J Percei is 1 RAD D.T.S. kon door penalty gelijk spel bevechten Egmondse derby bracht Zeevogels 2-0 nederlaag Fel R.K. D.V.O. zorgde voor enorme verrassing Randers was een gemakkelijke prooi voor matig L.S.V.V. straaljager In laatste minuut bevocht Alkm. Boys een gelijk spel AUTO-RIJSCHOOL MIDDELBEEK Tel. «w succes verzekerd „Foto" Albums Fa. JAN KUHNE Grasshoppers speelde beter Cadeaustelsel wettelijk geregeld Slecht voetbal aan beide zijden Zaandijk miste Veel belaiigsteIling1!l™Mml«r°SE''TOorDSa«i"d?ei Zenuwachtig spel een strafschop Berdos en Odiz deelden de punten Ripperda en Vitesse hielden het op gelijk spel FleVo kreeg eerste ilederlaag Korreltjes Pleido in de katl Kath. Amb school móet pro gr m Pasrfna 2 Maandag 23 November 1953 Het is verboden VUILNISEMMERS TE DOORZOEKEN ALKMAAR De A.N.W.B. heeft de aandacht van het ge meentebestuur gevestigd op het verontreinigen van straten en wegen door hen, die de vuilnis bakken doorzoeken naar bruikba re afvalproducten. Dit is nog niet bij politie-verordening verboden, weshalve B. en W. de raad voor stellen deze verordening aan te vullen met een bepaling, dat het verboden is vuilnisemmers te doorzoeken, daaruit afval, meta len, lompen en andere voorwer pen mede tè nemen. Verkoop grond industrieterrein ALKMAAR B. en W. stellen voor aan D. Schoonewil te ver kopen 285 m2 grond voor het In dustrieterrein voor f 14 per m2, op nader overeen te komen voor waarden. Centrale Wasinrichting ALKMAAR De woningbouw vereniging „Rochdale" heeft tot de raad het verzoek gericht, om steun voor de bouw en inrichting van een centrale wasinrichting aan de Huygensstraat, waarvan de bouwkosten f 8.645 en de in- stallatiekosten f 7.915 bedragen. B. en W. achten deze wasin richting in deze dichtbevolkte wijk alleszins wenselijk, daar voor de bewoners van étagewoningen het drogen van de was een groot probleem is, omdat hiertoe in de ze woningen een goede gelegen heid ontbreekt, terwijl het boven dien in het belang van de wo ningen is, dat binnenshuis niet gewassen wordt. De exploitatie-opzet van de in richting, welke geen tekort aan wijst, is berekend op een mini male bezetting van 30 wassen per week, terwijl de maximale be zetting 60 wassen per week is; in het eerste geval zijn de kosten per was van 12 kg. kastdroog wasgoed 18% ct. per kg. B. en W. stellen voor de gevraagde voorschotten te verlenen, met een aflossingstermijn van resp. 50 en 12 jaren. J Door instructie met nieuwe j leswagens Meldt U nog heden aan! A.F.C.-nieuws ALKMAAR Het 1—1 gelijke spel in 't Veld geeft ons opnieuw reden tot juichen. Dat men, on danks de handicap van twee in vallers; toch nog dergelijke resul taten boekt, stemt ons tot vreug de. Weer staan veertien dagen rust voor de deur, alvorens wij de reis naar Texel gaan maken. Mannen benut deze rust goed. Het tweede verloor opnieuw. Nu van GVO 2. Wat moeten wij daar van zeggen? Het derde en het vierde verrasten door tweè klin kende overwinningen resp. op Alkmaar 2 met 1-6 en op Alk maar 3 met 03. Keurig gedaan manneh. Proficiat! Junioren A wonnen met 20 van GVO A, B kwam met een monster-overwinning 018 thuis uit EgmöHd, waar Zeevogels een tvillig slachtoffer was. C deed GVO C met 8-1 in het zand bijten en de huisderby E tegqn D werd gewonnen door D met 26. Adsp. A had geen moeite mét GVO A, 141 Werd het, B slóeg Betdós A met 31 én hietmede zijn wij aan het eind van onze punten-jagerij, want t kreeg klop met 04 van SVW A, E moest in HSV B zijn meedere erkennen met 12 en F kon het in Aker sloot niet bolwerken tegen Meer- vogels E en verloren met 100. Dat was een koude douche jon gens. Intussen mogen we weer tevreden zijn met de behaalde re sultaten over de gehele linie. Métfrisse moed aan de training, Want zonder dat gaat het niet. Successen kunnen pas volledig Zijn, indièn men intentsief traint. Supporter. Nieuwe R.K. Meisjesschool ALKMAAR B. en W. stellen dê faad voor medewerking te verlenen door geldert iiit de ge meentekas toe te staan voor de bouw en ittrichtihg vdrt een R.K. Meisjesschool voor iager onder wijs, met een gymnastieklokaal, ih liët BëtgérWègkwdrtiér. Aansluiting bij vleeskeuringsdienst ALKMAAR In verband met de opheffing Van het slachthuis- bedrijf te Bergen verzoekt die gemeente aansluiting bij de Vlees keuringsdienst Alkmaar. Hétgeen inHdudt, dat alle slachtingen voor de in Bergen wonende slagers in het slachthuis te Alkmaar zullen geschieden; 'n liitzonderihg wórdt aangevraagd voor de slachtingen van het vee voor de St. Joseph- stichting. Voor de door de gemeente te verlenen diensten wordt döor Ber gen eëri betaling van 6.75 ct. per inwoner aangeboden. B. én W. stellen vodr met Bergen een overeenkomst iri deze geest aan te gaan. Verhuur Landbouwhuis ALKMAAR B. en W. stel len voor met ingang van 1 Jan. 1953 voor 5 jaar aan de vereni ging „Het Landbouwhuis Noord- Holland" te verhuren het Land- bouwhuis voor f 4.000 per jaar, o. m. onder voorwaarde, dat huur der een gedeelte onderverhuurt aan het rijk t.b.v. de prov. voed- sélcötnrrtissaris én de rijksvee- tèeltconSuleht. TeVens stellen B. en W. voor het houten kantoor gebouw achter het Landbouwhuis aan het rijk té verhuren voor 'n periode van 9 jaar met recht van verlenging voor tenminste vijf jaar, voor f 1.75 per jaar, on geacht de per 1 Januari ingaande huurverhoging. Geldlening ALKMAAR B. en W. stel len de raad voor hun college te machtigen tot opneming van kas geldleningen voor de dienst 1954 tot een bedrag van 2% millioen gulden; voorts om rekening-cou rant-overeenkomsten aan te gaan met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten en de Amsterdamse Bank N.V. tot een bedrag van f250.000. (Advertentie) (in' boekvorm) Plastic lederen Schrijfmappen VERDRONKENOORD 133 t.o. de Vismarkt - Tel. 2915 KERMIS EN FANTASIESTADJE ALKMAAR In de Donder dag a.s. te houden raadsverga dering zullen B. gn W. de raad voorstellen, om de periode van de feestviering ter herdenking van Alkmaar 700 jaar Stad te verlen gen tot 15 Augustus. In verband daarmee stellen B. en W. tevens voor, om de kermis volgend jaar te doen houden van 2 tot en met 10 October. Het wordt n.l. niet mogelijk geacht de kermis als andere ja ren eind Augustus te houden, omdat dan het kermisterrein niet tijdig opgeleverd kan worden door de pachters van de terreinen, waar het fantasiestadje van Alk maar 700 jaar Stad zal verrijzen. Tevens vrezen B. en W. een mindere belangstelling van dé zij de der kermisexploitanten, wan neer de kermis onmiddellijk na het eeuwfeest wordt gehouden, terwijl zij daaromtrent wel animo verwachten bij de exploitanten, als de kermis omstreeks 8 Octo ber wordt gehouden, waaraan de 8-Octobervereniging volgend jaar extra aandacht zal besteden. Tenslotte stellen B. en W. de raad voor hun college te mach tigen de minister van Sociale Za ken te verzoeken toe te staan, dat gedurende hét tijdvak van 21 Juli tot en met 15 Augustus 1954 ten behoeve van enkele in het fanta siestadje te verpachten etablis sementen boven het voor de ge meente vastgestelde maximum 'n tapvergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein wordt verleend. Zaak geopend BERGEN De heer Jaap Hop man, Dorpsstraat 14 heeft Zater dagmiddag een meubel, en lijs tenmakerij geopend. De ener gieke, no.g jonge zakenman, be kend om zijn prachtig verzorgde winkelbetimmeringen, heeft het winkelpand op smaakvolle mo derne wijze ingericht. Alle aan wezige meubelen heeft de Hop man naar eigen ontwerp in de werkplaats vervaardigd. Wij wensen de heer Hopman veel succes toe. Berger Luchtpost BERGEN De postduivenver eniging „Berger Luchtpost" hield in café Oldenburg een tentoon stelling van haar postduiven. Ruim 120 duiven, die afstanden van 120 tot 1100 km met succes hebbert afgelegd, Waren op goéd zichtbare wijze tentoongesteld. De keuring geschiedde door de heer J. Bandt uit Puimerend. Dat er serieus gekeurd is, blijkt uit het feit dat hij hiervoor 6 uur nodig heeft gehad. De eerste prijs werd toegekend aan: klasse oude doffers le pr. A. Visser; oude duinvihnen: KI. Vrasdonk; jonge doffers: W. Akerboom; jonge duinvinnen A, Visser en late jongen A. Tinthiél éti A. Stadegaard. Bello laat de Sint in de steek BERGEN Op het verzoek v&n Siht Nicólaas om voor hem een uitzondering te makèh en Bello te laten rijden bij zijn aan komst iri Bérgén Öpf 1 December, is door de Nederlandse Spoor wegen afwijzend beschikt. De Sint zal nu met 'n open landauer van Alkmaar komen en de kin deren zullen hun opwachting De groenhemden van Hoogwoud speelden qua veldspel een klas beter dan hun wit-zwarte tegen standers. Vooral rechtsbuiten Schilder had een goede routine in het omspelen van tegenstan ders, maar de DTS defensie was steeds weer het struikelblok, wat menig goed gecombineerde aan val een halt toeriep. Trouwens tot een kwartier voor het einde zijn beide goalies maar weinig zwaar aan de tand gevoeld. De wedstrijd begon met een offensief der gastheren, die met open spel en lange halen de lei ding probeerden te veroveren. Bij de eerste aanvallen maakten de bezoekers een weifelende indruk. Back Ursem speelde verkeerd op doelman Mulder terug, corner Even daarna ondernam Snijder een soloren op het doel van Mul der, deze liep uit, maar het leder vloog met een boog over hem heen waar spil Mulder nog juist voor de doellijn kon redden. Bij een volgende aanval werd van der Plas door een der groenhem den van de bal afgezet, juist voor 't beruchte gebied. De strafschop vloog echter meters hoog over. De Grasshoppers kwamen echter spoedig tot de conclusie dat het zo niet ging en de rollen werden volkomen verwisseld. De tech niek sprak een woordje mee en dew ithemden werden van tijd tot tijd volkomen overspeeld. Ge raffineerd combinatiespel liet me nig tegenstander vruchteloos heen en weer rennen. Uit een combi natie Schilder, Ursem, de Boer loste eerstgenoemde een strak diagonaal schot, wat doelman van der Hove onschadelijk maakte. Aan de overzijde had Mulder wei nig möeitè ttiet eèri schot van van der Plas. Totdat het fatale moment voor de wit-zwarten aanbrak. Rijne maakte hands, de vrije schop werd dor Ursem hoog voorge plaatst en de afgemeten kopbal van Groot was voor van der Ho ve te machtig (01). Het resultaat van een half uur ging echter weer sjróedig verlo ren, toen even later de midden voor der thuisclub in het doel gebied tussen twee tegehspelers geraakte. De toegekende penalty werd door Feller onberispelijk in- gekogeld 1—1. Hierop golfde het spel over en weer, met hache lijke maar onbenutte kansen, vooral van de zijde der thuisclub. De tweede helft begon evenals de eerste met een DTS overwicht, maar het evenwicht was weer spoedig gevonden. Steeds bleef Grasshoppers technisch de meer dere, al kon dit niet in doelpun ten worden uitgedrukt Beide doe len kwamen om beurten in gevaar maar de juiste tik op het critieke moment kon steeds worden ver hinderd. In het laatste kwartier wilden beide ploegen de overwinning for ceren. Het ging hard tegen hard. Beide verdedigingen werkten on der hoogspanning, waarbij staal tjes van wanhoopsvoetbal niet achterwege bleven. Eenmaal kro pen de bezoekers nog door het bekende oog toen van Dort alleen voor goalie Mulder verscheen. Zijn uitloop werd beloond met 'n boogbal over hem heen, maar back Rood kopte het gevaar nog van de doellijn. Met DTS in de aanval floot de prima leidende scheidsrechter voor de laatste maal. Vooral DTS kan met deze uitslag, welke toch nog één winst punt beteken, meer dan 'tevreden zijn. (Ongecorrigeerd) Binnen afzienbare tijd zal de minister van Economische Zaken een wetsontwerp indienen tot be teugeling van de uitwassen van het cadeaustelsel. De regeling van het cadeaustel sel zal dus niet aan de te schep pen bedrijfsliohamen worden overgelaten, zoals in een advies van de S.E.R. was voorgesteld. Dit zou tot ongewenste vertraging lei den, meent de minister, mede ge zien het feit, dat er ten aanzien van de te vormen bedrijfslicha- men voor de middenstand nog geen voldoende overeenstemming is te bereiken. Bovendien kunnen er zich uitwassen voordoen, die niet binnen het raam der P.B.O. beteugeld kunnen worden. Ijverige dames 'T ZAND De dames van de breikrans onder leiding van mevr. Braak, hebben in het af gelopen jaar terdege hun handen uit de mouwen gestoken en er is veel brei, hand-, naai- en borduurwerk vervaardigd. Met vergunning van B. en W. is er een verloting georganiseerd ter dekking van de onkosten, en de tentoonstelling van al deze gemaakte stukken is op Woens dag 25 November in de O.L. school te 't Zand, waar iedere bezoeker hartelijk welkom is. In een, van beide zijden slecht gespeelde wedstrijd, is het L.S.V. V. gelukt we.dérom twee kostbare punten aan haar verzameling toe te voegen. Randers, eens de ge vreesde tegenstander uit de le klas K.N.V.B., blijkt thans een zacht eitje voor iedere tegenstan der in de le klas Noord-Holland se. L.S.V.V. had er toch de han den maar aan vol. Feit was, dat de L.S.V.V.-ers geen moment de indruk vestig den, dat hier een van de topploe- gen aan het werk was. Opval lend was het slechte plaatsen. Iets waaraan ook Randers zich bezondigde. Het was dan ook geen wonder, dat de weinige toe schouwers een zucht Van verlich ting slaakten, toen de beste man van het veld. n.l. de stheidsrèch- ter, het einde aankondigde. Na de aftrap toog L.S.V.V. di rect ten aanval, waaruit Leek 'n mooie kans kreeg, doch onbe heerst naast schoot. Reeds na 2 minuten werd een onschuldige voorzet, van Bekker Randers noodlottig. Instede dat men de hal rustig uit liet gaan, verdween de bal in hét doel, 0—1. Randers antwoord was goed. Tyckeler zétte goed voor, maar H. Heesbeen kopte naast. Tot aan de rust gebeurde niets, dat het vermelden waard was. Vijf minuten was de tweede helft oud toen Th. Leek een voor zet van Bekker met een uitste kende kopbal afwerkte en de stand op 02 bracht. L.S.V.V. bleef in de aanval, doch verder dan enige corners brachten zij het niét. Tegen het einde kwam Ran ders geducht opzetten, doch kee per Schrijver en vooral spil Kos wisten met de pover uitgevoerde aanvallen wel raad. Ongeveer 8 minuten voor tijd bracht Bekker met een goed schot de stand op 0—3. (Ongecorrigeerd) Onderdelen gevonden De pogingen om door middel van dreggen in het IJselmeer iets te viridèn van He „Thuriderjet" en zijn bestuurder, die vorige week Donderdag naar aangenomen mag v/orden in het gebied tussen Urk en Lelystad is verongelukt, zijn nog niet met succes bekroond, doch wel heeft men op de kust van Urk enige aangespoelde on derdelen en Uitrustingsstukken gevonden waaruit blijkt dat inder daad het ongeval in deze omge ving moet zijn geschied. Het dreggingswerk gebeurt on der leiding van de Koninklijke Marine Aan boord van de „Texel- Stioom" bevond zich een lucht machtofficier. Twee sleepboten van de Koninklijke Marine en twee schepen en twee sloepen van de rijksWatèrpolitie waren bij hét werk ingeschakeld. Omtrent de positie van het vliegtuigwrak is nog niéts zeker. De opsporings werkzaamheden worden voortge zet maken binnen de afscheidings^ muren van de Ruinekerk. De Sint zal hen na ontvangst van het gemeentebestuur per luid spreker toespreken. heid van beweging kreeg. ,i Hard en hoog. verdween de bal In grofe drommen bewogen - - -• zich de toèschouwérs in de rich- Het waren wel twee zeer ver schillende spel systemen, die de ploegen van Alkmaarse Boys en Zaandijk in deze voor beide par tijen belangrijke ontmoeting de monstreerden. Dé Boys en in het bijzonder de voorhoede zocht maar steeds haar heil in het korte spel, dat zonder twijfel dikwijls zeer goed werd uitge voerd, maar dat de nodige vaart miste. Het werd tè kort, waar door de Zaandijk achterhoede Steed Weer de voet dwars kon zetten. De Zaandijkers daarentegen opereerdéen met forse, verre trappen, waardoor, vooral vóór de rust, de Boys-verdediging meermalen voor geen gemakke lijke taak kwam te staan. Krul had in die periode heel wat meite met de snelle en gevaar lijke rechtervleugel der Zaan dijkers. De Leij èn vooral Kra mer wareri echter goed op dreef waardoor erger werd voorkorilen. Het eerste kwhrtier ging de strijd vrijwel gelijk op, doch dé aari- valleri der Zaandijkers waren be slist gevaarlljkers. Na ongeveer een kwartier lóste dë Zaandijk- reohtobirihen eèri hard sëhbt op ddel, dat Kramer wel hield, maar niet kiemvast had, Waardoor tlë toegelopen linksbinnen de bal in het net kon werken, 01. De Boys legden er hierna hög een schepje op, maar het te korte spel stond succes in de gevaarlijk is bewees zijn praoh- weg. Wel kwamen er enkele ha- tig doelpunt toen hij even vrij- chelijke momenten voor bij het ii Zaandijk-doel, waarbij eenmaal de Zaandijkers het geluk op bij- langS TwiSk: Daarna kwam ër ook wat gevaar van de witte stormlinie en een geweldige dreun van de Waard werd dooi de lat (geen sériijh van karis meer had, Engie corners werden door de Egmondia-doel-man goed onder schept. Bij de thee was de stand nog steeds 0—1, ondanks enkele tiilg van het Zeevogelsterrein, want fle jaarlijkse derby tussen beidé Egmondse clubs Werd we derom gespeeld. Deze toeschouwers zijn allén enigszins teléurgesteld naai hüis gegaan, want het spelpei! in dëze mld'hoewS&\am1ioeÖns«ndSS", SHIS de kSoi1 kon geen ogenblik dë indruk wek- 5 ken rijp te zijn voor K.N.V.B.- Na dè paüze kwam er iéts meer voetbal. Gezien het verschil op spel in, vooral Zeevogels speelde de ranglijst leek^ een grote over- wat beter dan voor de rust en was minstens zo vaak in de aan val als Egmondia. Dit resulteerde in enkele hoekschoppen en een daarvan werd door Baltus direct óp zijn „slof" 'genomen en dë zöhdërë wijze aan Huh zijde Had den. Hoe de Boys het ook pro beerden, de rust kwam met 01. N% de hervatting was de strijd gekeerd, tbfen doelman de Lange eerst verdeeld én'de Zaandijkers tfppn «plnntn tfaêi Iro-nct mnor Vaórl i'i.--Jt.'z.i.1l'C winning voor Egmondia in het verschiet te liggen, maar in een derby is zoiets nooit zeker en ook nu werd de wedstrijd pas enige minuten voor het einde beslist, op zijn „slot" 'genomen en ue mia" jTfl 65ri"/E3SféE-P toen de blauwhëthdeh ëen prima Lange kon zich gelukkig prijzen; Jnff *2 xr5 8 0 doelpunt scoorden. Daarvoor had dat de bal langs de paal gierde. reont op ivramer ar, zodat hij trabhttén hun voorsprong te ver groten, maar de Boys-verdedi ging was niet meer te vermur wen. Toch kregen de Zaandijkers na eeri kwartier een üriiëke kans om hun doel te bereiken, toen bij een aanval van hen de Boys- rechtachtèr Pater de voet dwaps zétte op een Wijzë, Welke geen gënade in de ogen van de scheidsrechter kon vinden. Het was wel een zware straf, maar het werd een sjrafsehop. De bal de thuisclub echter verschillende kansen op de gelijkmaker gehad, maar ook deze bleven onbenut de kogel kon keren, tot grote op luchting van alles wat Boys was. Daarna kwamen de Boys nog Ook de blauwe voorhoede zat niet stil, maar he' was allemaal te onbesuisd. Eén maal werd er -, Uiteindelijk kwam de overwin- ook uitgekeken en toen was het i 21eer,!^ ?e aanval en stonden de ing terecht bij dé club die er raak ook .want een prachtige com- aaanankers gerasne tijd met hun het meeste recht op had, omdat binatie Mul-ZWart werd door de X? njuüt. Steeds stuw- ze het minst slecht speelde. jeugdige linksbinnen ineens inge- aen achterhoede en middénlinie Onder zeer grote belangstel- schoten. "un. aanval op. doch ondanks alle ling werd er afgetrapt en meteeri In de laatste minuut werkte is Egmondia iri de aanval en moét Neijens zich door de Egmondia de Zeevogelsdefensie op volle toe- ichterhoede en daardoor kreeg de ren draaien, wat deze knapen Waard een kans, maar het schot r«-, -r— B> overigens goed afging. Vooral ging naast. Onmiddellijk daarna enkele spelers omspeelde, waar stopper Groot was voor dè aan- was het einde van een derby in j door de Zaandijk-verdediging uit valsleider Zwanenburg een ge- I zeer sportieve sfeer. positie geraakte. Toen hij de bal pogingen bleef het zo begeerde doelpunt uit. Tot enkele minu ten voor hél einde linksbuiten Knip de bal te pakken kreeg, door-gaf. was het rechtsbuiten Vermeulen die de verdiende ge lijkmaker scoorde. Spoedig daarop kondigde scheidsrechter het einde aan van deze spannende en aantrekkelijke wedstrijd, waarin meermalen uit. stekend voetbal was te zien. (Ongecorrigeerd) Al direct kwam Berdos in dë aanval, doch Odiz liet zich óók niet onbetuigd en al spoedig golf de het spel op en neer. De Ber- dos-aanvallen liepen echter op niets uit, omdat de voorhoede niet steeds op zijn plaats was. De Odiz-mannën waren zeer snel in hun bewegingen en hielden het spel open. Een kwartier voor de rust kwam Berdos tot het besef dat de voorhoede iets moest pres- lerèn. Dë bal ging via Aat Schouten naar Jb. Lij en en het doelpunt voor Berdos was ge maakt. Na de rust kw&tn Odiz volledig in het offensief en de Berdos- rhanhen kregën het zwaar te ver duren. De Berdos-achterhoede werkte, en ploeterde en wist mede cmhk zij het ilitstekènde werk vdh doelman Mijer het doel af te grendelen. Maar een grote teleurstelling vólgde. Èeh dér Berdosmanriéii gaf een der tegenspelers een kleine duw en de zeer rechtvaar dige en prima leidende scheids rechter kende ëen strafschop aan Odiz teo. Met het gevolg, 11. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Maan- dagoehtend tot Maandagavond. IETS KOUDER Droog weer met overdrijvende wolkenvelden en voornamelijk in de Zuidoostelijke helft van het land hier en daar mist. Zwakke tot matige wind tus sen Zuid en Oost. Iets lagere temperaturen. Advertentie Luister goed, Sinterklazen! Nylons, drie paar, als rag zo fijn. En. tóch ijzersterk, per fect van lijn. Parfum Lanvin, geur: excellent. Geen vrouw voelt zich ooit méér verwend Dan met dit GERARD WORM- present! Het geheel in een Iëuke, luxe verpakking! Langestraat Alkmaar Keizerstraat Den Helder Helaas moesten enkele verslagen wegens een technische storing tot morgen blijven liggen. Als om 2.35 uur scheidsrechte^ Noordhof het sein geeft staan twee gehavende elftallen gereed de strijd aan te binden. Ripperda met vier invallers; Vitesse met twee. De eerste tien minuten geven 'n gelijk opgaande strijd te zien. Toen was het al duidelijk, dat het Vitesse niet mëe. zou vallen de buit mée naar Castricum te nemen. Dit was des te zekerder, omdat Ripperda een sterk agres sieve partij speelde waarbij kwam dat het Vitesse aan het nodige élan ontbrak. Vooral de linker helft van Vitesse bleek, met uit zondering van T. Groot, zwak te zijn samengesteld. Niettemin wist Vitesse na een goed aangegeven bal door A. Valk Vitesse de lei ding te geven (10). Ripperda liet dit niet onder zich en maakte v.d.d. Linden uit een diagonaal schot de gelijkma ker; die intussen door keeper v. Veen had kunnen worden getsopt indien hij op zijn plaats zou heb ben gestaan. Dit was niet vol doende. Na 32 minuten spelen maakte Bakker van Ripperda een juweel van een goal uit een voor zet van v.d. Linden (21). Met deze stand gaat de rust in. In de tweede helft toont Vi tesse zieh op het veld de baas. Een doelpunt, door Twisk na 15 minuten gemaakt, onderstreept dit nadrukkelijk (22). Met deze stand wordt de res terende speeltijd uitgespeeld. A. Valk liet drie kansen ongebruikt voorbijgaan, die Vitesse het volle profijt uit de wedstrijd hadden kunnen opleveren. De oude fout in vrije positie de bal toch nog 'ns af te geven; speelde hem hier parten. Overigens gaf A. Valk nog enige goede stutjes van het omspelen van zijn tegenstanders. Ook op het operi middènvéld, een oude fout der Vitessenaren, was éèn eüvel Waaraan ook deze wed- strijd mank ging. I (Ongecorrigeerd) Het prachtige vlotte spel liet tot het einde toe het talrijke en dankbare publiek ten volle ge nieten. (Ongecorrigeerd) Nog nooit hebben zoveel men sen het terrein van de voetbalclub DVO bezocht en nog nooit zullen zoveel mensen de laatste minuten van de wedstrijd „gekreund" hebben. De Medemblikkers kon den namelijk nog maar ternau wernood hUh voorsprong op het nog ongeslagen Flevo behouden. Het begon al direct. De beide partijen wogen tegen elkaar op. Van zeide zijden kwamen er ver rassende en mooie aanvallen. Ten slotte liep dit voor DVO op een paar punten uit. Uit een mooie voorzet wist rechtsbuiten Meijer zijn club de leiding te geven (10). Vlak voor de rust werd hieraan door de aanvoerder, spil Pronk, nog een doelpunt toege voegd. zodat DVO met een 20 voorsprong naar de kleedkamer ging. Na de rüst was de spanning nog heviger géworden. Men had nu eenmaal het voornemen ge maakt dat Flevo er onder moest. Keeper Hof vocht als een beze tene. Het baatte echter niet. On ophoudelijk kwam de middenvoor van Medemblik als een „baardige duivel" op het doel af. Hij wist tenslotte de keeper te passeren, zodat de „lijntjes-mensen" van vreugde een rondedans uitvoer den. Toen kwam echter in de Flevo-mensen ook het Indianen- bloed omhoog. De strijdbijl werd opgegraven en in de laatste drie minuten ging het fantatisch. Di rect achter elkaar werden de twee goals gemaakt, eerst door Meijer uit een prachtige hoge voorzet. Na de aftrap van deze bal ge loofde DVO het wel. Maar punten zouden er toch niet meer komen. Zij vergisten zich hier echter in, want spoedig kwam het tweede tegenpunt, door van Zonen, die zich in allerlei bochten wrong en iedereen passeerde. DVO begon toen weer te werken, doch aan beide kanten kwamen er geen goals meer. (Ongecorrigeerd) Indonesië Hoe is, in het algemeen, de toestand in Indone sië? In elk geval niet best, economisch en financi eel, sociaal en politiek gezien. Zelfs de P.v.d.A. trekt haar handen van de Indonesische aanspraken op Nieuw Guinea af, omdat het met de repu bliek van Soekarno zo slecht gaat. Nu zijn er verschillende geruchten van allerlei strek king, al naar gelang de poli tieke kleur van de bron van herkomst. Daaruit vernemen wij, dat de een de toestand zeer slecht vindt, de ander ontkent dit met evenveel „kracht van woorden". Een en ander wordt nu ook in ver band gebracht met de toe stand van de Indische Neder landers, waarover in de Kro niek van Zaterdag gesproken werd. De Nederlandse Hoge Commissaris in Djakarta ver klaarde, dat de situatie heus zo erg niet is, van andere zijde wordt deze uitlating op krasse wijze gecritiseerd. Het is niet zo gemakkelijk, in deze strijd vraag beslissend tussen beide te komen. Even goed als het aan twijfel onderhevig is, of men met recht mag beweren, dat de Nederlandse regering voor deze toestand volledig verantwoordelijk is. Die toe stand is immers een gevolg van de laatste ontwikkelingen, waarvoor de regering van Soekarno de verantwoorde lijkheid heeft. Wèl bitter! De toestand van de In- dische Nederlanders is inderdaad bitter en „af schuwelijk dramatisch". Deze laatste twee woorden zijn uit een hoofdartikel van het a.r. dagblad „Trouw" van Zater dag. Maar ook deze schrijver weet er geen raad mee. Hij wijdt er een beschouwing aan en komt (voor dit blad be grijpelijk) tot de stelling, dat hier Nederlanders moeten dragen de „gevolgen van het rampzalig politiek gebeuren, dat souverëiniteitsoverdracht heet". Verder betoogt de schrijver o.a. dat Nederland zich dus het lot van de Indi sche Nederlanders moet aan trekken, maar dit is een over bodige bewering, omdat ieder een weet, dat de regering dit doet. Zij moet, meent „Trouw" bevordereii, dat deze mensen in Indonesië weer aan de slag kunnen komen, maar zij ver klaart tegëlijk, dat dit moei lijk, zo niet onmogelijk is. Dus, zegt het blad, er is maar een weg open nl. deze mensen naar Nederland te laten gaan. Maar dat is, betoogt de schr. dan verder, ook bezwaarlijk, ten bewijze waartoe hij een hele serie overtuigende argu menten aanvoert! Ja, het is een afschuwelijk drama, voor al omdat dergelijke beschou wingen zo weinig uitzicht bie den. Dat biedt de weg van de regering tenslotte, althans voor dat deel, dat geholpen kan worden, wél Géén gevaar? Uit allerlei bronnen ko- men ook berichten over het toenemende commu nistische gevaar in Indonesië. De een ziet het zwarter dan de ander, maar rooskleurig is het ook in dit opzicht in ons vroegere ïndië niet. Het merk waardige is nu, dat, als de be trokken berichten tenminste waar zijn (maar ook dat wordt alweer in twijfel ge trokken) zelfs de vice-presi dent van de Veren. Staten van Amerika zich zeéi" somber over dit rode gevaar zou heb ben uitgelaten. Eeti Indonesi sche woordvoerder heeft Za terdag gezegd, dat het bestaan van een communistische partij „op het moment" qeen gevaar betekende, zodat geen bijzon dere maatregelen nodig wa ren. Dat is interessant gezegd. Dus wij behoeven de brand- I weer niet te waarschuwen, als er een begin van brand ont staat, Want dat betékent mo menteel ook geen gevaar. Maar als we het vuur zich rustig laten ontwikkelen, dan wordt het een ramp. Wij vin den het daarom maar veiliger, de brandweer op tijd te waar schuwen en wij wachten met intense belangstelling af, wat men op de befaamde Bermu da-conferentie als de zaak daar besproken wordt zal doen. Tenslotte moeten men sen, die op de bekende wijze een zeker lichaamsdeel heb ben gebrand en op de blaren zitten, voor een rustige toe komst maatregelen nemen, om die blaren afdoende te gene zen HOORN. De heer Katholieke Arbeiders vergadering van de ka van de K.A.B. geensz jongste besprekingen wens naar een verhog centrales redelijk gea< is dus een kleine teg< dat per 1 Januari ee kinderrijke gezinnen verhoging van 2 een verbetering van de voorziening. Op deze rede, die ook een dr een samenwerking groepen, die op hu moeten zien in een lieke volksgemeensch Het Westfriese ka, beidersbeweging hes gelegenheid om de huis te beluisteren ontgaan. De zaal va Roskam" had geen bezet. Plm 160 af{ van de 25 afdelingen bijeen en in htm i ook de distriothestuui Joh. de Lange. Met een hartelijk woord van kringwori Bockxmeer ingeleid heer Middelhuis onr de kwestie waarover op hoog niveau be de loonsverhoging tie voor de venhog huren der vooroor los Spreker zette uitee fase er een is gewee ge weg van tiental- de Arbeidersbewegir om o.m. verbetering nanciële omstandighi krijgen. Doeètreffen< al na de oorlog wor toen de Arbeiderstee invloed op het soc sche leven verkreeg a nt woordelijkheid die ze steeds had Geel Soms heeft het van, dat men het leidende figuren s waarde weet te van een groot enl de invoering van en werkloosheidsver zo heel veel te weest. En toch was DINSDAG 24 Hilversum I. 402 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws- 7.15 Idem; 7.45 liturgische kalender en weerberichten foon; 9.00 Voor de Waterstanden. 9.40 causerie; 10.00 Vooi 10.15 Schoolradio foon; 11.00 Voor Schoolradio; 11. luistert. 12.00 A. Lunchconcert (12 en tuinbouwmedede Zonnewijzer. 13 00 kath. nieuws; 13 14.00 Gevar. pro; Omroeporkest er Ben je zestig!; li ken. 16.30 Zieke de jeugd. 17.15 jeugd. 17.45 Re G. Sluizer: Wereldomroep", muziek. 18.20 Voor de jeugd, ten. 19.00 Nieuv foon; 19.15 Uit ken. 19.30 Gra gewone man. hoorspel met mu ze gramofoon) kest en soliste. 22.45 Avondgebed lender. 23.00 Residentie-orkest Gramofoon. Hilversum H. 7.00 AVRO, 7 24.00 AVRO. 7.00 Nieuws; 7.30 Gramofoon 8.00 Nieuws; 9.00 Morgenwij' lijke liederen, vrouw. 9.35 G Voor de kleut zieken. 11.30 12.00 Gramofoon tuinbouwmededelin Voor het plattel rieerde muziek 13.15 Mededel foon. 13.30 Ge Amerikaanse 14.30 Gramofc radio. 15.00 G Voor de vrou foon; 16.30 Voo Lichte muziek 17.50 Militaire Nieuws. 18.15 Gevar. muziek kinderen. 19.05 le"; 19.10 Mil Pianorecital; Gevar. progr: muziek. 21.35 Lichte muziek ziek. 22.30 Bu 22.45 Gramofo 23.15 „New Y< 24.00 Gramofo TELEVISIE DINSDAG 24 AVRO: 20.15- 1. Televizier. 2. „Glückliches film. 3. „Rond het

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2