Valken en Egmondia leiden verrassend in eerste klas Wedstrijd rijk aan spanning maar arm aan voetbal RAI S.R.C. klopte W.G.W. in eerste half uur V.V.W. verraste vriend en vijandPurmerend Taai Flevo bevocht de zege op R.K. E.D.O. Tegen de verwachting in speelde Oudesluis gelijk f Afdeling Noord-Holland Jeugdig S.R.C. klopte W.G.W. op eigen terrein met 4-1 Flevo bleef baas over R.K. E.D.O. 1 0 0 0 B.K.C. voetbalde beter dan Schagen Z.V.V-H.R.C. 1-2 Kanonnier Kok was actief Grasshoppers kon niet winnen Gelijk tegen Mai progra Pagina 6 Maandag 21 September 1953 Egmondia, Valken en VIOS voeren de drie eerste klas afdelingen aan, na afloop van de derde competitie-Zon dag. Van Egmondia en vooral Valken is dit een onver wachts blij resultaat, van VIOS een verheugende come back na de teleurstelling in de promoliecompetitie. Doch in de onmiddellijke nabijheid van de leiders ver dringen zich talrijke clubs, die er naar streven in de kortst mogelijke tijd zelf de fluwelen erezetel te bezet ten. Deze competitie wordt een spannende competitie. In alle afdelingen. Want nergens is nog sprake van een groot overwicht van één bepaalde club. Het had weinig gescheeld, of in de plaats van Egmondia had Berdos de meute aangevoerd. Doch Berdos dolf na spannende strijd in Egmond met 21 het onderspit. Er zijn echter kapers op de kust. Uitgeest kwam met een fikse en veelzeggende 3—0 zege uit Bergen vandaan, waar de thuisclub nog steeds op herstel zit te wachten. ODIZ stelde zijn candidatuur middels winst op Zaanlandia, dat wel heel erg te leurstelt en tot aller verrassing wist Zeevogels in de Zaan ex- vierde klasser Meervogels een nederlaag toe te brengen. Geen opwekkend nieuws voor deze Zaandammers, want het zag daar bij tegelijk RCZ winnen van Zaanseboys, dat nu toch moest ervaren, dat het in de eerste klas zwaarder is dan in 2A. Egmondia RCZ Berdos ODIZ Uitgeest Zaanse Boys Zeevogels Meervogels Z. Alkmaar Bergen Zaanlandia 3 2 2 1 1 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0 0 4 0 1 1 0 1 0 1 1 1 1 0 2 2 2 3 Flevo klopte ook RKEDO. Valken bovenaan in 1B. Na twee verdienstelijke overwinnin gen op de eerste Zondagen, thans een nog fraaier resultaat in Spier dijk, waar St. George met 3—2 geklopt werd. Loodzwaar voelen de Venhuizers echter de dreiging van Flevo. Want in de Wierin- germeer bevestigden de mannen van Breebaart andermaal, dat er met hen zeer ernstig rekening moet worden gehouden. Anders valt de 32 overwinning op nie mand minder dan RKEDO, niet uit te leggen. Blokkers begon de weg naar boven middels een zege op KGB, dat nog steeds niet de cadans kan vinden van het vorig seizoen. Of moeten we beginnen te geloven, dat de kracht van de Bovenkarspelse club minder is dan vorig jaar. Nog ernstiger stel de St. Victor teleur. Drie ge speeld, drie verloren. Het begint er somber uit te zien voor de Obdammers, temeer omdat giste ren Sijbekarspel met de punten schoot ging, Sijbekarspel, dat ook nog niet veel gepresteerd had. Valken 3 3 0 0 6 Flevo 2 2 0 0 4 RKEDO 3 2 0 1 Blokkers 3 2 0 1 SEW 2 10 1 Sijbekarspel 2 10 1 RKDVO 2 10 1 St. George 3 10 2 Berkhout 2 0 11 KGB 3 0 12 St. Victor 3 0 0 3 VIOS alleen bovenaan VIOS incasseerde met een glim lach alle voordeeltjes, die deze Zondag hen in de schoot wierp. Allereerst kwamen de Warmen- huizers zonder kleerscheuren door de lastige uitwedstrijd tegen Wieringerwaard heen (1—2) en bovendien vernam het uit Lan- gedijk het gelijke spel, dat LSVV bevocht tegen N. Niedorp met vreugde. Maar met stomme ver bazing zal niet alleen VIOS, doch heel IC gekeken hebben naar de 4—1(!) nederlaag die WGW op eigen terrein leed tegen de jeug dige ploeg van SRC, die nu een snelle voorsprong niet cadeau gaf. JVC klom door al deze merk waardige resultaten weer in de kopgroep. Het schoot in Kolhorn met scherp tegen Kaagvogels, dat nog steeds op zijn eerste winst wacht. Trouwens daar is Randers ook nog niet aan toe, hoewel het gelijke spel tegen Vrone in St. Pancras al van enig herstel ge tuigt. VIOS N. Niedorp JVC WGW Vrone SRC LSVV Hugo Boys Kaagvogels Randers Wieringerwaard 0 0 6 Westzaan 3 3 0 0 Foresters 3 2 0 1 Purmerland 3 2 0 1 Knollendam 3 1 1 1 Beemster 2 1 0 1 RKSVS 2 1 0 1 WBSV 2 1 0 1 DREO 3 1 0 2 Jisp 3 1 0 2 PSCK 3 1 0 2 Gr. Schermer 3 0 1 2 Spartanen en West-Friezen aan de winst West-Friezen is zonder verlies uit Hoogwoud teruggekomen. De cijfers 62 tonen aan, dat het met HOSV radicaal de verkeerde kant uitgaat, hetgeen na de de gradatie uit de eerste klasse een dubbele tegenslag betekent. Naast de zege van West-Friezen ver dient ook de nieuwe winst van RKVVS vermelding. De Span- broekse club voelt zich blijkbaar goed thuis in de tweede klas, want thans kreeg Zwaagdijk de kous op de kop. Zwaagdijk, dat de competitie toch zo goed was begonnen. Spartanen paste beter op. Het ging naar Hoogkarspel met de idee, dat het van HEO winnen moest om bij te blijven aan de leiding. Het won daar dan ook met 32, hetgeen bij HEO thuis altijd een verdienstelijk re sultaat is. Woudia heeft van de verre reis naar Waarland één punt van zijn gastheren mee naar Westwoud gekregen. Het 33 ge lijke spel kon beide clubs beko ren en is voor Woudia een sti mulans op de weg naar verder herstel na de nederlaag tegen RKVVS. zou vastlopen op het stugge Koe dijk, dat op zijn nieuwe terrein een nul-nul uitslag bereikte te gen de Heerhugowaarders. Er is echter nog een club, die lang zaam maar zeker naar de kop klimt. We doelen op Kolping Boys, dat gisteren in 't Zand met 53 van Geel-Zwart won en dat is een prestatie, die te denken geeft. Schoorl kon het tegen Zeemacht weer niet tot een overwinning brengen. Het gelijke spel brengt toch'een winstpunt in het laatje en elke punt is er één in deze competitie. Tex. Boys verspeelde in Petten een 20 voorsprong. Zo kon voor de thuisclub tenslotte een 32 zege genoteerd worden. SVW Hollandia T Kolping Boys Petten Duinranders Koedijk I Schoorl Zeemacht Callantsoog Texelse Boys Geel-Zwart Spartanen West-Friezen Con Zelo RKWS Zwaagdijk DWB Woudia HEO Strandvogels HOSV 0 0 0 0 2 0 0 1 0 1 0 0 1 1 1 2 0 0 3 0 0 3 Kolping Boys verraste Geel-Zwart Hollandia T speelde niet en kon daardoor toezien hoe SVW zich 3 2 3 2 2 2 3 3 2 2 2 1 0 0 0 2 0 1 1 0 0 2 De derde klassers Uit de derde klasse A kwam het goede bericht uit Kwadijk, dat St. Bavo aldaar met 41 had gewonnen en dus op het rechte pad is teruggekeerd. Sléchter deed Wit-Rood het in 3C. Maar ja, Sporters valt niet mee en de 53 nederlaag behoeft nog geen doodsteek te zijn. DWOW aan vaardde de verre reis naar de Cocksdorp en moest tot groot verdriet nog met een 43 neder laag genoegen nemen ook. Dat valt tegen van de Meerbewoners. 3B: Dirkshorn KSV Schellinkhout DWOW VADA AGSV VESDO Cocksdorp De Koog Twisk MOC 3C: Winkel Sporters Wit Rood ZDH Sint Boys Wiron ALC Reiger Boys WSW Oosterend 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 2 0 0 Handbalnederlaag tegen Oostenrijk Een handbal wedstrijd voor da mes tussen Nederland en Oosten rijk is te Salzburg vandaag door Oostenrijk gewonnen met 43. Er waren 2.000 toeschouwers. Voor Nederland werd gescoord door Van Gennip, De Jong, As- sing en Handgraaf. De heren ver loren met 1712. Zege ging naar de Polder De aanvankelijk matte wed strijd werd door de Poldersen verdiend gewonnen. Hun spel over de „wenken'' was stukken beter dan dat der thuisclub, waardoor ook hun aanvallen gevaarlijker waren. Keeper Schuyt, welke de plaats onder de lat van Slikker heeft overgenomen, deed geen onverdienstelijk werk, ofschoon zijn stijl en afwerking nog veel verbetering behoeven. B.K.C. moest de gevaarlijke Buning wegens ziiekte thuis laten. Als linksbuiten stond een „nieuwe Buning" opgesteld, die het goe de moment wist te benutten om zijn club de leiding te bezor gen. Vooral in de eerste helft had den alle spelers zichtbaar hin der van het zeer gladde Boven- laagje van het veld. Van goed spel ontplooien kwam practisch niets terecht. Na een kwartier ontving Buning het leder op een presenteerblaadje en wist met een goed schot keeper Schuit te verschalken (01). Tien minuten later volgde de gelijkmaker uit goed samenspel van Schoorl en Winkel. Laatst genoemde tikte met een boogje het leder in. Keeper IJsselstein liet de glibberige stuiter door handen en benen glippen (11). Bij de hervatting had Arie Molenaar zich laten ver vangen door Boontjes. Het spel was even vlotter dan in de 1ste helft, vooral aan de zijde der gasten. Een vrije trap op 20 m van het doel werd door Hendriks via 't „muurtje" ingekogeld. (12). En even later was het dezelfde speler, die, profiterend van een hiaat in de achterhoede, nogmaals onhoudbaar de roos trof. (13). Dit scheen de thuisclub toch wakker te schudden. Terwijl BKC nog de pech kreeg dat van Drie moest worden vervangen door Geel. De thuisclub gooide er een extra schepje op, hetgeen echter prompt beantwoord werd. Een voorzet van de kleine Kater werd door Schoorl opgepikt en met een welgemikte treffer moest IJsselstein het leder uit het net vissen. (32). De gastheren ro ken de gelijkmaker en gooiden er nog een schepje op. In de laatste minuten wisten zij nog een tweetal corners te forceren, maar de defensie der gasten, met aan het hoofd een onwrikbare spil van Tiel, gaven niet thuis. (Advertentie) We lagen eens In Fu-Shang, aldus Stuurman Steven, toen we tijdens een wandeling langs een rotsachtige weg wat gerommel boven ons hoofd hoor den en opkijkend een stuk losgeraakt steen naar beneden zagen komen. „Pas op!" schreeuwde ik en, terwijl het stuk steen op de grond plofte, hoorden we: „Pas op!" en weer een plof. „Wie is daar" riep ik. „Wie is daar" klonk het Opeens begrepen we het. er was hier een prachtige echo! „Nou Uw lijfspreuk, Stuur." Ik zoog mijn longen vol en riep keihard „Sta-op-Sterling!" En daar klonk het over China terug: „Sta - op - Sterling!" We grinnikten over dit prachtige effect, maar merkten ook nog een ander effect: van verscheidene kanten kwamen Chinezen op ons toegerend, die ons met het roepen van „Stel-ling!" duidelijk maakten, dat ze graag wilden opsteken! Eén van hen sprak een beetje Engels en vertelde dat ze jaren op Nederlandse schepen gevaren hadden. Daardoor kwam'het dus, dat Sterling hier een magische klank had! „Vooruit mannen" zei ik tegen mijn maats, „we geven ze allemaal een pluk van die gouden Sterling-shag. Maar niet alles hoor! Ik dénk er niet aan, de hele verdere dag zonder die fijne lekkere Virginia-shag te zitten, want je weet, ik Sté op STERLING I Willen Z.V.V. en H.R.C. niet in de gevaarlijke zóne, waarin ze verleden jaar zo lang vertoefden, komen, dan zij echter niet. zullen ze beter moeten voetballen dan zij Zondagmiddag be^ae zijden^etTtete^endaa^er op de Zaanse grasmat hebben gedaan. Aan beide zijden werd er dikwijls zo geknoeid dat het meer leek op een vierde klas wedstrijd, vooral in de eerste helft was de wedstrijd dikwijls het aankijken nauwelijks waard. Dat de beide voorhoeden voor de rust niet bij machte waren om tezamen een doelpunt te fabriceren hebben zij aan hun eigen improductiviteit te wijten, daar de beide defensies kwistig met kansen strooiden. Wij denken alleen maar aan de schitterende kans die De Vries kreeg toen de wedstrijd ongeveer tien minuten oud was. Met een opening voor zich die met elke stap die hij deed groter werd, schoot hij van twee meter nog langs de verkeerde kant van de paal. Een kwartier voor het einde van de eerste helft wilde de Zaan se middenvoor zich niet laten kennen. 3 meter van Lingbeek af lepelde hij met het grootste gemak het leder over het doel. En we spreken nog maar niet eens over de twee strafschoppen. Neen, aan o 1 o 1 0 1 0 0 Herstel van DREO DREO heeft ons niet in de steek gelaten. Het vertrouwen in de Rijpers was na de twee nederla gen, waarmee de competitie werd ingezet, enigszins aan het wanke len geslagen, maar nu komt de fraaie 31 zege in Heiloo op Fo resters als een zeer goede pleis ter op de wonde. Door de 21 zege op Purme rend heeft V.V.W. toch wel aan getoond, dat de overwinning van verleden week geen „uitschieter" was, maar dat zij haar plaats in de vierde klas waard is. I Vooral in de eerste speelhelft lieten de Wervershovers een gaaf spelletje zien. En wanneer de rechtervleugel eens dezelfde acti viteit gaat opbrengen als het duo Koomen-Beerepoot, dan zullen er nog vele tegenstanders over de Geeltjes struikelen. Voor rust dus, was het voor namelijk V.V.W., dat de toon aangaf en aanval na aanval werd op de Purmerend-veste onderno men. Al na 8 minuten moest kee per Donker zwichten voor een schot van Koomen, die handig gebruik maakte van diens te ver voor het doel opstellen. Steeds kwam V.V.W. terug, doch door buitenspel van Tensen gingen enige mooie kansen te loor. De P. backs kregen druk werk, doch voorlopig wisten zij het gevaar te keren, waarbij zij ook met verre trappen hun eigen voor hoede aan het werk zetten. Hier was linksbuiten De Wolf de ge vaarlijke man, doch dank zij Mo lenaar kon hij in de sterke V.V. W.-achterhoede weinig verwar ring stichten. Na 20 minuten spe len wist Beerepoot de bal handig vrij te maken. Bosman, die danig bewaakt werd door spil Ceelie, deed een geslaagde ontsnappings poging en met alleen de keeper vóór zich vergrootte hij de voor- psrong. Nu vergat V.V.W. door te stoten. Op dit moment was zij heer en meester, maar te ver doorgevoerd samenspel stond meerdere doelpunten in de weg. Na de rust volgde een geweldig Purmerend offensief en de gasten kregen het zwaar te verduren. De rust in de V.V.W.-ploeg was zoek en toen na 5 minuten ge aarzeld werd in de achterhoede, was het midvoor C. Groohuizen, die de achterstand tot 21 te- rubracht. Nu waren de blauw- hemden niet meer te houden. Twintig minuten lang behielden zij het initiatief en brachten hun tegenstanders danig in het nauw. Purmerend rook de overwinning. Maar verder dan ruiken kwam het niet, want steeds was er een V.V.W.-been, dat de gastheren in de weg stond. Gelukkig voor de bezoekers luwde de storm en zij konden eindelijk het spel ver plaatsen. Koomen trekt ten aan val, doch zijn voorzet blijft on benut. Een hachelijk moment ont staat voor het P. doel na een door Tensen genomen corner, doch het gevaar wordt door Th. Groothuizen met een verre trap bezworen. Even later krijgt Bos man nog een prachtkans, maar zijn schot gaat over. Een kwartier voor tijd raakt Koomen onklaar en speelt verder op halve kracht mee. P. gaat berusten in de Ne derlaag en V.V.W. vindt het ook welletjes, zodat er niet veel bij zonders meer valt te beleven. Met spanning heeft de Flevo- aanhang uitgezien naar deze ont moeting, de sterke Goornsen, die het vorig jaar de tweede plaats bereikten. Aanvoerder Koning van de gasten won de toss, verkoos te genwind, en als de bal rolt is bij beide elftallen een zenuwach tige spanning. Het spel golft wat op en neer, maar spoedig worden de aanvallen beter opgebouwd en blijkt er een licht Flevo-over- wicht. Na 20 minuten spelen komt de Flevo-voorhoede meer en meer op toeren en weet door een prachtig samenspel van de gehele voorhoede de linksbuiten van Flevo het net te vinden. De gasten beten echter fel van zich af, vast besloten hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Er werd op hoog tempo gespeeld en een keurige overzet van mid voor van Schagen gaf de vrij staande rechtsbinnen van R.K.E. D.O. de kans om Hof het nakij ken te geven. Hiermede ging de rust in. Na de rust hoopten de gasten wellicht teveel op het windvoor- deel. Hoe het zij, Flevo kwam steeds meer in de meerderheid, vooral de actieve voorhoede. Reeds dadelijk na rust trok Flevo fel van leer. Weer het goede sa menspel van midvoor Arie Groot naar linksbuiten Boerhave, deze combineerde naar rechtsbuiten Strooker, en deze gaf met een prachtig diagonaal schot de EDO -keper het nakijken. Nog was het kruit niet verschoten en reeds naar het doel van Gouwenberg, maar bij de afwerking miste men het juiste schot, zat het niet altijd mee en bleek de jeugdige S.R.C.-keper de juiste man onder de lat te zijn. Het was dan ook min of meer ontmoedigend, toen St. v. Amersfoort, die een voor treffelijke backpartij speelde door een kleine vergissing Oude- jans gelegenheid gaf met een zacht balletje te doelpunten. S.R. C. maakte van deze kleine down stemming dankbaar gebruik en spil P. de Wit dreef zijn mannen bijna tot het uiterste. Midvoor Kok, wetende, dat hij ook in Nieuwediep een reputatie heeft op te houden kreeg enkele mi nuten na het eerste doelpunt de bal op een afstand van vijftien meter scherp op zijn schoen en dit betekende onherroepelijk een doelpunt. De aftrap was nauwe lijks achter de rug of Kok wist doelman Chr. Bakker met bijna eenzelfde schot opnieuw kansloos te passeren. Dat was wel wat erg zuur voor de stugge W.G.W.-verdedi- ging, die er gaandeweg beter in was gekomen, na enkele gevaar lijke missers van Jan Spaans en onzekerheden van Chris Bakker. Het tegenpuntje liet niet lang op zich wachten, al kwam het dan van de voet van de tegen partij. Bij een lage schuiver van W. Ramler raakte rechtsback de Moei de bal half, waardoor deze langzaam in het doel stuitte. Na rust trok W.G.W., gesteund door een lawine van aanmoedi gingen stevig van leer, maar in die periode bleek keeper Gou wenberg goud waard te zijn, ter wijl de backs de rest voor hun rekening namen. Wim Ramler moest dit ondervinden, toen hij vlak voor het doel tegen de ver dedigers op schoot en tot drie keer toe de bal opnieuw voor zijn voet kreeg. Keeper Gouwenberg maakte er toen maar een einde aan. Halfweg moest v. d. Brink zich door Plukker laten vervan gen, toen hij bij een val zijn bo venarm ernstig blesseerde. Om de desillusie voor de Geel- binnen Stam witten nog groter te maken doel- Hard werd'er aan beide ziiden Puntte even later Oudejans op- Hard werd er aan beide zijden nieuw^ st v> Amersfoort trachtte DEN HELDER Het zag er na het eerste halfuur in de wed strijd W.G.W.S.R.C. naar uit, dat de Geelwitten door de Scha- gense gasten zouden worden over rompeld in een doelpunten regen, want in nauwelijks tien minuten had midvoor en kanonner Kok de stand voor S.R.C. op 30 ge bracht. Het presentje, dat rechtsback de Moei aan de W.G.W. elf na enkele minuten gaf, door de bal in eigen doel te wippen ver mocht, zo bleek achteraf, aan de stand niet veel meer te verande ren. S.R.C. heeft de wedstrijd waar zij ongetwijfeld tegenop heeft gezien verdiend gewonnen, al zullen de Geelwitten deze bit tere pil met moeite hebben ver werkt. Het zij echter zo, en het kan een prikkel te meer voor W.G.W. worden om de interne schotvaardigheid en geestdrift wat op te voeren. Voordat na 25 minuten linksbui ten Oudejans van S.R.C. zijn elf tal een 10 voorsprong wist te geven leek het er meer op, dat W.G.W. enkele doelpunten zou gaan maken. De voorhoede, ste vig geholpen door halflinie waarbij J. v. Wees als van ouds schitterde dreef keer op keer 7 minuten later was het weer de linksbuiten die onverwacht door de verdediging van E.D.O. wist heen te glippen en er 3—1 van maakte. Duidelijk was er een Flevo overwicht, maar in het vuur van zijn strijd ging een der Flevo-spelers te ver naar de me ning van de scheidsrechter en hij moest het veld verlaten. Er was nu nog 20 minuten te soelen. Maar Flevo zette alles op een verdediging van de voorsprong. De voorhoede van E.D.O. beukte er op los en had 10 minuten voor het einde succes door de rechts- gewerkt, maar het mocht de gas ten niet baten, ze moesten beide punten in de Meer laten. Hoewel deze overwinning geen grootscheepse is geeft het toch moed aan de Flevomensen om ook dit jaar heel wat mee te zul len spreken in hun afdeling, maar ook R.K.E.D.O. zal bij de re vanchewedstrijd nog wel van zich laten horen. Florence Chadwick in recordtijd over Straat van Gibraltar De Amerikaanse lange afstand zwemster Florence Chadwick, re cordhoudster op de afstand tus sen de Engelse en de Franse ka- naalkust, is er in geslaagd ook het record (5 uur 6 min.) voor de zwemtocht over de Straat van Gibraltar op haar naam te bren gen. de bal nog weg te halen, maar dit mocht hem niet meer geluk ken. De rest van de wedstrijd werd rommelig en nauwelijks waard gezien te worden. Foresters-Dreo 13 HEILOO Het is Dreo gelukt in Heiloo een 31 zege uit 't vuur te slepen. Voor de rust wogen beide partijen aardig tegen elkaar op. doch hoe zij zich ook inspan den gedoelpunt werd er niet. Na de rust was het Foresters, dat het eerst de leiding wist te nemen. Daarna echter kwam Dreo verwoed opzetten en wist spoedig gelijk te maken. De Rijpers slaag den er daarna in de leiding over te nemen en nog voor het einde te vergroten. de verdedigingen heeft het niet gelegen dat de rust inging met 10 in het voordeel van ZVV. Het begin was echter hoopvol, in 't bijzonder de ZVV-ers bouw den enkele aardige aanvallen op en daar Feenstra in die periode ook nog productief werk deed leek het er op dat het een aardige vlotte wedstrijd zou worden. In deze periode bleek reeds dat het rechter verdedigingsblok van de Roodjakken lang niet solide was. De veel te trage Nieuwstad vulde in het geheel niet aan, zodat Bot zich vrij veel tegenover twee Blauw-zwarten bevond. Nadat de ZW-ers verscheidene keren in de off-side val waren ge lopen kreeg linksbuiten Smit de bal goed aangegeven. De bal op maat voor doel geplaatst kopte Feenstra via de lat over. Direct hierop kreeg dezelfde speler een goede kans, doordat hij echter weifelde werd hem op een fraaie wijze door Nieuwstad de bal ont futseld. In de twintigste minuut kregen beide voorhoeden een vrije schop te nemen op de rand van 't straf schopgebied, de kanjer welke middenvoor Kok te voorschijn to verde hield Lingbeek schitterend terwijl Van Knijff de andere ver naast doelman De Boer schoot. Er was een half uur gespeeld toen één van die lange trappen van stopperspil Vink in het doel gebied van HRC belandde. Er was echter niets uit voorgekomen, wan neer Van Trierum het leder niet juist voor de handen van Ling beek in het veld had gekopt waar van Kok met een geweldig hard schot profiteerde. De Blauwzwar ten kregen hierna verschillende kansen om met een veilige voor sprong de tweede helft in te gaan. nu ook werd gewerkt kwam er ook iets meer vaart in. De lange blonde Feenstra had deze middag een extra bewaking die hij maar niet kwijt wist te raken. Zonder dat Ten Braak hem speciaal „hield" kon deze Zaanse kanon nier deze middag weinig goed werk verrichten. Nu dient hieraan direct te worden toegevoegd dat Ten Braak zowel linkshalf als stopperspil e-en eminente wedstrijd speelde. Bij een aanval over rechts was linksback Van de Zeis zo onge lukkig de bal in het strafschop gebied met de hand te raken. De scheidsrechter die dat niet was ontgaan kende de Racers een elf- metertrap toe. Rijkers plaatste de bal wel in de hoek maar zo zacht dat doelman De Boer het leder nog via de lat wist te keren, het was echter uitstel van executie wan de toestormende Rijkers schoot nu raak (11). Vijf minuten later wees het sco rebord reeds 21 voor HRC aan. toen de achterhoede van ZVV voor buitenspel appelleerde doch de referee liet doorspelen. Van Knijff kreeg nu alle gelegenheid om het leder voor doel te schie ten waar De Vries klaar stond om het achter De Boer te deponeren. Rijkers die voordien slechts en kele malen De Wolf de baas was geweest passeerde deze nu net zo gemakkelijk alsof hij geen te genstander meer voor zich had. Aanval op aanval golfde er op de Zaanse goal zonder resultaat ech ter. Weer een strafschop Een der weinige, doch zeer ge vaarlijke attaques van de Zaan- landers had bijna succes. Bij een hoge voorzet die juist over de handen van Lingbeek zweefde kopte Keizer in de uiterste boven hoek, Ten Braak die zich juist op deze plaats had opgesteld wipte de bal net uit de goal echter met zijn hand, zodat de Zaandammers ook een strafschop mochten ne men. Feenstra, de rechtsbinnen van het Noordhollands elftal, zou het vonnis voltrekken. Hij schoot echter ruim twee meter naast het doel. Hierna was de ZVV-tegen- stand gebroken. Doordat de Racers hiervan niet wisten te profiteren bleef het 12, hetgeen de ver houding zeer goed weergeeft. Wel geheel buiten ieders ver wachting in heeft Grasshoppers het niet klaar kunnen spelen om de beide puntjes mee naar huis te nemen. Er zullen wel niet veel voetballiefhebbers geweest zijn die deze eigenaardige uit slag verwacht zouden hebben. Het elftal waar Grasshoppers deze competitie mee gestart is, bestaat, op twee spelers na, uit het elftal van verleden jaar. Wie dit elftal wel eens heeft zien spelen, ziet direct, dat er wel wat „in zit". De manier van aanvallen van de tegenpartij on derscheppen en daar direct zelf een goede aanval uit lanceren is op sommige momenten heei verrassend. Maar fijn afwerken van deze aanvallen gebeurde zelden. Had dit wel geschied, dan had „Oudesluis" absoluut 't hoofd moeten buigen. Wil deze club, evenals vorige jaren we derom een woordje meespreken, dan zal er wel een paar stre ken van koers moeten worden gewijzigd. Daar tegenover kun nen we gerust vast stellen dat Oudesluis vermoedelijk wel iets boven zijn kracht zal hebben gespeeld. In de kranten werd deze ploeg niet veel kans ge geven tegen Grasshoppers. Of dit nu een injectie voor de man nen uit Oudesluis is geweest, het is mogelijk, in ieder geval hebben zij het gepresteerd om een punt uit het vuur te slepen. De wedstrijd zelf werd hier door een interessante ontmoeting die ondanks het gure weer het publiek g_een moment heeft ver veeld. Direct van de start af, gingen de bezoekers al direct met enige mooie open aanvallen op het doel van de thuisclub af waar keeper Aarsen echter iedere keer op zijn post was en de aanvallen resoluut onder schepte. Even later kregen de mannen uit Hoogwoud een vrije schopsnelheidsrecord. te nemen, die via de rechtsbui ten op doel werd geschoten; een der achterspelers kreeg de bal op de verkeerde kant van zijn „slof" en onhoudbaar verdween hij in de touwen. (01). Het antwoord van de thuis club was even verrassend als doeltreffend. Uit een mooie voor zet pikte Dorselaar de bal op en met een lastige schuiver maakte hij via de paal gelijk. (11). Verschillende minuten later hadden de groen-zwarten bepaald over pech te klagen toen een hard schot tegen de paal afketste. Oudesluis was weer even in de aanval en noop te de achterhoede van de gasten tot het weggeven van 'n paar corners, waarvan vooral de laat ste zeer gevaarlijk werd inge kopt, om via de paal in het veld terug te ketsen. Na de rust had het spel in de eerste tijd wel iets aan spanning ingeboet, maar al dra gingen de gasten het tempo weer iets ver hogen en besloten dit offensief met een voorzet, die door de midvoor met een juweel van 'n schot in een doelpunt werd om gezet. (12). Plotseling for ceerde Oudesluis een doorbraak. De linksbuiten trok de bal op een fraaie wijze voor doel, al waar een der voorwaartsen met bal en al onder de keeper door schoof en de partijen weer op gelijke voet bracht. (22). DUKE VERBETERT OPNIEUW WERELDRECORD DUNSFOLD, SURREY 19 Sept. De Britse testpiloot Neville Duke heeft Zaterdag met een Hawker Hunter straaljager het snelheidsrecord op een gesloten circuit van 100 km, dat in Ame rikaanse handen was, verbeterd. Hi] bereikte een gemiddelde snel heid van 1141,4 km per uur (709,2 mijl). De recordpoging is ondernomen boven het Britse graafschap Surrey. Twee weken geleden brak Duke het wereld- Toi Ai Tommy Lawton deel gehad in dat Arsenal thi vocht op Manchte Maar Charlton wel heel verd: door West Brom nu toe ongeslage op eigen terrein overwinnen. De Charlton, de Zui lei Stuart Lear strijd voor zijn schitterend doel minuut. Tommy Lawti daad een groot het gelijke spel de City bevocht vergeten, dat jaren in de twe« si es heeft gesp overgang naar plotseling is gegai milieu heeft hij van zijn capacite: streerd om te gel nal nog steeds lijst, zal herleven kwam de City pertje aan een liikmaker werd minuut van de Niet minder dan wers woonden match bij. Het Lawton was af, vond niet al te teamgenoten. In de tweede een beetje. Latei ziin rechterenkel Doug Lishman, scoorde beide Arsenal, maar DUITSE WONNEN VAN BIELEFELD, toeschouwers hebb de Duitse stayers 9 punten de land gen Nederland zi de eerste manche meter zegevierde nieuwe baanrecoi min. 40,8 sec. Op 1 Lonmann, vervol, onze landgenoten en Wierstra (resp 453 meter) en vijfde. De tweede 50 kilometer was die 45 min. 3 sec 734 meter achte Pronk de tweede werd derde (op Wierstra vierde en Kunst vijfde De Duitser Pankol 1410 meter weder Het totaalklasser Lohmann (Duitsl Schorn (Duitsl.) Pronk (Ned.) 98, stra (Ned.) 98,442 (Ned.) 98,300 kir (Duitsl.) 96,592 DINSDAG 22 HILVERSUI kc/s, 7.00 K.R.O.: 7.00 Nv 7.15 Gym.; 7.30 G gengebed en lit. en weerber.; 8.15 d. huisvrouw. 9 Lichtbaken; 10.00 10.15 Gram.; 11.0 11.30 Schoolradio Ziele luistert; 12.0i Metropole-ork.; 11 tuinb.meded.; 12. Zonnewijzer; 13.00 nws.; 13.20 Milite Amus. ork. en so var. progr.; 14.50 solist; 15.30 Ben v. d. Zieken; 17.00 v. d. Jeugd nngsuitzending: Mourik; 18.00 18.20 Sportpraatj Jeugd; 18.52 Act. 19.10 Act.; 19.15 U Boeken; 19.30 Gr gewone man; 20. lyk Sluyten", Avondgebed en Nws.; 23.15—24.00 HILVERSUk 1007 kc/s. 7.50 V.P.R A.V.R.O. A.V.R.O.: 7.00 N\ V.P.R.O.: 7.50 Da R.O.: 8.00 Nws.; 8 Morgenwijding; 9 9.30 v. d. Vrouw 9.40 Gram.; 10.50 11.00 v. d. Zieker recital; 12.00 Gev Land- en tuinb.m h. Platteland; 12 orgelspel; 13.00 N ded. en gram.; 13. 14.00 Amerikaanse doscoop; 14.30 Schoolradio; 15.00 d. Vrouw; 15.45 d. Jeugd; 17.30 Gr rep - 18.00 Nws.; 18.25 .Gram.; 18.4 18.55 „Paris vous de. Kind.; 19.05 I Viool, cello en pia 20.05 Gevar. muz.; 21.00 Gevr. muz.; 22.20 Buitenl. over muz.; 23.00 Nws.; 2 Calling; 23.20 Grai Gevar. muz. TFXEV1 DINSDAG 2 KRO: 20.15—21.4 1. Weeroverzidht 2. Modeshow 3. Lichte muziek 4. Bijeenkomst van Pauze 5. „100 jaar Krom slag.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 6