West-Frisia herdacht zijn veertigjarig bestaan RKAFC verdreef Limmen van de kop Na zestig minuten voetbal was Hollandia de gelukkige Hol] Te Meervogels '3 en USVU deelden de punten Voor Fit geen kt Op de keper beschouwd Feest in Enkhuizen 2 wereldrecords voor Zatopek Sportlievend Noordholland eerde Enkhuizer juhilaresse Bondsvlag namens K.N.V.B. Geflatteerde nederlaag voor Zeevogels 2e, 3e en 4e klassers Meervogels gelijk tegen U.S.Y.U. Wedstrijd om spoedig te vergeten H.R.C. verslagen met de enige goal uit de ivedstrijd D.R.E.O. ve W.B.S.V. voll Pagina 4 Maandag 2 November 1953 Die stoute, akelige, ondeu gende pers toch. Daar had warempel de heer Joustra, voorzitter van Westfrisia, zich zo aan geërgerd, dat hij uitgerekend op het 40-jarige feest van zijn club, tijdens de receptie Zaterdagmiddag in de Kolfbaan te Enkhuizen, trillend van aandoening met zijn waarschuwende vinger in de richting van de pers tafel moest wijzen. Want die ondeugende pers had dat Ne derlandse Elftal toch zo af gekraakt, al maanden lang en de heer Kruyver, die glimlachend voor de feest tafel stond, waar hij zo juist de Bondsvlag had uitgereikt, had het immers zelf gezegd tijdens een persconferentie te Utrechtf?) „Het Nederlands Elftal heeft tegen de pers ge speeld." De heer Kruyver heeft hier maar niets op gezegd. Wij ook niet. Want de heer Joustra was toch wel heel erg slecht ingelicht. Die hele Nederlandse pers toch. Maar ja, de heer Joustra is niet op die persconferentie geweestDan had hij kunnen weten, dat de Technische Commissie met de afkeuring, die werd uitgesproken, slechts een heel klein deel van de Nederlandse sport pers op het oog had. Een deel, dat door dik en dun naar het professionalisme wil, dat daar het alleenzalig makend heil van verwacht. Wij niet en met ons 90% van de Nederlandse dagbladen niet. De woorden, die burge meester Admiraal richtte tot de jubilaris, waren van heel wat beter gehalte. Woorden van een burgemeester, die in het jubileumnummer fier en royaal voor zijn principe durfde uitkomen. „Ik spreek de hoop uit, dat wij straks allemaal op Zaterdagmiddag zullen gaan voetballen Deze burgemeester sprak over de ontzaglijke betekenis van de sport in de maat schappij. Over de binding tussen de jongeren en over de vriendschappen, die wor den aangekweekt.. Over de vrije tijdsbesteding ook. Kijk, deze eerste burger van Enk huizen sprak naar ons hart, naar de harten ook van de velen, die gekomen waren om Westfrisia te complimen teren. Aten van de afdeling N. Holland, Kruyver van de K.N.V.B., Wessemius van Hollandia, Entius van Alw. Forward, Verbeek van Zou- aven, en wie er allemaal meer waren, zij allen konden in deze kernachtige rede de beloning vinden voor hun harde werken voor de jeugd van Noord-Holland. Westfrisia als „feestvar ken" in de eerste plaats na tuurlijk. En de roodgelen mo gen zich gelukkig prijzen met een bestuur, dat deze taak weet te begrijpen en de uit voering daarvan met alle macht poogt te stimuleren. Ook met een dergelijke bur gemeester, die begrijpt, waarom het in de sport gaat. Wat voor een grote opvoed kundige waarde er van de sport kan uitgaanDat, die korte speech van de heer Admiraal, raakte de kern van dit alles. Was ook een prach tige inleiding voor alle ove rige vriendelijke woorden, die nadien door velen werden uitgesproken. Westfrisiakan daardoor alleen al op een geslaagde receptie terugzien. G. T. Er werden Zaterdag véle felicitaties aan het adres van West Frisia gericht. Hier ziet U er twee van. Ten eerste de overhandiging van het geschenk van de K.N.V.B. door de heer Kruyver aan voorzitter Joustra. Op de achter grond van links naar rechts IJ. Boon, secr., J. W. Dubois, Jb. Jeltes en J. Vroling (.gedeeltelijk zichtbaar). Daarnaast ziet U de aanvoer der van het eerste elftal, dhr. JDangermond, zijn gelukwensen aanbieden. De oprichter van W. Frisia, dhr. Dubois, kijkt lachend toe. Tsjechische „locomotief" in actie Emil Zatopek is er aan het ein de van het seizoen in geslaagd twee wereldrecords te verbeteren. Hij liep tijdens wedstrijden te Houstka in Bo-hemen de 10.000 m. in de tijd van 29 min. 1.6 sec., hetgeen precies een seconde snel ler was dan het bestaande we reldrecord, dat sedert 4 Augus tus 1950 op zjjn naam stond. De tijd van 29 min. 2.6 sec. heeft Zatopek drie jaar geleden ge maakt tijdens wedstrijden te Tur ku in Finland, en passant ver beterde de Tsjechische locomotief ook het wereldrecord over 6 mijl, dat de Engelse loper Gordon Pirie op 10 Juli van dit jaar te Lon den op zijn naam had gebracht met een tijd van 28 min. 19.4 sec. Zatopek noteerde over deze af stand een tijd van 28 min. 8.4 sec. waarmede het record van Pirie dus met 11 seconden omlaag werd gebracht. Onder zeer grote belangstelling lieeft de Enkhuizer Voet balvereniging „West-Frisia" Zaterdag jl. in de grote zaal van de Kolfbaan haar veertigjarig bestaan herdacht tij dens een receptie die uitgroeide tot één grootse huldi ging. Een onafgebroken stroom van gelukwensen kwam tussen 5 en 8 uur binnen en deze waren afkomstig uit alle delen van het land. Ruim tweehonderd personen bezochten de receptie in de feestelijk versierde zaal waar twee en veertig bloemstukken waren binnengebracht o.a. van Volendam, K.G.B., Ajax, Alcmaria, Z.F.C., Z.V.V., Helder, H.R.C., Hollandia, Always Forward, Scheids- rechlersver. Drechterland enz. Uit de grote rij van spre kers noemen wij o.m. de heer G. Kruyve, voorzitter van de Technische Commissie en bestuurslid van de KNVB, de heer Aten, penningmeester van de afd. Noord-Holland der KNVB en vele vertegenwoordigers van zustervereni gingen. Vele eadeaux stroomden binnen, enveloppe's met inhoud, practische eadeaux, ja zelfs een „kaasje" (natuurlijk uit Alkmaar). rein, de spelers, bal enz. kunnen worden verplaatst. Adspirant Jan Veen bood dit zeer waardevolle cadeau in een op rijm gestelde speech aan. Voorzitter Joustra had woorden te kort om zijn dank uit te kun nen spreken en hij vroeg de jeugd toch vooral te propaganderen, dat wat ouderen gewrocht hebben. De toekomst van West-Frisia hangt af van hetgeen de jeugd er van zal maken. Verder voerden het woord de heer Wessemius namens Hollandia die getuigde van de grote belang stelling die men steeds voor West- Frisia heeft, en die door de heer Joustra werd beantwoord met een herinnering aan de grote derby's van weleer en die welke op 29 November a.s. weer zullen her leven. De heer Verbeek, namens Zou- aven, memoreerde de vele con tacten die men met elkaar heeft gehad en onlangs nog eens werd verstevigd bij de opening van het sportterein in Grootebroek. De heer Plooijer sprak voor ZFC en ZVV uit Zaandam, terwijl de heer Groet een sympathieke rede hield namens Alcmaria Vic- trix uit Alkmaar. Spr. betreurde het zeer dat het grote Alkmaar tegen het kleine Enkhuizen moet opzien als een berg, wanneer men over voetbal spreekt. Hij overhan digde naar goed gebruik een kaasje. De heer De Nijs sprak namens Always Forward en over handigde, evenals Hollandia een enorme bloemenmand. De heer Zwier, voorzitter van VADA (Venhuizen) dankte spe ciaal West-Frisia voor de steun en practische wenken die men aan .VADA heeft gegeven en overhandigde een enveloppe met inhoud. De heer Bruggerfian, ver tegenwoordiger van de NACO, 't bedrijf dat West-Frisia steeds ver voert, bood de jubilerende ver eniging gratis gebruik aan van een reiswagen met chauffeur, ge durende een gehele dag en onver schillig welke bestemming. De heer E. Berghuis, die op buitengewone wijze, als chef de reception fungeerde, overhandigde als voorzitter van het Sportco mité een enveloppe met inhoud. De heer P. Dekker, voorzitter van de Jubileum-commissie, ver telde op humoristische wijze hoe men een jubileumgeschenk bij elkaar wist te brengen. Een spaar bankboekje met f 700 vormde wel het bewijs dat velen de vereniging een warm hart toedragen. Het geld dat via verloting, collecte's e.d. werd verkregen zal bestemd worden voor materialen-aankoop. Aanvoerder Jaap Dangermond feliciteerde namens het eerste elf tal en herinnerde er aan dat het aangeboden kaasje gemakkelijk in de rust van de ere-wedstrijd tegen Be-Quick kon worden ge nuttigd, hetgeen door de voorzit ter beloofd werd. Hein Dokkum had in zijn on vervalst h'Enkhuizers, het succes van de avond. Deze trouwe sup porter, lid vanaf de oprichting, is met zijn vriend Jaap Slok een prachtig voorbeeld van trouw en clubliefde. De heer V. Kaagman overhan digde twee ballen namens de Supporters Ver. Rood-Geel, ter wijl M. Hildering namens de Trainingscommissie ook een bal aanbood. De heer Denijs uit Amsterdam belichtte als oud-lid en trouwe supporter van uitwedstrijden, de Als eerste van 21 sprekers, feli citeerde Enkhuizens eerste burger „Burgemeester Admiraalde ju bilerende vereniging namens het gemeentebestuur, waarbij het vol tallige college aanwezig was. Spr. herinnerde aan de vele „ups en downs" die de vereniging in de loop van haar bestaan heeft ge kend, maar waarin men terug kan zien op 'n belangrijke taak waar in aan oud en jong passende vrije tijdsbesteding werd gegeven. Na mens het Gem. bestuur werd, ge heel in stijl, een voetbal over handigd. Voorzitter K. Y. Joustra stelde de felicitatie op hoge prijs. Naar aanleiding van een opmer king van de burgemeester, achtte de West-Frisia voorzitter de tijd voor sportbeoefening op de Za- terdagen niet ve^ meer. i De heer Aten, penningmeester van de afd. Noord-Holland van de KNVB en voorzitter van WFC uit Wormerveer, noemde West- Frisia een plezier voor de afd. Noord-Holland en hoopte dat zij spoedig de drempel naar de eer ste klas zouden overschrijden. Dit is een vurige wens van de KNVB afd. N.H. die toch zo graag weer eens een eerste klasser in zijn midden wil zien. Hij overhandigde een enveloppe met inhoud. De bondsvlag. De heer G. Krujjver, die namens het Bondsbestuur sprak, heeft al tijd verbaasd gestaan over de energie waarmee men in Enkhui zen de voetbalsport beoefende on der veelal moeilijke omstandighe den. In al die jaren heeft West Frisia zich een prettige tegenstan der getoond en steeds 'n waardig lid van de KNVB. Veel heeft men tot stand weten te brengen en daarvoor is men dankbaar. Onder warm applaus overhandigde spr. de bondsvlag, waarin het Rood-Wit-Blauw in de hoeken werd onderbroken door het K.N.V.B.-wapen en de Rood- Gele verenigingskleuren. Voorzit ter Joustra noemde het een groots moment en beloofde namens het bestuur zijn beste krachten te ge ven teneinde de opvoeding van de jeugd door de sport te stimu leren. De heer Schuddeboom van KFC beschouwde West-Frisia als een der meest sympathieke verenigin gen waartegen het steeds prettig spelen is. Spr. overhandigde een vaantje als bewijs van aanhanke lijkheid en als herinnering aan KFC, dat de club uit Enkhuizen een warm hart toedraagt. De heer J. Boogaard voorzitter van de Chr. Sportver. Dindua uit Enkhuizen herinnerde in een sym pathieke rede aan de vier hoek- vlaggen waartussen men de voet balsport beoefende. Vier hoekvlag- gen, vier pijlers waarop het spel moet rusten, n.l. sportiviteit, saamhorigheid, orde en vriend schap. Het viel niet moeilijk te raden dat Dindua als cadeau, vier complete hoekvlaggen aanbood. Een aardig moment in deze receptie vormde de jeugd met haar cadeau. Onder leiding van de Jeugdcommissie had men weke lijks een paar centen geofferd en naast de steun "van de leden kwam men nu op toneel met een magnetisch oefen- of demonstra tiebord, waarop het voetbalter- grote reputatie die W.F. in de loop der jaren in Noord-Holland heeft weten te veroveren. Zijn enveloppe met inhoud was spe ciaal voor het trainingsfonds be stemd. Zo verliep de grootse receptie van West-Frisia, die getuigde van de diepe genegenheid welke men voor West-Frisia voelde. Het Kon. Stedelijk Muziekcorps bracht in volle uitrusting een serenade en de gelukwens van hun voorzitter de heer G. Vin gerhoed (ook met een enveloppe met inhoud) getuigde van de goede verstandhouding. Ir H. F. Hopster, voorzitter van de K.N.V.B. wenste W.F. per brief geluk en herinerde aan de historie en het pionierswerk van de oprichters. Ook ir Hopster wenste, gelijk velen op deze receptie, West- Frisia spoedig terug in de eerste klasse. Voetbalver. Zwaluwen uit Hoorn kon zelf niet komen, maar niettte- min stuurden zij gelukwensen en een keurig uitgevoerd vaantje. Zo is deze receptie uitgegroeid tot één grote huldiging voor West-Frisia. Een verdiende huldi ging overigens, waarop men nog lang met voldoening kan terug zien. De erewedstrijd tegen Be Quick Voor een groot aantal toeschou wers heeft West-Frisia de ere wedstrijd tegen de Groningse eer ste klasser Be Quick, die met in vallers voor Havinga, Rozema en Lughthart de verre reis naar Enk huizen had ondérnomen, royaa'l gewonnen. Ook West-Frisia had twee in vallers en na de rust liet doelman Ubels zich vervangen door Weis senbach omdat zijn oude blessure nog steeds niet genezen was. De wedstrijd was, vooral voor de rust, zeer de moeite waard, en reeds na twee minuten gaf Brugts uit een scherpe corner met een kopbal zijn club de leiding. West- Frisia beantwoordde dit snelle be gin met een technisch aantrekke lijk spel waarin J. Bos debuteerde met goed succes op de l.-buiten- plaats. Na 13 minuten was het Danger mond die rechtsback R. Vink kansloos passeerde en ook doel man Perdok geen kans gaf (11). Nadat S. Stelling zijn doelpunt wegens vermeend buitenspel zag afgekeurd, was het in de 27e mi nuut Simons die uit een vlotte combinatie de voorzet van Bos feilloos in een doelpunt omzette, 21. Eén minuut later strandde Simons op doelman Perdok maar de toesnellende Ooteman werkte de terugspringende bal beheerst over de lijn, 31. Uit een verre pass door het midden zag Bos zijn kans en ra zend snel passeerde hij in zijn eentje de tamme Be Quick achter hoede en met een schuiver was de stand op 41 gebracht. Tegen de rust werd een kogel van Brugts door de W.F.-half Lub uit het doel geslagen, maar de penalty was niet hard en Ubels viel in de juiste hoek uit en redde de elf-meter trap. In de tweede helft demon streerde West-Frisia in grootse stijl, daarbij Be Quick ver in de schaduw stellend. Vlotte combinaties en verzorgde schoten trokken de Be Quick ver dediging keer op keer uiteen terwijl de enkele uitvallen van de Groningers door Langedijk c.s. steeds voor doel tot staan werden gebracht. Doelman Wijssenbach had een zeer rustige middag. Na 6 minuten knalde Ooteman van dichtbij fraai in, 5—1, terwijl Dangermond zijn vuurpijl net langs de lat scheerde. Bos kopte hard tegen de paal en na een afgekeurd doelpunt van Simons was het S. Stelling die het overwicht met een hard schot uit een scrimmage wat meer liet uit komen, 6—1. Trainer 'Arie de Vroet zat met weemoedige blikken naar zijn pupillen te kijken, nee., een ster ke indruk heeft Be Quick in Enkhuizen volstrekt niet gemaakt. EUROPESE JUDOTITELS VOOR NEDERLAND Nederland heeft het Europese Judo ploegkampioenschap gewon nen door Frankrijk in de finale met 20 te verslaan. Ook het individuele kampioen schap ging naar Nederland, daar de 19-jarige A. Geesink in de fi nale de Parijzenaar E. Parister versloeg. Vijftig stoere Judo-des kundigen uit negen Europese lan den betwistten elkaar in de „Al- bert Hall," de kampioenschappen. Zaanlandia icon met 41 Een kwartier voor het einde omhelsden Zaanlandia-spelers el kaar op Zuid-Amerikaanse wijze, want hun rechtsbinnen had de bal hoog in de bovenhoek gescho ten, ondanks wanhopig verweer van doelman Twisk, die met een onwillige knie zijn doel prachtig verdedigde. Dit doelpunt bracht de Zaan dammers weer aan de leiding en ze zouden die niet meer afstaan. Eens te meer bewees dit doel punt de roemrijke onzekerheid van het voetbalspel, want tien seconden voor deze voltreffer was een snelle aanval van Zeevogels naar het doel van Schuerman gerold, een voorzet over de breed te van het veld bracht de bal voor de Zaanse goal en een hef tige schermutseling om 't bruine monster volgde. Plotseling een schot van invaller Jac. de Waard dwars door de blauwe defensie. Schuerman was kansloos gesla gen, doch de paal voorkwam het doelpunt, dat Zeevogels waar schijnlijk de overwinning zou hebben gebracht. Dit alles was teveel voor de zich moedig verwerende Egmon- ders en Hooyschuur kon nummer drie in de bovenhoek kogelen, toen de withemden even een depressie doormaakten. Even nog zetten de Zeevogels alles op de aanval en na een keurig tikje van de Waard schoot Neijens tegen de lat, waarmee de kwaliteit van het Zaanse hout voldoende be wezen was. In de laatste minuut was het voor de ervaren veteraan Dil een koud kunstje het vierde doelpunt te scoren. Er is niet veel gevoetbald in de KNVB. Slechts twee eerste klaswedstrijden en een stuk of wat ontmoetingen in dp „lagere" regionen". Maar er is toch wel wat gebeurd, dat b.v. in 4A de gemoederen een weekje bezig zal houden. RKAFC heeft daar na melijk Limmen onttroond. In die eerste klasse D hebben Excelsior en EBOH op duidelijke wijze den volke bekend gemaakt, dat ze in de titelstrijd een ern stig woordje willen meespreken Men zie de stand na de overwin ningen resp. op Feijenoord en NO AD. Eerste klasse D: Excelsior 6 5 1 0 11 EBOH 6 5 1 0 11 Eindhoven 6 4 119 Hermes DVS 6 4 119 Willem II 6 4 0 2 8 MVV 6 3 12 7 ADO 6 3 12 7 Feijenoord 6 2 13 5 RBC 6 2 13 5 DHC 6 0 3 3 3 Limburgia 6 114 3 NOAD 6 114 3 Maurits 6 0 2 4 2 Juliana 6 0 15 1 Winst voor Hollandia Het uur voetbal tussen Hol landia en HRC in Hoorn is uit gelopen op een 10 overwinning De wedstrijd tussen de ploegen van Akersloot en die van Uit geest is er een geworden om snel te vergeten. De harde, schuin over het veld staande wind, speelde in deze wedstrijd een belangrijke rol en geen van bei de ploegen bleek in staat aan deze moeilijkheid het hoofd te bieden. U.S.V.U., dat voor de rust het windvoordeel had. kon slechts een 12 voorsprong nemen, waardoor het er voor hen niet al te best uitzag. Meervogels pro fiteerde na de rust, door on beheerst spel, heel slecht van de talrijke kansen. Pas toen de Uit- geester ploeg de voorsprong had vergroot, gelukte het Meervogels beter. TJitslag 33, de juiste verhouding Nadat Meervogels had afge trapt, toog U.S.V.U. direct ten aanval. Reeds na vier minuten was het rechtsbuiten De Vries die op prachtige wijze doelpunt te. Meervogels bouwde hierna een serie aanvallen op die twee minuten na het openingsdoelpunt succes hadden. Jac. Zoon profi teerde van een aarzelend ingrij pen van keeper Vennik en schot onhoudbaar in (11). Direct hierop weer een Meer- vogels-aanval, waarbij Zoon te zacht inschiet om Vennik moei lijkheden te kunnen berokkenen. Aan de overkant is het Zijp, die een goed genomen vrije trap van Balvers over de lat tikt. J. Ven nik geeft U.S.V.U. na twaalf minuten opnieuw de leiding met een beheerst schot langs de uit lopende Zijn. De Meervogels rechterwing ZoonBuur geeft dan een van de weinige goede combinaties te zien. waaruit Zoon inschiet en Vennik de bal cor ner werkt. U.S.V.U. is, dank zij de wind, wat meer in de aan val. Uit een van deze aanvallen zet linksbuiten Vos goed voor. Keeper Zijp mist, maar tot zijn opluchting mist ook midvoor Vennik. waarna Kaandorp de bal wegwerkt. Een onschuldige door- speelbal van Balvers schept, door missen van het hele Akersloter verdedigingsbloc, een uiterst pre caire situatie. Spil v. d. Eng is de eerste die zich herstelt en hij is het dan ook. die tenslotte ten koste van een corner red ding brengt. De tweede helft wordt begon nen met enkele niets om het lijf hebbende U.S.V.U.-aanvallen. Weldra neemt Meervogels het soel in handen. Sohoten van W. Verduin worden door Vennik uitstekend gestopt. Tot driemaal toe moet dit geschieden. Daarna zien wij de Meervogels alles pro beren om gelijk te komen, doch een wanhopig verdedigend U.S. V.U. weet dit voorlopig te ver hinderen. Zij weten zelfs de voorsprong te vergroten als v. d. Eng een verre bal laat gaan voor keeper Zijp. Deze aarzelde even, voldoende om J. Vennik met een boogbal te laten scoren. Ruim een half uur is verstreken als Meervogels weer eens een cor ner mag nemen. Uit deze corner kopt Buur hard in, doch Van Eerden kopt via de lat opnieuw corner. Deze wordt uitstekend naar W. Verduin geplaatst, die keihard inschiet (23). De vol gende aanval is weer raak. Krom wordt unfair tegen de grond ge werkt en N. v. d. Eng schiet de toegestane penalty onhoudbaar langs Vennik (3—3). Met nog dertien minuten spelen ziet het er voor U.S.V.U, slecht uit. Ge lukkig voor hen spelen de Meer vogels niet hun beste spel, ter wijl daarnaast Van Eerden cs.. weten wat verdedigen is. Als de rustig leidende soheidsrechter Fijn het einde fluit, hebben beide ploegen niets meer gekregen dan zij verdienden, n.l. één punt. der thuisclub, waardoor de Hore naren de sprong naar de tweede plaats met succes maakten. HFC kreeg het verwachte klop van DWV. De Amsterdammers ston den weliswaar onderaan, doch ze zijn te sterk voor deze plaats. De nieuweling Holland neemt thans deze weinig benijdenswaar dige positie in. 2 A: West Frisia Hollandia Zeeburgia V. V. A. Z. F. C. H. F. C. Rapiditas Z. V. V. H. R. C. D. W. V. Holland In 2B speelden AFC en UVV puntloos tegen elkaar gelijk. Het geen UVV op gelijke voet bracht met Volendam en Watergraafs meer. 2 B: de Kennemers 4 2 2 0 6 H. V. C 4 3 0 1 6 U. V. V. 4 2 115 Volendam 4 2 115 Watergraafsm. 4 2 115 A. F. C. 5 2 12 5 de Spartaan 4 2 0 2 4 K. F. C. 4 112 3 Helder 4 10 3 2 Schoten 5 0 14 1 3 B: J. O. S. 5 3 2 0 8 T. O. G. 5 3 2 0 8 Z. S. G. O. 5 3 117 Rivalen 5 3 117 Veisen 6 3 12 7 Vitesse 22 5 3 0 2 6 Ripperda 6 2 2 2 6 Terrasvogels 5 2 0 3 4 Alcm. Victrix 5 113 3 Wilskracht 5 113 3 D. E. C. 5 0 2 3 2 Kinheim 5 0 14 1 RKAFC bovenaan De enige wedstrijd in 4A bracht RKAFC bovenaan de ranglijst. De Alkmaarders wonnen de thuiswedstrijd tegen het leidende Limmen met 10. De gasten protesteerden echter tegen het gemaakte doelpunt, dat volgens hen in buitenspelpositie was ge scoord. Het wordt hier nu wel zeer spannend. 4 A: R. K. A. F. C. 6 4 1 1 9 D. T. S. 5 3 2 0 8 Limmen 6 3 2 1 8 B. K. C. 5 3 1 1 7 Watervogels 5 3 0 2 6 Grasshoppers 5 2 1 2 5 V. Z. V. 5 2 1 2 5 Succes 5 2 1 2 5 Schagen 5 1 2 2 4 Oudesluis 5 0 3 2 3 Z. A. P. 5 0 2 3 2 Texel 5 0 0 5 0 EVC verloor In 4B heeft St. Nicolaas heel vroeg met cadeautjes gestrooid. Want al is het heel moeilijk win nen in Akersloot, voor leider USVU had dat niet tot de on mogelijkheden moeten behoren. Nu werd het 33. Een kranige prestatie van Meervogels. EVC deed het nog slechter. De man nen uit Edam kregen inderdaad te doen met een vastberaden Monnikendam, dat zijn laatste kans op aansluiting succesvol verdedigde (21). 4 B: U. S. V. U. 5 4 10 9 Assendelft 4 4 0 0 8 V. V. W. 5 4 0 1 8 E. V. C. 6 4 0 2 8 Meervogels 31 6 2 2 2 6 Monnikendam 6 2 2 2 6 Zouaven 5 13 15 Andijk 5 12 2 4 S. V. A. 5 12 2 4 Purmerend 5 10 4 2 M. F. C. 5 0 14 1 de Rijp 5 0 14 1 Zo hadden we dan gisteren het vervolg van de enige we ken terug gestaakte wedstrijd tegen H.R.C. Velen hadden hun kaartje heel zorgvuldig bewaard en hadden dus gis teren vrij entree. De wedstrijd was meer spannend dan fraai. Technisch vonden we de thuisclub iets beter en daardoor heeft zij het meeste recht op de zege die ze dan ook, met het enige doelpunt dat werd gescoord, wist te behalen. De eerste helft was uiterst kort, ze duurde maar een kwartier. Ergens op de HRC-helft vond de start plaats. De wind, die bijna volkomen dwars over het veld stond, deed de bal vaak over de verdwijnen. We zagen bij Hollandia De Rooy niet opgesteld; de Vries schijnt zijn permanente opvolger te zijn. Deze deed het lang niet inverdienstelijk, want de HRC- midvoor zag geen kans langs hem been te komen Ook Jager is voorlopig vervangen en wel door Bokhoven, eveneens een uitste kende speler, doch het schijnt dat deze gaat emigreren naar Afrika. Na enige snelle aanvallen van weerskanten dachten we dat Bos de score zou openen. Het was uit een verre, als voorzet bedoelde bal, die door de wind gedragen over Lingbeek en voorlangs dé toestormende Bokhoven net naast de staander uit ging. Bij een HRC-aanval is het een van de halfs die het een probeert doch zijn van ver ingeschoten bal held van der Kooy er goed uit. Wanneer voor het HRC-doel 'n schrimmage ontstaat duurt het voor de roodjakken beangstigend lang voordat de bal goed en wel uit de gevaarlijke zóne is ver dwenen. Dan heeft HRC gedurende eni ge tijd met open aanvallen het beste van het spel doch het lukt haar aanvalsquintet maar niet langs de snel reagerende Hollan- dia-achterhoedë te komen, zodat v. d. Kooy niets gevaarlijks kreeg op te knappen. De tweede helft begon met een Hollandia-aanval waarbij Bos uitstekend voorgaf doch nie mand was er om van deze kans te profiteren. Hollandia kwam nu geducht opzetten; telkens weer gaat het op Lingbeek af doch ook de HRC defensie weet van ruimen. Toen eenmaal Hollandia uitstekend combinerend langs de HRC- achterhoede wist te komen werd de bal even te ver gespeeld zodat het leder juist achter de doellijn uit ging. Kort hierop glipte de HRC-midvoor langs de te ver op gedrongen Hollandia-defensie; deze bleef wegens vermeend bui tenspel nog even weifelen en dit zou haast noodlottig worden Van der Kooy echter overzag de situa tie en wist de HRC-er de bal te ontfutselen. Hollandia blijkt het beste van het spel te behouden en wanneer bij een van haar aanvallen Bos keurig afgeeft aan De Flart lost deze meteen een diagonaal schot dat vlak langs de staander en de tevergeefs uitvallende Lingbeek doel trof (10). Direct hierop is Hollandia ge ducht in de aanval. Na een vlie gend schot van Groot dat juist over de lat suist, moet Lingbeek er al weer spoedig aan te pas ko men wanneer de Hollandia-links- binnen hard inschiet. Via zijn vuisten stuit de bal weer het veld in. De strijd wordt wat steviger. HRC zet er alles op om nog iets naar Den Helder te kunnen mee brengen doch de Hollandianen geven geen kans weg, maar krij gen ook geen kans meer, zodat het enige doelpunt in deze ont moeting, door de Flart gescoord, twee winstpunten waard bleek. Er zijn natuurlijk gen aan te wijzen van St George en i Obdammer hemel winst van LSW oj nen noemen. Maar Texelse Boys op h< Het is dus toch ge zicht nog op wezej dernis op Texel nie In de eerste klasse ODIZ en Egmondia zi kop gehandhaafd. H tussen beide leiders i leverde geen enkel dc zodat de strijd eindigd begon (00). Zaanse 1 daardoor aansluiting m groep. Ook al, omd; tweede klassers zich o\ meerderen toonden v; dat op eigen terrein klop kreeg. Er gebeurd- een kleine verrassing greep de laatste kan; ander met de rode li belasten en stuurde digde Bergen met eer derlaag huiswaarts. Da geen opbeurend resu! Zeevogels. Want deze kwamen door een 41 tegen Zaanlandia lelij gedrang. De winst vai op Meervogels Z. lag der verwachtingen. ODIZ Egmondia Zaanse Boys Zaanlandia RCZ Uitgeest Berdos Meervogels Z. Zeevogels Alkmaar Bergen 5 4 4 4 3 3 3 3 1 1 6 0 Flevo kan op lauwer» Het was in 1B weer rieuze dag voor het Flevo. De Wieringermee zeilden zelf de lastig» Berkhout, al was de een zeer krappe. Het z; bovendien tot zijn groti RKEDO in Spierdijk ve Blokkers gelijk spelen ti (33). Van St George een prestatie, om je hoe te nemen. Onderaan spanning er nu pas go Victor liet Valken bli men in Obdam niet er, is op de laatste plaats met 41. Daardoor kv mannen van Bos gelijk i En Berkhout, Sijbeka Valken komen ook in z Flevo RKEDO SEW St George Blokkers RKDVO Valken Sijbekarspel Berkhout KGB St Victor 6 7 7 7 5 6 7 5 7 6 7 6 4 3 3 2 3 3 2 1 1 1 Verrassing Ziezo, we weten dat van plan is een compe der spanning te produce teren kon leider WGW nen van VIOS, dat om sluiting vocht en in e gevecht" gelijk speelde Heldersen. JVC profiteer van. Want de Juliai wonnen met 43 van V gezien de cijfers dus f zich afbeet. In de mid vochten drie clubs zich ren. Kaagvogels deed een ietwat teleurstellen spel tegen Wieringerwaai door een prima verric Heerhugowaard tegen Hi (4 2) en SRC dank zij tige drie-eén zege op Niedorp, dat thans in de helft is terecht gekomen. WGW JVC Kaagvogels VIOS LSVV SRC Hugo Boys N. Niedorp Vrone W'waard Randers 7 6 6 7 6 6 6 6 7 5 6 5 5 3 3 3 3 2 2 1 0 0 1 Tn ia Opmars vai WrW het treffen WBSV en DREO in een i zege van de thuisclub g» Waardoor DREO de opm Fnri°*P t voortgezet Foresters en WBSV vier vom-6"' eft" Foresters voor gisteren nog drie 1 £een°°haaren konden in' I] f®®5. baas over RKSVS, wacht "leepte. g6Hjk Spe] 2A: Westzaan WBSV DREO Foresters Deemster Knollendam Jisp PSCK Gr. Schermer 7 7 6 6 6 7 6 5 5 6 7 7 5 4 3 4 3 2 1 1 i

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4