Stad Alkmaar" De Czardas in Alkmaar in één nieuw pand AGENDA Autodienst en beurtvaart verenigd REX-THEATER HET MYSTERIE VAN HET LEVEN Schoorl klopte Kolping Boys Marktberichten Pagina 2 Dinsdag 3 November 1953 ALKMAAR Door de Alk- maarse Operette- en Orkest Ver eniging werd j.l. Zaterdagavond een opvoering verzorgd van Em merich Kalman's „Czardas-Für- stin". De vereniging, die sinds enkele maanden onder leiding staat van de heer J. Willems, had deze avond een gastdirigeni, en wel de heer Gerbr. Hop, daar de eigenlijke dirigent zélf een rol te vervullen had. Het orkest dat aanvankelijk ruw musiceerde, begon zich steeds meer te onderwerpen aan dirigent Hop's indicaties, zodat ook steeds meer goede momenten te beluisteren vielen. Vooral in het 2e bedrijf werd gevoelig ge musiceerd. Sylva Varesco zong zuiver. Haar onevenwichtig volume be zat ook voldoende krachtige mo menten. terwijl haar spel vrien delijk genoemd kan worden. De heer J. Willems, die de rol van Edwin vervulde, was als vo calist verreweg de beste. De geschooldheid van z'n stem, op te werken in prima techniek en rustige ademtoeheersing, waar borgde met prachtig timbre en muzikaliteit het grote succes van zijn ontreden. De clementie, die hij na afloop alsnog vroeg voor z'n prestaties aan het begin van de avond, was werkelijk niet no dig geweest. Zijn spel was eerlijk en boei end. Vooral het begin van de op voering, dat enorm stroef ver liep, werd enigszins op gang ge houden door Graaf Boni, die on getwijfeld de spelkern genoemd mag worden en wiens bescheiden stem geknipt was voor dit genre. Feri betekende als speler een goede kracht doch was als zan ger onvoldoende. Het spel van Itasi was gedurfd en spontaan. Ook haar vocale prestaties waren, op één passage na. loffelijk. Vorst Leopold Marie, een goed acteur, en diens echtgenote An- hilte hebben ons visueel ver maakt en (gelukkig) acoustisch gespaard. De vurige en éclatante ballet ten. ingestudeerd en ontworpen door mei. Annamarie Kühne, vormden een verfrissende afwis seling in de dikwijls nogal hou terig gespeelde scènes. Bovendien was de uitspraak van enkelen tamelijk plat en soms zelfs gebrekkig, wat met een juister keuze van rollen niet opgemerkt had behoeven te wor den. De zo nu en dan geïmprovi seerde humor was niet altijd fijn Alkmaarse Schaakvereniging V.V.V. ALKMAAR Zaterdag j.l. vond te Alkmaar de 2e ronde van de K.N.S.B.competitie Hoofd klasse plaats: V.V.V. IHaarlem 1. Na een zeer spannende strijd wonnen de Haarlemmers met 6—4. De gedetailleerde uitslag luidt: 1 E. KayserH. Bouwmeester 1hV2 2. W. KwakA. Scheinders 10 3. P. SeewaldJ. Strengers 10 4. C. WoutersenE. J. de Ree 10 5. F. HildamaJ Wijker 01 6. A. BeemsterboerH. Schmitz 01 7. P. HoekstraA. Haitsma 01 8. B. v. d Tak—P. Brommer Vs 9. J. de RuiterG. v. d. Velde 01 10. P. v. d. StruysJ. Blokker 03 Opmerkelijk is het goede re sultaat aan de eerste vier borden. Vooral W. Kwak en C. Wouter sen zijn dit seizoen in zeer goede vorm. Overigens heeft de .staart" zich duchtig geweerd en werd door verscheidene spelers te veel risico genomen. Vooral de strijd aan het 1ste bord was voor 'het publiek zeer aantfe'kkelijk. Tegen de tiids- contröle was Kayser in hevige tijdnood: Hij moest 20 zetten doen in, anderhalve minuut. Bo vendien stond hij de kwaliteit achter. Bouwmeester liet zich door de spanning meeslepen en zette even minder sterk voort. En deze laatste kans liet de V.V.V.-er zich niet ontgaan. In razendsnel tempo werd een toren geofferd vervolgens een loper en met achterstand van twee torens wist zwart door eeuwig schaak remise te houden. Tempo's volley nieuws De dames hebben het in de afgelopen competitieweek prima gedaan! Nadat het le team TOP met 31 had verslagen, zorgde het~2e team voor een nog mooier resultaat: 3—0 tegen Be Fit II. Keurig werk, deze inzet van de competitie. En als we ons nog wat meer inspannen, zullen meer resultaten niet uitblijven! Het 2e herenteam bleef jam mer genoeg met lege handen staan in de partij tegen Be Fit II: 03. Een volgende keer beter. De andere wedstrijd van de he ren, Tempo IDe Ne(derl.) Ba- (nk) ging niet door wegens ziek te van een der tegenstanders. Er werd een vriendschappelijke par tij van gemaakt, die door ons team met 31 gewonnen werd. Voor de nieuwe week luidt het programma: Dames: le team 4 Nov. tegen Be Fit I, 8 uur, in de Koornlaan (Meisjesschool): 2e team 4 Nov. tegen S.V.N., 7 uur, zelfde plaats. Heren: le team 7 Nov. tegen S.V.N. II. 8 uur, in de Linden- school; 2e team 6 Nov. tegen S.G.A. II, 8 uur, in de Juliana- school. Mogen we er nog eens onder de aandacht 'brengen dat we op tijd aanwezig moeten zijn met de identiteitskaarten en dat het in alle scholen verboden is te ro ken? Klaverjassen voor een goed doel ALKMAAR Klaverjassers die Donderdag 5 Nov. aan het tournooi willen mee doen voor het Zweedse Paviljoen en de Lig- hallen kunnen zich nog opgeven bij Jaap Smit, Nieuwesloot; H. v. d. Sluis, Hoeverkade 11; wed. Ad miraal. Bierkade 17, en J. Buseh, Kanaaldijk 38. Het batig saldo is bestemd om de patiënten van alle gezindten een St Nicolaas- pakket aan te bieden. en ergo zelden origineel. Regisseur A. van 't Voort heeft klaarblijkelijk aan de drie maan den, waarin deze uitvoering klaargestoomd moest worden, en aan het voorhanden zijnde mate riaal niet genoeg gehad. De vocale prestaties waren aanmerkelijk beter, waarvoor on ze hulde aan de heer J. Willems. Na afloop veranderde het po dium a, h. w. in een bloemen magazijn, hetgeen met vele har telijke bewoordingen gepaard ging. Het talrijke en op toverballet- .ies beluste publiek, dat zo nu en dan daadwerkelijk met de executanten meeleefde, werd tot slot van de avond getracteerd op een betoverend bal. C.v.d.I. FILMCYCLUS SCHOLA PUBLICA ALKMAAR Wij herinneren nog aan de tweede filmavond van Schola Publica in Cinema Ame- ricain. Men kan voor deze avond een plaats reserveren, telefonisch of schriftelijk bij de secretaris, J. Daminicus, Roemer Visscher- straat 1. telefoon 4506. De kaar ten voor de gereserveerde plaat sen thuis bezorgd. DINSDAG 3*NOVEMBER GULDEN VLIES: Volksuniver siteit, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8-October Vereniging. VICTORY: Oud-Alkmaar. 8 uur. Bioscopen: aanvang 8 uur. REX: De Woeste Hoogte, 18 j. CINEMA: Invasie, 14 j. VICTORIA: Rechter Thomas, 14 j. HARMONIE: Min of meer een Meermin, alle leeft. WOENSDAG 4 NOVEMBER GULDEN VLIES: Toneelvoor stelling door de Nederlandse Comedie „Via Lissabon". 8 uur. NAJAARSVEEMARKT in Alk maar. Apotheken nachtdienst: Hartong, Van Ark, Lange- straat 1. STEDELIJK MUSEUM: Dage lijks expositie ,De Grafische' van 9 tot 12, 2 tot 5 en 7 tot 9 uur. Waterstanden: Woensdag: hoog water 4.35 en 17.20 uur: laag water 11.15 en 23.55 uur. ALKMAAR Vijf en zeventig jaar oud is de N.V. Auto en Beurtvaartdienst „De Stad Alk maar." Dit is tenminste de eerste historische vast te stellen datum, het kan nog een paar jaar sche len. Men begon in een tijd toen de automobiel er nog niet was met een beurtvaartdienst op Am sterdam. In 1928, toen de heer Schuurman Sr. directeur werd, voorzag deze met een vooruit ziende blik de plaats die het autotransport zou gaan innemen, en deden de auto's hun intrede in het bedrijf. Nu rijden er zo'n kleine twintig mastodonten van automobielen., die tezamen vier vaste lijndiensten onderhouden. Toen de Afsluitdijk nauwelijks klaar was, opende een wagen van de Stad Alkmaar voor de eerste maal een lijn dienst op Friesland. Sindsdien ging het crescendo. Naast een vestiging aan 't Luttik Oudorp een prachtplek voor beurtvaart moest er voor de nieuweling in het bedrijf, de auto, ook een plaatsje gevonden wor den. Men vond dit aan de Friese- weg. De splitsing van het bedrijf in twee delen was echter niet practisch en efficiënt, en men zag uit naar een mogelijkheid om alles onder één dak te krijgen. Zaterdag werd het nieuwe be drijf aan het begin van het Zeg- lis officieel geopend met een re ceptie, waar, naast de vele zaken en andere relaties ook de burge meester van Oudorp, de heer A. G. Bakker, en wethouder G. H. Hoytink namens de gemeente Alk maar tegenwoordig waren. Er was een kapitaal aan bloemstukken in het nieuwe gebouw, dat in vergelijking met het pand aan de Zaadmarkt een geweldige verbe tering betekent. Hier is alles in één, een prachtige ruime garage en laadruimte, die aan de achter zijde wordt afgesloten door een hypermodern ingericht kantoor, waarnaast directiekamer en ver blijf voor het personeel. De ga rageruimte was voor de gelegen heid versierd met vlaggen, en in het Kanaal lagen tegen de wal de twee vrachtboten, geheel ge- „Via Lissabon" in plaats van „De Grote Stilte" ALKMAAR. Voor het Co mité voor Goedkope Toneelvoor stellingen zou De Nederlandse Comedie „De Grote Stilte" van Terence Rattigan opvoeren; we gens ziekte van Guus Hermes kan dit geen doorgang vinden; hetzelfde gezelschap komt nu met het stuk „Via Lissabon". Westerling naar Alkmaar ALKMAAR. Woensdag 11 Nov. spreekt de ex-kapitein van het KNIL R. T. P. Westerling voor de stichting S.O.S. in 't Gulden Vlies alhier. Tentoon stelli ng „De Grafische" DEMONSTRATIE IN STEDELIJK MUSEUM ALKMAAR. In bet Stede lijk Museum, Breedstraat, zal de iheer Cor de Wolff morgenmiddag om drie uur een causerie houden, waartoe speciaal de onderwijs wereld werd uitgenodigd. Daar bij zal tevens een demonstratie van de z.g. diepdruk-techniek ge geven worden. De graficus Cor de Wolff, die door recent werk betreffende het rampgebied op de tentoonstel ling vertegenwoordigd is, heeft een zeer eigen en aantrekkelijke trant om bij de leek beter begrip te wekken van het zeer bijzon der werk van de grafische kun stenaar. Leraren en onderwijzers worden daarom op deze laatste middag van de herfstvacantie gaarne verwacht en zij zullen dan zeker in de komende weken ook met hun schoolklassen de tentoonstelling gaan bezoeken. Het museum is van Maandag tot en met Vrijdag ook des avonds (van 7 tot 9 uur) ge opend. De Nederlandse grafische kunst staat op hoog peil. Deze expositie getuigt er van en verdient aller belangstelling. pavoiseerd. Het was een feestelijk gezicht. In de garage, waar een hoek is ingericht als herstel- en onder- houdsruimte voor het wagenpark, stond de nieuwste aanwinst van de firma, een Kromhout 6 cylin der vrachtwagen met dieselmotor, geheel Nederlands fabrikaat, die aanstonds, nadat de carrosserie er opgebouwd is, met een aanhanger er achter weer 15 tot 20 ton meer vracht voor de Stad Alkmaar gaat vervoeren. VOLLEYBAL COMPETITIE Uitslagen Heren eerste lkasse: Catapult 1—S.V.N. 1 Rijkspolitie 1Povay 1 S.G.A. 1—Catapult 2 The Smash 1Octopus 1 Jong Holland 't Hooge Huys 1 S.O.V.A.The Smash 1 S.O.V.A. niet opgek. Heren tweede klasse: J. Holland 2Rijkspolitie 2 30 3—0 3—0 2—2 2—2 0—3 P.C.B. 2—S.V.N. 2 Be Fit 1—P.C.B. 1 DeNeBaTempo 1 T.O.P.Catapult 3 The Smash 2 vrij Heren derde klasse: Slinger BoysA.P.S.V. Be Fit 3Her. Vol. Ber. S.G.A. 2—S.G.A. 3 Tempo 2Be Fit 2 Povay 2Octopus 2 V.L.N. vrij Dames eerste klasse: J. Holland 1Catapult 1 P.C.B. 1—J. Holland 1 The Smash 1Catapult 2 S.O.V.A.—The Smash 1 Dames tweede klasse: T.O.P.Tempo 1 Be Fit 1Bergen 1 RijkspolitieCatapult 3 Jong Holland 2 vrij Dames derde klasse: S.V.N.Be Fit 3 The Smash 2Octopus Be Fit 2Tempo 2 The Smash 2J. Holland 3 uitg, Standen tot en met Zaterdag 31 October Heren eerste klasse: 2—2 2—2 uitg. 1—3 1—3 0—3 3—0 0—3 0—3 0—3 uitg. 1—3 3—0 1—3 0—3 3—0 3—0 0—3 0—3 KAASDIEFSTAL ALKMAAR De opperman T. P. uit Alkmaar, die werkzaam was bii de verbouwing aan Neer- landia, werd betrapt toen hij met enkele kazen het werk verliet; er is proces-ver'baal tegen hem opgemaakt. Biljarten MELIS EEN VAN DE KANSPAARDEN ALKMAAR Gisteravond opende de heer Wessels, voorzit ter van het district Alkmaar en Omstreken, de finale van 't per soonlijk kampioenschap. De eer ste partij werd gespeeld door de heren Rolie en Slootweg. In een aanvankelijk gelijk opgaande strijd wist uiteindelijk Robe uit te lopen en behaalde de eerste 2 winstpunten. P. Brt. H.S. gem Rolie 50 43 5 1.16 Slootweg 41 43 8 0.95 De tweede partij werd gespeeid door Kloet en Bijtjes. Dit was een interessante partij; Bijtjes had het met de zenuwen te kwaad, hij nam 3 maal achter een de verkeerde bal, wat hem uiteindelijk zijn partij kostte. Kloet won dan ook. P. Brt. H.S. gem. Kloet 50 48 5 1.04 Bijtjes 37 48 4 0.79 Melis speelde tegen Houten- bos de partij van de avond,, zijn sipel was zo beheerst dat Houten<- bos geen schijn van kans kreeg. Melis zal in de komende dagen nog wel meer van zich laten ho ren. P. Brt. H.S. gem. Melis 50 38 4 1.32 Houtenbos 33 38 6 0.87 Rolie was in zijn tweede partij niet in vorm; tegen de sterk spe lende Schoneveld kon hij het niet verder brengen dan 30 ca ramboles. P. Brt. H.S. gem. Schoneveld 50 39 9 1.28 Rolie 30 39 4 0.76 Kloet moest 'in Melis zijn meer dere erkennen; hij gaf weliswaar goed partij, maar Melis is een speler die een goede kans heeft dit kampioenschap te winnen. P. Brt. H.S. gem. Melis 50 45 7 1.11 Kloet 41 45 5 0.91 Houtenbos was in zijn tweede partij beter op dreef tegen Bij tjes; hij speelde nu beheerst en op maat. Bijtjes daarentegen kon zijn vorm niet vinden. P. Brt. H.S. gem. Houtenbos 50 43 5 1.16 Bijtjes 34 43 4 0.79 Woensdagavond worden de partijen voortgezet. Advertentie) Telef. 2429 VANAF VRIJDAG a.s. Een episode uit de praktijk van een vrouwenarts naar de boeiende roman van Kathe Lambert. 1. Catapult 1 2. '.t Hooge Huys 2 2 0 0 4 2 2 0 0 4 3. Octopus 1 2 1 1 0 3 4. Catapult 2 2 0 2 0 2 5. S.G.A. 1 2 0 2 0 2 6. Rijkspolitie 1 2 1 0 1 2 7. The Smash 1 1 0 1 0 1 8. Jong Holland 1 2 0 1 1 1 9. S.V.N. 1 2 0 1 1 1 10. Povay 1 2 0 0 2 0 11. S.O.V.A. 1 0 0 1 *2 twee verliespunten extra Heren tweede klasse: 1. Jong Holland 2 2 2 0 0 4 2. The Smash 2 2 1 1 0 3 3. Be Fit 1 2 0 2 0 2 4 P.C.B. 1 2 0 2 0 2 5. S.V.N. 2 2 0 2 0 2 6. Catapult 3 2 1 0 1 2 7. DeNeBa 1 0 1 0 1 8. Tempo 1 1 0 1 0 1 9. T.O.P. 2 0 1 1 1 10. P.C.B. 2 2 0 1 1 1 11. Rijkspolitie 2 2 0 1 1 1 Heren derde klasse; 1. A.P.S.V. 2 2 0 0 4 2. Octopus 2 2 2 0 0 4 3. S.G.A. 2 2 2 0 0 4 4. Be Pit 2 2 1 1 0 3 5. H.V.B. 2 1 0 1 2 6. V.L.N. 2 0 2 0 2 7. Tempo 2 2 0 1 1 1 8. Be Fit 3 1 0 0 1 0 9. S.G.A. 3 1 0 0 1 0 10. Slinger Boys 2 0 0 2 0 11. Povay 2 2 0 0 2 0 Dames eerste klasse: 1. Catapult 1 2 2 0 0 4 2. S.O.V.A. 2 2 0 0 4 3. Catapult 2 2 1 0 1 2 4. P.C.B. 1 1 0 0 1 0 5. Jong Holland 1 1 0 0 1 0 6. The Smash 1 2 0 0 2 0 Dames tweede klasse; 1. Rijkspolitie 2 2 0 0 4 2. Bergen 2 1 1 0 3 3. Tempo 1 1 1 0 0 2 4. Jong Holland 2 1 0 1 0 1 5. T.O.P. 1 0 0 1 0 6. Be Fit 1 2 0 0 2 0 7. Catapult 3 1 0 0 1 *2 4 twee verliespunten extra Dames derde klasse: 1. Octopus 110 0 2 2. S.V.N. 110 0 2 3. Tempo 2 110 0 2 4. Be Fit 3 10 0 10 5. The Smash 2 10 0 10 6. Jong Holland 3 0 0 0 0 -*2 7. Be Fit 2 10 0 1 -'2 8. Catapult 4 twee verliespunten extra Burgerlijke Stand Geboren: Theresia G„ d.v. H. G. Sman en A. W. van der Kamp. Anna, d.v. N. van der Peet en J. Jonk. Klaas, z.v. D M. Vos en A. Thesing. Overleden: Hendricus Lode- wiiks, 72 laar. gehuwd met A. C. de Waard. Motorscheepje liep vast ALKMAAR. Maandagmor gen is in het Noordhollandskanaal ter hoogte van de Zandersbuurt een motorvrachtscheepje op een paal vastgelopen. De waterpolitie moest assisten tie verlenen. T en toonstelling tekeningen Ruïnekerk BERGEN. De zeer interes sante tentoonstelling van restau ratie-tekeningen en oude prenten van de Ruïne-kerk, die in de openbare school aan het Spaanse- pad te Bergen wordt gehouden, zal vanavond om 10 uur gesloten worden. De kosten voor restaura tie, die door het rijk (monumen tenzorg), provincie en gemeente wordt gefinancierd, zullen 48000 gulden bedragen, waarvan de Hervormde kerk zelf f 13.800 zal bijdragen. Nieuwe kapperszaak HEILOO. Een dezer dagen opende de heer J. van Eijckeren een nieuwe kapsalon in het voor malige pand van bloemenhandel Nuijens aan de Rijksstraatweg, schuin tegenover het Raadhuis. Aan deze nieuwe kapperszaak die licht en modern is ingericht nqar eigen ontwerp, is tevens een afdeling parfumerieën ver bonden. ZILVEREN JUBILEUM VAN BURGEMEESTER H. NOLET WAARLAND. Ter gelegen heid van het 25-jarig ambtsjubi leum van Harenkarspels burger vader zal ook in Waarland een huldiging plaats vinden en wel op Donderdag 5 November a.s. Om negen uur des morgens zal de jubilaris vanaf de Loyebrug worden ingehaald, even voor half tien ontvangst bij de ingang van de kerk, om half tien zal in onze parochiekerk een plechtige hoogmis tot intentie van de ju bilaris worden opgedragen. Om half twaalf hulde van de school- faande kinderen in het parochie- uis, terwijl om 12 uur eveneens in het parochiehuis, voor een ieder de gelegenheid wordt open gesteld om de burgemeester en zijn familie te feliciteren. Alle inwoners van „Harenkarspel Oost" worden vriendelijk ver zocht om vóór de intocht de vlaggen uit te steken. Heropening Slagerij HEERHUGOWAARD. Op Donderdag 5 November opent de heer Snel zijn geheel gemoder niseerde slagerij. Er is veel meer ruimte dan voorheen. Een tus senmuur is weggenomen en de ingang is verplaatst naar de zij kant. Aan de voorkant heeft men een grote étalage aange bracht. Ongetwijfeld zal het de heer Snel in deze zaak goed gaan. DE TOEKOMST VAN NOORD-HOLLAND BERGEN Over de toekomst van Noordholland op het terrein van de arbeid hield de heer J. de Lange,, districtsbestuurder van de K.A.B. te Alkmaar, in Bergen een interessante lezing. In de komende 10 jaar staan er voor de Prov. Noord-Holland be langrijke dingen te gebeuren, die van het grootste belang zullen zijn voor de werkgelegenheid. De daaruit voortvloeiende pro blemen op geestelijk terrein moe ten thans ernstig onder het oog worden gezien. Ons land heeft ieder jaar een bevolkingsoverschot van 125.000 mensen waar werkgelegenheid voor moet zijn. Voor hen die geschikt zijn voor emigratie kan het advies alleen maar luiden: „bouwt een nieuwe toekomst op". Om het jaarlijkse getal van 40.000 arbeidskrachten te plaatsen zouden jaarlijks 20 fabrieken no dig zijn, met een investering van 20 x 450 mill. Land- en tuinbouw kunnen de bevolkingsaanwas op dit terrein van export niet opvangen. Zware industrie zal zijn uit breiding zoeken in Beverwijk, den Helder en West Friesland. De industrie brengt een aparte sfeer mee met al de gevaren daaraan verbonden. De afval van het geloof vindt immers plaats in de industrieplaatsen. De sfeer van onkerkelijkheid en troosteloosheid moet niet over slaan naar Westfriesland. Wij moeten in en buiten de kerk Katholiek zijn. Vooral moeten wij het apostolaat van de goede geest in de bedrijven beoefenen. Onze taak is ook om de jeugd vakbekwaam te maken en ver trouwd met de industrie. Ook moeten de kinderen in hun moeilijke en gevaarlijke jaren voorgelicht worden. De ouders hebben hier een grote verant woording. Kerkhof wordt ingewijd CASTRICUM. Het zal reeds vele parochianen bekend zijn dat kerkhof nabij de St. Pancratius- kerk een zeer behoorlijke uit breiding heeft ondergaan zodat het thans wat aanleg en toegang betreft meer aan de eisen vol doet. Het werk is reeds dermate gevorderd dat het op Zondag 8 November na de H. Familie zal worden ingewijd. De Zeer Eerw. Pastoor rekent er op dat vele pa rochianen aan de plechtigheid zullen deelnemen. TRIDUUM K.A.B. CASTRICUM. A.s. Donder dag zal het triduum voor de KAB geopend worden met een lof om acht uur. Het triduum zal geleid worden door de Aalmoe zenier van de arbeid de Zeer Eerw. heer C. Geraerts uit Be verwijk. Het zal besloten worden met een plechtige H. Avondmis om acht uur. Het KAB-bestuur verwacht dat alle leden het tri duum mee zullen maken. Benoemd CASTRICUM. Tot onderwij zer aan de St. Cuneraschool te Bakkenes is benoemd de heer G. Portegies uit Egmond aan de Hoef. Herwonnen Levenskracht CASTRICUM. -- Het plaatse lijk bestuur van Herwonnen Le venskracht heeft ter gelegenheid van haar 40-jarig jubileum de thuispatiënten een zonnige dag bezorgd door het aanbieden van fruit. Verplaatst CASTRICUM. De belasting ambtenaar de heer Fransen is naar Heerlen verplaatst. De heer Fransen was niet alleen een be kwaam ambtenaar maar ook een goed tonelist van „St. Pancratius" Verkoop perceel EGMOND AAN DEN HOEF Het perceel Herenweg 358 Cl, dat in opbod stond op 4720.is afgemijnd op 500.De koop prijs kwam derhalve op 5220, Ontwikkelingscursus EGMOND-BINNEN. Woens dagavond 21 October werd in de R.K. St. Adelbertusschool een ontwikkelingscursus, georgani seerd door de KAB, geopend. De deelname is van dien aard, dat deze cursus de grootste is, die in de naaste omgeving door die KAB op touw werd gezet. De dertig lessen van dit win terseizoen omvatten de vakken Nederlandse taal en Maatschap pijleer. Zij worden gegeven van 20.00 tot 22.00 uur op Woensdag avond. We hopen, dat door een blij vende, liefst groeiende deelname, dit initiatief rijke vruchten zal afwerpen. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET SCHOORL Er zijn in de loop der jaren reeds velen uit ons dorp geëmigreerd. In alle mogelijke windstreken kan men Schoorlaars aantreffen: in Cana da, in Argentinië, in Zuid-Afrika. in Australië. Maar het zal wel niet vaak voorkomen dat zij be zoek krijgen van hun ouders. Dit grote voorrecht zal nu te beurt vallen aan de kinderen van het echtpaar Van Overmeeren, dat op reis is- gegaan naar het verre Australië om hun dochter en twee zoons te gaan bezoeken. Dat dit een grote onderneming is voor een echtpaar van rond de zeventig, spreekt wel vanzelf. Moeder van Overmeeren was wel het meest enthousiast en dank baar voor het feit, dat hun kin deren in de vreemde deze reis voor hun hadden georganiseerd en hoewel vader van Overmee ren zijn kinderen ook nog wel eens graag terug wilde zien, zag hij toch wel enigszins tegen de reis op. Hun retour was wel een jaar geldig, doch hij hoopte in April reeds weer in zijn huisje terug te zijn. We geloven echter zeker, dat de reis met een modern schip wel mee zal vallen en dat het de oudjes niet al te vermoeiend zal zijn. In ieder geval 'we wensen hen een prettige reis en een be houden thuiskomst. R.K. Boerenleenbank „De Schermeer" SCHERMEER Dezer dagen is men in de Sohermeer tot op richting gekomen van een R.K. Boerenleenbank: tot directeur werd 'benoemd de heer J. Th. van Saase, Stompetoren; in het be stuur hebben voorts zitting de heren N. Groot, Stompetoren; C. Stuit, Wogmeer; L. Kroon en J. Stam, Ursem. Tot kassier werd benoemd de heer H. Bakker. De bank is aangesloten bij de Cen trale te Eindhoven. Geslaagd ST. MAARTEN Onze plaats genoot de heer C. J. Tak is on langs op de in Rotterdam en in Haarlem gehouden examens ge slaagd voor vakbekwaamheid aannemer. SCHOORL. Bij de Zondag gespeelde wedstrijd Schoorl Kolping Boys, won K.B. de toss en Schoorl trapte af. Een sterke wind stond dwars over het veld wat de balcontrole niet ten goede kwam. Aanvankelijk had K.B. het heft in handen en schepte gevaarlijke momenten voor het Schoorl-doel. Beide ploegen bouwden aanvallen op, doch het juiste schot ontbrak. Na 24 min. spelen wist K.B. door te breken. Uit een op links geleide aanval loste linksbinnen Smit een hard schot naar midvoor Bijpost, die de spil van Schoorl omspeelde en met een laag schot scoorde. Sch. viel fel aan. De K.B. achterhoede stond echter op zijn plaats. Met deze stand kwam de rust. Na de thee wist Sch. zich los te maken en na zeven minuten spelen maakte de midvoor van Sch. gelijk door een laag strak schot. De bal werd door de K.B.-keeper keurig gestopt, echter achter de doellijn (11). Hierna brak Sch. nogmaals door en nam de leiding. K.B. zette alles op alles. Eenmaal zagen we Reus van K.B. een prachtig schot lossen, het bijna zekere doelpunt werd voorkomen door een goed safe van de kee per van Schoori. Verschillende goed aanvallen werden door de verdediging weggewerkt. Met een sterker K.B., dat met drie reserves moest spelen in de aan val, eindigde de strijd in een 21 overwinning voor Schoorl. N.K.J.B. en J.G.-avond W armenhuizen W ARMENHUIZEN. Dezer dagen hield de heer Dominicus uit Alkmaar voor een stampvolle zaal in het patronaatsgebouw een lezing met lichtbeelden over Joego-Slavië. Spreker gaf een duidelijke uiteenzetting over deze nog jonge staat: vóór 1918 vyas dit land nog Oostenrijk. De staat telde ongeveer 19 millioen in woners en is negentien maal zo groot als Nederland. Dit land wordt bestuurd door 5 procent van de bevolking die communis tisch is georganiseerd. Het is een zeer arm volk dat ongeveer be staat uit 80 procent 'boeren, die zeer hard werken om in hun onderhoud te kunnen voorzien. De sociale voorziening staat er op een zeer laag peil, terwijl de levensstandaard zeer hoog is. Spr. noemde enige voorheelden, zoals het loon van geschoolde en ongeschoolde arbeiders; droevige tekortkomingen van deze „heil staat". Ook op het boerenbedrijf is het zeer slecht gesteld. Tito pro beerde van deze bedrijven staats bedrijven te maken, wat hem op enkele uitzondering na niet luk te De boeren 'kozen liever de vrijheid, ondanks de bevoorrech te staatsbedrijven. De godsdienst wordt door de handlangers van Tito op een af schuwelijke manier vervolgd. Tweehonderd priesters zijn reeds in gevangenissen opgesloten. Tito stelde zelf „staatspriesters" aan om door de biecht 'het verraad in dat land nog omvangrijker te maken. Spreker noemde het volk zelf humaan en zeer hartelijk. Hierna liet de spreker met een pracht serie opnamen en licht beelden zien het mooie, maar zeer onderdrukte land van Tito. Het was goed bedacht van de besturen- van N.K.G.B. en J.G. om deze populaire spreker met deze voordracht te laten optre den. „Breng iedereen wat zonneschijn" HEILOO. Dit is de titel van de grote feest-revue, die Zondag 8 en Zondag 15 Novem ber a.s. door de Culturele Ver enigingen van Heiloo in de grote Schouwburgzaal van de St. Wil- librordusstichting te Heiloo zal worden opgevoerd en waaraan 140 personen medewerken. Dat zal weer een feest zijn. U kunt deze avond lach-en, maar ook een traantje wegpinken, want de karakterspelen zijn van prima gehalte. U kunt genieten van mooie balletten, van muziek en zang op een toneel-, opgebouwd uit feeë rieke decors met speciale be lichtingen. De vele costumes van de Natio nale revue zullen de verschillen- de tonelen tot onvergetelijke sprookjes maken. De artistieke leider peinst en vindt steeds weer nieuwe snufjes, die Amsterdam nog niet bracht aan het publiek. Door dit alles zult u in een sfeer komen waardoor u alle be slommeringen des levens weer eens zult kunnen vergeten. Dat slechts voor f 1,Wilt u heel gemakkelijk zitten in weelderige feauteuils, dan betaalt u slechts f 1,50, maar dan moet u er als de kippen bij zijn. want de kaar ten vliegen weg. Het is voor niets, hetgeen alleen te danken is aan de culturele verenigingen, die tijd en energie hebben op gebracht om velen in en om Hei loo aan het begin van het a.s. Jubeljaar van de St. Willibror- dusstichting deze echt-gezellige avond te brengen. Voorziet u dus tijdig van toegangsbewijzen! Aanvang half acht precies. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond REGEN Vanavond in het Oosten van het land kans op mist. Toe nemende bewolking met tijde lijk regen. Naar Zuid krim pende en tot krachtig aanwak kerende wind, later ruimend naar Zuidwest. Vrij zacht. LANGEDIJK, 3 Nov. 23.000 kg rode kool A 5.8010.20, B 4.70 4.80; 17.000 kg gele kool A 4.60 —8.20, B 3.20—4.90; 35.500 kg groene kool A 7.00—8.20, B 5.20 5.80; 14.000 kg succes 4.004.10; 28.000 kg witte kool 3.503.80; 13.600 kg uien 5.506.50, nep 17.40—21.10; 2000 bloemkool BI 21.50—25.80, BII 8.10—8.30; 5100 kg bieten A 5.20—5.60, B 4.00; 2200 kg peen 5.006.30; 7800 kg andijvie 6.006.60. Doorgedraaid 3200 kg andijvie. N.-SCHARWOUDE, 3 Nov. 1400 kg aardappelen, bevelanders 10.80, drielingen 3.30; 12.000 kg uien 4.805.70, grote 4.405.30, drielingen 9, nep 1019; 2800 kg peen B 5.005.80; 6500 kg andij vie 6.006.80; 250 kg slabonen II 71, afwijkend 4558; 10.000 kg rode kool A 5.105.80, B 3.20 4.70; 6700 kg gele kool A 7.20 8.40, B 3.004.70; 1200 kg groene kool A 8.209.00; 20.000 kg witte kool 3.50; 66.000 kg witte kool succes 4.Ó04.30. ZWAAG. Aardappelen 8,30; Pronkbonen 3638; Spinazie 48; Uien 3,90—14; Bieten 4,20—5,70; Prei 914; Chin, kool 1,803,20; Gele bew. kool 3,808,30; Groene kool 7,90—10,30; Rod ekool 3,00 10,10; Spruitkool 2240; Sla- bonen 5086; Snijbonen 751,00; Witlof 2560; Tomaten 2059; Breekpeen 5,005,10; Waspeen 818; Bospeen 223; Andijvie 612; Sla 5,409,40; Bloemkool 838; Gare biet 316; Alicante 521,13; Frankenthaler 1,23; Al- lington Pippin 1430; Bramley Seedling 817; Cox Oranje 44 65; Glorie van Holland 1931; Goudreinette 1936; Laxton's Superbe 2144; Present van En geland 1642; Princes Zenoble 1524; Rode Sterappel 32; Beur- ré Alex Lucas 944; Comtesse de Paris 2536; Festillion 11--21; Gieser Wildeman 1621; Nouveau Poiteaul626; Soldat Laboreur 2646; Winterjan 917; Zwijn- drechtse wijnpeer 1533. AMSTERDAM. Binnenland se granen (boerennoteringen) witte tarwe 25.5026.00. rode tarwe 25.0025.75, rogge 18.00 19.00, - zomergerst 20.0021.50, wintergerst 19.00-20.50, haver 19.0020.00, groene erwten 43.00 47.00, capucijners 70.0090.00, bruine bonen 65.0080.00, paar- debonen 29.0030.00, duivebonen 40.0042.50, karwijzaad 70.00 73.00. blauw maanzaad 115.00 127.50, geel mosterdzaad 58.00— 64.50, kanariezaad 35.0037.50, alles per 100 kg. ALKMAAR, 2 Nov. Slabo nen m.dr. 8387; stoksnijhonen kas 951,08; pronkbonen 3759; komk. 821; tomaten A 597U; witlof 3358; bloemkool A 20-34 B 816; rode kool 48; groene kool 78,50; spruitkool 2042; boerekool 7,5016; spinazie 26 57; sla 5,5010; andijvie 610,50 rode bieten 47; bospeen 1521 winterneen 56; uien 36; prei 810,50; selie 2,50; soepgroente 34,50; knolselderij 914; Ali- cant 571,00; Cox Orange keu ken 23- H.I. 3446; Groninger Kroon H.I. 1825; Schelünkhou- ter H.I. 39; Z. Winterkroon HI. 24; St. Rémy K 12; Winterjan 14 -15; Zwijndrechtse wijnpeer H.I. 1418; Gieser Wildeman H.I. 17 —25. WARMENHUIZEN. 3 Nov. 8000 kg rode kool 3.108 40, 26.000 kg witte kool 4,00. 1100 kg aardappelen alva 9.50. Slachtveemarkt van Maandag 2 November ALKMAAR. 121 Vette koeien p. st. f 600f 1050; 1ste kwal. p. kg f 2,50f 2,60; 2e kw. p. kg f 2,40f 2,50; overige srt. f 2,20f 2,40; 7 graskalveren p. st. f 140f 230; 30 nuchtere kalveren p. st. f 25f 82; 26 vette schapen p. st. f 85f 115; 251 varkens: zware varkens p. kg f 1,96f 1,98; vleesvarkens p. kg f 1,94f 1,96; lichte varkens p. kg f 1,80f 1,82; zeugen p. kg f 1,72—f 1,80. Voor de vraag was het kwan tum aangevoerde koeien vandaag niet voldoende. Aangezien de no teringen een beeld van stijgen vertoonde, is de handel maar matig geweest. Kalveren en schapen in te ge ring aantal aangeboden, blijven duur, maar worden vlug ver kocht. Ogenschijnlijk liet het zich bij het begin van de markt aanzien, dat ook het aanbod van varkens niet aan de vraag zou kunnen voldoen. Er werd derhalve vlug gekocht, doch later wijzigde zich dit en het werd zelfs zo, dat de handel uiteindelijk stug verliep. De noteringen geven, bij de vo rige week vergeleken maar wei nig verschil. BEEMSTER, 3 Nov. Beve landers middel 1213; Slabonen z. dr. 52106; Pronkbonen 39; Komkommers 15; Tomaten A en B 70—92; Witlof 20—46: Bloem kool 833; Rode kool 68; Gr. kool 69; Spruitkool 1537: Boerekool 1012; Spinazie 24— 56; Sla 2,509; Andijvie 69,50; Rode bleten 45; Gare bieten 816; Bospeen 819; Winter peen II 56; Waspeen 818; Uien middel 58; Prei 812; Alicant 72109; Brabantse Bel lefleur 316: Bramley Seedling 313; Cox Orange Pippin 15 66; Goudreinette 836; Gronin ger Kroon 828; Jacques Lebel 312; Jonathan 1246; Laxton Superbe 1238; Notaris-appel 623; Zoete Campagner 619; Zoete winterkroon 631: Beurré Clairgeau 1046; Beurré Hardy 1054; Doyenné du Cornice 40 77; Fertilon 820; Gieser Wil deman 1028; Kamperveen 6 17; Nouveau Poiteau 818; St. Rémy 618; Winterlouwtje 10 19; Winterjan 617; Zwijndrecht se Wijnpeer 614.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2