreidden. Hoewel de thuisclub de gehele wedstrijd in de meer derheid was, vermocht ze haar peil toch niet op te voeren tot dat van kampioenspretendenten. Een kleine vergoeilijking mag gezocht worden in het feit, dat de tegenpartij wei heel zwak was en haar spel opdiende als een middel tot afbraak van vij andige aanvallen. De grootste kracht van de Alk- maarse voorhoede ging ongetwij- geld uit van midvoor Kooge, een klein mannetje met grote voet balcapaciteiten. Voortdurend loer de hij op een kans en steeds stond hij klaar om fouten van de Hel- derse verdediging genadeloos af te straffen, In de eerste minuut al scheen hij te gaan doelpunten, toen hij met verbluffend gemak door de Helderse achterhoede gleed, maar de paal stond hem in de weg Hij had het lont echter aangestoken. De onschuldig blun derende Watervogels werden vol komen overdonderd door een vu rig A.F.C. Een scherp voorgescho ten corner van Ten Have beland de bij J. Tijm, die hard tegen doelman Maas knalde. De Nijs ving de terugspringende bal op, en kopte zijn elftal naar 10. In het daaropvolgende kwartier gooiden de Alkmaaraers alles op de aanval om de zege zo spoedig mogelijk veilig te stellen. De Tor ren vochten zich echter i >edig onder de druk uit en slaagoen er zowaar in Popma ''te belagen. Ze stichtten enkele malen grote ver warring in het Alkmaarse doel gebied, maar verder dan een ko gel tegen de lat kwamen ze niet. Kooge deed het beter, Hij om speelde drie tegenstanders en passeerde Maas kansloos Na de rust een zelfde spelbeeld. De robuuste AFC verdediging met bumper Wester als stopper, dood de iedere krampachtig opgezette aanval van de Watervogels, en met haar verre trappen welhaast met millimetermaat. De hierdoor geschapen kansen werden onvol doende benut door de voorwaart- sen, die de voorkeur gaven aan een corner van ten Have, waaruit na een kopduel het derde doel punt werd gemaakt. Toen ver loor de wedstrijd zijn kleine beetje aantrekkelijkheid. AFC verviel in een slordig uitgevoerd partijtje showvoetbal en voerde middels Kooge, die een ver dwaalde voorzet van Tijm in doel werkte, de stand op tot 4—0. Zoals verwacht werd, heeft Vitesse zich van haar vorige on verwachte nederlaag weten te rehabiliteren. Zij wonnen de thuiswedstrijd tegen Kinheim verdiend met 4—2. Voor de rust hadden de Vitessenaren een flink overwicht, na de rust echter ver anderde Kinheim sterk van tac tiek, zodat ze toen wei enige moeite hadden hun voorsprong te behouden. Het begin was goed voor Kin heim. Reeds de derde aanval gaf succes. De rechtsbuiten wist met een hard schot 1—0 te maken. Maar Vitesse had haar antwoord dubbel en dwars klaar. Want in de volgende 4 minuten was de stand plotseling geheel gewijzigd en wel 21 in het voordeel van Vitesse. Hoe dit zo plotseling kwam, heeft wel enige verbazing gewekt, want zo goed als de ge hele Kinheim achterhoede was uit haar verband. Iets waar dus de schietgrage Castricumers zeker van profiteren moesten en het de den ook. 21 was dus de stand al en dat na pas enige minuten gespeeld te hebben. Dat beloofde wat. Maar even plotseling als deze gulle buien van beide voorhoedes waren opgekomen, verdwenen ze ook weer. De wedstrijd zelf gaf echter veel te zien. Mooi en voor treffelijk spel werd er af en toe zeker te zien gegeven. Tien minuten voor de rust was het nog even spannend voor het Kinheim doel. De Vitesse links binnen schoof langs de ver uit gelopen keeper voor 't doel doch Twisk rende wat hij kon en wist de bal nog net voor de cornerlijn weer voor het doel te werken. De rechtsbinnen had toen weinig moeite met deze opgelegde kans. Even later was het weer raak. Weer werd de bal van links voor gebracht. En ook weer was het de rechtbinnen, die ziin plicht deed en zijn club hiermede aan de ver diende voorsprong hielp. Na de rust pakte Kinheim even beter uit. Hoewel het spel er min der om scheen te worden, liepen de Beverwiikers wat zij konden om hun opgedane achterstand in te halen. Doch dit was alles te vergeefs. Vitesse gaf haar kost bare voorsprong niet prijs. Maar hoewel.ook de beste brei ster wel eens een steek kan laten vallen, zo was het ook hier met de Vitesse achterhoede. Even werden de touwtjes te los vast gehouden en de Beverwijkers waren er als de kippen bij en pas seerden keeper De Groot onhoud baar (42), waarmee het harde werken van Kinheim toch nog enigszins werd beloond. In de stand kwam verder geen wijziging meer. zodat Vitesse zich keurig heeft gerehabiliteerd. Als de scheidsrechter voor het eerst fluit is het voor iedereen 'n open vraag: Wie zal deze strijd winnen. LSVV moest met 2 in vallers uitkomen. Dit was in de eerste helft goed merkbaar. Ook N. Ni'edorp viel uit de toon, want ook zij was niet bij machte te doelpunten. De pauze kwam dan ook met blanke stand. Er waren na de thee amper vijf minuten gespeeld of de Nieuwe Niedor- pers zagen hun kans schoon en uit een mooie open aanval kwam de eerste goal. Nu werd LSVV pas goed wakker. Een goede cor ner op het N.N,-doel werd door de keeper zelf in het net gesla gen (11) en LSVV was de ge lukkige. K. van Leeuwen bracht de stand op 2—1! Dit was zicht baar te veel voor N. Niedorp, zij wisten uit een corner de gelijk maker te maken. derde doelpunt van de Randers was een vaag lichtpuntje. Randers kwam spoedig aan een 20 voorsprong door een doel punt van Heesbeen en een ca deautje van doelman Schuit. Voor de rust nog verkleinde Koning de achterstand tot 21. Na de rust was echter de Randers-doel- man v. d. Ene zo vriendelijk om over een tam schot van Zeegers heen te duiken en de stand was gelijk. 22. Randers nam spoedig weer de leiding met een mooi doelpunt van Teygeler, die na 'n schitterende voorzet van links buiten Heesbeen doelman Schuit geen kans gaf. 23. Hoe in de laatste minuten de gelijkmaker kwam, schreven we reeds. WARMENHUIZEN, 21 Sept. 200 kg slabonen 38; 1000 kg uien 3,90—4,10; driel. 610; nep 10,50; 26000 kg witte kool 3,50. AMSTERDAM, 21 Sept. 383 runderen aangevoerd, le soort 2,652,70 per kg; 2e soort 2,50 2,60 gesl. gew.; 3e soort 2,40-2,45 gesl. gew. 148 varkens le soort 2,422,44 per kg; 2e soort 2,39 2,41 gesl. gew. lichte varkens 2,38-2,30. 22 nucht. kalveren 1,451,50 per kg lev. gew.; 1 vet kalf en 1 schaap, geen notering. NRD. SCHARWOUDE. 21 Sept. 1953. 10.000 kg. aardappelen, eerstelingen 1010.20; eigenhei mers 12.10; bl. eigenheimers 11.30 12.40; bevelanders 10.50; bintjes 10.60; ijselster 9.50; souvenir 8.50; meerlander 9.20; noordeling 10.00; bonken 8.3010.10; drielingen 6.-; 13.000 kg. uien 45.50; grote 3.50 4.00; drielingen 6.00; nep 6.00; 4500 kg. kroten A 5.305.50; idem B 4.00; 4300 kg. slabonen IA 52—54; I 32—53; II 36afwij kende 2231; 500 kg. rode kool A 7.50; 2000 kg. gele kool B 3.00: medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond. VEEL WIND Over het algemeen veel be wolking met enkele buien. Krachtige tot harde, aan de kust mogelijk nu en dan storm achtige wind tussen Zuid en Zuidwest. Vrij koud weer. 2200 kg. groene kool A 3.308.10; 80.000 kg. witte kool 3.50; 180 st. bloemkool All 1517; Doorgedr. 2000 kg. gele kool; 16.000 kg. witte kool. AVENHORN 19 Sept. 17.000 kg grove Schot 10,80-11,20; 19000 kg witte kool 3,503,60; 10500 kg rode kool 3,8012; 23.000 kg gr. uien 3,504,30; gew. 2,203,90; drieling 56,80; nep 1620; bie ten 80.000 kg I rond 55,80; II 4—4,10; 12.000 kg peen III 5; IV 5: 24.000 kg augurken grof-grof 25,40; grof-fijn 30,3031; basterd 39,80; stek 15,3016,80; bommen 4,90; 3200 kg slabonen 20—56. LANGENDIJK 21 Sept. 1850 kg slabonen 2858; 6800 kg rode kool A 4—8.10; B 3—5.60; 5600 kg gele kool A 4.105.60; 6400 kg groene kool A 6.507.40, B 4.60; 170.000 kg witte kool 3.50; 6700 kg uien 4.50—5.10; 2200 kg bieten A 55.30; 11800 stuks bloemkool B 1 11.80—18.20; B 2 8.00; doorgedr. 68000 kg witte kool. ALKMAAR, 21 Sept. Vee markt. Aanvoer 155 vette koeien 600-950; 14 graskalveren 120 240; 25 nuchtere kalveren 4588; 38 vette schapen 85-110; 250 var kens 1.902.05 per kg. GRONINGEN. De IJrauider amateur wielrenner Jaak Bruggenkamp is een felle vechter. Hij bezit moed en strijd lust voor twee en zijn tegenstanders zullen hem nooit uit het oog mogen verliezen voordat de finish is bereikt. Dat heeft nu Arend van 't Hof in de gistermiddag in het Stadspark te Groningen door de Noordelijke Wielervereniging georgani seerde wedstrijd wel gedaan. Het kostte hem de overwinning, waarop iedereen stellig rekende. Van 't Hof had een overwin ning in zijn gedachten, zoals hij die in de vorige wedstrijd in Gro ningen behaalde. Ook nu zat hii driekwart van de wedstrijd ach ter in het peloton tussen de wie len. Enkele andere vedetten o.w. Fré Mik, deden iilings hetzelfde, kropen op een kluitje achterin en lieten hun ogen geen ogen blik van Van 't Hof los. Dat was in zekere zin een goede tactiek, omdat vroeg of laat Van 't Hof wel los moest komen. Maar allen hadden buiten de waard gere kend; die waard was Jaak Brug genkamp. Vier ronden voor het einde, toen de spanning steeg omdat nu elk ogenblik de stormloop van de inmiddels naar de voorste ge lederen gevloden Van 't Hof een aanvang kon nemen, lanceerde Bruggenkamp plotseling een de marrage als een hamerslag. Met een grimmige trek op zijn gezicht joeg hii stampend op de pedalen de vrije ruimte in. Het peloton was er volkomen door verrast. Men liet het initiatief over aan Van 't Hof. Maar die was zelf even de kluts kwiit of overschatte ziin capaciteiten. In iedere geval duurde het nog twee ronden eer Van 't Hof ziin eindrush inzette. En toen veran derde het hele peloton in een heksenketel. Maar Bruggenkamn was inmiddels onbereikbaar en Van 't Hof moest zelfs de eer van de tweede plaats nog laten aan Piet Peters, die, snelle flyer als hij is, in een zeer snelle slotronde nog biina verrichtte, wat Van 't Hof niet meer klaar kon spelen. Vrij kort na Bruggenkamp schoot de Haarlemmer over de streep. Van de Noordelingen, die vri.iwel zonder uitzondering een zeer goede koers reden, was Fré Mik de enige, die zich in de eind sprint in de priizen wist te rij den. Hij klasseerde zich zevende, maar er had eer voor hem inge zeten. wanneer hij in de laatste ronden, het initiatief aan zichzelf had getrokken in plaats van op Van 't Hof te wachten. Mik heeft evenwel, evenals Kooistra, War- ta. De Roo. Charisius, Kruger en Reintke. goed gereden. Hij raak te door verwisselen van riiwiel tengevolge van een lekke band tweemaal op een kleine achter stand, maar met de vrijwillige hulp van de sportieve Hoornse renner Fok en enkele clubgeno ten lukte het hem beide malen weer aansluiting te krijgen. Door deelneming van twee Duitse renners droeg de wed- striid een internationaal karak ter. Deze. Tielsche (Oldenburg) en Stezka (Wilhelmshaven) speel den echter geen rol van beteke nis. al bleek Tielsche zeer strijd lustig te zijn. De uitslag was; 1. J. Brugge- kamp. IJmuiden, 96 km in 2 uur 15 min. 43.2 sec.: 2. Peters, Haar lem; 3 A. van 't Hof, Sassen- heim; 4. J. Ottenbros. Alkmaar: 5 J. Rol. Alkmaar: 6. P. Vermast. Assendelft; 7. F Mik. Nw. Peke- la; 8. Th Bulten. Zwolle: 9 G. Nükamp. Zwolle. O Het Noorden heeft dan zijn grote wielercourse gehad'. In Gorredijk waren een tienduizend mensen samengestroomd voor een wedstrijd met een zo respectabel aantal sterren, dat het programma wel een sterrenhemel geleek. Twee scherpe bochten zaten er in het tamelijk smalle parcours, dat 160 keer gereden moest worden. Dat betekende 320 keer afremmen en weer demarreren, heel ander werk dan het tempo rijden en klimmen, waaraan rijders als Wlm van Est, Wagtmans en Nolten enz. hun grote naam te danken hebben. Wim van Est zag de bui blijk baar hangen. De grote wegwed strijd ParijsBordeaux een dag later.... och. Wij kunnen de Willebrordenaar eigenlijk niet eens ongelijk geven dat hij zijn naam en zijn conditie niet in de waagschaal stelde voor een dorpsparcours en niet aan de start verscheen. Het is alleen maar jammer dat er van tevo ren zo'n grote reclame was ge maakt met de gehele Tour de France-ploeg, waarvan Van Est zeer zeker een groote trekplei ster is. Woutje Wagtmans voelde blijkbaar nog wel wat voor wat vuurwerk in het Noorden. Of de kleine Bredanaar het plan heeft gehad om de gehele course de eerste viool te spelen kan niet meer uitgemaakt wor den, zeker is, dat hij dit wel deed in 't begin van de course tot hij in 'n valpartij werd be trokken en uit de wedstrijd ver dween. Met hem staakte ook Thijs Roks en nog een drietal renners de strijd. Op de helft van de course kon Suijkerbuijck met het restant van wat eens zijn fiets was, de baan verla ten. Tour-kerkhof. Het leek er even op of Gor redijk het kerkhof van de Tour de France zou wordan. Piet Evers was er het ergste aan toe met enige gebroken ribben. In middels hadden Cor Bakker en Nappie Koch een flinke voor sprong genomen bij een uitloop poging en yoor de helft van de wedstrijd kregen zij de staart van hét peleton weer te pakken Vlak daarop maakte ook Cor Bakker 'n val, zodat de Utrech tenaar alleen op de kop kwam te liggen met een ronde voor sprong. Cor Bakker kwam na enige tijd wel weer in de baan en werd op twee ronden ach terstand geplaatst maar zag la ter het hopeloze van de strijd in en gaf op. Jammer voor de strijdlustige Zaandammer. In middels waren ook Hein van Breenen en Jan Nolten van 't strijdtoneel verdwenen en van de tourrenners waren alleen Gerrit en Adri Voorting nog in de baan. In een machtige rush nam Gerrit Voorting een flinke voorsprong. Toen hij een halve ronde had genomen kreeg hij gezelschap van de afgezakte Siebeling, Wormerveer, waar van hij practisch echter geen steun genoot. Toch zag hij kans om bij de 100e ronde het pele ton weer te pakken te krijgen zodat nu Koch en Voorting te- samen aan de kop lagen. Na 'n 20-tal saaie ronden waarin niets gebeurde en Gerrit Voorting iedere uitiooppoging in de kiem smoorde, trok plotseling Adrie Voorting er tussen uit. Hij kreeg Ed. Koeman, die al een drietal ronden achterstand had, aan zijn wiel, maar deze 'vas niet bij machte zijn aandeel in een geslaagde uitlooppoging te steunen, ondanks het feit, dat Gerrit, zijn broer, trachtte te steunen door het tempo van 't peloton te drukken. Na een 10 tal ronden liet Adrie Voorting zich dan ook weer in het pelo ton terugvallen. Maar nu had de wedstrijd plotseling weer 'n levendig karakter gekregen. Hein Stevens en Schoenmaker trokken er tussen uit en namen een 50-tal meters voorsprong. Dit was Hans Dekkers niet naar de zin, hij trok het peloton weer bij en het tempo bleef hoog nu het einde naderde Zo hoog, dat van de 15 nog in de strijd ge bleven renners verschillende moeite hadden bij te blijven. Siebeling raakte los en bleef moeizaam alleen doordraaien, iedere ronde een stukje verder achter komend. Acht ronden voor het eind ging Adrie Voor ting er nogmaals tussen uit met de actieve Schoenmakers. Weer was het Dekkers die de kloof overbrugde, maar ook de an deren wisten dat hiermede hun laatste kans op een der hoofd prijzen verkeken kon zijn, zodat enige ronden voor het einde de hele zaak weer bij elkaar was. In een snelle laatste ronde vochten Koch en Voorting het samen uit om de ereplaats. Reeds voor de eindsprint op het laatste rechte stuk, lag Nappie Koch in gewonnen po sitie zodat hij verdiend de een vO.vangst mocht nemen. Hans Dekkers 'had in de voorlaatste ronde een 20-tal meters voorsprong geno men, wat voldoende bleek voor de derde plaats. Adrie Voorting won de sprint van het peloton voor Schoenmakers en Peeters. De einduitslag werd; 1 N. Koch, Utrecht; 2 G. G. Voorting, Roosendaal;; 3 H. Dekkers, Eindhoven; 4 A. Voor ting, Haarlem; 5 H. Schoenma kers, Eindhoven; 6 G. Peeters, Haarlem. 's-GRAVENHA in de Stichting a.s. huurverh consumptiebe] dag was de laa eenstemming t Sociale Zaken gevers en werk de Regering h van de Arbeid mededeling gc werkgevers de van de onderh Zaterdag waren rie van Sociale Z gezondheid bespr den over de nie De besprekingen tegenwoordigers gevers- en wei saties stonden on minister Suurhof secretaris mr. nam aan de bes De werkgevérs ac verhoging van a: voldoende om zc gen van de huu de opheffing van beperking mogeli De werknemensot men bij hun bei afgerond 6 pCt. nog verschil vai het effect van d ronde op de prijs menen, dat dit loosd kan worde mers zouden daa 2 pCt. noodzakel ook dit effect in kunnen opvangen strijdige inzichter minister van Soci gelegd, waarom regering aan het deelnemen. Dit heeft dus resultaat geleid, van de Vakbondi klaard, dat de irreële houding nomen. Dit is mening van het heer Vermeulen microfoon hoog liet blazen, maar bonden staan op dat de houding vers niet juist verklaarde o.a. van het C.N.V., 'n regelmatige pol gevolgd. „Zij will terpolitiek van voortzetten", aid Volgens hun be van „integrale co sprake zijn, al dat deze gang zeerste betreurt, andere houding trouwt nu, dat zal geven van heidszin en gevoe vaardigheid". Men slissing van de vertrouwen af. Merkwaardig is van het bestuur DELMENHORST De Nederlandse, dese troepen, die eerste legercorps commando van luit Opsomer, rukken „Grand RepuMe sneller op dan me Zo snel wel scheidsrechters bij kunnen houc het anticipatievern commandant van de hoogste eisen w Men verwachtte legercorps Maand tje de Hunte zou de commandant verwachtte dit dag, doch Zonda; de eerste Nede risten, mannen tal jon jagers vt met infanterie, over de rivier dij en begonnen daar tegen de Denen Achteraf bezien schien een al te treden geweest, kleine bruggenhoof vormd hadden, de tanden gewape eenheid en bovei Denen met grote sterkingen naar punt voeren. Ing ware geweest, Nederlandse eenhe niet kunnen handh om besloten de dat de Nederlandei moesten achter zii vannacht ter uittrekken, om d viiand te verken niet wegneemt oever van de Hui in het bezit van wat meer zegt. eerder dan men dagen van raanoi wacht. De snelle ook de vele buil nemers verast, dert de Neder meer. waar de vandaag een de fanterie te voet

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2