Philha rmon Orkest gaf abonnementsconcert „Parijs 1900", curieuze oude-doos-film Afrikaans avontuur Hoe maakt de huisvrouw haar huis gezellig? Feest- en propaganda-avond Nederlandse Invalidenbond Boeiende lezing door drs Regont Nouveauté's op de Modeshow in het Herenlogement Prachtige vertolkingen Optreden van Alkm. Balletschool Schola Fublica AGENDA Vrijdag 23 October 1953 ALKMAAR In het „Gulden Vlies" werd Donderdagavond door het Nederl. Philharmonisch Or kest o.l.v. Toon Verhey het eerste Abonnementsconcert gege ven, dit met medewerking van de violist Julian Olevsky. Begonnen werd met Debussy's meesterwerk „Prélude a l'après- midi d'un faune". Dit werk, geïnspireerd op het gelijknamige gedicht van Stépha- ne Mallarmé, bezit een wazige, intieme sfeer, sterk eigen aan Debussy, waar doorheen zich rag fijn de simpele thematiek be weegt, uitgebeeld vooral door fluit en' hobo. De boeiende, doordachte ver tolking, welke zich onder Ver- hey's leiding ontwikkelde, bracht de aanwezigen dadelijk in een in tense aandacht. Deze dirigent, die, wars van elke gebaren-acrobatiek ter il lustratie van de muziek, zo dik wijls door dirigenten (meestal ge liefde!) gebezigd, bedient zich van uiterst sobere middelen, waarmee hij echter de hoogste resultaten weet te bereiken. Opvallend mooi was het spel van de 1ste hoboïst. Hierna volgde het optreden van de violist Julian Olevsky. Deze nog jonge musicus, die tijdens het grootste deel van zijn opvoe ding heeft vertoefd in Zuid- Amerika, ontving zijn lessen van de beroemde violist en paedagoog Alexander Petschnikoff. Samen met het N. Ph. O. ver tolkte hij Lalo's „Symphonie es- pagnole". Dit warmgetinte werk bleek hem uitstekend te liggen. De prima kwaliteiten van zijn spel werden van vele kanten be licht. Ondanks zijn hartstochtelijk musiceren bleef z'n spel beheerst Z'n toonvorming was markant en steeds zuiver. Vooral door Ver- hey's vakmanschap bleven orkest en solist volkomen gelijk. Su bliem was dit in het rhythmisch gecompliceerde Scherzando. Na het aangrijpende, en door Olevsky zo bezonken gespeelde, Andante, lijkt Lalo's inspiratie in dit werk verbruikt te zijn. Het ontaardt in, een virtuoos vertoon, wat overigens voor deze violist geen moeilijkheden ople verde. N.R.K.M. afd. Alkmaar gaat starten ALKMAAR. De afdeling Alkmaar van de Ned. R.K. Mid denstandsbond, die met een feest avond het seizoen opende, start Dinsdag 27 October a.s. met het werkprogramma. Om 8 uur ver gadert de afdeling in Victory (ingang v. d. Boschstraat), waar ook de dames welkom zijn. De agenda vermeldt een causerie over de verzekering tegen wette lijke aansprakelijkheid, een ver slag over het te Arnhem gehou den congres en een bespreking van de voorstellen voor de Cen trale Raadsvergadering. Er zal een ruime gelegenheid zijn voor gedachtenwisseling. Waar gaan wij naar toe? ALKMAAR. Hedenavond om 8 uur beginnen de ontwikke lingsavonden voor de jongens en meisjes van de St. Dominicus Parochie vanaf 17 jaar. Kapelaan J. Voortwist uit Bodegraven, oud legeraalmoezenier, zal spreken over het boeiende onderwerp: „De moderne jeugd en de oer oude Kerk". Degenen die nog niet hebben ingeschreven, kunnen dit aan het begin van de avond nog doen in hotel Victory. Na de pauze hoorden we de Symphonie no. 92 in G. de z.g.n. „Oxford Symphonie" van J. Haydn. Het veerkrachtige Allegro spi- rituoso tekende dadelijk de ele gante vertolking. Vooral na Symph. Espagnole viel het koper hierin op door een grote beschei denheid. Zeer fijntjes was 't spel van de hobo's en de fluit in het 2de Adagio. Homogeen klonk ook het simpele motief van de hoorns en de fagotten in het Menuetto. Door dit motief, beginnend op de opslag, wordt 'het schools 3-delige van de maat, melodieus en soepel overspeeld. Het Joyeuse Presto vormde het besluit van dit sublieme en zo verheugend goed bezochte con cert. G.v.d.I. Artsendienst Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij de eigen arts zijn vanaf Zaterdag 24 Oct. te 14 uur tot Maandag 26 Oct. te 8 uur alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen: C. R de Boer. Nw.-Niedorp. k2261-233, dr. P. Groenhardt, Dirkshorn, k2245- 232, R. J. de Groot, Hippo, k2279- 234, R. C Posthuma, Barsinger- horn, k2243-312, W. v. Slooten, St.-Maartensbrug, k2246-230. A. L. v. d. Sluis, Schagen, k2240-400, J. Swaters, Julianadorp, k2235- 221, en A. J. Tamsma, Wierin- gerwerf, k2272-234 Uit het politierapport ALKMAAR. Gisteravond is een schoorsteenbrand uitgebro ken in een perceel aan de Com pagniestraat. De gemeentepolitie heeft de brand met een snelblus- ser geblust en de kachel uit de kamer verwijderd. De oorzaak van deze schoorsteenbrand moet gevonden worden in de ondeug delijkheid van de schoorsteen. Gisteravond om kwart over acht reed over de Kennemer- straatweg een scobter in de rich ting van de stad. Plotseling week de bestuurder naar de linker- rijbaan van de weg af met de bedoeling naar de richting Heiloo terug te keren. Doch hij kwam in aanrijding met een uit de richting van de stad komende motor. Er ontstond een botsing. De motorrijder bekwam een in wendige verwonding aan het linker onderbeen en werd naar het Centraal Ziekenhuis over gebracht. Zijn motor werd vrij ernstig beschadigd. De scooter werd niet beschadigd, maar de bestuurder daarvan kreeg een proces-verbaal. Voorts is proces-verbaal op gemaakt tegen een kleermaker die sinds geruime tijd werkte zonder vestigingsvergunning. Gisteravond geschiedde nog een ongeluk op de Stationsweg om kwart over acht door een leerling-monteur, die van zijn baas opdracht had gekregen een auto de garage binnen te rijden en door een verkeerde manoeu vre een etalageruit binnen reed. Schade ƒ300.-. ALKMAAR. Woensdagavond hield de afdeling VRIJDAG 23 OCTOBER Bioscopen: CINÉMA AMERICAIN: De. te rugkeer van Don Camillo. alle iggfi REX: De Woeste Hoogte, 18 jaar. HARMONIE: Helden zonder Roem. VICTORIA: Het Mysterie van de Gouden Adelaar, 14 jaar. Aanvang 8 uur. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar apotheek Kruisinga. Koorstraat 59. apotheker G. Kruisinga. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Feestavond Ri.jks HBS vereniging „Vokzos". GULDEN VLIES: 8 uur Op treden Indra en Aries. Hel derziende. HOTEL VICTORY: 8 uur: In het kader van: „Waar gaan wij naar toe?" Kapelaan J- Voortwist, oud-Legeraalmoe zenier over: „De moderne jeugd en de aloude kerk." Medische hulp Heiloo, Lim- men en Akersloot: Dr. D. W. L. Hoekstra, Ken- nemerstraatweg 380, tele foon 3480. Retraitehuis Bergen: 24 tot 27 October: Heren: 27 tot 30 October: St. Michael. Waterstand: Zaterdag: hoog water 7.20 en 19.55 uur: laag water 1.30 en 14.00 uur. ZATERDAG 24 OCTOBER Bioscopen: Zie Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: 16 uur: Bijeenkomst Ned. Kat)h. Sportbond. 20 uur: Opvoering „Vader Landman" door „Ontwaakt". HET GULDEN VLIES: 8 uur: Cabaretavond met Joop de Knegt. ALKMAAR. Onder auspi ciën van Schola Publica werd gisteravond in Cinema Americain een film uit de oude doos ver toond: Parijs 1900. Deze film was door Nicole Vedrès gecompo neerd uit een serie fragmenten van authentieke films uit de eer ste jaren van deze eeuw, lopen de over de periode van 1900 tot 1914. De cinematografie stond toen nog in de kinderschoenen en het beeld, alsook de wijze waarop de figuren zich over het witte doek bewegen,, doet daarom voor ons mensen uit de tweede helft van deze eeuw. die de drie- demensionale film bezitten, heel vreemd aan. Eenzelfde grote af stand als er tussen onze film en die van 1900 ligt. ligt er ook tus sen de wereld van toen en die van nu. Wij zien hoe Parijs rond de eeuwwisseling leefde, werkte en zich amuseerde. De auto's uit die dagen zijn museumstukken geworden: de kunst en de mode vertoonden wat men noemt de metro-stijl. Wij zijn getuige van de boulevardkluchts. de ontvang sten in de Pariise salons, de op komst van de sport en de lucht vaart. Wij zien een waaghals, die meende van de Eiffeltoren te kunnen vliegen, gehuld in wat lappen vleugels naar beneden storten en te pletter vallen op het plaveisel van Parijs. Dit lugu bere bee!d wordt al gauw ver geten. als wij getuige zijn van de glorieuze intocht in Parijs van Bleriot. die het Kanaal was overgevlogen in zijn wankel vliegtuig van latten en linnen. Tal van bekende figuren uit de historie, uit de politiek, de kunst .en de litteratuur, dichters, toneelspelers en schilders, zien wij op het witte doek verschij nen en wij verbazen er ons over. dat toen al Maurice Chevalier op de planken van het cabaret stond. Dan komt er een climax in deze interessante film. De maat schappelijke verhoudingen spit sen zich toe; er is schrijnende armoe naast weelderige rijkdom; het socialisme steekt de kop op; de onrust is door Europa ge varen. Grote mannen praten van vrede, maar de oorlogsindustrie komt op gang en in alle landen groeit het militairisme. In Sera- iewo viel een schot en de eer ste wereldoorlog was uitgebro ken. In een lange trein rijden de jonge soldaten juichend naar het front. En daarmee eindigt de film Parijs-1900. Deze film was de eerste van een serie van drie, welke voor Alkmaar van de Nederlandse Invalidenbond haar jaarlijkse feest- en propaganda- avond in de grote zaal van het Wapen van Heemskerk, welke vrijwel geheel gevuld was met leden en donateurs. Aan deze avond werd een bijzonder cachet gegeven door de medewerking van de Alkmaarse Balletschool De voorzitter van de afdeling Alkmaar, de heer J. Bierman, verwelkomde in zijn openings woord alle aanwezigen, en, ge zien het grote aantal was hij van mening, dat de afdeling Alkmaar der Invalidenbond in de vüf ja ren van zijn bestaan wel degelijk burgerrecht had verkregen. Dit stemt de invaliden uit Alkmaar tot grote dankbaarheid, want deze mensen hebben het dikwijls moeilijk tussen hun niet-invalide medemensen, die zich dikwijls geen voorstelling kunnen vormen van de problemen, welke de in validen hebben in hun gehandi capt bestaan. Maar mede door de belangstelling van hun valide medemensen zijn zij toch dank baar, dat zij er zijn. dankbaar dat zij dit leven met zijn moeilijkhe den toch mogen beleven. Door de bond, aldus de voorzitter, voelen zij zich niet eenzaam, zijn zij door een gemeenschappelijke band verbonden en dit betekent voor hen 'n grote steun. Laten de naar het lichaam gezonde men sen begrip hebben voor hun in valide broeders, en helpen zij hen zoveel als in hun vermogen ligt. Het optreden van de leerlingen van de Alkmaarse balletschool vulde een groot deel van de avond en deed dit op voortreffe lijke wijze. Met deskundige uitleg van de leraar werd voor het eigenlijke optreden een beeld ge geven van wgt het klassieke bal let zich voorstelt te zijn, werd een uiteenzetting gegeven van de voor het ballet, dat men niet ver warren moet met de historische- of de volksdans, voornaamste grondpassen en houdingen, en vervolgens traden de leerlingen van de school, te beginnen met de allerkleinsten en opklimmend tot aan de damesleerlingen toe. voor 't voetlicht, gezamenlijk in groe pen en in paren, alsook in solo aan de piano begeleid door de pianist van de balletschool, Jan Visser. Telkens weer klaterde een dankbaar applaus op uit de zaal en het gebodene was bij de klei nen dan ook dikwijls alleraar digst zoals b.v. het hoeden- meisje en het vagebondje uit het Poppenfeest, Aü pays des rêves (door iets oudere leerlingen) en „Clowns", waarin ook de costu- mering opviel terwijl het op treden van de damesleerlingen technisch verzorgd en stijlvol was. Het balletonaerdeel van het programma werd door de toe schouwers zeer gewaardeerd Verder vermeldde het pro gramma een verloting met soms begerenswaardige prijzen, terwijl na het eigenlijke programma de feestviering overging in een ge zellig bal. Afwijzend advies ALKMAAR. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikking op het verzoek van de Ned. Ver. t.b.v. Zeelieden van alle Natio naliteit om een bijdrage van f 1000 voor de vervanging van het hospitaalkerkschip „De Hoop door een nieuw schip. Geslaagd Bruggen Rijksweg Alkmaar-Den Helder ALKMAAR. De hoofdinge nieur-directeur van de Rijks waterstaat in Noordholland heeft aan de Kamer van Koophandel bericht, dat verbetering van de bruggen in de weg Alkmaar Sohoorldam is opgenomen in het onderhoudsbestek van dit jaar en van 1954 en die van het wegvak De Kooy-vliegveld bij beschik baarstelling van de nodige fond sen zeer spoedig kan geschieden. Prijsvraag 700-jarige stad Alkmaar ALKMAAR. De aanmeldin gen voor de prijsvraag waarbij affiches voor 700 jaar stad wor den aangeboden, kunnen uiter lijk tot Woensdag 25 October a.s. geschieden op de Langestraat 95. Burgerlijke .Stand ALKMAAR. Geboren: J., d. v. W. van der Putten en H. Talens: Gaugurica J. M„ d. v. N. Blankendaal en M. M. Bak ker; Jacoba P. d. v. J. Brinkman en P. J. van Putten; Cornelis. z. v. P. J. den Herder en A. Bijl. Ondertrouwd: Johannes Muller en Margaretha M. Buurman; Eg- bertus H. Karst en Engelina A. Buiter; Johannes P. Dekker en Catharina C. M. Molenkamp; Wilhelmus Kuiper en Cornelia M. Bilars. Gehuwd: Jo'han Leuring en Margreta H. Schouten; Jan C. Kuit en Teuntje de Jong. Overleden: Elisabeth Koper, 85 jaar, gehuwd met H. Wolzak: Aafje Boekei, 81 jaar, gehuwd met N. Peek; Petronella Alfrink, 77 jaar, gehuwd met M. J. Huij- bers; Arien Hof, 52 jaar. COMMISSIE KUNSTZAKEN ALKMAAR. B. en W. zullen in de eerstvolgende raadsvergade ring voorstellen een commissie van bijstand voor de Kunstzaken in te stellen. Zulks naar aanleiding van een verzoek van een drietal raads leden. dat ha$ voorgesteld com missies van bijstand in te stellen voor Plantsoenen, jeugdzaken en culturele aangelegenheden. Aan gezien de zaken Plantsoenen be treffende reeds aan de Commis sie van Openbare Werken zijn toevertrouwd en het jeugdvraag- stuk aan de zo breed mogelijk samengestelde commissie Vor ming buiten Schoolverband, kun nen B. en W. geen vrijheid, vin den de Raad voor te stéllen com missies van bijstand voor Plant soenen en Jeugdzaken in te stellen. Daar onder het woord „cultureel" ook onderwijs valt, zou de nieuwe commissie, toch Commissie voor Kunstzaken ge noemd moeten worden. Van de hoofdingenieur-direc- teur van de Provinciale Water- Schola Publica vertoond wordt; staat in Noordholland kreeg de Donderdag 5 November draait, wederom in Cinema de histo rische Russische film Potemkin en 26 November de Italiaanse film De Slagboom, spe'end in Triest, de twistappel tussen Italië en Joego-Slavië. De Schola deed er goed aan deze culturele films voor haar leden te laten draaien. Kamer bericht, dat dit jaar het gedeelte van de provinciale weg HembrugLimmen, gelegen tus sen de halte Koog-Bloemwijk en het station Koog-Zaandijk zal worden geprofileerd en dat gel den aangevraagd zullen worden, ■om in de komende jaren de nog niet geprofileerde 'Weggedeelten in orde te brengen. ALKMAAR Afrika, al is het leeft een Amsterdammer, die vijf- ook in alle richtingen doorkruist, al zijn er talloze boeken en films over uitgebracht, blijft voor de doorsnee Europeaan toch altijd het mysterieuze zwarte wereld deel, met vele geheimen, een griezelige wereld. Dit land, met zijn grote moderne steden in de beschaafde? streken, zijn ontzag lijke oerwouden, waar de wilde dieren leven, zijn steppen en troosteloze woestijnen, is fascine rend, zeker voor de Hollander, die zo knus achter zijn dijken woont in het lage land tussen de weilanden met zijn koeien. Van dat fascinerende van Afrika's pracht heeft mr. drs. Th. Regout op een exclusieve film avond van de Alkmaarse Volks universiteit een volle Gulden Vlies-zaal iets laten voelen. Zel den zal men een betere totaal indruk van Afrika's schoonheid kunnen krijgen dan op deze avond, bij de vlotte en aangename ver telkunst van de kundige cineast drs. Regout, die met zijn vrouw een tocht gemaakt heeft door het Zwarte werelddeel van Kaap de Goede Hoop naar het Atlas gebergte in het Noorden, een reis die anderhalf jaar duurde en ge schiedde op uitnodiging van de paters Montfortanen in België. Drs. Regout hield een korte in leiding oyer de merkwaardigheden die hij in Afrika ontmoette en aan de hand van een schitterende kleurenfilm vertelde hij daar over verder en ademloos geboeid hebben meer dan 300 mensen naar hem geluisterd. Van Kaap de Goede Hoop naar het Noorden was een afstand van 21.000 km. Via Johannesburg ging de reis door het vrijwel onbe kende gebied van Brits Beets- joeanaland, met de dorre Kala- hari-steppen, waarin <de befaamde apenbroodsboom van de eerste blanke, die dit gebied betrad, de Engelsman Livingstone. Hier woont het merkwaardige volkje van de Bosjesmannen, mensen van een typisch uiterlijk, van wie er nog slechts 6000 overzijn. Men bezichtigde daar de grootste me teoriet ter wereld, die in de oer tijd daar op aarde gevallen is, een ontzaglijk brok rtikkelijzer, dat te hard is, om geëxploiteerd te worden. Via de skelettenkust arriveerde men in Windhoek, een stad, die voor 60°/o een Duitse bevolking heeft, om vandaar ver der naar het Noorden te trekken langs de rivier de Okawango waar een natuurreservaat voor negers ligt, waar geen enkele blanke toe gang krijgt behalve dan drs. Re gout, die een vergunning kreeg van dr. Malan zelf. In de enige winkel die daar in het reservaat, dat zo groot is als Nederland, is, tig jaar geleden zijn vaderland verliet. Verder naar het Noorden bereikte men de wonderschone Victoria-watervallen. In de Bel gische Congo waren het de wild parken en de oerwouden, die de aandacht vroegen, en waar de Pygmeeën wonen. Indrukwekkend waren de opnamen van de tocht door de 3000 km lange Sahara. Een tocht door Marokko, Spanje en Frankrijk besloot de reis, die weer eindigde temidden van de koeien en de molens langs de Hollandse vaarten. Drs. Regout heeft zijn publiek een avond lang weten te boeien en heeft z'n toehoorders ongetwij feld een gevoel van dankbaarheid gegeven deze avond te hebben bezocht. ALKMAAR. Aan de R.K. Universiteit te Nijmegen slaagde onze plaatsgenote mejuffr. Els ten Brink voor het candidaats- examen Paedagogie. Ongeval ALKMAAR. Gisteravond is een oudere dame vermoedelijk misleid door de invallende duis ternis gestruikeld en gevallen over de trottoirband van de Rog- dalebrug, tengevolge waarvan zij een been brak. Dr. J. Degenaar jr. verleende haar de eerste hulp. Met de ziekenwagen is zij naar het Centraal Ziekenhuis overge bracht. RESERVEPONT BIJ VELSEN ALKMAAR. De Kamer van Koophandel heeft aan de minis ter van Verkeer en Waterstaat het verzoek gericht in over weging te nemen, naast inwer kingstelling van de z.g. Donau- pont en de eventuele schipbrug te Velsen, nog een reserve-pont aan te schaffen. JANUARI-OPRUIMING ALKMAAR. In de Woens dag a.s. te houden vergadering van de Kamer van Koophandel komt de vraag in bespreking, of het wenselijk is te bevorderen, dat de aanvang van de komende opruimingsperiode naar 16 Janu ari 195^ wordt verschoven. Dit naar aanleiding van een door éen der Kamers van Koophandel ge stelde vraag. Kleedkamers bij sportveld ALKMAAR. B. en W. stel den de Raad voor op het wed- strijdveld aan de Sportlaan, zulks in verband met het intensieve gebruik dat van dit veld ge maakt wordt, twee kleedkamers met bergruimte te doen bouwen. Het bedrag der kosten ad f 3151 werd reeds uitgetrokken op de begroting van het Sportpark- bedrijf. Getuigen gevraagd ALKMAAR. Op 2 October had op de Friese Brug een aan rijding plaats tussen een auto en een bakfiets. De politie verzoekt getuigen van dit ongeval zich met haar in verbinding te stel len. Nieuwe klaverjasclub ALKMAAR, Deze week is alhier opgericht de klaverjasclub „De Vlotbrug", die het club lokaal heeft gevestigd in café Nieuwland, Luttik-Oudorp, hoek Bierkade, en clubavond houdt op Donderdag. De nieuwe club telt twaalf leden en hoopt reeds de volgende week een wedstrijd te kunnen organiseren. Vliegende Vissen tegen DAW 3 ALKMAAR. Zondag 25 Oc tober speelt de poloclub van de R.K. Zwemvereniging „Vliegen de Vissen" een competitiewed strijd tegen D.A.W. 3. De wed strijd, in de Overdekte, begint om kwart over twaalf. Voor de Alkmaarse wielerbaan ALKMAAR. De firma Otto van Os te Alkmaar en Hoorn draagt op haar manier een steen tje bij tot verwezenlijking van de plannen tot oprichting van een wielerbaan te Alkmaar en geeft voor elke tien gulden, die men bij de firma besteedt, gratis een wielerbaanlot. die kans geeft op het winnen van de hoofdprijs van de 'loterij, een nieuwe D.K.W. van ruim 6000 gulden. Douanebergplaats ALKMAAR. Toen bekend was geworden, dat de douane loods alhier zou gaan verdwijnen, heeft de Kamer van Koophandel zich terzake tot de directie van de Nederlandse Spoorwegen ge- rioht. die in antwoord op het schrijven der Kamer heeft laten weten, dat in afwachting van de totstandkoming van een defini tieve oplossing te Alkmaar tijde lijk één of meer gesloten goede renwagens als tijdelijke douane- bergplaats zullen worden aange wezen. Te Den Helder zal een gedeelte van de goederenloods tot douanebergplaats worden in gericht; deze voorzieningen zijn inmiddels getroffen. Christus Koning Hulde De Stille Omgang verzoekt ons opname van het volgende; Evenals voorgaande jaren, gaan wij Alkmaarders op Zondag 25 October a.s. het feest van onze Koning Christus Hem onze hulde brengen. In afwijking van andere jaren gaan wij dit jaar niet in optocht naar het Beeld, maar wij vertrouwen dat allen zoveel mogelijk om drie uur op de Sin gel voor de St. Josephkerk aan wezig zullen zijn. Wij gaan dan een openlijke Hulde brengen aan Christus i-o- ning, die in zoveel andere landen niet meer erkend mag worden, reden te meer voor ons om Hem door deze Hulde Eerherstel te brengen. Dus allen zonder uitzondering Zondagmiddag present. Prins Bernliard ere-voorzitter Stichting Ned. Hippische Sportbond Z.K.H. Prins Bernhard, die steeds een grote interesse heeft voor de Nederlandse paarden sport, waarvan zijn deelneming aan en aanwezigheid bij ver schillende concoursen hippique getuigen, heeft opnieuw zijn war me belangstelling voor het hip pisch gebeuren in ons land ge toond door zich bereid te ver klaren het ere-voorzitterschap van de stichting Nederlandse Hippische Sportbond te aanvaar den. ALKMAAR. De avond, be legd in Hotel Victory voor het Katholieke Vrouwengilde, waar de Amsterdamse bloemist de heer Kiersch zou spreken over het op maken van artistieke bloemsluk- jes, die gezelligheid en sfeer scheppen in huis, i$ gisteren bui tengewoon geanimeerd verlopen. Vooreerst was er een vrij grote belangstelling en dat was eigen lijk geen wonder, want welke huisvrouw wil niet Iets opsteken, waarmee zij temidden van haar man en kinderen in huis de sfeer van vertrouwdheid en gezellig heid kan verhogen? In de kleine dingen van alledag, mits voortref felijk gedaan, ligt dikwijls immers het grote geheim van de huis moeder, die erin geslaagd is, haar huis te maken tot het toevluchts oord, dat blijvend het liefste plekje is, waar de huisgenoten vertoeven In een eenvoudige, alleraange naamst causerietje leerde de heer Kiersch zijn aandachtig toeluiste rend gehoor de principiële din gen van bloembehandeling, kleu- rencomposities en harmonische opmaak. Hij besprak de fouten die veelal gemaakt worden en de wijze, waarop die met simpele middelen, het idee is dikwijls al genoeg kunnen worden ge corrigeerd. En al voortkoutend maakte hij, geassisteerd door zijn echtgenote, tal van verschillende bloemstukjes, kleine en grote, van allerhande bloemsoorten in allerhande tinten en onder zijn rappe handen verschenen in een wip artistiek verantwoorde crea ties, die enthousiast bewonderd werden. Deze avond heeft een blijven de waarde, want de dames, die na zo'n gelegenheid haar latente ar tistieke talenten ongetwijfeld in de komende tijd, met zijn feest dagen een kans willen geven, weten nu in grote trekken, hoe te werk te gaan. Zij weten, dat zij aan een bloemstuk een brede basis moeten geven in verhouding PURMEREND. „Hoe later op de avond, hoe schoner volk." Dit was zeker van toepassing bij deze show, waar het „schone" geslacht nog lange tijd na het be gin arriveerde. De show werd georganiseerd door de heer J. W. Kieft uit Hoorn, de hoeden wa ren afkomstig van de firma Schouten-Roelofszen, eveneens uit Hoorn. Wat de jassen betreft, wat denkt u van zo'n gezellige war me teddyjas. Ze is in verschei dene kleuren te krijgen. Ook de swagger is nog in zwang, lek ker ruim. veelal van velours, flausch of mohair, meestal met raglan. aangeknipte- of banaan mouw. Van de bijpassende hoe den vermelden wii speciaal een modern cognadhoedie. De jurken zijn eenvoudig en fijntjes. Opvallend waren de wijde heupzakken, moderne hals lijn, drie-kwart mouw en tame lijk strakke rok. De roklengte is dikwijls aangepast aan de nieuwe Franse mode varf Dior. Verder zijn zeker het vermel- ieder past, ontzettend elastisch is en praetisch niet laddert. De finale was zoals gebruike lijk de bruidsstoet, waarvan de bruidegom er vandoor was! Geen nood echter, want een van de ■heren uit de zaal wilde de plaats naast deze stralende bruid in haar prachtige witte zijden japon wel innemen. De bruidsmeisjes zagen er ook schattig uit in hun tweekleurige jurkjes, De bruids moeder droeg een zwart com plet. Bij de vele nummers werden veel modelhoeden gedragen. Lief waren ook de veren kapjes, ver vaardigd in Volendam. KAASMARKT ALKMAAR ALKMAAR, 23 Oct. Aan voer 28.000 kg kaas, 13 stapels fabriekskaas 1.83, 3 stapels boe renkaas 1.89. Handel matig. MARKTO VERZICHT SCHAGEN SCHAGEN In tegenstelling tot het marktbericht dient dit overzicht te gewagen van het feit dat de vette koeien tamelijk goed den waard de jerseyjaponnetjes. 1 verhandelbaar bleken tegen de- bebopvesten. changeant-vesten gespgarnerineen en een s'kioak, speciaal geschikt voor de brom fiets. de montymantel met aparte sluiting en beslist waterdicht. En dande crêpekous, een nouveauté, sinds kort in de han del. Het is een nvlonkous die Geen telefooncel BERGEN. In antwoord op een schrijven van de Kamer van Koophandel heeft de directeur van bet Telefoondistrict Haar lem bericht, dat er geen aanlei ding bestaat om te Bergen aan Zee een publieke telefooncel te plaatsen. Zeldzame vangst BERGEN De heer W. v.d. Bosch, «Dorpsstraat 28, heeft bij het vissen oip de strekdammen in zee bij Petten een klein haaienjong van 40 cm gevangen met de hengel. Bij nadere be studering van het eierzakje van de vis blijkt dat het een soort is dat zioh in de Noordzee op houdt, 70 cm lang wordt en niet zo veelvuldig meer voorkomen. De Eerw. Zuster van de St.-Jo- sephsticht'ing zal de vis in for maline (sterkwater) conserveren. Emigratie BERGEN Nic. Jongejan, Geestweg 6 en Kees Jol Jan Oldenburglaan 20, beiden 22 jr, vertrekken 28 Oct. naar Austra lië. Ouders gaan naar hun kinderen BERGEN Vader en moeder Lijen, Doorntjes 12, gaan hun kinderen in Amerika opzoeken. Vanmiddag (Vrijdag) zijn zij om 2 uur met de „Rijndam" ver trokken naar hun dochter Bets die er reeds 19 jaar woont en wier man een bloeiend bloem bollen. en kippenbedrijf heeft, naar hun dochter Nel (echtge note van K. Pittner die mon teur is) beiden woonachtig in Florida in de staat New York. Alsmede naar hun zoon Jan die een flinke boerderij heeft in Go- chan. Vader en moeder Lijen die nu 43 jaar getrouwd zijn en nimmer tot het bovenwerk, dat zij de op vacantie zijn geweest zijn er donkere tinten doorgaans moeten vol van. Zij zijn de 'eerste ouders vangen in het kader van de lich- in Bergen die hun geëmigreerde tere, „vloekende" kleuren, onmo- kinderen opzoeken gelijk bijelkaar kunnen brengen, omdat de pracht van de natuur waarin de goede voorbeelden voor het grijpen liggen, haar dat toch immers ook anders leert.... dat de grote bloemen als basis die nen en die van kleinere afmetin gen zijn aangewezen voor het bovenwerk, enz. enz. Wij zijn er zeker van, dat door middel van deze avond de dames haar artis tieke smaak bij het verwerken van bloemen en planten hebben kunnen ontwikkeien, dat zij vele nieuwe ideeën hebben opgedaan, ook wat het gebruik van minder bekende soorten betreft en dat zij nu haar huisgenoten en zich zelf nu en dan kunnen verblijden met opgewekte bloemstukjes, die onfeilbaar vrolijkheid en fleurig heid teweegbrengen. En als iedereen dan bij iedereen op vi site gaat, wat zal Alkmaar dan een vrolijke stad worden. Jongeniannenvereniging BERGEN Zondagavond zul len de jongemannen laten zien wat zij in hun mars hebben. Zij ontvangen hierbij de medewer king onder meer van het accor deontrio, de goochelaar en tele- paath Prof. Wiletti en de kunst fluiter Berty Wokke. Iedere be langstellende is van harte wel kom. Dokter Hoeneveld in het ziekenhuis BERGEN De bekende ze nuwarts dokter Hoeneveld, wo- .nende Eeuwigelaan 34 Bergen is tenigevo'lgde van een auto-onge val te Beverwijk met niet ern stige verwondingen opgenomen in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. zelfde tot iets hogere notering dan vorige week. De beste kwa- liteitsdieren gingen n.I. weg voor prijzen die varieerden van 1.15 tot 1.30 p. pond. Vleeskoeien van flink gewicht prijsden beter dan evenzware vette beesten. Ook worstkoeien bleken zij het met enige moeite verhandelbaar tegen plm. 80 a 90 ct. p. p. Maar tot verbazing van ieder een was het de twee Friese aan voerders volmaakt onmogelijk om ook maar één verse koe van de hand te doen tegen de prijs die ze daarvoor in het hoofd had den. Zo geviel het dat in deze sector van de zeer aanzienlijke aanvoer niets of anders uitermate weinig werd afgezet. Gelde melk koeien zijn ook niet erg in trek. Dat wekt eigenlijk wel een tik keltje bevreemding want er is momenteel immers nog steeds voedsel in overvloed, terwijl naar het heet ook de meeste opzetters wel over voldoende ruwvoer be schikken. De kool mag dan al goedkoop zijn, de melk brengt nog altijd een flinke stuiver op, zodat het direct nog geen slechte bussines zal zijn. Maar het is nu eenmaal zo. De weinige gras kalveren waren ook praetisch niet verkoopbaar, terwijl in de nuch tere kalverenhandel ook al ge ducht de klad gekomen is, en dat bij een minimale aanvoer. De vraag naar lammeren mocht daarentegen bevredigend worden genoemd, zodat wederom goede prijzen werden gemaakt. Vette schapen noteerden bij een rede lijke handel nog steeds plm. 1. p. p. De paardenmarkt bestond uit zegge en schrijve twee stuks: 1 slachter 0.75 p. p. en een werkpaard 735.—. De biggen- markt had gerust ook wat meer klanten kunnen hebben, daar nief van, maar toch waren de aan voerders lang niet ontevreden met de gemaakte besomming van 35.a 50.per big en 55.75.per schram. De goederenmarkt op de Gracht is wel eens drukker bezocht ge weest. Geheel en al onverklaar baar is dat echter niet, want de boeren en bouwers kunnen dank zij het ideale herfstweer net «3- veel op het land werken als zij maar willen. Maar mooi weer in de herfst is zoiets zeldzaams dat iedereen dagelijks doet wat hij kan. Morgen kan het immers wel weer over zijn? De dames hadden echter niet in zo grote getale. verstek behoeven te laten gaan, want het was Donderdagmorgen tussen al die kramen met hun veelsoortige artikelen beslist heel prettig. Weliswaar moest men het stellen zonder de befaamde rad- talige standwerkers of zonder een paling-oorlogje, maar voor een keer is dat toch zo erg niet. Draverij PETTEN De draverij met boerenpaarden ter gelegenheid van de Pettemer kermis mocht zich verheugen in een overgrote deelname. Na vele enerverende ritten, kwamen tenslotte de na volgende winnaars uit de bus: 1. Bruin van J.B de Graaf te St. Maartensbrug; 2. Nelly van G. Klaver; 3. Jopie van G. Quaks 4. Mucora van S. J. de Wit. Netty, de winnaar van vorig jaar, raakte de beker dus kwijt en kwam niet eens in de prijzen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2