het Geen schending van katholiek accoord" Partout zei kroon op goed seizoen Een Zondag met vele verrassingen K.A.B. winter program District Noord-Holland Voorlopig FIFA-team nog gewijzigd „Noord" legde beslag op de groe Geslaagde fokveedag te Slootdorp IILCKMANN Vorming en Actie En op de persoonlijke titel Grietje 29 van C. J. Montsma werd kampioene Mening van Kath. werk gevers en Katholieke middenstand WOENSDAG „LAPPENDAG" Draverij te Medemblik Beste paard kreeg de haver Schietwedstrijden Nationale Reserve R.K. Ned. Handbalbond Dinsdag 22 September 1953 Pagina 11 Zowel bij de katholieke werkgevers als bij katholieke middenstandsbonden voelde men Maandagmorgen be hoefte om te benadrukken, dat men ook daar overtuigd is van de noodzakelijkheid van een loonsverhoging in verband met de huurverhoging. Wat de eonsumptie- beperking betreft, wordt eveneens ook in deze kringen erkend, dat de gronden waarop deze beperking in 1951 is doorgevoerd, zijn vervallen. Het verschil van inzicht ligt, aldus de katholieke werkgevers, in de hoogte van de loonsverhoging, die in dit verband noodzakelijk wordt geacht. Bij de katholieke middenstand wordt er daarnaast op gewezen, dat zeker voor de middenstand geen loons verhoging kan worden aanvaard, die een nieuwe last op de bedrijven in deze sector legt. De Katholieke middenstand mo tiveert dit aldus: het complex van maatregelen zoals dat oorspronke lijk werd ingediend, hield voor de middenstand geen verlichting maar zelfs een verzwaring van lasten in. De thans toegevoegde verlaging van de inkomstenbelas ting brengt in de toen gemaakte berekening, vooral wat de kleine bedrijven betreft, geen noemens waardige verandering. Hoe de be slissing over de nieuwe loonronde ook moge uitvallen de katholieke middenstand blijft, binnen het ka der van de voorgestelde maatre gelen, een verdergaande tege moetkoming in de fiscale sfeer noodzakelijk achten. Hierbij wordt nog steeds ge dacht aan een verlaging of af schaffing van de vereveningshef fing. De budgetaire bezwaren, die de regering daartegen aanvoert, worden niet doorslaggevend ge acht. De compensatie voor de' de finitieve oudersdomsvoorziening zou straks op andere wijze moeten worden gevonden. Van K.A.B.-zijde is de katho lieke werkgevers en de katholieke middenstand verweten, dat zij bij de onderhandelingen het accoord tussen de katholieke sociale orga nisaties al te zeer uit het oog zouden hebben verloren. Van de zijde van deze organisaties wijst men er op, dat ook in dit accoord gesteld werd. dat nader zou moe ten worden bezien of de loons verhoging zonder compensatie zou kunnen worden gedragen. Mocht blijken dat dit niet het geval was, dan werd ook in het accoord uit gegaan van een compensatie voor het bedrijfsleven door middel van verdergaande belastingverlichtin gen. De heer Middelhuis be treurt de situatie De voorzitter der K.A.B., de heer J. A. Middelhuis gaf in een gesprek op ondubbelzinnige wij ze blijk van zijn grote teleurstel ling over het mislukken van de bespreking tussen werkgevers- en werknemersvertegenwoordigers. Wij staan op het ogenblik, zo zei- de hij, voor een m.i. onbegrijpe- Advertentie Manufacturen - Confectie KOOPJES ennog steeds geldt onze TAART CADEAU bij aan koop boven f 25, Vergeet niet even aan te komen bij „billijkman" Eangestraat 22-23 lijke situatie. De betalingsbalans en de ruilvoet zijn prima, de de viezenpot is goed gevuld, de werkgelegenheid is zeer goed en de arbeidsproductie zeer gunstig. Alle factoren, die er op wijzen dat 's lands positie kerngezond is. De regering put hieruit moed en nen worden overzien." welke reden kan er nu aanwezig zijn om ten aanzien van de arbei derslonen zo schriel te zijn? Het is jammer de werknemers hebben het niet verdiend, ook de vakbonden en vakcentrales niet. gezien hun uiterst beheerste hou ding in de afgelopen acht jaar. „Bovendien acht ik het jammer dat er stemmen zijn opgegaan oir een andere vorm van loonpolitie' onder het oog te zien. Hier wa nu gelegenheid "eweest voor een waardig slot en het scheppen van een gunstige sfeer voor het over leg." Doch nu staat de barometer van het sociale leven weer op twijfel achtig en sommigen zeggen zelfs op ongunstig, zo verklaarde de K.A.B.-voorzitter verder. Ik begrijp het pessimisme niet. maar er schijnt weer een grote geest van behoudzucht te zijn. De mislukking is daarom te betreu ren, dat terwijl juist uit de hoek der werkgeverscentrales "evraagd is de verantwoordelijkheid te doen terugkomen bij het bedrijfsleven, deze nu weer gelegd gaat worden bij de overheid. Naar mijn mening zal deze hebben te beslissen vóór 20 October! als het debat in de Het draven zit de Westfriezen En dan halen we de schouders op en denken bij ons zelf: „Jan de Vlieger komt nog wel eens op de sulkey, dat bloed weet U. Partout kreeg loon naar werken Het is in de Radboudveste toch in het bloed. Hoe wilt ge anders nog een zonnige draverij gewor- verklaren, dat, ondanks de stro- den. De regen hield er mee op De Münchener chemicus heeft een nieuwe procédé ontwik keld waardoor men sigaretten zonder lucifer of aansteker aan de eigen verpakking zal kun nen „aansteken". De jonge dame heeft zojuist haar sigaret aangestoken. K.L.M. gaat drie-klassen- stelsel invoeren 's-GRAVENHAGE, 21 Sept. Drie klassenvervoer met de KLM „Super-Constellations" is een no- Kamér begint, wil" het gehëefkun- vum in de wereldluchtvaart, dat Dezer dagen is het winterpro- gram van de K.A.B. verschenen onder de titel: „De wereld om ons heen" voor het seizoen 1953- 1954. Het is een keurig uitge voerd werkje zowel uiterlijk als wat de inhoud betreft en onze plaatselijke afdelingen vinden hierin weer een keur van aan bevelingen en suggesties om tot een zo actief en leerzaam moge lijk winterprogram te komen. En dat is nodig. Het zich steeds uitbreidende aantal leden, de toe voer van vele nieuwe jonge le den zowel mannelijk als vrouwe lijk maken vorming en leiding onontbeerlijk, opdat zij volwaar dige leden van de K.A.B. gaan worden. Bovendien wordt het ter rein, dat de K.A.B. te bewerken krijgt, steeds breder en moeilijker steeds meer mensen moeten ver antwoordelijke posten gaan be kleden, steeds meer wordt er ge vraagd van de plaatselijke lei ding. En door de voortgaande industrialisatie van Noordholland waardoor vele landarbeiders een plaats in de industrie moeten gaan innemen, staan wij ook voor de vorming en omscholing van landmensen in industriemensen. Dit jaar zal voor de K.A.B. in Noord Holland worden een jaar van „Vorming en Actie". Vorming, opdat wij steeds meer en steeds betere leiders krijgen voor het leiden van de in opmars zijnde katholieke arbeidersstand. Actie, om de emancipatie van de katholieke arbeiders te bereiken en hen te brengen naar de plaats, waarop de mens-arbeider recht heeft. Voor de vormingsbijeenkomsten is een verscheidenheid van on derwerpen aanwezig en onze af delingen hebben hieruit slechts een keuze te doen. Wij mogen hier noemen: 1. De zorg voor onze jeugd en speciaal de arbeidende jeugd. Hierbij worden behandeld de op voeding thuis de beroepskeuze middels de eigen katholieke be- roepskeuzebureaux de voorbe reiding voor het verlaten van de lagere scholen naar het vervolg onderwijs en het beroepsleven de vorming van de jonge arbei- ders(sters) voor het volwassen leven enz. 2. Het Humanisme t.w. het Christelijk Humanisme en het Humanisme van het Humanistisch Verbond. 3. Industrialisatie een dwin gende noodzaak ook voor Noord Holland. Haar oorzaken haar doel en de taak. die de katho lieke arbeider hierbij heeft. 4. Begrip en samenwerking tussen de standen en standsor ganisaties. Vervolgens gaat ook DEN HAAG, 21 Sept. Naar het A.N.P. van de heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van de speciale FIFA-commissie voor de wed strijd tussen Engeland en een FIFA-elftal, verneemt, zijn in het voorlopig FIFA-elftal, dat 30 September in het Olympisch Sta dion te Amsterdam een oefen wedstrijd tegen F.C. Barcelona speelt, enkele wijzigingen aan gebracht. Dit is nodig geworden doordat de commissie van de Hongaarse voetbalbond bericht heeft binnen gekregen. dat de gekozen Hon gaarse spelers, Kocsis, Puskas en Bozsik. allen van Hpnved, de uitnodiging niet zullen accepteren. De FIFA-commissie heeft thans een nieuwe voorhoede voor Am sterdam samengesteld, een wijzi ging aangebracht in de midden linie en 2 nieuwe reserves aan gewezen. Het elftal dat tegen Barcelona in de eerste helft zal spelen, ziet er als volgt uit: doel: Zemann ("Rapid, Oosten rijk); achter: Stotz (Austria, Oosten rijk) en Happel (Rapid, Oosten rijk); middenlinie: Hanappi (Rapid), Ocwirk (Austria) en Brinek (Wacker, Oostenrijk): voor: Ujlaki (Nice (Frankrijk), Vucas (Belgrado ,Z.-Slavië), Bo- niperti (Juventus Italië), Kuba- la (FC Barcelona, Spanje) en Zebec (Partisan, Z.-Slavië). Na de rust zal het elftal in de volgende formatie spelen: doel: Zemann (Rapid); achter: Hanappi (Rapid), Po- sipal (Hamburg, Duitsland) en Marche (Reims, Frankrijk); midden: Cjakovski (Belgrado) en Ocwirk (Austria); voor: Ujlaki (Nice) Vucas (Bel grado). Boniperti (Juventus), Ku- bala ((FC Barcelona en Zebec (Partisan). Reserves: Beara (Split, Zuid- Slavië). Nordahl (Milano Italië) en Lorenzi tlnternazionale, It.). de staatkundige ontwikkeling haar gang en hiervoor staan de vol gende onderwerpen op het pro gram. 1. De Verkiezingen der Pro vinciale Staten in 1954. Doel en taak van de Provinciale Staten. 2. Politiek en gezinsbelangen. 3. De integratie of de interna tionale samenwerking en de ge volgen hiervan voor de katholie ke arbeidersstand. De K.A.B. is geen Beweging alleen voor en van de mannen. Zij is een grote gezinsbeweging dus moeten er bijeenkomsten ge houden worden waarbij ook de dames van de leden aanwezig zijn. Nu lenen verschillende hier boven genoemde onderwerpen zich uitstekend voor bijeenkom sten van de leden met hun dames, doch daarnaast worden ook spe ciale bijeenkomsten gehouden van de dames van onze leden afzonderlijk. Zeer speciaal zal aandacht be steed moeten worden aan de geestelijke verheffing van de ar beidersstand. Zo zullen o.a. een drietal retraites worden gehouden en wel van 1215 December, uitsluitend voor plaatselijke be stuurders van de K.A.B. en haar onderdelen en vervolgens 2 re traites voor de leden en wel van 25 en van 912 Januari 1954, alle te Bergen. Verder zal het Credo Pugno-werk sterk moeten worden bevorderd. Wat de ontwikkeling betreft, zullen naast de Gewestelijke So ciale Scholen in de grotere cen trale plaatsen en de bestaande plaatselijke 2-jarige cursussen, op 1 October weer 11 nieuwe 2-jarige cursussen gaan starten. Indien wij daarnaast nog ne men de vieringen van ons Willi- brordusfeest in November, de Kerst- en Passievieringen, de oogst-dankdagen, de Kadervor ming in de gewestelijke Kringen, de Sociale Zondagen en de vele andere activiteiten, die als vaste punten elke week terugkeren, dan mogen wij vaststellen op 4 October, de datum waarop de winterdienst ingaat, door de K.L.M. zal worden geïntrodu ceerd. Dit zal gechieden op en kele intercontinentale lijnen in haar 200.000 km. lange luchtnet, dat 102 steden in 66 landen om vat. Een en ander belangrijk feit in dit gouden jubileumjaar van de luchtvaart is een verdere uitbrei ding van de toeristenklasse, die na op de Noordatlantische routes en in Europa, nu ook op de dien sten naar Johannesburg, Teheran en Cairo zal worden ingevoerd. mende regen, die juist voor het vastgestelde aanvangsuur het rijkversierde Medemblik een troosteloze aanblik gaf, honder den doorgewinterde mannen en vrouwen in allerlei fantastische regenkleding gehuld op de Niouwstraai verschenen, de to- talisator bestormden en stelling namen langs de prachtige „korte baan", waar zestien dravers el kaar de f 800 zouden gaan be twisten. Het zij zo, het is nu eenmaal zo. Het draversbloed kruipt waar het feitelijk niet meer gaan kan. Kijk eens naar pikeur Piet Kos ter, die met het klimmen van de de toeschouwers onaangenaam te zijn, precies bij het „klaarma ken" voor de eerste rit en de zon kwam het geheel af en toe op vrolijken. Maar van spanning was er niet veel te genieten.. Slechts eenmaal was er een derde rit noodzakelijk om uit te maken, welk paard het sterkste was. Dat was in de eerste omloop, toen My Darling zich door Mary Rey nolds liet verrassen en drie rit ten nodig had om tot de tweede omloop door te dringen. Span ning was er ook bij het gevecht tussen Octavia en Partout. Jan Wagenaar eiste het volle pond van de slanke Octavia, maar OVERVEEN Trots heeft gis- i schoten waren maximaal 20 pun teren de groep van de Nationale Reserve Noordholland-Noord het grote schild, dat de groepsprijs uitmaakt voor de beste schutters in de Nationale Reserve, mee naar Alkmaar genomen. In de voor gaande jaren had Noord telkens met een miniem verschil 1 punt de eer aan anderen moe ten laten: dit jaar kwam er een voorsprong uit de bus, een voor sprong van liefst twee punten. De beste schutters, die tijdens de onderlinge schietwedstrijden naar voren waren gekomen, kwa men Zaterdag j.l. te O verveen bij een. Er werd geschoten door drie ploegen van vijf man. Men schoot voor de groepsprijs en voor de hoogste serie persoonlijk. Per vijf een jaar van grote actie voor de deur staat. Reeds zijn de gewestelijke Kringen bijeen geweest of komen dezer dagen bijeen, waarin het geheel met de plaatselijke be stuurders wordt doorgenomen en de zaak kan gaan draaien. Wij staan voor een belangrijk- en actueel winterprogram, waarvoor de volle aandacht van onze leden dat wordt gevraagd. ten te behalen. De groepsprijs werd gewonnen door de groep Noordholland- Noord, bestaande uit: A.O.O.I. W. M. van Well, Alkmaar 20 pt.; sold. B. A. P. Sanders Alkmaar 19 p., sergt. J. J. Mulder. Ursem 17 p.; kpl. L. Moors, Alkmaar 17 p.; kpl. B. J. Barendrecht, Den Helder 18 Pt. De eerste prijs persoonlijk werd gewonnen door Jac. Tesselaar, H.H. Waard Nrd. met een< serie van 20 punten, dus 5 voltreffers; op de tweede plaats kwam A.O.O.I. v. Well. Alkmaar met 19 punten, wat een zeer goede pres tatie is, als men bedenkt dat het kader met vreemde geweren schiet, daar het geen eigen geweer heeft. Na afloop van de wedstrijden werd een consumptie aangeboden door S.W.G. waarbij tevens de prijzen werden uitgereikt, onder een hartelijk woord van de voor zitter der Provinciale Commissie S.W.G., de heer Bouwman. Daarna werd de terugtocht aan vaard naar Alkmaar, waar onder een hartelijk woord van Kap. Koppenol het schild werd over gedragen aan de commandant van Nrd. Holland Nrd., de Majoor Kropf. Deze was uiteraard zeer in zijn schik met het behaalde resul taat en hij sprak de wens uit, dat de geoefendheid van zijn mannen zo mag zijn, dat ook volgend jaar de trofee mee naar „Noord" kan worden genomen. verstoorbaar drong Heskes met deze trouwe draver in de finale door. Voor de derde maal in veertien dagen. Eerst te Scha- gen, waar hij door Ooststar naar -f VcUl UC öiclIllAC WC Ld Vlet, IllddJ het™ cht*irUAtgaun, van I Partout bleef onbereikbaar. On zijn trouwe Eduard Anvil kans loos naar elke kortebaner komt, maar toch vol animo van start gaat, als gold zijn kans de beste. Het was een gemis, dat Jan de Vlieger, de reus van de Haar lemmermeer niet op de baan ver scheen. Waarschijnlijk helemaal niet meer op de baan zal ver schijnen. Want „Jan" wil ermee ophouden. Oh neen, weest niet bezorgd, zijn paarden zullen de kleuren van stal de Vlieger blij ven hooghouden, zoals Partout dat gisteren in Medemblik deed Maar Jan de Vlieger zelf.... Ach kijk naar Piet Koster, kijk naar Roel van Wieringen, naar Appie Siderius, naar al die an dere oudjes, naar Lou Ensing. de tweede plaats werd verwe zen, vervolgens in Enkhuizen, waar O. Marijke hem het Noord hollandse kampioenschap af snoepte en nu gisteren in Me demblik. Doch Louis F. H. kon hem geen ogenblik bedreigen in deze kleurloze eindstrijd. Vier paarden startten als fa voriet bij het publiek. O. Marijke, Partout, Louis F.H. en Octavia. De rest, toch van goede klasse, was kansloos. Daar waren bij Nanda O, Marry Simons, Petu lance K, Ooststar en Laetare A. Bosveld struikelde echter in de eerste omloop met de Schagen- winnaar over O. Marijke en dap pere Laetare A voelde pas de handicap van 10 meter in de strijd tussen d,e laatste vier. De kop omhoog, draafde hij kans loos achter O. Marijke aan, die aldus het derde plaatsengeld ver diende voor zijn supporters. Die O Marijke had in de derde om loop het hoofd moeten buigen voor een felle Partout, die ken nelijk op de zege liep. Zo vol trok zich deze Medemblikker draverij, die mindnr dan andere jaren de spanning bracht, die juist de kortebaners nodig hebben om populair te blijven. De uitslag kunt U hieronder vinden. 1. Partout, rijder N. Hes kes; 2. Louis F. H„ rijder J. Hart; 3. O Marijke, rijder Th. A. Kniinenburg; 4. Laetare A, rijder A. J. v. d. Weijer. Totalisator: eerste omloop: Partout w. 3,20. pl. 1,80; Louis F. H. pl. 2,10, O Marijke pl. 2,20. Tweede omloop: Partout w. 3,50, pl. 1,50; Louis F. H. pl. 1,30, O Marijke pl. 1,40. Derde omloop: Partout w. 2,70, pl. 1,60; Louis F. H. pl. 1,20. Men weet nooit' hoe een bal kan rollen. Inderdaad een wijs ge zegde. Als we de uitslagen van heden bekijken dan zien we, dat inderdaad vele verrassingen zijn gevallen. Men maakt het ons niet gemak kelijk maar hoewel we ons in en kele gevallen moeten schamen, omdat onze prognose sterk be schaamd is geworden, toch zit er een goede kant aan, daar door deze verrassingen het competitie verloop zeker aan spanning wint. Wat te zeggen van de grote uit slag van FSA—DWO. FSA heeft zich duchtig gerevancheerd, en DWO moest daarvan het kind van de rekening worden. Wat hebben we opgekeken toen we doorkregen TOPGeel Zwart 14. Na een zeer goed begin, is dit voor TOP toch een vrij pover resultaat. Afijn de spanning in de Diocesane klasse Noord is weer geheel open. In de Dioc. Klasse Midden startten onze Alkmaarse dames met eën onverwachte overwin ning. Een 54 overwinning op het zeer sterke TYBB toont wel aan dat AOG ook dit jaar beste plannen heeft. Dat ze het niet cadeau zullen krijgen toont wel de grote uitslag van DCG. dat met 123 Ambon in bedwang hield. De meisjes uit Heemskerk bezorg den Leonidas haar tweede neder laag, en doen het dus ook niet slecht. In de eerste klas is te vermel den de opmerkelijke overwinning van Forward op FSA 2. Dit is een stap in de goede richting en mo gelijk hebben de meisjes uit Hoorn nu het doel voor goed ge vonden. De overwinning van Con Brio valt niet uit de toon, maar dat DTS met zulke cijfers aan VZV de eer moest laten, neen, met al ons pessimisme hadden we dat nooit durven denken. In Kenn. kon W. a. Zee juist de meisjes uit de andere badplaats Bergen met lege handen huis- SLOOTDORP. De fokveedag te Slootdorp georganiseerd door de Rundveefokvereniging „Wierin- germeer" kam ondanks geringe belangstelling zeker als geslaagd worden beschouwd. Het aantal ingezonden dieren was van goed gehalte en vergeleken bij de Fok veedag die in 1950 werd gehou den, was zelfs een vooruitgang merkbaar. De leden van de Rundveefok vereniging „Wieringermeer" kun nen dan ook met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. Bij de kampioenskeuring werd Grietje 29 van C. J. Montsma de kampioene. Met dit kampioen schap verwierf zij voor haar eige naar de wisselbeker definitief Voorts kwam de heer Montsma in het blijvende bezit van de wisselbeker die voor Rubriek 14a „Eigenaarsgroepen" beschikbaar was gesteld, alsmede wist hij met Grietje 29 beslag te leggen op de beker die door de L.T.B. beschik baar was gesteld voor de Produc tieklasse. Eerste prijzen werden toegekend voor: Rubriek 1, Stierkalveren gebo ren na l-ll-'52 tot 31-l-'53: l'a. Karei, fokker eig. H. Slagter. Rubriek I was over het alge meen een matige groep. Rubriek 2, Stierkalveren ge boren l-2-'53 en later. Deze groep was beter dan rubriek 1 met een paar aardige kopnummers. l'a. Ceres, fokker eig. J. Tj. v d. Schaaf; 1b. Nico, fokker eig. Jb. Slagter; lc. Sytze, fokker eig. J. Tj. v. d. Schaaf. Rubriek 3, Kuikalveren gebo ren 31-l-'53 en vroeger. De dieren in deze rubriek wa ren goed met behoorlijke unifor miteit. la. Wietske C 6, fokker eig. S. J. Zoodsma; 1b. Grietje 43, fok ker eig. M. Montsma; lc. Gravin 10, fokker eig. S. J. Zoodsma. Rubriek 4, Kuikalveren gebo ren l-2-'53 en later. Ook bij de in deze rubriek uit komende dieren was een behoor lijke uniformiteit aanwezig. la. Wardy C 9, fokker eig. S. J. Zoodsma; lb. Juweeltje 52, fokker eig. H. Slagter; lc Sijke I, eig. fokker H. Grin; ld. IJbeltje 25, fokker eig. M. Montsma; ie Grietje 46, fokker eig. C. J. Montsma. Rubriek 5, Hokkelingen 'gebo ren 28-2-'52 en vroeger: la. Griet je 40, fokker eig. C. J. Montsma; lb. Anna C 5, fokker eig. S. J. Zoodsma; lc. Geertje 21, fokker eig. C. Hoogendijk; ld. Gerda 7 fokker eig. A. Wiegersma. Rubriek 6, Hokkelingen gebo ren l-3-'52 en later. Zowel ru briek 5 als 6 vertoonden een goed beeld, waarbij de afstammelingen van Ceres op de voorgrond tra den. la. Aukje C, fokker eig. S J. Zoodsma; lb. Willy S 2, fokker eig. S. J. Zoodsma; ie. Laura 27 fokker eig. K. Dokter; ld. Ju liana 9, fokker eig. A. W. Wie gersma. Rubriek 7, Melkvaarzen. Een vrij behoorlijke groep met een paar kopnummers. la. Anna 74, fokker eig. S. J. Zoodsma; lb. Wiekske 4, fokker eig. S. J. Zoodsma; lc. Marijke 2, fokker eig. S. J. Zoodsma; ld Prinses 6, fokker S. Kooistra, eig. B. C. Miedema. Rubriek 8, Twenters. Rubriek 8 was een goede rubriek, waar wel toekomst in zit. la. Atje 13, fokker eig. M. Montsma; lb. Antje 32, fokker eig. M. Montsma. Rubriek 9, Derdkalvers. Een rubriek met goede kwaliteit waaruit de reserve-kampioen kwam. la. Grietje 32, fokker eig. C. J. Montsma; lb. Melkbron, fok ker eig. W. Kranenburg; lc. Gra vin 2, fokker eig. S. J. Zoodsma. Rubriek 10, Oudere Melkkoei en. Een beste groep oudere melk koeien. la. Stientje, fokker IJ. G. Fop- ma, eig. Jb. Slagter; lb. Tine 11, fokker R. J. Deelstra, eig. M Montsma; lc Grietje 25, fokker eig. C. J. Montsma. Rubriek 11, zichtbaar drachtige koeien, geboren 1950 en vroeger. Een klein rubriek met beste drachtige koeien. la. J'antje 7, fokker G. Sinne- ma, eig. C. J. Montsma; lb. An- tje's Zwarte, fokker T. D. Broers- ma, eig. M. Montsma. Rubriek 12A, viertallen Kui kalveren, afstammelingen van één vaderdier. 1. Afstammelingen van Ceres van Blokland. Groepseigenaar- fokker: S. J. Zoodsma: Gravin 6, Wietske C 6, Gravin C 11, en Wardy C 8. Reserve Wardy C 9. 2. Afstammelingen van Sytze Adema. Groepseigenaar-fokker S. J. Zoodsma: Gravin 8, Gravin 10 Ali 2, Baarders S 4. Reserve War dy 7. 3. Afstammelingen van Sytze Adema. Boudientje 18. eig. K. D. Meindersma; Pietje 22, eig. J. Tj. v. d. Schaaf; Pietje 23 en Heringa 36, beide van eig. J. Ti. v. d. Schaaf; reserve's Nette's Verwachting 3, eig. J. Tj. v. d Schaaf en Nette's Verwachting, eig. K. D. Meindersma. Rubriek 12B, viertallen Pinken, afstammelingen van een vader dier. De heer C. Hoogendijk kreeg in deze rubriek met afstamme lingen van Ceres van Blokland een 2e prijs. Rubriek 13, Productieklasse: eisen Provinciale Fokveedag Hoorn 1952. Een rubriek met pri ma productie-koeien; exterieur was van zeer goed gehalte. la. Grietje 29, fokker eig. C. J. Montsma; lb. Hart 37, fokker eig H. Grin; lc. Hart 48, fokker eig. H. Grin; ld. Cornelia 29, fokker eig. H. Grin; le Joukje 9, fokker Wed. A. de Boer, eig. C. J. Monts ma; lf. Betje Celsius 10, fokker J. H. de Boer, eig. C. J. Monts ma. Rubriek 14, Eigenaarsgroepen. Bedrijven tot en met 13 koeien (met 3 koeien waarvan 2 melk gevend.). Voor deze rubriek was een wisselbeker beschikbaar ge steld door de C.A.V. Wieringer meer. (Gewonnen door W. Kra nenburg). 1. Eigenaarsgroep van W. Kra nenburg. Melkbron 5, Emma 2 en Roza 3. 2. Eigenaarsgroep van Jb. Slagter: Boukje, Stientje 10 en Mina's Olga 13. Reserve Emma 5. Rubriek 14a, Eigenaarsgroepen. Bedrijven van 13 en meer koeien (met 5 koeien waarvan 3 melk gevend). la. Eigenaarsgroep van C. J. Montsma. Jantje 7, Joukje 9, Grietje 32, Grietje 29, Betje Cel sius, reserve Joukje 10. De heer Montsma kwam hierdoor in het blijvend bezit van de voor deze rubriek beschikbaar gestelde wis selbeker. lb. Eigenaarsgroep van H. Grin: Hart 38, Hart 45, Hart 37. Hart 48, Cornelia 29, reserve Tit- tenser Sijke 8. lc. Eigenaarsgroep van M. Montsma: Antje's Zwarte, Hen- drikje 32, Tine 11, Antje 32, IJbeltje 22, reserve's: Afje 13. Etje 23 en Grietje 14. Rubriek 15, Familiegroepen, la. Fokgroep Grietje 16, eig. C. J. Montsma: Grietje 16. Grietje 25 en Grietje 32, Grietje 29. Grietje 42, Grietje 40, Grietje 44, Grietje 46. lb. Fokgroep Wietske 19. eig. S. J. Zoodsma: Wietske 19, War dy, Wardy 2, Wardy R.A. 3. C-7 waarts sturen, en behoudt W. a. Zee, op handbalgebied voorlopig de hegemonie. 32. Meervogels ging slecht van start en moest de eer aan Or. Wit laten 52. en in een slecht en ruw ge speelde wedstrijd moest BI. Zwart ook ditmaal de punten aan VBO afstaan, zowel tactisch als tech nisch ontbrak er aan beide zijden veel, en het vertoonde spel was meer het spel van een derde klas- ser dan van een eerste klasser. VBO zal danig moeten trainen, wil het tegen meer geroutineerde elftallen nog meetellen. In de tweede klasse Noord kwam alleen VIOS aan een kleine overwinning en werden voor de rest de punten „zusterlijk" ge deeld. In Kenn. zien we een goede start van PCSK ten koste van Geel Wit terwijl GVO na een aanvankelijk goede start ditmaal weer beide punten moest afstaan. Ih de derde klasse Noord vielen geen bijzondere verrassingen er blijkt nu wel dat St. Victor 2 toch niet meer zo sterk is als in de afgelopen bekercompetitie, nu moest het zelfs met 50 de eer aan de reserves van Con Brio I laten. In Kenn. blijft Dis punten ver zamelen, het heeft toch nog het elan van het oude Vitesse. HSV deed het ook weer best en doet inderdaad een gooi naar het tweede klasserschap. nu moest Leonidas met 51 het onderspit delven. De reserves van het dappere AOG mogen wel uit een ander vaatje tappen. Van reserves van een Hoofdklasse speler mag toch meer verwacht worden. Hetzelfde kunnen we zeggen van ADO 2 dat met liefst 60 aan Adelbert 2 de eer moest laten. Willen jullie waardige opvolgers worden van je eerste elftal, dan zal er toch moe ten worden aangepakt. Dus trainen. Vermelden we bij de junioren de mooie prestatie van Con Zelo a dat WGW a in haar overwinnin genrace stuitte. Overigens is Afd. A wel aan elkaar gewaagd. De Junioren van AOG doen het zeer goed. Zij zijn de enige die een beetje uit de toon vallen, de rest in de Hoofdklasse is, gelet op de uitslagen wel aan elkaar ge waagd. Tot slot willen we alle vereni gingsbesturen nog eens wijzen op de Kadercursus, welke door de N.K.S. District Alkmaar te be ginnen op 26 September in Alk maar zal worden georganiseerd. De cursus is bedoeld voor alle R.K. Sportclubs uit het Dekenaat Alkmaar, maar staat ook open voor alle belangstellenden daar buiten. Deze cursus geeft een uit eenzetting van de vormende en opvoedende waarde van de sport en tevens practische gegevens voor de uitvoering van de be stuurstaak. Onder andere wordt behandeld: De verantwoordelijk heid van het bestuur (taak Voor zitter. secr., penningm., techn. leider enz.). De psychologie van de bewegingen van de vrouw. Wat is sport? Waarom sport? Waarom sport in Katholiek ver band? De lessen worden gegeven door bevoegde leerkrachten. Kosten f4.00 per persoon, de rest wordt gedragen door het District. Aanmelden en inlichting bij Broeder Alexius, Nassaulaan 30, Alkmaar. De cursus is ook gegeven in de Noord, en daar had men niets dan lof Dus weifelt niet en geeft U op. Prof, Mr F, de Vries ere-dorlor van Tilburg Aan prof. mr. F. de Vries, hoog leraar aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam én voor zitter van de Sociaal Economi sche Raad, zal op 21 November a.s. bij de Diesviering van de Katholieke Economische Hoge school te Tilburg, het eredocto raat worden verleend ter erken ning van zijn bijzondere verdien sten bij de ontwikkeling van de economische wetenschappen in Nederland. Dit heeft de scheidende rector- magnificus, prof. dr. M J. H. Smeets, gistermiddag bij de rec- toraalsoverdraoht medegedeeld.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7