Noordermarktbond vierde veertigjarig jubileum L.T.B. discussieerde over afdracht van 1/4 procent MARKTBERICHTEN HET ZAL U GEBEUREN Van opbrengst der1 verkochte producten Drukbezochte receptie Woensdag 7 October 1953 Pagina 7 (Advertentie) dat U'n SUPER-BON vindt in het U bekende pakje Keg's koffie A. Op elke 100 pakjes bevindt zich een ruim aantal, voor zien van 10 punten. Punten zijn verpakt niet alleen in Keg's koffie, doch ook in Keg's thee, verpakte levens middelen, custard, pudding. Voor slechts 80 punten stelt U zich in het bezit van een zware badhanddoek, 70 pun ten halflinnen theedoek, 50 punten witte handdoek, 20 punten heren- of dameszak doek, 60 punten bedrukt postpapier. In elk pakje koffie A: bon 2V2 puntin thee Boudoir: bon 1 1 pnt. DE RIJP. Maandagavond werd in café Blokdijk een alge mene vergadering gehouden van de L.T.B., afdeling De Rijp-Graft. Op deze vergadering werd als hoofdpunt vooral behandeld het voorstel van het bestuur om één kwart procent van de verkochte producten af te dragen ten be hoeve van de plaatselijke kas. In een reeds vele jaren geleden genomen besluit werd vastge steld dat door de tuinders één- vierde procent van de opbrengst van de geveilde producten zal worden afgedragen ten behoeve van de kas van de vereniging, ter dekking van diverse uitgaven welke noodzakelijk werden ge acht voor de instandhouding van de vereniging en behartiging van de belangen van de leden, tevens ter dekking van onvoorziene uit gaven. In de loop van deze tiid is er echter een wijziging ge komen in de verkoop van de pro ducten, met name worden mo menteel de vroege aardappelen niet meer via een veiling ver kocht. Hierdoor meenden enkele tuinders niet meer verplicht te ziin om y_an de opbrengst van dit artikel één-vierde procent af te staan ten behoeve van de ver enigingskas. Hierdoor was het nodig dat opnieuw een besluit werd genomen waarin een en an der werd vastgelegd, daar anders moeilijkheden zouden ontstaan. De heer G. J. Visser kon zich niet verenigen met enige zin sneden in de notulen, welke vol gens ziin mening een onjuist beeld wierpen op een behandeld onderwerp. De vergadering ging er mede accoord, dat een en an der werd gewijzigd. Door de voorzitter, de heer C. Stoop werd medegedeeld, dat door het hoofd van de C.C.D. alle medewerking was toegezegd in verband met teeltvergunning, doch dat tevens van deze zijde een waarschuwend woord was gesproken betreffende de ver koop van rode bieten buiten de veiling om; bij overtreding zou zeer streng worden geoordeeld. Vöorts werd 'medegedeeld, dat de motorcursus op 20 October zal aanvangen. De tuinbouwcursus draait weer: er zijn achttien deel nemers. De heer Th. de Vries verzocht het bestuur op de a.s. kringver gadering speciaal de aandacht të vestigen op de ongewenste toe stand betreffende het doodspuiten van aardappelen. Volgens hem, en vele aanwezigen ondersteun den hem, was het noodzakelijk dat eerder bericht werd gezonden inzake de rooidatum en het dood spuiten van de aardappelen. Het verdiende aanbeveling dat dood spuiten en rooien gelijk werden gesteld. Bij de behandeling van het onderwerp één-vierde procent af dragen, werd breedvoerig van gedachten gewisseld en er vielen enkele harde woorden. Na een uiteenzetting door de voorzitter van het bestuursvoor stel, zeide de heer G. J. Visser van mening te zijn, dat, indien het werkelijk nodig was dat de kasmiddelen werden aangevuld, het redelijk zou zijn dat alle leden, dus ook de boeren, zouden bijdragen. Volgens hem zou dit geen bezwaren opleveren bij de boeren. Ook enkele andere leden waren deze mening toegedaan. De voorzitter was, wat betreft de bereidwilligheid van de vee houders, niet zo enthousiast, Geen getuigen KOEDIJK. Daar er geen ge tuigen van het ongeval waren ge weest en beide bij het ongeval betrokken fietsers zeiden behoor lijk rechts op het fietspad te heb ben gereden, concludeerde de president der Alkmaarse recht bank tijdens de zitting van de Meervoudige Kamer tot vrij spraak tegen J. W. v. d. S„ die er van beschuldigd werd door on oplettendheid een ernstige aan rijding te hebben veroorzaakt, tengevolge waarvan de wielriid- ster werd gewond en zes weken haar werkzaamheden niet kon uitoefenen. S. was op 8 Juli met twee vrienden naar Alkmaar geweest en keerde 's avonds laat terug. Even voor de rails bij de gas fabriek was hij afgestapt, terwijl ziin vrienden doorreden. Toen hij bezig was hen in te halen, kwam hij in botsing met een wielrijdster, die uit tegenoverge stelde richting naderde. Hoe het gekomen was konden geen van beiden verklaren. R.K. Leesbibliotheek CASTRICUM. Gaarne wij zen wij er op dat onze R.K. Lees bibliotheek wederom met een schat van nieuwe werken is uit gebreid. Liefhebbers, van lezen, voor verpozing of studie kunnen volop profiteren van de boeken schat onzer bibliotheek. Reddingsbrigade CASTRICUM. De C.R.B. te Castricum telt reeds 80 me dewerkers van wie ruim dertig met meer dan één diploma. Door vertrek van de heer Kattestaart zal B. Delsasso de training voor zijn rekening nemen, terwijl hij tevens als materiaalcommissaris zal optreden. Bovendien was hii van mening dat de tuinders in een veel gro tere mate profijt trekken van de plaatselijke afdeling. Wanneer echter de vergadering van me ning is, dat ook de veehouders een bijdrage zouden leveren, dan kon dit met deze groep worden besproken in een volgende ver gadering. Ook verschillende leden dachten er zo over en meenden, dat een verlies van leden het ge volg zou zijn indien men de vee houders zou verplichten. Boven dien was dit, volgens hen, niet aan de orde. De heer C. Roelofsen wees er op, dat aanvankelijk alleen ver plichting bestond voor geveilde producten. De voorzitter antwoordde hier op, dat er momenteel inderdaad juridisch geen verplichting be staat om ook van de vroege aardappelen af te dragen, doch dat er wel sprake is van een morele verplichting. Na ampele discussies drongen vele leden er op aan een defi nitief besluit te nemen. Zij meen den, dat het aanbeveling verdien de, dat men een zo belangrijk besluit, waardoor het mogelijk werd dat de vereniging op het huidige niveau kon blijven door werken. niet mag laten torpe deren door enkelen. Tenslotte werd'zonder hoofde lijke stemming het bestuursvoor stel aangenomen. Bloembollencursus CASTRICUM. Onder auspi ciën van 'de afdeling L.T.B. zal wederom een bloembollencursus worden gegeven door de heer J. Balkenende van de voorlichtings dienst voor de Sierteelt te Lisse. Geslaagd CASTRICUM. Bij de gehou- den examens voor het vakdiplo- ma voor de brandstoffenhandel slaagde de heer A. Strijker, werkzaam bij Steemans Brand stoffenhandel. GEBED EN BOETE""** IN DEZE TIJD HEILOO Wij hebben in onze editie van Zaterdag j.l. gemeld, dat de geestelijkheid van de pa-' rochie een avond hoopt te orga niseren, waarop aandacht wordt gevraagd voor gebed en offer. In tegenstelling tot vorige berichten, zal deze avond gegeven worden op 16 October in het NKJB-ge- bouw aan de Stationsweg. Hoe bitter zou het de organisa toren smaken, wanneer de zaal maar povertjes gevuld was. Men zal toch ongetwijfeld getroffen worden door hetgeen men daar zal te horen krijgen. Heeft wel iedereen voldoende inzicht in de toestand van vandaag, zodat hij begrijpt wat zijn plicht is als lid maat van het Mystieke Lichaam van Christus en wordt ook wer kelijk gedaan wat Maria heeft ge vraagd bij Haar Verschijningen te Fatima en voelt eenieder dat hij op grove wijze tekort schiet, wanneer hij nalaat of vergeet te doen, wat Maria heeft gevraagd: Dagelijks Rozenkransgebed, prac- tische toewijding aan het Haar Onbevlekt Hart en de viering van de Eerste Zaterdagen? Wanneer iemand daarin ook maar eniger mate tekort schiet, dan is hij mo reel verplicht deze avond bij te wonen om te leren, wat hij als belangrijkste te doen heeft, vóór zijn dagelijkse bezigheden. INBRAAK BRACHT f 510.— OP HEILOO. In de nacht van 14 op 15 Augustus ontsnapten uit een bijzondere afdeling van de Sint Willibrordusstichting te Hei- I90 twee jongemannen, beiden sinds kort ter beschikking van de reclassering gesteld. Het waren de 20-jarige bankwerker H. P. L. de R. uit Venlo en de 28-jarige kleermaker G. B. uit Amster dam. Zij begaven zich naar de woning van de heer P., bij wie een van hen reeds gewerkt had, en daar een portefeuille met 510.-. De R. bleef buiten op de uitkijk staan, terwijl B. door een raam naar binnen wip- e? ,?lin .?la® sloeg. Na dit akkefietie zijn ze weer rustig naar de stichting teruggegaan, brachten er de verdere nacht door en vertrokken de volgende dag naar huis. Ze hadden de buit samen gedeeld. De Alkmaarse Arrondissements rechtbank heeft gistermorgen beide verdachten ter verantwoor ding geroepen. De officier eiste tegen beiden een jaar en zes maanden met aftrek. De verdediger van De R„ mr. G. A. de Lange, was van mening, dat een goed geleide reclassering bij de jongeman ontbroken had. Hij vroeg daarom een reclas- seringsrapport over ziin cliënt uit te doen brengen. De verdediger van B„ mr. H. Lesterhuis, gaf enkele bijzonderheden uit diens leven, van veertien veroordelin gen en acht jaar doorgebracht in gevangenissen en inrichtingen en achtte hem niet geheel verant woordelijk voor ziin misdrijven. Hij drong er bij de rechtbank .op aan, de jongeman naar Avereest te verwijzen. De uitspraak is bepaald op 20 October. Geslaagde winkelweek te Sint Pancras ST. PANCRAS. De winkel week van de middenstandsver eniging „Ons Aller Belang" is een succes geworden! De totale omzet van de reclamezegels be droeg 48.261 stuks. Eveneens is de etalagewedstrijd een succes geworden. De jury bestaande uit de heren K. Kool te Nrd. Scharwoude, P. Baltus te Ou- dorp en C. van Die te Bergen kwamen tot de conclusie dat de fa L. de Pee met 24 punten de eerste prijs moest hebben. De 2e prijs was voor D. Bijlsma met 23% punt en D. Klinkhamer met 23 punten de 3e prijs. De jury stond voor een moeilijke taak gezien het geringe puntenverschil daar de 4e plaats met 22 punten drie maal werd behaald. Door het publiek werden 156 stemmen op de mooiste etalage uitgebracht, 46 op de fa L. de Pee 44 op de fa S. Volkers en Zn 'en 38 op D. Klinkhamer. De gelukkige prijswinnaars hier van zijn: Joh. Klanker-Heilig f 10, mevr. C. Groen-van Bode graven f 7,50, A. Stammes f 5, en W. Honig f 2,50. Rijdende kerk komt in De Beemster BEEMSTER Vrijdag 9 Oct. komt de rijdende kerk van de Oostpriesterhulp in de Beemster. Te ongeveer- 10 uur zal zij voor de R.K. Kerk aanwezig zijn en is dan voor ieder te bezichtigen. De aanwezige eerw. Pater zal enige uitleg geven over de bouw doel en geboden hulp. Tevens zal hij gaven in natura in ontvangst nemen. Na het Lof plm. 8 uur zal in het verenigingsgebouw een film worden vertoond. De Pater zal daarbij een woord van propagan da spreken. De filmvoorstelling is voor een ieder vrij toegankelijk. Vrijgesproken KOEDIJK. De heer J. W. alhier die twee weken geleden voor de Alkmaarse Arrondisse mentsrechtbank terecht moest staan wegens een overtreding van de Wegenverkeersregèling, gepleegd op 1 Augustus op de Herenweg te Egmond Binnen, waarbij hij een botsing zou heb ben veroorzaakt met een motorrij der, die tengevolge daarvan een hersenschudding had opgelopen en in welke zaak de Offi cier van Justitie een boete van f 25 subs. 10 dagen had geëist, werd door de Rechtbank daarvan vrijgesproken. Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: G.. dv H. J. Flutsch en T. Uitvlugt; Arie zv A. Bal en D. Glas. Overleden: Sake de Boer, 54 j., gehuwd met G. Wagenaar, Uit het politierapport ALKMAAR Bij de politie is aangifte gedaan vah diefstal dit 4 spaarpotten uit .een w.oning aan de Troelstrakade,' totaal inhou dende ruim 25 gulden. Eveneens is aangifte gedaan van diefstal van een vulpen en "êëh bedrag van f 5.uit-e^n da mestas die opgehangen was in' 'n gymnastieklokaal van de Jüliana- school aan de Burgemeester Pa lingstraat, Maandagavond van 7 9 uur. Uit een motorboot .gelegen in het botenhuis aan het Noordhol lands Kanaal is door middel van het inslaan van een ruit een ver rekijker gestolen ten bedrage van f 150.De diefstal moet hebben plaats gehad tussen 1 October en vandaag. Gisteren reed een -yvielrijdster over de Laat en wilde linksaf de Boterstraat ingaan, waarbij zij zeer kort en zeer ondtfidelijk de richting aangaf,Een andere wiel rijder kwam met haar in botsing, zodat zij kwam te vallen en het kind, dat zij achterop had, met het hoofd op de straat kwam. Het kind had een lichte hersenschud ding en werd met een particuliere auto naar huis vervoerd. Opbrengst collecte ALKMAAR De in de week van 2127 September alhier ge houden Simavi-eollecte heeft op gebracht f 1995.86. W ijkverpleegsters telefonisch te bereiken ZIJPE. De woningen van de beide gemeentelijke wijkver pleegsters waren tot, heden niet aan het telefoonnet aangesloten en het was derhalve niet moge lijk de zusters telefonisch te be reiken. Aangezien dit wel eens aanleiding tot moeilijkheden gaf, is tot aansluiting van deze wo ningen aan het telefoonnet over gegaan. Aan zuster Houter te Sint Maartensbrug is het telefoon nummer 321 toegekend, terwijl zuster Bakhuijs te 't Zand onder telefoonnummer 238 is te berei ken. Heling WINKEL Omdat R.V. uit Winkel verschillende gereed schappen die van diefstal afkom stig waren, als geschenk had aan genomen, terwijl hij de afkomst wist, werd hij door de Alkmaar se Politierechter veroordeeld tot een boete van f 50,subs. 25 dagen hechtenis. Eèn kennis van hem, die werkzaam was in een fabriek, stal deze voorwerpen; maar werd op zekere dag gecon troleerd, toen hij weer gereed schappen bij zich had. Om het bezwarend materiaal bij evt. huiszoeking kwijt te zijn, bood hij het R.V. aan. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL. Geboren: Franciscus M. J., z. v. P. Dekker en C. Konijn; Catharina M. C.. z. v. J. Pankras en Th. Jansen. Gehuwd: Cornelis P. Burger, 27 jaar, te Warmënhuizen, en Johanna Muileboom. 24 jaar. Motorcursus ZIJPE. De afdeling Zijpe van de Hollandse Maatschappij gaat met haar tijd mee. Het be stuur is namelijk voornemens bij voldoende belangstelling een motorcursus te organiseren. Door de toenemende mechanisatie wordt kennis van motoren ook voor de boer en de arbeider van groot belang geacht. Dit is zeer juist gezien. veilingsvereniging „De 1 menwerking is er nog een goede ;bond" herdacht toekomst voor de Noordhollandse tuinbouw, aldus de burgemeester. Namens het gemeentebestuur bood spr. een klok aan voor de vergaderzaal. Spr. hoopte dat deze klok een vingerwijzing zou zijn om de tijd goed te gebruiken. De heer Nijssen, voorzitter van de provinciale commissie, felici teerde de Noordermarktbond na mens deze organisatie. Spr. wees op figuren als de eerste voorzit ter, de heer Brugman, de tweede voorzitter, de heer J. Ootjers en de heer J. Kliffen. Hij dankte de veiling voor de trouw welke de Noordermarktbond steeds in de Provinciale organisatie heeft be toond. De veiling heeft veel bij gedragen tot de welvaart van deze streken. Voor de toekomst hoopte spr. op een prettige sa menwerking. De heer van Rhe- nen sprak namens het Centraal Bureau van Veilingen. Practisch alle telers zijn hier aangesloten bij de veiling en hiermede com plimenteerde spr. het bestuur. Namens het C. B. bood spr. 'n cadeau aan van Delfts aardewerk (wandborden). De Noordermarktbond" herdacht Dinsdag het feit, dat hij vóór 40 jaar werd opgericht. De tuinders en kopers die zich 's morgens om 8 uur naar de veiling begaven be merkten reeds aan de met groen en bloemen versierde toegang dat het een bijzondere dag was. Voor dat de veiling begon sprak voor zitter P. Duijves over het 40-jarig jubileum. Het bestuur had ge meend dit feit niet ongemerkt voorbij te moeten laten gaan en een enigszins feestelijk cachet aan deze dag te geven. De toenemen de bloei van de Noordermarkt bond gedurende de afgelopen 40 jaar is de reden dat we bij deze mijlpaal stilstaan. ML medegewerkt aan de groei van de veiling. Met de wens dat God ook in de toekomst het werk van de veiling zou zegenen eindigde hij zijn rede. De veilingleider, de heer Jn. Kos, feliciteerde namens het per soneel. Hij bood een bloemen versiering in de veiling aan, het geen door de voorzitte onder dank werd aanvaard. Hierna ging men over tot de gewone dagorde en werd met vei len begonnen. Het. was wel jam mer, dat juist nu de klok zo slecht draait voor de tuinders en dat veel producten (voorname lijk witte kool) onverkoopbaar waren. Receptie 's Middags werd in „Concordia" een druk bezochte receptie ge houden. Naast de bestuursleden van de bond en de bestuurderen van de aangesloten tuinbouwverenigin- gen waren aanwezig het voltallig College van burgemeester en wethouders van Langedijk, de ge meentesecretaris, de voorzitter en secretaris van de Prov. Commis sie uit de veilingen in Noord holland, de heren Nijssen en Veg- ten, de besturen van de zuster verenigingen uit Broek op Lan- gendijk en Warmenhuizen, de rijkstuinbouwconsulent dr ir Riet- sema, de heer L. Mallekote. le raar aan de rükstuinbouwschool, de heer Tama, directeur van de accoutantsdienst, de heer Blok, directeur van de Twentse Bank met de heer Jimmink, de heer J. Kliffen, ere-voorzitter, de ere leden A. Swager en T. Reno, de oud-keurmeester, de heer J. Swart, vertegenwoordigers van de handel, de transportarbeiders en de vrachtschippers, en het per soneel van veiling en betaalkan- toor mei, hun dames. De voorzitter, de heer P. Duij ves, bracht eerbiedige hulde aan de initiatiefnemers, die destijds hun krachten gaven aan de op richting. Enige van de pioniers waren aanwezig, o.a. de ere-voor zitter, de heer J. Kliffen. Dank bracht spr. aan de hui dige betaalmeester, de heer J. Ootjers, voor de samenstelling ten zeer hoog, aldus spr. en is de Noordermarktbond uitgegroeid tot een van de grootste veilingen van Noordholland. Spr. wees op de eendrachtige samenwerking tussen de tuinders en het bestuur, en de toewijding van het personeel waardoor de veiling groot is geworden. Felicitatie burgemeester De burgemeester van Lange dijk, de heer Schelhaas, wees er op dat het goed is te denken aan het verleden, het heden en de toekomst. Een van dé pioniers, de heer Kliffen, ^is bij zijn af scheid als voorzitter van de veiling benoemd tot ere-burger van Langedijk. In het verleden heeft de veiling -medegewerkt aan het Welzijn van Langedijk. Spr, prees de samenwerking in de Noordermarktbond. De afzet van de producten is uitstekend. Door een goede internationale sa- Commissie van Advies Gewestelijk Arbeidsbureau ALKMAAR. Bij beschikking van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid van 30 September j.l. is aan de heer M. Coerts te Alkmaar eervol ont slag verleend als voorzitter der commissie van advies van het gewestelijk arbeidsbureau te Alk maar, en is tot zijn opvolger in laatstgenoemde functie benoemd de heer C. Venneker, wethouder van Sociale Zaken. MALVERSATIES BIJ DE FA DE WILD Tegen helers 4 mnd. geëist ALKMAAR De Arrondisse mentsrechtbank heeft gistermor gen de behandeling voortgezet van de zaken tegen de voormalige magazijnbediende van de fa. de Wild, S. G. en zijn helers, van wie er nog twee berecht moesten worden. Het waren een smid- rijwielhandelaar en een smid uit naburige dorpen van Alkmaar, die, door artikelen van de maga zijnbediende als geschenk aan te nemen, de firma voor enkele honderden guldens hadden bena deeld. Beiden hebben echter de schade volledig vergoed. De Of ficier van Justitie heeft tegen beiden een gevangenisstraf van vier maanden geëist. De verdedi ger, mr. A. V. M. Leesberg, die in beide zaken pleitte, lichtte een en ander nader toe omtrent de omstandigheden waaronder de verdachten tot hun daad waren gekomen. Te rekenen naar de personen van de beide verdach ten omtrent wie gunstige rappor ten waren overgelegd en de om standigheden waaronder de fei ten waren begaan, achtte mr. Leesberg de geëiste straffen veel te hoog. waarom hii dan ook pleitte voor een gecombineerde straf van een geldboete en een voorwaardelijke vrijheidsstraf. Uitspraak 20 October. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Boles- law, z. v. G. A. Wessels en N. S. Muszalska. Overleden: Martha Stroosma, 66 jaar, weduwe van S. Westra, Katholieke Volkspartij ALKMAAR De algemene ledenvergadering van de K.V.P. wordt op Maandag 12 October '53 te 's avonds kwart over acht (pre cies) in het K.A.J. huis Laat in gang Vlaanderhof gehouden. De agenda bevat onder meer de afwerking van het rapport be stuurssamenstelling. ALKMAARSE BEDRIJFSSPORT ALKMAAR. Op Donderdag 8 October a.s. worden op het terrein van de voetbalvereni ging „Alkmaar", Westerweg de volgende wedstrijden géspeeld: 3.30 uur handbalwedstrijd om de bovenste plaats in de Poule (bekerkampioenswedstrijden tussen Zwaluwen (A) (AliA) en KROM. 4.30 uur voetbalwedstrijd v.v. „Alkmaar"Gecomb. Bedrijfs- elftal. De handbalwedstrijd van de dames gaat om de bovenste plaats bij de Poulewedstrijden. Zowel Zwaluwen A, als Krom hebben ieder twee punten. Deze wedstrijd zal waarschijnlijk de spannendste van het gehele seizoen worden. De voetbalwedstrijd tussen v.v. „Alkmaar" en een gecom bineerd Bedrijfsvoetbalelftal, kan een aardige strijd worden. Ver leden jaar won het bedrijfselftal met 21 en wij verwachten dat „Alkmaar" dit jaar zeker alles in het werk zal stellen om deze wedstrijd te winnen. Dit zullen dan tevens de laatste wedstrijden zijn in het derdê handbal- en hét zevende bedrijdsvoetbalsei- Zö"en. 1 De" huldiging Van de kampioe nen van Bedrijfshandbal en -voetbal zal plaats hebben op de feestavond op Zaterdag 6 Febr. 1954 in ,,'t Wapen van Heems kerk". Ten tonele zal worden gebracht het blijspel: „En zo be gon het". (See, how they run!). „Op een mooie dag in Mei" WAARLAND. Is dat in Oc tober mogelijk? Ja, want dit is de titel van het jubileumstuk dat de R.K. gemengde toneelver eniging „Ons Genoegen" ter ge legenheid van haar 50-jarig be staan in café Jonker ten toneele brengt. Donderdag 8 October vindt de eerste opvoering plaats: die is alleen toegankelijk voor gehuwden. Gratis kaarten ver krijgbaar bij L. Busker, A. Dui- mei of W. Dekker Hz. Zondag 11 October wordt de uitvoering gegeven voor de jon geren, terwijl Dinsdag 13 October deze uitvoeringsavond bestemd is voor de genodigden en oud-leden. „Bello" op het witte doek BERGEN Door J. Arthur Rank filmmaatschappij wordt een film in Nederland uitgebracht onder de titel „Vlug, veilig, voor delig" in technicolor. Deze film die in de Dus vertoond zal wor den geeft de strijd weer in een Engels dorpje om het behoud van zijn „Bello" en is vol Engelse humor. Het comité voor het be houd van de tram heeft deze gelegenheid aangegrepen en geeft in het voorprogramma een oud filmpje te zien over Bergen uit de tijd dat Bello nog twee verdiepin gen had. Het is de bedoeling van het tramcomité om de aandacht te vestigen op het tramprobleem waaraan op het ogenblik hard wordt gewerkt. T0URN00I TE OPATIJA Eervolle plaatsen voor Donner en mej. Heemskerk Het internationaal schaaktour- nooi te Opatija in Zuid-Slavië, waaraan o.a. werd deelgenomen door onze landgenoten Donner en de dames mevr. Heemskerk en mevr. Roodzant, is geëindigd. De eindstanden luiden: 1. Matanovic (Z. SI.) 13 pnt.; 2. Fuderer (Z. SI.) 12 pnt.: 3. Rabar (Z. SI.) 11 pnt.; 4. 5. en 6 Unzicker (Did.), Ivkov (Z. SI.) en Pirc (Z. SI.) ieder 10 pnt.: 7. en 8. Milic (Z. SI.) en Donner (Ned.) ieder 9 pnt.; 9. Udovcic (Z. SI.) 8''= pnt.; 10, Vidmar jr. (Z SI.) 8 pnt.; 11. Bertok (Z. SI.) 7pnt.; 12. 13. en 14. Nikolac (Z. SI.), Golombek (Gr. Br.) en Beni (Oost.) ieder 7 pnt.: 15. Wade (N. Zeel.) 6pnt.; 16. en 17 Porecca (It.) en Kupper (Zwits.) ieder 6 pnt.; 18. Vidmar sr. (Z. SI.) 51'» pnt. Het dames tournooi: 1, Nedeljkovic (Z. SI.) 15 pnt.: 2 Benini (It.) 13"= pnt.; 3. La- zarevic (Z. SI.) 12 pnt.; 4. en 5. Bussers (Belg.) en mevr. Fenny Heemskerk (Ned.) ieder 11 pnt.; 6. en 7. Nadj (Z. SU en mevr. Roodzandt (Ned.) ieder 10 pnt.; 8. en 9. Karff (Ver. Staten) en Delak (Z. SI.) ieder 8"= pnt. Alle overige deelneem sters hadden 8 punten of minder. Luchtfoto als geschenk Namens de verenigingen, waar uit de bond is samengesteld, feli citeerde de heer Volkers het be stuur. Spr. bood 'n vergrote lucht foto aan van het gebouwencom plex, terwijl daarnaast nog een foto werd aangeboden van de ere-voorzitter. de heer Kliffen, welke onder applaus in dank werd aanvaard. De heer J. Klif fen dankte voor de erkentelijk heid welke sprak uit het cadeau van de verenigingen. Veel werk is verricht maar het moeilijkste werk lag vóór deze 40 jaar. De oprichting en tot stand- brenging van de veiling eiste van de pioniers veel tijd en ook geld. Voor de toekomst wees spr. op spreiding van de cultures, ver andering van het Geestmeram- bacht door herverkaveling. Uit de plannen moet iets gebo ren worden waardoor ook in de toekomst het Geestmerambacht mee kan blijven lopen in het grote geheel. Dr. Ir. Rietsema, rijkstuinbouw consulent raadde het bestuur aan om kennis te nemen van dat gene wat in onze naburige lan den leeft. Er is gesproken over liberalisatie van de handel, over integratie etc., maar hoe kunnen we er over spreken als we onze nabuurlanden niet kennen. Voorzitter Jac. Slot van de Langedijker Groenten Centrale hoopte in de toekomst op 'n aan gename samenwerking in het be lang van de tuinbouw. Hij bood 'n barometer en 'n waterstel aan. Achtereenvolgens voerden nog het woord de heren Stenneberg, Jac. Weel, namens de standsorga nisatie van de L.T.B., de markt-' betaalmeester, de heer Ootjers de voorzitter van de veiling War menhuizen, de heer Dekker, de heer P. Vijn, namens de Coöp. Boerenleenbank, de heer J. Kos, veilingleider, namens het perso neel. de heer KI. Kliffen namens het U.C.B., de heer Jac. Groen Az. lid van de 2e Kamer der Staten- Generaal en oud bestuurslid, de heren P. Bierboer en H. Tamis, vrachtvaarders en -de heer Klif fen namens de Transportarbei ders. Feestavond 's Avonds werd 'n feestavond gegeven voor de besturen van de aangesloten verenigingen met hunne dames en genodigden. Deze avond werd verzorgd door het Langedijker Cabaret dat ook hier ziin roem weer hooghield en het trio Annie de Moor dat het mu zikale gedeelte verzorgde. Het was 'n prachtige avond waarop de jubilerende vereniging met voldoening kan terugzien. Burgerlijke Stand LANGEDIJK. Geboren: Ro- naldus E. M., z. v. A. A. Vonk en A. M. Schuit; Cornelis z. v. J. J. Veltum en A. Pielkenrood; Nicolaas P., z. v. N. Bruin en E. Bruijn; Willem J., z. v. C. Fille- kes en J. A. Treurniet. Overleden: Jannetje Tiel, 72 jaar, wed. van C. Kooij. Ondertrouwd: Gerardus W. Kemper te Velsen en Petronella C. Duijves. Gehuwd: Adrianus J. van Aalst te Voorburg en Johanna C. Kra mer. „Vive la vin de France" ALKMAAR Als het waar is. dat een mens twee vaderlanden heeft het zijne en la douce France, dan heeft hij ook twee vaderlandse dranken; en dat be tekent, dat de Nederlander be halve de oude of jonge genever ook nog heeft de Franse wijnen, talrijk in aantal en verscheiden van smaak. October is de wijnmaand: maar hoe weinigen zijn zich dat in dachtig. Hoe velen drinken alle dagen het profane water en hoe weinigen drinken het edele sap van de druiven uit Bourgondië of Bourgogne of welke wijnstreek ook. En toch, een glas wijn is heel iets anders dan een glas van het overigens toch zo edele Schie dammer vocht. De naam alleen al van een Franse wijn is een stre ling van het oor, zoals de wijn zelve een streling is van de tong. Wat denkt u bijvoorbeeld van een Beaujolais of van een Cha- teauneuf du Pape. Hebt u ooit van een Schiedammer genever gehoord, die zo'n melodieuze naam heeft? De wijnmaand inspireerde een doodgewone geneververkoper. de heer L. P. v. d. Leygraaf om ge durende deze maand zijn bier- en borrelzaak om te toveren in een proeflokaal van Franse wijnen. De wijnkaart vermeldt de be kende namen van de wijnstreken van la douce France: Bourgogne, Bordeaux, Cotes du Rhóne, Champagne, Beaujolais enzo voort; namen die al even zacht het gehoor strelen als de dran ken, die zij vertegenwoordigen de tong. Het interieur van de zaak van de heer v. d. Leygraaf (Scharloo hoek Zocherstraat) is door artistenhand in Franse sfeer herschapen en achter een glas goudglanzende wijn waarbij men langer gezond blijft dan bij het sterke vocht uit Schiedam komt men al spoedig in die ge moedelijke sfeer, die men veron derstelt bij de Fransen, voor wie de wijn de dagelijkse drank is. Wij voor ons. vinden wijn een edeler drank dan genever. De wijn geeft inspiratie. Wijn ver geleken met genever is als jas mijn vergeleken bij hyacinthen: of een edel hert vergeleken bij een wild zwijn. Wilt ge de Octobermaand vie ren, ge kunt het doen in deze wijntempel; als ge alleen zijt per glas, als ge met uw vrienden zijt per fles: of meer dan een. WARMENHUIZEN. 3000 kg uien 3.603.70, grove 3.403.70, drielingen 6.106.20, nep 12.40 13.00, 800 kg bieten a 5.00. 600 kg andijvie 6.00, 3000 kg aardappe len: bevelanders 10.40, blauwe eigenheimers 12.40, 42.000 kg wite kool 3.50. HOOGKARSPEL, 6 Oct. 6000 stuks bloemkool: t.s. bl 14.90 —20.00, b2 8.00—11.00, z.d. b 11.20 —16.90, b2 5.00—8.00, stek 5.00— 7.00 groene kool 6.206.30, uien: groot 3.70.400, drielingen 4.90 5.00 nep 14.3014.50. GROOTEBROEK, 6 Oct. 10.000 kg aardappelen: eigenhei mers 9.9011.90. bintje 10.10 10.50, doré 9.10-10.30, blauwe eigenheimers 10.70—11.30, 4000 kg uien: middel 5.20, drielingen 6.30 —6.80, nep 10.40—10.80, 3300 kg bieten a 5.80, b 4.00, 3000 kg gele kool 4.407.80, 700 kg groene kool 8.50, 263.000 stuks bloemkool t.s. b 13.20—19.60, b2 8.00—12.60, stek 5.00—8.60, z.d. b 8.50—17.60, b2 8.00—10.00, stek 5.00. Doorgedraaid 26.000 stuks bloem kool. MEDEMBLIK. 6 Oct. Aan voer 14.250 kg aardappelen: sas- kia grof 10.50, bintje grof 11.20, diversen 6.5010.20, 35.300 stuks bloemkool 1 8.20—16.90, 2 8.00— 12.10, stek 5.00—5.90, 1285 kg sla- bonen 33.0057.00, 25.500 kg ron de bieten a 5.305.80, b 4.00 4.10, 6540 kg breekpeen b 5.00, c 5.00, 3000 kg uien: middel 4.50 4.80, grof 3.80, drielingen 4.20 —6.30, nep 13.70—14.40, 1800 kg Chinese kool 4.106.00, 2900 kg rode kool 3.30'9.30, 2800 kg groene kool 6.006.10, 12.000 kg witte kool 3.50, 580 kg andijvie 7.00. AVENHORN, 6 Oct. Grove schot 10.00, 11.000 kg witte kool 3.50—3.70, 6000 kg rode kool 3.20 10.50, 1700 kg gele kool 3.00 7.50, 3500 kg Chinese kool 5.10 7.10, 8200 kg uien: grove 3.30— 5.40, gewone 2.90—5.10. drielin gen 5.406.60, nep 14.0018.00, 33.000 kg ronde bieten 1 5.40— 6 30 2 4.00—4.30, 13.000 kg peen 2 5.00, 3 5.00—5.80, 1000 kg augurken: grof 19.9023.70, bas terd 32.00, stek 10.50, bommen 8.70, 2300 kg slabonen 25.00— 66.00. Doorgedraaid 6000 kg peen. PURMEREND, 6 Oct Aan voer: 5.000 kippeneieren 17—18; 500 eendeneieren 10 per 100 stuks. Veemarkt: totaal aantal runde ren 896 stuks; 400 vette koeien 2.10—2.60 per kg, kalm; 315 gelde koeien 575—750, matig; 150 melk koeien 675—1025, stil; 10 pinken 380490, stil; 21 stieren 5251250. stug; 12 graskalveren 140230, stug; 165 nuchtere kalveren v.d. sl. 50—110 goed; idem fokkerij 60—115, stug, per st.: 128 vette varkens v.d. sl. 1.762.04, goed; vette zeugen 1.761.86, kalm, per kg; 683 biggen 3865, 5095, stug; 14 fokzeugen 240350, stug; 3296 schapen (weiderij) 70110, kalm; idem (fokkerij) 7595, goed; lammeren 57.5087.50. vlug; fokrammen 85130, stil; 72 bok ken en geiten 15—50, vlug; 35 paarden 525850. stil; 2 veulens 85130, stil, per st. Totaal aantal dieren 5303. Pluimveemarkt: 71 oude kippen enhanen (witte en rode) 1.55 1.70; 5700 oude kippen en hanen (blauw) 1.701.85, per kg; 400 eenden 11.50; 600 konijnen 3 6.25, per stuk. LANGEDIJK 1000 kg gele kool 5.30—7.30; D 3.10—3.30; 12200 groene kool a 66.70; 172000 witte kool 3.50; Succes 4; 2650 st. bloemkool Bl 14.80 22.20, B2 810; 3200 kg slabonen 2951; 2500 kg andijvie 6.30; 68 kg uien 44.20; nep 16.6017.20; 5000 kg bieten a 5.30, b 4; 2900 penen 55.50; doorgedraaid 1300 kg andijvie, 124.800 kg witte kool NOORDSCHARWOUDE 1100 kg aardappelen, bonken 9.30 9.40; 13000 kg uien 44.80 grote 4.204.50. drielingen 68, nep 16—17; 2400 kg kroten A 5.20— 5.60, B 4; 1600 kg peen B 5, C 5— 5.50; 500 kg andijvie 6; 3300 kg slabonen I 4151, II 3441, af wijkend 2126; 5000 kg rode kool A 5.20, B 3; 2700 kg groene kool 4.104.30; 146000 kg witte kool 3.50; 32000 kg Succes 44.20. Doorgedr. 117000 kg witte kool. Veemarkt Purmerend PURMEREND, 6 Oct. De markt- had vandaag een wat vrolijker aanzien. Na de oorlog is de aan voer nimmer zo groot geweest, en dit geldt vooral wat het wol vee betreft. Het flinke aanbod van vette koeien werd aanvankelijk vlug verwerkt. Later werd de handel iets stugger. Hetzelfde geldt voor de rubriek slachtstie- ren. Op de gelde markt was er gelijkmatige groei van aanbod en belangstelling te constateren; de verkoop wilde echter nog niet erg vlotten. Verse melkkoeien vormden een stille hoek. Lamme ren waren goed gevraagd met vastere prijzen. Ook voor fok schapen was vraag, vette schapen deden het echter maar stug. Voor fokrammen was een kalme markt en ook in bokken en geiten was de handel stug. Slachtkalveren deden het heel goed, maar voor fokkers was geringe vraag. Mi nimale aanvoer van vette kalve ren kon de handel niet stimule ren. Vette varkens, gering in aan tal, maakten hogere prijzen en gingen vlug van de hand. Vette zeugen trokken minder belang stelling. De biggenmarkt, met klein aanbod, was stil. Ook voor fokzeugen was de animo niet groot. Met het pluimvee vlotte het ook al niet erg; de prijzen waren er dan ook .niet beter op. Vette varkensmarkt Leiden LEIDEN, 6 October Aan voer: 231 vette varkens. Note ring: zware 198—203; lichte 180 192; zeugen tot 175. Handel: Hoed. Kaasmarkt Bodegraven BODEGRAVEN, 6 Oct. Aan voer: 172 partijen. Ie Soort 2.16 2.23; 2e soort 2.082.15; extra 2.48. Handel flauw. Eierveiling PURMEREND, 6 Oct. Aan gevoerd 70.000 eendeieren grote van 10.70 tot 11.00 p. 100 st.; idem kleine 9.50; 55.000 kip eieren grote v. 18.00 tot 19.00 p. 100 St.; idem klein van 11.00 tot 13.00 per 100 st.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7