YIOS - door LSVV verrast - ziet WGW leiding nemen Agressief en sterker E.H.S. maar de „Boys" wonnen Veel spanning doch weinig doelpunten hij Forward-KVV LSVV won van onfortuinlijk VIOS MH Hel Ke Christchmh-me J.V.C. besliste wedstrijd in het laatste kwartier Hugo Boys zegevierend terug uit Nw. Niedorp Ook Valken verloor kopplaats door nederlaag in Medemblik Thuisclub liep tegen wind 1-0 achterstand in N.V.Y. hield spel te kort Wit-: had In de afdeling Noordholland Spartanen geklopt door Con-Zelo S.R.C. miste strafschop Alkmaar se Boys met de hakken over de sloot Schoorl won „Schoorlse derby" Doelpuntenregen in laatste minuten Tex. Böys en SVW konden niet scoren St. Yictor door Flevo geklopt B.K.C. woi kleurloze we Pagina 4 Maandag 5 October 1953 Drie nieuwe leiders hebben zich in de eerste klasse van de afdeling Noordbolland aangemeld. Egmondia kon daar zelf ni.ets aan doen. omdat het niet speelde en aldus R.C.Z. voorbij moest laten gaan, doch Valken en V.I.O.S. verloren beide hun wedstrijden en zagen Flevo en W.G.W. met lachend gezicht op het erefluweel plaats nemen. In de tweede klasse waren de koplopers gelukkiger. Westfriezen won in 2B en zag Spartanen verliezen, in 2C bleef Hollandia T. eerste, daar S.V.W. de wedstrijd tegen Texelse Boys niet in een overwinning kon omzetten. Het was in IA een slechte dag voor Egmond en Bergen. Egmon dia kwam natuurlijk in grote ge tale naar het Zeevogelsterrein, maar zag de thuisclub aldaar met 20 van RCZ verliezen. In Ber gen was naast de club van die naam, die nog niets dan rouw heeft gekend dit seizoen ook Ber- dos van slag. Het verloor van de ex-vierde klasser Meervogels Z met 21 en zakte daardoor op de ranglijst. Bergen kon ook al niet van Zaanlandia winnen en staat nu helemaal onderaan. Daar moet heel wat veranderen, anders be leven de blauwhemden twee de gradaties in een jaar. Een korf baluitslag bereikten Uitgeest en Alkmaar. De meest zuidelijk gele gen club, Uitgeest, scoorde de meeste doelpunten en staat nu ook met een been in de kopgroep. ODIZ tenslotte deed Zaanse Boys naar de staart tuimelen middels een 4—1 zege op het Bysterrein. E.C.Z. Egmondia O.D.I.Z Uitgeest Berd os Heervogels Z Zaanse Boys Zeevogels Zaanlandia Alkmaar Bergen 0 0 1 0 0 1 1 0 0 0 Flevo aan het hoofd Het hing in 1B al enkele we ken als een zwaard van Damo cles boven de hoofden van RKEDO en Valken. De opmars van Flevo, bedoelen we. En gis teren is het dan een feit gewor den. De Middenmeerders wonnen in Obdam van het blijkbaar zwakke St. Victor (52) en RKDVO bewees aan zijn suppor ters in Medemblik, dat die eerste grote nederlaag met dubbele cij fers tegen RKÈDO kennelijk een vergissing is geweest. Het ver sloeg Valken met 40 en de Ven- huizers keerden, een illusie ar mer, naar huis terug. Ook Blok kers speelde in de kaart van Flevo door tegen St. George iri een doelpuntrijke wedstrijd 55, een punt te verspelen. De vreug de in Middenmeer kon niet op, toen tenslotte bekend werd, dat ook SEW zo vriendelijk was ge weest, niet de volle winst te eisen tegen nabuur Sijbekarspel (22). Het zij onderaan de ranglijst St. Victor een troost, dat ook KGB dit seizoen kennelijk van slag is. Het verloor kansloos van Berkhout dat dankbaar twee kostbare punten incasseerde. Flevo Valken R.K.E.D.O. Blokkers S.E.W. Berkhout R.K.D.V.O. Sijbekarspel St. George K.G.B. St. Victor 3 3 2 2 2 1 2 1 1 0 0 Drie leiders VIOS stond zo kiplekker bo venaan in IC en het duchtte niet veel gevaar van de thuiswedstrijd tegen LSVV. Maar ziet, de Lan- gediikers hebben andere gedach ten in het hoofd gehad en klopten VIOS op eigen terrein met 3—2. WGW en JVC maakten een luchtsprong 'bij het vernemen van die uitslag. WGW nam grimmig revanche voor de misstap tegen SRC en liet Randers met een 60 nederlaag huiswaarts ver trekken. Betere doelcijfers be zorgden de Heldersen zelfs de leiding in IC. JVC kwam tegen SRC met de hakken over de sloot. Het bleef lang eeneen. Toen scoorden de Julianadorpers door Blaauboer het winnende doelpunt. Ook N. Niedorp had van dit alles kunnen profiteren. Helaas troffen de zwarthemden Hugoboys in een „allles-of-niets" stemming. Het werd alles en ver heugd kon Hugoboys constateren, dat de 20 zege hen danig in de lift naar boven bracht. Vrone en Wieringerwaard deelden de pun ten, waardoor Randers onderaan kwam. 4 4 4 4 4 3 3 3 4 daad in 2B aan onze voorspelling gehouden en geen medelijden ge had met RKVVS. De 20 neder laag is echter zeer eervol voor de Spanbroekers, die zich prima thuisvoelen in de tweede klasse. Spartanen, dat naast Westfriezen aan de kop marcheerde, moest zich gewonnen geven voor Con- zelo, dat door zijn prachtige 31 zege naar de tweede plaats klom. De Waarl anders spreken nog een pittig woordje mee in deze com petitie. Ook Zwaagdijk is nog lang niet van de kaart. Het ver nietigde eventuele illusies van DWB en staat nu gelijk met Spartanen en Conzelo twee pun ten achter het leidende Westfrie zen. Onderaan verliep het niet helemaal volgens onze ideeën. HEO trok zich er helemaal niets van aan en bewees door een kra nige 41 zege in Onderdijk, dat Strandvogels rijp schijnt te zijn voor de rode lantaarn. HOSV nl. veroverde een puntje op Woudia, en verliet daardoor de laatste plaats. Hollandia T Kolping Boys S.V.W. Petten Koedijk Schoorl Texelse Boys Zeemacht Duinranders Callantsoog Geel Zwart De derde klassers In 3A bleef St. Adelbert in de kopgroep. Het won met 10 van Oosthuizen. KSV kwam niet met een overwinning thuis uit Dirks- horn. maar wij vinden het een verdienstelijke prestatie om daar 22 gelijk te spelen. Witrood stelde in 3C.iets teleur met zijn 33 gelijke spel tegen het Texel se ZDH. Res. 1B: U.S.V.U. 2 5 4 1 0 Helder 2 5 4 0 1 Alcmaria 4 5 3 1 1 G.V.O. 2 4 13 0 K.F.C. 5 3 2 0 1 Q.S.C. 3 4 12 1 Alkm. Boys 3 4 112 West Frisia 3 4 112 W.S.V. 30 3 4 0 2 2 K.V.V. 3 4 0 1 3 R.K.A.F.C. 2 4 0 0 4 (Advertentie) Vliegrace naar Australië, K.L.M. vliegt mee. Heel de wereld concurreert Over land en zee. Mogelijk zullen anderen 't Doen in korter tijd Hoofdzaak bij de K.L.M. Blijft steeds: veiligheid! In de sigaretten-race Kwaliteit voorop Rook dus Flyer, want U weet: Flyer - It is the top! Res. 1 C: Alcmaria 3 Hollandia 3 Succes 2 V.V.W. 2 Helder 3 Grasshoppers 2 Kaagvogels 2 D.T.S. 2 B.K.C. 2 West Frisia 4 West Friezen Con Zelo Spartanen Zwaagdijk R.K.V.V.S. H.E.O. D.W.B. Woudia H.O.S.V. Strandvogels 4 4 4 4 4 4 3 3 4 4 0 2 0 0 0 1 0 2 1 0 Texl. Boys maakte SVW punt afhandig Nu -had SVW toch de kans in eigen hand om tijdelijk de leiding in 2C van Hollandia T over te nemen. Maar de overtocht naar Texel (altijd een gezellig „uitje") bracht geen volledige winst. Het werd een puntloos gelijk spel. Kolping Boys deed het beter. Met 21 werd van Callantsoog ge wonnen en dat betekende voor de Oudorpers de gezamenlijke be zetting van de tweede plaats met SVW. Onderaan troont nog steeds Geelzwart. Het wil niet met de Zandtemers, die nu weer een ne derlaag te slikken kregen van Petten. De Schoorlse derby werd een prooi voor Schoorl. Duinran ders verloor met 12. Echte der- bycijfers. vindt U niet? Res. 2E: St. George 2 Hollandia 4 de Rijp 2 West Friezen 2 Zouaven 2 Blokkers 2 Alw. Forward 3 3 Andijk ,2 4 D.R.E.O. 2 4 St. Victor 2 4 ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE 3e klas: Spakenburg 4 IJselmeervogels 4 Huizen' Zuidvogels A.M.V.J. Kennemerland S.N.L. S.S.V.U. IJmuiden de Geuzen 4e klas: Dindua J. Holland K.M.V.Z. BI. Wit W. P.V.W.A. Kromhout H.C.S.C. Zwaluwen 30 A.G.T. V.V.G.A. W.G.W. Vlos J.V.C. N. Niedorp Vrone Hugo Boys L.S.V.V. Kaagvogels S.R.C. Wieringerwaard 3 Randers 4 Westzaan W.B.S.V. Beemster Purmerland Foresters D.R.E.O. Knollendam R.K.S.V.S. Jisp P.S.C.K. Gr. Schermer 4 4 4 5 3 4 4 3 4 5 4 Goed resultaat van Conzelo Westfriezen heeft zich inder- Als de groenhemden ooit voor een krachtproef zijn gesteld dan was het wel in deze wedstrijd, waarin J.V.C., geladen met alle beschikbare energie de reis naar Schagen had ondernomen. Hun sterke voorhoede buitte lettterlijk alle kansen uit en schoten als kanonkogels werden gelanceerd. De sterkste heeft inderdaad ge wonnen. maar het duurde toch tot het laatste halfuur van de wed strijd alvorens men het voortref felijk terugbijtend SRC op de knieën kreeg.' Direct na de aftrap ontwikkel den de blauw-zwarten een zoda nig hoog tempo dat het er alle schijn van had dat zij de thuis ploeg volkomen zouden overspe len. Deze vond echter direct de goede vorm en het antwoord was gelijkluidend. De aanvallen wis selden zich vliegensvlug af. Keeper Gouwenberg was ech ter buitengewoon in vorm en het geen niet door de hardwerkende verdediging werd geretourneerd vond bij hem een dankbaar ont haal. Terwijl de snelle linksbui ten Blaau'boer, die doorlopend de pas werd afgesneden door de Moei, welke hem als een terrier op de hüid zat, steeds zijn kan sen zag teniet gedaan, gelukte het hem toch na een kwartier zijn club de leiding te bezorgen. Een afgemeten boogbal van Hoorns man kreeg hij vrij voor de voeten en met een omhaal suisde 01 in de touwen. Wie echter meende dat dit het begin was van een grote serie (want de groenhem den waren ook intussen reeds tweemaal door het bekende oog gekropen) had het voorlopig nog mis, want na zeven minuten was de stand weer gelijk. Een voorzet van Sneekes, waar Kok juist niet bij kon, werd opgevangen door Oudejans. afgegeven aan Kok en deze liet keeper Smit vissen. 11. Hierdoor scheen een periode van verwarring te ontstaan in het kamp der blauwzwarten. Hun harde schieten werd stukken min der en ook hun tempo zakte af. Inplaats van dit uit te buiten ble ken ook de groenhemden dit als een adempauze te beschouwen. Toch bleef de wedstrijd alleszins het aanzien waard. De tweede helft was reeds een half uur in vlot over en weer snel verstreken toen voor de thuisclub het fatale moment aanbrak dat hun blijkbaar de morele tik be zorgde. De Julianadorpers zetten nog eens alles op alles, met het resultaat dat linksbuiten Blaau boer de leiding veroverde. 12. Het antwoord was thans niet krachtig genoeg en toen de 17- jarige middenvoor Meyer, gebruik makend van een lek in de defen sie. de stand op 13 bracht, was het lot der groenhemden beslecht. Eenmaal steeg hun ster nog even toen de prima leidende scheids rechter Vermeer, wien letterlijk niets ontging, voor ongeoorloofd aanvallen in het beruchte gebied een penalty toekende, maar deze werd door Sneekes met een tikje in de keeper zijn handen gescho ten. JVC wierp daarop zijn beste krachten in de verdedigng en SRC was volkomen machteloos om door die muur heen te breken. Het was echter een wedstrijd zo als we in lange tijd niet hebben gezien. Nu ook: 10 stuks 38 ets. Na een, vooral van Boys-zijde, matig gespeelde wedstrijd, is het de Boys toch gelukt de puntjes te bemachtigen. Hiermede kregen zij meer dan zij verdienden, daar een gelijk spel de verhouding heter had weergegeven. Zij vonden in E.H.S. een doortastende ploeg, die, wanneer de aanvallen beter waren afgewerkt, zeker meer kansen voor de overwinning hadden gehad dan de Boys. De eerste de beste aanval die i gewerkt. Toch dachten wij EHS de Boys na de aftrap door v d. zien gelijk te maken, wanneer Lier. op touw zette, resulteerde in een vrije trap op links. Deze werd uitstekend in de doelrnond geplaatst. Keeper Zentveld van E.H.S. sloeg de bal voor de voe ten van Wagemaker en deze jeugdige Boys-speler joeg de bal in de touwen. EHS toog ter aanval, maar men kwam niet tot de juiste afwerking. Midvoor Stoete probeerde het een paar maal en ook de actieve linksbui ten de Nieuwe, maar Kramer was er weer goed in en dat beteken de, dat de Boys voor bleven. In tussen probeerden ook de Boys- voorwaartsen tot een aanval te komen, maar deze konden de juiste combinatie niet vinden. Individueel spel van sommigen van hen leidde ook tot niets, daar de EHS'ers fel op de bal zaten. Een vrije trap, genomen door Indri. gaf v. Zon gelegenheid een gloeiende kogel af te vuren. Het bekende muurtje brak de baan van het schot. Aan de andere kant was het Veldmeyer die hard inschoot, maar Kramer stopte uit stekend. Een prachtige soloren van v. Zon werd hopeloos naast linksback Bark de bal ver over de Boys-verdedigers plaatst. Een ren om de bal tussen Stoete enerzijds en Kramer anderzijds wint Kra mer ten koste van een vrije trap op de rand van het strafschopge bied. Deze werd slecht genomen en weggewerkt. Schipper kreeg nog een vrije kans, door blunde ren van spil de Boer en de stand was 02 In de tweede helft kregen de Boys de wind mee en algemeen verwachtte men een Boys offen sief. Geen sprake van. EHS bleef fel spelen, zo. dat de grote Boys- aanhang er stil van werd. Krul, de Ley, Pater en Kramer verde digden echter prima en mede door het feit, dat de EHS-voor- waartsen voor doel hun hoofd kwijt raakten, behield de Boys hun voorsprong. De EHS-midvoor Stoete kopte uit prachtige positie over. Tenslotte wist hij in de laatste minuut Kramer kansloos te passeren en de stand op 12 te brengen. Het fluitje van scheidsrechter Daalman verhin derde EHS verder te komen. K.V.V. slaagde er in Forward een kostbaar puntje af te snoe pen en we kunnen niet zeggen dat ze het niet verdiend heeft. De Zaanse ploeg zat lang niet slecht in elkaar. De heren waren uiterst snel en speelden technisch beter dan de thuisclub die heel hard heeft moeten werken om de gasten te weerstaan, en wel speciaal na de rust toen de gasten gesteund door de wind het meest in de aanval waren. De Forward-defensie weerde zich echter geducht, zodat er weinig schietkansen voor de gasten kwamen. Voor de thee echter was het Forward, dat het meest aan bod kwam, doch haar voorhoede bleek te traag om van de vele kansen die kwamen te profiteren. Gesteund door de wind drong Forward direct na het beginsig- naal geducht op en noteerden we zelfs twee voltreffers, doch beide keren stond Hart, de maker van de doelpunten, buitenspel. De Forward-aanvallen liepen bij tal van goede aanvallen ook nog te vaak in het listig door KW opgezette buitenspel valletje. De snelle uitvallen van de gasten bleken echter geducht gevaarlijk en eenmaal kon de Vries een hard hoog schot van dichtbii net nog overtippen. Eindelijk dachten we Forward de leiding te zien nemen toen Hart ongehinderd vrij voor doel kwam. Tot grote teleurstel ling van al wat Forward was, schoot de Forward-midvoor pre cies in doelman's handen. Eindelijk werkte KW zich uit de Forwardbeklemming en toen bij een van haar aanvallen de linksbuiten geheel ongemoeid op de Vries kon toesnellen volgde er een schot dat via de binnenkant van de paal doel trof 0—1. Kort daarop weer een KW. aanval, nu van rechts besloten met een keihard schot. De paal echter voorkwam erger. Hierna domineerde Forward weer vrij geregeld doch de snelle KVV-de- fensie gaf geen kansen meer weg. Wel noteerden we menige hoek schop doch ook deze werden re gelmatig weggewerkt. De KW- uitvallen waren een regelmatig gevaar, doch ook bij Forward was de defensie machtiger dan de KW-aanvallers en zo gebeurde het dat met de rust de gasten nog steeds een 10 voorsprong had den. 't Zag er dus voor de zwart- witten niet zo bizonder goed uit voor de tweede helft toen ze te gen zon en wind moesten spelen. De zwart-witten begonnen toch vol energie om de achterstand in te lopen. We dachten ze al direct te zien scoren, want toen na enige vergeefse KW-aanvallen een scrimmage voor het KW doel ontstond, lag de bal even voor het intrappen. Een fractie van een seconde echter was een KW- 'been eerder dan 'n Forward man bij de bal. Weer ontstond een scrimmage voor het KW-doel, doch toen bracht de KW-doel- man redding. Forward hield echter stug vol en toen Pieterse op een gegeven moment Hart een uitstekende kans gaf schoot deze de bal langs de uitlopende doelman (11). KW gooide er nu een schepje op en de Vries moest direct hierop een hard schot van de KW-midvoor verwerken. Er werd nu vinnig om de winnende goal gestreden. Bos knalt hard en hoog in, doch de KW doelman tipt de bal net nog over. Het vin nige spel is oorzaak dat er nogal eens botsingen voorkomen waar voor het spel enige malen werd onderbroken. Wanneer de mid voor van KVV bij een hoekschop de bal voor zijn voeten krijgt knalt hii over. Naderhand komen er nog wel enige Forward-aanvallen doch ze ziin te doorzichtig en het spel te traag om succes te hebben. KVV is dan ook de laatste minuten ge vaarlijker doch de Forward ach terhoede gaf geen krimp en zo gebeurde het dat beide partijen met één winstpuntje genoegen moesten nemen. Een wedstrijd tussen twee plaatselijke elftallen heeft altijd een pikant smaakje. Het moet echter gezegd worden, dat Duin randers en Schoorl hun wedstrij den steeds zeer sportief houden. De eerste aanvallen kwamen van Duinranders-ziide, die echter opgelegde kansen misten. Er ont brak ten enenmale een goede schutter in de voorhoede. Hoewel Schoor] de aanvallen beant woordde, had Duinranders voor de rust de absolute veldmeerder- heid, doch wist dit niet in doel punten uit te drukken. De rust kwam dan ook met een blanco stand. Na de rust was er aanvanke- uik hetzelfde spelbeeld te zien. Op een gegeven moment was ..Stort" keurig doorgebroken en kwam alleen voor Bloothoofd te staan. Keihard kwam de bal in ,net d0). Schoorl kwam steeds meer opzetten en nam gaandeweg de leiding van het spel in handen. Uit een corner wist Schotvanger met een fraaie kopbal de stand gelijk te maken (1—1). Duinranders had niet veel meer in te brengen en werkte de ballen te nonchalant af. Een mis- trap van de Duinranders-rechts- back werd wederom door Schot vanger keurig afgestraft door met een pracht schot van Won deren voor de tweede maal te passeren (1—2). Duinranders was nu volkomen uitgespeeld en Schoorl mocht de verdiende puntjes zegevierend mee naar huis nemen. Schils wint ParijsTours De 47e wegwedstrijd Parijs Tours is geëindigd met een zege van de Belg Schils, die als eerste over de streep gir..g, met de Zwit ser Kubler als tweede. Voor deze laatste „klassieker" van het Franse seizoen gingen 145 renners van start, wat zeg. gen wilde, dat heel wat inge schrevenen verstek hebben laten gaan. Tot hen behoorden o.m. Louis Bobet, een van de favorie ten, die wegens koorts thuis bleef, zijn landgenoten Mahe, Bonnet en Forestier, de Duitser Mueller, de Belgen van Genechten, Close, Barbe, Neyt en Brackeveldt en de Italianen Drel, Conté en Bevila- qua. Ook v. Est en Wagtmans, die uitgenodigd waren, ontbraken op het appèl. Zij reden in Gent. In een harde doch sportieve! daardoor kon doelman Schriiver wedstrijd heeft L.S.V.V. een in zijn doel maagdelijk houden, al het veld sterker VIOS met 32 weten te verslaan. Precies om half drie werd de bal aan het rollen gebracht onder leiding van scheidsrechter Brug ge, die niet altijd even gelukkig met zijn beslissingen was. Vios begon in hoog tempo, maar de anders zo schotvaardige voorhoe de treuzelde, dat het een lieve lust was en zowel Kemper als Buiter waren er totaal uit. Mede De voetbalwedstrijd Noord-Ier- landSchotland, die Zaterdag te Belfast werd gespeeld, eindigde in een 31 overwinning voor Schotland. De landenwedstrijd tussen de amateurploegen van Wales en naar reeds suist 't leder, gekopt door Doets (midden) in 't net. WMes "gewonnen m8t 1_d°°r Met 5—0 versloeg het elftal van Haarlem zijn gasten uit Zwolle in de Spaarncstad gespeelde wedstrijd HaarlemZwol se Boys. Tijdens een aanval van de gastheren is de invaller doelman van Zwolse Boys (links) reeds geslagen. De spil Duim doet nog een vertwijfelde poging de hal weg te werken Onze voorspelling dat het N.V.V. niet mee zou vallen Hugo Boys met lege handen naar huis te sturen, is bewaarheid. N.V.V., volkomen uit vorm, moest zelfs toestaan, dat Hugo Boys de volle buit volkomen verdiend mee naar Heerhugowaard nam. Met goed open spel wisten zij de N.V.V.-defensie steeds uit positie te spelen en de door hun verkregen voorsprong van 02 te behouden. Steeds wist Hugo Boys de defensie van NVV uiteen te rukken en zich zodoende kan sen te verschaffen. Na een kwartier spelen kreeg de Hugo Boys-midvoor de bal even buiten het strafschopgebied vrij, om met een harde schuiver doelman Druif volkomen te ver rassen (01). Hierna kwam N.V.V. wat meer in de aanval, maar wist bij een scrimmage voor het Hugo Boys- doel niet verder te komen dan tegen de verkeerde kant van de paal. Na een half uur weer een doorbraak van de Hugo Boys, welke in een fraai doelpunt werd omgezet (02). Bii een doorbraak van N.V.V. kwam Kater volkomen vrij voor de Hugo Boys-doelman, doch ziin schot ging naast. Na nog wat op en neer gol vend spel kwam de rust. Schotland sterker dan Noord-Ierland Na de thee een fel aanvallend N.V.V. dat de bakens wilde ver zetten, doch de Hugo Boys-defen sie gaf niet thuis en wist elke aanval tijdig af te slaan. Door fel en vinnig spel wist Hugo Boys geleidelijk weer een overwicht te verkrijgen doch de voordoende kansen werden alle onbenut ge laten. Met de voor rust ver kregen voorsprong van 02 kwam ook het einde. Een spannende en sportieve strjjd tussen Texelse Boys en SVW gespeeld op het schapen- veld is onbeslist geëindigd. Een SVW, dat zich middels een over winning op de bovenste plaats in haar afdeling zou plaatsen, zag zich de voet gedeeltelijk dwarsgezet door de Boys. Gedurende eerste helft wogen beide elftallen tegen elkaar op en waren de voorhoedes en ver dedigingen voortdurend in actie om het begeerde doel te bereiken of.te voorkomen. Het heeft enkele malen echter weinig ge scheeld of er zou een doelpunt tot stand gekomen zijn. Op het critieke moment was er echter altijd wel een verdediger die op het laatste ogenblik kans zag zijn tegenstander zowel letterlijk als figuurlijk dwarts te zitten. Na de rust was Texelse Boys iets sterker, doch deze meerder heid werd niet in positieve resul taten omgezet en het was niet te verwonderen dat deze wedstrijd eindigde met de dezelde stand als waarmede de twee elftallen an derhalf uur tevoren vol élan wa ren begonnen. moet ook gezegd worden, dat hii daarbij medewerking kreeg van paal en lat. Zoals zoveel voorkomt, kwam het doelpunt aan de andere zijde. G. Dekker kreeg de bal toege speeld, o.i. in buitenspelpositie, 1 een schot, dat via doel- man M?sc" voor 4e voeten stuitte van Th. Leek, die geen moeite had om er 1—0 van te maken. Dat zat de thuisclub geducht dwars, doch het geduchte offen sief mocht niet baten. Tenminste in de eerste helft niet. Na de pauze hetzelfde beeld. Vios in het veld sterker, maar een stug ver dedigend L.S.V.V. dat van elke kans gebruik maakte om gevaar lijk door te breken. Na tien minuten werd het toch 1—1. Fr. Stam plaatste de bal hoog voor het doel en Buiter schoot onhoudbaar in. Het duur de heel lang voor er weer gedoel punt werd. Maar toen kwamen er drie in enkele minuten. Eerst be sloot H. Leek een solo-ren met een prachtig doelpunt en bij de volgende aanval liet Mosch een ongevaarlijk schot van G. Dek ker in het net schieten (1—3). Een minuut voor het einde ver kleinde invaller Roozendaal, die Nannis na de rust verving, met een prachtige kopbal de achter stand. Maar het was voor Vios niet meer voldoende om de ne derlaag te ontgaan. De vierde competitiewedstrijd is wederom door St. Victor verlo ren, hoewel het spel niet onbe vredigend was en waarbij een grote hoeveelheid pech gerekend moet worden. We hebben genoten van het spel van beide elftallen, met ülevo technisch iets beter. De wedstrijd stond onder leiding van de zeer goede scheidsrechter Lodema. Het spel was 20 minuten oud, toen Flevo de leiding nam, daar de keeper van St. V. iets te laat reageerde. Nog geen minuut daarna maakte Bos met een fraaie kopbal gelijk. 5 minuten voor rust nam Flevo wederom de leiding met een effect-balletje. Met deze stand ging de rust in. Direct na de thee zat St. V. er geweldig op en zowaar bracht Kuipers uit een vrije schop de stand op 22. In deze periode was St. V. zichtbaar in de meer derheid. Flevo werkte zich uit de verdrukking en weer nam ze de leiding. Toen bij een corner weer een speler van Flevo ongedekt stond, lag de 4e goal in het doel. Hoe St. Victor het ook probeerde, niets lukte. Tenslotte werd het nog 25 na een gevaarlijke uit val van Flevo. Ook in deze derde van een goede voor kon de wit-zwarte van Leen Wilkes wo middag heeft gehad bineerde dat het eei en vier doelpunten getekend dient te w man Boekei in de een grotere Kenner In de Heideree aam ditmaal Karei Puhl om aan deze linie iets kracht te geven. P echter van zijn mede sen zeer weinig steu de wit-zwarte aanval lamgelegd werd door mers-achterhoede. Do breken van Lamore rechtsbuitenplaats w plaats ingenomen doi daal. Kleine foutjes ir verdediging werden d te Kennemers-aanval wijze afgestraft met Bepaalde zwakke plek we in de ploeg der I niet kunnen ontdekke het spel van de linker chelEykhof (ex-Vite niet te vergeten de Sluisen, Henk midden rechtsbinnen, was bi tractief. Het waren stuk spelers die wist doelpunt tot stand ge den moest, Middenvoc Sluis had aan v.d. Nee dag een hele kluif en ging hij aan de zwerf zijn bewaker te onttre De start van de was min of meer sens aftrap speelde Hen] op Eykhof die op zijl lage center gaf naar pen Jan v.d. Sluis, gleed over deze pass kogelde in vrij positi 40 meter onnoemelijk Helder-doel waar Boe aanvankelijk kon on< De kracht van het was echter nog niet want de bal maakte dachte draaiingen en de rechterhoek, Boeke controle over de bal over de doellijn verdm Dit alles speelde zich 10 seconden De rood-zwarten be gedegen veldoverwic Heideree achterhoede van de eerste klap aankwam dan aanvar wacht werd, enigszir Dit overwicht viel late: maar de Kennemei bleven zeer gevaarl open oog en gezonde 1 ven een eerste vereiste Een flitsende doorbi Kennemers-aanval, w bal mathematisch zui' verdediging uit naar gedirigeerd, leverde van J. v.d. Sluis aé Henk een fraaie si hij meteen in de vlu Schroeiend hard 1 vanaf de deklat het Meerdere Kennemer vonden hierna een gr< in de handen van Bo< 32ste minuut was het kwintet weer angstig het Helder-doel te zaï men, teneinde de mo voor een tweede doelpi leggen Dit kwam pi voorzet van rechtsbu 11 werd keurig door W voeten van Eykhof die van dichtbij Boek seren (2—0). Texel had 't op 't eiland ge In een kleurloze heeft BKC weer tw< veroverd. Twee punte kostbaar zijn, maar overd in een saaie Er was geen spoor oude geestdrift waa twee clubs elkaar vroe hebben bekampt. In tal was de aloude opgebouwd uit Heerscl Boon en Veldstra. d. Slikke. De inv van de gastheren, geen groots werk h nchten. Het schot Texelaren schijnbaai eiland gelaten. Ab Tiel, Sym Bur" Teulingen konden van de gasten wel rust wist de gerot dediging van Texel de BKC-aanvallen. Buning hadden een tische dag, maar st vaak op Boon en Terwijl Heerschap een beste keeper kon hij zijn handen schuld wassen, aan schuiver van C. waarmede deze BKC doelpunt scoorde, veranderde door d niet. Het bleef partijtje voetbal, ballen bleven bar struiken. Geen zich om ze te halen de hele wedstrijd. Rezelman, die daarr de doelpunt voor nam, was een va hoogtepunten, uit Nederlandse bij Duitsland Naar bekend is zal ter K. L. van der Haag) de wedstrijd land en Saar, welk te Stuttgart wordt den.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4