Eerste klassers worden op 4x12 teruggebracht Geen grootse ontmoeting op nieuwe Hollandia-yeld He her w HET DOEN EN LATEN VAN DE EERSTE KLASSERS Onzeker Forwar royaal door de Boys geklopt Alcmaria boog het hoofd voor een beter Veisen K.N.V.B.-parlement bijeen Voorzitter Hopster leidde vergadering op kundige wijze Profs zijn eerbare mensen GOED GEDAAN Ir. HOPSTER Rapiditas capituleerde Euwe remise tegen Szabo Alkmaa zorgden Verrassei van Petten achterst Pasrina 4 Maandag 21 September 1953 (Van onze sportredacteur) Er was eigenlijk geen sprake meer van een laatste poging der eerste klassers op de Zaterdag j.l. gehouden jaarver gadering van de K.N.V.B. om dit bestuurslichaam te ver murwen het beroemde (of zo ge wilt beruchte) plan-Burgwal opzij te zetten en aandacht te hebben voor de 5 x 12, die als laatste redmiddel door de eerste klassers werden gepropageerd he?Z|"drag' van de profspeler in zoen kan men toch niet meer wij zigen, zei voorzitter Hopster. Het geen een zij het schrale troost moge zijn voor de betrokken clubs. Profamateur Ir. Hopster had daarvoor nog het standpunt van het bondsbe- stuur uiteen gezet inzake de pro fessionals, die weer amateur wil den worden. Dat standpunt is nog precies hetzelfde. Ieder geval moet voor zichzelf bekeken worden en naar De koppen waren geteld, de be sluiten stonden vast, het overleg was vastgelopen. We hebben over deze materie al zoveel geschre ven, dat we nu niet meer be hoeven uiteen te zetten, waarover het feitelijk gaat. De heer v. Ba len Blanken als woordvoerder van de eerste klassers was zich daarvan ook bewust en vermoeide ziin gehoor niet met ellenlange betogen. In precies negen minu ten gaf hij de grote bezwaren die in zijn milieu tegen het nlan Burgwal gerezen zijn, door. Geen spelpeilverbetering, pyra- midevorm raakt in gevaar, onrust in de KNVB neemt toe en de tegenstellingen worden verscherpt. De vijf x twaalf bergt moge lijkheden in zich om tot een vol komen logische indeling te komen. Ziezo, dat was dat. Heel nuch ter en kalm gezegd door een man die zijn gehoor weet te boeien. Doch Baltus Meyer, jarenlang „de grote voorvechter" van het lagere voetbal, kon dat ook „op deze vierde voorstelling van dit toneelstuk, dat iedereen de keel begint uit te hangen". De 4e en 3e klassers hebben hun offer al gebracht, de 2e klas sers zijn er mee bezig. Waarom willen de eerste klassers zich daaraan onttrekken? (Van onze sportredacteur) Ir. Hopster heeft zijn eerste jaarvergadering achter de rug. Als president van de grote K.N.V.B. En hij deed het cor rect. Op een wijze die eerbied afdwong en bewondering. Maar tegelijk met dit geslaag de eerste optreden, kondigde hij zijn aftreden in September 1954 alweer aan. Waarover we ons niet anders dan diep te leurgesteld kunnen voelen. Teleurgesteld, omdat wij de oorzaak van dit besluit van Ir. Hopster nu eenmaal niet kun nen zoeken in zijn werkkring, waarover hij sprak in zijn ope ningswoord van Zaterdag. Het zit o.i. dieper. Want nog steeds is er o.i. een stroming onder bepaalde kringen van de K.N.V.B., die het niet prettig vinden, dat een Katholiek voorzitter is. Dat daardoor het aantal Katholie ken in het K.N.V.B.-bestuur van drie op vier zou worden gebracht en datEnfin, we geloven de plank niet ver mis te zijn, als de werkelijke beweegreden van de heer Hop ster om zijn voorzitterschap tot twee jaar te beperken in die richting moet worden ge zocht. Het is daarom zo verheugend geweest, dat Baltus Meyer tij dens de behandeling van het jaarverslag nog eens tot uiting bracht, wat eigenlijk door ieder lid van de Bondsvergade ring als richtsnoer moest wor den aangenomen. „We moeten iemand als voorzitter hebben, die de beste man is voor die plaats en we moeten daarbij niet letten op geloof, richting of stand". Kijk, dat was Baltus Meijer op zijn best, dat was een „hint" voor de hele bondsvergadering, dat die beste man, die de K.N.V.B. momenteel op kan brengen, nu al op de voorzittersplaats zit. Want het is nu al velen duide lijk, dat Ir. Hopster bezig is een waardig opvolger te wor den van Karei Lotsy en daar voor zijn grote kwaliteiten no dig. Misschien dat er in de loop van dit jaar mensen zullen zijn met genoeg invloed, die het Ir. Hopster duidelijk zouden kun nen maken, dat iedereen hem met graagte accepteren zou als voorzitter. Als man, die boven de partijen kan en ook moet staan. Dan valt er misschien vol gend jaar September geen nieuwe voorzitter te kiezen. En dat zou alleen maar winst zijn voor de hele Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond. De onrust in de bond wordt veroorzaakt door de eerste klas sers, die altijd maar hun eigen belang zien en dan met een toe zegging hier en een toezegging daar enkele wankelmoedige „lage- ren" voor hun wagentje proberen te spannen. Een voorstel, dat kans had (4 x 13 en dan degradatie van 2 clubs uit iedere afdeling plus promotie van 8 tweede klaskam pioenen) werd prompt ingeslikt, toen het lagere voetbal daarover wilde spreken. Enfin, waarde lezers, er was geen enkele toenadering, van welke zijde ook. De stemming wees het uit (6335), zodat het plan Burgwal doorgaat en er dus nog twee jaar versterkte degra datie uit de eerste klasse zal plaats vinden. Een juist woord in deze richtte de heer Dijkstra nog tot het KNVB-bestuur inzake de pyramidevorm, die in het Noorden overbelast wordt (26 2e klassers) en in het Westen tekor ten gaat opleveren (21). Dat dit zou leiden tot een ernstige ont wrichting van de bestaande districten is duidelijk, doch het plan Burgwal heeft wel degelijk daarin voorzien door te wijzen op de mogelijkheid nieuwe dis trictsgrenzen vast te stellen door diverse combinaties van de nu bestaande districten. Ook geen 6 x 12 De euvele moed, die de heer Timmermans kon 'opbrengen om namens Zuid I de 6 x 12 te ver dedigen, werd niet beloond. Slechts acht stemmen kon dit voorstel op zich verenigen. Beter lot werd toegedacht aan de motie van West I in verband met de (inderdaad ook) onjuiste indeling der tweede klassers, waarbij vier clubs, t.w. UVV, Kennemers, KFC en Spartanen, dit seizoen opnieuw genoegen moeten nemen met slechts negen thuiswedstrijden. Bergvelt en UVV's voorzitter Mik kozen hun woorden zo goed, dat het iedereen duidelijk werd dat volgend seizoen de indeling der tweede klassers door het bondsbestuur onder de loupe zal dienen te worden genomen. Volgend jaar dus, want dit sei- het buitenland en de manier waarop hij daar afscheid neemt (uitgevoetbald of nog met con traeten op zak) zullen zeer zeker van invloed zijn op de wachttijd hier in Nederland. De heren Dutman en De Njjs namen het voor de prof op en aangezien de vergadering ook zijn sympathie betuigde, kwam het bondsbestuur tenslotte tot de concessie de wachttijd zo kort mogelijk te doen zijn en uiterste soepelheid te betrachten. Zo verliep deze bondsvergade ring op vlotte wijze. Ze had een bijzonder kernachtige openings speech van de nieuwe voorzitter, ir. Hopster. Een opening, die met kennelijk welgevallen, door Karei Lotsy „eenzaam en verlaten" in een hoek van de zaal, pijp ip de mond, werd aangehoord en waar in ir. Hopster gewag maakte van de gulheid der verenigingen in zake de schenkingen aan de wa tersnoodslachtoffers, waarin hij voorts het televisie-standpunt vaststelde (KNVB wil het recht hebben vergoeding te eisen), en waarbij hij ook wees op de daling van de publieke belangstelling in het afgelopen seizoen ('50-'51 11% meer dan in '49-'50; '51 -'52 40% meer dan in '49-'50; '52-'53 30% meer dan in '49-'50). Een daling dus, die helemaal geen reden tot ongerustheid behoeft te scheppen. Het was eigenlijk bij de rond vraag, dat iedereen zich nog even de oren spitste. Rector Boymans had in een vergadering de knup pel in het Zuidelijke hoenderhok gegooid door rondweg te zeggen, dat er in Limburg wedstrijden werden verkocht. De heer Dijkstra wilde daar wel iets naders van weten. Het werd een verward betoog, waarin de heren Odeberke en Van Dalen zich mengden en waarbij tenslotte voorzitter Hopster vertelde dat er een ernstig onderzoek ingesteld wordt naar deze geschiedenis. Toen konden de ruim honderd afgevaardigden hun huis weer opzoeken, vroeger dan ooit te voren. Het besluit om deze bij eenkomst al des morgens te laten aanvangen, zal dan ook wel voor de toekomst blijven gelden. (Advertentie) Zo min als deze tekeningen precies gelijk zijn, zo min is alle sigareUenvloei hetzelfde Bij vloei zijn er 3 belangrijke punten van verschil: de 3 punten van Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt I Kies de beste weg en het beste vloei: zorg altijd dat U bij Uw shag Mascotte krijgtI In la is de grote strijd DWSHaarlem ten voordele van de club van Kick Smit beslist. DWS was voor de rust wel wat sterker, maar de Amsterdamse aanvalslinde was bepaald zwak. In de tweede helft deden Doets en Brussee het voor Haarlem beter (02). RCH kon ook nu niet winnen. Het aanvalsspel van Enschedese Boys was zoveel beter, dat de rust door Selderhuis en Koenders met 02 kwam. Koenders had in de tweede helft nogmaals succes (03). Stormvogels was er in Almelo tegen Heracles totaal uit. Het enige en voor Heracles winnende doelpunt van de wedstrijd werd na 20 min. door Mos gescoord. Ajax behaalde in Wageningen een royale 51 zege. Voor de rust scoorde alleen van Dijk voor Ajax, Van der Wel maakte er nadien 02 van, waarna Zeiler tegen- scoorde. Door van Dijk, Standaar en Ditmeijer werd de eindstand bereikt. Zwolse Boys kwam door de 14 nederlaag tegen Be Quick in nog grotere zorgen, evenals Oosterparkers. De Groningers ver loren in Zuilen van Elinkwijk (31). De 20 nederlaag van Leeuwarden in Nijmegen tegen NEC was verrassend. In lb heeft Bleijenberg zijn naam aan de wedstrijd Rigters- bleekAGOVV verbonden. Hij scoorde alle vier doelpunten voor zijn club. De rust kwam met 23i omdat AGOVV door Roestink (in eigen doel), Beumer en Yntema aan drie treffers was gekomen. Na de rust scoorde Bleijenberg nog tweemaal, zodat „de Bleek" met 43 won. Enschede verloor op minder prettige wijze van EDO, Enschede moest zelfs een speler, Busschers, in het doel opstellen. Met 10 man ging het verder en tot overmaat van ramp scoorde Roodselaar 5 min. voor het einde ook nog het enige en winnende doelpunt voor EDO (01). Blauw Wit en Vitesse speelden arm zalig voetbal. De 00 eindstand was dan ook maar de beste op lossing. 't Gooi klopte Go Ahead met 21. Mur gaf in de tweede helft de Hilversummers de leiding, waarna Koopmans gelijk maak te. Poort zorgde voor het winnende Gooi-doelpunt. DOS liet Hee renveen nog zonder zege achter (14) en Sneek hield lang stand tegen VSV, maar moest na de rust capituleren (20). GVAV won goed van de Volewijckers (3—1). Een doortastend Boys-elftal heeft op uitstekende wijze ge bruik gemaakt van de zwakke momenten, die het Forward-elf- tal nogal eens kende. Vooral de Forward-verdediging liet wel eens een steek vallen en in het bij zonder doelman de Vries had geen gelukkige dag. De voorhoede van Forward deed meerdere po gingen om het evenwicht te her stellen, maar zij vond in de Boys verdediging met de Leij aan het hoofd een onoverkomelijk strui kelblok. Bovendien was Kramer in prima vorm. De eerste aanval was voor de Boys, maar toen deze werd af geslagen, waren meteen de For- ward-voorwaartsen weg, maar Kramer kon erger voorkomen. De Boys kwamen terug en het Hoorn- se doel ontkwam ternauwernood aan een doorboring. Het veld was glad en daardoor liet van Zon 'n Het is geen grote ontmoeting gewordende eerste offi ciële wedstrijd op het nieuwe Hollandia-veld. Inderdaad, de eerste helft was zeer behoorlijk, doch al het goede, wat deze helft te zien gaf, werd in de strijd na de rust totaal genivelleerd. Deze tweede helft ivas bepaald slecht. Het te stevige spel van de gasten was oorzaak, dat vaak gestopt moest worden, zodat er van voetbal hoegenaamd niets meer terecht kwam. Hollandia kwam met een vrij sterk gewijzigd elftal. De Rooy stond op de rechtsbackplaats, ter wijl de Vries debuteerde op de halfplaats. Koopmans was in de halflinie opgenomen, terwijl Bak ker in de voorhoede was vervan gen door Oerlemans. Groot stond weer op de rechtsbuitenplaats. Ondanks de tegenwind startte Rapiditas lang niet onverdien stelijk, doch langzaam maar ze ker nam Hollandia het spel in handen. Voor haar kwam dan ook de eerste goede kans; het was Bos die door de defensie glipte en zuiver in de hoek plaatste. De snel reagerende Rapiditas- doelman wist vallend de bal van richting te veranderen. Via zijn vingertoppen schoof de bal tegen de 'staander. Hollandia kwam overdonderend opzetten, zodat de Rapiditas-defensie onder hoge druk kwam, doch voorlopig wis ten ze met vrij veel geluk het doel schoon te houden.. Rapidi tas werkte zich wat uit de druk, doch dit zou haar zelfs nog nood lottig worden, want toen Oerle mans een ver geschoten bal snel opbracht, gaf hij deze afgemeten aan de ongedekte de Flart af, die vlak voor doel de bal maar voor het inschieten had, wat hij prompt deed. Het spel bleef toen min of meer gelijk opgaand. Een snelle aan val door Groot geleid, werd keu rig afgewerkt met een hoge voor zet en een krachtige kopbal van Bos. doch de Rapiditas-doelman stond op de juiste plaats. Tegen de rust werd na een Rapiditas- aanval de bal ver naar voren geschoten. Het zag er echter geenszins moeilijk uit voor de gasten, want haar rechtsback had alle tijd om weg te werken. Bos liep echter snel op hem toe en dit bracht hem in verwarring. De Rapiditas-doelman doorzag de situatie en liep snel uit om het gevaar te bezweren. Op hetzelfde moment echter speelde genoem de back op zijn doelman terug. Te laat zag hij dat deze was uit gelopen en de bal tippelde onge stoord het Rapiditas-doel in 20. De rust was nu spoedig daar. De tweede helft was nauwelijks begonnen of de Rapiditas-doel man moest al direct in actie ko men bij een goede kopbal van De Flart. Hij redde ten koste van een hoekschop. Toen namen de bezoekers, gesteund door de wind, het initiatief. Nu was het hun beurt, doch het schieten bleek niet de grootste kracht van de Weespenaren. En zoals reeds ge zegd kwam er zoveel oponthoud dat het spelpeil zo sterk zakte, dat het amper op 3e klasse peil stond. Toch zou Rapiditas er in slagen de achterstand te verkleinen. Het was hun midvoor die uiteindelijk wist door te breken en Van der Kooy het nakijken gaf 21. Rapiditas pakte nu stevig aan om mogelijk nog een gelijk spel te forceren. De ongevalletjes na men door dit spel nog meer toe. Scheidsrechter deelde een paar waarschuwingen uit en de bal knalde hoog van doel tot doel. Kansen om gelijk te maken kwamen er inderdaad, doch ook Hollandia bleek niet kansloos en zo gebeurde het dat Oerlemans afgemeten aan de Flart afgaf en deze de zege veilig stelde. Kort voor het einde werd Groot nog even tegen de vlakte gelo pen en toen klonk al spoedig het inderdaad verlossend eindsignaal. Blauw Wit noch Vitesse kwamen tot het maken van doelpun ten toe in de Zondag te Amsterdam gespeelde voetbalwedstrijd. Ogenschijnlijk wordt op deze foto het doel der Arnhemmers doorboord. Doelman l'Amie heeft echter juist op tijd de bal weten weg te werken. Op de achtergrond zien we v.l.n.r.: W. Hendriks (op de grond zittend), Tolmeyer (BI. W.), scheids rechter Roomer, Beekman en Herberts (Vit.) en Maas (BI. W.). goede kans voorbij gaan. Het bleef dreigen voor het Forward- doel en na ongeveer 7 minuten kreeg de Flier, na een hoekschop een kans en de Boys leidden met 10. De Boys bleven ook hierna in de aanval, goed gesteund door de middenlinie, die het midden veld beheerste. Na 15 minuten werd de Boys-voorsprong ver groot toen een bal van richting veranderde en juist aan de an dere zijde van de F.-doelman in het net ging. 20. t Langzamerhand wist Forward het initiatief over te nemen en na enige vergeefse pogingen wist Hart uitstekend te profiteren van een treuzelen van de Leij en Kramer had geen kans 21. Uit een uittrap van Kramer kwam de bal bij rechtsback Baas, die het leer meteen weer terug schoot. Kramer kon de bal nog juist tot hoekschop werken. Toch zou het voor de rust nog 31 worden, want toen de Forward-doelman de bal liet vallen, wist T. Indri daarvan dankbaar te profiteren. Na de hervatting kwam For ward goed opzetten en Biezen had beslist pech, toen een hard schot van hem door de paal ge keerd werd. De Boys hadden meer succes, want Schippers wist een fout van de F.-verdediging met een doelpunt af te straffen. 41. Een angstig moment ont stond er wederom voor het F.- doel toen de doelman de bal liet vallen, doch op onnaspeurlijke wijze wist hij het leer weer te bemachtigen. De strijd geraakte meer verdeeld en ofschoon de Boys wel sterker waren, kreeg ook Forward enkele kansen, maar zij vond Kramer steeds op haar weg. Zo stompte Kramer de bal uit een vrije schop over de lat en stopte een hard schot van de middenvoor van Forward. Zo verstreek de tijd zonder dat er nog meer gescoord werd en be haalde de Boys verdiend een overwinning op een Forward- ploeg, welke er niet in geslaagd was een sterke indruk achter te laten. Het candidatentournooi Max Euwe en Szabo hebben in de twaalfde ronde van het Can- didaten-tournooi te Zuerich re mise gespeeld. Ook de Rus Tigran Petrosian en zijn landgenoot Bo- leslavski boekten eenzelfde resul taat. De partij tussen twee andere Russen Mare Taimanov en Geiler eindigde in een overwinning voor de eerste. Najdorf versloeg de Rus Kotov en behield zi.in derde plaats in het algemeen klassement. Resjefski had een vrije dag en Smyslov en Gligoric braken hun partij af De uitslagen gespeeld in de twaalfde ronde luiden: PetrosianBoleslavsky Vz SzaboEuwe VzVzBronstein— Keres afgebr.; GligoricSmyslov afgebr.; TaimanovGeiler 10; NajdorfKotov 10; Averbach Stahlberg afgebroken in gunstige stelling voor Stahlberg. De stand luidt nu: 1. Reshevsky 7% pt (11); 2. Smyslov 7 pt (11); 3. Najdorf 7 pt (11); 4-5 Boleslavsky en Petro sian beiden 6 pt (.11): 6. dr Euwe 6 pt (12); 7. Keres 5% pt en 1 afgebr. partij (11); 8. Bronstein 5V2 pt eni afgebr. partij (12); 9. Taimanov 5% pt (li); 10-11 Gli goric en Averaeh, beiden 5 pt en 1 afgebr. partij (11); 12. Szabo 4% pt (11); 13-14 Kotov en Geiler beiden 4 pt (11); 15. Stahlberg 2y2 pt en 1 afgebr. partij (12). Fangio wint Grand Prix van Modena De Grand Prix van Modena, 230 km, is vandaag alhier ge wonnen door de Argentijnse cou reur Juan Manuel Fangio met een Maserati-wagen. Tweede was de Argentijn Ono- rfio Marimon, eveneens met een Maserati. Eerste klasse A Eerste klasse C Haarlem 3 3 0 0 6 Emma 3 3 0 0 6 Ajax 3 2 1 0 5 VVV 3 2 1 0 5 Ensch. Boys 3 2 0 1 4 BW 3 2 0 l 4 DWS 3 2 0 1 4 PSV 3 2 0 I 4 Stormvogels 3 2 0 1 4 WH '16 3 2 0 1 4 Leeuwarden 3 2 0 1 4 Xerxes 3 2 0 1 4 Elinkwijk 3 2 0 1 4 Bleiierheide 3 2 0 1 4 NEC 3 1 1 1 3 SVV 3 1 0 2 2 Wageningen 3 1 0 2 2 Sparta 3 1 0 2 2 Be Quick 3 1 0 2 2 NAC 3 1 0 2 2 Heracles 3 1 0 2 2 Brabantia 3 0 2 1 2 Oosterparkers 3 0 1 2 1 Longa 3 1 0 2 2 Zwolse Bovs 3 0 1 2 1 HBS 3 0 1 2 1 RCH 3 0 0 3 0 Sittardia 3 0 0 3 0 Eerste klasse B Eerste klasse D VSV 3 3 0 0 6 Eindhoven 3 2 1 0 5 EDO 3 3 0 0 6 Feijenoord 3 2 1 0 5 DOS 3 2 0 1 4 Excelsior 3 2 1 0 5 Vitesse 3 1 2 0 4 EBOH 3 2 1 0 5 GVAV 3 1 1 1 3 Willem II 3 2 0 1 4 Enschede 3 1 1 1 3 Hermes DVS 3 2 0 1 4 Blauw Wit 3 1 1 1 3 ADO 3 1 1 1 3 Rigtersbleek 3 1 0 2 2 MVV 3 1 1 I 3 AGOVV 3 1 0 2 2 Limburgia 3 1 1 1 3 Volewijckers 3 0 2 1 2 DHC 3 0 2 1 2 Sneek 3 1 0 2 2 NOAD 3 0 1 2 1 't Gooi 3 1 0 2 2 Juliana 3 0 1 2 1 Go Ahead 3 1 0 2 2 RBC 3 0 1 2 1 Heerenveen 3 1 2 1 Maurits 3 0 0 3 0 (Advertentie) Stewardesje Kent haar lesje Weet van wanten, Kent haar klanten, Zorgt voor drinken, Zorgt voor eten, Weet, wat passagiers niet weten. Elke reiziger wordt verwend: Iets, dat iedereen erkent Wie zichzelf eens wil verwennen Dient het Flyer-merk te kennen. Nederliand verbeterde record 200 m horden Tijdens de athletiekwedstrijden om het clubkampioenschap van Rotterdam werden op de Nenijto- baan eveneens de drie nummers, welke nog om een titelhouder vroegen, n.l. de 200 meter hor denloop, de 3000 m. steeple-chase en het kogelslingeren om het kampioenschap van Nederland verwerkt. Dit kleine kampioensprogram ma leverde desondanks nog een verrassing op. De Rotterdammer Nederhand verraste de nationale titel- en recordhouder Buys in de nieuwe recordtijd van 24.1 seconde. Ook Buys (24.3) bleef beneden het sedert 23 Aug. 1944 met 24.5 sec. op naam van Jo Zwaan staande record. Of de gemaakte tijd even wel voor erkenning in aanmer king kan komen is voorlopig nog ter beoordeling aan de record commissie, omdat de lopers vrij veel voordeel van de stevige wind tijdens hun race ondervon den. De 3000 m. steeple-chace ging naar de favoriet. De Leeuwarder Huizinga werd winnaar na een met overtuiging gelopen race. Het kogelslingeren was voor de V. en L.-man Van der Maat, die met zijn eerste worp tot 46.22 m. kwam. Het was zijn enige geldi ge worp, de overige vijf worpen werden afgekeurd. Merkwaardig genoeg bleek die ene worp vol doende voor de titel, want on danks de opvallende prestatie van 6 geldige worpen bracht Versteek (Trekvogels) het niet verder dan 45.29 m. Van Lanke- ren (P.S.B.) was de derde athleet die boven de 40 m. grens kwam, al was het verschil met de Hage naars dan ook vrij groot. Allen die deze wedstrijd zagen en vooral de Alkmaarders onder hen, zullen het met ons eens zijn, dat Alcmaria andere wegen zal mqeten inslaan om erger te voor komen. Zonder namen te noemen is het, vooral na deze wedstrijd wel duidelijk, dat, dit het elftal niet is. Toegegeven, Velsen speelde een zeer goede partij. Vooral voor rust en ware het niet, dat de Vries in het Alcmaria-doel niet zo uitstekend had gewerkt, Alc maria zou met veel grotere cij fers verloren hebben. De Vries toonde zich een keeper van klas se. Zelfs scheidsrechter en tegen standers applaudiseerden voor zijn fraai werk. Bakkum op schot Als scheidsrechter Bul, Velsen laat aftrappen, blijken beide ploegen volledig te zijn. Pilkes bezet bij Alcmaria de linkshalf plaats, terwijl Wassink spil staat. Reeds direct valt Velsen onstui mig aan, waarbij de Vries met bal en al over de outlijn wordt gewerkt. Aanval op aanval volgt. De Alcmaria-veste staat te schud den op haar grondvesten. Een fraaie aanval besluit linkshalf Boon met een geweldig schot, dat rakelings naast gaat. Bakkum, wiens medespelen door een vo rige week opgelopen blessure twijfelachtig was, kogelde er lus tig op los, de Vries geeft echter geen krimp. Een maal had hij ge luk, toen een vliegend schot van Bakkum buiten zijn bereik, van de lat het veld weer invliegt. De opwindende situatie die hier uit volgt, levert Velsen niets op. Pas na twintig minuten spelen zien wij een goede Alcmaria-aanval, die door buitenspel van Schmidt een ontijdige dood vindt. Onmid dellijk daarop keert De Vries achtereenvolgens een kogel van Brouwer, een kopbal van Tromp en een vreselijk hard schot van Bakkum. De Graaf in het Velsen - doel moet middels een spectacu laire safe redding brengen bü een gevaarlijke terugspeelbal van spil Wijker. Na de rust tapt Alcmaria uit een ander vaatje, daarbij gehol pen door zon en wind. Het spel gaat nu aardig op en neer en kansen ziin er voor beide ploe gen. Een solo-ren van Maasen geeft Koppen een pracht kans, doch deze middenvoor brengt er niets van terecht. Na twintig mi nuten neemt Velsen het spel weer in handen. Uit een prachtig door Bakkum genomen corner, kopt Tromp keihard tegen de lat. Deze zelfde Tromp is het, die na 27 minuten na fraai solowerk, 'n voorzet lanceert, waaruit Bak kum beheerst scoort. De spora dische Alcmaria-aanvallen zijn zonder enig gevaar. Tenslotte probeert Maasen het alleen. Tij dens de vlucht van zijn vliegend schot fluit de goed eleidend scheidsrechter Bul het einde van deze uiterst sportieve wedstrijd. Het herstel een feit get niet kunnen A.F.C. gaf W1 wel mee wil deze voetbal vele verrassin; HRC heeft d: van dit seizoen te in een forse de Zaanse klei beide ploegen ee den gemist. Ook hollandse ploegf vol. West-Frisia kans. Het was strijd, maar de nen. Hollandia ces van onze cli Rapiditas met Ie) waarts te sturei West-Frisia Zeeburgia ZFC WA Hollandia HRC Holland HFC DWV Rapiditas ZVV Volend Volendam blee tweede wedstrijd kant van de bal UVV met 2—1. tige tegenstand naren duiden, zich volkomen (onnodige) neder] taan en stuurde handen huiswaarl prestatie van daardoor een punten in de w; tergraafsmeer toe tweede klassesch bewees de zwakt wachtendus nog over een conclu Schoten kon het werken. Spartaan en staat nu gelijl aan de kop van Volendam De Spartaan De Kennemers Helder AFC Watergraafsmeer UVV HVC KFC Schoten Alkm bover Zowel Alkm. hebben ook hun tot een goed eind maarse Boys had genstand te 0 Alw. Forward baas blijven ove HSV, dat tenslot vlag streek. Hers melden van Za mersteijn. Dat volgens de verwE dijk klopte Beve en Purmersteijn dienstelijk werk tegen KW. Dat tweede maal in winst naar Castr huizen, is veelzeg zorgen de CSV-ei verrassing. ADO offer. WSV tensk moest doen, het dat geen aanwin den voor de derc En won m van Tex Wat niemand la durfde voorspelle ten bewaarheid, eerste helft zeer thuisclub, met de ter, zich na de th te herstellen, da overwinning uit De wedstrijd be w-as aanvankelijk dan wat over er De mannen van raakten het eers het was niet zo'r om door een van perende verdedig te nemen. Even j tekenen van hei aanval op te bo gasten retourneer offensief over en voorsprong. (02 In de kleedk thuisclub het er eens geworden d ging. Er werd e gepakt en nu w volkomen omgek ogen moesten de aanzien, dat h werd verkleind de gelijkmaker i landde. In de stri nende goaltje ble ren over het g: siasme te beschil oorverdovend geji de eerste helft hi de supporterssch; winnende doelpun

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4