De Liftmaster maakt een ererondje Christen-democraat Ciske de Rwordt binnenkort verfilmd Raad voor Scheepvaart Fif a-elf tal verdiende meer dan gelijk spel 32-jarige SMYSLOV wint candidatentournooi De toestand in Atjeh MIJNEN OP DE RAILS Chirurg vrijgesproken Toestand redelijk burgemeester van West-Berlijn Naar wij vernemen: Uitspraken inzake brand op „Celebes" en aanvaring van „Zwarte Zee" Engelse persstemmen Weer aardschokken in Griekenland Vrijdag 23 October 1953 's-GRAVENHAGE, 22 Oct. De K.L.M. Liftmaster de „Dr. ir. M. H. Damme", die zo juist van zijn succesvolle vlucht in de Lon- den-Christchurch-race in Neder land is teruggekeerd, zal reeds op 25 October a.s. zijn normale diensten als vrachtvliegtuig op de AmsterdamNew-York-lijn hervatten. Op deze eerste vlucht naar Amerika zal de Liftmaster in Londen zeven Engelse renpaar den ophalen, afkomstig van de Anglo Irish Bloodstock Agency te Londen en bestemd voor de heer J. Mccate in New-York. Deze dieren zijn allen afstammelingen van beroemde Engelse renpaar den. Op 5 November a.s. zal de Lift- master wederom naar de Veren. Staten vertrekken, ditmaal voor het houden van een introductie tour langs zes Amerikaanse ste den, nl. Philadelphia, Chicago, Cleveland, Detroit, Richmond en New-York, waar ter gelegenheid van deze vlucht een „Friendship with Holland day" zal worden georganiseerd. In elk van deze Amerikaanse steden zal de Liftmaster, tot nu toe het enige en grootste vracht vliegtuig in geregelde dienst, aan de Amerikaanse expediteurs en pers worden geïntroduceerd. In het interieur van de Liftmaster zal ter gelegenheid hiervan een kleine expositie worden ingericht, welke de snelle ontwikkeling van het luchtvrachtvervoer in beeld brengt en welke Nederlandse pro ducten zal tonen, die veelvuldig door de lucht worden vervoerd. Zes KLM-vrachtdeskundigen uit de voornaamste Europese lan den, zullen deze reis door de Ver. Staten meemaken, ten einde persoonlijke contacten aan te knopen met expediteurs in de Ver. Staten. De gezagvoerder het ligt in de bedoeling, dat de vlieger H. H. A. Kooper, winnaar van de han dicap-race, de vlucht zal. uitvoe ren zal tijdens deze vlucht ge schenken van de burgemeesters van Amsterdam, Den Haag, Rot terdam, Utrecht en Eindhoven aan hun Amerikaanse collega's aanbieden. „WIE SCHREEF DAT?' Een litterair gezelschaps )spel AMSTERDAM. „Een litterair spel, dat ge met uzelf en anderen kunt beoefenen" heeft de com missie voor de collectieve propa ganda van het Nederlandse Boek het bundeltje „Wie schreef dat?" van C. J. Kelk genoemd, dat zij thans het licht heeft doen zien. Het boekje bevat een verzameling van 30 citaten en fragmenten ui het werk van belangrijke Neder landse dichters en schrijvers, die bij deze citaten niet worden ge noemd. Men kan raden of laten raden en de juistheid van het antwoord toetsen in de lijst van auteurs die achter in het bundel tje is afgedrukt. 28 October regeringsverklaring DJAKARTA. Overste Sutik- no van de veiligheidsstaf van Atjeh heeft medegedeeld, dat het, gezien de toestand, redelijk is, dat voor Atjeh de staat van oorlog en beleg wordt ingesteld, al is het maar tijdelijk. Hij zeide, dat een aantal bin nenlandse bestuursambtenaren, die naar de benden waren over gelopen, zich hadden gemeld, maar dat een aantal onderdis- tricts-, wijk- en kamponghoofden zich nog steeds aan de zijde van de benden bevindt. Het Indonesische kabinet heeft Donderdag het ontwerp van een regeringsverklaring over Atjeh besproken. Deze verklaring zal 28 October in het parlement worden afgelegd. Dr. Walter Schrelber, christen democraat, is Donderdag door het West-Berlijnse stadsparlement met 62 tegen 57 stemmen gekozen tot opvolger van de onlangs over leden socialistische burgemeester, dr. Ernst Reuter. De sociaal-de mocratische candidaat, dr. Otto Suhr, werd verslagen. Schreiber was viee-burgemees- ter onder Reuter, Suhr is voorzit ter van het parlement. Na de stemming trad de rege ring van West-Berlijn af. Dr. Schreiber heeft drie weken de tijd om een nieuwe regering te vormen. Zijn ambtstermijn loopt slechts tot het einde van dit jaar. Dan zullen nieuwe ver kiezingen worden gehouden. De 69-jarige Schreiber verwierf de stemmen van de christen-de mocraten en de vrije democraten in het parlement. De socialistische candidaat, Suhr, verklaarde voor de stemming, dat de sociaal-de mocraten in de oppositie zouden gaan, als de andere partijen geen rekening hielden met de aan spraak, die de socialisten maken op het verschaffen van een bur gemeester, gezien de socialistische meerderheid in het parlement. (De stemverhouding in het par lement is: sociaal-democraten 61, christen-democraten 34 en vrije democraten 32. De verkiezing van dr. Schreiber maakt een eind aan zeven jaar socialistisch overwicht in West- Tsj aikovsky-herdenking 'S-GRAVENHAGE, 22 October Ter herdenking van de sterfdag van Peter I. Tsjaikovsky die op 6 November 1893 op 53-jarige leef tijd te Sint Petersburg overleed, zendt de V.A.R.A. in de wéék van 1 tot 7 November verschei dene werken van deze componist uit. Berlijn. De nieuwe burgemeester kan met behulp van de vrije de mocraten en de christen-democra ten een regering vormen, die ech ter slechts een kleine meerderheid zou bezitten. De nieuwe burgemeester is pro testant. Hij was een der mede oprichters van Adenauers na-oor- logse Christen - Democratische Unie. Hij is een van de .gematig den" van zijn partij en fel anti communist. zullen een twaalftal journalisten uit Amerika, Engeland en enige West-Europese landen van 30 Oc tober tot 5 November a.s. onder auspiciën van de NAVO een be zoek brengen aan ons land om de na-oorlogse economische vooruit gang in ogenschouw te nemen heeft de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de di rectie Gelderland, ir. F. I. J. Kan- stein, gistermorgen de tweede rij baan in de autosnelweg Arnhem- Nijmegen officieel in gebruik ge steld is het 5417 ton metende Neder landse vrachtschip „Lekhaven" Woensdag in de baai van Santos in dichte mist in aanvaring geko men met het 4834 ton metende Duitse vrachtschip „Bornhofen". Beide schepen liepen zware scha de op, doch aan boord van het Nederlandse schip deden zich geen persoonlijke ongevallen voor werd de chef-monteur T. B. uit Alphen aan de Rijn door de Haag se rechtbank tot tien maanden gevangenisstraf veroordeeld we gens verduistering, oplichting en valsheid in geschrifte ten nadele van zijn patroon Negerpoppen van brood en een schildpad, naar ontwerp van en vervaardigd door de directeur van de Zwolse bak kersvakschool, de heer G. W. Barendsen, tentoongesteld op de bakkersvakschooldagen die te Zwolle zijn gehouden. AMSTERDAM, 22 Oct. De Raad voor de Scheepvaart heeft vandaag (schriftelijk) uitspraak gedaan inzake de brand aan boord van de „Celebes". Het oordeel van de raad luidt als volgt. De brand, welke op 29 April 1953 heeft gewoed in de mail. welke was geladen in een deel van de eetsalon van het motorschip „Celebes", moet zijn ontstaan door zelfontbranding van de inhoud van een of meer postzakken. Door het schip zijn alle vereiste maatregelen geno men vóór en tijdens het over nemen der zakken post en vooral is er daarbij op gelet, dat tijdens deze handelingen niet werd ge rookt. Voldoende toezicht was hiervoor aanwezig. Toen de brand uitbrak, zijn met grote voortvarendheid de nodige maat regelen genomen om deze te be strijden. Men had hierbij het grote voordeel, dat de post was opgeborgen in een ruimte, die van alle kanten door de blussers kon worden aangepakt. Als deze post benedendeks was gestuwd geweest, hadden de gevolgen zeer ernstig kunnen zijn voor het schip en cfe opvarenden. De raad sluit zidh aan bij de opmer- LONDEN, 22 Oct. De verslag gevers van de Londense ochtend bladen zijn bijna eenstemmig van mening dat het Flfa-elftal giste ren de zege in de wedstrijd tegen Engeland had verdiend. En ver schillenden hunner twijfelen ook aan rechtmatigheid van de straf schop. waardoor Engeland in de laatste minuut een gelijk spel uit het vuur kon slepen. Hier volgen enkele uitspraken: Bob Ferrier in de „Daily Mir ror": Het simpele feit is dat deze schitterende Europese spelers in elk onderdeel een klasse beter waren. Het toekennen van de penalty was een miserabele be-, slissing. Scottie Hall in de „Daily Sketch": De wedstrijd bracht een morele overwinning van de z.g. „Rest van de wereld-ploeg" Ik kreeg niet de indruk dat er een overtreding was begaan die met een penalty moest worden be straft. Bob Pennington in de „Daily Express": Het gelijke spel was een schreeuwend onrecht voor deze continentale cracks.Wat de penalty betreft wilde ik dat ik het met de scheidsrechter eens kon zijn. Roy Peskett in de „Daily Mail": Men moet de vastberadenheid van de scheidsrechter toejuichen en daarna sympathiseren met het „elftal van deze eeuw". Het de monstreerde voetbal dat mede tot het beste behoorde dat ooit in En geland is gezien. Frank Coles in de „Daily Tele graph": De Engelsen waren for tuinlijk, want zij werden over speeld door de schitterendste voorhoede die ik ooit in actie heb gezien. Wat de strafschop aangaat was de beslissing van de scheids rechter juist. Charles Buchan in de „News Chronicle": Engeland zal nooit meer op zo'n fortuinlijke wijze aan een nederlaag ontsnappen. Ik ben er, zeker van dat geen overtreding werd begaan die met een penalty behoorde te worden bestraft. Clifford Webb in de „Daily Herald": De Engelsen waren de minderen op het stuk van vaart en strategie, en maakten vaak een tweederangs indruk. Zwoegend en zonder gratie behaalden zij een draw die ze niet verdienden. Wat de penalty betreft heb ik veel ergere dingen gezien waarop de scheidsrechters geen acht sloegen. Eric Butler in de „Daily Wor ker": De ploeg van de „Rest van de wereld" had vaart genoeg om de Engelsen te vlug af te zijn, en ideeën genoeg om hen in de war te brengen. De penalty leek for tuinlijk voor de Engelsen. Naar de mening van de heer K. Lotsy is het alleen maar ge luk dat Engeland de wedstrijd tegen Fifa niet heeft verloren. Lotsy zei verder, dat de En gelse defensie buitengewoon zwak was, vooral in de eerste helft, toen zij af en toe leken te slapen. Ik heb Engels voetbal minstens honderden malen ge zien, maar dit was het stellig niet op zijn best. De leider van het Engelse elf tal, Walter Winterbottom, zei: Het is altijd onbevredigend om een nederlaag te ontgaan door een penalty die in de laatste minuut wordt toegekend. Ik had ons graag zien gelijkmaken met Het eerste Fifa- doelpunt. Merrick, de doelverdediger van de Engelsen, tracht tevergeefs de bal te stoppen, wel ke uit een straf schop door de Span jaard Kubala wordt ingeschoten. de kopbal van Jimmy Mullen, die, naar algemeen gezegd wordt, al behoorlijk de lijn was gepas seerd toen goalkeeper Beara de bal te pakken kreeg. Dit ge beurde' in de tweede helft. Men zag toen de Engelsen appelleren, maar de scheidsrechter stoorde zich hieraan niet en kende geen doelpunt toe. Vijf Oostenrijkse spelers zijn vandaag naar Wenen vertrokken. Doelman Zeman hinkte zwaar. Hij heeft zijn enkel geblesseerd. Hij zei, dat zijn voeten aanvoelen alsof zij twee keer zo groot zijn als normaal. Na aankomst in Wenen moet 'hij zich direct in het ziekenhuis laten onderzoeken. Drie Russische voetbalofficials hebben de wedstrijd bijgewoond. Zij toonden overal grote belang stelling voor. Het Joegoslavische blad Poli- tika oefent critiek uit op de penalty welke scheidsrechter Bert Griffiths aan Engeland heeft toegekend in de wedstrijd van gisteren. Tot dat ogenblik had hij vlekkeloos geleid, aldus het blad, maar toen kwam de niet- bestaande penalty. Het Fifa-team heeft een mo rele overwinning behaald. Wat de Engelsen betreft, hun verde diging was prima, maar de aan val was zwakker. Met uitzonde ring van de Spaanse rechtsback Navarro waren alle continentale spelers voetbalmeesters. Bewezen is, dat de rest van de wereld thans een peil heeft be reikt, dat het te sterk voor En geland is geworden. kingen, die de inspecteur voor de scheepvaart maakt over de bijzondere aandacht, die de be lading van passagiersgoed en pakketpost vereist, daar de ver voerders geen afdoende controle kunnen uitoefenen op de inhoud daarvan. Over de aanvaring tussen de sleepboot „Zwarte Zee" en het tegenkomende Deense m.s. Björn Clausen" op 30 Dec. 1951 in de Golf van Biscaye luidt het oordeel van de raad: De aan varing is toe te schrijven aan het feit, dat de officier van de wacht op het Deense schip aanvanke lijk meende twee onafhankelijk varende schepen te ontmoeten, waartussen hij zonder gevaar kon passeren. Te laat bemerkte hij, dat het voorste schip, de „Zwarte Zee", de „Angusbrae" sleepte. Vrezende, dat hij onklaar zou raken van de sleeptros, indien hij zijn koers zou vervolgen, week hij naar bakboord uit, ho pende nog vóór de sleepboot langs 'te kunnen passeren. Deze manoeuvre mislukte. Ondanks achteruitslaan trof de „Björn Clausen" de „Zwarte Zee" met zo grote kracht, dat de sleepboot zwaar werd beschadigd. De raad sluit zich aan bij de woorden van lof van de inspec teur voor kapitein en bemanning van de „Zwarte Zee" voor hun zeer geslaagde inspanning om hun schip drijvende te houden, waarna het kon worden binnen- gespeelt. De verwarring van de stuurman van het Deense schip werd bevorderd, doordat noch de „Zwarte Zee", noch de „Angus brae" een sleepsein voerden. Er bestond echter geen speciaal dag- sleepsein. De „Angus'brae" was echter als tengevolge van een ongeval onmanoeuvreerbaar schip verplicht geweest de twee zwarte ballen te voeren. De „Zwarte Zee" had de Engelse kapitein op deze plicht moeten wijzen, nu hij die niet nakwam. Na 1 Januari 1954 zullen in een dergelijk geval zowel sleepboot als gesleept schip verplicht zijn overdag de twee zwarte ballen te voeren, daar ongetwijfeld met deze schepen niet gemanoeu vreerd kan worden. AMSTERDAM, 22 October De heer Hans Boekman te Am sterdam is reeds enigszins gevor derd met de voorbereidingen tot het vervaardigen van een Neder lands filmwerk naar Piet Bakkers trilogie „Ciske de rat". (Oplage 300.000 exemplaren). Met de Duitse regisseur Wolf gang Staudte (maker van o.a „Der Untertan") is een overeen' komst gesloten. Staudte is voor de Nederlanders geen onbekende Omgekeerd is ons land hem niet vreemd. Hij is bereid gevonden de film te maken met overigens uitsluitend Nederlandse krachten. Hij zal het draaiboek schrijven, voor de zijnerzijds gewenst ge achte dialogen, in samenwerking met de auteur Piet Bakker. Voorts meent hij dat het voor de ontwikkeling van de Neder landse film nodig is, jonge Ne derlanders de mogelijkheden te schenken zich te bekwamen opdat binnen afzienbare tijd de Neder landers zelf in staat zijn een be hoorlijke Nederlandse filmproduc tie te leiden. Over wat Neder landse cameramannen reeds lang presteren (nog) niet in de studio, maar in de open lucht heeft Staudte zich ondubbelzinnig lovend uitgelaten. Hij ging er dan ook terstond mee accoord dat een Nederlander de camera op zijn aanwijzingen zal hanteren. Belangrijk is bovenal dat Staudte persoonlijk heeft aanbe volen twee talentvolle cineasten hem van nabij te doen gedeslaan tijdens zijn werk aan de film. Voor zover dit werk hem dat toelaat, zal hij deze „leerlingen" steeds van zijn bedoelingen, ATHENE, 22 Oct. Op de Ioni sche eilanden en in West Grie kenland zijn gistermiddag en -avond een reeks sterke aard schokken gevoeld. De aardschokken waren het he vigst in Cephalonië en in Amalias en Gastouni op de Westkust van de Peleponesos. Er is enige schade gemeld, doch er zijn geen mensenlevens te be treuren. Ook in Kalamata, op de Zui delijkste punt van de Peleponesos, het eiland Corfoe en Yannina, Missolonghi, Patras en andere plaatsen in midden en Westelijk Griekenland beefde de grond. Nu kan Israël protesteren TEL AVIV, 22 Oct. (A.P.). Bij de grens van Jordanië is gis teravond een Israëlische vracht- trein ontspoord, doordat er mij nen op de rails waren gelegd. Dit werd vandaag door de poli tie in Tel Aviv meegedeeld. Er zijn geen slachtoffers te betreu ren. De trein een locomotief en 52 lege tankwagons was onderweg van Lydda naar Haifa. Dertien wagons en de locomotief werden beschadigd. De mijnen la gen in de omgeving van Toel- karm, in de z.g. „kleine driehoek" dicht bij de IsraëlischJordaanse grens. Israël heeft bij de Jordaans- Israëlisch gemengde wapenstil standscommissie geprotesteerd en verzocht om een spoedzitting van de commissie. ZURICH, 23 October Vassi- ly Smyslov, de 32 jarige amateur operazanger uit Moskou, is thans definitief winnaar van het eli minatie schaaktoumooi in Zürich. Hoewel Smyslov vandaag zelf niet heeft gespeeld, is toch reeds zeker dat hij degene zal zijn die het volgend jaar de strijd om de wereldtitel zal aanbinden tegen zijn landgenoot Botwinnik, dank zij de overwinning van Bron- stein op Resjevsky in een afge broken partij. Het is de tweede maal dat David Bronstein de Amerikaanse meester Samuel Resjevsky ver slagen heeft. Resjevsky was de enige die een bedreiging vormde voor Smyslov, maar thans staat hij twee hele punten achter bij de Rus, terwijl hij nog slechts een partij te spelen heeft, een achterstand dus, die niet meer in te halen is. Morgen, op de laatste dag van het tournooi zal Smyslov tegen zijn landgenoot Petrosian spelen; maar de uitslag van deze partij zal geen invloed hebben op zijn plaats in het eindklassement. Negen van de 15 spelers die aan het tournooi hebben deelge nomen" zijn Russen. De nieuwe candidaat voor de wereldtitel is ruim 1.80 meter lang en heeft rood haar, hij is ongetrouwd en- zijn liefhebberijen zijn schaken, zingen en skiën. Op zesjarige leeftijd leerde Vassily reeds schaakspelen van zijn vader, een ingenieur van een Moskovische autofabriek. Op 17 jarige leeftijd won hij het Rus sische jeugdtournooi en drie jaar later werd hem de titel groot meester verleend. In het vorige eliminatietournooi in 1948 bezette Smyslov de tweede plaats na Bot winnik. In dit tournooi heeft Smyslov 10 partijen gewonnen, 17 remise partijen gespeeld en slechts één partij verloren - van zijn landgenoot Kotov. In 1954 zal in Rusland de strijd om de wereldtitel tegen Botwinnik over 24 ronden gehouden worden. Sinds 1948 heeft hij zesmaal te gen de wereldkampioen gespeeld - een partij verloor hij en vijf maal speelde hij remise. De stand na de voorlaatste ron de is als volgt: 1. Smyslov 17 (4 punt uit 27 partijen; 2.-4. Bronstein Keres en Rerhevsky, 15)4 punit uit 27 par tijen; 6. Petrosian 14(4 punt uit 27 partijen; 6.-8. Geiler, Kotov en Najdorf, 14 punten uit 27 par tijen; 9. Taimanov, 13 y punt uit 27 partijen; 10. Averbach, 13 punten uit 27 partijen; 11. Boles- lavsky, 12(4 punt uit 27 partijen; 12.-13. Gligoris en Szabo, 12 pun ten uit 27 partijen; 14. Euwe 11(4 punten uit 27 partijen; 15. Stahf- berg, 8 punten uit 28 partijen, Engelse walvisserij begonnen IJMUIDEN, 22 Oct. De En gelse en Nederlandse vleet-logger - vloot is op het ogenblik onderweg naar de haringgronden onder de Engelse wal, waar de haring kuit- schiet. Verscheidene schepen zijn reeds aan schot gegaan. Oe vang sten zijn over het algemeen nog niet groot. Niettemin is vandaag in IJmui- den de eerste Engelse „koppel" of drifter gearriveerd met in totaal 80 manden haring, bestemd voor transito naar Duitsland. De behoefte aan pekelharing is met het oog op grote buitenlandse orders enorm. Deze eerste drifter, de LK 497 Betty Leslie" besom- de in totaal f 5.270. ideeën, op te lossen moeilijkhe den etc. instructief deelgenoot maken. Reeds thans is het aanbod van Ciskes en kornuiten overstelpend. Een keuze is nog niet gemaakt. Voor de rollen der volwassenen zal niet naar dillettanten worden omgezien. Met de opnamen hoopt men omstreeks Mei 1954 een begin te maken. Verdacht van mishandeling van een patiënt ROTTERDAM, 22 Oct. De Rotterdamse rechtbank sprak vanmiddag een chirurg uit Rot terdam vrij, nadat de Officier van justitie tegen hem een geldboete van f 100.subs. 30 dagen hech tenis had geëist. In Mei j.l. had de chirurg in een polikliniek een 19-jarige kantoorbediende uit Kraiingse- veer te behandelen gekregen, die van zijn fiets was gevallen. Hij kon daardoor zijn armen niet meer bewegen. Bij de chirurg moest hij zijn jas uitdoen, doch daar dit niet scheen te gaan, wilde de dokter hem helpen, waarop de jongeman aan het gil len sloeg. De dokter nam hem toen bij zijn armen vast, zoals dit volgens de dokter bij de be handeling behoorde. De knaap rukte zich los en viel. Toen hij opstond zou de chirurg hem een schop tussen de schouderbladen hebben gegeven, aldus de lezing van de jongen en zijn moeder, die hem vergezeld had. Zijn huis arts, die hem daarna behandeld had, herinnerde zich niet meer, dat de kantoorbediende pijn in zijn schouderbladen zou hebben gehad. De chirurg kon zich niet voor stellen iets dergelijks te hebben gedaan. Misschien had hij de jon gen per ongeluk geduwd. In de behandeling zagen moe der en zoon reeds mishandeling, merkte hij op. De Officier was van oordeel, dat de dokter in een affecttoe stand had gehandeld, Weer Conservatieve zege in Noord-Ierland BELFAST, N. Ierland, 22 Oct. In Ulster worden vandaag alge mene verkiezingen gehouden. Naar verwacht zal de conserva tieve Unionisten-partij, die reeds 35 jaar de absolute meerderheid in het parlement heeft, wederom de overwinning behalen. - Het Lagerhuis van Ulster telt 52 zetels. Bij de verkiezingen van vandaag zijn er echter slechts 27 in het geding. De Unionisten kre gen 21 zetels, zonder dat er in de betrokken districten tegencandi- daten waren gesteld. Zij behoeven er nog slechts zes zetels bij te winnen om zeker te zijn van de absolute meerderheid. De voornaamste oppositiepar tijen zijn de Labourpartij van Noord Ierland en de partij, die de eenwording van Noord en Zuid Ierland eist. ZONDER SCENARIO Figurant K. die mot zijn fiets langs de kant van de Ver- wersdijk in Delft stond te wachten bij de opnamen van de film „The True and the Brave", raakte op een gegeven moment zijn evenwicht kwijt en viel met fiets en al in het water. Hij werd onmiddellijk nagesprongen door mevrouw M. G.-K. en hoofdagent B., die hem met vereende krachten op het droge hielpen. De heer K. werd met de politieauto naar huis gebracht, evenals hoofd agent B. Mevrouw G. kon zich bij behulpzame mensen in dro ge kleren steken. Het was de meest enerverende gebeurtenis bij het filmen gistermiddag. De aangrijpende scène werd echter niet gefilmd. Langs West-Zeeuws- Vlaamse kust CADZAND, 22 Oct. Vandaag heeft de coördinatiecommissie West-Zeeuws-Vlaanderen een in spectietocht gemaakt langs de West-Zeeuwsch Vlaamse kust. Deze commissie werd op verzoek van de Commissaris der Koningin in Zeeland direct na de ramp in gesteld en bestaat uit vertegen woordigers van de Rijkswater staat, Provinciale Waterstaat, ge meenten en waterschappen. Het voorzitterschap berust bij het lid van Gedeputeerde Staten de heer C. Hamelink. De tocht ging van de Vossekraai te Hoofdplaat via de werken in Hoofdplaat, Breskens, Groede en Nieuwvliet naar Cadzand. De commissie is bij haar inspec tietocht tot de conclusie gekomen, dat de situatie, gezien in het licht van noodherstel, redelijk goed ge acht mag worden. De beveiliging voor de winter is voldoende. Daarna zal men na tuurlijk rekening houdende met de wensen en opmerkingen der zgn. Deltacommissie, moeten ko men tot een algehele revisie van alle dijken. r

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5