Leiders van N.E.S.B. tot twee maanden veroordeeld Partij wordt beschouwd als verboden vereniging Studenten proberen Spitfire te roven Moeder doodt haar kind in vlaag van waanzin V rouiv ivierp boze bui echtgenoot i de gracht LOSSE PRAATJES en LOSSE BLAADJES V eroordeelden in appèl Engels elftal tegen Fifa Meteor smakte op speelplaats Fausto Coppi voor 8 dagen geschorst Bewaking van militairen en poli tiemannen op haar post Drama te Coevorden Nieuw-Zeeland is heel ver weg Auto-oiigeluk eist een dode Spionnage te Fort Monmouth 6 maanden voorwaardelijk geëist deugende Taks I Donderdag 15 October 1953 Pagina 7 AMSTERDAM, 14 Oct. De Amsterdamse rechtbank onder presidium van mr. F. Tabingh Suermondt beeft vanochtend, uitspraak doende, elk der beide in Augustus j.l. gearresteerde leiders van de deze zomer opgerichte Nationaal-Europese Beweging (N.E.S.B.), tot twee maan den gevangenisstraf met aftrek van de volledige preven tieve hechtenis veroordeeld. De 31-jarige boekenimporteur Paul van Tienen uit Amsterdam, die algemeen leider van deze par tij is voor Vlaanderen en Neder land, werd schuldig verklaard aan het deelnemen aan een verboden vereniging als oprichter en als bestuurder. De 51-jarige mr. J. A. Wolthuis uit Groningen, die voor Neder land de landelijk leider is, werd veroordeeld wegens zijn deelne ming als bestuurder. Aan beide verdachten was ten laste gelegd dat zij „als leiders hebben deelgenomen aan de N.E.S.B., die als organisatie het streven van de vroegere N.S.B. en/of van een of meer der in artikel 1 van het besluit ontbin ding landsverraderlijke organisa ties, bedoelde organisatie tracht voort te zetten en aldus een met de openbare orde strijdige en mitsdien bij de wet verboden ver eniging is". De rechtbank verwierp de be togen, die de raadslieden veertien dagen geleden ter zitting hebben aangevoerd. Zij is van mening dat het tij dens de oorlog in I.onden geno men „besluit landsverraderlijke organisaties niet onverbindend en derhalve nog van kracht is. In dit Koninklijk Besuit nam- mero 102 van de voormalige Ne derlandse regering in Londen is vastgesteld, dat „alle organisaties, die het streven van de N.S.B. of een der verwante organisaties trachten voort te zetten aange merkt worden als verenigingen strijdig met de openbare orde en mitsdien als bij de wet verboden". Artikel 140 van het wetboek van strafrecht stelt deelneming aan een bij de wet verboden ver eniging strafbaar. Als schuldig aan dit misdrijf heeft, de recht bank de beide leiders van de N.E.S.B. veroordeeld. „Gezien de verklaringen, die ter zitting door de verdachten en de getuigen zijn afgelegd, alsmede ROME Fausto Coppi, die Zondag j.l. tijdens de Ronde van de drie valleien te Varese,de laatste wedstrijd welke meetelde voor het kampioenschap van Ita lië op de weg, had opgegeven, is door de Italiaanse wielerbond voor 8 dagen geschorst. Het bestuur van de wielerbond verklaart dat het opgeven van Coppi' niet gemotiveerd was, en dat het schorsingsbesluit ander zijds rekening hield met de uit latingen van Coppi tegenover journalisten aan de vooravond van de start. Hij zou toen o.m. gezegd hebben dat hij zich zou terugtrekken voor het geval het laatste gedeelte van het parcours over het circuit zou leiden waal- toeschouwers voorzien van plaats bewijzen waren toegelaten. Coppi van zijn kant heeft, zo dra hij hoorde dat hij geschorst was, verklaard dat hij opgegeven had omdat zijn gezondheid te wensen óvèr liet, en om geen andere reden. Het Engelse voetbal-elftal, dat Woensdag 21 October in het Wembley-stadion te Londen te gen het Fifa-team uitkomt, is door de keuzecommissie van de F A. als volgt samengesteld: Doel: Merrick (Birmingham). Achter: Ramsey (Tottnham Hot spur) en Eckersley (Blackburn). Midden: Wright (Wolverhampton Wanderers), Ufton (Charlton Athletic) en Dickinson (Ports mouth). Voor: Matthews (Black pool), Mortensen (Blackpool), Lofthouse (Bolton Wanderers), Quixall (Sheffield Wednesday) en Mullen (Wolverhampton Wan derers). Drie Egyplenaren ter dood veroordeeld .CAIRO. 14' Oct. Het Egyp- t'sche rev itionnarie gerechts hof heeft drie Eayp-tenaren, onder wie twee regeringsfunctionaris sen, tot de dood door middel van de strop veroordeeld op beschul diging van spionnage voor een vreemde mogendheid. Van de- drie beklaagden werk ten er twee bij het Egyptische ministerie van Oorlog de 21- ïarige. mohammed Ragheb en de -8-iange Boelos Sweiha. De der de, Alfred Mikhail, was werk zaam te Fayid, waar het opper bevel van de Britse landstrijd krachten in het Midden-Oosten zetelt. op grond van de in beslag geno men doelstellingen van de partij", is de rechtbank tot de overtuiging gekomen dat de -N.E.S.B. een autoritaire staatsgedachte tot grondslag heeft. Naar het oordeel van de rechtbank ligt voorts geen ander beginsel aan de N.E.S.B. ten grondslag dan vroeger aan de N.S.B. De rechtbank meent der halve dat de N.E.S.B. als organi satie vereenzelvigd kan worden met de vroegere partij van Mus- sert en dat ze het streven dier organisatie tracht voort te zetten. In de overwegingen was voorts opgenomen, dat de twee verdach ten als leiders van de N.E.S.B., zonder dat door de leden daarop enige invloed kon worden uitge oefend, de politiek van deze partij konden bepalen. Veertien m '-'en eiste de Officier van Justitie, mr. F. Hol lander, tegen ieder der verdach ten een jaar met aftrek van voor arrest, terwijl hij van dat jaar tien maanden voorwaardelijk wenste te zien opgelegd. De rechtbank heeft dit niet n rad- zakelijk geacht en beide verdach ten aileen de twee maanden on voorwaardelijk opgelegd. De beide verdachten uit het N.E.S.B. proces, Paul van Tienen en mr. J. A. Wolthuis, hebben onmiddellijk na de uitspraak ho ger beroep aangetekend. Dit betekent dat zij niet zonder meer volgende week hun vrijheid zullen herkrijgen, aangezien thans hun preventieve hechtenis in af wachting van de behandeling van hun zaak voor het gerechtshof, kan worden verlengd. Of een verzoek van hun verde digers bij het Hof voor hun voor lopige invrijheidstelling zal wor den ingediend en of dit zal wor den ingewilligd, dient te worden afgewacht. De Officier van Justitie, mr. F. Hollander, zal nog overwegen of ook hij in appèl zal gaan. BRITSE TROEPEN NAAR INDO-CHINA? SINGAPORE, 14 Oct. Vol gens een gerucht, dat in leger- kringen in Singapore de ronde doet. zal Engeland voor het geval de Verenigde Naties beslissen om Frankrijk in de strijd tegen de Vietminh actief hulp te verlenen, wellicht een gedeelte van de 40.000 man Britse trgepen. die in Malakka zijn gestatidnneerd. naar Indo-China zenden. J. M. v. tl. Born directeur veeartsenijkunclige dienst 's GRAVENHAGE, 14 Oct Bij Koninklijk Besluit is met in gang van 1 November 1953 be noemd tot veterinair hoofdinspec teur van de volksgezondheid, tevens directeur van de vee- artsenijkundige dienst, de heer J. M. van den Born te 's Graven- hage. UTRECHT, 14 Oct. Ter gele genheid van een reclamestunt van een Utrechtse winkeliersor ganisatie, gebaseerd op de Christ- churchrace, staat momenteel op liet Janskerkhof te Utrecht een originele Spitfire opgesteld. Het vliegtuig is keurig netjes van de openbare weg afgeschei den door een kring van hekwerk, dat in Utrecht gebruikt wordt (Van onze correspondent) COEVORDEN In de nacht van Dinsdag op Woensdag heeft zich in de woning van de fami lie K. in de Wethouder Donker straat een drama afgespeeld, waarbij een baby van pl.m. 4 maanden werd gedood en een jongetje van twee jaar met een bijl zodanig op het hoofdje werd geslagen, dat het in zorgwekken de toestand in het ziekenhuis te Coevorden moest worden behan deld en ter verdere verzorging naar Groningen werd overge bracht. Omtrent de dramatische situa tie kan nog gemeld worden, dat de heer K., employé bij de Ned. Aardolie Mij., werkzaam is in Delft. Zijn echtgenote verbleef met de beide kinderen in de wo ning. Mej. van R. woonde bij haar in. Deze laatste heeft in de bewuste nacht omstreeks 1 uur om hulp geroepen, als gevolg waarvan buurtbewoners zich naar de woning begaven en nog kon den verhinderen, dat de in over spannen toestand verkerende echtgenote van K. het 2 jaar oude kind van het leven beroofde. De baby werd levenloos aangetrof fen. Sporen van wurging werden niet op het kindje gevonden. Gemeld kan nog worden, dat de vrouw aan psychische storin gen leed. Waarschijnlijk als ge volg van haar verblijf in een Ja pans concentratiekamp in Indo nesië. Zij is opgenomen in het ziekenhuis te Emmen en daarna vervoerd naar een psychiatrische inrichting te Assen. 116 leerlingen keken toe BASILDON (Eng.), 14 Oct. Een R.A.F.-piloot is er in ge slaagd om zijn brandende Me teor, waarmee hij neerstortte, niet op de school van het dorp Berk shire te laten neerkomen. Hij kwam om het leven. De 116 leerlingen zaten in hun banken toen het ongeluk gebeur de. Het toestel smakte neer op de speelplaats van de school. De hoofdonderwijzer E. S. Ni cholas zei: „Het is aan de piloot te danken dat hij de levens van mijn kinderen redde". Eind October regerings verklaring over Atjeli DJAKARTA, 14 Oct. Vice- premier Wongsonegoro heeft he den medegedeeld, dat de regering voor het parlement een verkla ring over de toestand in Atjeh hoopt te geven na het bezoek van de vice-president van de Ver enigde Staten, Richard Nixon. Nixon wordt 21 October in Indo nesië verwacht en zal waarschijn lijk vier dagen daar blijven. t Advertentie) maar de K.I. brengt het in Uw huiskamer. Greep uit de K.I. van deze week: Afscheid op Schiphol. Nieuw-Zeeland is zo heel ver weg Onze reporter J.W. Hofwijk schrijft over emigranten, die in de Chtistchutch-tace naar Nieuw-Zeeland zijn gevlogen Een tocht van hec innig vertrouwde naar het volslagen onbekende. Arme, kleine mens. Is de mens verkeerd geconstrueerd? In Amerika neemt men proeven met de mens, omdat deze het tempo, waarmee de techniek zich ontwikkelt, niet meer kan volgen. Een even indrukwekkende als boeiende reportage. In de eerste linie van het Christendom. Een onzer redacteuren deed Duitsland aan en schreef een reportage over de Oost- priesterhulp. Zieke kinderen bij Moeder thuis. De eerste kinderbedevaart naar Lourdes. De K.I. brengt de enige foto-reportage over deze ontroerende pelgrimage. Ik ga naar Parijs I Lindbergh zet door. Parijs is het doelwit. Gods Linkerhand. Het begin van de 'aangrijpende roman, die tot de allerbeste behoort, na de oorlog verschenen Schooiertjesplaag. De „Jeep-Express" zendt opnieuw bericht. HET BLAD, WAAR UW GROOTOUDERS GROOT MEE WERDEN, IS EVEN JONG ALS U. EN U BLIJFT ER GEESTELIJK ZO GEZOND BIJ I bij afzetting van wegen bij ge beurtenissen, waarbij veel pu bliek wordt verwacht. Verder wordt de veiligheid van het toe stel nog gewaarborgd door mili tair toezicht, terwijl ook de poli tie een oogje in het zeil houdt. In een nacht van de vorige week heeft een 150 tal Leidse studenten getracht zich van de Spitfire meester te maken, toen zij een bezoek brachten aan de Utrechtse sociëteit. De bewaking slaagde er echter in het toestel uit de handen der studiosi te hou den. Vannacht hebben evenwel anderen hetzelfde getracht. Er waren gisteren Delftse studenten in het hart van Nederland op bezoek en in vrij grote getale, want zij vulden drie autobussen. Onder invloed van geestrijk vocht werd opnieuw een raid op de Spitfire ondernomen. Ook dit maal zonder resultaat. Intussen hebben deze roof tochten tot gevolg gehad, dat de militaire bewaking is opgevoerd van 1 tot 4 man* terwijl er zorg voor gedragen wordt dat steeds vijf politieagenten in de omge ving zijn. Een radiowagen pa trouilleert verder in de buurt ten einde zo nodig de 10 man, die in reserve worden gehouden, te kunnen waarschuwen. Misschien is het dienstig, dat nog vermeld wordt, dat de mili taire wacht niet alleen gerech tigd is, maar zelfs de plicht heeft, om, zonodig, van de vuurwapenen gebruik te maken. Utrecht wacht nu in spanning of er nog meer aanvallen zullen volgen. RIJSBERGEN, 14 Oct. Van morgen heeft zich in Rijsbergen bij Breda een ernstig ongeval voorgedaan, waardoor een per soon werd gedood en een ander ernstig werd gewond. Een personenwagen bestuurd door de heer Sadwiski uit Ant werpen, is door nog onbekende oorzaak tegen een boom gereden, waardoor de vrouw van de be stuurder op slag werd gedood. De heer S. werd zwaar gewond opgenomen in het Sint Ignatius- ziekenhuis te Breda. NEW YORK, 14 Oct. Een getuige heeft de sub-commissie van onderzoek der senaat mede gedeeld, dat een groot aantal uiterst geheime documenten van het verbindingscorps van het Amerikaanse leger vermist wordt. „Indien zij in handen van de vijand zouden geraken, zou dat voor ons land buitengewoon ge vaarlijk kunnen zijn", zei senator Joseph McCarthy, voorzitter van de sub-commissie. De documenten, die betrekking hebben op het radar verdediging stelsel in de USA. waren „on langs" in Oost-Duitsland gevon den. Het was nog niet bekend, hoe zij daar waren gekomen. Het was niet onmogelijk, dat het ge hele geheim van het radarverde- digingsnet zou zijn oververteld, hetgeen een geweldig verraad zou zijn, aldus de senator. AMSTERDAM, 14 Oct. Zes maanden voorwaardelijk heeft de officier van justitie bij de Am sterdamse rechtbank mr. G. R. Nube, vanochtend geëist tegen de 3I-jarige mevrouw E. H.-B., die op 21 Juli j.l. des middags om half zes na een cafébezoek in een driftbui haar 37-jarige echtgenoot over de leuning van een brug (Copyright by Börre Börresen, Copenhagen) STUDIE r De kranten van giste- ren (Woensdag) waren weer geschikt studie- I materiaal voor crimino logen en dergelijke. Hoort u maar even: Zes jaar geëist wegens neerslaan'van een oude man. Twee jaar voor vrouw die baby doodde. Kreupele bedelaar liep als een kievit. Blokwachter met f150 beboet. Koster ver oordeeld, wegens ver duistering. Boekhou der bekent: Ik heb 21.000 gulden verduis terd. Vier jaar tegen ambtenaar wegens ver duistering van 186.000 gulden En dan nog de nodige andere gemengdesensatie- berichten. Het kan wel weer toe, voor één dag. Commentaar is verder overbodig, maar het stemt tot nadenken! Nederlandse volk is terug gekeerd, zodat er geen be hoefte meer bestaat aan een speciaal orgaan, om de spaarzin te bevorderen. Wij geloven het graag en wij hopen het. Wij dach ten echter tot voor kort, dat de meeste mensen toch al geen raad wisten, hoe te sparen. Zij hebben geen behoefte aan „raad", maar aan geld Gerucht De militairen krijgen iets minder verlof. Van wege de noodzaak tot pa raatheid. Er werd be weerd, dat dit niet geldt voor het kader. Maar dat is natuurlijk onzin. Want alleen soldaten betekenen voor de paraatheid niets. Daar moet kader bij zijn. Nou u. Idee Op de verjaardag van president Eisenhower heb ben 6000 Amerikanen in een groot circus biefstuk gegeten, ten bate van de Partij-kas van de Repu blikeinse partij. Dat zou ook wel wat voor de K.V.P. zijn, als het vlees hier maar niet zo duur was! Of het zou een stunt zijn voor de nieuwe voor zitter, om er eens over te denken. Radeloos... De mislukte Spaarraad van minister Lieftinck zal worden opgeheven. Dat was al in de millioe- nennota medegedeeld en het voorstel van wet is er nu. De minister zegt in de toelichting, dat de spaar- Drukfouten Dat zijn dingen, waar over vooral de kranten heel wat moeten horen. Volgens een blad zou de Liftmaster, de nieuwste glorie van de K.L.M. in Djakarta in recordtijd 300.000 liter benzine heb ben ingenomen. Dat zal wel 30.000 moeten zijn. Maar erger is een druk fout in officiële documen ten. zoals dat over het grondgebied van Baarle- Nassau, het merkwaardige plaatsje in Brabant, dat deels Nederlands, deels Belgisch gebied is. Een dorado voor de smokke laars.... De Belgische rechter heeft nu uit gemaakt, dat een aantal huizen, die altijd geacht werden op Nederlands ge zin al voldoende bij het bied te staan, op Belgisch territoir staan. Er zou een afschrift van het originele document zijn, dat ze tot Belgisch domein behoren, terwijl het origineel laat zien, dat het Nederlands is. En er zit nog wat ach ter, want de Belgische eigenaar van deze huizen krijgt in België hoger huur dan in Nederland. Waarom heeft de Belgi sche rechter zich niet ge baseerd op het origineel, zou men geneigd zijn te vragen. Nooit van de Be nelux gehoord??? Achtergrond Er is deining over een legerkapitein, die o.a. een spijker, welke eigendom van het Rijk was, heeft la ten slaan in de keuken stoel van zijn vrouw. Wij zijn geneigd hoera te roepen over de nauw gezetheid van de leger leiding, in dit geval bij zonder van de Krijgsraad te velde, die over de gel den van de Nederlandse Volksgemeenschap waakt. Tenslotte kost het totale militaire apparaat per jaar al anderhalf milliard, wij zeggen: fl. 1.500.000.000 en daar kan geen spijker meer af. Natuurlijk, zult u zeggen, er was nogal wat meer aan de hand en het gaat niet alleen om die ene spijker. Zelfs die mag in de ordentelijke Ne derlandse samenleving niet „achterovergedrukt" worden, want het zou wel eens kunnen beginnen bij een spijker en eindigen bij een Rolls Roy's Bovendien had de kapi tein ook nog wat oud hout gebruikt voor een vlie ringtrapje. ook al voor zijn vrouw en hij had meubilair van een aalmoe zenier door een legerauto laten vervoeren. Dat mag natuurlijk oók niet, want wat heeft die aalmoeze nier met het leger te ma ken. De auditeur-militair van de Krijgsraad (Het Hoog Militair Gerechtshof zag na eerste behandeling, waarbij de betrokkene werd vrijgesproken, van tweede behandeling af!) gaf toe, dat het over fu- tuliteiten ging, maar zag de achtergrond als be langrijk. Het was, volgens hem, een chaos bij de dienst van de „verdachte", maar als de chefs van de kap geen aanleiding vin den, om in te grijpen mo gelijk, omdat ze anders vreesden, wel dagwerk te hebben) moet dan de Krijgsraad strafrechtelijk optreden? Dat is de vraag, die de deskundigen bezig houdt. De verdediger van de verdachte zei. dat er van chaos geen sprake was. Als er een achter grond in deze merkwaar dige zaak is, dan moet het wel ,een andere zijn, waarover wij wel eens- graag wat meer zouden willen horen. De aankla ger vroeg drie maanden met aftrek, enz., met handhaving van voor arrest. Maar de Krijgsraad besliste, dat de man in vrijheid gesteld zou wor den. Het staat er blijkbaar voor de kapitein goed voor. Maar over die ach tergrond zouden wij graag wat meer horen. Nauw gezetheid in het financieel beheer van rijksgelden bevorderen, is te prijzen, maar als dat moet gebeu ren, door „rijksspijkers" op laag water te zoeken Niet insluimeren zeiden de Belgische Bis schoppen Zondag in hun herderlijke brief over de vervolging in Polen. Niet insluimeren, zei de redac tie deze week. En tegelijk kwam er een bericht, dat de film van het feest van Honderd Jaar Kromstaf haar tocht door Nederland voortzet. De herinnering, welke deze film van de grandioze viering van honderd jaar ongestoorde Hiërarchie geeft, overtuigt ons nog eens, welk een groot goed in de Mei dagen van dit jaar is her dacht. Velen zijn in de sluier van het leven deze waardevolle getuigenissen al weer vergeten. Dat moet niet. Niet insluime ren. De film is een van de middelen, om wakker te blijven. Gaat haar zien als zij in de parochie ver toond wordt. Romantiek De Amerikaanse ser geant Destefano werd tij dens een cursus in de En gelse taal gehypnotiseerd door de herhaalde vervoe ging van het werkwoord „love". dat hij op slag verliefd werd op een Ja pans meisje, hetwelk zich later ontpopte als de mar kiezin Mitsjiko Tsoekasa, bovendien een nicht van de keizer! Een en ander greep plaats in de omge ving van Tokio, bij de ba sis Nagoya, waar zijn een heid gestationneerd was. Volgens de soms wel wat romantische berichtgeving ders.... van Associated Press zou het huwelijk volgens kei zerlijke traditie vijf dagen gevierd wordenMaar, ai, ai, daar komt een an der persbureau, de Agence France Presse, vertellen, dat men aan het keizerlijk hof een dergelijke mar kiezin in het geheel niet kent. Althans, zei is een gewoon burgermeisje, ook al zou ze inderdaad een dochter van een nicht van de keizer zijn, wat men met reden meent te moe ten betwijfelen. Het meis je, dat ook al beweerd had, over een fortuin te beschikken, kan niet zeg gen hoe haar vader heet, die bij een bomaanval (vermoedelijk van Ameri kaanse vliegtuigen!) ge dood zou zijn.... De va der van de bruigom zou, volgens A.P. al bezig zijn geweest, zijn koffers te pakken, voor 'n reis naar Tokio, waar hij een brui loft met keizerlijke praal dacht mee te maken. Er wel niet veel van komen. Drie jaar geleden leefde het meisje in moeilijke omstandigheden. Toen wa ren de millioenen van haar vader nog niet in haar romantische gedach ten opgekomen „Afgebrand" „Wij zullen uw huis af branden", moeten opstan dige lieden in Georgetown (Brits Nieuw Guijana), heb'ben gezegd tegen de aanhangers van de partij, die tegenover die van dr Jagan staat, zo stond het tenminste in de krant de zer dagen. Misschien ver staan ze dat in George town inderdaad anders dan wij. Maar in onze taal betekent een „huis af branden" meestal een vreedzaam advies aan de huisschilder, die met de vlamspuit werkt. De be dreiging van de volgelin gen van dr Jagan zal wel inhouden, dat men de hui zen in brand zou steken. Maar dat is heel wat an- over de Prinsengracht te Amster dam pardoes in het water wierp. „Ik zag vanuit de deuropening dat de aangeschoten man met zijn rug tegen de brugleuning stond," vertelde de 33-jarige kolenwerker J. H. Rijkers als getuige. „De vrouw greep hem plotseling met twee handen beet en kieperde hem vakkundig over de leuning de gracht in. Hij dook als een vliegtuig met gespreide armen in zweefsprong naar beneden" eri de getuige demonstreerde dit voor de rechtbank illustratief. Ter zitting vertelde de echtge noot, dat de verstandhouding thans weer goed is en hij gaf toe een lastig man te zijn als hij gedronken heeft. Men had hem op het droge weten te trekken en hij had van het avontuur geen andere nadelige gevolgen gehad, dan een gekrompen costuum. Rekening houdende met alle omstandigheden eiste de Officier van Justitie wegens poging tot doodslag, zes maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar, met onder toezichtstelling van het medisch consultatiebureau voor alcoholisme. „Ik hoop dat haar man haal bij haar bezoeken aan dit bureau gezelschap zal houden", besloot hij. De rechtbank zal uitspraak doen op 28 October a.s. COMPONIST A. D. LOMAN 85 JAAR Op 26 October a.s. hoopt de componist A. D. Loman Jr., Oud-Directeur van het Bureau voor Muziekauteursr echten, zijn 85e verjaardag te vieren. Niet alleen als componist, doch ook als fotograaf, toneel leider en muziek-theoreticus heeft de heer Loman Jr., die de zoon is van de bekende theoloog en muziek-historicus bekendheid verkregen. Hij is de uitvinder van de reflex camera en oprichter van de Amsterdamse amateur-foto- grafenvereniging. Hij is lange tijd werkzaam geweest als secretaris van de „Neder landse Opera", onder directie van Cornells van der Linden.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7