T egemoetkoming aan middenstand Watersnoodsramp in Noord-Italië Duits tourisme is van groot belang Nieuwe campagne tegen de H. Kerk Roofoverval gepleegd in Rotterdam neemt grote omvang aan Electriciteitsbedrijven Dagblad voor Alkmaar en omgeving V Verheugend begin Uitbarsting Krakatau in fndonesië genationaliseerd Avoiidzitting Tweede Kamer Israël maakt verzoenend gebaar Churchill wil confereren Zware regenval in het Zuiden Dulles over kwestie Triëst Achtste Waddenconferentie In Oost-Europa aangekondigd NOORDHOLLANDS i Abonnementsprijs 6,20 per kwartaal, 2,07 per maand, f 0,48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct per mm, minimum f 2,50; in alle edities 26 ct per mm, minimum 4, familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draaf- singel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290: Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; Scbagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. 1 Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) Woensdag 28 October 1953 - 49e Jaargang Nummer 12919 HET „TWEEGESPREK", dat j.l. Zaterdag in de middagzitting van de Landdag der Sint Adelberts- vereniging te Utrecht heeft plaats gehad, is een succesvol èn verheugend begin geweest voor een „ontmoeten en samengaan" van de verschillende standen van Katholiek Nederland. Van alle zijden is, ook in het vrije debat van de vergadering uit. aangedrongen op voortzetting van het thans genomen initiatief en dan niet enkel tussen Adel bert en K.A.B.. maar ook met de andere standen. En dan niet al leen op „landelijk" niveau, maar vooral ook gewestelijk en plaat selijk. Dit laatste dan stellig niet alleen in de grotere plaatsen, maar ook in kleinere en dan ver der zeker ook districtsgewijs. Hier ligt voorzeker een taak voor de diocesane en gewestelijke en plaatselijke Raden van Over leg van de sociale organisaties, die in vele plaatsen al sinds lang bestaan, wier aantal steeds groeit en wier activiteit toeneemt, maar nog véél groter worden kan! Overigens moet men de be sprekingen van die middag wel zien in onmiddellijk verband met de rede, welke de voorzitter van Adelbert Zaterdag in de ochtend bijeenkomst van de Landdag ge houden heeft en waarin baron Van Voorst een uitvoerig plei dooi heeft gehouden voor de samenwerking van de katho lieken van Nederland. Hij heeft in een aantal punten in meer concrete vorm aangegeven, wat het doel van die samenwerking zou kunnen zijn en op welke basis zij in praktijk gebracht kan worden. Er zijn in deze rede, en in de uiteenzettingen, welke de heer Middelhuis, als inleiding- van-zijn-ikant des middags heeft gegeven, niettemin enige punten, waarover nog lang niet voldoen de overeenstemming is bereikt. Dat is op zich zeif zeker niet erg en behoeft ook in het geheel geen reden te zijn, om niet „bij elkaar te blijven" en nader tot elkaar te komen. Hier zit boven dien de reden voor het hand haven van de eenheid op staat kundig terrein. Er zijn gelukkig veel concrete dingen gezegd, die vooralsnog ruimschoots grondslag leveren voor een verder gesprek, die nog verder „door- en uitgepraat" moeten worden. En al zal het waarschijnlijk niet mogelijk zijn te komen tot een eensgezinde opvatting in alle onderdelen en in de praktijk van het leven, reden tot een boos uiteengaan laat staan tot elkander „pluk haren", of erger nog, tot nieuw voedsel voor klassestrijd behoeft dit alles niet op te leveren! Ook de heer Middelhuis bijv. heeft volkomen ingestemd met de vraag van baron Van Voorst tot Voorst, of niet meer dan tot nu toe, de weg gebaand moet worden voor wederzijds begrip en samenwerking tussen de standsorganisaties. Nog niet ge heel eens was men het intussen over de vraag, of de samenwer king in katholiek verband voor- óp moet staan, hoezeer men ook bij Adelbert begrip heeft voor de waarde van samenwerking met sociale bewegingen van anders denkenden. Waarschijnlijk komt hier om de hoek kijken het be zwaar. dat wel eens gevoeld wordt tegen een te nauwe samenwerking, zoals wij die bijv. uit de Raad van Vakcentrales kennen. Duidelijk bleek echter wel, dat de heer Middelhuis de nadruk hier anders legt dan de heer Van Voorst: de laatste zegt: allereerst samenwerking met de eigen geloofsgenoten van de ver schillende standen en daarna en daarnaast een samengaan met anderen. De K.A.B. meent,' dat, zonder uitgesproken voorkeur, zowel het een als het ander moet gebeuren. Ander punt van verschil bleef de beoordeling van het standpunt ten aanzien van de beloning van verschillende groepen, anders gezegd, de visie op de hoe-groot heid van het aandeel van elk dier groenen in de nationale wel vaart. De heer Middelhuis erkent en aanvaardt natuurlijk een „bepaald versohil" tussen de sociale klassen, hetgeen de K.A.B dus uitdrukkelijk principieel on derscheidt van de socialisten. Maar dit verschil, daar kwam zijn betoog wel op neer, moet niet te groot zijn. Want hij meent dat de middengroepen bijv. niet kunnen verlangen, dat hun inkomen ten opzichte van 1938 in gelijke verhouding om hoog gaat als het „inkomen" van laagbezoldigden, als b.v. de land arbeiders. Dit wordt in de Adelbertskring wel als beginsel aanvaard, maar- de voorzitter zei toch „bepaald geschrokken" te zijn van de stel ling van Middelhuis, „dat de hoger geplaatsten hun eisen ten opzichte van de welvaartsmoge lijkheden lager moeten stellen". Hier is een punt van princi piële tegenspraak. Het gaat hier om de kern van de zaak op een belangrijk en actueel onderdeel. Zit er niet veel waars in de bewering van baron Van Voorst, dat niet de groepen die eisen stellen, maar de gemeenschap- zelve? „Omdat anders zekere waarden verschralen?" Hoe kun nen de van oudsher cultureel be langrijke groe^"" zich en hun historische taak handhaven, in dien hun financiële mogelijk heden door te grote eisen voor De Griekse gezinnen, die dakloos werden door de aardbevingen op de Ionische eilan den, leven in kampen, in inderhaast gebouw de houten huizen, met gegolfd plaatijzer af- gedekt. Storm, regen en nieuwe aardbevin gen hebben het werk van de Griekse rege ring vertraagd. Men verwacht, dat de men sen voor de winter niet naar hun eigen dorpen zullen kunnen terugkeren. Een kamp voor evacué's bij Ar- gostoli, de hoofdstad van het eiland Cepha- lonia. (Van onze parlementaire redacteur) In het complex van maatregelen inzake huurverhoging en belas tingverlaging is voorgesteld, dat bij investeringen boven f 3000. het meerdere hij f 5000.dus f 2000.van het belastbaar inko men mag worden afgeschreven. De staatssecretaris van finan ciën kondigde gisteren in de avondvergadering van de Tweede Kamer bij het voortgezet debat aan, dat de regering heeft beslo ten om deze regeling alsnog te verbeteren. Wanneer boven de f3000.wordt geïnvesteerd zal nu het .hele bedrag kunnen wor den afgeschreven. Een tweede nieuwe tegemoetkoming heeft be trekking op de z.g. stille reser ves, die aan het licht komen, wanneer bedrijven in andere han den overgaan en dan door de fis cus worden belast. Van deze stille reserves zullen f 5000.worden vrijgesteld. Vooral door de K.V.P.-fractie was in de eerste ronde gepleit NEW YORK, 27 Oct. (A.P.) Israël heeft vandaag aangeboden het werk aan het omstreden hy dro electrische project aan de Jordaan stop te zetten zolang de Veiligheidsraad der Verenigde Naties over deze kwestie debat teert. Israël heeft dit verzoenende ge baar gemaakt om de spanning in Palestina te verminderen. De V.N.-inspecteur van de bestands bepalingen had kort voordien verklaard, dat de toestand zo ont vlambaar was, dat er een oorlog tussen Joden en Arabieren zou kunnen uitbreken. voor een verdere tegemoetkoming aan de middenstand, die als ge volg van de aanstaande loonsver hoging een nieuwe, niet gecom penseerde last krijgt te dragen. Met bovenstaande faciliteiten tracht de regering nu aan deze eis tegemoet te komen. Een vrijstelling van de vereve ningsheffing tot f 10.000.werd echter in de middagvergadering, waarin eerst de minister-presi dent het woord voerde, door de minister van Financiën afgewe zen. Hij betoogde, dat de grens van het mogelijke is bereikt. Te vens werd medegedeeld, dat de commissarissen van N.V.'s van commissarisbelasting worden vrij gesteld. De N.V.'s mogen de com- missarisbeloning van de belastba re winst aftrekken. Met Eisenhower LONDEN, 27 Oct. Premier Churchill heeft vandaag verklaard dat hij gaarne in Engeland „rus tige en informele besprekingen" zou willen voeren met president Eisenhower, maar hij heeft geen enkele aanduiding gegeven dat een dergelijke bijeenkomst op handen zou zijn. De premier zei nog dat de Britse en Amerikaanse regerin gen „zullen voortgaan in nauwe verbinding met elkaar te staan over de algemene internationale toestand". Generaal Aler op weg naar Nederland ROME (A.P.) Generaal A. E. Aler, opperbevelhebber van de Nederlandse Luchtmacht, is gis teren uit Rome naar Amsterdam vertrokken na een bezoek van een week aan Itlaië. Tijdens zijn verblijf hier bracht hij bezoeken aan Italiaanse Lucht- vaartscholen en vliegvelden. Gisteravond tegen zes uur be vond de 56-jarige schoenmaker A. S. zich in zijn zaak in de Reseda straat te Rotterdam-Zuid. De man was alleen, want in genoem de straat is slechts zijn bedrijf gevestigd en de schoenmaker woont zelf in de Boekweitstraat. Er kwam een man bij hem in de zaak, die voorgaf een stuk-leer te willen kopen. De schoenmaker stond zijn „klant" te woord en begon het gevraagde op te zoe ken. Opeens kreeg hij een paar klappen op het hoofd, zodat hij neerviel. De politie heeft het ver moeden, dat de schoenmaker werd neergeslagen met een schoenmakershamer. Zij grondt dit vermoeden op het feit, dat voorbijgangers een man hebben zien fietsen, de Resedastraat uit, de Putsebocht overstekend en verdwijnend op de Dordtselaan. Op ongeveer een honderd meter- van de plaats, waar de overval gebeurde, hebben voorbijgangers gezien, dat de fietser iets weg wierp. Toen men ging zoeken vond men een schoenmakers hamer en het onderzoek deed vermoeden, dat hiermede de slagen werden toegebracht. Het slachtoffer werd zeer ernstig ver wond en de recherche, die de zaak in onderzoek heeft, noemde zijn toestand ernstig. De schoen maker is waarschijnlijk beroofd van f1000. Het overstromingsgevaar is in de laatste uren in Noord- Italië groter geworden dan in liet Zuiden van liet land. Het waterpeil van de rivier de Po stijgt met het uur onrustbarend. Gisteravond had de was een snelheid van 2 centimeter per uur. Sommige zijrivieren van de mach tige stroom zijn reeds buiten de oevers getreden. Tech nici van het Italiaanse leger zijn met grote spoed naar de bedreigde gebieden gezonden. Drie dorpen zijn ingeslo ten, omdat de stroom de bruggen meesleurde. (A.P.) Als een gevolg van de hevige regenval hebben er landverschui vingen plaats gevonden in de buurt van Cremona (Nrd. Italië). Cremona ligt aan de Adda, een zijrivier van de Po. In de provin cie Bergamo heeft de Zerra haar ketens verbroken, waardoor 100 mensen in Cortandova gedwongen werden hun overstroomde huizen te verlaten. De wegen naar de Dolomieten zijn eveneens door landverschuivingen versperd. Ten noorden van Trento houdt de ri vier de Brento in de Sugana- vallei huis. In de omgeving van Treviso dreigt de Piave uitge strekte en rijke landbouwgebie den blank te zetten. Veel vee is hier reeds verdronken en 100 boerderijen in deze streek zijn geïsoleerd. Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft tijdens een persconferentie gezegd, dat de regering van de V.S. niet van plan is haar troe pen uit Europa terug te trekken. Over Triëst zeide Dulles, dat een vijf-mogendheden-conferentie zeer goed mogelijk is voor de troepen de omstreden zone verlaten. Waarom het besluit werd geno men tot ontruiming beantwoordde Dulles met de verklaring, dat dit logisch was voortgevloeid uit be sprekingen tussen Griekenland, Turkije en Zuid-Sl'avië. NOG STEEDS MIJNEN Nabij 'een bushalte te Bergen (Limburg) hebben arbeiders van de Rijkswaterstaat tijdens het uit voeren van werkzaamheden twee landmijnen gevonden, waarvan de ontsteking nog geheel intact was. De werkzaamheden werden ge staakt totdat de mijnopruimings- dienst de gevaarlijke vondst had weggehaald. g OCTOBER I 5 Rosenkransmaand (Van onze verslaggever) VLIELAND Met vrolijke klanken van Vlieland's fanfare vanaf de aanlegsteiger werden de deelnemers aan de achtste Wad denconferentie, welke dit jaar op Vlieland gehouden wordt, gister middag bij hun aankomst op het eiland begroet. Deze Waddencon ferentie, zo constateerde burge meester J. v. d. Bent van Vlie land in zijn welkomstwoord in de bioscoopzaal van Badhotel Bruin, waar 's avonds het gezel schap bijeenkwam, heeft een ver heugende ontwikkeling door gemaakt en is uitgegroeid tot een conferentie van betekenis." „We zullen ons gezamenlijk moeten blijven inspannen" aldus spr., „opdat de Waddeneilanden de toets der critiek in de vergelij king met de vacantiecentra op het vasteland glansrijk kunnen de sociale zekerheid e.d. te zeer worden beknot? Het gaat hier in de grond van de zaak om grondslagen en uit gangspunten van geestelijke en maatschappelijke structuur, waar over zeker het laatste woord nog niet gezegd is. Maar ook gelet op andere punten van verschil, die geluk kig niet verdoezeld zijn kan getuigd worden, dat het eerste pogen tot „ontmoeten en samen gaan" op een niveau als thans geschiedde, tot verheugenis en vertrouwen stemt. doorstaan. Spr. wees op de ver anderde positie van de eilanden ten opzichte van het vreemdelin genverkeer, dat thans op Vlieland de voornaamste bron van in komsten is geworden." Het Duits tourisme De heer H. Bors, vertegenwoor diger van de A.N.V.V. in Duits land (tevens vertegenwoordiger van de N.S. aldaar) die voor deze conferentie uit Düsseldorf was overgekomen, zette in een cause rie uiteen, dat Duitsland voor Ne derland een belangrijk land is, zeker ook in economisch opzicht. Voor de oorlog reeds waren de Duitsers de beste touristische klanten van Nederland. Ook uit de cijfers uit de eerste helft van 1953 blijkt, dat de Duitsers bo venaan staan, dit jaar voor het eerst. Van de 700.000 vreemdelin gen in dit eerste halfjaar waren er 110.000 Duitsers: 15 pet van het totaal. We zijn daarmede weer op vooroorlogse verhoudingen ge komen. Een gelukkige omstandigheid voor de Waddeneilanden' is, dat de Duitsers van de zee houden en bovendien van reizen. De Neder landse kust is bij de Duitsers na Amsterdam zeer in trek. De vermogende Duitsers komen niet in Nederland; zij gaan evenals elders naar het Zui den, naar de zon. Zij komen wel voor een weekeinde naar Neder land, maar hun reisbudget tasten zij hiervoor niet.aan. „Wij moeten ons" aldus de heer Bors, richten op de Duitsers van de middenklasse, die hier naar toe komen, omdat het hier „bui tenland" is, mét zee, waarheen de reis niet zoveel kost en om dat het hier goedkoop is. De Bel gische badplaatsen zijn momenteel voor de Duitsers erg duur. Voor de Waddeneilanden zal men in hoofdzaak te kampen hebben met de concurrentie van de Duitse Noord- en Oostzee- eilanden. Maar het verblijf is op de Waddeneilanden goedkoper en dat is zeer belangrijk. Een twee de voordeel is, dat de reiswegen van het dichtbevolkte Rijn- Roergebied naar de Waddeneilan den niet veel langer zijn dan naar de eilanden van het eigen land. De propaganda voor de Waddeneilanden moet zich der halve in de eerste plaats rich ten op het gunstigste gebied: het Rijn-, Roergebied. Spr. had van vele Duitsers gehoord, dat zij de Waddeneilanden goedkoper en het naturschoon er grootser en ongerepter vinden dan op de meer vercommercieerde Duitse eilanden. De Duitser gaat ook bij zijn reisplannen grondig te werk. In de folder van de Wadden eilanden zal een kaart moeten worden opgenomen, waarop alles staat aangegeven, zoals wandel wegen, hotels, kosten, schetste- keningen van vogels enz.. De Duitsers hebben, wanneer zij aan Nederland denken, een slecht geweten. Bovendien stellen zij zich Nederland voor als een streng-Calvindstisch land. Spr. geloofde niet. dat de Duitser din gen verlangt, die wij niet zullen kunnen goedvinden, maar hij wil niet in zijn vrijheden en zijn ge woonten worden beknot. In de propaganda moet tot uitdrukking komen, dat men hier niet klein zielig is. Overigens was spr. van me ning, dat één recommandatie tegen een hele map folders op weegt. De Duitser stelt hoge prijs op het culinaire genot. Hij ver langt goed eten enniet te weinig. Tien- a vijftienduizend folders noemde spr. het minimum, waar mee bij de propaganda iets is te beginnen. Advertenties en affi ches ried spr. uit practisohe over wegingen af. Een zeer goed ver zorgde reclamefolder zal het moeten doen. Naar aanleiding van deze cau serie ontspon zich een interessan te discussie, waarin ter sprake kwam. dat de Duitser in het al gemeen in Augustus op vacantie gaat. Hij is erg kouwelijk en voelt er weinig voor om in Mei al de zee in te duiken. Voor het naseizoen is wellicht wel inten sieve propaganda te voeren. De wonden uit de bezettings tijd zijn nog niet volledig geheeld. De omgang met de Duitsers ver langt veel tact en beleid. De heer G. W. Oskamp, directeur van de V.V.V. op Texel, vertelde dat de ervaringen niet de Duitsers op Texel voor 99 pet. goed zijn. Sen timentaliteit op dit gebied is trouwens uit den boze. De Duit ser is klant, daar gaat het om. Belangrijk is eerst: spreiding van het bezoek over het voor- en na seizoen. Het waterpeil is 60 c.m. hoger dan normaal. Gisteravond werd nog steeds gemeld, dat het water stijgt. In de Po-delta wordt met man en macht gewerkt om erger te voorkomen. Men heeft ge tracht met 30.000 zandzakken de dijkbreuk bij Scardovari te dich ten. In Rome brak, nadat het 48 uur onafgebroken had geregend, gistermorgen voor het eerst weer de zon door. De Via Appia, de hoofdweg van Rome naar Napels stond 50 km. ten zuiden van de hoofdstad blank. In Zuid-Italië regent het nog steeds. Op Sicilië 72 uur achter een, evenals op Sardinië. Grote stukken land staan onder water en tientallen dorpen zijn afgesne den van de rest van de bewoonde wereld. Regeringsrapport. Premier Pella heeft aan het ka binet rapport uitgebracht. De schade aan openbare eigendom men alleen reeds bedraagt 15 millioen Nederlandse guldens. Het is ondoenlijk om de schade te ra men, die aan particuliere eigen dommen is toegebracht, en aan de te velde staande oogst. WENEN, 27 Oct. (K.N.P.) Het hoofdkwartier van de Ko- minform te Boekarest, Roemenië, heeft een nieuwe campagne be volen tegen de Katholieke Kerk in alle landen achter het ijzeren gordijn. In December zal waar schijnlijk in de Hongaarse hoofd stad Boedapest, een grote verga dering worden belegd teneinde de nodige maatregelen te bespre ken. De orders van het hoofdkwar tier zouden, aldus verneemt het K.N.P., voornamelijk gericht zijn aan de communistische leiders in Hongarije en Tsjechoslowakije, waar de Katholieke Kerk 't laat ste jaar een betrekkelijke rust heeft genoten. De regeringen van beide landen zou verzocht zijn het tempo der kerkvervolging weer op gelijk peil met dat van Polen te brengen. De bedoeling van de nieuwe communistische campagne zou zijn ten spoedigste het tot dusver onbereikbare ideaal van nationale kerken te verwezenlijken. De Kominform heeft inmiddels reeds een commissie belast met de bestudering van de godsdien stige situatie in Oost-Europa. De resultaten van dit wetenschappe lijk onderzoek zullen de basis vormen voor de besprekingen te Boedapest in December. Als streefdatum voor de vestiging der nationale kerken is reeds het voorjaar van 1954 genoemd. Bovenstaande wordt bevestigd door een bericht van het Zwitser se persbureau Kipa, dat de komst meldt van een groep Russische Orthodoxe geestelijken in Tsje choslowakije, Hongarije en Polen. ISRAEL BLIJFT VAN HULP AFGESNEDEN WASHINGTON, 27 Oct. Naar vernomen wordt, is de Ame rikaanse minister van buitenland se zaken Dulles, ondanks de toe nemende openbare pressie, vast besloten de kraan van de Ame rikaanse economische hulp aan Israël vrijwel geheel toegedraaid te houden. Dulles kan hierbij re kenen op de steun van president Eisenhower. Honderden Amerikaanse joden hebben schriftelijk bij het Ame rikaanse ministerie van buiten landse zaken er op aangedrongen het besluit te herzien. Aan de jongens in het Maxim Gorki-weeshuis te Bratislawa (Tsjechoslowakije) hebben zij aangeboden te gaan studeren aan de Orthodoxe seminaries te Mos kou en Kiev. Aan Tsjechoslo- waakse priesterstudenten en jon ge priesters hebben zij geopperd zes maanden in de Sovjet-Unie door te brengen. De bedoeling van dit bezoek is aldus Kipa de Katholieken in deze landen tot een schisma te verleiden. Om de bevolking zand in de ogen te strooien hebben zij zelfs natio nale heiligdommen van Slowakije bezocht. DJAKARTA, 27 Oct. Zondag is er een uitbarsting van de Kra katau geweest. Een grijze rook wolk van vier kilometer hoog was zowel van de kust van Su matra als van die van Java zichtbaar. In totaal hoorde men 107 ontploffingen, en nam men vuurstralen waar. Dit jaar is het vijftig jaar ge leden, dat de catastrophale uitbar sting geschiedde, waardoor tien duizenden gedood werden en zelfs boven Europa asregens wer den waargenomen. De Heiligverklaring van Paus Pius X VATICAANSTAD, 27 Oct. De H. Congregatie der Riten is Dinsdagmorgen bijeen geweest teneinde een laatste onderzoek in te stellen naar de twee wonderen, welke vereist zijn voor de heilig verklaring van de Zalige Paus Pius X. Spoedig volgt hierop een vergadering van de Ritencongre- gatie onder voorzitterschap van de Paus zelf, die zijn goedkeuring zal verlenen aan het resultaat van het onderzoek. Daarna wordt het z.g. decreet de tuto uitge vaardigd, dat een samenvattend overzicht geeft van het gehele onderzoek naar de heldhaftige be oefening der deugden en de ver eiste wonderen. Alsdan kan de H. Vader tot de heiligverklaring overgaan, welke zoals algemeen in Vaticaan verwacht wordt, in Juni van het volgend jaar zal geschieden. DJAKARTA, 27 Oct. Heden is een presidentieel besluit ten aanzien van nationalisatie van electriciteits bedrijven in Indonesië bekendgemaakt. Het besluit is vastgesteld op 3 October en ondertekend door president Soekarno. de minister van Openbare Werken, Roosena en de minister van Financiën, On Eng Die. Hierin wordt gezegd: Alle electriciteitsondei'nemingen in Indonesië worden genationaliseerd. Gezien de toestand van 's lands financiën, wordt de uitvoering van de nationalisatie'begonnen met het in bezit nemen van bedrijven, die voor 100 procent met particulier kapitaal werken, door het naastingsrecht van genoemde bedrijven terug te vorderen volgens de in de schriftelijke concessieverleningen vast gestelde bepalingen; het besluit is geldig van de vaststelling af «n heeft terugwerkende kracht tot en met 23 December 1952.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 1