A.R.K.A.vierde feest Muziekuitvoering van Excelsior Een servies uit "t Sierhuis is een sieraad in Uw huis Voor onze bejaarden en gepensionneerden Intklein" deed in't groot Alkmaar R,P. vierde liet eerste lustrum De Franse renaissance Buitenl not Afdeling bracht warme hulde aan burgemeester Nolet staat Katholieke bond op de bres E. H. HOFSTEDE Alkmaar f AGENDA Balletavond J.G. Heiloo Pagina 2 Dinsdag 10 November 1953 ALKMAAR Gisteravond werd de door de Februari- ramp uitgestelde feestavond van de Algemene R.K. Ambtenaren Vereniging gehouden in bet Wapen van Heemskerk, waar een zeer prettige sfeer heerste. Aan het begin van de avond huldigde de ARKA afdeling Alk maar haar voorzitter, burgemeester Nolet van Warmen- huizen, die deze avond met zijn echtgenote aanwezig was. Tevens wenste de vice-voorzit- ter der A.R.K.A. de heer Nolet geluk met de aan hem uitgereik te Pauselijke onderscheiding, en in de huldiging van haar man werd ook mevrouw Nolet betrok ken Aan haar werd als blijk van dankbaarheid namens de A.R.K. A. een bouquet bloemen aange boden. Onder de aanwezigen wa ren voorts de geestelijk adviseur, de rector Adank, alsmede de heer Fluitsma als afgevaardigde van het hoofdbestuur uit Den Haag, de heer van Luxemburg als ver tegenwoordiger van het bonds- bestuur en afgevaardigden van het bestuur van de bond van Handels-, kantoor- en winkel bedienden. Burgemeester Nolet dankte voor de waarderende woorden en memoreerde dat destijds de feest avond drie na dagen na de ramp was vastgesteld, terwijl nu toe valligerwijze drie dagen na af sluiting van het laatste stroom- gat de feestavond alsnog plaats vond. De rector Adank bracht ver volgens de zorgwekkende toe stand t.a.v. het aantal priester roepingen in Nederland alsmede de financiële nood bij de wel aanwezige roepingen onder de aandacht van de aanwezigen. De G.A. gaf verschillende oorzaken aan, die tot deze vermindering van het aantal roepingen leiden, en deed een beroep op de aanwe zigen om de nood zoveel mogelijk te helpen lenigen zowel door ge bed als door "eldelijke bijdragen. De afgevaardigde van het hoofdbestuur, de heer Fluitsma, die later op de avond het woord voerde, bracht allereerst d- dank en de 'waardering van het hoofd bestuur over voor het werk en de persoon van de heer Nolet, die hij als voorbeeld stelde voor de ma nier waarop men lid moet zijn van zijn vereniging, namelijk vooral uit idealisme, en niet, zo als maar al te dikwijls voorkomt, uit een soort van „zich veilig voelen" Men moet een vereni ging niet zien als een verzeke ring. De heer Fluitsma deed ook een beroep op de dames van de leden, om deze leden te stimule ren in hun lidmaatschap. Feestelijk gedeelte Het feestelijk gedeelte van de avond werd verzorgd door het Alkmaars Kleinkunst Ensemble, met o.a. Kees Stet van Ierswoud in zijn bekende creatie van West- Fries, Nic. Akkerman als confe rencier en zang van Truus Schot. Voor de muzikale verzorging zorgde G. van Twuijver op voor treffelijke wijze. Het behoeft niet gezegd te worden, dat de aan wezigen zich uitstekend amu seerden. pluimveeteiitoonstelling ALKMAAR. Op 13, 14 en 15 November zal in de NACO-garage op de Dijk een nationale pluim veetentoonstelling worden gehou den ter gelegenheid van het vijf tigjarig bestaan van AVES. Dit geschiedt in samenwerking met „Kleur en zang". Verschillende waardevolle prijzen zijn beschik baar gesteld. Hieronder zijn een gouden medaille van de gemeente Alkmaar, en twee grote medail les van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard. Verder zijn er nog veel bekers en fraaie lauwertakken. Alle prijzen staan uitgestald in de étalage van Krom in de Langestraat. Kolfmatch Alkmaar Zuid-Scharwoude ALKMAAR. Op de baan van Café Central te Alkmaar werd Zondag een match gespeeld tus sen een 10-tal kolvers, leden van de club Central te Alkmaar en Op Maat te Zuid-Scharwoude. De uitslag was. dat Central 1252 punten sloeg en Op Maat 1048. Er werden 3 partijen gespeeld. De personeelsprijzen kregen: 1. O. Parana, Central 138 p.; 2. K. Dekker, Central 138 p.; 3. C. Pailesteijn, Central 137 p.; 4. A. Hoed, Central 130 p.: 5. A. Kout, Op Maat 130 p. De le en 2e serieiprijs was voor J. Koeman van Op Maat met 83 punten. „DROOMLAND" VOERDE „KEESJE KRUM" OP ALKMAAR. Zondagmiddag werd door het Theater voor de Jeugd „Droomland" uit Den Haag 't kindertoneelstuk „Keesje Krum, de kranige kwajongen" opgevoerd in het Wapen van Heemskerk. Dit theater, onder directie van mevr. Charlotte Fon tein, brengt het kindertoneel in een nieuwe, en naar hetgeen Zondagmiddag werd vertoond hetere vorm. Men heeft namelijk de ver schillende mogelijkheden om voor kinderen een toneelstuk te geven, in een programma samen gevat. De bedoeling was de kin deren in de zaal te suggereren, dat de medesipelenden deel uit maakten van het kermis-theater Krum, een troep rondtrekkende zigeuners, zoals men die enkele tientallen jaren geleden in wer kelijkheid rond kon zien trek ken, welke zigeunertroep dan door het geven van voorstellin gen op dorpspleinen e.d. trachtte in he,t onderhoud te voorzien. Het geboden nrogramma, dat was samengesteld uit dans. pop penspel en balletdansen, was van goed gehalte, doch de inleiding vooraf, waardoor de ieugd ge suggereerd moest worden, dat er een troep zigeuners op het toneel stond, voldeed niet aan het ge stelde doei. De spreker miste de aansluiting met zijn jeugdig pu bliek, en eerst bij het verdere vertoon van het stuk werden de kinderen pas geboeid door dat gene wat zich voor hun ogen af speelde. Desondanks kan deze vorm van kindertoneel heel goed voldoen. De beilangstelling van de Alkmaarse jeugd liet niets te wensen over. Tempo's volleynieuws ALKMAAR. Jammer, dat het le damesteam de overwin ning op het laatste moment nog ui't handen gaf. Nadat vlot 2 sets waren gewonnen en de zege als het ware voor het grijpen lag, gingen er nog 2 verloren, zodat de eindstand 22 werd. De da mes van het 2e deden het beter en wonnen ook nü met 30. Dat bezorgde ze een plaats in de kop groep. Bii de heren liet het 2e team eerst een set aan de tegenpartij, herstelde zich daarna keurig en wist met 21 voor te komen. In de 4e set ging het niet meer, zodat de uitslag tenslotte 22 werd. öok'voor het le team ging de le set vertoren, zij het dan met minimaal versdhil (1315). De volgende 3 sets leverden echter weinig moeilijkheden op en brachten de eindstand dan ook op 31 voor Tempo. Voor de komende week is het programma: Dames: le team: 13/11 tegen Catapult "3, 8 uur. Koornlaan, Jongensschool: 2e team: 11/11 tegen Smash 2, 9 uur. Koornlaan, Meisjesschool. Bij de heren zal het le team de wedstrijd tegen PCB 1 ver moedelijk spelen op 11/11 om 7 uur in de Julianas oho ol, terwijl waarschijnlijk de destijds uitge stelde wedstrijd tegen DeNeBa zal plaats vinden op 14/11 om 6 uur in de Lindenschool. Het 2e teaim speelt niet. ALKMAAR In het Wapen van Heemskerk verzorgde de Mu ziekvereniging „Excelsior" o.l.v. dirigent Alb. Meyns Wz., tijdens het weekend twee donateurscon certen met medewerking van de bekende humorist-goochelaar „Re- midol." In zijn openingswoordje her dacht de voorzitter de in dit jaar overleden ere-dirigent G. Ander son. Ook de beide eerst gespeelde werken „Asez Tod" uit de Peer Gynt Suite van E. Grieg en „Ju dex" van C. Gounod waren ge wijd aan de nagedachtenis van de ze geliefde ere-dirigent, die in de 20 jaren, dat hij Excelsior heeft geleid, zeer veel goeds voor deze vereniging verricht heeft. Vooral „Judex" van Gounod, werd uiterst verzorgd naar voren gebracht, en maakte dan ook een diepe in druk op de aanwezigen. In Bagatelle Ouverture v. Joh. Rixner was het hout, met name de klarinetten, ongelijk in ver schillende passages en bovendien niet erg zuiver wat betreft de stemming. In dit opzicht was het (Advertentie) a\\\\\v\\\\\\\\\\\m\m\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\m\\m (Advertentie) >\\\\\\\\\\\\\\\\YYW\\W\\\\^\^^^VA\\\\\\\\\\\\\\\VAJ< 0 2 (ZOG JE HAAR VOORBin 5 GAAN1 SlflNK.DAT ZEI 2 3 Voor een goed CORSET naar: 3 Midden in de Langestraat 3 ^\\\\\\\\\\\\\\\\\\\W^ Soiree Odeon ALKMAAR Zondagavond gaf Odeon in het Gulden Vlies een soirée, dat door een flink ge zelschap werd meegemaakt. De stemming was de gehele avond uitstekend, waar de goede muziek zeker een behoorlijk aandeel in had. Tijdens deze soirée werd de uitslag van de verloting bekend gemaakt. Loterij Odeon ALKMAAR. De hoofdprijs van de loterij van „Odeon". een rijwiel, is gevallen op loit nr 2284; de trekkingslijst met de overige ca 80 prijzen ligt ter inzage aan het secretariaat Nassaiuplein 14, waar de prijzen ook afgehaald kunnen worden. Bioscoopj onrnaal ALKMAAR. Vanaf heden wordt in alle bioscopen in het journaal de afsluiting van het laatste stroomgat in bet ramp gebied bii het nieuws vertoond. ALKMAAR Na de zo uit stekend geslaagde retraite van de leden, heeft het bestuur van bovengenoemde bond weer nieuwe plannen voor de komende weken. Öp de eerste plaats kun nen alle leden gratis de grote cabaretavond van de K.A.B. be zoeken, te houden op Dinsdag 24 November a.s .in de grote zaal van het „Gulden Vlies". Zij krijgen hiervoor gereserveerde plaatsen in het voorste gedeelte van de zaal. Kaarten hiervoor kunnen wor den gehaald op Donderdagmiddag 12 November a.s. tussen 2 en 5 uur tijdens de sociëteit in het K.A.J.-gebouw bij de penning meester, de heer Leek. Op de tweede plaats wordt er hard gewerkt voor een echt ge zellige Sinterklaasviering. En daar zal iets extra's van ge maakt worden, zodat alle leden een echt kostelijke middag zul len hebben. Tijdig ontvangt U hiervoor de uitnodiging. Vervolgens zal binnenkort 'n ledenvergadering worden gehou den, zodra de regeringsvoorstel len inzake de huurverhoging en de verhogingen van de diverse uitkeringen vaststaan o.a. die van de Noodwet Ouderdomsvoorzie ning, pensioenen enz. Wij kunnen onze leden dan precies vertellen, wat er gaat gebeuren met hun huren en hun inkomsten en hen helpen alles zo goed mogelijk te regelen, opdat ook iedereen zijn DINSDAG 19 NOVEMBER GULDEN VLIES: Donateurs concert Soli Deo Gloria, 8 u. WAPEN VAN HEEMSKERK: Feestavond Rode Kruis, 8 u. Bioscopen: REX: Mysterie van het Leven, 14 jaar. CINEMA: Boekaniers der ze ven zeeën, 14 jaar. HARMONIE: The Jazz Singers alle leeftijden, VICTORIA: Rechter Thomas, 14 jaar, voorstellingen 8 u. REX i Matinée, 2.30 uur. WOENSDAG 11 NOVEMBER GULDEN VLIES: Comité S.O. S. Westerling komt spreken, 8 uur. Bioscopen: Als Dinsdag. S-TED. MUSEUM: Tentoonstel ling „De Grafische", 912, 25 en 79 uur. APOTH. NACHTDIENST: Apoth. Kamphuys, Ritse voort. WATERSTANDEN: Dinsdag: Hoog water 8.50 u. en 20.50 uur; laag water 3.05' uur en 15 uur. 50 JAAR KATHOLIEKE METAAL 'ARBEIDERS BOND ALKMAAR. In aanfluiting op ons verslag van gisteren over het 50-ia rig bestaan van de Kath. Metaaiiarbeiders'bond. afd. Alk maar. delen wii thans nog mede, dat de distriotstoestuiurder. de heer Sijm uit Amsterdam, het principe belichtte waarop de vak verenigingen haar werk houwen. Hii zag graag, dat men handelde naar dat principe, niet alleen in gezin en kenk, maar ook in de maatschappij, wanneer men ver keert onder andersdenkende col lega's. die heit geloof trachten neer te halen. Hij waarschuwde tegen de materialisten in deze wereld, die het ..carpe diem" voorstaan. God dienen, aldus de heer Siiim, wil ook zeggen, men selijk zijn voor personeel en de werknemers datgene geven waar ze recht op hebben. Hij roemde het wenk van de pioniers in de vakbeweging, die het vijftig iaar geleden aangedurfd hebben zich onafhankelijk van werkgevers te organiseren. Hierop aansluitend snelde hij de heren Koopmeiners, Koppen. Klaver en Jonkers het bonisin,si'gme öp de borst. Nu wordt verwacht van de nieuwe generatie, dat een voortzetting van het streven in de krachtigste vorm zal plaats vinden. De Geestelijk Adviseur, Pater Coïbé, gewaagde van de stuwen de arbeid, die uitgaat van het huidige bestuur. Hi.i wenste de metaalbewerkers het beste voor de toekomst en spoorde de leden aan de zwakke broeders in het dagelijkse leven, die nog onge organiseerd zijn, lid te maken. Hoe meer leden, des te sterker staaf de organ is atie en des te beter kunnen de belangen van de arbeiders behartigd worden. „Hat bed, dat door de werkers van het eerste uur gespreid is, moet opnieuw gespreid worden". rechten volledig zal verkrijgen. U ontvangt hiervoor allen tijdig de uitnodiging. Voor deze vergadering zal dan tevens onze geestelijke bonds-T adviseur, pater A. van Dierèn O.P., uit Amsterdam overkomen en een rede voor U houden. Zij, die pater Van Dieren kennen, weten dat dit altijd iets extra's is. Nieuwe leden kunnen altijd nog genoteerd worden tijdens de wekelijkse sociëteitsmiddagen in het K.A.J.-gebouw aan de Laat op Maandag-, Dinsdag- en Don derdagmiddag van 2 tot 5 uur. DAMESHOCKEY Eechtrop-Terriers 11 ALKMAAR Zondag 8 Nov. trok het eerste dameselftal naar Beverwijk om de strijd aan te binden tegen Eechtrop. Aan beide kanten werd fel en enthousiast gespeeld Hoewel de Terriers overwegend in de aanval waren lukte het, na ongeveer 10 min. spelen, de Beverwijkse voor hoede onverwachts te doorbre ken en de leiding te nemen met 10. Ondanks diverse strafcor- ners op het Eechtropdoel kwa men er voor de rust geen doel punten meer. Na de rust namen de Terriers opnieuw het heft in handen. Met gejuich werd de gelijkmaker be groet. die de zeer goed spelende linksbinnen na een uittrap van A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Het tweede voelt niets voor de laatste plaats en versloeg medegegadigde KW 3 met 31. het derde vergaarde twee kostbare punten door Vrone 2 met 02 te overwinnen, terwijl het vierde een punt weghaalde bii St. Adelbert: 11. Prima re sultaten mannen. Een gelukwens waard Jun. a versloegen in Zaandam VVZ a met' 0—4. c deed het in 't Kalf nog beter en won met 112 de wedstrijd van b ging niet door en e stuurde Purme- j'end b mat ,een >8—2 nederlaag naar huis '-terug. Voortreffelijk jverk jongëfis.-' Adsp. a wonnen van Purme- rend a met 12—0, b versloe- Duinranders» met 3—1, c kwam met een daverende 07 overwin ning op KSV a thuis, e moest thuis de eer laten aan Vitesse b, dat met 37 toonde dat zij de bovenste plaats op de ranglijst waard is. d en f kwamen niet in het veld. Beide wedstrijden wa ren uitgesteld. Nog even een opwekking voor de klaverjasavond op 16 Nov. a.s. Talrijke koppels hebben zich al opgegeven De belangstelling is groot, zodat er maatregelen geno men zijn om allen een plaats te geven. Wat dat betreft komt het in orde. Zij die zich nog met opgaven, doen het nu op de bekende adres sen (zie AFC-er). Diverse attrac ties zullen de stemming op deze avond verhogen. Intussen bereiden wil ons allen voor. op de westrijden van a.s. Zondag, zowél lichamelijk als SUPPORTER ROND DE LOIRE ALKMAAR Een avond ge organiseerd door „Nederland Frankrijk", met geluids- en kleu renfilm, en dan over een onder werp als; „La Renaissance fran- gaise au val de Loire": succes ver zekerd, getuige de volle zaal. De spreker, M. J. Martin-De- mezil, gaf vooraf een overzicht van wat er te bewonderen valt in het dal van de Loire. En aan gezien het ontstaan van de bouw werken nauw verbonden is met de politieke ontwikkeling in Frankrijk, kon hij niet nalaten een brokje geschiedenis te behan delen. De gedegen uiteenzetting zal bij ingewijden hun geheugen nog eens flink opgefrist hebben: aardrijkskunde en geschiedenis met koningen, hunne gemalinnen en jaartallen. Overwinnaars op het slagveld, werden zij overwonnen door de geestesstroming die in Italië heerste. De Renaissancetijd in Frankrijk wordt beïnvloed door Italianen. Men bedenke, dat Leo nardo da Vinei de eerste sluis heeft gebouwd in de Loire en ge storven is bij Amboise. Het is evenwel niet zeker of de ontwer pen van sommige kastelen van zijn hand zijn. De kunstzinnige aanleg der be woners, uit wier midden beeld houwers en schrijvers zijn voort gekomen, de gunstige ligging en het aantrekken van vele Xtali- aan se kunstenaars, zijn factoren bllJa,rt geovpen,d' f® •die langs de Loire tal van kaste- worden gehouden in cafe Venne len hebben doen verrijzen welke heden ten dage nog de bewon- koper aanzienlijk beter. De solo klarinettist verrichtte, ondanks enkele ongelukjes, verdienstelijk werk. In de Slavonic Rhapsody van C. Friedeman werd, gezien de haast vlekkeloze snelle stao- cato-passages en daarnavolgende glissandi, technisch knap werk verricht. Ook in muzikaal opzicht kwam dit nummer goed uit de verf. Het enige wat hierbij nog even hinderde, was het doorgaans te harde spelen van de executan ten, wat enigszins te verontschul digen is als men bedenkt dat een dergelijk ensemble vooral getraind is op de openlucht. Desondanks bewees Excelsior in Spanische Skizze van E. Fülling dat er ook piano en zelfs pianis simo gespeeld kon worden. Voor al hierdoor gaf het stuk een even wichtige en verzorgde indruk. Het reeds eerder door ons ge merkte, uitstekende en rustige spel van de fluitist kon ook nu eerst goed tot zijn recht komen. Tegen het einde kwam het echter weer tot een machtig forte, zodat het Spaanse vuur a.h.w. uit de instrumenten en in onze oren laaide. Ter nagedachtenis aan P. Tschaikowsky had dirigent Alb. Meyns Wz. diens monumentale, doch muzikaal-veeleisende „Sla vische Mars" op het programma gezet. Het werd evenwel loffe lijk vertolkt. Goed spel vooral van het koper. Ook de beide slotmarsen waar van de eerste werd gedirigeerd door de heer D. Anderson, werden energiek voorgedragen. Het ge deelte na de pauze werd gevuld met enige disciplinaire vendel solo's, het optreden van Remidol en de onontkoombare verloting. Toon Dekker's Rhytm Stars brachten tot besluit van deze enerverende avond een dito bal aan het rollen. G. v.d. I. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Ca- tharina M„ dv J. Kluijs en P. H. Eckhart; Anja F., dv L. Wit- steijn en S. J. van Veen; Mar cellus P. M., zv W. van Dijk en H. M. Veeger. Gehuwd: Johannes Muller en Margaretha M. Bierman; Frede- rik Helderman en Maartje Scher mer. Overleden: Maartje Ligthart, oud 87 jaar, weduwe van J. Louwe; Gerrigje Last, oud 78 jaar, weduwe van B. Tenkink; Alida A .Slop, 82 jaar, gehuwd met R. van de Pol. Biljarten: JONKER NA DE EERSTE DAG AAN DE KOP ALKMAAR Maandagavond .s door de heer Wessels, voorzitter van het district Alkmaar en om streken, de finale van de 4e klas WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond: OPKLARINGEN! Opklaringen en bijna overal droog weer. Zwakke tot ma tige, langs de Waddenkust later tot krachtig toenemende wind tussen West en Zuid- West. Vannacht, in hoofdzaak in de Zuid-Oostelijke helft van het land. plaatselijk nachtvorst en hier en daar mist. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. De feestrevue HEILOO Het loopt storm voor de heropvoering van de dering afdwingen. Van 'het tweede gedeelte 'heb ben ongetwijfeld allen genoten. In mooie kleurenopnamen, bege leid door de stem van de con ferencier met op de achtergrond toepasselijke muziek, stroomde de Loire in al zijn pracht aan de ogen voorbij. De gedichten van Ronsard vormden met al dat partij werd gespeeld door de he ren LouterWouters. Het was van Louter nu niet bepaald een goede partij, hij had in 10 beur ten maar 8 caramboles. Wouters liet 26 caramboles noteren. Wou ters wist de eerste 2 winstpunten binnen te halen met een moyenne van 2.20 wat voor deze klasse zeer goed is. C. 138 h.s. gem. 2.20 schoons een harmonieuze eenheid i kouters 75 34 12 Hip ™irn»r»rJ Louter 58 34 8 1.70 De tweede partij GulikJonker de keepster maakte. vuul Ondanks een groot Terriers fte j de S) willibrordus- overwicht dat tot uiting kwam m ti hti Zondag a.s. Wie deze een groot aantal hoekslagen en i nJ_.. w;i ma_ strafcorners bleven verdere doel-1 tweede avond nog mee wil ma punten uit zodat deze sportieve j ken, voorzie zich zo spoedig mo wedstrijd met 11 eindigde. gelijk van kaarten. ALKMAAR Het klinkt mis- „In 't Klein" kan met trots te- schien wel wat vreemd om te rugzien op haar zesde klaverjas- zeggen, dat de tweehonderdveer- tig klaverjassers, die Donderdag avond in „Het Wapen v. Heems kerk" waren binnengestroomd, allemaal hebben gewonnen, zelfs diegenen, die om de „haverklap" een „natte" haalden en maar geen redelijke kaart in hun handen kregen. Winst voor allen in de vorm van vierhonderd gulden, drive en niet alleen door de op brengsten. Meer nog zijn wij ge grepen door dit prachtige staal tje van gemeenschapszin. Een woord van dank is dus zeker op zijn plaats voor al diegenen, die er aan meegewerkt hebben voor het slagen van dit tournooi. De totale uitslag is als volgt: 1. Alles-Doesbaba 5823; 2. Sta die ontroerend was Voor sommigen waren het sou venirs aan een van hun mooiste reizen, voor anderen een open baring van de onvergelijkelijke natuur, deze „jardin de la Fran ce", met Idyllische plekjes en grootse panorama's; een openba ring ook van verfijnde kunst, die speciaal in dit tijdvak een onge kende hoogte bereikte. De voorzitter, dr Wiarda, dank- te de spreker in hartelijke be woordingen. J.V. ALKMAAR In het Gulden Vlies werd Zaterdagavond voor een uitverkochte zaal een Ballet avond gegeven door leerlingen van Gré Pranger en Jantine Haasbroek. In zijn geestige openingsspeech gaf de heer Schuurman ook en kele bijzonderheden over het ver loop van deze uitvoering. Ken merkend was b.v. dat het doek constant, met uitzondering na tuurlijk van phuze en einde, open zou blijven. Hierdoor kreeg het programma een gesloten eenheid, wat gezien de inhoud ervan zeer wenselijk was. Onder het motto: „Herinnering" ontspon zich in de diverse dansen het leven van een jonge vrouw. De verdienstelijke choreogra phic van Gré Pranger en Jantine Haasbroek nam bii het vorderen van de avond iets in zeggiags- kracht af, wat zich laat verklaren ALKMAAR Dezer dagen uit het feit, dat het innerlijke le- I werd door de. Rijkspolitie Sport- ttt.~— 1:„juvereniging a ïvmoor t? r> was eon interessante partij. Een ieder 'had gedacht dat dit winst punten zou opleveren voor Gulik. De stand na 29 beurten was 54 om 54. Toen kwam Jonker aan het biljart en tot ieders bewon dering maakte hij met een zeer goede en mooi gespeelde serie van 21 caramboles de partij uit. Jonker 75 29 21 2.58 Gulik 55 29 5 1.89 De partij Heckerv. d. Stok, twee spelers van één vereniging, die mekaar gingen bekampen. V. d. Stok speelde een zeer nerveuze partij, niet tegenstaande dat wist hij mooie series op te bouwen. Hecker moest dan ook zijn meer dere erkennen, hij bracht het niet verder dan 58 caramboles, v. d. Stok 75 34 10 2.20 Hecker 58 34 8 1.70 De partij WeelWester was een mooie opgaande strijd ook twee va,n één vereniging, die elkaar niets toe gaven; na de 24e beurt was de Stand 4243; toen was nog niet te zeggen wie dit zou gaan winnen. Wester nam in de 31e beurt de leiding, hij speelde een beheerste partij. Hij is een speler die geen last heeft van ze nuwen, hij zal in de komende week no.g wel meer partijen win nen. De heer Weel was niet in conditie; de vorige dagen zijn mis schien daar de schuld van. Wester 50 37 9 2.02 Weel 63 37 11 1.70 De partij JonkerLouter was voor Jonker zijn tweede winst partij. Louter had met de 23e beurt nog de leiding, maar tegen het einde liet hy het afweten. Louter heeft na de eerste avond twee verliespartijen te incasse ren gekregen. Jonker 75 33 10 2,27 Louter 65 33 10 1.93 Broeder Coelestinus ALKMAAR Op Vrydag j.l. 6 Nov., is na een langdurige ziek te te Oudenbosch overleden de Eerw. broeder Coelestinus, een by de oudere Alkmaarders nog steeds bekende figuur. Hij heeft de leef tijd van 83 jaar bereikt. Moge Onze Lieve Heer hem spoedig loon naar werken geven, en mo gen wij hem daarbij met onze ge beden te hulp komen. DROEVIG ONGEVAL LIMMEN Het 3-jarig doch tertje Margaretha van het echt paar v. Diepen-Dam, dat gister morgen met de knecht een stukje mee mocht rijden op een met een paard bespannen driewielige wa gen, viel onverwachts van de wa gen en kwam m<n het hoofd za ongelukkig met de wagen in aan raking, dat het kind op slag ge dood werd. De bestuurder, van K treft geen schuld. HEILOO. De J.G. heeft deze weeik haar seizoen weer geopend. Op de eerste bijeenkomst zijn verschillende plannen besproken, die deze winter zullen worden afgewerkt.Vóór 6 December worden er twee werkavonden gehouden. Woensdag a.s. om 8 u>ur geeft de N.K.J.B. een Sint Maartenavond, waarbij zij de J.G. heeft uitgenodigd. Allle meisjes, die hiervan lid zijn, worden die avond verwacht. Óok zij, die nog niet in de gelegenheid waren zich als lid aan te melden, kunnen zich die avond alsnog bii het bestuur op geven, waardoor zij vanzelfsprekend ook voor deze avond worden uitgenodigd. HANDBAL V.B.0.1D.I.0.1 2—1 OUDORP. VBO 1 speelde Zondag een wedstrijd tegen DIO 1 uit Bergen. Twee partyen die goed tegen elkander waren or- gewassen. Ondanks alle pogingen door beide partijen. was de stand met de rust nog dubbel blank. Tot 12 minuten voor het einde bleef de stand zo, toen het VBO gelukte de keeper van DIO te passeren. Bijna onmiddellijk wist DIO gelijk te maken en vlak voor het einde nog een tweede punt te maken, zodat DIO met 21 als overwinnaar uit de striid kwam. Clandestiene zender in beslag genomen s'-GRAVENHAGE, 9 Nov. Gisteren hebben opsporingsamb tenaren van PTT, in samenwer king met de rijkspolitie, in Vrie- zenveen de clandestiene zender „amateur zonder naam" opge spoord en in beslag genomen. Deze zender werkte op de golf lengte van 210 m. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 23- jarige textielarbeider A. B. H. wonende te Vriezenveen. die zij bijeen brachten voor de; degaard-Engelvaart 5351: 3. Bij patiënten Van de Alkmaarse Lig-| post-Bijpost 5336; 4. Brokken- hallen en de Zweedse Paviljoens., Korver 5242; 5. M. Visser-Visser 5212: 6. Kóster-de Haan 5185; 7. Een dergelijk bedrag, bijeen gebracht door mensen, die een avond hun geliefkoosde ontspan ning konden beoefenen, is niet gering, indrukwekkend zelfs. Hoe het bij elkaar kwam? Heel een voudig. De Klaverjasvereniging „In 't Klein" werkte voor de zesde maal in het groot en orga niseerde een drive tegen een in schrijfgeld van zestig cent per persoon. De Commissaris van Politie stond welwillend tegen over het verzoek, een verloting te mogen organiseren enook daarvoor bestond bij de klaver jassers een warme belangstelling. Last but not least was de zaal van „Het Wapen van Heemskerk" gratis afgestaan, met het gevolg. Goudsblonï-Chapelle 5120; 8. Baars-Bronkhorst 5092; 9. Wijk huizen-Hofman 5051; 10. Smit- Dekker 5021; 11. Pronk-Henke 4997; 12. Roodhart-Roodhart 4997; 13. Makel-Schaap 4920; 14. Mw. Slooten-Slooten 4925; 15. Zonne- veld-Langras 4914; 16. Mw. Blan- kendaal-Mw. de Waard 4898; 17. Langras-Wouters 4893; 18. Mw. Postma-Postma 4868; 19. Mw. Heusy-Groot 4865; 20. P. Lover- C. Lover 4859; 21. Kwant-Sneek 4809; 22. Mw. Boots-Zonneveld 4741; 23. Kramer-Lenting 4728; 24. Verhage-Verhage 4727; 25. Lange-Rijs 4677; 26. Mw. Stuwer- v. Oort 4664; 27. Roosendaal- Smit 4663; 28. Burman-Rietveld 4661; 29. Schaper-Streicher 4653; at iedere ontvangen gulden j 30. v. 't Hof-v. Linden 4608.' winst betekende. Om de zaak te animeren, had een groot aantal middenstanders een schat van prijzen beschikbaar gesteld, zodat de deelnemers niet alleen waren gekomen om te kaarten en te offeren. Het koppel Alles-Doesbaba haalde in een partij het fantas tisch aantal punten van 2625. Dr Degenaar sprak ook nog een opwekkend woord tot de deelne mers voor 't kopen van de loten. ven van een verliefde vrouw moeilijker in ballet te benaderen is dan het spontane kinderspel. Ook de uitvoerenden waren, gezien hun leeftijd, meer geschikt voor het laatste dan voor het eerste. Vooral paddenstoeltjes en Matrozendans resp. op muziek van Beethoven en Schubert kwa men dan ook kostelijk naar voren. Zeer goed was ook later het dansen van de meisjes in „Dance of the reed flutes" op muziek van Tsjaikovsky. In het ballet „Zwart-Wit" wa ren de prestaties van de in het wit gehulde meisjes opmerkelijk fraai. De verzorgde indruk die deze avond achterliet was niet in het minst te danken aan de stijlrolle costuums naar ontwerp van Cor- rie Rol en door de draagsters zelf of door hun familieleden ge wrocht. De storende dissonant die zich op deze avond voordeed was o.i. de verzorging van het muzikale gedeelte. De muziek is de bodem, het fundament a.h.w. van het ballet. Deze moet op peil zijn, zowel wat betreft inhoud als uitvoering. Dit laatste nu was niet altijd een hecht fundament te noemen. Vooral Amoureuze van Bergen was slecht om aan te horen en waarschijnlijker nog slechter om er op te dansen. G. v.d. I. „Alkmaar R.P." te Heiloo in „De Rustende Jager" aldaar de jaarlijkse feestavond gehouden, welkè feestavond in het teken stond van de viering van het eerste lustrum In zijn openingsrede kon de voorzitter „Opper Waterdrinker vele autoriteiten een welkom toe roepen, onder welke wij o.m. op merkten de gewest-commandant der Rijkspolitie overste Meyer, de subst. Officier van Justitie, Mr A. W. Holsteyn, de Commissaris van Politie te Alkmaar, de heer Dreeuws, de Kolonel H. Onder stal v.m. Garnizoenscommandant te Alkmaar, Majoor Holthaus voor de Politie te water Amster dam, terwijl eveneens aanwezig waren vele burgemeesters van plaatsen liggende in het district Alkmaar der Rijkspolitie. Na het openingswoord en het verzoek van de districtscomman dant Alkmaar, majoor Hoogka mer. om tot prijsuitreiking voor de prijzen, behaaid op de te Lim- men gehouden districtsschiet wedstrijden, over te willen gaan, werd door de majoor daaraan voldaan. De wachtmeester Vonk voor de post van Ëwijck- sluis mocht de fraaie wisselbeker als trophee mee naar huis nemen voor de best-geleverde prestatie op beide wapenen: karabijn en pistool, terwijl de groepsprijs voor dezelfde prestatie in het bezit kwam voor de Rijkspolitie te wa ter Alkmaar, Na de prijsuitreiking was het woord aan de amateurs, meest eigen krachten, die op het gebied van cabaret en muziek iets ge presteerd hebben, dat de bewon dering afdwong van de gehele zaal, waaruit na elk nummer een overweldigend applaus opklonk Een woord van hulde komt toe aan de speurhondgeleider H. v.d. Brink, die de samenstelling en algehele leiding van het program ma op zich had genomen en daarin prima is geslaagd. Profi ciat! Veel succes oogstte het zang duo mevr. Dragtsma uit Scher- merhorn en wmr. le kl. S. Veld man uit Schagerbrug. Vitrafoonorkest uit Alkmaar on der leiding van W. Cornelissen. Het uit 20 personen bestaande orkest, waarvoor een der leden, de heer Jac Amoureus, enige zangnummers, met begeleiding van het orkest, ten beste gaf, was een der hoogtepunten van de avond. De conferences van de wacht- waren vlot. Een openbaring was ook het meester Sneyder uit Bovenkarspel De onder regie van v.d. Brink ten tonele gebrachte „Opera Co- mique" waarvan de costumering keurig verzorgd was, oogstte veel bijval. Rest ons nog te vermelden het optreden van mei. Groot uit Hei loo (zang) en het accordeonduo Settels-v.d. Molen. Rondo integi De felle debal gres van de listische Partij en Zondag opniei demonstreerd, verschillend wori de E.D.G. en schroom tot een de noodzaak van militaire overgegaan,. V de socialisten zegd aan de vandaag in de het grote deb maar zij hel enkele voorwa steunverlening waarden die ook landen worden misschien niet den in, resoluties schreven. De vree Belgen, Nederlan Engelsen koestere grote Duitse invl jongste geschiede begrijpelijk. Dp Duitsland is nu lijk uit de histor gen. Wanneer van de eis Duitse West-Europese steem in, te schal een voldoende we gelijke Duitse asj gingen vertonen re suprematie te de perken te tere noodzaak, kent allerminst wantrouwen aan Adenauer en ziji maar een dergel gang is veeleer historische zin. Het vaststellen voorwaarden en durf moeten Duitsers bij vooi hoofd stoten zou dig zijn. Men d paald ogenblik ben een streep den te zetten. op het huidige o wenst geen o Na de bekende rige week hebbe leiders bij de he tigheden van de tie dit standpunt baar gemaakt. Z juist nil het hoof leggen, dan ontst zelfde moment De tegenstanders de West-Duitse hebben tot het laa voor eeii'Vier mo ferentie, vóór ningsmachine op laten draaien. Mo: dit argument afj menigeen, vooral is de ogen open schijnlijk is dit waarom de social kende tegenstand zelfs in West-Duits schoorvoetend aan gemoet komen z sche voorbeeld minder dan Eden scherp antwoord bourafgevaardigde Lagerhuis, die de of hij wilde same: dezelfde Duitsers, bevochten, te kei „of de geachte misschien wilde, lijke situatie voor on.tstond?" Eien maar concreet an Uit alles blijkt, hand het inzicl maken met de E. Een dergelijke on te prijzen. Het daarom nog niet zaak in kannen Nog altijd bestaat dat er in de pract terecht zal komer staat niet op zich belangrijkste waar ren b.v. de oprich politieke gemeensc vorm van controle nen. Deze gemeensi een onderwerp geworden, waarove hebbende partijen stukken na eens z ke slechts aan he standpunt, om eer mische integratie te roepen. De ge logse periode staat van een enorme tot een groter geb samenwerking te tempo wordt verh druk van de buiter standigheden, die c de ondraaglijke sp internationale polit echter al deze act gelijk gericht zijn, e ontwikkelirigstempo verschillen, bestaat van fouten te mal in de toekomst kui En het laatste kan volgen met zich bre tijdelijke weersoam genoemde or.twil grond van veroudei ten en een gevoel Nederlandse se voor We DEN.HAAG, 9 No derlandse ploeg, wel] men aan de „de wedstrijden te Wenei week van Decembei uit Kees Broekman, Voort, Anton Huiski Maarse. Dezelfde rijders land het vorig sei2 schillende kampioen bri diverse interna strijden hebben vertt De ploeg, welke c staat van Klaas waarschijnlijk per De tour zal ongeve De mogelijk dat Kees Broekman gelegenheid zal zijn te maken, in dat g< zich nog nader be: njder hem zal verv

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2