Vole de Wat is er aan de hand? 8 October- AGENDA Bergen is tevreden over zomerseizoen 1953 Start Slijkhuis in Alkmaar Afscheid pastoor Drost Zaanse stormlinie heuhte Zeevogels murw •"ina 2 Maandag 5 October 1953 Op Dinsdagavond 6 October in de anla van het Lyceum GesJaavrl "Wie winti nar van tlo Sinwllnon- A.F.C.-NIEUWS GOEDE PRESTATIES VAN „OLYMPUS" H.K.W.-ERS BIJEEN R.K, Bliudenbond „St. Odilia" Handbal V.B.O. 1— Oranje Wit I RAADSVERGADERING BRIDGEN AANRIJDING Geen audiëntie Bisschop van Haarlem Installatie pastoor van der Linden Eechtrop IITerriers I heren Zeevogels-R.C.Z. 0-2 Begin van scheeps brand op Noordzee Dames Terriers I Strawberries III Burgerlijke stand Burgerlijke stand Markt en Beurs Meervi Werven Fraaie ze R.K.A. WIE IS N Yip. Ned. samen ge; ALKMAAR Ja, inderdaad, dat is de vraag, welke honder den Katholieke jongens en meis jes en niet te vergeten hun va ders en moeders bezig houdt. Door middel van ons Katholieke Alkmaarse Dagblad, alsmede door verschillende circulaires per. soonlijk thuisbezorgd is voortdu rend de volle aandacht op die datum en op die plaats gericht! Dinsdag 6 October des avonds 8 uur worden de jongelui boven 16 jaar met hun ouders vriend- delijk en zeer dringend uitgeno digd naar de Aula van het R.K. Lyceum te komen. (Wij kunnen deze keer beslist geen kinderen beneden 16 jaar toelaten van wege de ruimte!!) En wat gaat er dan die avond gebeuren? Keel Katholiek Alkmaar weet zo zoetjes aan al: dat de Katho lieke Arbeiders Jeugd, zowel jongens als meisjes boven 16 jaar in het jaar 1954 met dui zenden naar O. L. Vrouw te Lourdes ter bedevaart zal op. trekken! Waarom?? Moet U mi.i dat nog vragen? U weet toch ook wel, dat juist onze Katholieke arbeidersjeugd ir. de fabriek, op kantoren en ateliers, enz. het volstrekt niet gemakkelijk hebben! U weet toch ook wel, dat hon derden van hen juist daar hun geloof verloren hebben, dat zij jujst in hun werkmilieu de weg zijn kwijtgeraakt naar het geluk hier op aarde en hun Hemels- geluk! Welnu, die boete- en bedetocht naar Lourdes door duizenden van onze katholieke arbeidersjeugd heeft tot doel: de veilige weg terug te vinden door Maria toi Christus, zowel voor zichzelf als voor de honderden jongelui, die z.g. nergens meer van willen we ten. "Dinsdag 6 October zal onze prachtig gemengde Kajotters- zangclub ..Avanti", weer eens ver- over 1200 meter ALKMaAR Lvenais vorige jaren wordt ook dit jaar weer een prestatieloop georganiseerd voor jongens van 14 tm. 18 jaar. De afstand is weer 1200 meter. Hiervan zal pl.m. 1000 meter worden gelopen z.g. „achter ja- germeester", in een tempo dat zodanig is, dat dit voorelke sportieve jongen is te volbren gen. De laatste 200 meter zijn vrij! Men zal dus kunnen strijden om de eer als eerste de finish te bereiken. Enkele prachtige medailles worden voor de eerstaankomen- den beschikbaar gesteld. Verder krngen al degenen die de loop volbrengen weer de bekende fraaie herinneringsmedaille. Men zal er dan voor dienen te zor. gen vóór de afsluitingsgroep van A.V.A.-ers binnen te komen. Elke gezonde sportieve jongen wordt als deelnemer verwacht. Start om 2 uur op het Waag- plein. Route als vorige jaren. Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen tot 8 October tegen betaling van f 0.25 bij Apotheek Hartong van Ark, Langestraat; P. Nap, Brouwerstraat 13; G. Dilling, Fnidsen 30; A. Meyer, Nic. Beetskade 40. Tevens heeft de A.V.A. op 8 October voor de Alkmaarse Schooljeugd een estafette geor ganiseerd, waaraan ploegen van Middelb. Scholen en Ambachts school kunnen deelnemen. De afstand bedraagt 2000 meter, ver deeld over de volgende afstan den: 300 100. 800 200 meter. De jeugd van het voortgezet en middelbaar onderwijs wordt oo. geroepen om zoveel mogelijk ploegen van 7 man samen te stellen en met die ploegen deei te nemen. Ook wórdt in het kader van de 8 October viering een stads- es'tafette gehouden voor de Alk maarse Sportverenigingen. Ook hier bedraagt de afstand 2000 meter gesplitst in afstanden van 400 100 800, 100, 300, 200 en 100 meter. Voor de wir.naars van de wed- strjiden ziin fraaie prijzen ter besch'kking. ALKMAAR. Aan de Univer siteit van Amsterdam is geslaagd voor het oandidaatsexamen Een nomi» de heer R. J. v. d. Bosch te Alkmaar. klavorias-drive ALKMAAR. Deze vraag is niet direct te beantwoor den. Het aantal koppels dat reeds heeft ingeschreven (en dat zijn er al zeer veel) zullen met spanning naar Dinsdagavond 6 Oct. uitzien waarop in het clubgebouw „Beemster" op het Waagplein, de strijd geleverd zal worden. Dat de toeloop dit jaar zo groot zou zijn, lag in de lijn der verwachting, want het bestuur van „Olympus" heeft een nog nooit zo gekende medewerking ontvangen, waardoor het in staat is prijzen voor deze avond be schikbaar te stellen, die alle verwachtingen overtreffen. Vooral de extra nieuwe attrac ties die ingelast zijn, hebben een grote uitwerking op de kla verjassers (sters) gehad en deze vragen zich reeds af, wat die =xtra kaart heeft te betekenen net 2x7 letters. Nog even geduld. A.s. Dinsdag ïoort U er meer van en krijgt ieze kaart de voile waarde, ter wijl ook de andere attracties dan vanzelf te voorschijn komen. Inschrijving bij Jaap Smit, Nieuwesloot 131, tel. 3537. schillende pracht nummers ten gehore geven; zal Gerard Hof. man, de Secretaris van de Dio cesane Kajottegsbeweging, eens vertellen, wat en hoe er door honderden jongens en meisjes gespaard wordt voor deze reis naar Lourdes; zal de mooie film worden vertoond van de Belgi sche Kajottersbedevaart naar Lourdes, zullen verder verras singen te genieten vallen, waar U nog lang over zult nakaarten met vreugde en dankbaar heid. Beste ouders, wat betekent jeugdwerk zonder Uw medewer king en intense belangstelling? rekent op ons? Best! Wij rekenen op U! Tot Dinsdagavond in de Aula. N. TROMP, Aalmoezenier van de Alkmaarse Kajotters. ALKMAAR. Het goede, waarover wij Zaterdag schreven, is dan gekomen. Het eerste gaf Grasshoppers te kennen, dat AFC een hartig woordje wil meespre ken en kwam met een 52 over winning thuis. Prima gedaan, mannen. Het tweede boog het hoofd voor USVU II met de cij fers 13, het eerste punt behaal de het derde door met 00 te gen Limmen II gelijk te spelen. Het vierde liet de eer aan CSV IV met 0—2. Junioren A wonnen met 1—5 van Vitesse A, B kon 't niet bol werken tegen Zeevogels A en verloor met 32. C versloeg USVU B met 120, D won met 23 van Dreo A en E kwam uit Spierdijk terug met een mon sterzege, n.l. 220. Over het alge meen dus prima werk. Adspiranten A liet zich verras sen door Vitesse 15, B won met 130 van Zeevogels A, D ver sloeg Kolp. Boys met 61, E had aan 23 genoeg om Meervogels te kloppen en F zette haar suc cessen voort door met 41 de buren uit Heiloo te verslaan. Ook hier dus prima resultaten. Senio ren, junioren en adspiranten, wij zijn op de goede weg. Laat dit zo blijven. Denk dus om de training. Supporter. Jan Borst, 3e klusser, in de Pim Mulier-veldloop ALKMAAR. De Alkmaarse „Olympus" athleten hebben afge lopen Zondag, tijdens de Pim Mu lier-veldloop te Velsen, weer keu rige prestaties geleverd. Over een afstand van pim. 3700 meter be twistten ruim 80 deelnemers el kaar de eerste plaatsen en on danks de handicap van 35 sec., waren het de D-klassers die zich in de voorste gelederen aandien den^ bij. de finish. Als derde A-t Kïassir (vferdè in totaal) ging Jan Borst, na een prachtige eind sprint over de finish, gevolgd door Piet Bleeker, die zich als vierde B-klasser in de fuik liet noteren. Ook Piet Tromp liep op deze voor hém vreemde afstand een prachtige race en zijn klassering als 7e A-klasser, is dan ook een mooi resultaat. Bij de junioren werd de „Olympus" man B. Giling zeven de uit een groep van ruim 50 athleten. Hier won in mooie stijl de Doves-athleet B. Bosman, over een afstgnd van 1340 meter. Dit jaar jubileum ALKMAAR. Op de feestdag van de patroon van de HKW, St. Franciscus van Assisie, heeft de afd. Alkmaar in ,,'t Wapen van Heemskerk" een wapenschouw gehouden ter opening van het nieuwe seizoen. Na de H. Mis in de St. Domi- nicuskerk verenigden zich de leden aan een feestelijk en het moet gezegd worden uitste kend verzorgd ontbijt. Hierna sprak de voorzitter, de heer A Buissink, een kort welkomst woord, waarin hij ó.m. vertelde, hoe de bond aan zijn patroon gekomen is. Hij ontvouwde verder het win- terprogramma, waarbij hij vooral de nadruk legde op de propagan da voor nieuwe leden. Hoe sterker de bond is, des te meer er be reikt kan worden. En ten op zichte van andere organisaties staat de HKW nog wel wat ten achter. Een verrassende medede-1 ling deed de voorzitter hierna. Ofschoon alle archieven vernie tigd zijn, heeft de secretaris toch uit oude notulenboeken we ten uit te vinden, dat de afd. Alkmaar dit jaar 40 jaar bestaat. Dit heugelijke feit zal vanzelf sprekend gevierd worden, doch de plannen hiervoor zullen nog nader worden uitgewerkt. Door verschillende omstandig heden was een achttal leden, die 25 jaar en langer lid van de bond waren, nog nimmer in het bezit gekomen van het zilveren bonds- insigne. De vijf aanwezige leden de heren Venneker, Dalderup, Florijn. Van Dam en De Lange werd dit Insigne met een toepas selijk woord door de voorzitter overhandigd. D.e heer Venneker dankte voor de aangename ver rassing en vertelde enkele typi sche staaltjes uit de beginjaren der afdeling. Met veel genoegen had spr. steeds deel genomen aan het werk der organisatie, van welks noodzakelijkheid hij over tuigd was. Een prettige afwisseling bood daarna het optreden van de be kende illusionist Moretti, die meerdere treffende staaltjes van zijn kunst ten beste gaf. Het laatste woord was aan de voorzitter, die allen dankte, in het bijzonder de G.A., pater Colbé voor zijn aanwezigheid en de heer Moretti voor zijn medewer king. Het was een bijzonder ge slaagde morgen, waarop het ijve rige bestuur van de HKW met genoegen kan terugzien. «r MAANDAG 5 OCTOBER Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: Het verraad ontmaskerd, 14 jr. VICTORIA: „Foei toch, Bri gitte" 14 jaar. HARMONIE: „Het eiland van begeerte" 14 jaar. REX: „Alraune", 18 jaar met voorbehoud. Voorstellingen 8 uur. ST. AUGUSTINUSKAPEL: te half 8: Lof R.K. Vrouwen gilde. APOTHEKEN: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek Wanna, Rit sevoort 5, Apotheker mej. C. Kamphuys. WAPEN v. HEEMSKERK: 8 uur: Bijeenkomst Solex club. GULDEN VLIES: 8 uur Rot terdams Toneel voor Inst. v. A. O. „Waaierpatience". Waterstanden: DINSDAG: hoog water 5.15 u. en 18.00 u.; iaag water -. en 12.05 uur. in Singelloop De organisatoren van de Alk maarse Singelloop werken koorts achtig aan de vele inschrijvingen die binnenkomen, voor de wed strijd a.s. Zondag. Naast de vele bekende lopers, zoals Schrama van Estafette uit Amsterdam, Keesom van A.V. '23 Amsterdam, Siem Bobeldijk uit Medemblik, „Kappie" Adrichem van D.E.M. uit Beverwijk, Jan Borst en P. Tromp van de orga niserende ver. „Olympus", die alle sterke A-klassers zijn, ont ving het bestuur van „Olympus" de mededeling, dat naar alle waarschijnlijkheid de bekende Trekvogels-athleet Wim Slijkhuis zal meelopen in de strijd om de „Zilveren Burcht". Deze wisselprijs, die voor het eerst beschikbaar wordt gesteld door de oprichter van de Alk maarse Singelloop dhr. C. Bak ker, trainer van „Olympus" is 'n kostbaar kleinood, waar zeer fel om gestreden zal worden. Naast de vele prominenten uit de A-klasse, starten sterke B.- klassers als Pronk (Edam), Blee ker (Olympus), Mürling ('Am sterdam) en 'n groot aantal sterke C. en D.-klassers. In de loop van deze week zul len nadere gegevens over dit Alkmaars sportfestijn volgen. Alcmaria Viclrix MOOIE WIELREN- SUCCESSEN IN ZILVEREN MOLEN-TOURNOOI ALKMAAR. Zondag heeft Alcmaria Viclrix deelgenomen aan het jaarlijks Zilveren Molen Tournooi georganiseerd in de Wij de Wormer door de Zaanlandse .Wielerclub D.T.S. Het eerste A.V.-succes werd be haald in de ploegen der nieuwe lingen, waar niet minder dan 20 ploegen aan de start verschenen. Het was dan ook een strijd die ging om seconden. Alc. victrix bezette hier de vierde plaats met een verschil van 1 minuut achter de winnaar. Bij de amateurs ver trokken 15 ploegen. En ook hier was spoedig te bespeuren dat Aic. Victrix een hartig woordje mee ging spreken. In mooie stijl en in goede vorm draaide de pioeg de ronden en steeds wisten de Alk- maarders zich te handhaven. Spoedig bezetten zij de tweede plaats achter „De Kampioen"' uit Haarlem. Dit was dan ook de enige ploeg die zij niet konden bereiken. Toch bleek het verschil bü het beëindigen van de wed strijd nog maar zeer gering te zijn. „De Kampioen" uit Haarlem werd winnaar, tijd 2 uur 22,33 sec. Alc. Victrix noteerde 2 uur 23 min. 25 sec. Dit is voorwaar een zeer goede prestatie. D.T.S. werd derde, tijd 2 uur 23 m. 40 sec. De Nieuwelingen-ploeg bestond uit de volgende renners: K. de Groot, G. Veenstra, M. Hoogscha- gen. P. Duin, K. Zandbergen, J. Ooievaar. Amateurs: Jn. Ottebros, Jn. Rol, K. Slot, J. Bloetjes, D. Ede- lenboseh en W. Nieuwland. Hier volgen de uitslagen: Nieuwelingen, 48 km: 1, Ulu- ses, Amsterdam, tijd 1.9.28: 2. De Bataaf, Halfweg, 1,9,30; 3. Ken- nemerland, Beverwijk 1,10,18; 4. Alc. Victrix 1,10,28; 5. De Kam pioen, Haarlem 1,10,44. Amateurs, 96 km: 1. De Kam pioen, Haarlem, tijd 2 uur 22 m. 33 sec.; 2. Alc. Victrix 2 uur 23 m. 25 sec.; 3. D.T.S., Zaandam 2 Uur 23 m. 40; 4. Ulusps, Amsterdam 2 uur 24 m. 47: 5. Ëotterd. Leeuw 2 uur 24 m. 54. ALKMAAR. De dato 4 Oc tober 1953 bij de uitgangen der R.K. kerken in Alkmaar gehou den speldjes-verkoop ten bate van de R.K. Blindenbond „Sint Odilia" heeft de volgende resul taten opgeleverd: Parochie St. Laurentius 159.68 Parochie St. Dominicus -178.79 Parochie St. Joseph -111.30 Huize St, Augustinus - 7.82 BERGEN Nu de hotels en pensions na het vertrek van de laatste Septembergasten hun be- drijfsinventaris nazien, de restau rants hun „zitjes" schoonspuiten om deze op te slaan tot het vol gend voorjaar, wordt de balans opgemaakt van een seizoen, dat vrijwel in alle opzichten bevre digend is geweest. Ondanks de vele in het voorjaar gedane sombere voorspellingen, dat het een slecht jaar voor Bergen zou worden, is het tegendeel gebleken en is een stijging van het aantal gasten, vooral ten aanzien van de buitenlanders te constateren. 22085 gasten logeerden in Ber gen en Bergen aan Zee, tegenover 20667 in 1952, hetgeen een voor uitgang betekent van 1418 gas ten in totaal. In deze stijging van gasten komt vooral tot uiting het aantal buitenlanders dat steeg van 1678 tot 2476: een vooruit gang dus van bijna 800. Het aan tal verblijfsnachten bedroeg 85624 tegen 81864 in 1952, het geen een stijging betekent van 3760. Het grote aantal buitenlanders toont met zekerheid aan dat Ber gen en in het bijzonder Bergen aan Zee, in het buitenland meer bekendheid gaat genieten, wat 't zeker te danken heeft aan zijn unieke omgeving van bos, duinen, zee en polderlandschap, alles ge legen in een straal van ongeveer 10 kilometer. Bergen aan Zee heeft een groot aandeel gehad in het aantal bui tenlanders, waarbij de herope ning van hotel Nassau-Bergen zeer zeker een grote rol heeft gespeeld. Een nog snellere op bouw van Bergen aan Zee moet dan ook van het grootste belang worden geacht, in het bijzonder voor Bergen zelf, dat hiermede zijn omzet bij de middenstand ziet vergroten. Bovendien brengt een gesloten bebouwing in Ber gen aan Zee mede, dat een ge zelliger centrum ontstaat. Er is ook een grote behoefte aan een bar met een gezellig zitje. Hoe belangrijk het vreemde lingenverkeer voor Bergen is, blijkt wel uit het feit, dat er 95 hotel- en pensionbedrijven zijn. Ongeveer 750 gemeubileerde hui zen worden verhuurd van de 2300 woningen die het dorp telt, het geen dus neerkomt op ruim 36%. Niettegenstaande het streven naar vacantiespreiding telden Juli en Augustus ook nu weer het grootste aantal gasten. Het vrij goede weer van September heeft ook nu weer niet de va cantiespreiding bevorderd. Dit is te betreuren, want economisch bezien zou dit gast en exploitant ten goede komen. Want in pen- sionbedrijf en middenstandszaak moet tijdelijk personeel in dienst worden genomen, dat meer on kosten vraagt en dikwijls prijs stijging tot gevolg heeft. Het on derstaande staatje toont duide lijk aan, dat de bedrijven slechts I 2 maanden van het jaar in vólle- 1 dig gebruik zijn, 3 maanden min der bezet zijn en 7 maanden on productief zijn. Helaas zijn er vele omstandigheden die de va cantiespreiding nog niet mogelijk maken. Het is een probleem, dat zeer moeilijk is op te lossen. Hieronder volgen de gegevens over 1953 en 1952, waarbij nog dient te worden opgemerkt, dat de cijfers van pensions en hotels in de maand Mei van 'beide jaren sterk verschillen, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit. dat Pinksteren in 1952 in Juni en in 1953 in Mei viel. Hotels en pensions Binnenlandse gasten: 1953 1952 984 Mei 285 1712 Juni 2470 3923 Juli 3901 3706 Aug. 3270 497 Sept. 332 10028 Totaal 10260 Buitenlandse gasten: 1953 1952 13 Mei 63 329 Juni 448 672 Juli 643 986 Aug. 385 211 Sept. 52 2211 Totaal 1371 Gemeubileerde huizen Binnenlandse gasten: 1953 1952 264 Mei 222 1951 Juni 1652 3732 Juli 3299 3583 Aug. 3465 51 Sept. 91 9581 Totaal 8729 Buitenlandse gasten: 1953 1952 24 Mei 24 34 Juni 47 77 Juli 100 124 Aug. 123 6 Sept. 13 265 Totaal ~3Ö7 Totaal ƒ457.09 „Sint Odilia" betuigt allen die tot dit mooie resultaat hebben bijgedragen, haar grote dank. OUDORP. Zondag speelde het eerste elftal van V.B.O. een wedstrijd tegen Oranje Wit 1 uit Limmen. Een mooie spannen de wedstrijd van twee zware par tijen. Met de rust was de stand 10 voor V.B.O.. Na de rust wist V.B.O. het tot drie punten te bréngen, maar Oranje Wit gaf zich niet gewonnen, integendeel, de strijd werd steeds feller en toen de scheidsrechter, die zeer correct leidde, het einde floot, was de stand gelijk 33. OUDORP. De raad der ge meente Oudorp kwam onder voor zitterschap van burgemeester Bakker in vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat aan de gemeente een extra bouwvolu me voor 4 woningen is verstrekt. B.en W. stelden voor hiervan 2 woningen aan de woningbouw vereniging toe te wijzen en 2 aan particulieren uit de gemeente. De N.H. vereniging tot bestrijding der tuberculose zal eert nieuw consultatiebureau te Alkmaar stichten. De kosten bedragen f 144.000 en er wordt een bijdra ge aan de gemeente gevraagd. Voor nader advies wordt dit adres in handen van B. en W. gesteld. Vervolgens was et een schrijven dat de D.U.W.-premie voor wo ningbouw voor N.-Holland niet meer zal worden verleend. Van het P.Ë.N. een schrijven, dat het bereid is 6 onrendabele percelen in de gemeente aan het net aan te sluiten. Aan de woningbouw vereniging werd een crediet van f 22.000 toegewezen voor de bouw van twee woningen. Ook de 4 reeds gebouwde woningen zullen aan de woningbouwvereniging worden overgedragen. De heer Venneker betuigde zijn erkente lijkheid voor de medewerking van het gemeentebestuur ten opzichte van de woningbouwvereniging. Ten behoeve van bouwterrein zal met de heer H. Smit een ruiling van 60 m2 grond plaats hebben. Aangeboden werd de begroting- 1954, deze zal m comité-verga deringen nader worden beoor deeld. In de commissie van ad vies inzake vordering woonruimte werden herbenoemd de heren J. Blom, C. Jonker, S. P. Wognum, G. van Maarleveld en C. de Groot. Bij rondvraag sprak de heer Tuijnman zijn tevredenheid uit over de bemoeiingen van de voorzitter tot het verkrijgen van extra bouwvolume. De heer Bos wees op de slechte verlichting aan de overzijde van de brug Hul- gendijk. Aangezien dit gemeente Heerhugowaard is verwees de voorzitter naar die gemeente. ST. MAARTENSBRUG. De laatstgehouden bridge-drive had het volgende resultaat: 1. mevr, Homan—G. Bakker 37 1/2; 2. mej. R VollenhoveG. v. d. Sluis 36; 3.familie Ooyevaar 36; 4. mevr. Bakker—J. Schouten 30; 5. mevr. MolenaarJ. Hanse 29; 6. fami lie Dalenherg 28 1/2; 7. Jo Bak kerK. Borst 27 en 8. mevr. de HaanA. Witte 27 punten. Gemeubileerde huizen blijken bij de buitenlanders minder op prijs te worden gesteld, hetgeen voornamelijk zijn 'oorzaak vindt in het feit, dat de woningen meestal niet naar de smaak van de buitenlander ziin ingericht. Er zijn te weinig woningen, die te gelijk zijn voorzien van bad kamer, garage en telefoon. Zij voelen zich dan niet voldoende „thuis" en betrekken liever een pension dat wel op meer luxe is ingesteld. 8 OCTOBER VIERING ALKMAAR. De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt be kend, dat voor de komende 8 October-viering de sluitingsuren voor vergunning- en verlofsloka liteiten alsmede voor de open bare vermakelijkheden als volgt zijn vastgesteld: Woensdag 7 October 1 uur; Donderdag 8 Oct. 2 uur. Gedurende de uren, dat de op tochten en wielerwedstrijden worden gehouden, worden motor rijtuigen of andere voertuigen zoals ventkarren niet op de rou tes toegelaten. Evenmin op de Kanaalkade tijdens het vuur werk. Ieders medewerking wordt ingeroepen om de feestelijkheden zo ordelijk en zo goed mogelijk te doen slagen. De Commissaris v. Politie, J. DREEUWS. SCHERMERHORN. Zaterdag avond na afloop van het bal ter viering van het eerste lustrum van de Harddraverij vereniging reed de motorrijder G. de Jong uit Ursem om kwart over twaalf op het Westeinde alhier in op een drietal personen. Bij het af remmen sloeg hij voorover over het stuur en bleef bewusteloos liggen. Hij werd binnengedragen in het huis van G. J. de Groot. Dr Heringa uit Stompetoren con stateerde een zware hersenschud ding. Per ambulance-auto werd het slachtoffer vervoerd naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Alk maar. Mej. A. Vlug, die werd aan gereden, liep slechts licht kwets uren op. W eersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: Hier en daar lichte vorst Overdrijvende wolkenvelden en droog weer. Matige tot zwakke wind uit Noordelijke richtingen. Koude nacht met hier en daar lichte nachtvorst Overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 6 en Woensdag 7 October a.s. geen audiëntie ver lenen. ALKMAAR. De Terriers hebben in Beverwijk tegen Eech trop twee kostbare punten moeten achterlaten. Het matig spelend Terriers-elftal gaf Eechtrop de ge legenheid om goede aanvallen op te bouweh waardoor zij voor de rust tot drie maal toe wisten te scoren. Dé Terriers Wilden het hierbij niet laten zitten en zetten alle zeilen bij om dp»e arM<"-- stand in te lópen, dit gelukte doordat eén strafcorhêr prima werd ingeschoten (3-1). De T. kwamen weer naar voren en we derom ontstond een doelpunt uit een straf corner (32). Dit wérd E. toch te machig en kwam fel opzetten, de T. probeerden deze aanvallen af te slaan, maar moes ten in E. de meerdere erkennen. Zij wisten vijf minuten voor het SCHOORL Pastoor H. A. J. Drost heeft Schoorl verlaten, om zijn krachten te wijden aan zijn nieuwe parochie Heemstede. Een meer dan volle zaal heeft in 't Verenigingsgebouw afscheid ge nomen van haar beminde pa rochieherder. Nadat enige zangnummers ten gehore waren gebracht werd het woord gevoerd door de heer C. Kraandorp die namens Kerk- en Armbestuur de scheidende pas toor toesprak en dank bracht voor al hetgeen hij voor de pa rochie heeft gedaan. Namens alle parochianen bood spreker als af scheidsgeschenk een enveloppe met inhoud aan. Hierna werd het woord ge voerd door de besturen van de verschillende verenigingen. De heer J Pronk sprak namens de mannelijke en vrouwelijke jeugd beweging, de heer F. G. J. Maeijer namens de R.K. Gym nastiekvereniging, de heer N. Kaag namens de LTB, de heer J. Beukers namens de R.K. Mid denstandsbeweging, de heer C. P. Kaandorp namens de KAB. mevr. Maeijer-Sanou namens de Kath. Vrouwenbeweging, de heer Jb. Berkhout namens de R.K. Zangvereniging „Ego Flos", de hr N. Kleverlaan name"s R.K.V.V. „Duinranders", terw 1 een depu tatie van de schoolkinderen van de kleuterschool af tot de hoogste klassen van de lagere school op de hun eigen wijze afscheid kwa men nemen. Vele van de sprekers lieten hun woorden vergezeld gaan van een afscheidscadeau. Het zal voor de parochianen wel de eerste keer zijn geweest, dat zij Pastoor Drost meemaakten op het moment dat hij niets wist te zeggen. Het is zo vreemd al lemaal, aldus de scheidende Pas toor. het is juist alsof het mij niet aangaat. Wij hoorden bij el kaar en nu moet ik weg, naar vreemde mensen. Een stuk van ons leven wordt losgescheurd. Ik zal worden geïnstalleerd als pas toor van een geheel anders ge aarde parochie. Vrêemde mensen zullen dan naar mij opzien. Ik heb in de Vijf jaar van mijn pas toraat in Schoorl van u leren houden. Gij hebt mij vaak ge sticht door uw echte godsdienst zin. Ik heb de nieuwe Pastoor gelukgewenst met zo'n parochie, waar hét echte godsdienstige le ven zo welig bloeit. Veel goeds heb ik bij u ondervonden en ge-, lukkige jaren bij u doorgebracht Als u zo blijft ten opzichte van mijn opvolger, ben ik ervan over tuigd, dat ook Pastoor vatt der Linden gelukkige jaren bij u zal meemaken tot heil van deze paro chie.' Ónder grote belangstelling is Vrijdagavond als Pastoor van de parochie van de H. Joannes de Doper te Schoorl geïnstalleerd de ZèêreêrW, Heer J. B. v.d. Linden. Aan de grens van de gemeente werd de nieuwe parochieherder begroet en welkom geheten door hét kerkbestuur. Bij het kerkge bouw stonden de schoolkinderen opgesteld, die een welkomslied zongen. De Installatie werd ver richt door de Hóogeerw. Deken J. Th. Jacobs, die in Zijh toe eindsignaal voor de vierde maalspraak dé Pastoor en dè paróchia- te scoren. Met een uitslag van 42 in het voordeel van Eech trop kwam deze sportieve wed strijd tot een einde. nen op hun plicht wees. Gezien de reputatie van deze parochie was de Hoogeerw. spreker ervan overtuigd dat de samenwerking Met Ouwel v. d. Ward als levens gevaarlijke aanvalsspits en met snelle twee-benige buitenspelers drong de Zaanse stormlinie her haaldelijk door in de Zeevogels- achterhoede. waar men alle zei len moest bijzetten om de gasten het scoren te beletten, Al spoedig bleek dat de defen sie van de thuisclub er goed in was. Prima kopwerk van Stroo ker en ruimteschoten van Li.at- hart gaven de burger moed. Bo vendien hield Groot de Zaanse aanvalsleider goed in de gaten en voor de rest kon Twisk het werk wel af. Intussen zat de Zee vogels-voorhoede niet stil en vooral in het eerste kwartier kwamen er kansen. Eenmaal stond Klevbroek oog in oog met doelman de Koning, maar hij werd van de bal gewerkt, terwijl de arbiter alle protesten weg wuifde. Langzamerhand namen de Zaandammers het middenveld in bezit ert van daaruit werden prachtige aanvallen opgezet en na een prachtige switch doel puntte Ouwel via een enorm schot in de rechterhoek. Even later was het bijna 20 toen v. Ward opnieuw inschoot, maar het lichaam van Strooker stond een doelpunt in de weg. Na de pauze bleef de verhou ding ongeveer als daarvoor: de Zaandammers technisch beter, maar met de thuisclub geenszins kansloos en Bréeuwêr kon op het uiterste nippertje aan Kleybroêk het scoren beletten. Ook de cor ner-verhouding was in het voor deel van R.C.Z., doch beide ploe gen wisten hieruit niét te scoren. Een moment van niêt-begrijpen werd de thuisclub noodlottig, want toen men in de achter hoede twijfelde tussen terugspe len of wegwerken, was v. d. Ward er ais de kippen bij om met een geraffineerd puntertje het tweede doelpunt langs Twisk te plaatsen. Nog eenmaal zette de thuisclub alles op de aanval en bij een algemene bestorming schóót Ber Groot in via een wir-war van benen. Het zijnet werd door de bal beroerd, een Zaans been werkte het leer weer terug, op nieuw ingeschoten en de bal zat klem tussen een been en de paal en werd toen definitief het veld ingeknald. Was het een doelpunt? Wij weten het niet. evenmin als de scheidsrechter, die veel te ver was achtergebleven. R.C.Z. won deze sportief gespeelde wedstrijd verdiend met 20. uitstekend zal zijn en als voor beeld voor de nieuwe Pastoor stelde hij hem de patroon van de kerk, St. Jan de Doper, voor ogen. De parochianen zullen dan echter hebben te zorgen, dat de pastoor niet behoeft te leven van sprinkhanen en wilde honing en niet gekleed zal gaan in kamelen- haar. Aan boord van het 2500 ton metende Zweedse schip „Reine Astrid" is Maandagmorgen vroeg brand uitgebroken. Óm ongeveer half zeven zond het schip nood signalen uit, waarin het om on middellijke assistentie vroeg. De „Reine Astrid" bevond zich toen op ongeveer 65 mijl ten Noorden van de Oostpunt van Terschel ling. Ongeveer drie kwartier later werd bericht, dat de beman ning het vuur meester was ge worden. ALKMAAR. De eerste wed strijd op het nieuwe terrein werd een 32 overwinning. Terriers was de eerste die een goal maak te na een paar mislukte aanval len. Strawberries antwoordde voor de rust met een tegenpunt zodat deze inging met 11 ge lijke stand. Na ae rust maakte Strawberries het al gauw 21. Dit was voor de Terriers schijn baar de aanmoediging om een beetje meer vuur in het spel te leggen en zo werd het na vele mislukte pogingen eerst 22 en daarna 32 voor Terriers, on danks het goede werk van de in- valster-keepster van Strawberries. ALKMAAR. Geboren: E. z.v. H. de Vroome en J. Sandberge: A. d.v. P. A. Greiidanus en H. J. Verboom; R. z.v. J. B. Vêfberne en A. J. Cornelisse; J. M. z.v. J Tijssen en C. M. v. d. Vlugt. Overleden: W. Tol. 86 jr., wed, v. S. Heekelaar; P. C. Lobach, 70 jr., wed. v. C. Sman. AUTOMATISERING TELEFOON Alkmaar's-Hertogenboseh AlkmaarNijmegen ALKMAAR. Op Dinsdag 6 October a.s. bij de aanvang Van de dienst zullen de abonne-kop- pelingen tusseh de geautomati seerde netten van het technisch- district Alkmaar enerzijds en die van het technisch-district 's-Her- togenbosch-Nijmegen anderzijds in dienst worden gesteld. De aan geslotenen in het district-gedeei- te Alkmaar kuhnen dan alle num mers in de geautomatiseerde bet ten van de technische districten 's-Hertogenboseh én Nijmegen doörlopenden rechtstreeks kiézên SCHERMERHORN. Geboren: Jan Hendrik, z. V. G. Streéfland en E. H. Verhoog. Gehuwd: Nicölaar P. Komen, 23 jaar, veehouder, woh. te Ur sem en Margaretha C .t). van Saaze, 21 jaar, te Schermerhorn. Ondertrouwd: Adrianus C. Sta- degaard, 26 j. veehouder, wonen de Wijdewormer en Gerarda M. T. Brouwer, 22 jaar, te Scher merhorn (huw.voltr. 22 Oct. a.s.) WAMËNHUIZEN, 5 Oct 2700 kg gele kool, doorgedraaid. 18000 kg witte kool 3.50. AVENHORN. 3 Oct. Witte kool 3.50, aanv. 15.000 kg. Rode kool 39, aanv. 6000 kg. Chinese kool 4.506.00, aanv. 2300 kg. Uien, grove 3.504.70; gewone 2.70—4.50, driel. 5—6.30, nep 12— 17 p. 100 kg,, aanv. 8000 kg. Bie ten (rond); i 55,60; II 4.00—4.80, aanv. 5000 kg. Peen: II 5.00; III 5.005.60, aanv. 19000 kg; door gedraaid 6500 kg. Augurken: grof 20.40—22.30, basterd 30,30, stek 6.20, bommen 6.0Ö p, 100 kg, aan voer 3700 kg. Slabonen 25—60 p. 100 kg., aanv, 1250 kg, LANGEDUK. 1000 kg sla- bonen 33—51; 4500 bloemkool BI 10,5014,40; 10.000 kg groêhê kool A 6—6,60; B 4—4,30; 12.800 kg witte kool 3,50; succes 44,50; 26.000 kg uien 3,30—4; 3000 kg bieten A 5—5,70; B 4; 2500 kg péen 55,60; Doorgedraaid 27000 kg witte kool; 1400 stuks bloem kool B2. N.-SCHARWOUDE 1100 kg aardappelen, Eigh. 10,40; Koopm. bl. 9,90, bonken 9,60; 7öo0 kg uien 3,20—4,20; grote 3,50—4; drieling 5; nep 10—12; 1800 kg kroten A 5; B 4, 1200 kg peen B 5,30, C 5,50, 1400 kg slabonen I 3536; II 23, afw. 20, 900 kg groene kool A 6; 50.000 kg witte kool 3,50; 41000 kg succes 4; 200 st. bloemkool B2 8—9, doorgedr. 46000 kg witte kool. ALKMAAR, 5 Oct. Aange voerd: 115 vette koeien 600—1010, 7 graskalveren 170—230: 25 nuch tere kalveren 45—92; 34 vette schapen 85—110; 190 varkens 1—2 per kg. De grote verrass: van Volendam t< fraaie zege van I melding waard, per sé in de koj winning in Wer resultaat, waardo overgenomen. Ja, het is er in I van gekomen. HR West-Frisia niet kunnen verrichten, in 2A had gehooi won met 53 en i aan het hoofd va; Nu houden zo, En rigens kwam ook uit de bus. Het w met 10 en staat r plaats. Ongekende de rood-witten. Z1 tas stonden tot ni onderaan. Dat moi zullen de bestuurd' clubs hebben gezej taat bleef niet uit. wonnen van resp. Waardoor DWV de kreeg. ZFC is er r „in". Het aarzelenc tegen WA is daar bewijs van. West-Frisia Zeeburgia Hollandia V.V.A. Z.F.C. H.R.C. Holland H.F.C. Rapiditas Z.V.V. D.W.V. 3 2 3 2 3 3 3 3 3 3 2 Voli De grote verrass Zondag kwam zoals reeds vermeld uit c speelde KFC Volt kaart en misschie: eens goed voor de die nu gezien en g hebben, dat het zo r van het jaar. Kennei de leiding over. Het dat maar blijft sukl voorhoede, kansloos Voor Schoten word nu al niet bepaald r Haarlemmers kreg aan de grond bij E op die Amersfoorte een prima elftal. De Kennemers 3 Volendam A.F.C. De Spartaan Watergraafsm. H.V.C. U.V.V. Helder K.F.C. Schoten D De beide leiders in Alkmaarse Boys lie geen steek vallen, zes van de tien doe Purmersteijn en All kwam weliswaar mi over de sloot tegen 1 punten waren ook t kleurloze middenmo ster van Zaandijk i: weer omhoog. Een sultaat is toch die ADO. Alw. Forwar deelden in Hoorn di de Forwarders nog i jaar, dan mogen ze c liespunten toch niet schrijven. De Keuzecommissie V.B. heeft het voor lands elftal, dat Woi tober in het Feijeno Rotterdam tegen St zal spelen, als volgt met de aantekening, die linksbinnen spee zal worden bekend doel: Steiger (P.SJ achter: Odenthal (1 Tebak (Eindhoven); midden: Klaassei van der Hoek (Fe Biesbrouck (R.C.H.), voor: Overbeeke Beurden (B.V.V.), (Rigtersbleek), N.N. (Sittardia). Reserves: Meurin Lagerwaard (Exce Schijndel (S.V.V.), va fa), Schouten (Excel Melis (Eindhoven). De ontmoeting 1 Francais is bedoeld a strijd met het oog op derby tegen België, 25 October op het •taat.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2