Volendain kreeg in de Koog de schrik van zijn leven Juist srm/m Schot vaardige West-Frisia aanval H.R.C. net de baas stoop In de laatste seconde maakte S.V.A. gelijk HET DOEN EN LATEN VAN DE EERSTE KLASSERS Euwe remise tegen Keres Arsenal's eerste succes in seizoen op Highbury binden i scheeps- Noordzee i Beurs 2e, 3e en 4e klassers Meervogels 31 verrichtte in Wervershoof kranige prestatie Fraaie zege van R.K.A.F.C. Vip Ned. Elftal samengesteld Zouaven hadden met rust 3-1 voorsprong Hoopvol spel van Helder se ploeg Het candidateiitouriiooi Voetbal in Engeland Verrassingen in tweede divisie On deugende Taks rifiachting Dor het K.N.M.I, ldig van Maan- Dinsdagavond: r lichte vorst s wolkenvelden r. Matige tot uit Noordelijke lude nacht met ichte nachtvorst eveer dezelfde ils vandaag, udiëntie m Haarlem sschop van Haar- 6 en Woensdag en audiëntie ver- ijn en als voor- nieuwe Pastoor 3 patroon van de e Doper, voor ianen zullen dan zorgen, dat de ieft te leven van wilde honing en |aan in kamelen- n het 2500 ton s schip „Reine lagmorgen vroeg in. Om ongeveer het schip nood- arin het om on- tentie vroeg. De ievond zich toen ni.il ten Noorden t van Tersch el- drie kwartier t, dat de beman- neester was ge- •riers I ries III De eerste wed- we terrein werd inning. Terriers een goal maak- nislukte aanval- es antwoordde een tegenpunt I met 11 ge- de rust maakte al gauw 21. Terriers schijn- iiging om een 1 in het spel te rd het na vele r eerst 22 en r Terriers, on- verk van de in- an Strawberries. e stand Geboren: E. z.v. a J. Sandberge: Üdanus en H. J. J. B. Verberne se: J. M. z.v. J d. Vlugt. Tol. 86 ir„ we_d. 3. Lobach. 70 ïan. IG TELEFOON ertogenhosch Mi.imegen Op Dinsdag 6 le aanvang van de abonne-kop- de geautomati- het technisch- merziids en die -district 's-Her- :en anderzijds gesteld. De aan- district-gedeel- n dan alle rtüm- matiseerdè net- ische districten én Nijmegen tstreeks kiézén e stand ,N. Geboren: G, Streéfland ar P. Komen, -, won. te Ur- ha C .D. van Schermerhorn. irianus C. Sta- ioüder, wonen- m Gérarda M. aar, te Scher- r. 22 Oct. a.s.) 5 Oct 2700 'edraaid. 18000 Dct. Witte .000 kg. Rode 00 kg. Chinese inv. 2300 kg. -4.70; gewone -6.30, nep 12 80Ö0 kg. Bie- 0; II 4.00—4.30, in: II 5.00; III 1000 kg; doór- lugurken: grof :d 30.30, stek p. 100 kg, aan- bnen 25—80 p. kg. 1000 kg Sla- bloemkóól BI tg groene kool ,30; 12.800 kg acces 44,50; 0—4; 3000 kg B 4; 2500 kg gedraaid 27000 1 stuks bloem- S 1100 kg 10,40; Koepm. I; 7Ö0Ö kg uien 50—4; drieling kg kroten A sen B 5,30, C sn I 35—30; II groene kool A ooi 3,50; 41000 bloemkool B2 00 kg witte :t. Aange- ;ien 600—1010, -230; 25 nuch- '2; 34 vette 1 varkens l2 Maandag 5 October 1953 Pagina 3 De grote verrassing in de tweede klasse is wel de nederlaag van Volendam tegen K.F.C. Maar er is meer te melden. De fraaie zege van R.K.A.F.C. op Grasshoppers is een extra ver melding waard. En Meervogels uit Akersloot wilde zeker per sé in de kop komen van ons overzicht. Welnu de over winning in Wervershoof op V.V.W. is wel een bijzonder resultaat, waardoor de leiding zelfs van V.V.W. kon worden overgenomen. Ja, het is er in Den Helder niet van gekomen. HRC heeft tegen West-Frisia niet de krachttoer kunnen verrichten, die menigeen in 2A had gehoopt. West-Frisia won met 53 en staat nu alleen aan het hoofd van de ranglijst. Nu houden zo, Enkhuizers. Ove rigens kwam ook Hollandia goed uit de bus. Het won in Utrecht met 10 en staat nu op de derde plaats. Ongekende weelde voor de rood-witten. ZVV en Rapidi- tas stonden tot nu toe puntloos onderaan. Dat moet veranderen, zullen de bestuurderen van deze clubs hebben gezegd. Het resul taat bleef niet uit. Beide elftallen wonnen van resp. DWV en HFC. Waardoor DWV de rode lantaarn kreeg. ZFC is er nog steeds niet „in". Het aarzelende gelijke spel tegen WA is daar een duidelijk bewijs van. Alkm. Boys D.E.M. C.S.V. W.S.V. 30 Zaandijk Alw. Forward K.V.V. A.D.O. 20 Beverwijk Purmersteijn E.H.S. H.S.V. West-Frisia Zeeburgia Hollandia V.V.A. Z.F.C. H.R.C. Holland H.F.C. Rapiditas Z.V.V. D.W.V. Volendam verloor De grote verrassing van deze Zondag kwam zoals in de aanhef reeds vermeld uit de Koog. Daar speelde KFC Volendam van de kaart en misschien is het wel eens goed voor de wijdbroeken, die nu gezien en gemerkt zullen hebben, dat het zo maar niet gaat van het jaar. Kennemers nam vlot de leiding over. Het klopte Helder dat maar blijft sukkelen met zijn voorhoede, kansloos met 41. Voor Schoten wordt de toestand nu al niet bepaald rooskleurig. De Haarlemmers kregen geen voet aan de grond bij HVC. Let eens op die Amersfoorters, ze hebben een prima elftal. De Kennemers Volendam A.F.C. De Spartaan Watergraafsm. H.V.C. U.V.V. Helder K.F.C. Schoten DEM en Boys wonnen weer De beide leiders in 3A, DEM en Alkmaarse Boys lieten gisteren geen steek vallen. DEM scoorde zes van de tien doelpunten tegen Purmersteijn en Alkmaarse Boys kwam weliswaar met de hakken over de sloot tegen EHS, maar de punten waren ook binnen. Uit de kleurloze middenmoot schoot de ster van Zaandijk inmiddelds al weer omhoog. Een behoorlijk re sultaat is toch die drieeen op ADO. Alw. Forward en KVV deelden in Hoorn de punten. Als de Forwarders nog wat willen dit jaar, dan mogen ze dergelijke ver- liespunten toch niet in hun credit schrijven. WIE IS N.N.? De Keuzecommissie van de K.N. V.B. heeft het voorlopig Neder lands elftal, dat Woensdag 7 Oc tober in het Feijenoordstadion te Rotterdam tegen Stade Francais zal spelen, als volgt samengesteld, met de aantekening, dat degene, die linksbinnen speelt, nog nader zal worden bekend gemaakt. doel: Steiger (P.S.V.); achter: Odenthal (Haarlem) en Tebak (Eindhoven); midden: Klaassens (V.V.V.), van der Hoek (Feijenoord) en Biesbrouck (R.C.H.), aanvoerder; voor: Overbeeke (Dosko), van Beurden (B.V.V.), Bleyenberg (Rigtersbleek), N.N. en Gruyzen (Sittardia). Reserves: Meuring (Xerxes) Lagerwaard (Excelsior), van Schijndel (S.V.V.), van Ede (Spar ta), Schouten (Excelsior) en van Melis (Eindhoven). De ontmoeting tegen Stade Francais is bedoeld als oefenwed strijd met het oog op de jaarlijkse derby tegen België, welke voor 25 October op het programma •taat. In 3B nam ZSGO als enige winnaar uit vier wedstrijden de leiding van Vitesse over. Hier hebben ongeveer acht clubs de zelfde papieren. Z.S.G.O. J.O.S. Ripperda T.O.G. Vitesse 22 Terrasvogels Velsen Rivalen D.E.C. Kinheim Wilskracht Alcm. Victrix BKC alleen aan 't hoofd In 4A is de Gordiaanse Knoop steeds groter aan het worden. Wel heeft BKC een vierde overwin ning aan zijn totaal toegevoegd door Texel middels een 20 ne derlaag puntloos naar het eiland en de laatste plaats te sturen, maar DTS bijv. verspeelde giste ren zijn eerste punt tegen Oudesluis, dat dus voor een twee de krachttoer zorgdroeg. RKAFC bewees, dat het BKC graag wil volgen in z'n successen- reeks. De Alkmaarders namen in 3- 2 1 0 5 3 1 2 0 4 3 1 2 0 4 3 1 2 0 4 3 2 0 1 4 3 2 0 1 4 3 2 0 1 4 3 1 1 1 3 3 0 1 2 1 3 0 1 2 1 3 0 1 2 1 3 0 1 2 1 Hoogwoud tegen Grasshoppers geen halve maatregelen. Vijf twee. Cijfers, die geen gewoonte zijn tussen deze twee rivalen. ZAP krijgt zijn draai maar niet. Nu is de ontmoeting tegen VZV voor hen altijd een kwaad kar wei en gisteren kwamen de Pol- dersen dan ook weer met de tra ditionele kous op de kop thuis (het is al eens meer 43 geweest in het verleden). ZAP staat nog steeds op een punt, een totaal, dat Schagen gisteren bereikte door Limmen op eigen terrein een ge lijkspel af te dwingen. En door dit alles staat Texel thans helemaal alleen onderaan B.K.C. 3 3 0 0 6 D.T.S. 3 2 1 0 5 Limmen 3 1 2 0 4 R.K.A.F.C. 3 2 0 1 4 Watervogels 3 2 0 1 4 Grasshoppers 3 1 1 ,1 3 Succes 3 1 1 1 3 V.Z.V. 3 1 1 1 3 Oudesluis 3 0 2 1 2 Z.A.P. 3 0 1 2 1 Schagen 3 0 1 2 1 Texel 3 0 0 3 0 Meervogels won in Wervershoof We hadden niet verwacht, dat Meervogels in Wervershoof van WW zou gaan winnen. Maar zie daar, het is gebeurd en trots prij ken de Akersloters thans boven aan de ranglijst. Er zijn natuur lijk een groot aantal kapers op de kust. Daartoe behoort naast WW, ook USVU, dat met 2—0 MFC versloeg en dan natuurlijk de „keien" uit het vorig seizoen EVC, Assendelft en Monniken dam. Assendelft won van De Rijp met heel kleine cijfers, EVC liet Purmerend ongetroost achter en Monnikendam moest Andijk een punt afstaan. SVA bleef ook in de wel heel grote kopgroep. Het moest echter in Lutjebroek met een gelijkspel tegen Zouaven ge noegen nemen. Meervogels 31 3 2 1 0 5 Assendhlft 2 2 0 0 4 U.S.V.U. 2 2 0 0 4 V.V.W. 3 2 0 1 4 E.V.C. 3 2 0 1 4 Monnikendam 3 12 0 4 S.V.A. 3 12 0 4 De Zouaven 3 0 2 1 2 Purmerend 3 10 2 2 Andijk 3 0 12 1 M.F.C 3 0 0 3 0 De Rijp 3 0 0 3 0 (Advertentie) Dat is nu net waar ik trek in heb een lekkere sigaret van Sterling shag. Mild, geurig en lang van draad; ja, Sterling is de beste shag NIEMEIJERi TABAK....TABAK OP ZN BEST Een 31 voorsprong, reeds voor de rust behaald, bleek niet voldoende voor Zouaven om de Een goed en enthousiast spelend H.R.C. had hijna kans ge zien het nog ongeslagen West-Frisia één of twee punten te ontnemen, ware het niet dat de tijdstippen waarop de Enkhui- zer doelpunten tot stand kwamen voor de thuisclub wel zeer ongunstig waren en het moreel van de ploeg te sterk aan tastte. Twee maal wisten de rood-gele aanvallers binnen de minuut twee doelpunten te maken en een achterstand in een voorsprong te veranderen. Van de eerste klap kon H.R.C. zich na de rust herstellen, doch de tweede maal betekende liet de genadeslag. Dit zijn uiteraard belangrijke factoren, want Ra cing had niet behoeven te verliezen. De thuisclub startte direct in een hoog tempo en gunde West Frisia geen tijd zich te acclamati- seren. Er ontstonden al spoedig enkele doelrijpe kansen, doch Vrouwe Fortuna lonkte de West- Frisia defensie, die vooral in de eerste helft niet de indruk maakte een onneembare vesting te zijn. toe. Midvoor den Os, die door zijn bewegelijkheid een voortdurend gevaar was had weinig geluk toen hij zijn schoten juist naast het doel zag verdwijnen. Rijkers liet uit sportiviteit een doelpunt achterwege,. Zou hij wel gescho ten hebben, dan had het voor de voor zijn voeten liggende doelman Ubels niet best uitgezien. Het eerste doelpunt ontstond een half uur na het begin. Rijkers bediende P. de Vries, die zich ontdeed van rechtsachter Belier en scherp inschoot. (10). In deze periode lag voor H.R.C. de kans op een zege voor het grijpen, doch de in het blauw spelende gast heren waren niet in staat de be slissende stoot te geven. Een prachtige kopbal en een, naar wij aannemen voor buitenspel af gekeurd doelpunt, waren de enige resultaten. West Frisia deed het even later beter door middels Dangermond de gelijkmaker te scoren. Binnen de minuut had West Frisia een voorsprong verkregen op wel zeer fortuinlijke wijze. De grens rechter van H.R.C, vlagde voor buitenspel, maar zag later dat bij een fout begaan had. Hij maakte 't terstond kenbaar en de scheids rechter liet doorspelen. Stelling profiteerde van de verwarring die door dit voorval in de Racing verdediging was ontstaan en knalde het leder in de touwen (21). In de zeven minuten, die de spelers scheidden van de rust was West Frisia oppermachtig en het was maar goed, dat de Ra cing verdedigers in deze minuten van geen wijken wisten en elke aanval resoluut afsloegen. Penalty De tweede helft was juist en kele minuten oud toen de scheids rechter een handsgeval in het beruchte gebied voor de West- Frisia veste afstrafte met een strafschop. Rijkers plaatste zich achter de bal en wij maken ons sterk, dat vele aanhangers van H.R.C. zich in die ogenblikken niet bepaald rustig voelden. Im mers deze speler had in de af gelopen twee wedstrijden twee van deze kansen onbenut gelaten. Thans was dit niet het geval en kreeg Ubels geen kans (2—2). Moreel gesteund door dit doel punt trok HRC ten aanval en al enkele minuten later was het weer Rijkers, die doelpuntte. De rechtsachter Belier miste 'n voor zet van Kramer, waardoor Rij kers in vrije schietpositie kwam te verkeren (32). Prachtig gesteund door de bei de kanthalves Nieuwstad en ten Braak, waarvan ten Braak zijn tekort aan capaciteiten compen seerde met een grote dosis geest drift, bleef HRC aanvallen. De uitvallen van West-Frisia waren zeker niet zonder gevaar, doch de defensie van HRC, waarin links achter Kramer blijk gaf te weten, wat resoluut wegwerken is, kon elk gevaar keren. Bravo grensrechter De grote ommekeer in de wed strijd kwam ongeveer 20 minuten voor het einde en dat West-Frisia uiteindelijk de zege kon grijpen hebben zij voor een belangrijk deel te danken aan de sportivi teit van de grensrechter van HRC Toen Llngbeek een schot van Dangermond juist met de toppen van zijn vinger had beroerd ver keerde de scheidsrechter in de veronderstelling, dat de doelman de bal niet aangeraakt had en hij wilde een doelschop laten nemen. De grensrechter corrigeerde de fout van de scheidsrechter en de gasten mochten een corner ne men. De corner werd door Oteman scherp voorgezet en door de val lende Simons ingekopt (33). Nog was het gejuich niet van de lucht of de bewoners van Tuin dorp, die hun Zondagmiddag doe zelend plegen door te brengen, werden nogmaals opgeschrikt door vreugdekreten van de West- Frisia supporters. Binnen de mi nuut had HRC voor de tweede keer een voorsprong zien veran deren in een achterstand (34). Van het goede spel dat Racing tot dat ogenblik had laten zien, bleef niet veel over. Het elftal zakte in elkaar en West Frisia domineerde. Nog eenmaal wist Simons het net achter Lingbeek te doen trillen en stelde daarmee de zege veilig. Maar, zo ooit een nederlaag aanleiding geeft de toe komst optimistisch tegemoet te zien, dan was dat voor HRC na de wedstrijd van gisteren. Het spel, dat zij gedurende het groot ste gedeelte van de wedstrijd ten toon spreidde, zal de ploeg zeker aan overwinningen helpen. Nederlandse dammers wonnen van België ANTWERPEN, 4 Oct De damlandenwedstrijd tussen Bel gië en Nederland werd gewonnen door de Nederlandse ploeg met 164. De gedetailleerde resulta ten luiden: BelgiëNederland VerpoestPiet Roozenburg o2 FabreKeller 11 De MesmaeckerW. Roozenburg 1—1 1—1 0—2 0—2 0—2 2—0 0—2 0—2 VaessenBergsva VerleeneBeers Damaseauv. Aalten HavaertUlaros De Busserev. d. Sluis JongenMuller CroteuxBizot volle buit machtig te worden. S.V.A. wanhoopte ondanks deze achterstand niet. Het laatste doel punt kwam een seconde voor het einde en gezien het vertoonde spel had de club uit Assendelft wel recht op deze uitslag. Het was een goede wedstrijd met bij Zouaven Pannekeet en de jeugdige Scheer als uitblin kers. Bij S.V.A. was het midden voor Noom die opviel. In de derde minuut plaatste Scheer de bal hoog voor het doel, die tegen de paal belandde, maar voor de 2e maal schoot hij be heerst in (10). Aan de andere kant mocht S.V.A. een indirecte vrije trap nemen toen v. Die pen wat te lang met de bal liep, maar in deze situatie bracht K. Kok keurig redding. Een goed af gegeven bal van Stap schoot Smit naast. Maar de roodhroeken kwa men weer terug. Pannekeet mocht een vrije trap nemen, heel S.V.A. stelde zich voor het doel op, maar de bal leek op een vlie gende schotel, hoog verdween hij in de touwen, 20. Langzaam werkte S.V.A. zich uit de greep van de roodhroeken. Middenvoor Noom bracht de bal snel op. Hield deze echter in het doelgebied wat te lang bij zich, de hal ging toen van been tot been, en tenslotte maakte Berkhout aan alles een einde, 21. Nog voor de rust wist Vla ming met een machtige kopbal uit een door Stap goed genomen corner de stand op 31 te bren gen. De thee had de Zouaven geen goed gedaan, of de vermoeidheid speelde al een rol, het spel be reikte niet meer die hoogte van voor de rust. De thuisclub legde het wat meer op de verdediging toe met het gevolg van een aan vallend S.V.A. Fr. Vriend bracht de bal keurig op, een goede voor zet, maar er was voor het doel geen Zouaaf te vinden. Uit een corner bracht Noom de stand op 32. Hierna ging het spel wat op en neer, af en toe waren de rood hroeken nog wel eens gevaarlijk, maar de juiste stootkracht ont brak. Een ogenschijnlijk onge vaarlijke aanval werd de thuis club noodlottig. Het was weer middenvoor Noom die in de laat ste seconde de gelijkmaker scoorde. In IA ging Haarlem rustig door met winnen. Zwolse Boys bleek een gewillig slachtoffer (50). Jacob tweemaal en Groeneveld voor de rust en Doets en Jacob daarna zorgden voor de doelpunten D.W.S. kwam tegen Wageningen niet verder dan tot een 22 gelijk spel. In de eerste helft nam Wageningen door gevaarlijker aanvals- spel een verdiende 20 voorsprong. Van der Weerd zorgde voor de doelpunten. Na de rust verkreeg D.W.S., ondanks het uitvallen van Kil, een overwicht. Koevoets en Vonhof zorgden in het laatste kwartier voor een gelijke stand. Ensch. Boys won geflatteerd met 20 van Heracles. Selderhuis Sr. scoorde voor de rust. Heracles had pech met schoten tegen het doelhout. Na de rust besliste Brug- geman de strijd door een strafschop langs de 43-jarige Dekkers te schieten. N.E.C. nam in IJmuiden tegen Stormvogels in de eerste helft door Willemse en Bos een 02 voorsprong. Na de rust ver grootte Bos de voorsprong tot 03 en eerst toen konden Linden- berg en Westers tegenscoren (23). Willemse passeerde daarna Kraak met een harde kopbal, wat hem op een hersenschudding kwam te staan. Bos zorgde voor de eindstand 25. Leeuwarden bezorgde Ajax een stevige nederlaag (30). Be Quick boekte tegen Elinkwijk zijn tweede zege en Oosterparkers verraste vriend en vijand door R.C.H. zijn vierde nederlaag te bezorgen. HEERENVEEN VERLOOR OOK IN DEVENTER In IB is Heerenveen er finaal uit. Nu weer werd in Deventer van Go Ahead verloren (20). Met Abe als aanvallende spil kreeg Heerenveen in de eerste helft de beste kansen, maar Go Ahead scoorde door Doornbos. Na de rust stelde Kolkman de Deventer zege veilig. Een verrassing was zeker de 10 zege van A.G.O.V.V. op het sterke V.S.V. Brummel zorgde in de tweede helft voor het win nende doelpunt. Rigtersbleek bleek voor de rust aanvallend gevaar lijker dan Vitesse. Trooster en Bleijenberg drukten dit in doel punten uit. (20). Vitesse herstelde zich na de rust. De gebrs. Jansen werkten de achterstand geheel weg. (22). E.D.O. had tegen Volewijekers in Roodselaar een productieve speler. Hij scoor de liefst viermaal. Voor een zege was dit echter nog niet voldoende, want de Amsterdammers brachten het ook tot vier treffers. Schenkel voor de rust (die met 31 kwam) en Advocaat, Kuypers en Muts daarna waren de schutters. D.O.S. won fortuinlijk van Enschede, Lammers gaf D.O.S. de leiding, Kelder maakte na de rust gelijk en toen Enschede sterker werd, viel de beslissing drie minuten voor het einde aan de andere kant. Van der Linden zorgde hiervoor. G.V.A.V. verloor door een betwiste strafschop in Amsterdam van Blauw-Wit. Sneek en 't Gooi deelden eerlijk. EERSTE KLASSE A EERSTE KLASSE c Haarlem 4 4 0 0 8 Emma 5 4 0 1 8 Ensch. B. 4 3 0 1 6 WV 4 3 1 0 7 Leeuwarden 4 3 0 1 6 WH '16 4 3 0 1 6 DWS 4 2 1 1 5 Xerxes 4 3 0 1 6 Ajax 4 2 1 1 5 PSV 4 2 1 1 5 NEC 4 2 1 1 5 Lon,ga 5 2 1 2 5 Elinkwijk 4 2 0 2 4 SVV 4 2 0 2 4 Stormvogels 4 2 0 2 4 BVV 4 2 0 2 4 Be Quick 4 2 0 2 4 Bleijerh. 4 2 0 2 4 Wageningen 4 1 1 2 3 Sittardia 4 1 0 3 2 Oosterp. 4 1 1 2 3 Sparta 4 1 0 3 2 Heracles 4 1 0 3 2 NAC 4 1 0 3 2 Zw. Boys 4 0 1 3 1 Brabantia 4 0 2 2 2 RCH 4 0 0 4 0 HBS 4 0 1 3 1 EERSTE KLASSE B EERSTE KLASSE D EDO 4 3 1 0 7 Excelsior 4 3 1 0 7 VSV 4 3 0 1 6 EBOH 4 3 1 0 7 DOS 4 3 0 1 6 Willem II 4 3 0 1 6 Vitesse 4 1 3 0 5 ADO 4 2 1 1 5 Blauw Wit 4 2 1 1 5 Feijenoord 4 2 1 1 5 AGOVV 4 2 0 2 4 Eindhoven 4 2 1 1 5 Go Ahead 4 2 0 2 4 MW 4 2 1 1 5 Rigtersbl. 4 1 1 2 3 Herm. DVS 4 2 1 1 5 GVAV 4 1 1 2 3 NOAD 4 1 1 2 3 Enschede 4 1 1 2 3 Limburgia 4 1 1 2 3 Volewijekers 4 0 3 1 3 DHC 4 0 2 2 2 Sneek 4 1 1 2 3 RBC 4 0 1 3 1 't Gooi 4 1 1 2 3 Juliana 4 0 1 3 1 Heerenveen 4 0 1 3 1 Maurits 4 0 1 3 1 „Euwe eindigt bij de eerste zes" hebben de Zwitsers beweerd. Voorlopig schijnt hun voorspel ling bewaarheid te worden. Tegen de leider Smyslov zal Euwe het wel niet meer kunnen bolwerken. De partij is afgebroken in een gewonnen stelling voor de Rus. Tegen Keres kwam onze landge noot met een remise-voorstel, dat prompt werd geaccepteerd. Met Petrosian op de zesde plaats dus, ofschoon Boleslavsky als de be kende kaper op de loer ligt. De bovenste-Smyslov en de on- derste-Stahlberg hebben in de 19e ronde de vrede getekend. Het halve puntje helpt de Zweed wel niet erg, drie punten achterstand op Averbach en Szabo maar het was toch een eervol resultaat. De uitslagen van de 18 ronde luiden: Gligoric-Najdorf Bron- stein-Petrosian <4Reshevsky -Averbach afgebr.; Keres-Szabo afgebr.; Smyslov-Euwe afgebr. in gewonnen stelling voor Smyslov: Geller-Stahlberg afgebr.; Kotov- Boleslavsky afgebr.; Taimanov was vrij. De 19e ronde: BoleywavskyGeiler afgebro ken; Stahlberg-Smyslov 54; Euwe-Keres 'A', Szabo-Res- hevsky '4; Averbach-Bron- stein Petrosian-Gligoric afgebr.; Najdorf-Taimanov afgebr. De stand luidt: 1. Smyslov 11 punten plus 1 af gebr.; 2. Bronstein 10% (18); 3. Reshevsky 10 punten plus 1 af gebr.; 4. Najdorf 9% punt dIus 1 afgebr.; 5. Keres 9 punten plus 1 afgebr.; 6 en 7. Euwe en Pe trosian, beiden 8% punt plus 1 afgebr.; 8. Boleslavsky 8 punten plus 2 afgebr.; 9. Kotov 8 punten plus 1 afgebr.; 10. Geiler 7% punt plus 2 afgebr.; 11 en 12. Gli- goric en Taimanov, beiden 7% punt plus 1 afgebr.; 13 en 14. Averbach en Szabo 7% punt plus 1 afgebr.; 15. Stahlberg 4% punt plus 1 afgebr. LONDEN, 3 Oct. Bill Dodgin, de vroegere manager van Fulham, die een paar dagen geleden in ge lijke functie bij de staartclub van de tweede divisie Brentford werd aangesteld, kan in zijn vuistje lachen. Want de 10 overwinning van Brentford op het tot nu toe ongeslagen Everton was een knappe prestatie. .Tot verontschuldiging van Ever- ton kan worden aangevoerd dat de ploeg uitkwam zonder drie van haar geregelde spelers die vrij gegeven waren voor de landen- wedstrijd welke Eire de volgende dag tegen Frankrijk moest spelen. Ook Fulham, Dodgin's oude club won, en wel van Luton dat even eens spelers had afgestaan voor de wedstrijd EireFrankrijk te Dublin. Alleen in de eerste divisie de den de hoogst geplaatste clubs on geveer wat van hen verwacht werd. Toch had de leider West Bromwich Albion nogal moeite met Middlesbrough, de hekkeslui- ter, die op het terrein van de Al bion slechts met 12 ten onder ging. Gezien de zeven overwinningen in de laatste acht wedstrijden meende men op heftige tegen stand van Aston Villa te mogen rekenen in het duel met Hudders- field, nummer twee van de rang lijst. De Villa bleek echter niet opgewassen tegen de vaart waar mee de voorhoede van Hudders- field speelde, en tegen de stoot kracht waarvan zij blijk gaf. Hud- dersfield vond drie maal het net in de eerste helft, en daarmee was het lot van de Villa beslist. Het productieve Wolvershampton be hield zijn derde plaats in de eer ste divisie door zes goals met Sheffield United te delen. Op de «vierde plaats staat nu Charlton dat met 20 van Newcastle won. Zoals gewoonlijk trok Arsenal op eigen terrein weer het meeste publiek en meer dan 60.000 toe schouwers zagen de Gunners hun eerste succes van het seizoen op Highbury behalen ten koste van Preston, dat zij enkele dagen ge leden ook al in een lichtwedstrijd hadden -geklopt. Een strafschop, waartegen de gasten protesteer den en die door Barnes in een goal werd omgezet bracht de be slissing. De leden van de Engelse keuze commissie moeten dezer dagen het Engelse team voor de wedstrijd tegen Wales samenstellen, en sommigen hunner waren aanwe zig bij de ontmoeting Bolton Tottenham. Zij zagen hoe Loft- house zijn eerste doelpunt van het seizoen voor Bolton scoorde, en tevens dat deze internationaal niet bijzonder goed speelde. Uit blinkers in de match waren Ditchburn, de keeper van de Spurs, en de midhalf van Bolton, Barrass. Bolton won met 20. Chelsea stond op een gegeven moment tegen Sunderland in de tweede helft met 02 achter doch wist een gelijk spel te forceren. Eerste divisie: ArsenalPreston North End 32 BlackpoolManchester City 20 Bolton W.Tottenham H. 20 ChelseaSunderland 22 Huddersfield T.Aston Villa 40 LiverpoolSheffield W. 22 Manchester UnitedBurnley 12 Newcastle U.Charlton A 02 PortsmouthCardiff City 11 Sheffield U.—Wolverh. W. 3—3 W. Bromwich A.Middlesbr. 21 Tweede divisie: Birmingham C.Leeds U 33 Blackburn RoversBury 42 BrentfordEverton 10 Bristol RoversHull City 42 Derby County-Rotherham U. 12 Lincoln CityNotts County 30 Luton TownFulham 12 Nottingham F.W. Ham U. 40 Plymouth Argyle-Stoke City 11 Swansea TownLeicester C. 00 sen, Copenhagen)

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3