Pastoor Drost gaat Schoorl verlaten Ronde van De Rijp Crescendoverzorgde donateursavond P. N. v.d. Meer ""•"""SI'""" Bezoekt onze Modeshows van Dames- en Herenkleding i E.H. Hofstede Contactmiddag voor ouders AGENDA ;Pas^ Rozetta Een zeer bemind priester vertrekt Gratis koffie en gebak Succesvolle sportmiddag Pagina 2 Dinsdag 22 September 1953 ALKMAAR. Dezer dagen werd in het Wapen van Heems kerk een donateursavond gege ven door de Alkmaarse Accor deonvereniging „Crescendo." Medewerking zou verleend worden door de Toneelvereniging „Tuin- en Oostdorp" uit Bergen, doch in zijn openingsspeech deel de de voorzitter, dhr. G. Volkers, mee, dat deze vereniging wegens een sterfgeval geen medewerking kon verlenen. Na allen van harte welkom geheten te hebben plaatste de voorzitter zich voor het Jeugd orkest, waarmee hij verschillen de aardige walsen, marsen en een suite vertolkte. Door zijn duidelijke directie en voortdu rend contact met de jeugdige excentanten kwam het tot een vitale en gedisciplineerde uit voering. Het was al dadelijk te merken, dat het Jeugdorkest een grote vooruitgang had gemaakt. Hierna kregen wij het optreden van het A.-Orkest, o.l.v. dhr. Hartog. In Folies-Bergères van P. Lincke, werd door tempo wisseling veel spanning gebracht. In Benvenuto van Joh. Kok viel ons op. dat het moderne accor deon door zijn registers vele mo gelijkheden biedt wat betreft de klankkleur, waardoor ook de me lodie mooi naar voren gehaald kan worden. Hierna volgde Mas kerade van G. H. Boedijn (arr. A. Oort.) Dit gaf ons de overtui ging. dat, gezien het peil van 't instrument zoals dat nu is (re gistratie-mogelijkheden) het mu ziekrepertoire voor het accorde on door. hedendaagse componis ten verfrist zou kunnen worden. La Vallée Maudite van Fr. Me- nichetti, dat wel niet oorspronke lijk voor accordeon geschreven is, bleek daar niettemin uitstekend voor geschikt. In Banditenstreiche van Fr. v. Suppé viel de piano te veel op in de droge, primitieve accoord- staccalo's. De snelle figuren aan het slot werden technisch goed gemaakt. (Advertentie) SiiniiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiimiiiiiiNiiMMiiiiimiiiimiMHis /weetje 'TAL? I IK HEB EEfl «UB! Vgr—- g Midden in de Langestraat Alkmaar 5iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiniiiiiiiiiimiMiiiii VAN MILITAIREN OVERZEE ALKMAAR Sedert in Ja nuari 1951 door het Hoofd Over zeese Zaken van de R.A.O., de eerste contactmiddag voor fami lieleden van Nederlandse mili tairen in Korea werd belegd, is het bezoek hieraan steeds toege nomen. Deze contactmiddagen bleken in een behoefte te voor zien en duidelijk kwam tot uiting, dat de daar gegeven voorlichting over het land waar de militai ren vertoeven, door terzake kun dige sprekers en toegelicht door films en foto's alsmede het on derling contact tussen de familie leden, zeer werd gewaardeerd. Ook van de gelegenheid tot het uitspreken van groeten werd steeds meer gebruik gemaakt. Dit is aanleiding geweest de contactmiddagen uit te breiden en daarin ook te betrekken de fami lieleden van militairen in Nieuw- Guinea en Suriname. In deze maand is een aanvang gemaakt met een nieuwe serie van deze contactmiddagen, gedeeltelijk ge combineerd, gedeeltelijk voor de verschillende gebieden apart. Het aantal middagen is uitgebreid, zodat niemand meer te lange rei zen behoeft te maken. De contactmiddag in Alkmaar zal worden gehouden op Zater dag 16 Januari voor Korea, Nieuw Guinea en Suriname, Het ligt in de bedoeling het programma voor deze middag als volgt in te de len: 1 Inleiding; 2. Vertoning film pje van het NDVN in Korea, met gesproken toelichting; 3. Ten ge hore brengen van reportages uit Tokio en Korea, opgenomen op een geluidsband; 4, Vertoning van lantaarnplaatjes uit Korea met toelichting; 5. Causerie over het NDVN; 6. Pauze; 7. Causerie met lantaarnplaatjes over Nieuw- Guinea, met vertoning van een film over Nieuw-Guinea; 8. Cau serie over Suriname met verto ning van lantaarnplaatjes. Het is mogelijk, dat dit pro gramma nog wijzigingen onder gaat, afhankelijk van nog aange vraagd materiaal uit Nieuw- Guinea en Suriname. Er zal gelegenheid zijn vragen te stellen, terwijl op de contact middag officieren van de Sociale Dienst aanwezig zullen zijn. Het is n.l gebleken, dat nog vele fa milieleden van militairen over zee te kampen hebben met moei lijkheden. Zij kunnen deze' dan bespreken of een afspraak maken dit later te doen met de Sociale Dienst, teneinde een oplossing te zoeken, De contactmiddag wordt ge houden on Zaterdag en begint om 2 uur, terwijl zij om plm. half zes is afgelopen. De beide slot-marsen werden zeer vitaal gespeeld. De grote trom zit ons bij der gelijke uitvoeringen dwars Hij benadrukt iets. wat op zichzelf al overduidelijk aan ae muziek ten grondslag ligt. Vooral in een besloten ruimte is dit zeer hin derlijk. Na de pauze trad met veel succes op het komische duo Hado aan de vleugel Wim Holten en de „Napolitaanse" zanger Ant. de Ridder. Het goed verzorgde bal vormde het besluit van deze enerverende avond. G. v. d I. SLACHTVEEMARKT ALKMAAR ALKMAAR, 21 Sept. 156 vette koeien p. st. 600—975; 1ste kwal. p. kg 2,40—2,50; 2e kwal. 2,202,40; overige soorten 2,10 2,20; 14 graskalveren p. st. 120 240; 27 nuchtere kalveren p. st. 45—88; 38 vette schapen p. st. 85110; 263 varkens: vleesvar kens en zware varkens p. kg 2 2,04; lichte varkens p. kg f,90 2; zeugen p. kg 1,80—1,90. Ruime aanvoer van koeien. De kwaliteit was overwegend goed tot prima te noemen. Van ko perszijde bestond er veel vraag, doch daar er maar moeilijk" over eenstemming was te bereiken over de prijzen, is de handel matig verlopen. De noteringen, die toch al lager waren dan ver leden week, vertoonden tijdens de markt een verdere neiging tot dalen. Dientengevolge is de hoogst gegeven notering van f 2,50 per kg voor eerste kwali teit dieren, de uiterste prijs ge weest. Er waren vandaag even meer varkens dan verleden week. Toch was de handel bij lagere en tijdens de markt nog aflopende prijzen, heel stug. Het grotere aanbod van koeien zal aan deze situatie niet vreemd zijn. In verhouding tot de vraag is het aanbod van kalveren en scha pen nog te gering. Deze dieren worden derhalve tegen hoge prijzen vlug verhandeld. ALKMAARSE SINGELLOOP 1953 Voor de vijfde achtereenvol gende maal, zal de nationale Alk maarse Singelloop op II Oct. a.s. weer gehouden worden. Dit jaar zal de Singelloop een ander aspect krijgen dan vorige jaren, aangezien het bestuur van „Olympus", die deze loop orga niseert, de te lopen route heeft ingekort, welke route door de senioren tweemaal gelopen moet worden. Start en finish komen in de omgeving van het Berger hout. De junioren lopen tussen Ber- gerbrug en Heilooërbrug aan weerszijden van de Singel, afst. plm. l5B0 meter (1 kleine ronde). De senioren tweemaal de grote ronde, die loopt tussen Texelse Hek en Heilooëerbrug, eveneens aan beide zijden der Singel. Af stand plm. 5300 meter. Voor de Senioren wordt de Grote Zilve ren Burcht als wisselprijs be schikbaar gesteld. De belangstel ling der athleten is reeds zodanig dat men gegronde verwachtingen heeft, dat het aantal deelnemers belangrijk groter zal zijn dan vorig jaar. Evenals andere jaren, organi seert de R.K. Alkmaarse athle- tiekver. „Olympus" de traditio nele Singeloop-kaverjas-drive op 6 Oct a.s. t.b.v. de Singelloop. Voor nadere gegevehs zie men de raambiljetten op de bekende plaatsen. A.V.A.-successen in de Patrialoop te Amstelveen ALKMAAR Zaterdag werd het parcours te Amstelveen onder zeer grote belangstelling verlopen. De afstanden bedroegen 1500 m. t.m. 4000 m. M. Huigen, van A.V.A. eindigde als mooie 2de achter de sterklo- pende Zeegers op de 1500 m. Ju nioren B. M. Buurmeester, bezette de 5de plaats op de 4000 m. klasse C. HIC III—TERRIERS (Heren) ALKMAAR De Terriers hebben Zondag hun eerste wed strijd in de 3e klasse met een slecht begin ingezet; zij hebben deze wedstrijd met 3—1 verloren. Al direct in het begin bouwde H. een aanval op die echter op niets uitliep; de Terriers die zich nog vreemd voelden in deze nieuwe afdeling konden zich in het begin niet goed aanpassen, de oorzaak hiervan lag voor een groot deel aan het gladde veld en de regen die de gehele wedstrijd heeft voortgeduurd. H. nam na 20 min. spelen de leiding 1—0, met deze stand ging de rust in. Direct na de rust waren het de T. die ten aanval trokken, echter zonder succes. Aanval na aanval werd afge slagen, totdat de middenvoor der T. zijn kans schoon, zag en scoor de 1—1. Het verdere verloop der wedstrijd was een op en neergaan de strijd, H. trad vele malen door tastender op hetgeen hen dan ook nog 2 doelpunten opleverde, Met een eindstand van 31 in 't voor deel van Hic eindigde deze wed strijd die op zeer sportieve wijze is verionen. TERRIERS I-ALKMAAR II (Dames) ALKMAAR De eerste wed- strijdstrijd welke door de Dames- Terrlers thuis gespeeld werd, was een goed begin voor het nieuwe hockeyseizoen. Door enkele nieuwe krachten bijgestaan bedwongen de Terriërs het Alkmaarse Elftal met een 50 overwinning. Voor de rust tekende de wed strijd zich af in een groot enthou siasme aan beiden zijden, met als resultaat een 30 voorsprong voor de Terriers. Hoewel de Dames van Alkmaar II na de rust verschillende malen in de aanval wisten te komen, konden zij jammer genoeg geen tegenpunt scoren. DINSDAG 22 SEPTEMBER Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: La Paloma, 18 jaar, met voor behoud. VICTORIA: De zoon van nie mand, 14 jaar. HARMONIE: De wrede zee, 14 jaar. REX: Hartenvrouw, 18 jaar met voorbehoud. Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen te berei ken Apotheek De Bever, Em- mastraat 36, Apotheker P. J. Meurs. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur N.V. Koffie- en Thee handel K. Tiktak, Gronin gen. Revue „Proficiat", aan geboden aan de afnemers. WAPEN VAN HEEMSKERK: t.e.m. 25 Sept., 10, 1.30, 3.30, 7.30 uur knipdemon- stratie. HOTEL VICTORY: 8 uur Oud Alkmaar. WATERSTANDEN Woensdag: hoog water 7.20 en 20.15 u. laag water 1.25 en 14.20 u. DIERENBESCHERMING ALKMAAR. In de omgeving van de Zocherstraat zwerft een zwart hondje, waarvoor dringend opname wordt verzocht. De eige naar kan zich vervoegen bij mw. Schuurman, Zocherstraat. Geruime tijd zwerft in de omgeving van het Nassaukwar- tier een grote blauwwitte poes. Een klein zwart poesje zwerft in de Fontein Verschuurstraat. Ter beschikking een wit katertje en enige jonge poesjes. Adres inspecteur C. Verwer, Zaagmolenstraat 36, Alkmaar. WINST VOOR A.O.G. ALKMAAR Het eerste elf tal heeft de uitwedstrijd tegen 't sterke Tybb in Haarlem tot een goed einde weten te brengen. In de eerste minuten was het Tybb dat ten aanval trok en met sue- ces. Maar verder dan 20 kwa men zij niet. A.O.G. zette er een streep onder en nam al voor de rust de leiding over. De rust 1 ging in met een 32 voorsprong voor de gasten. In de 2e helft was het het beter spelend Alk- j maars elftal dat de, score zelfs wist op te voeren tot 52. Een 13 meter werd door Tybb niet benut, maar AOG wist een 13-meterworp om te zetten in 'n prima doelpunt. Even voor het i einde had Tybb nog succes en liep de achterstand in tot 54. j Verder kwamen zij niet meer en teredht heeft hier het sterkste elftal onder prima leiding de overwinning behaald. Het 2e elf tal was niet zo gelukkig en ver loor van O.G. 2 in Haarlem met 41. De eer is in ieder geval ge red door Coos Stavenuiter. Een volgende maal moet het een overwinning worden voor ons, speelsters! De junioren A heb ben daarentegen weer succes ge lhad. Ook hier was het 'n slacht offer van Tybb, n.l. de Tybb jun. A. Met 82 zegevierden de A.O.G.-sters. Het spel werd prac tised gespeeld op het Tybb-ge- deelte. De ruststand ging in met 41. Het zelfde aantal doelpun ten werd gemaakt na het veld verwisselen. Annie Vis wist ook een penalty keurig om te zetten in een doelpunt. De junioren B hadden een te zware opgave te gen Adelibert B. Hoewel even sterk als de Egmondsen moesten zij toezien dat Adeltoert met 51 de overwinning voor zidh opeis te. (Advertentie) Z PAS AAN ui Cfc m N €M v a Tl N ui II m l/) PA'S AAN Z een servies uit de fraaie PAS-A A N serie, leder onder deel afzonderlijk verkrijgbaar. grote sortering heeft: SIERHUIS Uw PAS-AAN leverancier Slechts 5 jaar is pastoor H. Drost de herder van de landelijke parochie te Schoorl geweest. Hij kwam hegin December 1948 van het rumoer uit de grootstad naar de stille rust van het duindorp. Maar emiritus werd hij niet. Rusten kende hij niet. Hij deed in de parochie van de H. Joannes de Doper wat zijn hand te doen vond. De parochiële school werd met 3 lokalen uitgebreid, een kleuterschool werd gebouwd. In de toren kwam een nieuwe klok. In de kerk kwamen nieuwe banken. Het priesterkoor werd gerestaureerd en in de sacristie kwamen nieuwe paramenten. W eersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond NIEUWE DEPRESSIE OP KOMST Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen, maar later verspreide opklaringen. Aanvankelijk nog krachtige, afnemende en naar Zuid krim pende wind. Mogelijk tijdelijk wind uit uiteenlopende rich tingen. Later toenemende wind ruimend naar Westelijke rich tingen. Weinig verandering in tempertuur. (Advertentie) op WOENSDAG 23 SEPTEMBER in Hotel Victory T J (ingang v. d. Boschstr.) TOEGANGSKAARTEN a f 0.75 verkrijgbaar aan onze zaak en aan de ingang der zaal LANGESTRAAT 16-18 Aanvangsuren der Shows s 2.00 3.15 4.30 7.30 8.45 10.00 uur n.ra. "T Uitslag aangesteding HEILOO Namens de stich ting woningcomplex voor Bejaar den alhier heeft de architect J. Rus Jr. aanbesteed het bouwen van negen woningen voor bejaar den met berging en bijkomende werkzaamheden ter uitbreiding van het bestaande woningcomplex voor bejaarden op een terrein ge legen bij de Nicolaas Beetsweg. De inschrijvingen luiden: Pekelharing, Alkmaar 77.256,- D. Ent, De Rijp, 75.900,-; P. Buys, Oudorp 74.800,-; Klaus, Krommenie 72.500,-; P. Kops, Heiloo 71.700,-; Marquering, Bergen 70.500,-; Kamp, Heer- bugowaard 69.800,Boekei, Heerhugowaard 69.500,-; Ter voort, Egmond 69.421,-; v. Steeg, Heiloo 68.550,-; J. Obdam, Hei loo 68.350,-; Heyne, Heiloo 67.030,-; Boekei, Waarland 67.000,-; H. de Boer, Sneek 66.909,P. Obdam, Heiloo 66.450,—; P. de Nijs, Castricum 66.340,-; Dekker, Alkmaar 65.888,—; Zeegers, Alkmaar 65.200,Langedijk, Heiloo Kronenburg, Heiloo Molenaar, Koedijk 64.400,- 62.850,—; 60.700,-. VOOR HET LAATST „DE HUISTYRAN" HEILOO, De toneelclub van de N.K.J.B. heeft Zondagavond de laatste opvoering gegeven van de door Godfried Bomans geschreven klucht „De Huistyran De be langstelling was ongeveer bijna een zaal vol. Men heeft er, zoals de voorgaande keren het geval was, enkele uren kostelijk plezier aan beleefd. De heer Dirk Bakker vierde voor het laatst zijn triom- phen op het toneel, 'wegens zijn vertrek naar elders op 5 October a.s. In hem mist de N.K.J.B. een goede speler en een bezielende kracht voor alle activiteiten in het verenigingsleven. De entr' acten werden opge vuld met muziek van „The Music Lovers". Tenslotte werd een at tractieve verloting gehouden met niet te versmaden prijzen. OUD PAPIER AKERSLOOT. Binnenkort ontvangt men een formulier. Ook aan het geestelijk gebouw van zijn parochie werkte hij. Hij stichtte jeugdverenigingen voor jongens en meisjes. Een gymna- stiekver. en een vrouwenbond. Vooral dit -laatste wil voor een plattelandsparochie als Schoorl heel wat zeggen. In 1950 toen hij slechts 2 jaar in Schoorl was vier de hij met heel zijn parochie zijn zilveren Priesterfeest. De mooie opvoering van Ghéon's „Berna- dette" in de pastorietuin leeft nog voort in de herinnering van de parochianen. Deze zien hun pas- toorT die een goede zielenherder en een schitterend predikant was met lede ogen vertrekken. Toen het nieuws van het aanstaande vertrek van Pastoor Drost in de parochie bekend werd, waren er parochianen die hun tranen niet konden bedwingen. Waaruit wel blijkt hoe bemind Pastoor Drost zich in Schoorl heeft weten te maken. Hoewel zijn parochie hem zeer lief is geworden, verheugt Pastoor Drost zich toch in zijn de beslissing van de Bisschop, evenals pastoor Drost dit zal doen en wij zullen onze nieuwe pastoor er niet minder hartelijk om be groeten. Pastoor Drost heeft zich in die enkele jaren, dat hij zich belast zag met de zielzorg in Schoorl bemind weten te maken als geen ander. Zijn eenvoud en hartelijkheid, zijn belangstelling voor het wel en wee van zijn pa rochianen, heeft allen voor hem ingenomen. Zijn welsprekendheid op de kansel en op vergaderingen hebben wij telkens weer met vreugde mogen ervaren, hetgeen andere parochies ons wel eens hebben benijd. De resultaten van het werk van een parochie-priester zijn moeilijk te achterhalen, omdat men de werking van de genade niet steeds op de voet kan volgen. De dingen echter, die tastbaar zijn, en die tot stand zijn gekomen gedurende het pastoraat van de scheidende herder, zijn talrijk. De jeugdver enigingen zijn opnieuw opgericht overplaatsing, die voor hem een on mogen zich thans in een grote PLAATSELIJKE REVUE AKERSLOOT. Op Maandag 28 September a.s. is er in het Jeugdhuis een vergadering' van toneel-, muziek- en zangliefheb bers. De K.A.J. heeft nl. het plan het volgend jaar een revue te organiseren, waaraan alleen door Akersloter toneel—, muziek- en zangliefhebbers kan worden deel genomen. Verschillende kleine gezelschapjes en ook enkele an dere ongeorganiseerden zijn reeds gersoonlijk uitgenodigd, doch het an wel eens, dat het K.A.J.- bestuur er enkele heeft vergeten. Het is het bestuur nl. niet be kend, dat er nog meerdere ver borgen krachten in Akersloot huizen. Allen, ook de niet-uitge- nodigden, worden dus vriendelijk verzocht op die avond in het Jeugdhuis aanwezig te zijn. De aanvang is gesteld op half 8. SOCIALE ZONDAG AKERSLOOT AKERSLOOT. Zondag 4 October zal in Akersloot een sociale Zondag worden gehouden die begonnen wordt met een Hoogmis om half negen met al gemene H. Communie voor alle leden van de drie standsorgani saties. De Pater Pagsionjst Eve- rardus Zwanenburg uit Haas- j rochie niet verweesd achterblijft, trecht zal onder alle Missen een doch dat dit noodzakelijk mee- korte predicatie houden. Des i brengt, dat Pastoor Drost Schoorl avonds wordt een plechtig Lofgaat verlaten, is een domper op gecelebreerd met Mariahulde. deze verheugenis. De parochianen Na het Lof een grote bijeenkomst i zijn hierdoor beslist niet in een in de zaal Verduin waar Pater 1 feestelijke stemming geraakt. Na- Everardus een rede zal uitspre- I tuurlijk, wij buigen het hoofd voor ken over Het Gezin. Noteert deze promotie betekent. Pastoor Hermanus Antonius Jc hannes Drost werd 30 Decembe 1901 in Utrecht gebojen. 6 Jui 1925 werd hij priester gewijd e. was achtereenvolgens Kapelaan tt Kwintsheul, Nederhorst den Berg, Goes en Rotterdam. In Rotterdam had hij groot aandeel in het Patronatenwerk. Hij was daar Directeur van de St. Jozef gezellen en van het Lekenaposto- laat en van de Propagandaclub. Voorts Moderator van het Kath. Mannenkoor en het Rooms To neel. Op 9 Aug. 1936 werd hij be noemd tot Centraal Praeses van de St. Jozefgezellen in Nederland. Sindsdien heeft hij in de Gezel- lenbeweging en in de Beweging van de gehele mannelijke Katho lieke Jeugd een grote rol ver vuld. Op 1 Jan. 1946 werd Rector Drost benoemd tot Nationaal Aal moezenier van de N.K.J.B. en te vens Diocesaan Aalmoezenier van de N.K.J.B. in het bisdom Haar lem. Hij was ook bestuurslid van de Nederl. Kath. Jeugdraad, lid van de Raad van afgevaardigden van de Nederl. Jeugd Gemeen schap mede-oprichter' van het Mgr. Hoogveld-Instituut voor de vorming van de rijpere jeugd, lid van de adviesraad van dit Insti tuut en de voorzitter van de Kath. Vacantiehuizen Centrale. Op 30 Nov. 1948 volgde zijn benoeming tot pastoor te Schoorl. Onze correspondent schrijft ons n.a.v. het a.s. vertrek van Pastoor Drost nog het volgende: De parochie van de H. Joannes de Doper te Schoorl krijgt een nieuwe pastoor. Op zichzelf is het natuurlijk verheugend, dat de pa- bloei verheugen, evenals alle pa- ochiële verenigingen, die dank- iaar hebben mogen profiteren van le gaven van pastoor Drost. Be- lalve de Derde Orde zijn er in jnze parochie geen godsdienstige verenigingen voor ouderen, doch via de gehouden conferenties voor gehuwden, zou juist worden over gegaan tot oprichting van de Ma- ria-Congregatië vö'or ouderen. De Katholieke Actie had zijn warme belangstelling, terwijl op initiatief van pastoor Drost dg Katholieke Vrouwenbeweging werd opgericht, welke zich nog in een steeds groeiende belangstelling mag ver heugen. Het is niet doenlijk alles wat tot stand kwam, met name te noe men, doch dankbaar mag worden geconstateerd, dat het parochie leven, zowel op geestelijk als op materieel gebied sterk is voor uitgegaan onder het vruchtbaar werken van pastoor Drost. Gods rijkste zegen en onze beste wen sen moge hem vergezellen naar zijn nieuwe parochie: Heemstede. Er zal natuurlijk nog gelegen heid zijn van pastoor Drost af scheid te nemen, doch daar komen w;i nader op terug. Geen belangstelling DE RIJP De door de VVV georganiseerde gondelvaart, die Vrijdagavond langs het Westem- de en op de Mien wijd zou wor den gehouden, moest door gebrek aan deelname worden afgelast. „MOOI LEENTJE" DE RIJP Met het toneelspel dat bovengenoemde titel draagt, kwam het Berger „Intiem To neel" Zaterdagavond in hotel „De Eendracht van mevr. wed. v.d. Vliet, op de planiken. In aanmerking genomen dat velen op kermis-Zaterdag een dansavond prefereren boven een toneelavond, was de belangstel ling goed te noemen. De grote toneelzaal was voor meer dan de helft gevuld toen voor de eerste maal het doelk werd opgehaald. Het bleek al spoedig dat het toneelgezelschap, dat onder regie stond van Adr. Schoen, meer be langstelling verdiende. Jammer voor hen was het feit dat de to neelentourage niet in overeen stemming was met de inhoud van het gespeelde stuk, een en ander was meerdere malen storend, dit kon eühter niet verhinderen dat het Berger Toneelgezelschap op een succesvolle avond kan terug zien. Vooral de hoofdrol-spelers, zo als Henk Poldervaart als Willem ten Hove, mej. J. Pels als mooi Leent je en Auk Postma als but ler hadden in dit geestige spel 'n groot aandeel in het succes. Na afloop konden de aanwezi gen nog genieten van een gezel lig „bal na". Succesvolle avond van Langedijker Cabaret DE RIJP Dezer dagen trad het Langedijker Cabaretgezel schap op in de zaal van de heer C. Zomerdijk. De uitverkochte zaal heeft aan dit optreden een genotvolle avond beleefd. Het ge zelschap, dat in deze gemeente geen onbekende is, verzorgde verschillende sketches en bracht diverse fragmenten uit Bekende operettes naar' voren. Zonder de andere leden van het gezelschap maar iets te kort te willen doen menen wij nogmaals de aandacht te moeten vestigen op het duo, dat enkele aria's uit bekende operettes naar voren bracht, t.w. mej. Wolfswinkel en de heer Tromp. Vooral de laatste wist 't publiek tot enthousiasme te bren gen. Dat het publiek dit goed verzorgde optreden wist te waar deren, bleek uit de ovatie die aan het einde van de avond aan de Lang e dijkers werd gebracht. Volksspelen DE RIJP Op het gemeente lijk sportterrein werden dezer dagen de volksspelen ter gelegen heid van de kermis gehouden. Na een spannende strijd bij de di verse onderdelen was de uiteinr delijke uitslag als volgt. Fietsen met vertraagde versnelling: le rit: 1. P. de Wit; 2. C. de Lange; 3. P. Kroon; 4. Gré Kaptein; 2e rit: 1. P. de Wit, 2. Joh. Vermeu len, 3. C. de Lange; Winnaars: 1. P. de Wit, 2. J. Vermeulen, 3. C. de Lange. Lorrie-trekken: heren: 1. Ba rend Visser, 2. J, Vermeulen; Da mes: 1. Jopie de Vries, 2. Willy Klous; 3. Mevr. van Dalen, Kegelen: le partij: 1. J. van Veen; 2. D. C. de Moes: 3. Sjouk Berkhout; 2e partij: 1. KI. Veen- man. 2. C. Veraart, 3. mevr. de WitBroertjes; 3e partij: 1. W. Blokdijk, 2, Sjouk Berkhout; 3. J. Vermeulen; 4. J. Honing, 5. 1 mevr, Veenman. De'prijs voor de hoogste worp uitgeloofd door de ijsbar Haan.- stra, werd gewonnen door mevr. j Veenman. datum in uw agenda. Op alle le den der standsorganisaties wordt een dringend beroep gedaan, deze avond bij te wonen. KLAVERJASSERS STERS VOOR AKERSLOOT. Begin Octo ber gaan de Kajotters klaverjas- competities aan huis organiseren. Men ontvangt daarover in de ko mende week een folder en tevens een aanmeldingsformuliertie. Burgerlijke Stand SINT PANCRAS Geboren: Maartje dochter van Meindert de Vet en Anna C. Vis; Jannette Pe- tronella dochter van Klaas Schut en Antje Leegwater; Nicolaas Pieter zoon van Gerrit Leijen en Nellie Twisker (geb. te Alkmaar). Huwelijksaangiften; Christiaan Scholtens, oud 28 jaar, wonende Enkhuizen, en Geertruida Vis- Mocht dit te Rlein zijn, dan kanj oud 30 jaar, wonende te Sint- men ook nog de achterkant -zelf Panoras. invullen. Dit aan huis organise- j Huwelijken: Christiaan Schol- ren is vooral gedaan voor de- tens en Geertruida Visser, geen, die 's avonds moeilijk van I Overleden: Paulus Groenwoudt, huis kunnen. De competities be-oud 85 jaar, weduwn. van Aafje waarop men wordt gevraagd oud ginnen met October en zij zullen Leegwater. noninn /-\ v-, lil—,—. - J J. fTom nr] 1 n'rl TUM wint- TV/T'oo-wt- Tmn papier en dergelijke opzij te leg gen. Dit wordt nl. binnen enkele weken regelmatig afgehaald. De bedoeling hiervan is de Lourdes- spaarpot der Lourdesspaarders te spekken om de adspirant-bede- vaartgangers in de gelegenheid te stellen de grote reis mede te maken. Aan allen dus de oproep om zoveel mogelijk het oude pa pier te bewaren. Men kan het ook, als men het reeds eerder kwijt wil, afgeven aan het Jeugd huis op de avonden, waarop de Kajotters hun bijeenkomsten hebben. geëindigd zijn met Maart van i net volgend jaar. De K.A.J. biedt j U dus weer iets aantrekkelijks, waarmee men vooral de lange winteravonden gezellig kan door- j brengen. Voldoe dus ten spoedig ste aan de oproep en vul het formuliertje in. Inzenden bij de bekende Kajottersadressen. GESLAAGDE FEESTAVOND VAN SPORTHENGELAARS- VERENIGING ST. PANCRAS Het bestuur Nieuw tankstation van de Sportihengelaai'sver. St. Pancras heeft ongetwijfeld haar leden en donateurs een aange name feestavond geboden door 't optreden van het Langedijker Cabaret Gezelschap. De stampvolle zaal heeft ge- lachen om de geestige schetsen, emeente Oudorp is waarin Jan Klinkert en Gouds- bloem de boventoon voerden, met de dames Ati Kuiper en Hannie Wolfswinkel, zonder de andere artisten ook maar enigszins te OUDORP. Op de provinciale weg op het plateau aan de Om val in de gemeente Oudorp i; een nieuw Shell-station voor de levering van olie en benzine op- KATHOLIEKE MIDDENSTAND gericht. Tevens is een automati- AKERSLOOT sche inrichting aanwezig om AKERSLOOT. De eerste le- I banden op elke gewenste druk op kort te doen. Want het spel was den vergadering zal gehouden t(? pompen. Door de gunstige lig- perfect, gezonde humor, geestig worden Dinsdag 29 September, ging voorziet dit pompstation on- en komisch. De tenor Piet Tromp Op deze vergadering zal het win- getwijfeld m een grote behoeftehad weer een aantrekkelijk pro- terprogramma uitvoerig bespro- Z°°* gtt tanksttti?.?! wovrit gramma tezamen met de sopraan ken worden. Ruimschoots zal ge- d tanksta Het wordt se" Hannie Wolfswinkel. Voortreffe- legenheid gegeven worden vra- exploite'erd door 'de heer J. Smit,1dUët uit de Vogel gen te stellen en voorstellen in die reeds het grete tankstation koopman en Moederlied gezan te dienen. Alle leden worden aan de Omval in de gemeente gen door de tenor, Ger Hop be- verwacht. Alkmaar in bedrijf heeft. geleidde uitstekend. DE RIJP Al reeds verschil lende jaren organiseert de V.V.V. te De Rijp op de Zaterdag van de Rijper kermis een z.g. „Ronde van De Rijp". Met afwisselend succes ziet zij deze sportmiddag bekroond. Dit jaar was het weer een volkomen succes. Mooi weer, veel belang stelling, een grote deelname en tevreden mensen. De deelname was zelfs zo groot, dat besloten werd nog enkele prijzen, welke bestonden uit medailles, aan te ko pen, waardoor meerdere deelne mers een blijvende herinnering aan deze wedloop konden bemach tigen. Voor de 1500 meter verschenen 15 heren aan de start. De uitslag was als volgt: 1. Crock uit Krommenie 4 min. 51 sec.; 2. de Zwaan uit Zaandam 4 min. 54 sec.; 3. S. Roemer, De Rijp 4 min. 59 sec.; 4. Kooper 5 min. 5 sec.; 5. W. v. Straaten, De Rijp 5 min. 7 sec,; 6. S. Berkhout, 5 min. 9 sec. De winnaars werden in twee groepen verdeeld n.l; buiten de gemeente woonachtigen en inwo ners uit De Rijp. Van de eerste groep werden aan Crock een eerste prijs, aan de Zwaan een tweede en Kooper een derde prijs toegekend. De heren Roemer, van Straaten, verwierven een eerste en tweede prijs. Voor de 2000 meter gaven 10 deelnemers zich op. Hiervan behaalde Knibbe uit Landsmeer de eerste prijs met 6,47 min., Mooij uit Zaandam de twee de met 6.48 min. en Keuning uit Zaandam met 6.55 min. de derde l- prijs. - Voor de 3500 meter waren 13 liefhebbers. De heer Meester uit Ursem liep deze 3,5 km. in 12 min. en 12 sec. Hij verwierf hierdoor de eerste prijs en werd voor een jaar houder van de wisselbeker. De heer Schaap uit Ursem deed er 12.14 min, over hij behaalde hier door de tweede prijs, De heer v. 't Veer kwam in de groep voor de buiten de gemeente woonach tigen voor de derde prijs in aan merking met een tijd van 12.25 min. Van de Rijpers en Grafters be haalde J. de Lange en J, Meijer resp. een eerste en tweede prijs met 12.17 en 12.21 min. Voor dames was een wedstrijd over 200 meter georganiseerd. Hiervoor gaven 8 dames zich op. Mej. Gre Dubbeld uit Beeroster liep deze 200 meter in 26 sec. Zij behaalde hierdoor de eerste prijs en kwam tevens in het bezit van een wisselbeker. Mej. Nel Mole naar verwierf de tweede prijs en Nel Tromp de derde met resp. 28 en 29 sec. Wielerwedstrijd Ook voor de Wielerwedstrijd op gewone fietsen, welke eveneens door V.V.V. werd georganiseerd en deze keer werd gehouden op het gemeentelijk sportterrein, bestond veel belangstelling. Na verschil lende zeer spannende ritten be haalde de heer Jan Tromp de eerste prijs 35.-—). De tweede prijs was voor Bart «Wessels 20.en de derde 10.—voor de heer Bins. Tevens kwamen ver schillende rijders in het bezit van de premies welke beschikbaar werden gesteld door de heer Groen, vishandel te De Rijp en de heren C. v. d. Klooster, Kregel en Hagnstra, kermisexploitanten: Na afloop van de wedstrijden werden door de heer J. Dekker, bestuurslid van V.V.V., in café Russchen, de prijzen uitgereikt.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2