De herverkaveling van het Geestmeramhacht Menin looi Delftse distilleerderij GOED INGEPAKT! Nestor Postha vijftig jaar getrouwd Derde officier in zijn woonplaats gehuldigd Aap verf Rampspoed in de Streek Buitenlaiu notities leverde ondeugdelijke jenever AGENDA Enige nieuwe gedachten Castricum en de Cliristchurchrace Nederland gesoci Pagina 2 Donderdag 22 October 1953 ALKMAAR De controle die op caféhouders wordt uitgeoefend met betrekking tot het alcohol gehalte van de door hen aan de man gebrachte sterke drank is zeer streng. Er vallen zo nu en dan ook processen-verbaal; niet altijd echter is het de caféhouder, die er schuld aan heeft, dat zijn alcoholhoudende dranken niet ge noeg alcohol bevatten; het komt óók voor, naar gebleken is, dat de distillateurs waren afleveren, die niet aan de eisen voldoen. Zij blijven echter buiten schot, wan neer de caféhouders de betrokken voorraden reeds hebben aan gesproken en dan controle krij gen. Ongeveer een half jaar gele den werd door een ambtenaar van de Keuringsdienst voor Wa ren een van de plaatselijke café houders bezocht, die nog een aan tal ongeopende flessen oude jene ver in voorraad had, naast reeds enkele aangesproken dus reeds geopend geweest zijnde flessen, en die de ambtenaar verzocht dan maar eens uit te maken, wie er fout was, hij of de distillateur, van wie hij de jenever had be trokken. De betrokken distilleerderij was de N.V. ,,P." te Delft, en in derdaad werd 'geconstateerd, dat de inhoud van de niet geopende flessen, die afkomstig waren van de Delftse distilleerderij, oude jenever bevatte, die niet aan het vereiste alcoholpercentage toe kwam. De gemachtigde van de N.V. verscheen gistermiddag voor de Alkmaarse Politierechter. Bij de discussie kwam vast te staan, dat het ook weer niet de directie of de 'bedrijfsleiding behoeft te zijn, die moedwillig knoeit of foutgn maakt, maar dat het kan voorko men, dat na de door de distilleer derij uitgeoefende controle het personeel aan het knoeien slaat, vlak voor de gecontroleerde par tij in de flessen wordt gedaan, al blijft de directie verantwoordelijk (Advertentie) Dat zijn alle jongens die onze warme jasjes dragen. Op het ogen blik hebben we ze In prijzen voor leeftijd 2 tot 4 jaar f 28.- Van 5 tot 9 jaar f 33.- Tot de grootste jongensmaten vanaf f39.- Dames-, Heren- en Kinder kleding LANGESXRAAT 16-18 voor de handelwijze van het per soneel. De Officier van Justitie noem- dit concreet in zijn requisitoir en gaf de gemachtigde in overweging het personeel op dit punt nog eens nadrukkelijk te instrueren. De gemachtigde verweerde zich door te zeggen, dat knoeierijen of het maken van fouten, gezien de gebruikelijke werkmethode in de distilleerderij practisch uitgeslo ten moeten worden geacht, maar dat door de Keuringsdienst voor Waren een andere methode voor de sterktebepaling wordt toege past dan op het laboratorium van het bedrijf zelf in zwang is, zodat men daardoor tot verschillen kan komen. Voorts houdt de K.v.W., aldus de gemachtigde van de N.V., geen rekening met temperatuur verschillen. De Officier van Justitie achtte wettig en overtuigend bewezen, hetgeen verd. de N.V. „P." was verweten. Hij twijfelde niet aan de deskundigheid van de ambte naren bij de Keuringsdienst voor Waren, wier methode van onder zoek op dit gebied op bevredi gende wijze is getoetst aan die van de Departementen van Finan ciën en Justitie. Hij waarschuw de de gemachtigde voor eventue le fouten door het personeel van de N.V. en eiste tegen deze een boete van f 200.-, die conform de eis door de Economische Politie rechter werd opgelegd. SCHOLA PUBLICA ALKMAAR We maken onze lezers er op attent, dat vanavond in Cinema Americain de verto ning van de fi'lm „De terugkeer van Don Camillo" wordt onder broken voor een gesloten bijeen komst van Schola Publica, waar op de film „Parijs 1900" zal wor den gedraaid. „De terugkeer van Don Camillo" zal van Vrijdag af worden geprolongeerd. Nieuws van het R.K. danscomité ALKMAAR De aandacht wordt gevestigd op de eerstvol gende dansavond voor katholie ken welke zal worden gehouden op Zondag 25 October a.s. te 's avonds 8 uur in 't Gulden Vlies, alhier. De kaartverkoop is als ge woonlijk: a.s. Zondagmorgen van half twaalf tot half een aan de zaal. Telefonische bestellingen uitsluitend gedurende dit uur. Attentie: niet tijdig afgehaalde telefonisch bestelde kaarten wor den onherroepelijk om 8 uur ver kocht. DONDERDAG 22 OCT. Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: Be sloten voorstelling voor Schola Publica „Parijs 1900" REX: The Quiet man, 14 jaar. VICTORIA: 'n Dorpsschan daaltje 18 jaar. HARMONIE: „Meneer Hulot met vacantie Voorstellingen om 8 uur. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar apotheek Kruisinga, Koorstraat 59. apotheker G. Kruisinga. HOTEL VICTORY: 8 uur R.K. Vrouwengilde. Dhr. Kiersoh over bloemen en bloemstuk ken. GULDEN VLIES: Concert Noordhollands Fhilh. Orkest. Dir. Toop Verhey. Solist: Julian Olevsky (viool). WAPEN VAN HEEMSKERK: Feestavond Grafische Bond. VRIJDAG 23 OCTOBER Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: De te rugkeer van Don Camillo, alle leeft. REX: De Woeste Hoogte, 18 jaar. HARMONIE: Helden zonder Roem. VICTORIA: Het Mysterie van de Gouden Adelaar, 14 jaar. Aanvang 8 uur. APOTHEKEN: Zie boven. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Feestavond Rijks HBS vereniging „Vokzos". GULDEN VLIES: 8 uur Op treden Indra en Aries. Hel derziende. HOTEL VICTORY: 8 uur: In het kader van: „Waar gaan wij naar toe?" Kapelaan J- Voortwist, oud-Legeraalmoe zenier over: „De moderne jeugd en de aloude kerk." Waterstanden Vrijdag: hoog water 6.35 en 19.10 uur laag water 0.45 en 13.20 uur BERGEN BOUWT TIEN WONINGEN BERGEN In de Dinsdag a.s. (aanvang half 8) te houden raads vergadering komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot bouw van zes woningwetwonin gen in drie blokken aan de Ko- gendijk en van vier eengezins woningen in een blok aan de F. Kamstra-weg. FILMAVOND SCHOLA PUBLICA ALKMAAR Ter voorkoming van misverstand verzoekt het be stuur van Schola Publica ons nog mede te delen dat men niet per se voor de gehele cyclus van drie films behoeft in te schrijven; men kan ook de drie filmavonden af zonderlijk bijwonen. Voor zover er plaatsen beschikbaar zijn. kan men dus de film „Parijs 1900", welke vanavond in Cinema Ame ricain wordt vertoond, gaan zien. D.D.D. WON VAN WORMERVEER ALKMAAR De wedstrijd tussen de Alkmaarse damclub D.D.D. en het tweede tiental van Wormerveer is na zeer spannen de strijd geëindigd in een 128 overwinning van de Alkmaarders. De gedetailleerde uitslagen lui den: D.D.D. 1 Wormerveer 2 M. LangrasH. Brandhorst 11 N. OudC. de Leeuw 20 L. RavenstijnJ. Bakker 20 J. Mekken—N. Kop 0—2 M. HemelsW. Schouten 20 J. SchuitH. Busch 11 H. de JongK. Scheltus 20 G WoonijkJ. v. 't Ent 02 L. VerverD. Kruit 20 P. BooyC. Blok 02 Het tweede tiental van D.D.D. verloor met 713 van Landsmeer I. De uitslagen waren: D.D.D. 2 Landsmeer 1 J. JornaB. v. Heeringen 02 K. TuinmanJ. Wals 20 D. StamJ. A.Wals 02 T. Korn—G. Vet 0—2 D. KornP. Schaap 20 P. de WijnA. Meyn 02 J. BleekerH. Ruiter 02 P. VisserG. Bonschoten 02 C. BalderS. Brouwer 11 D. BruggemanD. Bakker 20 INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN) ALKMAAR Ingekomen: C J. Noort en echtgen. van Heiloo n. Kennemerstr.weg 40; H. de Böck met gezin van A'dam naar A. Bijnstraat 19; J. Borgo met ge zin van Anna Paulowna n. Hooft- straat 53; J. Bouwen van A'dam n. Wilhelminalaan 11; W. Geiger van Lutsenhardt (DL) n. Kenne merstr.weg 182; J. P. M. Koeman van Wognum n. Heiloerdijk 7; J. Ludeke van Arnhem n. Wester- weg 75; C. M. Breet, geb. Stave- nuiter van Oudorp n. Varnebroek 18; A. v. Wieringen met gezin van A'dam n. Corn. Buijsstraat 16; M. van der Gracht, van Koog a. d. Zaan n. Voormeer 21; J. Groef- sema van Rotterdam N. n. Wil helminalaan 11; M. van Hemmen en eohtgen. van Heiloo n. Brede- rostraat 21; L. G. de Kort van Tilburg n. Stationsstraat 16; J. Lakeman met echtgen. van Hei loo n. Kennemersingel 8; T. R. Small met gezin van Hilversum n. Hooftstraat 99; K. G. Hofman geb. Terweeme met kinderen van Amsterdam n Overdiestraat 12; J. Veldhuis met gezin van Almelo n. Ranonkelstraat 25- G. C. Brouwer geb. de Vries met kinderen van Amersfoort n. Marnixstr. 2; A. G. Steeman van Eibergen n. Over diestraat 16; J. C. Kogels van Lichtenvoorde n. Snaarmanslaan 70; F. J. J. M. Eldering van Sas- senheim n. Emmastraat 17; M. J. G. Leinaarts van Den Helder n. Oosterburgerstraat 15; M. Bosma met gezin van Middelharnis naar Hooftstraat 73; G. Bravenboer met gezin van Amsterdam n. Hooftstraat 67; N. P. Goumans v. Venray n. Bierkade 19; C. Motta met kinderen, van Bloemendaal n. Hooftstraat 57. Vertrokken: D„ W. en W. J. Rens van Kwakelpad 4 n. Haar lem; M. J. B. E. Schneider, van Oudegracht 242 n. Helmond; D. Schoen van Stationsweg 31 naar Amsterdam; C. Schoen van Pa paverstraat 4 n. Apeldoorn: J. P. J. M. Wagenaar met gezin van Laat 207 n. Egmond Binnen; E. P. de Lange van Nassauplein 7 n. Amstelveen; O. Ploeger met gezin van Eikelenbergstraat 12 n. Haarlem; K. van Amstel van Hei loerdijk 21 n. Den Haag; B. A. Andeweg met echtgen. van v. Houtenkade 33 n. Haarlem; F. J. Berkhout van Ramen 6 n. Den Haag; J. F. Boers van Wilhel minalaan 7 n. Groningen; M. v. d. Broek van Keizerstraat 24 n. Haarlem; P. S. v. d. Broek van Keizerstraat 24 n. Haarlem: H. A. Hofkens van Stationsweg 108 n. Venlo; J. A. M. Huijbers van KI. Nieuwland 21 n. Leeuwarden; H. de Jong,van Zeglis I n. Den Haag: J. G. Knol met gezin van Perronstraat 11 n. Velsen; L. Nieuwburg van de Ruijterstraat 46 n. Rotterdam; J. C. Amoureus van Geesterweg 18 n. Bakkum; M. A. Schermerhorn geb. Jong- mans van Emmastraat 77 n. Uit hoorn; M. Pander van Anjelier straat 10 n. Haarlem; M. J. Dor- land van Nassaulaan 22 n. Has- kerland/Joure: T. J, G. Gerrits van Koningstraat 5 n. Nijmegen; J. Hoogland van Laat 23 n. Pur- merend; C. M. Nuijens van Ken- nemerstraatweg I n. Vancouver Canada; J. J. de Roos van J. van Galenstraat 11 n. Enschede; A. A. Jongbloed geb. Simon, met kinderen, van C. Evertsenplein 43 n. Schoonhoven; A. W. Beem- sterboer met gezin van Laat 13 n. Bergen; H. K. Deen van Snaar manslaan 147 n. Hengelo; C. Hooijberg met gezin van Berger- weg 74 n. Zeist; P. de Jong met gezin van Druivenlaan 29 n. Den Helder; J. C. Kerssens met gezin van 2e Kabelstraat 2 n. Velsen/ IJmuiden. Advertentie POKER de nieuwe aperitief-likeur per fles f 3.55 Fa Th. Kraakman Zoon I PLATTE STENENBRUG 114 (VERDR.OORD) TEL. 2604 ALKMAAR. Dit is het echt paar S. de Jong en P. G. de Jong-Snelten, dat 31 October vijftig jaar getrouwd is. Temid den van hun kinderen en ver dere familieleden en kennissen zullen de heer en mevrouw De Jong hun feest vieren. De heer S. de Jong is in Alkmaar zeker geen onbekende. Bij velen zal nog de herinnering zijn blijven voortbestaan aan het grootse af scheidsfeest in Het Gulden Vlies, toen de heer De Jong, die sinds 1908 bij de rijkstelegrafie werk zaam was geweest, in 1941 werd gepensionneerd en waarbij over de 100 man aanwezig waren. De heer De Jong werd ge boren op 2 April 1876 te Obdam, waar hij zijn kinderjaren door bracht. Op 14-jarive leeftijd ver huisde hij naar Hoorn, om de stiel van visserman op zich te nemen. Hij doorkruiste op zijn botter de Zuiderzee in alle rich tingen. Twee jaar werkte hij daarna als timmerman, totdat zijn militaire plicht hem in des Konings dienst riep. Als militair maakte de heer De Jong een uiterst genoeglijke tijd mee en het speet hem, toen hij door familieomstandigheden genood zaakt was, weer in het burgerlijk ieven terug te keren, anders zou hij graag beroepsmilitair zijn ge worden. Toen Wilhelmina in 1898 in Amsterdam tot Koningin ge kroond werd, bevond hij zich onder de groep militairen, die een erehaag voor H.M. vormden. Het jaar daarop ontving hij uit handen van de jonge Vorstin een kookboek, bij gelegenheid van een diploma-uitreiking na afloop van een door hem gevolgde kook cursus op een kookschool. Heel wat genoeglijke verhalen weet de heer De Jong, die eigenlijk wel een beetje kon lijken op een generaal van de oude stempel buiten dienst, over die tijd te vertellen. Terug van 's Kronings wapenrok dragen ging hij weer naar de timmerwinkel tot 1908, toen hij in dienst trad van de Rijkstelegrafie, waarbij hij, na zijn verhuizing naar Alkmaar in 1916 met vrouw, die hij in Hoorn had leren kennen, en kinderen, magazijnmeester werd. In 1933 vierde hij zijn 25-jarig jubileum ter gelegenheid waarvan hij werd onderscheiden met de me daille in brons in de Orde van Oranje Nassau. Drie jaar later werd de Post,harmonie opge richt, waarvan hij (op zestig jarige leeftijd) een der eerste enthousiaste leden is geworden. Wie kent de heer De Jong niet, die als nestor met de zware koperen bekkens, het rhythme van de muziek accentueert en ook nu nog dapper alle repetities en uitvoeringsgelegenheden be zoekt en onvervaard de langste routes mee aflegt bij een muzi kale mars door de stad? We gewaagden reeds van het enorme afscheidsfeest in 1941, toen bleek, hoe een grote plaats de heer De Jong. die nog dagelijks zijn vroe gere arbeidsmilieu opzoekt voor een praatje, had ingenomen in de harten van allen, die hij bij zijn wierk ontmoette. Daarvan ge tuigt een oorkonde van het hoofdbestuur en een groot blad vol handtekeningen van zijn naaste medewerkers. Wanneer straks het feest gevierd gaat .worden, zal er hij de receptie ook wel weer ruimte te weinig zijn om alle belangstellenden te ontvangen, die het jubilerende echtpaar willen feliciteren. De heer en mevrouw De Jong zullen straks ongetwijfeld terdege in de bloemetjes worden sezet. En dat hebben zij, na een leven vol ern stige arbèidzaamheid, wel ver diend Uitslagen openbare verkoping ALKMAAR. Ten overstaan van de notaris G. C Zijnen heeft gisteravond in „Het Gulden Vlies" de openbare verkoping bij opbod plaats gehad van de vol gende percelen: 1. Huis en erf aan de Kinheim- straat 21, groot 80 cA„ 2500.—. 2. Huis en erf aan de Kinheim- straat 23.' groot 83 cA„ 2700—, 3. Huis en erf aan de Kinheim- straat 27, groot 99 cA, f 2700. 4. Huis en erf aan de Stuart- straat 95. groot 1.54 A. 3970. 5. Woon- en winkelhuis aan de Nieuwe Sloot 81, groot 50 cA., 5110.—. BOUWACTIVITEIT BERGEN. Er wordt steeds maar gebouwd in Bergen. Alle nog open bouwterreinen, die ver spreid liggen in het dorp, ver dwijnen stuk voor stuk. Er is gebrek aan bouwterrein in het centrum van het dorp omdat de grote complexen landerijen achter „het witte kerkje" nog niet in het uitbreidingsplan zijn opgenomen. Dit zal waarschijn lijk nog ruim een jaar duren. Thans worden twee woningen gezet aan de Trufweg, een aan de Oosterweg, Zuidlaan, Nieuwe Bergerweg, Waldeck Pyrmont- laan en een villa aan de Ver- speyckweg en twee aan de Rhe- bockstraat te Bergen aan Zee. Bovendien heeft de gemeente zoals elders wordt gemeld nog 10 niepwe woningen aangebe- steed aan de Foeke Kamstraweg- Kogendijk, waardoor het laatste gedeelte van het woningcomplex, waaraan in 1948 werd begonnen, geheel is volgebouwd. LANGEDIJK De vorige week schreven ice over de plannen van de heer Kliffen tot herverkaveling van het Geestmeramhacht, met behoud van de vaargelegenheid. Op enige onderdelen willen we thans nog eens de aan dacht vestigen. Op een desbetreffende vraag deelde de heer Kliffen mede, dat z.i. na verkaveling de minimum bedrijfsgrootte 4a5 H.A. moest zijn. Kleinere bedrijfjes zullen voor de toekomst te onrendabel zijn. Op bedrijven van 4 a 5 H.A. kan ook beter vruchtwisseling worden toegepast terwijl dan de tuinders tevens in de gelegenheid zijn om door groenbemesting het humus- gehalte van de grond op te voe ren en zo de structuur te verbe teren. 'Als de grond goed wordt bewerkt en voldoende voorzien wordt van humus (door groen bemesting en organische mest stoffen) zal dit de bewerking ook weer ten goede komen. Ook de teelt van nieuwe cultu res moet worden aanbevolen. Kleinfruit verdient hier zeker ge noemd zoals bessen en frambozen Voorts aardbeien, krui den teelt en de teelt van bloemzaden. Uiter mate geschikt is hier de bodem voor de teelt van bloemkool en bloembollen. De aardappelmoeheid kan wor den bestreden door vruchtwisse ling. Grondverbetering geeft voor deze ziekte echter geen uitkomst. Algemeen belang De herverkaveling is niet al leen 'n tuindersbelang maar 'n algemeen belang voor de gehele streek. Het kan dan ook worden be schouwd als 'n welvaartsplan voor de gehele streek. De Vaarpolder biedt tevens mogelijkheden om het toerisme aan te trekken. Door de grote brede vaarten kan de V.V.V. prachtige rond vaarten organiseren terwijl ze tevens bij uitstek geschikt zijn voor de zeilsport, zwemsport, hengelsport etc. Als door 'n nieu we brug over het kanaal de weg Langedijk-Koedijk door 't Zane- geest kan worden doorgetrokken tot de badplaatsen Bergen en Schoorl en wellicht rechtstreeks naar zee, zitten hier ook nog mo gelijkheden in voor badgasten. Waar men nu op Bergen en Schoorl hoge prijzen geeft voor 'n kippenhok of iets dergelijks moet het toch mogelijk zijn om 'n goe de leegstaande kooischuur in de zomermaanden te kunnen verhu ren aan gezinnen die met vacan tie zijn en die ook hier vlak bij de zee zijn. Op 'n desbetreffende vraag deelde de heer Kliffen mede dat de akkers minstens 60 cm uit het water moeten liggen. Het midden van de blokken zal echter niet noemenswaardig hoger behoeven te zijn dan de kanten. Als het land goed gedraineerd is kan het hoegenaamd vlak liggen. De drai- neerbuizen dienen voor afvoer van het overtollige water maar kunnen bij droogte ook dienst doen voor infiltratie van water. Vaarboom uit de tijd 'n Aparte kwestie is dat de vaarten om de blokken breed en vooral zeer diep zullen worden. Hierdoor zal het varen per kloet of vaarboom uit de tijd raken. De tuinders zullen in de toekomst per motor (c.q. buitenboord motor) naar hun land moeten. Dit is echter niet zo erg ingrijpend daar thans reeds vele tuinders gebruik maken van motor of bui tenboordmotor. 'n Andere kwestie is of de kanten van de akkers dan niet veel te lijden krijgen van de golfslag (ook van golfslag veroorzaakt door de motoren). 'n Middel hiertegen is het aan brengen langs de kanten van dullen (duikers) of waterlelies. Riet wordt niet aanbevolen om dat dit de akkers op gaat en de beide boven aangegeven soorten niet. Ook kan men de kanten be planten met rabarber. Niet ge oogst geeft dit het voordeel dat het het kweek verstikt en dit dus van de akkers afhoudt ter wijl men dan ook de kanten niet behoeft te wieden omdat de ra barber alles overgroeit. Op de vaartuigen kunnen losse of vaste boorden worden ge maakt voor het afrollen van de golfslag. Ook de verhouding eigenaar pachter is 'n probleem dat terdege onder de loupe moet worden ge nomen. Het complex van moeilijk heden vraagt om 'n terdege be studering van deze zaken door de belanghebbenden zelf. Hier over dient men zich te beraden om aanstonds goed beslagen ten ijs te komen. Het komt ons dan ook gewenst voor dat op de ver gaderingen van de tuinbouwver- enigingen aandacht wordt be steed aan deze zaken. Ten nutte van het algemeen heeft de heer Kliffen deze gedachten ontwik keld. Hij kan echter niet alleen blijven staan. Het is zijn hart grondige wens dat de organisa- tie's zi.in plannen overnemen en bestuderen om uiteindelijk het beste te bereiken voor de arbei dende bevolking van het Geest meramhacht. Dit zij zo. Thans aan de slag eigenaren, tuinders, huurders, verenigingen en wat dies meer zij. Als ge 'n vinger in de pap wilt houden is aanpakken thans meer dan ooit geëist. Uitbreiding van „Zuiderzon" ZIJPE. Het door de sociale dienst in de gemeente Zijpe ge- exploiteerde bejaardenhuis „Zui derzon" te Sehagerbrug was al heel spoedig na de opening in 1952 volledig bezet. Het is thans zo, dat reeds vele personen, die opneming in het tehuis hebben verzocht, op de wachtlijst voor komen. Dit was voor het bestuur van de sociale dienst reden om uit te zien naar mogelijkheden voor uitbreiding. Deze blijken er te zijn en zal het mogelijk zijn er nog 7 kamers, plaats biedende voor 13 personen, aan te brengen. Kabellegging BERGEN. In verband met het feit dat de electriciteitsvoor- ziening van Bergen, alsmede van het Provinciaal waterleidingbe drijf, geheel afhankelijk is ge steld van de voedingskabel die over Koedjjk loopt, waarbij het risico voortdurend blijft dat bij een optredende storing alles voor geruime tijd wordt uitge schakeld, is men thans bezig om 2 reserve voedingskabels te leggen. De beide kabels, elk van 10.000 volt komen aan beide zijden van het dorp binnen, een langs het Noordhollands Kanaal en een langs de Groeneweg, om doorge trokken de worden naar net pompstation van het Prov. Wa terleidingbedrijf. Het werk vor dert snel, dank zij de medewer king van het bureau gemeente werken. Drinkwatervoorziening BERGEN. De plannen voor de aanleg van waterleiding voor de bewoners langs het Noordhol lands Kanaal ten Noorden van de vlotbrug tot aan de Teuglaan te Schoorl, beginnen vorderingen te maken. Bij verwezenlijking zullen de grote moeilijkheden van slecht drinkwater, of voor sommigen in de huidige droogteperiode van lege regenputten, waardoor zij het water van grote afstand moe ten halen, spoedig tot het ver leden behoren. WEERS VER W ACHTING Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdag avond. AANHOUDEND RUSTIG WEER Droog weer met plaatselijke opklaringen maar in de nacht en ochtend hier en daar mist of laaghangende bewolking. Zwakke tot matige oostelijke tot zuid-oostelijke wind. In het algemeen iets lagere tem peraturen des nachts met in het Noord-Oosten van het land een kleine kans op liohte nachtvorst. CASTRICUM Het dorp Cas tricum heeft gisteren in het te ken van de Christchurch-overwin- ning gestaan. Dat was toen het de derde officier van de Liftmas- ter, de heer J. Noomen, verwel komde en huldigde. De huldiging die op Schiphol had plaats gevonden werd gister avond dan ook in Castricum ten aanzien van de heer Noomen nog eens overgedaan. Burgemeester C. F. Smeets en de wethouders P- de Vries en K. Veldt bezochten de heer Noomen in zijn woning, waar de burge meester hem namens de bevol king van Castricum dankte en huldigde voor zijn aandeel in de prestatie van de K.L.M. Ook het fanfarecorps St. Aloy- sius nam deel aan de huldiging. De heer en mevrouw Noomen hoorden buiten, tezamen met de talrijke belangstellenden', het Ne- derlands volkslied aan en toen j de KLM-mars en enkele andere frisse marsen. De heer Noomen dankte de dirigent en zijn man nen en nodigde hen uit tot een gezellig samenzijn. Vele Castri- cummers gaven blijk van hun meeleven; de buurtbewoners had den voor het huis van de heer Noomen een erepoort opgericht en verschillende bloemstukken getuigden van Castricum's wel gemeende welkom. In 6 dagen draaiden 700.000 st. bloemkool door GROOTEBROEK. Het zachte weer blijft aanhouden, waardoor de gehele bloemkooloogst, zowel de late als de vroege soorten, in het snelste tempo volgroeit. Iedere dag wordt de tuinder ge dwongen, grote aantallen weg te snijden, zodat in 6 dagen tijds ruim 2 millioen stuks de klok van „De Streek" passeerden, waarvan er circa 700.000 door draaiden. Gisteren was de aanvoer liefst 400.000 stuks, met een doordraai van 50 Hoewel ook Zwitserland deze week aan de markt kwam, blijft de export in verhouding tot de aanvoer van zeer geringe beteke nis. Er is geen enkel lichtpunt. Als dit weer nog slechts 14 da gen aanhoudt, zal de ramp vrij wel volkomen zijn. De oogst is dan practisch geruimd en de tuin der die geen bollen kweekt zal zonder verdere inkomsten moeten trachten de Junimaand te berei ken. Met de overige producten als bieten, uien en de koolsoorten is het niet beter. Het is een beeld uit de dertiger jaren.... Nieuws van „De Hengelaar" OUDORP Zondag j.l. hield de visclub „de Hengelaar" haar vierde onderlinge wedstrijd aan de Waarddiik. Ongeveer om half acht zat men al op het dobbertje te turen. Het bleek al spoedig dat de heer Bekker heel wat van plan was, want na enkele minuten had hij al een visje op het droge. Hét was echter een poedel' (er werd n.l. alleen op baars gevist). De strijd om de eerste plaats was he vig. Hoewel de heer Corbie het grootste aantal baarzen ving moest hij toch genoegen nemen met de tweede plaats, want de heer Bekker klopte hem met 6 mm verschil. H. de Jong begon te laat aan zijn eindspurt. De eind uitslag was als volgt: le prijs Bekker met twaalf stuks, 2e prijs Corbie met 13 stuks, 3e prijs H. de Jong met 11 stuks en 4e prijs G. Staa met 7 stuks. Na de prijsuitreiking wekte de voorzitter de bestuursleden op om Zondag a.s. hun uiterste best te doen een prijsje te bemachtigen; dan is er namelijk een viswed strijd voor bestuursleden van di verse verenigingen, uitgeschreven door de hengelsportvereniging Luctor et Emergo te Alkmaar. Vakonderwijs begonnen LANGEDIJK De cürsus van de Vereniging tot bevordering van het Vakonderwijs in West- Friesland is deze week begonnen met acht en twintig leerlingen. De lessen worden gegeven door de heren D. Dirkmaat, Th. Ma- gielse en Jac. Schoen. Vaardigheidsproeven van het K.N.G.V. BROEK OP LANGENDIJK De leden der Broeker Sportver eniging hébben dezer dagen met veel animo de KNGV vaardig heidsproeven afgelegd. Over het algemeen is er heel goed geturnd. Mej. Marri Kramer werd ver enigingskampioene met 88,4 pt„ waardoor zij in het bezit kwam van de wisselbeker. Kampioene van de meisjesafde ling werd Greta Mulder met 76.2 pt. Zij kreeg een medaille. Van de 48 deelnemers(sters) werden er 8 afgewezen. Castricum gaf blijk van medeleven met de Christchurch Handicap Race. Burgemeester C. F. Smeets feliciteert de heer Noomen met het behaalde succes. (Van onze Zal de Tweede Kam met betrekking tot gen nog dieper in dt vaardigde v.d. Heuv teren op de tweede kwamen, had er ke Hofstra (P.v.d.A.) 1 sie gekomen, dat vo en de heer v.d. Hem moeten zijn. NIEUW WEST-D1 KABINET Na zijn grootse verkiezi winning is dr. Aden West-Duitse bondskansel nieuwe regeringsperiode nen. Hij heeft zich omri enkele ministers, die geen deel uitmaakten va gering. Het zijn 4 minis geen departement beher( meer een verbinding von sen de Bondsregering en ties. Onder hen bevindt Waldemar Kraft, de lei de vluchtelingenpartij, di geven van zijn steun aan litie van Adenauer de po; het kabinet heeft verste' zorg voor de vluchtelin voortaan aan Kraft toei In zoverre heeft hij dus het beheer over een por Deze wijze van samenste 't nieuwe kabinet is niet aan de wens van Adens zoveel mogelijk steun te gen twee-derde mee in de volksvertegenwoorc voor het aannemen van h verdrag. Een kwestie x in de afgelopen maanc strijd op leven en dood voerd met de socialistisch sitie, die eerst een toet de bepalingen van de g eiste. Adenauer kan op van zaken thans gerust z groot belang is het aa -<-an enkele ministers uit 1 kabinet. En dan wordt di dacht aan de minister vai mische zaken, Erhardt. zijn pleidooi voor de vrije vorming en het in practii gen van zijn denkbeelden nomie van West-Duitslan hecht fundament heeft i ken, waarop met vrucht toekomst kan worden vei bouwd. Veel is van de regering te verwachten, e verleden. En temeer nu A opnieuw krachtige figure zich heeft gebonden, die men de opvattingen x bondskanselier delen. De regeringsverklaring r in duidelijkheid en z werkelijkheid. Het bereik politieke doeleinden door van geweld wordt krach de hand gewezen. Sterk voorgrond treedt de wi deel te nemen aan een verenigd Europa. De één van de Duitse landen w< eerste noodzaak genoemc nieuw heeft Bonn te ken geven geen genoegen te met de huidige grensre: met Rusland en Polen. I telige kwestie zal dus dooi handelingen moeten won gelost. Netelig, omdat ..vrije Polen" zich van hel standpunt afzijdig houden, regeringsverklaring valt maken, dat het huidige Duitsland krachtig stree: een volkomen teniet doen vroegere opvattingen te van Hitier. Een punt, waa: bijzonder de Fransen zi steeds _zorgen over maken zij altijd nog geen hecht 1 wen hebben in de democ opvattingen van de Duitse: het algemeen betekent d gerings verklaring ook ei sterking van de Westerss matie._ Omdat Bonn zi duidelijk en onomwonde: uitgesproken voor het Het is de bevestiging van die het West-Duitse volk verkiezingen in September dubbelzinnige wijze heef baar gemaakt. APELDOORN, 21 Oc Wanneer men thans Apeldoorn's Parkenbuur of rijdt, is het helema: onmogelijk, dat men ling een grote aan vs naar tak en van boon boom ziet zwaaien, wam sinds vorige week Wo maakt Kees, een grote desia-aap, uitstapjes de Parkenbuurt, waar hi. best vermaakt. Kees is eigendom v heer Put, die een dien del heeft aan de Zwol Toen het beest op een ven moment de kans zag. ging het er tussen alle pogingen om het w vangen zijn tot nu to< geefs geweest. Dezer dagen was men gestaagd de aap op manier in de serre va woonhuis te lokken, doet

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2