amp news Co cli Loononderhandelingen vastgelopen Verrassend snelle opmars van de Nederlandse troepen Koningin onderscheidt N.V. met praedieaat Koninklijk De Norbertuswag in de Wieringemieer Boerderij afgebrand Vandaag en morgen Kind in vlammen omgekomen Een carillon voor Joure 1 In de Stichting van de Arbeid 12-jarige jongen het slachtoffer Reporters uit Groenland terug Oefening Grand Repulse99 200 jaar Douwe Egberts rsverwachting eld door het KNMI geldig van Maan- tot Dinsdagavond. ^EEL WIND et algemeen veel be- met enkele buien, tot harde, aan de Hik nu en dan storm wind tussen Zuid en Vrij koud weer. Dene kool A 3.308.10; vitte kool 3.50; 180 st. All 1517; Doorgedr. -ele kool; 16.000 kg. N 19 Sept. 17.000 chot 10,80-11,20; 19000 >ol 3,50—3,60; 10500 kg ,80—12; 23.000 kg gr. -4,30; gew. 2,20—3,90; 6,80; nep 1620; bie- kg I rond 5—5,80; II 000 kg peen III 5; IV g augurken grof-grof fijn 30,3031; basterd 15,3016,80; bommen g slabonen 2056. DIJK 21 Sept. 1850 kg 858; 6800 kg rode ■8.10; B 3—5.60; 5600 01 A 4.10—5.60; 6400 sool A 6.50—7.40, B kg witte kool 3.50; n 4.50—5.10; 2200 kg 5.30; 11800 stuks B 1 11.80—18.20; B 2 edr. 68000 kg witte R, 21 Sept. Vee voer 155 vette koeien 4 graskalveren 120 itere kalveren 4588; apen 85110; 250 var- 05 per kg. ïaarlemmer over de de Noordelingen, die der uitzondering een koers reden, was Fré e, die zich in de eind- prijzen wist te rij- sseerde zich zevende, 1 eer voor hem inge- eer hij in de laatste initiatief aan zichzelf en in plaats van op e wachten. Mik heeft enals Kooistra, War- Charisius, Kruger en >d gereden. Hij raak- wisselen van rijwiel van een lekke band een kleine achter met de vrijwillige e sportieve Hoornse en enkele clubgeno- et hem beide malen iting te krijgen, lneming van twee ers droeg de wed- nternationaal karak- ielscjie (Oldenburg) Slilhelmshaven) speel- ;een rol van beteke- Tielsche zeer striid- was; 1. J. Brugge- den, 96 km in 2 uur sec.; 2. Peters, Haar- van 't Hof, Sassen- Ottenbros. Alkmaar: maar: 6. P. Vermast. F. Mik. Nw Peke- ulten. Zwolle: 9 G. olie. n achterstand had, maar deze was bte zijn aandeel in e uitlooppoging te ianks het feit. dat broer, trachtte te het tempo van 't ukken. Na een 10 liet Adrie Voortuig weer in het pelo- len. Maar nu had plotseling weer 'n irakter gekregen. 3 en Schoenmaker tssen uit en namen meters voorsprong. Dekkers niet naar ik het peloton weer mpo bleef hoog nu lerde. Zo hoog, dat ag in de strijd ge- ers verschillende len bij te blijven, ikte los en bleef Heen doordraaien, een stukje verder ad. Acht ronden i ging Adrie Voor- aals tussen uit met choenmakers. Weer kers die de kloof maar ook de an- dat hiermede hun op een der hoofd- sen kon zijn, zodat voor het einde de er bij elkaar was. lelie laatste ronde i en Voorting het om de ereplaats. Ie eindsprint op echte stuk, lag in gewonnen po- hij verdiend de een -^'vangst Hans Dekkers arlaatste ronde een voorsprong geno- doende bleek voor ts. Adrie Voorting t van het peloton akers en Peeters. ag werd: Utrecht; 2 G. Roosendaal;; 3 H. hoven; 4 A. Voor- 5 H. Schoenma- sn; 6 G. Peeters, Maandag 21 September 1953 Pagina 3 *s-GRAVENHAGE, 21 Sept. De loononderhandelingen in de Stichting van de Arbeid over de compensatie van de a.s. huurverhoging, de afschaffing van het restant der consumptiebeperking e.d., zijn vastgelopen. Vrijdagmid dag was de laatste bespreking gehouden, toen geen over eenstemming was bereikt. Zaterdag heeft de minister van Sociale Zaken bemiddeld, maar ook toen konden werk gevers en werknemers niet tot elkaar komen. Thans moet de Regering beslissen, zonder advies van de Stichting van de Arbeid. De Raad van Vakcentralen heeft een mededeling gedaan, waarin de starre houding van de werkgevers de schuld gegeven wordt van het mislukken van de onderhandelingen. Zaterdag waren op het ministe rie van Sociale Zaken en Volks gezondheid besprekingen gehou den over de nieuwe loonronde. De besprekingen tussen de ver tegenwoordigers van de werk gevers- en werknemersorgani saties stonden onder leiding van minister Suurhoff. Ook staats secretaris mr. dr. van Rhijn nam aan de besprekingen deel. De werkgevers achten een loons verhoging van afgerond 4 pCt. voldoende om zowel de gevol gen van de huurverhoging als de opheffing van de consumptie beperking mogelijk te maken. De werknemensorganisaties ko. men bij hun berekeningen aan afgerond 6 pCt. Daarnaast is er nog verschil van mening over het effect van de nieuwe loon ronde op de prijs. De werkgevers menen, dat dit effect verwaar loosd kan worden, de werkne mers zouden daarenboven nog 2 pCt. noodzakelijk achten om ook dit effect in de loonronde te kunnen opvangen. Deze tegen strijdige inzichten zijn aan de minister van Sociale Zaken voor gelegd, waarom dan nu ook de regering aan het overleg is gaan deelnemen. Dit heeft dus ook niet tot resultaat geleid. Van de zijde van de Vakbonden wordt ver klaard, dat de werkgevers een irreële houding hebben aange nomen. Dit is niet alleen de mening van het N.V.V., dat de heer Vermeulen reeds voor de microfoon hoog van de toren liet blazen, maar ook de andere bonden staan op het standpunt, dat de houding van de werkge vers niet juist is. Er werd, zo verklaarde o.a. de woordvoerder van het C.N.V., van deze zijde 'n regelmatige politiek van uitstel gevolgd. „Zij willen de millime- terpolitiek van de laatste jaren voortzetten", aldus het C.N.V. Volgens hun berekeningen kon van „integrale compensatie" geen sprake zijn, aldus het C.N.V., dat deze gang van zaken ten zeerste betreurt. Men had een andere houding verwacht en ver trouwt nu, dat „de regering blijk zal geven van meer werkelijk heidszin en gevoel voor recht vaardigheid". Men wacht de be slissing van de Regering met vertrouwen af. Merkwaardig is de houding van het bestuur van de K.A.B. Terwijl het A.N.P. van de beide andere vakcentrales uitvoerige berichten en commentaren kon publiceren, luidde het A.N.P.- bericht vanwege de K.A.B. als volgt: „Utrecht, 19 Sept. Van de zijde van de Katholieke Arbei dersbeweging had men geen commentaar". Intussen heeft de heer Middelhuis aan de „Volks krant" van Maandagmorgen wel een uitvoerig commentaar be schikbaar gesteld, welk exclusi visme, op zijn zachtst gezegd, vreemd aandoet. De K.A.B.-voor- zitter blijkt op het standpunt te staan, dat de werkgevers een kans hebben gemist. Hij heeft goed vertrouwen in de uitslag, wat de houding van de Regering betreft. Van de zijde van de werkge vers is verklaard dat men ver hoging van de lonen sociaal ge wenst acht, maar men heeft bezwaar tegen de huidige wijze van loonbepaling en wenst als nog advies van de S.E.R. Franse radicaal-socialisten stellen voorwaarden voor E.D.G. PARIJS De Franse radicaal socialistische partij heeft in een resolutie, aangenomen aan het einde van haar nationale con gres te Aix-les-Bains, verklaard niet te zullen stemmen voor het Europese leger, tenzij aan be paalde voorwaarden wordt vol daan, waaronder een voorafgaan de regeling van de kwestie van het Saargebied. Dodelijk ongeval te Blokker Zaterdagmiddag is de 12-jarige Gerard Botman te Blokker, toen hij op de fiets uit Hoorn kwam, op de Dorpsweg tegen 'n vracht auto gevallen en dientengevolge zo ernstig gewond dat de dood onmiddellijk intrad. Hij fietste naast 'n mede-scholier en achter twee vrienden, bij wie hij zich op een gegeven ogenblik wilde voegen. Doch bij het naderen van de vrachtauto bedacht hij zich. Hij remde bij, waarop zijn trap pers en stuur in de naast hem rijdende fiets haakten. De jongen viel tegen de voorzijde van de auto, met het vermeide noodlot tige gevolg. WIERINGERMEER De bres in de Noorderdijk waardoor het boze water op 17 April 1945 door boze handen werd binnengelaten om het jonge schone land zonder zin te schenden zal wellicht nog bij de kleinkinderen van de hui dige Wieringermeerders, de her innering levend houden aan oor log en bezetting. Maar de pijn en het verdriet, de begrijpelijke menselijke wrok zal dan reeds lang spoorloos zijn, verdwenen in de spanning van het harde en grootse werk. Hier kan men zien tot achter de horizon. Hier hebben velen reeds met een bekommerd hart gezien naar de duistere horizon van Europa, het Oosten waar het licht van de zon verduisterd is door het diep-zwarte leed van de 12 mil- lioen ontheemden, verjaagden en gevluchten. En terwijl de eigen pijn nog niet vergeten kon zijn, weidden hier voor twee jaar reeds de Paaslammeren die Oost Priester Hulp vroeg als hulp om voort te kunnen gaan met het drogen van tranen en het troosten van be droefden. Hier groeide het graan waarvan men een handvol gaf, een ruime hand, om de honger te stillen die geleden werd en wordt in de kampen en bunkers. Dank zij de lammeren en het graan ook, konden de kapelwa gens rijden door de troosteloze woestijn van geestelijke dorheid waar 6 millioen geloofsbroeders versmachten. Vandaag komt de Norbertus- wagen naar de Wieringermeer. Vanavond van 6 tot 8 uur is de rijdende kerk te zien bij Hotel Smit in Middenmeer, en van 9 tot 11 uur bij het Domeinenkan toor in Wieringerwerf. En u hebt een goede reden om dit moderne Apostolaatsmiddel eens met eigen ogen te gaan zien, want in Hotel Smit en in Hotel de Maaier spre ken Pater van de Bosch, (een Zigeuner voor God) en Cees Grif fioen, (voordrachtskunstenaar) over de vluchtelingen in Europa. En in beide zalen draait de film „Verjaagde Kudde". De toegang is gratis boven 16 jaar. Maar ga niet alleen zien, help ook mee opdat deze „rijdende kerk" vol van Liefde wordt. U weet het zelf het best, waaraan een mens in nood behoefte heeft en U be grijpt dat 17 Kapelwagens geen molens zijn die gratis draaien van de wind. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan de Zeereerw. Heer A. F. C. van Noort, die Pastoor was te Heem stede (O. L. Vr. Hemelvaart). Tot Pastoor aldaar is benoemd, de Zeereerw. Heer H. A. J. Drost; tot Pastoor te Schoorl, de Zeer eerw. Heer J. B. van der Lin den, die Leraar was aan het Se minarie „Hageveld" te Heemste de. HILVERSUM De radiore porter Siebe van der Zee en de auteur Anthony van Kampen zijn van hun reis naar Groenland die ruim vier maanden in beslag heeft genomen, in ons land te ruggekeerd. Zij zijn langs de Groenlandse kust omhoog ge trokken tot diep in de poolcir kel, waar zij de nog volkomen primitieve Pooleskimo's hebben ontmoet naast de ultramoderne Amerikaanse vliegbases. Zij hebben vele gegevens verza meld en indrukken opgedaan. Van der Zee heeft vele reporta ges en gesprekken op zijn wire- recorder vastgelegd en foto's en films voor televisiedoeleinden gemaakt. MEPPEL. Zondagmorgen omstreeks kwart over zes ont dekten de kinderen van de landbouwer J. Kroes, dat er brand was uitgebroken in hun boerderij, welke gelegen is nabij de Boortoren in de Roekebos op de grens der gemeenten Nije- veen en Wanneperveen. Zij wekten hun vader, die er in slaagde het drietal kinderen in veiligheid te brengen. Ook kon hij het eveneens in de boerderij wonende uit drie per sonen bestaande gezin van zijn broer N. Kroes waarschuwen. De vader had echter niet ge merkt, dat zijn vrouw het jongste dochtertje Hilligje - bijna twee jaar oud - bij hem in bed had gelegd, toen zij om vijf uur was opgestaan om te gaan melken. Toen hij het meisje niet meer in haar bedje aantrof, was hij niet meer in staat om naar zijn eigen bed terug te keren om het kind te redden, zodat het jammerlijk m de vlammen omkwam. De brand moet zijn ontstaan door een petroleumtoestel, dat de vrouw, toen zij ging melken, had aangestoken om er het drinken op warm te maken. De brand weren van Nijenveen en Wanne perveen, welke spoedig ter plaat se waren, konden niet voorko men, dat de boerderij tot de grond toe afbrandde. De totale inboedel en 80.000 pond hooi gin gen verloren evenals een viertal varkens, welke in de vlammen omkwamen. DELMENHORST, 20 Sept. De Nederlandse, Britse en Cana dese troepen, die tezamen het eerste legercorps vormen onder commando van luitenant-generaal Opsomer, rukken in de oefening „Grand RepuMe" aanmerkelijk sneller op dan men verwacht had Zo snel wel dat vaak de scheidsrechters het tempo niet bij kunnen houden en dat aan het anticipatievermogen van de commandant van de tegenpartij de hoogste eisen worden gesteld. Men verwachtte, dat het eerste legercorps Maandag het rivier tje de Hunte zou oversteken en de commandant van Noordland, verwachtte dit niet voor Dins dag, doch Zondagmiddag trokken de eerste Nederlandse infante risten, mannen van het 412e ba_ taljon jagers van het 41e leger met infanterie, bij verrassing over de rivier bij Wildeshausen en begonnen daar een gevecht tegen de Denen en Engelsen. Achteraf bezien, was dit mis schien een al te vrijmoedig op treden geweest, want over het kleine bruggenhoofd, dat zij ge vormd hadden, kwam een tot de tanden gewapende Britse tank eenheid en bovendien lieten de Denen met grote snelheid ver sterkingen naar het bedreigde' punt voeren. Ingeval het ernst ware geweest, had de kleinere Nederlandse eenheid zich zeker niet kunnen handhaven en daar om besloten de strijdkrachten, dat de Nederlanders weer terug moesten achter de rivier, waar zij vannacht ter patrouille zullen uittrekken, om de sterkte van de vijand te verkennen Wat echter niet wegneemt dat de Westeliike oever van de Hunte thans geheel in het bezit van Westland is en wat meer zegt. bijna een dao eerder dan men het in deze vijf dagen van manoeuvres had ver wacht. De snelle onmars heeft ook de vele buitenlandse waar nemers verrast, en men bewon dert. de Nederlanders des te meer. waar de vierde divisie vandaag een deel van ziin in- i fanterie te voet moest laten op- I rukken wegens gebrek aan ma7 teriaal. Een zwak punt blijken soms nog de verbindingen te zijn. Zo had bijvoorbeeld vandaag en vannacht het hoofdkwartier van het Nederlandse legercorps ge durende geruime tijd weinig contact met zijn onderdelen, vooral met die welke bij het gevecht naar voren waren ge schoven. De stemming bij de Ne derlandse eenheden is nog steeds uitstekend. Morgen zullen de minister van Oorlog en van Marine, ir. Staf, de staatsscretaris van Oor log dr. Kranenburg en de chef van de generale staf, generaal Hasselman, een bezoek brengen aan het manoeuvregebied van de oefening „Grand Repulse" in West-Duitsland. VERGUNNING VOOR N.S.-BUSDIENSTEN Amsterdam-Den Haag 's GRAVENHAGE Aan de N.V. Nederlandse Spoorwegen is vergunning verleend tot het on derhouden van een busdienst Amsterdam-Den Haag. De vergunning is verleend voor een busdienst van Am sterdam (Surinameplein) naar Den Haag (De Savornin Lohman- plein) en omgekeerd, over Rijksweg 4, met uitsluiting van vervoer anders dan van reizi gers Den HaagAmsterdam en omgekeerd en van locaal ver voer binnen Amsterdam en Den Haag. Behalve het begin- en eind punt mogen er slechts haltes zijn: in Amsterdam op het Hoofddorperplein en in Den Haag op de van Alkemadelaan en op de Johan de Wittlaan. Het tarief mag niet hoger zijn dan het spoorwegtarief AmsterdamDen Haag. „GAATJES BOORDER" OP ZWART ZAAD? Inbraak te Odoornerveen EMMEN Het schijnt, dat de beruchte inbreker, de „gaatjes boorder", die al een paar jaar lang de zuid oost hoek van Dren te bij nacht on.veilig maakt, weer op zwart zaad zit. Op het eind van de vorige week is er een inbraak geweest in de woning van de heer T. H. Mulder te Odoornerveen, Zuid zijde 44. De ongewenste bezoeker heeft zich toegang verschaft door het boren van een gaatje in het raamkozijn waarna een raam kon worden geopend. Verschillende vertrekken en kasten werden doorzocht, doch voor zover tot heden is na te gaan wordt practisch niets ver mist. De politie stelt een onder zoek in. De schade, welke naar schat ting 40 a 50.000 gulden bedraagt, wordt slechts gedeeltelijk door de verzekering gedekt. De burgemeester van Wanne perveen, de heer pastoor en de burgemeester van Nijenveen, de heer Weima woonden de blussing bjj. De nablussing heeft tot om streeks vijf uur 's middags ge duurd. De aanbieding van het Carillon bestemd voor de Jouster toren, was wel een der hoogtepunten van de viering van het 200 jarig bestaan van de N.V. Douwe Egberts. Hier ziet men het moment, waarop de 85 jarige heer C. J. de Jong de symbolische overhandiging van het carillon aan de burgemeester van Haskerland, Mr. W. Hoekstra, verricht. (Van onze verslaggever) JOJJRE. Vrolijk vlagvertoon, versierde straten, een bevolking in een ware feeststem ming en een welluidend carillon, dit was het beeld dat Joure Zaterdag j.l. bood. En de reden voor zulk een uitbundige feestviering tvas alleszins gerechtvaardigd, want. Zaterdag was de dag, dat een der plaatselijke industrieën, de N.V. Douwe Egberts een firma met een wereldreputatie haar 200-jarig bestaan vierde. En deze viering is intens beleefd door de gehele Jouster gemeenschap. ten vermeerderen. Het is niet 'n getuige van ieder half uur, doch van iedere seconde. De gemeente- Reefis in tie morgenuren werden de inwoners van Joure en raad heeft n.l. het besluit geno de velen die deze dag naar deze schone Friese vlecke waren p a*rkV °HerCTna"state gekomen om het feest tan D.E. mede te vieren geconfronteerd met de feestviering, toen de plaatselijke muziekvereniging „Concordia" door de straten van Joure marcheerde. Even tevoren hatl deze muziekvereniging, waarvan de leden in keurige uniformen waren gestoken, hij het gemeentehuis in het park Herema-State haar verenigingsvlag ontvangen van de vereniging Winkeliers, Industrie en Handel. Vervolgens concerteerde „Con cordia" aan de voet van de Jous ter toren in afwachting van het grote moment, waarop een der directeuren van de N.V. Douwe Egberts aan de burgemeester van Haskerland het carillon, dat in de Jouster toren is ondergebracht, zou aanbieden. Deze beiaard is een geschenk van de jubilerende N.V. aan de gemeente Hasker land uit dankbaarheid aan de plaats waar het bedrijf is ont staan. Blijk van dank en waardering In zijn toespraak ter gelegen heid van de aanbieding van het fraaie klokkenspel gewaagde de heer E. D. de Jong van de grote dankbaarheid van de directie van D.E. jegens de plaats Joure en de gemeente Haskerland. Joure, aldus de heer de Jong en de ge meente Haskerland hebben de mogelijkheid gegeven, de sfeer gevormd en de voorwaarden ge schapen voor de goede eigen schappen, waarmede wij afstam melingen van Egbert Douwes, te zamen met talloze medewerkers uit Joure, de jaren door met suc ces konden werken aan het wel varen van ons bedrijf. Dat deze beiaard een blijk mag zijn van de uitstekende verstand- Toen de nieuwe Sultan van Ma rokko op weg was naar de Toeranga Moskee in Rabat, op 11 September jl. pleegde Allal Ben Abdullah, een 28-jarige huis schilder uit Rabat een aanslag op zijn leven en reed met zijn Ford in op het paard, waarop de Sultan zat. Foto 1: het lid van de lijf wacht springt in de auto, om de moordenaar, die zijn mes trekt, te overmeesteren. Foto 2: de lijf wacht heft zijn vuist. De moorde naar tracht zich met zijn mes te verdedigen. Foto 3: de lijfwacht gooit de aanvaller uit de auto. Foto 4: de politieman in burger richt zijn revolver op de moordenaar. houding met gemeentebestuur en de gehele bevolking is onze har- tewens, zo zei de heer de Jong. Onze dank en onze wensen zijn gegoten in de vier grootste klok ken van het carillon. Twee van de vier teksten zijn in het Latijn gesteld en gemaakt door de rijks archivaris te Leeuwarden. Dr. M. P. van Buytenen, terwijl de an dere twee teksten in het Fries vermeld zijn en gemaakt zijn door de Friese dichter Douwe Tamminga. Met de wens dat de vlecke Joure en de gemeente Hasker land onder Gods zegen en onder het waakzaam oog en thans ook onder het bereik van de wellui dende stem van de oude Jouster toren tijden van welvaart, ge luk en voorspoed mogen beleven, besloot de heer de Jong zijn toe spraak. Overhandiging carillon Na deze toespraak, die door vele genodigden, onder wie de commissaris der koningin in de provincie Friesland, Mr. H. P. Linthorst Homan, personeelsle den, familieleden en honderden Jousters werd beluisterd, over handigde de 85-jarige heer C. J. de Jong aan de burgemeester van de gemeente Haskerland, Mr. W. Hoekstra, het nieuwe carillon, hetgeen uiteraard symbolisch ge schiedde en wel in de vorm van een miniatuur klokkenspel. Hier na bespeelde Sjef van Balkom, de bekende beiaardier uit 's Her togenbosch. het carillon met het Wilhelmus en het Fries volks lied. Alvorens zijn dank te betuigen voor dit fraaie geschenk, compli menteerde burgemeester Hoek stra de familie de Jong namens gemeenteraad en bevolking van Haskerland met het 200-jarig be staan van het bedrijf, waarbij hij tevens de wens uitsprak dat het het stoere geslacht de Jong onder Gods zegen gegeven mag zijn 't bedrijf tot in lengte van jaren in stand te houden en zo mogelijk tot steeds groter bloei te bren gen. Voorts sprak burgemeester Hoekstra van de grote betekenis van een zgn. speeltoren in cul tureel opzicht. Namens de inwo ners van Joure en de gehele be volking van Haskerland dankte hij de schenkers voor dit prach tige cadeau, dat met zijn 37 klok ken en klokjes niet alleen het meest volmaakte carillon van Friesland is, doch tevens het grootste aan omvang en het rijk ste aan klank is. Een D.E.-plein Tenslotte gewaagde burge meester Hoekstra van de vele en sterke banden welke tussen het bedrijf van D.E. en de gemeente Haskerland bestaan. Ieder half uur zal de beiaard hiervan op nieuw getuigen. De gemeenteraad van Hasker land heeft gemeend deze vele en hechte banden op deze dag van de viering van het 200 jarig be staan opnieuw met een te moe- te moeten omdopen in D.E.-plein. Sjef van Balkom gaf na deze plechtigheid een beiaardconcert op het nieuwe carillon, waarna een grote optocht, waaraan circa 1100 Jouster kinderen met bal lonnen deelnamen, volgde. Receptie De directie-leden van D.E. re cipieerden vervolgens aan het fabrieksgebouw, waar in de tuin een grote tent was opgeslagen, waarin deze receptie werd gehou den. Honderden cadeaux en bloemstukken vormden het inte rieur van deze tent, welke hier door in een ware bloementuin was omgetoverd. Praedieaat Koninklijk Vervolgens hield de commissa ris der koningin in de provincie Friesland een toespraak namens 't provinciaal bestuur van Fries land, waarin hij de N.V. geluk wenste met dit jubileum. Op sociaal gebied toont de di rectie van D.E. altijd een warm medeleven met de personeelsle den en op dit terrein neemt het bedrijf een leidende functie in, aldus Mr. Linthorst Homan. Ook tijdens de bezetting heeft D.E. voortreffelijk werk verricht, niet alleen wat betreft de voedsel voorziening, doch ook het verzet is door de N.V. steeds krachtig gesteund, zowel financieel als moreel, zo memoreerde de com missaris der koningin. Aan het einde van zijn toe spreek deed Mr. Linthorst Ho man mededeling van het feit, dat het H. M. heeft behaagd de N.V. het praedieaat koninklijk te ver lenen. Namens de koningin over handigde de commissaris der ko ningin hierna aan de heer H. J. de Jong de oorkonde van deze hoge onderscheiding, waarna het Wilhelmus werd gespeeld. H.H. WIJDINGEN BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft op Zaterdag 19 en Zondag 20 Septmber j.l. in de Kapel van het Thëologicum te Warmond de volgende H.H. Wijdingen toegediend: De Diaken-Wijding aan: A. J. M. Brabander, A. G. M. v. d. Burg, F. F. M. J. v. d. Eerden, W. v, Egmond, N. M. C, Groot, C. N. M. de Groot, N. M. Grij- pink, J. F. M. Hoes, E. C. Hoo- gervorst, A. H. G. Imberis, F. P. G. Jansen, H. J. G. de Jong, F. A. M. Keesen, H. J. Kollmer. J. A. Kruunenberg, W. J, Kutt- schutter, J. M. Lefeber, A. P. Olsthoorn, P. J. Pouleyn, J. Th. Stam, J. G. M. Velthuyse, F. Ver hoogt, J. H. S. Vos, G. W. M. de Wit. De Kleinere Wijdingen aan: P. R. A. J. Aalsma, Th. A. M. v. d. Akker, C. H. M. Bense, C. J. Th. v. Bockxmeer, P. J. A. Boogaards, H. J. M. Cocu, J. M. S. v. Dijk. L. P. Th. Dijkstra, J. J. de Graaff. B. P. M. Hemelsoet, A. S. Hetem, A. J. C. M, Janssen, J. P. Jonker, Th. J. Kempers, J. C. v. Klink. B. J. A. Kortmann, C. B. Kou- wenhoven, J. J. M. Kwaaitaal, H. C Laan, G. H. E. Lammertink, J. C. v. d. Linden, C. A. Paardekoo- per, W. F. M. Postma, J. C. v. Roode, B. F. J. Rozestraten, W. C. Ruigrok, J. M. Schlatmann, N. A. M. v. d. Waart, J. H. Wil- lems, G. H. W. Zaal.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3